Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fräknefejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fräknefejden
Arrangörsorganisation: Ljungskile FK
Datum: söndag 16 oktober 2016

D21

7 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK1:05:268:26
2Emma AnderssonSävedalens AIK1:19:57+14:3110:18
3Märta MollénSävedalens AIK1:20:38+15:1210:24
4Sofia EbermarkSävedalens AIK1:23:17+17:5110:44
5Alicia FribergFalköpings AIK OK1:25:08+19:4210:59
Lovisa LemanGöteborgs SKej start

H21

10 590 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:09:416:34
2Martin AhlbergerHestra IF1:12:46+3:056:52
3Niclas JonassonIFK Göteborg1:14:17+4:367:00
4Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:18:39+8:587:25
5Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:19:18+9:377:29
6Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:19:21+9:407:29
7Rickard NorlinKungälvs OK1:19:36+9:557:30
8Eskil KinnebergIFK Göteborg1:22:44+13:037:48
9Johan WikströmSävedalens AIK1:27:40+17:598:16
10Jens ArvidssonIF Rigor1:33:25+23:448:49
11Lisa RisbyOK Kåre1:36:57+27:169:09
12Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:42:41+33:009:41
13Christoffer AndersenOK Alehof1:45:22+35:419:56
14Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK1:47:36+37:5510:09
15Andreas SchöndellIK Stern2:43:04+1:33:2315:23
Oscar GustafssonIdefjordens SKutgått
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLutgått
Vetle Ruud BråtenIFK Göteborgej start
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKej start
Fredrik AnderssonIF Rigorej start
Fredrik LöwegrenIFK Göteborgej start
Jonas PilbladIFK Göteborgej start
Erik EngstrandIFK Göteborgej start

D21 Kort

4 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte ThraneIFK Göteborg51:0810:19
2Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:00:07+8:5912:08
3Hanna KarlssonStenungsunds OK1:07:43+16:3513:40
4Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK1:09:07+17:5913:57
5Therese AlfredssonSävedalens AIK1:24:19+33:1117:02
Isis JernstigVänersborgs SKej godkänd
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej start
Lina ErdeliusIF Rigorej start

H21 Kort

5 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marius Thrane ØdumIFK Göteborg39:396:48
2Andreas ClaessonOK Kullingshof1:05:27+25:4811:14
3Magnus VedinTrollhättans SOK1:11:26+31:4712:16
4Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:19:51+40:1213:43
5David AndréGöteborg-Majorna OK1:24:07+44:2814:27

H20

7 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HammarFK Herkules1:14:059:33
2John GabrielssonSävedalens AIK1:17:41+3:3610:01
3Jonas LauriFK Herkules1:20:14+6:0910:21

D16

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda RenlundStigsökarna1:09:2118:12

H16

5 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Søren Thrane ØdumIFK Göteborg48:359:14
2Filip JohanssonKungälvs OK1:12:32+23:5713:47
Nils HammarFK Herkulesej start

D14

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida SüdhoffBrattås CK52:3613:48
2Elin HelmerssonOK Skogsvargarna56:10+3:3414:44
Katrin AsplundKungälvs OKej start
Marie AsplundKungälvs OKej start

H14

3 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK37:559:53
2Linus BoströmOK Alehof39:35+1:4010:20
3David AlménTrollhättans SOK47:14+9:1912:19
4Samuel BökeOK Kullingshof56:04+18:0914:38
5Erik PerssonBrattås CK2:21:26+1:43:3136:55

D12

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PetterssonSävedalens AIK33:5712:40
2Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna33:58+0:0112:40
3Molly GranängKungälvs OK41:28+7:3115:28

H12

2 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon BååthSävedalens AIK31:3711:32
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna31:49+0:1211:36
3Hjalmar OlssonUddevalla OK43:03+11:2615:42 Ladda ner rutt i gpx-format
4Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb43:41+12:0415:56
5Sebastian KorpiUddevalla OK51:38+20:0118:50
6Erik SüdhoffBrattås CK52:14+20:3719:03
Linus BäckbergBrattås CKej start
Axel BrönnestamOK Gipenej start

D12 Kort

2 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubb57:2822:16

H12 Kort

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÖstlingKungälvs OK36:3114:05
Viktor RödströmStångenäs AISej godkänd

D10

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly BergstrandBrattås CK22:328:44
2Maja NymanVänersborgs SK23:27+0:559:05
3Emma ChristianssonUddevalla OK24:25+1:539:27
4Alice WikströmStångenäs AIS35:31+12:5913:45
5Elsa ForsengLjungskile FK36:20+13:4814:04
6Vera KlingbergLjungskile FK47:12+24:4018:17
Hilma EkströmStenungsunds OKej start

H10

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK19:007:20
2Axel EkdalaKungälvs OK23:41+4:419:08
3Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb25:44+6:449:56
4Gabriel HogedalVänersborgs SK26:00+7:0010:02
5Alexander FedjeFrölunda OL27:12+8:1210:30
6Emil WalleniusFrölunda OL28:37+9:3711:02
7Viktor NilssonStångenäs AIS29:28+10:2811:22
8Joel IsakssonVänersborgs SK36:10+17:1013:57
Rasmus GranängKungälvs OKej godkänd

D35

5 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngstrandSävedalens AIK49:359:08
2Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:01:07+11:3211:16
3Karin FedjeFrölunda OL1:07:54+18:1912:31
Åsa HellquistIFK Göteborgej start
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej start

D40

4 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeannette AumoKungälvs OK56:4511:27
2Mie ÖstlingKungälvs OK1:02:01+5:1612:31
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKej start
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OKej start

H40

7 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin PetterssonSävedalens AIK55:307:41
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK1:01:22+5:528:30
3Hans MelinGöteborg-Majorna OK1:01:44+6:148:33
4Richard SottFrölunda OL1:08:48+13:189:32
5Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:43+15:139:48
6Erik LauriFK Herkules1:20:39+25:0911:11
7Jan JohanssonFrölunda OL1:32:51+37:2112:52
8Johan GranforsIF Rigor1:34:17+38:4713:04
Emil ErdeliusIF Rigorej start

D45

4 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin EkdalaKungälvs OK47:1311:08
2Jenny NymanVänersborgs SK47:44+0:3111:15
Christina SüdhoffBrattås CKej godkänd
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarnaej godkänd

H45

5 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna45:197:39
2Magnus JohanssonOK Löftan46:40+1:217:52
3Jussi AumoKungälvs OK49:04+3:458:17
4Magnus HomannOK Orinto49:16+3:578:19
5Anders ArfwedsonFrölunda OL54:01+8:429:07
6Mats KarlfeldtSävedalens AIK54:11+8:529:09
7Pål MagnussonUddevalla IS1:00:10+14:5110:09
8Stefan MårtenssonFrölunda OL1:01:42+16:2310:25
9Jonas HöijerSävedalens AIK1:10:31+25:1211:54
10Stefan JohanssonFrölunda OL1:17:23+32:0413:04
11Stefan L JohanssonKungälvs OK1:22:37+37:1813:57
12Lars ÖstlingKungälvs OK1:35:24+50:0516:06
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej start
Martin EkdalaKungälvs OKej start
Roger LundinFK Herkulesej start
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej start
Thomas BergstrandBrattås CKej start
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start

D50

4 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK44:2811:03
2Anna AsplundKungälvs OK51:40+7:1212:51
3Lena PeterssonOK Alehof57:22+12:5414:16
4Karin LaurellOK Flundrehof1:11:27+26:5917:46
5Jenny HomannOK Orinto1:17:06+32:3819:10
Gunnel JernstigVänersborgs SKutgått

H50

5 820 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ØdumIFK Göteborg49:368:31
2Ulrik OlssonBrattås CK50:10+0:348:37
3Joachim FribergFalköpings AIK OK52:54+3:189:05 Ladda ner rutt i gpx-format
4Bengt NorrmanTrollhättans SOK54:24+4:489:20 Ladda ner rutt i gpx-format
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK56:20+6:449:40
6Christer BorgGöteborg-Majorna OK59:38+10:0210:14
7Tony GustavsenIstrums SK1:04:48+15:1211:08 Ladda ner rutt i gpx-format
8Ulf DanielssonÅmåls OK1:05:38+16:0211:16
9Staffan AsplundKungälvs OK1:06:31+16:5511:25
10Johan LilljeqvistStigsökarna1:06:40+17:0411:27
11Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:07:57+18:2111:40
12Mats LindströmOK Skärmen1:11:54+22:1812:21
13Torbjörn GrahnIK Uven1:13:29+23:5312:37
14Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:13:51+24:1512:41
15Leif HagmanIK Uven1:18:15+28:3913:26
16Bo WesterbergTrollhättans SOK1:23:14+33:3814:18
17David GabrielssonSävedalens AIK1:30:09+40:3315:29
18Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:31:35+41:5915:44
19Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:33:52+44:1616:07
20Bengt ZetterbergOK Skärmen1:45:19+55:4318:05
21Hans NilssonKungälvs OK1:49:47+1:00:1118:51
Fredrik NilssonStångenäs AISdiskvalificerad
Magnus WideFrölunda OLej start
Gunnar HallOK Skogsvargarnaej start
Bo SvenssonIstrums SKej start

D55

4 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KnutssonSävedalens AIK55:3513:49
2Mona OlssonBrattås CK58:57+3:2214:39
3Britta SahlinVänersborgs SK1:01:49+6:1415:22
4Nina BejbomUddevalla OK1:02:20+6:4515:30
5Gunilla AxelssonSävedalens AIK1:04:58+9:2316:09
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:08:27+12:5217:01
7Birgit HanssonHerrestads AIF1:12:12+16:3717:57
Annette Falck LarssonVänersborgs SKutgått
Christina BirathStenungsunds OKej start
Monika NilssonOK Alehofej start
Catharina KarlssonTrollhättans SOKej start

H55

5 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JosefssonSävedalens AIK46:548:41
2Andres LaasOK Skogshjortarna53:48+6:549:57
3Axel WasseniusUddevalla OK54:01+7:0710:00
4Jan HanssonStenungsunds OK54:50+7:5610:09
5Nils-Olof LarssonVänersborgs SK56:28+9:3410:27
6Anders AxelssonTrollhättans SOK58:28+11:3410:49
7Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:01:28+14:3411:22
8Stefan SjöblomFrölunda OL1:02:12+15:1811:31
9Ingemar MånssonRonneby OK1:05:55+19:0112:12
10Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:07:55+21:0112:34
11Börje PålssonUddevalla IS1:15:13+28:1913:55
12Håkan WåhlanderFrölunda OL1:18:23+31:2914:30 Ladda ner rutt i gpx-format
13Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:41:56+55:0218:52
Jerker NetzTrollhättans SOKutgått
Per-Martin JohanssonIF Rigorutgått
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Tomas NilssonOK Gipenej start
Stig-Arne ÖstlundUddevalla OKej start
Anders KjellbergOK Flundrehofej start

D60

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brande StrandGöteborg-Majorna OK39:2610:39
2Kerstin BurmanKvillebyns SK45:46+6:2012:22
3Susanne BerglundSävedalens AIK46:48+7:2212:38
4Solveig HedenblomSjövalla FK46:57+7:3112:41
5Anneli Brander NilssonStenungsunds OK51:28+12:0213:54
6Gunilla HogedalVänersborgs SK53:24+13:5814:25
7Monica MartinssonOK Tranan54:09+14:4314:38
8Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb54:16+14:5014:40
9My EngströmLerums SOK1:10:13+30:4718:58
10Eva KarlssonUddevalla OK1:15:50+36:2420:29
11Britt KarlssonStenungsunds OK1:17:58+38:3221:04

H60

4 730 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK48:0510:09
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna48:44+0:3910:18
3Mikael BodénMarkbygdens OK49:02+0:5710:21
4Pierre KarlssonOK Alehof50:53+2:4810:45
5Johan BerglundSävedalens AIK52:34+4:2911:06
6Göran AndreassonOK Kroppefjäll52:43+4:3811:08
7Johan KarlssonTrollhättans SOK54:02+5:5711:25
8Tommy WesterbergIF Hagen56:08+8:0311:52
9Hans EkbergTrollhättans SOK58:32+10:2712:22
10Bill AnderssonI 15 IF59:01+10:5612:28
11Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:00:53+12:4812:52
12Anders AlamaaIK Vikings OK1:04:44+16:3913:41
13Gunnar BejbomUddevalla OK1:06:08+18:0313:58
14Bernt AnderssonIF Rigor1:06:19+18:1414:01
15Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:08:01+19:5614:22
16Ingemar BrunssonOK Skogshjortarna1:11:46+23:4115:10
17Arne AlfredssonUddevalla OK1:15:35+27:3015:58
18Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:19:20+31:1516:46
19Hans-Erik RingströmHåby IF1:27:05+39:0018:24
Lars HolmOK Gipenej godkänd
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Dan WidercrantzOK Skärmenutgått
Bengt BivrinIdefjordens SKej start

D65

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel TurpeinenKvillebyns SK49:3313:23
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK56:08+6:3515:10
3Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:25:26+35:5323:05
Marion HallstenUddevalla OKej start

H65

4 240 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto40:439:36
2Kent ErikssonLerums SOK44:55+4:1210:35
3Lars HogedalVänersborgs SK46:16+5:3310:54
4Yngve NilssonOK Gipen47:04+6:2111:06
5Per IvarssonTrollhättans SOK47:06+6:2311:06
6Bertil KarlssonHjobygdens OK48:18+7:3511:23
7Benny IvarssonFjärås AIK49:32+8:4911:40
8Kjell MartinssonOK Tranan49:34+8:5111:41
9Lennart JanssonOK Alehof49:50+9:0711:45
10Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb50:15+9:3211:51
11Sören SvenssonSjövalla FK50:54+10:1112:00
12Lennart AnderssonGöteborgs SK51:17+10:3412:05
13Björn EngströmLerums SOK52:31+11:4812:23
14Torbjörn WikströmOK Orinto53:45+13:0212:40
15Stanley MattssonIK Uven54:50+14:0712:55
16Jonas LarssonOK Kullingshof55:09+14:2613:00
17Ingvar BergmanOK Tranan56:11+15:2813:15
18Roalh KlevelandKvillebyns SK58:10+17:2713:43
19Staffan BrobergIF Marin Väst58:32+17:4913:48
20Kjell JeppsonIF Rigor59:03+18:2013:55
21Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:02:08+21:2514:39
22Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:02:42+21:5914:47
23Per-Arne KällénUddevalla OK1:02:54+22:1114:50
24Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL1:04:25+23:4215:11
25Hans M CarlssonIFK Göteborg1:05:33+24:5015:27
26Johnny KarlssonUddevalla OK1:06:23+25:4015:39

D70

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK39:1713:38
2Ulla LindheIK Stern41:30+2:1314:24
3Christina SchedwinIK Stern44:28+5:1115:26
4Ann-Britt JohanssonIK Stern44:56+5:3915:36
5Gunnel SvenssonIK Ymer44:57+5:4015:36 Ladda ner rutt i gpx-format
6Britt RangertIK Ymer49:02+9:4517:01
7Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK53:33+14:1618:35
8Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:05:43+26:2622:49
9Eva OlofssonOK Flundrehof1:06:59+27:4223:15
10Lena WaernTrollhättans SOK1:14:17+35:0025:47

H70

4 020 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK39:359:50
2Sören AnderssonIK Dran42:11+2:3610:29
3Dag LorénOK Frisene45:40+6:0511:21
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna45:42+6:0711:22
5Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS46:02+6:2711:27
6Lars FinbomOK Landehof47:25+7:5011:47
7Oskar JohanssonStångenäs AIS47:49+8:1411:53
8Henrik HvoslefIK Stern48:52+9:1712:09
9Ingemar LindblomOK Orinto51:24+11:4912:47
10Bengt-Åke SvenssonIK Ymer52:56+13:2113:10 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lennart FärjhageOK Gipen53:52+14:1713:23
12Olof KarlssonUddevalla OK54:20+14:4513:30
13Leif OlofssonOK Flundrehof54:48+15:1313:37
14Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna59:51+20:1614:53
15Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:01:16+21:4115:14
16Gösta LindqvistOK Löftan1:02:12+22:3715:28
17Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:04:41+25:0616:05
18Lars LjungbergTrollhättans SOK1:07:03+27:2816:40
19Karl-Axel JohanssonIK Uven1:14:07+34:3218:26
20Allan WikströmStångenäs AIS1:15:05+35:3018:40
21Bertil HermanssonStenungsunds OK1:16:01+36:2618:54
22Christer WestbergIFK Göteborg1:26:08+46:3321:25
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Anders AxelssonSävedalens AIKej start
Bertil OttossonFK Göingarnaej start

D75

2 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK52:5518:22
2Barbro VallinKungälvs OK57:06+4:1119:49
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK59:47+6:5220:45
4Gunnel BörjessonIK Uven1:01:26+8:3121:19
5Marianne GrahnSävedalens AIK1:02:43+9:4821:46
6Margareta JohanssonTrollhättans SOK1:07:08+14:1323:18
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

3 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allsing CarlssonOK Skogsvargarna49:3613:24
2Kent FredrikssonOK Skogsvargarna53:08+3:3214:21
3Göran OlofssonFjärås AIK56:43+7:0715:19
4Leif JohanssonTrollhättans SOK57:49+8:1315:37
5Matts MattssonOK Gipen59:45+10:0916:08
6Roland BrandshageSävedalens AIK1:01:22+11:4616:35
7Andre AlexanderssonKungälvs OK1:09:55+20:1918:53
8Göran LefflerLerums SOK1:13:40+24:0419:54
9Ragnar BewertOK Landehof1:14:14+24:3820:03
10Gunnar WaernTrollhättans SOK1:17:59+28:2321:04
11Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:21:00+31:2421:53
12Harry AnderssonOK Kullingshof1:54:40+1:05:0430:59
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd

D80

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ingrid BorglidenVänersborgs SKej godkänd
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej start

H80

2 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK48:1316:44
2Leif EdsandSävedalens AIK56:02+7:4919:27
3Gösta CederinGöteborg-Majorna OK58:35+10:2220:20
4Gunnar LarssonUddevalla IS1:00:08+11:5520:52
5Atte HeikkiläOK Gipen1:06:13+18:0022:59
Agne ÖstenssonSävedalens AIKej start

H85

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove KilbornUddevalla IS44:2718:22
2Karleric FranssonTrollhättans SOK45:43+1:1618:53
3Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK51:58+7:3121:28
4Said JohanssonUddevalla IS1:54:48+1:10:2147:26
Valter AlamaaIK Vikings OKutgått

Inskolning

1 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Casper EngstrandSävedalens AIKfullföljt
Ebba ForsengLjungskile FKfullföljt
Isak Jordahl GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonna Jordahl GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Vide KlingbergLjungskile FKfullföljt
Linnea LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Vilgot NilssonStenungsunds OKfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Eskil WallebäckLjungskile FKfullföljt
Elin WikströmStångenäs AISfullföljt
Oscar Wång LarssonTrollhättans SOKfullföljt

U1

1 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MarkhesterSnättringe SK16:479:38
2Elsa WikströmStångenäs AIS19:53+3:0611:25
3Alice BohlinIFK Göteborg28:27+11:4016:21
4Anna HallOK Skogsvargarna29:47+13:0017:07
5Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb44:47+28:0025:44
6Oskar GustafssonTrollhättans SOK45:43+28:5626:16
Oskar RödströmStångenäs AISdiskvalificerad

U2

2 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig MarkhesterSnättringe SK20:197:50
2Arvid LanneKungälvs OK29:34+9:1511:24
2Edvin LanneKungälvs OK29:34+9:1511:24
4vilma henrikssonUddevalla OK31:27+11:0812:08
5Elsie GerhardtBrattås CK31:59+11:4012:20
6Ebba LövgärdOK Alehof35:15+14:5613:36
7Alice EinarssonBrattås CK39:01+18:4215:03
8Tor LindénUddevalla OK40:38+20:1915:41
9Miles GerhardtBrattås CK44:32+24:1317:11
10Olivia GustafssonTrollhättans SOK45:37+25:1817:36
11Vidar EkdalaKungälvs OK47:45+27:2618:26
12Samuel LundbergLjungskile FK48:15+27:5618:37
13Milia OlofssonOK Flundrehof49:02+28:4318:55
14Celia KlingbergLjungskile FK51:37+31:1819:55
15Tilda SåbyOK Flundrehof51:38+31:1919:56
16Embla Niklasson SternöTolered-Utby Ol-klubb53:51+33:3220:47
17Rasmus LindénUddevalla OK59:14+38:5522:52
18Måns LindénUddevalla OK59:43+39:2423:03
Herman PetterssonSävedalens AIKej start

Öppen motion 1

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara LövgärdOK Alehof24:319:30
2Elina ChristianssonUddevalla OK34:00+9:2913:10
3Carina SåbyOK Flundrehof35:46+11:1513:51
4Maria EinarssonBrattås CK39:04+14:3315:08
5Kristina GustafssonKvillebyns SK42:24+17:5316:26

Öppen motion 3

2 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera UhrbergBrattås CK35:4113:18
2Krister WessmarkOK Flundrehof49:05+13:2418:18
3Martin RödströmLjungskile FK49:30+13:4918:28
4Isabella AumoKungälvs OK1:04:51+29:1024:11
5Görel NordinVänersborgs SK1:06:29+30:4824:48
6Gurjeet SinghVänersborgs SK1:26:15+50:3432:10
7Caroline WessmarkOK Flundrehof1:38:03+1:02:2236:35
8Sara HållstenOK Flundrehof1:38:04+1:02:2336:35
9Jennifer RösmarkOK Flundrehof1:39:31+1:03:5037:07
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Erika WikströmStångenäs AISej godkänd
Christer AndréSjövalla FKutgått

Öppen motion 4

7 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante LundgrenLjungskile FK1:05:518:59
2Fredrik MarkhesterSnättringe SK1:06:33+0:429:05
3Arne AlexanderssonStenungsunds OK1:06:59+1:089:09
4Janne ErikssonEds SK1:09:33+3:429:30
5Frida HögnertOK Flundrehof2:14:22+1:08:3118:21
Susanne JohanssonStångenäs AISej godkänd

Öppen motion 5

3 830 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan isakssonOK Kullingshof51:2713:26
2Filip LemanGöteborgs SK57:09+5:4214:55
3Mats HelmerssonOK Skogsvargarna59:31+8:0415:32
4Eva NilssonKungälvs OK1:00:50+9:2315:53
5Peter ElvingssonLjungskile FK1:02:03+10:3616:12
6Lars PerssonBrattås CK1:08:41+17:1417:55
7Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:10:00+18:3318:16
8Isak EinarssonBrattås CK1:10:54+19:2718:30
8Per EinarssonBrattås CK1:10:54+19:2718:30
10Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:11:23+19:5618:38
11Maria ElvingssonLjungskile FK1:11:27+20:0018:39
12Matilda ReiderstedtLjungskile FK1:12:04+20:3718:48
13Håkan ReiderstedtLjungskile FK1:14:09+22:4219:21
14Berkley StaggOK Skogsvargarna1:17:39+26:1220:16
15Inga-Lill NilssonUddevalla OK1:19:54+28:2720:51
16Karin BergquistSjövalla FK1:21:45+30:1821:20
17Åsgerd BergmanOK Tranan1:22:55+31:2821:38
18Eva LindqvistOK Gipen1:23:32+32:0521:48
19Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:31:14+39:4723:49
20Usman AfridiTrollhättans SOK1:40:01+48:3426:06 Ladda ner rutt i gpx-format
21Marie OlssonUddevalla OK1:50:17+58:5028:47
22Miriam NorénIK Uven1:52:35+1:01:0829:23
23Jenny WesterlindOK Skogsvargarna2:02:38+1:11:1132:01
Mats LarssonTrollhättans SOKej godkänd
Alexander BengtssonGöteborg-Majorna OKutgått
Ian SjöbergGöteborg-Majorna OKutgått

Öppen motion 6

5 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard AndreassonIFK Göteborg1:13:0213:53
2Jan GranängKungälvs OK1:14:14+1:1214:06
3Hans BernhardssonOK Skärmen1:16:53+3:5114:36
4Lennart FagerlundUddevalla OK1:19:15+6:1315:03
5Patrik NilssonVänersborgs SK1:32:00+18:5817:29
6Ronny HolmLjungskile FK1:33:19+20:1717:44
7Daniel LundbergTolered-Utby Ol-klubb1:54:47+41:4521:49
8Lars BohlinIFK Göteborg1:56:32+43:3022:09
9Thore NilssonUddevalla OK2:07:06+54:0424:09
10Torgrim BrochmannHerrestads AIF2:34:28+1:21:2629:21
Perry LundqvistSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 7

2 880 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf BergqvistSjövalla FK33:2411:35
2Anna LövgärdOK Alehof33:51+0:2711:45
3Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb35:54+2:3012:27
4Carl JosefssonSävedalens AIK36:58+3:3412:50
5Bo KronOK Flundrehof37:16+3:5212:56
6Sofia GustafssonTrollhättans SOK39:07+5:4313:34
7Maria SvenssonTrollhättans SOK40:18+6:5413:59
8Malin ChristianssonUddevalla OK42:56+9:3214:54
9Erik ÖstlingKungälvs OK44:46+11:2215:32
10Kerstin SvenssonTrollhättans SOK48:22+14:5816:47
11Sanna JanssonHaninge SOK48:49+15:2516:57
12Anders SternöOK Roxen49:19+15:5517:07
13Conny SahlinVänersborgs SK50:49+17:2517:38
14Peter LarssonTrollhättans SOK51:09+17:4517:45
15Mari KarlssonStenungsunds OK51:22+17:5817:50
16Agnes BohlinIFK Göteborg51:57+18:3318:02
17Alva BohlinIFK Göteborg51:59+18:3518:02
18Katja Stenström BohlinIFK Göteborg56:22+22:5819:34
19Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:02:14+28:5021:36
20Kristina TellqvistIK Dran1:08:36+35:1223:49
21Gunnar JohanssonOK Gipen1:21:54+48:3028:26

Öppen motion 8

4 240 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK40:149:29
2Tomas WikströmStångenäs AIS40:33+0:199:33
3Mark UbbinkSävedalens AIK43:58+3:4410:22
4Mattias BååthSävedalens AIK44:38+4:2410:31
5Erik JosefssonSävedalens AIK46:52+6:3811:03
6Håkan LindénUddevalla OK48:16+8:0211:23
7Andreas NilssonTrollhättans SOK48:21+8:0711:24
8Jan GrahnIK Uven51:12+10:5812:04
9Per FredrikssonOK Skogshjortarna52:26+12:1212:21
10Ville GrahnIK Uven52:32+12:1812:23
11Erik KarlssonLjungskile FK55:09+14:5513:00
12Jan UhrbergBrattås CK57:26+17:1213:32
13Josef HåkanssonOK Skärmen57:47+17:3313:37
14Phil MullinsSjövalla FK59:15+19:0113:58
15Johannes GustafssonKvillebyns SK59:43+19:2914:05
16Tomas JärveläTrollhättans SOK1:03:50+23:3615:03
17Tommy WedlinLerums SOK1:07:54+27:4016:00
18Louise BorgTrollhättans SOK1:11:55+31:4116:57
19Jan GustafssonKvillebyns SK1:13:04+32:5017:13
Tomas WesterliundHerrljunga SK Skid o OLutgått
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 9

7 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OlsonIK Uven58:538:10
2Daniel LarssonVänersborgs SK1:01:57+3:048:35
3Jonas ZakariassonUddevalla OK1:05:52+6:599:08
4Rikard PentonenIFK Göteborg1:07:50+8:579:24
5Anders LövgärdOK Alehof1:11:07+12:149:51
6Henrik HögnertOK Flundrehof1:13:37+14:4410:12
7Fredrik WessmarkOK Flundrehof1:20:54+22:0111:13
8Johan UnemanOK Alehof1:22:38+23:4511:27
9Pål SchmidtFrölunda OL1:25:36+26:4311:52
10Ulf JonssonLerums SOK1:28:23+29:3012:15
11Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb1:36:31+37:3813:23
Mattias WahlbergStenungsunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser