Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Höstlunken, patrull

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstlunken, patrull
Arrangörsorganisation: Snättringe SK
Datum: söndag 6 november 2016

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Bror FureskogÖppen motion 7 (51)43:35+6:2410:28

Attunda OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Svante SandvikÖppen motion 3 (42)35:559:44
1Lars Håkan SandvikÖppen motion 9 (31)1:05:257:49
2Anders CarheimH21B (3)1:51:30+14:028:18Ladda ner rutt i gpx-format
2Anders CarheimH21B (3)1:51:30+14:028:18Ladda ner rutt i gpx-format
3Märta SandvikD12 (10)37:54+10:2611:33
3Märta SandvikD12 (10)37:54+10:2611:33
3Kerstin RosengrenD65 (3)1:16:59+10:2215:16
3Kerstin RosengrenD65 (3)1:16:59+10:2215:16
5Stefan KnornH55 (6)1:36:12+22:0311:31
5Stefan KnornH55 (6)1:36:12+22:0311:31
8Filip BrunanderH17-20 (11)2:31:56+55:3311:19
8Filip BrunanderH17-20 (11)2:31:56+55:3311:19
11Christian RedtzerÖppen motion 10 (14)2:12:35+33:4210:17
12Anette BrunanderD40 (13)1:57:58+47:1815:38
12Anette BrunanderD40 (13)1:57:58+47:1815:38
14Håkan RedtzerÖppen motion 8 (41)58:46+14:5511:24
15Margareta HallménHD40 (16)2:12:21+59:2415:51
15Margareta HallménHD40 (16)2:12:21+59:2415:51
20Erica BlythMotion (38)1:28:41+31:1511:16
20Erica BlythMotion (38)1:28:41+31:1511:16
26Magnus StrömqvistÖppen motion 9 (31)1:44:59+39:3412:33
32Sofie RedtzerMotion (38)2:05:09+1:07:4315:55
32Sofie RedtzerMotion (38)2:05:09+1:07:4315:55
35Stefan NorellÖppen motion 8 (41)1:31:15+47:2417:43
38Fredrik JonssonÖppen motion 8 (41)1:38:52+55:0119:11

Bromma-Vällingby SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Selma CarlsonD12 (10)56:09+28:4117:07
9Selma CarlsonD12 (10)56:09+28:4117:07
10Lena BjessmoHD40 (16)1:33:28+20:3111:11
10Lena BjessmoHD40 (16)1:33:28+20:3111:11
12Simon SandgrenÖppen motion 8 (41)57:01+13:1011:04
12Anders LindkvistÖppen motion 10 (14)2:51:03+1:12:1013:16
15Martin BjurnerÖppen motion 9 (31)1:29:36+24:1110:43
20Monica SandgrenÖppen motion 3 (42)52:19+16:2414:10
33Tim SandgrenÖppen motion 8 (41)1:21:08+37:1715:45
39Åsa NylénÖppen motion 7 (51)1:11:15+34:0417:07

Centrum OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Petter SchafferMil-lunken (13)1:32:24+33:189:12
7Gro DahlbomMil-lunken (13)1:32:32+33:269:13
8Björn BängtssonMix (17)1:37:41+26:169:47
8Björn BängtssonMix (17)1:37:41+26:169:47
10Mette BrolinsonMix (17)1:41:05+29:4010:08
10Mette BrolinsonMix (17)1:41:05+29:4010:08
11Janne NilssonÖppen motion 9 (31)1:22:15+16:509:50
22Jorrit BoekelÖppen motion 8 (41)1:02:45+18:5412:11
Ariel Mannelid OkretÖppen motion 8 (41)ej start
Daniel EleniusH21A (5)ej start
Daniel EleniusH21A (5)ej start
Peter EdelsvärdMotion (38)ej start
Peter EdelsvärdMotion (38)ej start

Enebybergs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Alice RökenD12 (10)1:02:34+35:0619:04
10Alice RökenD12 (10)1:02:34+35:0619:04
20Anna RökenÖppen motion 7 (51)58:29+21:1814:03
34Ida RökenÖppen motion 3 (42)1:09:43+33:4818:53

FK Boken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Mattias LiljedahlÖppen motion 9 (31)1:57:27+52:0214:02

Forsa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Veronica JägbrantMotion (38)1:35:17+37:5112:07
28Veronica JägbrantMotion (38)1:35:17+37:5112:07

Frösö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Niclas LidströmÖppen motion 8 (41)1:08:11+24:2013:14

Gustavsbergs OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Eva PetterssonKort-lunken (2)1:32:1517:38
2Ann-Marie HolmströmD65 (3)1:10:13+3:3613:55
2Ann-Marie HolmströmD65 (3)1:10:13+3:3613:55
2Sebastian LindblomHD12 (2)1:15:20+39:2522:58
2Sebastian LindblomHD12 (2)1:15:20+39:2522:58
2Christian PetterssonKort-lunken (2)1:32:17+0:0217:38
3Isabella NilssonD16 (3)1:55:42+49:1418:27
3Isabella NilssonD16 (3)1:55:42+49:1418:27
3Peter LandénH40 (7)2:13:34+21:0310:22
3Peter LandénH40 (7)2:13:34+21:0310:22
4Max ÖsterbergH12 (12)27:22+2:558:20
4Max ÖsterbergH12 (12)27:22+2:558:20
6Saga BeinhoffD12 (10)43:58+16:3013:24
6Saga BeinhoffD12 (10)43:58+16:3013:24
6Johanna LaurinD14 (8)57:46+11:4810:51
6Johanna LaurinD14 (8)57:46+11:4810:51
7Carin RosénÖppen motion 7 (51)44:04+6:5310:35
7Björn LinderHD40 (16)1:30:14+17:1710:48
7Björn LinderHD40 (16)1:30:14+17:1710:48
8Malin StrandbergMotion (38)1:17:55+20:299:54
8Malin StrandbergMotion (38)1:17:55+20:299:54
10Gabriella FriskD40 (13)1:56:42+46:0215:28
10Gabriella FriskD40 (13)1:56:42+46:0215:28
18Tilda BellanderMotion (38)1:27:59+30:3311:11
18Tilda BellanderMotion (38)1:27:59+30:3311:11
24Fredrik AlzénÖppen motion 9 (31)1:42:53+37:2812:18
24Mats SjödinÖppen motion 7 (51)1:03:22+26:1115:13
24Lotta ValentinMotion (38)1:30:51+33:2511:33
24Lotta ValentinMotion (38)1:30:51+33:2511:33
26Anette LinnersjöÖppen motion 7 (51)1:03:39+26:2815:18
33Veronica ÖsterbergÖppen motion 3 (42)1:07:38+31:4318:19
41Louise LindellÖppen motion 3 (42)1:35:48+59:5325:57
45Anna LindellÖppen motion 7 (51)1:16:21+39:1018:21
Cecilia AlzénD21 (7)ej godkänd
Cecilia AlzénD21 (7)ej godkänd
Lucas AlzénH12 (12)ej godkänd
Lucas AlzénH12 (12)ej godkänd
Hampus AlzénÖppen motion 3 (42)ej start
Tiger LandénÖppen motion 7 (51)ej start
Magnus HaraldssonMotion (38)ej start

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Tobias ValentinÖppen motion 8 (41)1:12:38+28:4714:06

Hammarby IF OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Britt ErikssonÖppen motion 3 (42)57:30+21:3515:34
29Mats AlnaeusMotion (38)1:43:40+46:1413:11
29Mats AlnaeusMotion (38)1:43:40+46:1413:11
42Bjarne ErlandssonÖppen motion 7 (51)1:12:27+35:1617:24

Haninge SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Helena KorhonenD65 (3)1:06:3713:13
1Helena KorhonenD65 (3)1:06:3713:13
2Nina PerssonD14 (8)46:00+0:028:38
2Nina PerssonD14 (8)46:00+0:028:38
3Jakob Gadefors NauH14 (11)43:36+7:037:55
3Jakob Gadefors NauH14 (11)43:36+7:037:55
3Niclas SjögrenÖppen motion 10 (14)1:42:54+4:017:59
5Mats SandinÖppen motion 9 (31)1:15:59+10:349:05
5Henrik SjögrenÖppen motion 10 (14)1:48:54+10:018:27
9Martin SkärlénH17-20 (11)2:50:01+1:13:3812:40
9Martin SkärlénH17-20 (11)2:50:01+1:13:3812:40
9Joakim PerssonÖppen motion 10 (14)2:01:35+22:429:26
17Magnus ErikssonÖppen motion 9 (31)1:34:13+28:4811:16
20Jörgen TheanderÖppen motion 9 (31)1:37:56+32:3111:42
20Oskar NederheimÖppen motion 8 (41)1:01:44+17:5311:59
35Helena FalkÖppen motion 3 (42)1:10:57+35:0219:13
Gustav StorellH12 (12)ej start
Gustav StorellH12 (12)ej start

Hiidenkiertäjät

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Janne HeikkaH21A (5)2:05:017:27
1Janne HeikkaH21A (5)2:05:017:27

Härlövs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Clara DahlD17-20 (3)1:46:59+28:4212:48
3Clara DahlD17-20 (3)1:46:59+28:4212:48
22Lars DahlÖppen motion 7 (51)1:00:08+22:5714:27
46Kerstin DahlÖppen motion 7 (51)1:21:32+44:2119:35

IF Thor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Valle LarssonÖppen motion 3 (42)38:46+2:5110:30
14Jimmy LarssonÖppen motion 3 (42)49:20+13:2513:22
Vidar LarssonÖppen motion 3 (42)ej start

IFK Enskede

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hannes LindqvistHD12 (2)35:5510:57
1Hannes LindqvistHD12 (2)35:5510:57
9Josefin LindqvistHD40 (16)1:33:17+20:2011:10
9Josefin LindqvistHD40 (16)1:33:17+20:2011:10
14Pelle BlomÖppen motion 7 (51)53:28+16:1712:51
15Ludde BlomÖppen motion 7 (51)53:35+16:2412:52
32Ileana von MelenÖppen motion 8 (41)1:20:46+36:5515:40
Gustav BjörklundMotion (38)ej godkänd
Gustav BjörklundMotion (38)ej godkänd

IFK Lidingö SOK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice HugossonD21 (7)1:25:408:13
1Alice HugossonD21 (7)1:25:408:13
1Simon SchusterH17-20 (11)1:36:237:10
1Simon SchusterH17-20 (11)1:36:237:10
2Susanna TervoD21 (7)1:26:42+1:028:19
2Susanna TervoD21 (7)1:26:42+1:028:19
2Martin LarboÖppen motion 10 (14)1:41:22+2:297:52
4Tapani MattusMil-lunken (13)1:23:49+24:438:21
6Josefin WångdahlD21 (7)2:41:14+1:15:3415:28
6Josefin WångdahlD21 (7)2:41:14+1:15:3415:28
9Nina KarlssonD40 (13)1:52:03+41:2314:51
9Nina KarlssonD40 (13)1:52:03+41:2314:51
27Harald BauerÖppen motion 8 (41)1:09:13+25:2213:26
Christoffer Andersson CedmertH21B (3)ej start
Christoffer Andersson CedmertH21B (3)ej start

Järfälla OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan LundbäckH14 (11)36:336:38
1Johan LundbäckH14 (11)36:336:38
1Anders LöfgrenH55 (6)1:14:098:52
1Anders LöfgrenH55 (6)1:14:098:52
2William GrunderHD14 (2)1:09:33+0:1212:38
2William GrunderHD14 (2)1:09:33+0:1212:38
2Nils EdvardssonH21A (5)2:14:09+9:088:00
2Nils EdvardssonH21A (5)2:14:09+9:088:00
2Erik BovalliusH14 (11)40:46+4:137:24
2Erik BovalliusH14 (11)40:46+4:137:24
3Jesper ÅkessonH12 (12)26:35+2:088:06
3Jesper ÅkessonH12 (12)26:35+2:088:06
4Mats LundbäckH40 (7)2:21:31+29:0010:59
4Mats LundbäckH40 (7)2:21:31+29:0010:59
4Magdalena GrunderHD40 (16)1:20:32+7:359:38
4Magdalena GrunderHD40 (16)1:20:32+7:359:38
5Frank SteinerMotion (38)1:12:31+15:059:13
5Frank SteinerMotion (38)1:12:31+15:059:13
5Magnus SneitzH40 (7)2:24:52+32:2111:14
5Magnus SneitzH40 (7)2:24:52+32:2111:14
6Mats RönnlundMotion (38)1:14:27+17:019:28
6Mats RönnlundMotion (38)1:14:27+17:019:28
7Lina BerglundMotion (38)1:14:50+17:249:31
7Lina BerglundMotion (38)1:14:50+17:249:31
8Maria EdvardssonD40 (13)1:46:55+36:1514:10
8Maria EdvardssonD40 (13)1:46:55+36:1514:10
9Emma StefanssonMix (17)1:40:46+29:2110:06
9Emma StefanssonMix (17)1:40:46+29:2110:06
10Aleksandr ManoilovÖppen motion 10 (14)2:04:31+25:389:40
11Henrik HanssonHD40 (16)1:41:54+28:5712:12
11Henrik HanssonHD40 (16)1:41:54+28:5712:12
15Jon SundbergMotion (38)1:22:18+24:5210:28
15Jon SundbergMotion (38)1:22:18+24:5210:28
21Arne KvarnefalkMotion (38)1:30:08+32:4211:28
21Arne KvarnefalkMotion (38)1:30:08+32:4211:28
27Ann RollerÖppen motion 9 (31)1:54:39+49:1413:42
37Martin KvarnefalkÖppen motion 3 (42)1:20:13+44:1821:44
39Thierry ReignierÖppen motion 8 (41)2:11:50+1:27:5925:35
Björn LidmanHD40 (16)ej start
Björn LidmanHD40 (16)ej start

Järla Orientering

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johanna SundströmD40 (13)1:17:41+7:0110:18
2Johanna SundströmD40 (13)1:17:41+7:0110:18
3Anna Dahlgren-RosénMix (17)1:17:59+6:347:49
3Anna Dahlgren-RosénMix (17)1:17:59+6:347:49
5Åsa SundströmD14 (8)56:28+10:3010:36
5Åsa SundströmD14 (8)56:28+10:3010:36
7Arvid HenrikssonMix (17)1:31:09+19:449:08
7Arvid HenrikssonMix (17)1:31:09+19:449:08
12Krystal NeumannÖppen motion 9 (31)1:27:43+22:1810:29
19Lena JanssonMotion (38)1:28:32+31:0611:15
19Lena JanssonMotion (38)1:28:32+31:0611:15
Anders PlattÖppen motion 10 (14)ej godkänd
Emelie HolmströmMotion (38)ej godkänd
Emelie HolmströmMotion (38)ej godkänd
My HeinrupMotion (38)ej start
My HeinrupMotion (38)ej start

Katrineholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Henrik FlordalH21A (5)2:51:34+46:3310:14
4Henrik FlordalH21A (5)2:51:34+46:3310:14

Kjula IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Bo NorrmanHD40 (16)ej start
Bo NorrmanHD40 (16)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran SjögrenMotion (38)57:267:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran SjögrenMotion (38)57:267:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Daniel RejmentMotion (38)1:47:14+49:4813:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Daniel RejmentMotion (38)1:47:14+49:4813:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jonas EsbjörnssonÖppen motion 3 (42)40:56+5:0111:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Eeva EuropeÖppen motion 3 (42)1:17:20+41:2520:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Stefan OhlsonÖppen motion 7 (51)52:48+15:3712:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Mårten KällmanÖppen motion 7 (51)1:04:57+27:4615:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Joel HaasdykÖppen motion 7 (51)1:11:14+34:0317:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Sara NylénÖppen motion 7 (51)1:11:16+34:0517:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Miram MillerÖppen motion 8 (41)1:38:51+55:0019:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Claes AnderssonÖppen motion 9 (31)1:20:32+15:079:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Robert LarssonÖppen motion 9 (31)1:57:28+52:0314:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Björn emil  JonssonÖppen motion 10 (14)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Magnus KarlssonMil-lunken (13)2:00:56+1:01:5012:03

Långhundra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emma BromarkMix (17)ej godkänd
Emma BromarkMix (17)ej godkänd

NTNUI

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sverre Turter SandvoldMix (17)1:11:257:09
1Sverre Turter SandvoldMix (17)1:11:257:09

Nyköpings OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik EkenborgMotion (38)1:07:29+10:038:35
2Fredrik EkenborgMotion (38)1:07:29+10:038:35
4Edvin HellstenH14 (11)43:37+7:047:55
4Edvin HellstenH14 (11)43:37+7:047:55
5Bo KarlssonÖppen motion 3 (42)39:50+3:5510:47

OK Klemmingen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Greger BäckströmH21B (3)3:24:42+1:47:1415:15
3Greger BäckströmH21B (3)3:24:42+1:47:1415:15
5Elin PramlidÖppen motion 8 (41)50:59+7:089:53
8Kjell NilssonÖppen motion 3 (42)46:58+11:0312:43
10Knut-Åke HallebroÖppen motion 7 (51)49:26+12:1511:52
10Peter AskeljungMotion (38)1:18:50+21:2410:01
10Peter AskeljungMotion (38)1:18:50+21:2410:01
21Louise-Marie NilssonÖppen motion 3 (42)54:49+18:5414:51
Arne JanssonHD40 (16)ej godkänd
Arne JanssonHD40 (16)ej godkänd
Erik JohnsonMotion (38)ej start

OK Linné

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Cathrine TylerÖppen motion 10 (14)1:46:46+7:538:17
14Fredrik LysenMix (17)3:02:40+1:51:1518:19
14Fredrik LysenMix (17)3:02:40+1:51:1518:19
Henrik ÅbergH21A (5)ej godkänd
Henrik ÅbergH21A (5)ej godkänd

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carl Johan ArevångÖppen motion 8 (41)43:518:30

OK Ravinen

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel GranqvistMil-lunken (13)59:065:53
2Johan HörnfeldtH40 (7)2:07:52+15:219:55
2Johan HörnfeldtH40 (7)2:07:52+15:219:55
2Henrik SvenssonH12 (12)24:43+0:167:32
2Henrik SvenssonH12 (12)24:43+0:167:32
2Sarah-Jane BarrableMil-lunken (13)1:21:57+22:518:10
3Tilda MårtenssonÖppen motion 7 (51)40:07+2:569:38
3Sverre JonssonH65 (7)1:10:24+5:0811:39
3Sverre JonssonH65 (7)1:10:24+5:0811:39
3Maria MogensenÖppen motion 8 (41)45:56+2:058:55
4Annie ForsbergD21 (7)1:36:30+10:509:15
4Annie ForsbergD21 (7)1:36:30+10:509:15
4Liv HerneD12 (10)39:54+12:2612:09
4Liv HerneD12 (10)39:54+12:2612:09
4Malin LindskogÖppen motion 7 (51)40:11+3:009:39
5Michael GranqvistÖppen motion 7 (51)43:20+6:0910:25
5Linus ForsbergH12 (12)28:24+3:578:39
5Linus ForsbergH12 (12)28:24+3:578:39
6Hugo LindskogH12 (12)29:03+4:368:51
6Hugo LindskogH12 (12)29:03+4:368:51
7Tuva HolmströmD12 (10)45:40+18:1213:55
7Tuva HolmströmD12 (10)45:40+18:1213:55
7Hannes SvahnÖppen motion 10 (14)1:51:32+12:398:39
7Viggo KlassonH17-20 (11)2:29:11+52:4811:06
7Viggo KlassonH17-20 (11)2:29:11+52:4811:06
7Viktor WohlgemuthÖppen motion 9 (31)1:18:40+13:159:24
8David PetterssonÖppen motion 10 (14)2:00:25+21:329:20
8Hannes MogensenH12 (12)29:21+4:548:56
8Hannes MogensenH12 (12)29:21+4:548:56
9Ann GranqvistÖppen motion 7 (51)47:25+10:1411:23
12Hanna KorhonenMix (17)1:44:21+32:5610:27
12Hanna KorhonenMix (17)1:44:21+32:5610:27
12Jenny StruckÖppen motion 7 (51)52:39+15:2812:39
12Björn LundquistMotion (38)1:19:55+22:2910:10
12Björn LundquistMotion (38)1:19:55+22:2910:10
13Marita AxelssonÖppen motion 8 (41)57:25+13:3411:08
13Matts AnderssonMotion (38)1:19:58+22:3210:10
13Matts AnderssonMotion (38)1:19:58+22:3210:10
14Lars KlassonÖppen motion 9 (31)1:28:48+23:2310:37
16Therese HolmströmÖppen motion 3 (42)50:04+14:0913:34
16Albin LindskogÖppen motion 7 (51)53:39+16:2812:53
18Viola HolmströmÖppen motion 3 (42)50:06+14:1113:34
19Christian OlssonÖppen motion 9 (31)1:36:05+30:4011:29
22Curt RahlénMotion (38)1:30:24+32:5811:30
22Curt RahlénMotion (38)1:30:24+32:5811:30
24Sanna RinnbäckÖppen motion 3 (42)55:50+19:5515:07
25Ove RinnbäckÖppen motion 9 (31)1:43:48+38:2312:24
25Johanna AlmgrenMotion (38)1:31:18+33:5211:36
25Johanna AlmgrenMotion (38)1:31:18+33:5211:36
25Malin MårtenssonÖppen motion 7 (51)1:03:38+26:2715:17
26Emma RisbyMotion (38)1:31:26+34:0011:37
26Emma RisbyMotion (38)1:31:26+34:0011:37
27Wilma MårtenssonMotion (38)1:32:01+34:3511:42
27Wilma MårtenssonMotion (38)1:32:01+34:3511:42
Kristina AnelandÖppen motion 7 (51)ej godkänd
Lasse ForsbergMotion (38)ej godkänd
Lasse ForsbergMotion (38)ej godkänd
Olle KallurH14 (11)ej godkänd
Olle KallurH14 (11)ej godkänd
Emma AlmgrenMotion (38)ej godkänd
Emma AlmgrenMotion (38)ej godkänd
Oscar AnelandH14 (11)ej start
Oscar AnelandH14 (11)ej start

OK Roslagen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Emma PalmÖppen motion 7 (51)58:50+21:3914:08
23Emma LundbergÖppen motion 7 (51)1:01:32+24:2114:47
48Stefan PalmÖppen motion 7 (51)1:49:08+1:11:5726:14

OK Roxen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anna-Stina PåledalMix (17)1:15:42+4:177:35
2Anna-Stina PåledalMix (17)1:15:42+4:177:35
9Rasmus PåledalH12 (12)29:31+5:048:59
9Rasmus PåledalH12 (12)29:31+5:048:59

OK Södertörn

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella AnderssonD16 (3)1:06:2810:36
1Ella AnderssonD16 (3)1:06:2810:36
1Elisabeth LarssonD12 (10)27:288:22
1Elisabeth LarssonD12 (10)27:288:22
1Per FranzénHD40 (16)1:12:578:44
1Per FranzénHD40 (16)1:12:578:44
2Sofia ZillingD17-20 (3)1:33:49+15:3211:14
2Sofia ZillingD17-20 (3)1:33:49+15:3211:14
2Linda RennerD16 (3)1:06:49+0:2110:39
2Linda RennerD16 (3)1:06:49+0:2110:39
2Georg EklöwH17-20 (11)1:41:24+5:017:33
2Georg EklöwH17-20 (11)1:41:24+5:017:33
2Anders JakobssonH55 (6)1:21:31+7:229:45
2Anders JakobssonH55 (6)1:21:31+7:229:45
3Tove LagerbergD21 (7)1:31:39+5:598:47
3Tove LagerbergD21 (7)1:31:39+5:598:47
3Lars AnderssonH55 (6)1:24:17+10:0810:05
3Lars AnderssonH55 (6)1:24:17+10:0810:05
4Jesper LagerbergÖppen motion 8 (41)49:41+5:509:38
4Josh BeechMix (17)1:20:28+9:038:04
4Josh BeechMix (17)1:20:28+9:038:04
6Anita KarlssonD40 (13)1:40:17+29:3713:18
6Anita KarlssonD40 (13)1:40:17+29:3713:18
6Andreas MagnvallH17-20 (11)2:08:57+32:349:36
6Andreas MagnvallH17-20 (11)2:08:57+32:349:36
6Mattias SkepplingH40 (7)2:30:52+38:2111:42
6Mattias SkepplingH40 (7)2:30:52+38:2111:42
7Patrik BlidefalkH40 (7)2:42:39+50:0812:37
7Patrik BlidefalkH40 (7)2:42:39+50:0812:37
7Lisa ÖsterlingD40 (13)1:43:26+32:4613:43
7Lisa ÖsterlingD40 (13)1:43:26+32:4613:43
7Niklas ErlandssonH12 (12)29:06+4:398:52
7Niklas ErlandssonH12 (12)29:06+4:398:52
12Johan MarkstedtHD40 (16)1:43:08+30:1112:21
12Johan MarkstedtHD40 (16)1:43:08+30:1112:21
15Melvin JakobssonÖppen motion 8 (41)58:47+14:5611:24
16Staffan ZillingÖppen motion 9 (31)1:33:35+28:1011:11
28Sven SetterqvistÖppen motion 8 (41)1:09:28+25:3713:29
28Martin ErikssonÖppen motion 7 (51)1:04:16+27:0515:26
37Johan RosénÖppen motion 7 (51)1:11:12+34:0117:06
38Margaretha NylundÖppen motion 3 (42)1:23:42+47:4722:40
Hugo LindbärgH17-20 (11)ej godkänd
Hugo LindbärgH17-20 (11)ej godkänd
Lars-Gunnar LarssonÖppen motion 8 (41)ej godkänd
Ronny HedlundÖppen motion 7 (51)ej godkänd
Anna BacklundD40 (13)ej start
Viktor ZillingH12 (12)ej start
Viktor ZillingH12 (12)ej start

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Isac ÅkerbergMil-lunken (13)ej godkänd

OK Älvsjö-Örby

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Kennet NilssonMotion (38)1:09:17+11:518:48
3Kennet NilssonMotion (38)1:09:17+11:518:48
17Christer NordströmMotion (38)1:24:22+26:5610:44
17Christer NordströmMotion (38)1:24:22+26:5610:44
19Mats ZackrissonÖppen motion 8 (41)1:00:55+17:0411:49
22Emil NilssonÖppen motion 9 (31)1:39:51+34:2611:56
22Emil NilssonÖppen motion 9 (31)1:39:51+34:2611:56
26Solveig DillmanÖppen motion 3 (42)57:25+21:3015:33
31Magnus NordströmMotion (38)2:00:37+1:03:1115:20
31Magnus NordströmMotion (38)2:00:37+1:03:1115:20
32Lennart StenbergÖppen motion 3 (42)1:04:17+28:2217:25
33Helena NilssonMotion (38)2:16:11+1:18:4517:19
33Helena NilssonMotion (38)2:16:11+1:18:4517:19
Jan OuzounidisMil-lunken (13)ej start
Petra WallbergMil-lunken (13)ej start

OK Österåker

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kenneth LantzHD40 (16)1:32:50+19:5311:07
8Kenneth LantzHD40 (16)1:32:50+19:5311:07
17Kerstin SjökvistÖppen motion 8 (41)1:00:50+16:5911:48
17Tomas SjökvistÖppen motion 8 (41)1:00:50+16:5911:48
23Tobias AnderssonÖppen motion 9 (31)1:40:36+35:1112:02
Peter EnokssonH55 (6)ej godkänd
Peter EnokssonH55 (6)ej godkänd

Skarpnäcks OL

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders LarssonH65 (7)1:09:33+4:1711:30
2Anders LarssonH65 (7)1:09:33+4:1711:30
3Urban SelanderÖppen motion 9 (31)1:09:27+4:028:18
3Catarina RolénHD40 (16)1:19:04+6:079:28
3Catarina RolénHD40 (16)1:19:04+6:079:28
4Juha LoenbergÖppen motion 9 (31)1:14:14+8:498:52
7Tove SvedellD14 (8)1:12:54+26:5613:42
7Tove SvedellD14 (8)1:12:54+26:5613:42
8Tilde MansénD12 (10)52:53+25:2516:07
8Tilde MansénD12 (10)52:53+25:2516:07
8Emma CarlssonÖppen motion 8 (41)54:34+10:4310:35
8Tindra JonssonMil-lunken (13)1:33:26+34:209:18
9Ingela ArenanderMil-lunken (13)1:46:01+46:5510:34
11Anethe MansénD40 (13)1:57:11+46:3115:32
11Anethe MansénD40 (13)1:57:11+46:3115:32
13Emma SvedellD40 (13)2:23:00+1:12:2018:57
13Emma SvedellD40 (13)2:23:00+1:12:2018:57
13Filip DryseliusÖppen motion 3 (42)49:17+13:2213:21
15Måns EdgrenÖppen motion 3 (42)49:42+13:4713:28
16Stefan MyrefeltÖppen motion 8 (41)59:57+16:0611:38
18Nicklas DoyleÖppen motion 9 (31)1:34:52+29:2711:20
25John DryseliusÖppen motion 3 (42)57:20+21:2515:32
34Linnea CarlssonÖppen motion 8 (41)1:26:11+42:2016:44
Åke LewanderH65 (7)ej godkänd
Åke LewanderH65 (7)ej godkänd
Filip DryseliusH12 (12)ej start
Filip DryseliusH12 (12)ej start

Skogsluffarnas OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Reine BorgströmÖppen motion 7 (51)56:11+19:0013:30
21Ulf MalmborgÖppen motion 9 (31)1:38:23+32:5811:46
Kerstin MagnussonH65 (7)ej godkänd
Kerstin MagnussonH65 (7)ej godkänd

Snättringe SK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jakob TedhamreHD14 (2)1:09:2112:36
1Jakob TedhamreHD14 (2)1:09:2112:36
2Alva Lidström LauriD12 (10)37:53+10:2511:32
2Alva Lidström LauriD12 (10)37:53+10:2511:32
5Ivar Lidström LauriH17-20 (11)1:57:52+21:298:46
5Ivar Lidström LauriH17-20 (11)1:57:52+21:298:46
7Oskar EknerH14 (11)49:56+13:239:04
7Oskar EknerH14 (11)49:56+13:239:04
8Isak GeliusH14 (11)50:33+14:009:11
8Isak GeliusH14 (11)50:33+14:009:11
9Bo LauriÖppen motion 8 (41)55:34+11:4310:47
10Jacob WolgastH14 (11)1:12:38+36:0513:12
10Jacob WolgastH14 (11)1:12:38+36:0513:12
17Fredrik MarkhesterÖppen motion 7 (51)53:57+16:4612:58
24Jonas SjöstrandÖppen motion 8 (41)1:08:04+24:1313:13
25Elin SvenssonÖppen motion 8 (41)1:08:11+24:2013:14
Gittan GeliusD40 (13)ej start

Solna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Bo DavidssonÖppen motion 7 (51)47:07+9:5611:19
30Lars NordinÖppen motion 3 (42)59:32+23:3716:08

Spårvägens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Bernt ErikssonH65 (7)1:19:02+13:4613:05
4Bernt ErikssonH65 (7)1:19:02+13:4613:05
12Erland LjungströmMil-lunken (13)2:40:12+1:41:0615:58

Stockholm Multisport Klubb

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Fredrik NorengH21A (5)2:46:52+41:519:57
3Fredrik NorengH21A (5)2:46:52+41:519:57
30Fredrik AnderssonÖppen motion 9 (31)2:07:14+1:01:4915:13
30Carolin BengtssonÖppen motion 9 (31)2:07:14+1:01:4915:13
Lars NylundH40 (7)ej start
Lars NylundH40 (7)ej start

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Per LjungÖppen motion 7 (51)37:118:56

Sundbybergs IK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kajsa BogrenD14 (8)45:588:38
1Kajsa BogrenD14 (8)45:588:38
2Simon MellinÖppen motion 8 (41)45:34+1:438:50
2Ronny FalkHD40 (16)1:15:50+2:539:04
2Ronny FalkHD40 (16)1:15:50+2:539:04
3Matilda LindhD14 (8)48:44+2:469:09
3Matilda LindhD14 (8)48:44+2:469:09
4Sigrid CarlssonD14 (8)49:52+3:549:22
4Sigrid CarlssonD14 (8)49:52+3:549:22
6Carina DoyleHD40 (16)1:29:38+16:4110:44
6Carina DoyleHD40 (16)1:29:38+16:4110:44
14Ingegerd CarlssonHD40 (16)1:50:55+37:5813:17
14Ingegerd CarlssonHD40 (16)1:50:55+37:5813:17
30Jan-Olof BogrenÖppen motion 8 (41)1:13:30+29:3914:16
31Vera BogrenÖppen motion 8 (41)1:13:32+29:4114:16
33Åsa LindhÖppen motion 7 (51)1:05:50+28:3915:49
34Peter SundhMotion (38)2:17:32+1:20:0617:29
34Peter SundhMotion (38)2:17:32+1:20:0617:29
41Jan LindhÖppen motion 7 (51)1:12:01+34:5017:18
47Gunnar BramstenÖppen motion 7 (51)1:23:13+46:0220:00
Jonas CarlssonH21A (5)ej start
Jonas CarlssonH21A (5)ej start

Säterbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Anders GedinMotion (38)1:30:38+33:1211:31
23Anders GedinMotion (38)1:30:38+33:1211:31

Söders-Tyresö

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ingemar GardÖppen motion 7 (51)39:29+2:189:29
3Marie MalmborgD40 (13)1:19:38+8:5810:33
3Marie MalmborgD40 (13)1:19:38+8:5810:33
7Jenny Göstas KällmanÖppen motion 3 (42)45:12+9:1712:14
32Håkan SjökvistÖppen motion 7 (51)1:05:31+28:2015:44
35Marianne JernbergÖppen motion 7 (51)1:09:49+32:3816:46
36Maggan TärnblomÖppen motion 7 (51)1:09:54+32:4316:48
36Rolf LöfqvistÖppen motion 8 (41)1:35:07+51:1618:28
43Carl CarlinÖppen motion 7 (51)1:14:53+37:4218:00
44Elisabeth CarlinÖppen motion 7 (51)1:15:03+37:5218:02
Fredrik GlänneforsH17-20 (11)1:39:20+2:577:24
Lars ForsstedtÖppen motion 8 (41)ej godkänd
Lovisa Göstas KällmanÖppen motion 3 (42)ej godkänd
Camilla GöstasÖppen motion 7 (51)ej godkänd

Södertälje IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Evy NordÖppen motion 3 (42)50:04+14:0913:34
19Lars NordÖppen motion 3 (42)51:54+15:5914:03

Södertälje-Nykvarn OF

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jeanette Jönsson HellstadiusD17-20 (3)1:18:179:22
1Jeanette Jönsson HellstadiusD17-20 (3)1:18:179:22
1Mats HellstadiusÖppen motion 10 (14)1:38:537:40
1Jeanette EnckellD40 (13)1:10:409:22
1Jeanette EnckellD40 (13)1:10:409:22
1Sven-Anders MelinH21B (3)1:37:287:15
1Sven-Anders MelinH21B (3)1:37:287:15
2Sara HedeÖppen motion 3 (42)37:16+1:2110:05
3Erik WigleH17-20 (11)1:42:13+5:507:37
3Erik WigleH17-20 (11)1:42:13+5:507:37
4Annika BygdénD40 (13)1:20:13+9:3310:38
4Annika BygdénD40 (13)1:20:13+9:3310:38
5Jo StevensonD21 (7)2:00:18+34:3811:32
5Jo StevensonD21 (7)2:00:18+34:3811:32
5Annelie MoldinD40 (13)1:37:25+26:4512:55
5Annelie MoldinD40 (13)1:37:25+26:4512:55
6Frida Jönsson HellstadiusMix (17)1:24:11+12:468:26
6Frida Jönsson HellstadiusMix (17)1:24:11+12:468:26
7Thomas KarlssonÖppen motion 8 (41)52:54+9:0310:16
8Mildred PetterssonD14 (8)1:21:41+35:4315:21
8Mildred PetterssonD14 (8)1:21:41+35:4315:21
28Frode SmittÖppen motion 3 (42)58:06+22:1115:44
31Katja SmittÖppen motion 3 (42)1:02:30+26:3516:56
Anna EkHD40 (16)ej start
Urban LarssonHD40 (16)ej start

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Eva KindlundhÖppen motion 7 (51)55:59+18:4813:27

Tullinge SK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kenneth JönssonH40 (7)1:52:318:44
1Kenneth JönssonH40 (7)1:52:318:44
5Nova MatthewsD12 (10)41:51+14:2312:45
5Nova MatthewsD12 (10)41:51+14:2312:45
5Lenka ZatloukalovaMix (17)1:21:54+10:298:12
5Lenka ZatloukalovaMix (17)1:21:54+10:298:12
5Piero SannicoloHD40 (16)1:25:41+12:4410:15
5Piero SannicoloHD40 (16)1:25:41+12:4410:15
9Lennart AgénÖppen motion 9 (31)1:21:55+16:309:47
9Caroline ErikssonMotion (38)1:17:57+20:319:55
9Caroline ErikssonMotion (38)1:17:57+20:319:55
10Lina MatthewsÖppen motion 8 (41)56:07+12:1610:53
10Emil AgénÖppen motion 9 (31)1:22:05+16:409:49
10Olof ArevångH12 (12)31:55+7:289:43
10Olof ArevångH12 (12)31:55+7:289:43
11Tina JunegardÖppen motion 8 (41)56:49+12:5811:01
11Anna PernebyÖppen motion 7 (51)51:48+14:3712:27
14Anders KärrströmMotion (38)1:20:26+23:0010:13
14Anders KärrströmMotion (38)1:20:26+23:0010:13
27Jan LarssonÖppen motion 7 (51)1:04:03+26:5215:23
29Stefan FerdmanÖppen motion 7 (51)1:04:53+27:4215:35
29Daniel EkenstedtÖppen motion 7 (51)1:04:53+27:4215:35
39Jessica FerdmanÖppen motion 3 (42)1:27:17+51:2223:39
40Ludvig FerdmanÖppen motion 3 (42)1:27:21+51:2623:40
Amanda BerggrenMix (17)ej godkänd
Amanda BerggrenMix (17)ej godkänd
Ludvig FerdmanH14 (11)ej start
Ludvig FerdmanH14 (11)ej start
Tina JunegardHD40 (16)ej start
Tina JunegardHD40 (16)ej start
Cecilia WallinHD40 (16)ej start
Cecilia WallinHD40 (16)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Joakim TörnrosÖppen motion 9 (31)1:06:15+0:507:55
3Anders KällMil-lunken (13)1:22:02+22:568:10
4Alexander KällH17-20 (11)1:55:41+19:188:37
4Alexander KällH17-20 (11)1:55:41+19:188:37
4Thomas ErikssonH55 (6)1:31:46+17:3710:59
4Thomas ErikssonH55 (6)1:31:46+17:3710:59
5Ludvig LangeH14 (11)45:14+8:418:13
5Ludvig LangeH14 (11)45:14+8:418:13
8Lena LjungbergÖppen motion 3 (42)46:58+11:0312:43
10Kajsa LjungbergÖppen motion 3 (42)47:01+11:0612:44
11Stefan LjungbergÖppen motion 3 (42)49:06+13:1113:18
11Helena AdebrantMotion (38)1:19:42+22:1610:08
11Helena AdebrantMotion (38)1:19:42+22:1610:08
11Kristoffer HylanderMil-lunken (13)2:00:58+1:01:5212:03
12Alice LjungbergÖppen motion 3 (42)49:10+13:1513:19
29Lydia HylanderÖppen motion 3 (42)59:04+23:0916:00
34Anders WinellÖppen motion 7 (51)1:06:24+29:1315:57
Johan EklövMix (17)ej godkänd
Johan EklövMix (17)ej godkänd

Turebergs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hans CarlheimH65 (7)2:21:18+1:16:0223:23
5Hans CarlheimH65 (7)2:21:18+1:16:0223:23

Täby OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ulf CarnbyÖppen motion 3 (42)39:22+3:2710:40
5Göran HanssonMil-lunken (13)1:27:26+28:208:43
6Johan LindqvistÖppen motion 10 (14)1:49:27+10:348:29
6Anton HänströmÖppen motion 9 (31)1:16:47+11:229:11
6Otto BalckH14 (11)46:00+9:278:21
6Otto BalckH14 (11)46:00+9:278:21
9Noa BerglundH14 (11)57:45+21:1210:30
9Noa BerglundH14 (11)57:45+21:1210:30
11Axel BalckH12 (12)34:39+10:1210:33
11Axel BalckH12 (12)34:39+10:1210:33
16Ida HofstedtMotion (38)1:24:00+26:3410:41
16Ida HofstedtMotion (38)1:24:00+26:3410:41
22Alma HallstenÖppen motion 3 (42)55:17+19:2214:58
23Mats EkmanÖppen motion 8 (41)1:06:00+22:0912:48
23Eva HallstenÖppen motion 3 (42)55:18+19:2314:59
Axel MålargårdH14 (11)ej start
Axel MålargårdH14 (11)ej start

Waxholms OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jens FochsenH12 (12)24:277:27
1Jens FochsenH12 (12)24:277:27
4Henrik DikvallMotion (38)1:09:43+12:178:52
4Henrik DikvallMotion (38)1:09:43+12:178:52
6Cecilia FochsenÖppen motion 8 (41)52:16+8:2510:08
13Krister GumaeliusÖppen motion 9 (31)1:28:00+22:3510:31

Visborgs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Junia BirgerssonMix (17)1:41:34+30:0910:11
11Junia BirgerssonMix (17)1:41:34+30:0910:11

Västerbergslagens OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Hillevi EkstrandHD40 (16)1:46:16+33:1912:43
13Hillevi EkstrandHD40 (16)1:46:16+33:1912:43

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hans-Erik SkalbergH65 (7)1:05:1610:48
1Hans-Erik SkalbergH65 (7)1:05:1610:48
13Hans WestmanMix (17)1:58:39+47:1411:54
13Hans WestmanMix (17)1:58:39+47:1411:54

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Ola LindgrenÖppen motion 8 (41)1:02:15+18:2412:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser