Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hemmaträningshelg- Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hemmaträningshelg- Natt
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: fredag 20 mars 2015

Bana 1

6 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JakobssonDegerfors OK41:586:04
2Håkan PetterssonOK Djerf50:27+8:297:18
3Per FredbergKristinehamns OK52:25+10:277:35
4Hans BrolundOK Denseln53:45+11:477:47
5Mårten MartinssonDegerfors OK54:17+12:197:52
6Emma JohanssonDomnarvets GOIF57:07+15:098:16
7Stefan AronssonKFUM Örebro OK57:11+15:138:17
8Elin DahlinDomnarvets GOIF57:13+15:158:17
9Sara JohanssonDomnarvets GOIF57:15+15:178:17
10Johan LövgrenDegerfors OK1:01:15+19:178:52
11Robin SvennbergDegerfors OK1:05:52+23:549:32
12Björn SvenssonOK Djerf1:31:30+49:3213:15
13Michael ForslundKristinehamns OK1:37:55+55:5714:11
Paula KlavenessKristinehamns OKej godkänd
Marie PetterssonOK Djerfej godkänd

Bana 2

4 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergOK Hällen45:049:47
2Tomas SvennbergDegerfors OK45:32+0:289:53
3Frida JohanssonOK Djerf45:37+0:339:55
4Thord SalenbäckKristinehamns OK45:38+0:349:55
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK48:59+3:5510:38
6Patrik NyströmKristinehamns OK49:17+4:1310:42
7Bertil JohanssonKristinehamns OK50:08+5:0410:53
8Jenny JohanssonKFUM Örebro OK52:57+7:5311:30
9Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK56:40+11:3612:19
10Christer NälemarkOK Djerf1:01:34+16:3013:23
11Jonas LarssonKristinehamns OK1:01:40+16:3613:24
12Tova ErikssonOK Djerf1:07:18+22:1414:37
Ingvar AnderssonOK Amneej godkänd
Börje MüllerKristinehamns OKej godkänd
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKutgått

Bana 3

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NylénDegerfors OK38:2313:42
2Ylva JohanssonOK Djerf38:24+0:0113:42
3Selma ErikssonOK Djerf38:26+0:0313:43
4Heléne SvenssonKristinehamns OK43:21+4:5815:28
5Oliwer MolinDegerfors OK1:10:15+31:5225:05
6Patrik NylénDegerfors OK1:10:19+31:5625:06
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

Bana 4

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonOK Djerf22:5811:29
1Emma AdamssonDegerfors OK22:5811:29
1Emelie ForslundKristinehamns OK22:5811:29
4Astrid AnderssonKristinehamns OK34:48+11:5017:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser