Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Gudhem

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Gudhem
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IK Albion
Datum: torsdag 7 maj 2015

Långa

4 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK33:478:14
2Bertil KarlssonHjobygdens OK35:478:43
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna36:058:48
4Håkan OlssonHjobygdens OK38:369:24
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna38:569:29
6Bo KlamfeltTibro OK39:189:35
7Lars FinbomOK Landehof39:219:35
8Vidar LövingTibro OK39:299:37
9Rolf EinarssonIF Hagen40:349:53
10Bo AnderssonFalköpings AIK OK40:439:55
11Hans G BernhardMariestads FK40:439:55
12Monica LööfMariestads FK43:4810:40
13Lennart HöjeOK Ravinen45:3211:06
14Kurt FredrixonOK Skogshjortarna45:5111:10
15Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu46:3411:21
16Torgny GrönlundLidköpings VSK46:3411:21
17Lena ReisenIF Hagen46:5611:26
18Anders BerglundOK Skogshjortarna47:0111:28
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK47:5411:40
20Roland SundbergMariestads FK49:1412:00
21Hans LarssonOK P451:1012:28
22Lars WahlströmIstrums SK52:5612:54
23Folke DahlénLidköpings VSK53:4013:05
24Ted Liivrand OK Skogshjortarna54:4413:20
25Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu55:0513:26
26Nils DalenIstrums SK55:5513:38
27Jonny AspT2 IF56:1113:42
28Carl-Otto WijkmarkIF Hagen57:4714:05
29Conny LjungbergVolvo1:08:4116:45
30Stig HjerpIstrums SK1:09:1116:52

Mellan

3 600 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Erik NilssonMariestads FK38:5610:48
2Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK39:5311:04
3Håkan LööfMariestads FK40:5911:23
4Sune GustavssonTibro OK42:3011:48
5Kurt JohanssonEnebybergs IF43:5712:12
6Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK45:5012:43
7Kristina LarssonOK Klyftamo45:5312:44
8Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK46:2712:54
9Bert ThorssonRyda SK46:4012:57
10Kajsa TofténHjobygdens OK47:0613:05
11Ann-Marie TiveljungIK Gandvik47:2913:11
12Karl BergstrandHjobygdens OK47:2913:11
13Eva IsakssonOK Skogshjortarna48:1913:25
14Kenneth MörkIK Wilske48:3013:28
15Aina SvenssonTibro OK48:5013:33
16Roland SandströmIF Hagen48:5613:35
17Ronny AnderssonOK Skogshjortarna49:0813:38
18Kristina SundbergMariestads FK50:0713:55
19Knut HöökOK Klyftamo50:1213:56
20Brita LarssonOK Frisene50:2313:59
21Lars Gunnar SandgrenTibro OK50:3114:01
22Christer SvenssonTibro OK50:4914:06
23Gisela LöfvingTibro OK51:0614:11
24Conny LöfvingTibro OK51:5114:24
25Eva HöjeOK Ravinen52:5714:42
26Karl-Inge KarlssonIstrums SK53:2614:50
27Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna53:3514:53
28Lillemor LorénOK Frisene54:3315:09
29Lennart ÖsterlundOK Frisene54:4515:12
30Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan55:0615:18
31Stig BengtssonOK Amne55:3415:26
32Torbjörn HaginIK Gandvik55:4315:28
33Anders NilssonIstrums SK56:1115:36
34Claes SöderströmOK Skogshjortarna56:1915:38
35Ingrid TengelandIK Gandvik57:1315:53
36Ingemar ÖbergOK Kullingshof59:1616:27
37Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan1:01:1617:01
38Gert JohanssonIK Gandvik1:02:2117:19
39Margit RybergOK Klyftamo1:05:4818:16
40Hans SvenssonLidköpings VSK1:08:0118:53
41Britt-Marie RydbergIstrums SK1:09:0219:10
42Ulla HöökOK Klyftamo1:16:5721:22
43Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:17:3421:32
44Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:28:2924:34
Kurt JohanbssonFalköpings AIK OKej godkänd
Kent CarlgrenOK Skogshjortarnaej godkänd

Korta

2 800 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer LundbergOK P433:1011:50
2Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo35:4212:45
3P-O JohanssonOK Klyftamo38:0513:36
4Kjell PerssonMariestads FK38:1713:40
5Donald DahlbergIF Hagen39:1914:02
6Bernt OlssonOK Klyftamo40:2914:27
7Åke GustavssonHjobygdens OK40:3414:29
8Gert JohanssonIstrums SK42:2015:07
9Willy FribergLidköpings VSK42:5915:21
10Gunnar BrystHjobygdens OK43:4815:38
11Birgit CarlssonMariestads FK44:5416:02
12Gunnar OlaussonLidköpings VSK45:1616:10
13Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna45:1916:11
14Sture PetterssonFalköpings AIK OK46:2016:32
15Göran HellgrenIK Gandvik46:5316:44
16Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK47:2016:54
17Sune HagströmIstrums SK47:4617:03
18Kjell CedermanMariestads FK48:3417:20
19Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna48:5317:27
20Gunnar WassIF Hagen49:2517:38
21Arne LorénOK Frisene49:2517:38
22Hans TofténHjobygdens OK49:2917:40
23Barbro AnderssonOK Skogshjortarna49:5717:50
24Conny HallbergTibro OK50:1417:56
25Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna50:3918:05
26Torsten BjörkerothOK P451:4718:29
27Ulf NyströmLidköpings VSK51:5818:33
28Harriet AnderssonOK Skogshjortarna52:1118:38
29Per GustavssonOK Klyftamo52:5018:52
30A-L AnderssonLidköpings VSK53:1018:59
31Sven ErikssonOK Skogsstjärnan56:3420:12
32Lars SennbergTibro OK56:5320:18
33Hans AndréIF Hagen58:5821:03
34Ing-Marie WijkmarkIF Hagen59:5121:22
35Lennart GustavssonHjobygdens OK1:00:1121:29
36Inga PerssonOK Landehof1:10:3625:12
37Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan1:21:4329:11
38Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:37:5434:57
Thomas LiffnerFalköpings AIK OKej godkänd
Ove ErikssonLidköpings VSKej godkänd

Kort Kort

2 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf Östlundxx29:2912:49
2Inge BergHjobygdens OK33:2014:29
3Ulla ÖhrströmOK Amne39:0416:59
4Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK39:2017:06
5Bo ÖhrströmOK Amne41:2418:00
6Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo41:3818:06
7Stig SahlIF Hagen41:5418:13
8Kerstin HagströmIstrums SK42:2118:24
9Stig GustafssonIF Hagen42:5418:39
10Folke HörstrandOK Klyftamo43:2118:50
11Lars LångOK Klyftamo44:0619:10
12Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK44:0719:10
13Gunnar KällmanÖvrig44:4719:28
14Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu45:2519:44
15Lars ErikssonOK Klyftamo45:4119:51
16Gun ThorssonRyda SK47:0420:27
17Roland GustafssonHjobygdens OK48:0220:53
18Arne CarlssonFalköpings AIK OK48:1921:00
19Kurt StenbergIK Gandvik48:2221:01
20Eva OlssonHjobygdens OK48:2821:04
21Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK48:5721:16
22Rune BrandshageIK Gandvik49:0921:22
23Yngve JohanssonIstrums SK49:3821:34
24Lilian BengtssonOK Amne49:5321:41
25Sture BertilssonOK Klyftamo52:0822:40
26Tord LöövLidköpings VSK52:4922:57
27Lennart WetterstadFalköpings AIK OK1:27:5138:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser