Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uddevallatrofén, patrull

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uddevallatrofén, patrull
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: lördag 5 november 2016

Patrull 4

3 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils Forsberg Rundström /Elis Forsberg RundströmIFK Enskede48:4312:23
2Maja Axelsson /Elin AxelssonLerums SOK58:43+10:0014:56
3Emma Christiansson /Malin ChristianssonUddevalla OK58:45+10:0214:56
4Ivan Ernvid /Susanne BorssénUlricehamns OK/OK Kroppefjäll59:26+10:4315:07
5Matts Mattsson /Kalevi MononenOK Gipen1:04:39+15:5616:27
6Mats Bäckström /Roland MattssonOK Skärmen1:04:44+16:0116:28
7Johannes Gustafsson /Tina GustafssonKvillebyns SK1:08:54+20:1117:31
8Sten Willstrand /Hans LindqvistTrollhättans SK/Trollhättans SOK1:09:10+20:2717:35
9Wilma Reinholdsson /Jennifer StigssonOK Alehof/Trollhättans SOK1:09:14+20:3117:36
10Knut Nilsson /Kristina NilssonOK Skärmen1:09:46+21:0317:45
11Lina Floer /Elin SvenssonFrölunda OL/Kvillebyns SK1:13:58+25:1518:49
12Erik Östling /Johan ÖstlingKungälvs OK1:19:09+30:2620:08
13Elsa Forseng /Per BladLjungskile FK1:26:21+37:3821:58
14Gunilla Holmberg /Karin WestphalHerrestads AIF1:29:15+40:3222:42
15Vera Klingberg /Celia KlingbergLjungskile FK1:35:21+46:3824:15
Oscar Nyman /Max NymanOK Gipenej godkänd
Daniel Johansson /Axel VibergRyda SKej start
Mats Blom /Britt BlomLjungskile FKej start
Kent-Erik Rosengren /Emil AnderssonTrollhättans SKej start
Isis Jernstig /Johan MobergVänersborgs SK/Klubblösej start
Liv Ydrén /Magnus KarlssonRyda SKej start
Jakob KantzerUddevalla Orienteringsklubbej start

Patrull 5

5 230 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban Larsson /Anna LarssonOK Gipen1:07:3512:55
2Staffan Olsson /Anders PetterssonStigsökarna1:08:48+1:1313:09
3Kent Kardell /Bo KarlssonLjungskile FK1:10:15+2:4013:25
4Johan Nyman /Jörgen NymanOK Gipen1:11:49+4:1413:43
5Britta Sahlin /Gunnel JernstigVänersborgs SK1:16:44+9:0914:40
6Janne Mattsson /Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK1:18:00+10:2514:54
7Lars Johansson /Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:18:47+11:1215:03
8Lars Hogedal /Liam HogedalVänersborgs SK1:19:18+11:4315:09
9Ronny Andersson /Anders BerglundOK Skogshjortarna1:21:06+13:3115:30
10Roy Johansson /Jonas BoringOK Skogsvargarna1:26:28+18:5316:31
11Mona Olsson /Birgit HanssonBrattås CK/Herrestads AIF1:26:31+18:5616:32
12Christoffer Andersen /Emilia FridängOK Alehof/IK Gandvik1:27:54+20:1916:48
13Kerstin Burman /Roalh KlevelandKvillebyns SK1:32:35+25:0017:42
14Urban Frisk /Tomas KarlssonOK Skogsmunken1:33:42+26:0717:54
15Göran Johnsson /Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:33:50+26:1517:56
16Ove Svensson /Lars HolmOK Gipen1:41:14+33:3919:21
17Anders Eriksson /Ann-Kristin ErikssonOK Gipen1:42:48+35:1319:39
18Gunilla Ottersten /David HultEds SK1:43:06+35:3119:42
19Katarina Östling /Mie ÖstlingOK Skogshjortarna/Kungälvs OK1:43:12+35:3719:43
Phil Mullins /Amanda MullinsSjövalla FKej godkänd
Lena Kollén /Birgitta CahlinIF Marin Västej godkänd
Tobias Eriksson /Emilia SandinOK Skärmenej godkänd
Maria Tryggö /Gun BerggrenTrollhättans SOKej godkänd
Elina Reinholdsson /Olivia LundstedtOK Alehof/Sjövalla FKej godkänd
Ann-Sofie Karlsson /Yvonne FriskOK Skogsmunkenej godkänd
Thomas Forslund /Daniel ForslundSäffle OKej start
Joakim Karlsson /Elisabeth HanssonKvillebyns SKej start
Marina Gustafsson /Erik JanssonOK Skogsstjärnan/Klubblösej start
Annika Bengtsson /Ida BengtssonOK Alehofej start
Tomas Nilsson /Niclas NilssonOK Gipenej start
Philip Viberg /Stig AnderssonRyda SKej start
Ann-Britt Björkman /Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKej start

Patrull 7

7 100 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats Hallsten /Anna JohanssonOK Skärmen1:15:2010:36
2Anders Axelsson /Louise BorgTrollhättans SOK1:23:38+8:1811:46
3Per Ivarsson /Nils-Olof LarssonTrollhättans SOK/Vänersborgs SK1:28:06+12:4612:24
4Tommy Stenkvist /Marcus BranellRyda SK1:30:26+15:0612:44
5Bo Westerberg /Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:30:49+15:2912:47
6Helena Svensson /Håkan MossbergFK Herkules1:30:54+15:3412:48
7Bengt Zetterberg /Mats LindströmOK Skärmen1:31:08+15:4812:50
8Arne Alfredsson /Therese AlfredssonUddevalla OK/Sävedalens AIK1:31:17+15:5712:51
9Erik Backlund /Linus BacklundTrollhättans SOK1:31:23+16:0312:52
10Laila B Höglund /Stefan BengtssonFK Herkules1:31:37+16:1712:54
11Nina Bejbom /Gunnar BejbomUddevalla OK1:31:40+16:2012:54
12Peter Strömdahl /Felix SandbergOK Skogsvargarna1:32:42+17:2213:03
13Ingvar Bergman /Sören AnderssonOK Tranan/IK Dran1:32:50+17:3013:04
14Örjan Wängdahl /Emanuel AndrénOK Gipen1:34:29+19:0913:18
15Fredrik Nilsson /Stefan LagerqvistStångenäs AIS1:38:50+23:3013:55
16Linda Eriksson /Felicia SandinOK Skärmen1:40:11+24:5114:06
17Karl Mollén /Märta MollénOK Denseln/Sävedalens AIK1:45:24+30:0414:50
18Hans-Erik Ringström /Gustav RingströmHåby IF1:45:55+30:3514:55
19Kjell Martinsson /Monica MartinssonOK Tranan1:49:00+33:4015:21
20Lars Östling /Tomas KarlssonKungälvs OK/OK Skogshjortarna1:55:24+40:0416:15
Mats Hugoson /Berit HugosonKvillebyns SKej godkänd
Clara Johansson /Frida JohanssonOK Skärmenej godkänd
Emelie Svalin /Jenny NymanVänersborgs SKej godkänd
Therese Dahlström /Martina StigssonOK Alehof/Trollhättans SOKej godkänd
Ulf Björkdahl /Torgrim BrochmannHerrestads AIFej godkänd
Albin Lilljeqvist /Albert FredrikssonStigsökarnaej start
Stefan Hornebrant /Anders KjellbergTrollhättans SOK/OK Flundrehofej start
Torbjörn Aronsson /Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK/OK Kroppefjällej start
Tord Gustafsson /Hanna GustafssonOK Skogsstjärnan/Klubblösej start
Thomas Lundgren /Joar TryggöTrollhättans SOKej start
Maria Svensson /Jonna SvantessonTrollhättans SOK/Klubblösej start
Elin Svensson /Kent BakkeTrollhättans SOK/Klubblösej start
Johan Lilljeqvist /Ulf DanielssonStigsökarna/Åmåls OKej start

Patrull 9

9 260 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas Branell /Mattihas KjellRyda SK/Främmestads IK1:27:479:28
2Björn Öberg /Johanna ÖbergRyda SK/OK Linné1:32:09+4:229:57
3Mats Nylund /Carina SvenssonBredaryds SOK1:32:11+4:249:57
4Emil Axelsson /Jonas AxelssonLerums SOK1:34:30+6:4310:12
5Tomas Wikström /Andreas WikströmStångenäs AIS/Uddevalla OK1:34:31+6:4410:12
6Per Nordholm /Carl JosefssonSävedalens AIK1:36:39+8:5210:26
7Axel Halvarsson /Lukas KatvalaKarlskrona SOK/OK Älgen1:37:46+9:5910:33
8Magnus Josefsson /Henrik NordholmSävedalens AIK1:43:59+16:1211:13
9Christer Borg /Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:56:20+28:3312:33
10Lisa Axelsson /Albertina HenrikssonHjobygdens OK/Uddevalla OK1:57:02+29:1512:38
11Hans M Carlsson /Andreas ViltfjällIFK Göteborg2:01:08+33:2113:04
12Martin Mandinger /Tomas StigssonTrollhättans SOK2:05:10+37:2313:31
13Lena Högrell /Therese BarjeJönköpings OK2:14:30+46:4314:31
14Aron Davidsson /Bert-Ove LarssonUddevalla OK2:32:04+1:04:1716:25
15Eric Carlsson /Oskar CarlssonKvillebyns SK2:39:29+1:11:4217:13
16Julia Boursin /Frédéric BoursinStenungsunds OK/Klubblös2:48:39+1:20:5218:12
Jonas  Karlsson /Anton FriskOK Skogsmunkenej godkänd
Stefan Musslinder /Fredrik BistedtNyköpings OK/Klubblösej godkänd
Thomas Bergstrand /Per EinarssonBrattås CKej godkänd
Lina Karlsson /Sofia OlofssonKlubblösej godkänd
Arvid Aronsson /Viktor Jellvert BörjesonOK Kroppefjäll/Göteborg-Majorna OKej godkänd
Lucyna Drewniowska /Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jolanta Kolosinska /Yves GänssingerOK Skogsfalkenej godkänd
Joachim Friberg /Alicia FribergFalköpings AIK OKej start
Isak Olsson /Anton UllerStigsökarna/Kils OKej start
Nils Grimbeck /Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej start
Ingemar Carlsson /Thomas AttforsSävedalens AIKej start

Patrull 11

11 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Melin /Anders HöglundGöteborg-Majorna OK/FK Herkules1:52:209:47
2Ulrik Olsson /Tim OlssonBrattås CK1:53:10+0:509:51
3Albin Claesson /Martin Jellvert BörjesonSävedalens AIK/Göteborg-Majorna OK1:55:03+2:4310:01
4Julia Olsson /Axel WrådheUddevalla OK/Attunda OK1:55:27+3:0710:03
5Eskil Tryggö /Johan SandströmTrollhättans SOK1:59:27+7:0710:24
6Line Cederberg /Alexandra EnlundOK Pan-Kristianstad/IF Femman2:01:04+8:4410:33
Jan Granstedt /Gina GranstedtHalden SKej godkänd
Felix Falk /Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start
Thomas Steindahl /Sofie BäcklundStenungsunds OK/Klubblösej start

Patrull 14

14 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vetle Ruud Bråten /Eskil KinnebergIFK Göteborg1:40:527:10
2Erik Classon /Björn CederbergOK Orinto/OK Pan-Kristianstad1:42:30+1:387:17
3Martin Ahlberger /Filip GrahnHestra IF1:43:39+2:477:22
4Jesper Sjögren /Martin LarssonHestra IF2:00:44+19:528:35
5Anders Axenborg /Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK2:17:51+36:599:48
6Pelle Forsberg /Katarina RundströmIFK Enskede2:45:30+1:04:3811:46
7Anders Lövgärd /Fredrik SturessonOK Alehof2:58:59+1:18:0712:43
8Marcus Hansson /Patrik LilleengLinköpings OK/Herrestads AIF3:23:44+1:42:5214:29
Rickard Djerf /Viktor WassénTibro OK/Vänersborgs SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser