Preliminär resultatlista för 25manna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 25manna
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Snättringe SK
Datum: lördag 8 oktober 2016

25manna

372 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 Halden SK 1 5:06:35
1. Elena Roos 37:44 23 +1:30 37:44 23
2. Andreas Rüedlinger 35:31 8 +2:35 1:13:15 10 -13
3. Ida Marie Næss Bjørgul 28:05 13 +1:25 1:41:20 11 +1
3. Kine Hallan Steiwer 29:23 36 +2:43 1:42:38 6 -4
3. Hollie Orr 30:10 59 +3:30 1:43:25 6 -4
3. Lizzie Ingham 32:33 178 +5:53 1:45:48 10 0
4. Runa Lien Backstrøm 13:32 86 +2:02 1:59:20 4 -7
4. Idun Kristine Felde Olaussen 12:42 33 +1:12 1:58:30 4 -2
4. Ellen Kathrine Svendsby 13:36 98 +2:06 1:59:24 3 -3
4. Hedda Raadal Bjørlo 13:12 58 +1:42 1:59:00 7 -3
5. Olav Lundanes 31:39 1 2:30:39 2 -2
5. Vegard Jarvis Westergård 35:48 41 +4:09 2:34:48 1 -3
5. Markus Holter 35:47 40 +4:08 2:34:47 3 0
5. Morten Jarvis Westergård 36:28 59 +4:49 2:35:28 2 -5
6. Emil Wingstedt 21:04 1 2:53:46 1 -1
6. Jarkko Huovila 21:59 3 +0:55 2:54:41 1 0
6. Tore Sandvik 23:23 8 +2:19 2:56:05 1 -2
6. Andreas Johansson 25:08 44 +4:04 2:57:50 1 -1
7. Erik Axelsson 27:43 38 +2:35 3:23:30 1 0
7. Håkon Raadal Bjørlo 27:36 33 +2:28 3:23:23 1 0
7. Eirik Kamstrup Hovind 26:32 7 +1:24 3:22:19 1 0
7. Fredrik Eliasson 29:41 84 +4:33 3:25:28 1 0
23. Eva Jurenikova 22:43 17 +3:53 3:46:10 1 0
24. Anni-Maija Fincke 31:37 3 +1:11 4:17:47 2 +1
25. Magne Dæhli 48:48 26 +6:33 5:06:35 1 -1
2 Koovee 1 5:06:53
1. Johanna Hulkkonen 37:22 11 +1:08 37:22 11
2. Lauri Sild 35:47 14 +2:51 1:13:09 7 -4
3. Miia Niittynen 27:12 2 +0:32 1:40:21 2 -5
3. Anna-Kaisa Asikainen 30:01 54 +3:21 1:43:10 9 +2
3. Marika Hara 31:31 118 +4:51 1:44:40 11 +4
3. Ulrika Uotila 33:33 240 +6:53 1:46:42 12 +5
4. Rita Simola 15:18 301 +3:48 2:02:00 9 +7
4. Jasper Alajoutsi 12:12 13 +0:42 1:58:54 7 -2
4. Oliver Alajoutsi 14:16 179 +2:46 2:00:58 5 -6
4. Elo Saue 13:13 61 +1:43 1:59:55 11 -1
5. Timo Sild 32:57 5 +1:18 2:32:52 11 +2
5. Jarno Parkkinen 35:42 38 +4:03 2:35:37 10 +3
5. Marcus Pinker 40:26 213 +8:47 2:40:21 13 +8
5. Jouni Heinonen 39:16 160 +7:37 2:39:11 7 -4
6. Jani Lakanen 21:56 2 +0:52 2:58:04 10 -1
6. Tero Mamia 25:47 71 +4:43 3:01:55 11 +1
6. Timo Koski 26:40 94 +5:36 3:02:48 8 -5
6. Kari Kallio 24:43 28 +3:39 3:00:51 4 -3
7. Kenny Kivikas 26:11 3 +1:03 3:26:59 10 0
7. Joni Hirvikallio 27:17 24 +2:09 3:28:05 7 -4
7. Oleksandr Kratov 25:31 2 +0:23 3:26:19 4 -4
7. Ari-Pekka Lassila 28:16 53 +3:08 3:29:04 3 -1
23. Reetta Lakanen 23:47 35 +4:57 3:50:07 5 -5
24. Sveta Mirinova 32:50 12 +2:24 4:22:57 3 -2
25. Daniel Hubmann 43:56 5 +1:41 5:06:53 2 -1
3 IFK Lidingö SOK 1 5:06:55
1. Emma Bjessmo 37:28 16 +1:14 37:28 16
2. Mårten Boström 35:45 13 +2:49 1:13:13 9 -7
3. Matleena Boström 27:38 6 +0:58 1:40:51 6 -3
3. Alice Hugosson 27:44 10 +1:04 1:40:57 3 -6
3. Sofia Törnqvist 29:20 35 +2:40 1:42:33 3 -6
3. Annica Gustafsson 29:40 44 +3:00 1:42:53 2 -7
4. Lukas Werner 11:49 7 +0:19 1:54:42 2 -4
4. Emma Dahlstedt 12:13 15 +0:43 1:55:06 2 -1
4. Julia Rajan 13:32 86 +2:02 1:56:25 2 -1
4. Mia Lilja 15:48 360 +4:18 1:58:41 2 0
5. Julian Dent 34:34 16 +2:55 2:31:13 2 0
5. Hector Haines 36:02 51 +4:23 2:32:41 3 +1
5. Anders Carlsson 35:17 28 +3:38 2:31:56 4 +2
5. Simon Schuster 42:32 314 +10:53 2:39:11 4 +2
6. Helena Karlsson 25:33 62 +4:29 3:00:51 4 +2
6. Jesper Svedberg 26:27 89 +5:23 3:01:45 4 +1
6. Martin Larbo 25:29 59 +4:25 3:00:47 4 0
6. Martin Johnsson 23:20 7 +2:16 2:58:38 3 -1
7. Nicolas Simonin 27:52 43 +2:44 3:26:30 2 -2
7. Erik Ivarsson Sandberg 27:36 33 +2:28 3:26:14 2 -2
7. Øystein Kvaal Østerbø 27:56 46 +2:48 3:26:34 5 +1
7. Anders Hedman 30:02 92 +4:54 3:28:40 4 +1
23. Magnus Rajan 23:23 25 +4:33 3:50:06 4 +2
24. Anna Bachman 32:52 14 +2:26 4:22:58 5 +1
25. Fredrik Bakkman 43:57 6 +1:42 5:06:55 3 -2
4 Tampereen Pyrintö 1 5:07:01
1. Venla Harju 36:14 1 36:14 1
2. Elias Kuukka 34:46 4 +1:50 1:11:00 1 0
3. Lotta Karhola 26:40 1 1:37:40 1 0
3. Valérie Aebischer 29:44 45 +3:04 1:40:44 1 0
3. Sonja Kyrölä 30:11 61 +3:31 1:41:11 2 +1
3. Anni Haanpää 32:56 208 +6:16 1:43:56 3 +2
4. Ilona Tikkakoski 13:09 51 +1:39 1:57:05 1 0
4. Juho Nieminen 11:31 2 +0:01 1:55:27 1 0
4. Annika Viilo 13:33 91 +2:03 1:57:29 1 -1
4. Akseli Konttila 11:30 1 1:55:26 1 -2
5. Tobia Pezzati 37:41 102 +6:02 2:33:07 1 0
5. Anton Kuukka 35:54 47 +4:15 2:31:20 4 +3
5. Leo Laakkonen 36:39 69 +5:00 2:32:05 2 +1
5. Anssi Huostila 40:35 221 +8:56 2:36:01 1 0
6. Janne Märkälä 24:53 35 +3:49 2:56:17 3 +2
6. Lasse Viilo 27:02 108 +5:58 2:58:26 3 -1
6. Tuomo Haanpää 25:54 73 +4:50 2:57:18 2 0
6. Leo Matinheikki 26:37 93 +5:33 2:58:01 2 +1
7. Juha Lilja 28:16 53 +3:08 3:26:16 7 +4
7. Severi Kymäläinen 27:23 28 +2:15 3:25:23 4 +1
7. Jussi-Elmeri Halme 30:56 122 +5:48 3:28:56 7 +5
7. Juho Kinni 30:44 117 +5:36 3:28:44 5 +3
23. Simona Aebersold 22:36 16 +3:46 3:50:34 6 -1
24. Saila Kinni 32:25 7 +1:59 4:22:59 6 0
25. Aleksi Niemi 44:02 7 +1:47 5:07:01 4 -2
5 OK Tisaren 1 5:08:04
1. Lilian Forsgren 37:12 8 +0:58 37:12 8
2. Jonas Merz 36:15 24 +3:19 1:13:27 13 +5
3. Ellinor Tjernlund 27:50 12 +1:10 1:41:17 9 -4
3. Rebecka Nylin 29:02 26 +2:22 1:42:29 5 -8
3. Lovisa Persson 30:42 82 +4:02 1:44:09 9 -4
3. Andrea Svensson 32:22 171 +5:42 1:45:49 11 -2
4. Anna Hallmén 13:32 86 +2:02 1:59:21 11 +2
4. Laila Hallmén 15:41 348 +4:11 2:01:30 9 +4
4. Per Bjurström 13:32 86 +2:02 1:59:21 7 -2
4. Valter Pettersson 12:37 28 +1:07 1:58:26 5 -6
5. Daniel Attås 32:46 4 +1:07 2:31:12 5 -6
5. Filip Jacobsson 35:02 23 +3:23 2:33:28 8 -1
5. Oskar Andrén 36:36 68 +4:57 2:35:02 8 +1
5. Anton Hallor 40:45 230 +9:06 2:39:11 10 +5
6. Dan Larsson 24:59 39 +3:55 3:01:45 2 -3
6. Magnus Persson 23:36 12 +2:32 3:00:22 2 -6
6. Matthias Niggli 23:41 13 +2:37 3:00:27 3 -5
6. Tomas Hallmén 25:14 49 +4:10 3:02:00 10 0
7. Ivan Forsgren 29:12 72 +4:04 3:31:12 9 +7
7. Johan Aronsson 28:34 61 +3:26 3:30:34 6 +4
7. Albin Pettersson 30:29 110 +5:21 3:32:29 6 +3
7. Gustav Hindér 26:13 4 +1:05 3:28:13 6 -4
23. Simone Niggli 18:50 1 3:47:03 3 -6
24. Josefin Tjernlund 35:54 31 +5:28 4:22:57 3 0
25. Matthias Kyburz 45:07 9 +2:52 5:08:04 5 +2
6 OK Linné 1 5:08:06
1. Hilda Forsgren 40:49 56 +4:35 40:49 56
2. Rassmus Andersson 36:23 28 +3:27 1:17:12 36 -20
3. Riina Kuuselo 28:34 18 +1:54 1:45:46 23 -13
3. Annika Björk 29:46 47 +3:06 1:46:58 22 -14
3. Rebecka Olsson 29:47 48 +3:07 1:46:59 20 -16
3. Lisa Carlsson 31:40 127 +5:00 1:48:52 18 -18
4. Karl Grywenz 11:36 3 +0:06 2:00:28 19 -4
4. Johanna Roos 14:20 185 +2:50 2:03:12 21 -1
4. Sandra Boström 12:35 26 +1:05 2:01:27 19 -1
4. Emil Boström 15:40 344 +4:10 2:04:32 16 -2
5. Josef Nordlund 37:39 100 +6:00 2:40:17 19 0
5. Henrik Löfås 33:48 9 +2:09 2:36:26 16 -5
5. David Lingfors 36:27 58 +4:48 2:39:05 15 -4
5. Niklas Aldén 36:32 64 +4:53 2:39:10 16 0
6. Lars Magnusson 25:45 68 +4:41 3:03:44 17 -2
6. Henrik Roos 25:35 64 +4:31 3:03:34 15 -1
6. Nils Olsson 24:26 24 +3:22 3:02:25 15 0
6. Anders Boström 27:14 115 +6:10 3:05:13 15 -1
7. Jan Troeng 26:44 13 +1:36 3:30:31 14 -3
7. Oskar Sjöberg 26:47 15 +1:39 3:30:34 14 -1
7. Mats Troeng 29:24 76 +4:16 3:33:11 14 -1
7. Olle Nilsson 29:49 87 +4:41 3:33:36 14 -1
23. Annika Billstam 21:11 4 +2:21 3:52:59 9 -5
24. Johanna Öberg 32:26 8 +2:00 4:25:25 8 -1
25. Albin Ridefelt 42:41 2 +0:26 5:08:06 6 -2
7 Södertälje-Nykvarn OF 1 5:08:07
1. Jana Knapová 38:14 30 +2:00 38:14 30
2. Ralph Street 35:28 7 +2:32 1:13:42 16 -14
3. Anna Kindlundh 29:28 38 +2:48 1:43:10 15 -1
3. Jeanette Jönsson Hellstadius 30:12 63 +3:32 1:43:54 14 -2
3. Katarina Borg 32:57 210 +6:17 1:46:39 16 0
3. Maria Kleijn 33:07 219 +6:27 1:46:49 14 -2
4. Klara Borg 12:59 44 +1:29 1:59:48 12 -3
4. Sofia Heldt 13:44 110 +2:14 2:00:33 13 -1
4. Amanda Kleijn 11:59 9 +0:29 1:58:48 12 -4
4. David Borg 12:16 16 +0:46 1:59:05 9 -5
5. Kent Ohlsson 32:35 3 +0:56 2:31:40 6 -6
5. Johan Ek-Larsson 35:46 39 +4:07 2:34:51 5 -8
5. Eric Börjeskog 33:31 7 +1:52 2:32:36 5 -7
5. Joakim Andén 39:00 151 +7:21 2:38:05 9 0
6. Michael Wehlin 25:02 41 +3:58 3:01:40 5 -1
6. Anders Axelsson 25:56 75 +4:52 3:02:34 5 0
6. Olof Smitt 25:31 61 +4:27 3:02:09 5 0
6. Håkan Kleijn 26:26 88 +5:22 3:03:04 13 +4
7. Erik Liljequist 27:57 47 +2:49 3:31:01 4 -1
7. Pål Skogtjärn 28:40 63 +3:32 3:31:44 5 0
7. Ivar Lundanes 27:30 31 +2:22 3:30:34 3 -2
7. Jakob Enmark 27:28 29 +2:20 3:30:32 10 -3
23. Mats Hellstadius 21:12 5 +2:22 3:51:44 7 +3
24. Frida Jönsson Hellstadius 34:08 19 +3:42 4:25:52 11 +4
25. Jonas Leandersson 42:15 1 5:08:07 7 -4
8 Hiidenkiertäjät 1 5:09:15
1. Annika Rihma 38:16 31 +2:02 38:16 31
2. Vallu Noluko 34:40 3 +1:44 1:12:56 4 -27
3. Anu Åkerman 28:17 14 +1:37 1:41:13 8 +4
3. Josefina Sundman 29:55 53 +3:15 1:42:51 7 +3
3. Jenny Patana 31:04 97 +4:24 1:44:00 7 +3
3. Laura Leijola 31:09 100 +4:29 1:44:05 4 0
4. Nea Kytäjä 13:41 103 +2:11 1:57:46 6 -2
4. Rasmus Toivanen 13:37 100 +2:07 1:57:42 6 -1
4. Paula Porkka 13:55 135 +2:25 1:58:00 9 +2
4. Jenna Tulonen 16:20 439 +4:50 2:00:25 12 +8
5. Leo Noluko 32:14 2 +0:35 2:32:39 10 +4
5. Otto Loukkalahti 36:20 57 +4:41 2:36:45 9 +3
5. Perttu Sorsa 38:20 120 +6:41 2:38:45 6 -3
5. Olli-Pekka Koistinen 39:12 158 +7:33 2:39:37 13 +1
6. Juuso Viskari 24:45 30 +3:41 3:01:52 9 -1
6. Anders Åkerman 25:56 75 +4:52 3:03:03 9 0
6. Petri Forsman 25:37 65 +4:33 3:02:44 7 +1
6. Marko Loukkalahti 25:06 43 +4:02 3:02:13 12 -1
7. Andreas Hall 26:45 14 +1:37 3:28:58 8 -1
7. Matti Kivelä 27:28 29 +2:20 3:29:41 8 -1
7. Eemeli Suominen 30:06 95 +4:58 3:32:19 8 +1
7. Oskari Liukkonen 27:57 47 +2:49 3:30:10 9 -3
23. Wille Laitamäki 23:17 23 +4:27 3:53:27 12 +4
24. Yuli Noluko 32:03 4 +1:37 4:25:30 9 -3
25. Mikko Patana 43:45 3 +1:30 5:09:15 8 -1
9 IFK Mora OK 1 5:09:18
1. Fanni Gyurko 37:02 5 +0:48 37:02 5
2. Zsolt Lenkei 36:07 21 +3:11 1:13:09 7 +2
3. Magdalena Olsson 28:55 23 +2:15 1:42:04 12 +5
3. Anastasia Trubkina 29:51 51 +3:11 1:43:00 8 +1
3. Isabel Salén 30:10 59 +3:30 1:43:19 5 -2
3. Evgeniya Ryapolova 31:24 110 +4:44 1:44:33 5 -2
4. Albin Gezelius 12:19 18 +0:49 1:56:52 8 -4
4. Simon Karlsson Holmer 15:26 310 +3:56 1:59:59 16 +8
4. Elsa Hermansson 17:27 586 +5:57 2:02:00 14 +9
4. Anders Danielsson 15:10 285 +3:40 1:59:43 10 +5
5. Artem Panchenko 35:41 36 +4:02 2:35:24 7 -1
5. Roman Ryapolov 34:06 11 +2:27 2:33:49 7 -9
5. Graham Gristwood 35:36 35 +3:57 2:35:19 10 -4
5. Simonas Krepsta 36:28 59 +4:49 2:36:11 6 -4
6. Jonas Buud 23:16 6 +2:12 2:59:15 13 +6
6. Pär Höök 27:42 136 +6:38 3:03:41 12 +5
6. Olha Panchenko 28:35 178 +7:31 3:04:34 11 +1
6. Peter Fredricson 25:22 54 +4:18 3:01:21 7 +1
7. Erik Folkesson Blom 27:02 21 +1:54 3:28:23 11 -2
7. Johan Lindberg 26:38 10 +1:30 3:27:59 10 -2
7. Linus Rapp 27:38 35 +2:30 3:28:59 9 -2
7. Gustaf Berglund 30:26 109 +5:18 3:31:47 7 0
23. Helene Söderlund 24:04 43 +5:14 3:53:05 10 -1
24. Olha Panchenko 32:26 8 +2:00 4:25:31 10 0
25. Simon Hodler 43:47 4 +1:32 5:09:18 9 -1
10 OK Ravinen 1 5:09:38
1. Josefine Klintberg 38:30 35 +2:16 38:30 35
2. Ruslan Glebov 34:21 2 +1:25 1:12:51 3 -32
3. Maria Mogensen 28:27 16 +1:47 1:41:18 10 +7
3. Frida Forsberg 30:40 78 +4:00 1:43:31 11 +8
3. Jenny Berg 34:01 258 +7:21 1:46:52 18 +15
3. Annie Forsberg 34:35 287 +7:55 1:47:26 16 +13
4. Oscar Aneland 13:35 95 +2:05 2:01:01 5 -5
4. Tone Albrektsson 13:21 71 +1:51 2:00:47 7 -4
4. Pär Westblad 12:19 18 +0:49 1:59:45 15 -3
4. Christin Söderqvist 13:50 122 +2:20 2:01:16 13 -3
5. Love Berzell 38:21 121 +6:42 2:39:03 13 +8
5. Martin Hunhammar 35:28 33 +3:49 2:36:10 15 +8
5. Emil Granqvist 35:25 31 +3:46 2:36:07 14 -1
5. Erik Herne 39:24 168 +7:45 2:40:06 8 -5
6. Nick Barrable 25:19 53 +4:15 3:01:35 12 -1
6. Martin Lindskog 23:32 11 +2:28 2:59:48 10 -5
6. Per Mårtensson 25:12 47 +4:08 3:01:28 13 -1
6. Allan Mogensen 25:11 46 +4:07 3:01:27 8 0
7. Assar Hellström 27:38 35 +2:30 3:29:05 12 0
7. Kalle Bergman 26:15 6 +1:07 3:27:42 9 -1
7. Axel Granqvist 28:32 60 +3:24 3:29:59 11 -2
7. Hannes Svahn 32:43 198 +7:35 3:34:10 12 +4
23. Per-Åke Olsson 21:53 8 +3:03 3:53:09 11 -1
24. Helena Jansson 32:15 6 +1:49 4:25:24 7 -4
25. Gustav Bergman 44:14 8 +1:59 5:09:38 10 +3
11 IFK Göteborg 1 5:13:10
1. Isia Basset 37:15 9 +1:01 37:15 9
2. Thor Nørskov 36:02 20 +3:06 1:13:17 11 +2
3. Anna Närhi 27:20 3 +0:40 1:40:37 3 -8
3. Kirsi Nurmi 27:32 4 +0:52 1:40:49 2 -9
3. Jenny Johansson 27:40 8 +1:00 1:40:57 1 -10
3. Elin Pettersson 29:34 42 +2:54 1:42:51 1 -10
4. Thea Fagerström 14:51 239 +3:21 1:57:42 10 +7
4. Elin Flakberg 15:40 344 +4:10 1:58:31 5 +3
4. Anna Flakberg 13:35 95 +2:05 1:56:26 4 +3
4. Meja Eneljung 22:43 1131 +11:13 2:05:34 19 +18
5. Jonas Pilblad 34:53 20 +3:14 2:38:25 4 -6
5. Niclas Jonasson 34:24 14 +2:45 2:37:56 2 -3
5. Fredrik Edén 34:52 19 +3:13 2:38:24 1 -3
5. Johan Högstrand 34:06 11 +2:27 2:37:38 15 -4
6. Gunnar Elveljung 26:45 99 +5:41 3:04:23 8 +4
6. Martin Larsson 27:04 110 +6:00 3:04:42 7 +5
6. Pär Hansson 27:46 141 +6:42 3:05:24 6 +5
6. Fredrik Löwegren 23:30 9 +2:26 3:01:08 5 -10
7. Søren Schwartz 26:43 12 +1:35 3:27:51 6 -2
7. Remi Dubois 27:55 45 +2:47 3:29:03 3 -4
7. Andreas Sølberg 26:59 18 +1:51 3:28:07 2 -4
7. Vetle Ruud Bråten 25:08 1 3:26:16 2 -3
23. Thomas Asp 20:36 2 +1:46 3:46:52 2 -4
24. Elin Månsson 30:50 2 +0:24 4:17:42 1 -1
25. Max Peter Bejmer 55:28 77 +13:13 5:13:10 11 +10
12 Nydalens SK 1 5:15:41
1. Siri Ulvestad 40:19 51 +4:05 40:19 51
2. Alan Cherry 38:00 49 +5:04 1:18:19 43 -8
3. Marte Narum 28:35 19 +1:55 1:46:54 30 -13
3. Malin Sørensen 31:16 103 +4:36 1:49:35 33 -10
3. Maria Jonsson 31:19 105 +4:39 1:49:38 31 -12
3. Hanne Nøvik 32:16 166 +5:36 1:50:35 24 -19
4. Kasper Bakken Ulseth 12:21 21 +0:51 2:02:56 22 -8
4. Gaute Bergan 12:46 35 +1:16 2:03:21 27 -6
4. Pia Young Vik 13:26 79 +1:56 2:04:01 24 -7
4. Teodor Mo Hjelseth 13:00 45 +1:30 2:03:35 20 -4
5. Sigur Heggedal 35:48 41 +4:09 2:39:23 25 +3
5. Håvard Haga 36:28 59 +4:49 2:40:03 24 -3
5. Elias Jonsson 37:46 106 +6:07 2:41:21 24 0
5. Lukas Liland 41:46 279 +10:07 2:45:21 20 0
6. Isak Jonsson 24:23 22 +3:19 3:05:24 24 -1
6. Lars Young Vik 28:04 154 +7:00 3:09:05 23 -1
6. Halvor Tørnqvist Halden 25:15 50 +4:11 3:06:16 21 -3
6. Audun Bergan 28:48 190 +7:44 3:09:49 23 +3
7. Anders Vister 27:00 19 +1:52 3:35:51 21 -3
7. Eirik Langedal Breivik 28:25 58 +3:17 3:37:16 21 -2
7. Henrik Eijsink 30:58 124 +5:50 3:39:49 19 -2
7. Øystein Sørensen 28:12 51 +3:04 3:37:03 19 -4
23. Kornelius Kriszat-Løvfald 21:10 3 +2:20 3:58:13 16 -5
24. Anne M Hausken Nordberg 30:26 1 4:28:39 12 -4
25. Anders Nordberg 47:02 15 +4:47 5:15:41 12 0
13 MS Parma 1 5:18:41
1. Anastasia Rudnaya 36:56 3 +0:42 36:56 3
2. Arto Talvinen 38:43 63 +5:47 1:15:39 25 +22
3. Anni Valtonen 31:52 135 +5:12 1:47:31 33 +8
3. Anni Heikkonen 32:36 183 +5:56 1:48:15 27 +2
3. Susanna Tervo 33:33 240 +6:53 1:49:12 28 +3
3. Tiia Miettinen 34:19 276 +7:39 1:49:58 21 -4
4. Elsa Ankelo 12:38 29 +1:08 2:02:36 27 -6
4. Samuli Rousku 14:00 146 +2:30 2:03:58 26 -1
4. Niklas Ekström 13:17 64 +1:47 2:03:15 23 -5
4. Katja Mjösund 13:23 74 +1:53 2:03:21 17 -4
5. Eero Heinonen 35:09 25 +3:30 2:38:30 17 -10
5. Henrik Väisänen 36:08 52 +4:29 2:39:29 21 -5
5. Samuli Salmenoja 35:58 49 +4:19 2:39:19 19 -4
5. Peeter Pihl 36:59 79 +5:20 2:40:20 18 +1
6. Oskari Lepistö 24:19 20 +3:15 3:04:39 15 -2
6. Pekka Lapila 23:57 16 +2:53 3:04:17 16 -5
6. Asgeir Mjösund 24:57 37 +3:53 3:05:17 18 -1
6. Juha Hellsten 28:45 187 +7:41 3:09:05 19 +1
7. Antti Vainio 31:09 134 +6:01 3:38:17 17 +2
7. Aaro Julkunen 28:29 59 +3:21 3:35:37 15 -1
7. Matti Koivisto 29:28 77 +4:20 3:36:36 18 0
7. Akseli Ruohola 27:43 38 +2:35 3:34:51 17 -2
23. Sanna Paukkunen 24:12 44 +5:22 3:59:03 18 +1
24. Tuulia Viberg 32:40 11 +2:14 4:31:43 17 -1
25. Sami Hämäläinen 46:58 14 +4:43 5:18:41 13 -4
14 Angelniemen Ankkuri 1 5:18:48
1. Sanni Kivelä 37:35 21 +1:21 37:35 21
2. Tuomo Mäkelä 35:47 14 +2:51 1:13:22 12 -9
3. Heini Saarimäki 27:38 6 +0:58 1:41:00 7 -5
3. Sanna Kauppila 30:44 84 +4:04 1:44:06 15 +3
3. Selja Kaartinen 32:45 192 +6:05 1:46:07 15 +3
3. Henna Yliluikki 37:24 455 +10:44 1:50:46 25 +13
4. Anne Nurmi 14:36 212 +3:06 2:05:22 7 0
4. Antti Reiman 14:32 202 +3:02 2:05:18 17 +2
4. Harri Niinistö 14:16 179 +2:46 2:05:02 17 +2
4. Jonna Juva 13:56 140 +2:26 2:04:42 25 0
5. Markku Elo 36:09 53 +4:30 2:40:51 16 +9
5. Arttu Laaksonen 42:04 295 +10:25 2:46:46 18 +1
5. Tomi Mattila 37:44 103 +6:05 2:42:26 17 0
5. Dmitry Nakonechnyy 34:55 21 +3:16 2:39:37 17 -8
6. Rauno Hakala 27:33 127 +6:29 3:07:10 20 +4
6. Jarmo Reiman 27:48 143 +6:44 3:07:25 20 +2
6. Juri Emaldinov 28:01 152 +6:57 3:07:38 20 +3
6. Timo Parttimaa 27:59 151 +6:55 3:07:36 21 +4
7. Heikki Toivio 28:12 51 +3:04 3:35:48 23 +3
7. Aleksei Bortnik 26:34 8 +1:26 3:34:10 19 -1
7. Tuomas Kari 32:10 170 +7:02 3:39:46 17 -3
7. Pekka Hyvönen 30:55 121 +5:47 3:38:31 19 -2
23. Markku Kaartinen 22:13 11 +3:23 3:59:16 19 -4
24. Emily Kemp 32:28 10 +2:02 4:31:44 18 -1
25. Mikko Siren 47:04 16 +4:49 5:18:48 14 -4
15 Helsingin Suunnistajat 1 5:20:01
1. Pihla Otsamo 37:28 16 +1:14 37:28 16
2. Einari Heinaro 35:38 10 +2:42 1:13:06 5 -11
3. Tiina Haarlaa 30:22 67 +3:42 1:43:28 17 +12
3. Anniina Suhonen 31:22 107 +4:42 1:44:28 17 +12
3. Milla Mattila 31:57 143 +5:17 1:45:03 13 +8
3. Heidi Liljeström 32:02 151 +5:22 1:45:08 9 +4
4. Emilia Tala 13:20 67 +1:50 1:58:28 14 -3
4. Heidi Salonen 12:41 32 +1:11 1:57:49 14 -3
4. Venla Turakainen 13:56 140 +2:26 1:59:04 11 -2
4. Jouko Malinen 13:24 78 +1:54 1:58:32 6 -3
5. Topi Syrjäläinen 34:47 18 +3:08 2:33:19 8 -6
5. Tuomas Heikkilä 35:26 32 +3:47 2:33:58 12 -2
5. Timo Mähönen 37:48 108 +6:09 2:36:20 12 +1
5. Veli Kangas 38:15 119 +6:36 2:36:47 11 +5
6. Mikko Salonen 25:39 66 +4:35 3:02:26 7 -1
6. Lassi Virtanen 24:44 29 +3:40 3:01:31 8 -4
6. Tuomas Tala 25:25 55 +4:21 3:02:12 10 -2
6. Ilkka Nurminen 24:25 23 +3:21 3:01:12 6 -5
7. Anton Salmenkylä 26:35 9 +1:27 3:27:47 5 -2
7. Arttu Syrjäläinen 27:47 41 +2:39 3:28:59 12 +4
7. Topias Niemi 33:35 237 +8:27 3:34:47 12 +2
7. Kalle Rantala 30:10 99 +5:02 3:31:22 11 +5
23. Teijo Oksanen 23:21 24 +4:31 3:54:28 13 +8
24. Paula Gross 34:36 21 +4:10 4:29:04 13 0
25. Topi Raitanen 50:57 46 +8:42 5:20:01 15 +2
16 OK Pan-Kristianstad 1 5:20:02
1. Nicole Ljungdahl 37:45 24 +1:31 37:45 24
2. Simon Svensson 36:45 35 +3:49 1:14:30 22 -2
3. Nelly Carlsson 28:56 24 +2:16 1:43:26 16 -6
3. Line Cederberg 29:09 30 +2:29 1:43:39 12 -10
3. Jannie Hagård 29:33 41 +2:53 1:44:03 8 -14
3. Pim Hedberg 32:14 164 +5:34 1:46:44 13 -9
4. Elise Josefsson 12:46 35 +1:16 1:59:30 15 -1
4. Vilma Svantesson 13:54 132 +2:24 2:00:38 10 -2
4. Eva Folkesson Lööf 15:16 296 +3:46 2:02:00 13 +5
4. Sofie Josefsson 14:01 148 +2:31 2:00:45 14 +1
5. Niklas Olofsson 37:07 85 +5:28 2:37:52 15 0
5. Björn Cederberg 37:36 96 +5:57 2:38:21 14 +4
5. Nicolas Rio 35:52 44 +4:13 2:36:37 16 +3
5. Erik Modig 38:44 141 +7:05 2:39:29 14 0
6. Algot Najvik 28:05 155 +7:01 3:05:31 18 +3
6. Henrik Modig 25:59 78 +4:55 3:03:25 18 +4
6. Oscar Modig 28:27 175 +7:23 3:05:53 16 0
6. Mikael Pihl 27:40 135 +6:36 3:05:06 16 +2
7. Rasmus Svantesson 27:18 25 +2:10 3:31:35 16 -2
7. Johan Modig 27:54 44 +2:46 3:32:11 17 -1
7. Simon Wikström 30:23 107 +5:15 3:34:40 16 0
7. Mikael Kristensson 29:15 74 +4:07 3:33:32 15 -1
23. Olivia Nilsson 27:14 88 +8:24 4:00:05 22 +6
24. Elin Carlsson 33:34 16 +3:08 4:33:39 19 -3
25. Gernot Kerschbaumer 46:23 11 +4:08 5:20:02 16 -3
17 Stora Tuna OK 1 5:20:04
1. Anna Mårsell 41:14 68 +5:00 41:14 68
2. Joakim Svensk 36:00 19 +3:04 1:17:14 37 -31
3. Johanna Erlandsson 29:06 28 +2:26 1:46:20 26 -11
3. Ingrid Alexandersson 31:08 99 +4:28 1:48:22 28 -9
3. Lena Gillgren 31:35 121 +4:55 1:48:49 25 -12
3. Emma Claesson 32:09 158 +5:29 1:49:23 19 -18
4. Moa Birkebæk 13:23 74 +1:53 2:02:46 23 -3
4. Jonas Carlsson 11:38 4 +0:08 2:01:01 22 -6
4. Peo Svensk 13:12 58 +1:42 2:02:35 20 -5
4. Lars Sjökvist 13:41 103 +2:11 2:03:04 15 -4
5. Anton Sjökvist 34:17 13 +2:38 2:36:20 20 -3
5. Markus Lang 38:48 143 +7:09 2:40:51 23 +1
5. Erik Blomgren 38:39 135 +7:00 2:40:42 23 +3
5. William Pommer 40:55 235 +9:16 2:42:58 23 +8
6. Rikard Claesson 23:30 9 +2:26 3:05:26 18 -2
6. Erik Sundberg 26:15 84 +5:11 3:08:11 17 -6
6. Viktor Svensk 23:12 4 +2:08 3:05:08 17 -6
6. Staffan Eriksson 25:08 44 +4:04 3:07:04 17 -6
7. U Tomas Löfgren 30:09 97 +5:01 3:35:57 20 +2
7. Jesper Svensk 27:34 32 +2:26 3:33:22 18 +1
7. Mikael Andersson 34:40 289 +9:32 3:40:28 20 +3
7. Henning Sjökvist 31:38 144 +6:30 3:37:26 18 +1
23. Mattias Östberg 21:35 7 +2:45 3:58:21 17 -3
24. Tilda Östberg 32:50 12 +2:24 4:31:11 14 -3
25. Emil Svensk 48:53 28 +6:38 5:20:04 17 +3
18 Tullinge SK 1 5:20:07
1. Anna Ställberg 37:07 7 +0:53 37:07 7
2. Andreas Kyburz 35:17 6 +2:21 1:12:24 2 -5
3. Sofia Lönnkvist 28:24 15 +1:44 1:40:48 5 +3
3. Rebecka Heinrup 28:58 25 +2:18 1:41:22 4 +2
3. Magdalena Vande Voorde 30:11 61 +3:31 1:42:35 4 +2
3. Amanda Berggren 32:12 160 +5:32 1:44:36 6 +4
4. Alfred Längheim 13:27 80 +1:57 1:58:03 3 -2
4. Tina Junegard 14:33 204 +3:03 1:59:09 3 -1
4. Hampus Hatlen 12:51 39 +1:21 1:57:27 6 +2
4. Ella Sjöberg 15:15 291 +3:45 1:59:51 3 -3
5. Olle Andersson 38:33 130 +6:54 2:36:23 14 +11
5. Anders Ställberg 39:17 162 +7:38 2:37:07 13 +10
5. Simon Imark 37:36 96 +5:57 2:35:26 11 +5
5. Markus Adolfsson 38:25 124 +6:46 2:36:15 5 +2
6. Ruben Bryngelsson 24:46 31 +3:42 3:00:38 14 0
6. Robert Wallsten 24:03 17 +2:59 2:59:55 14 +1
6. Henrik Persson 26:06 80 +5:02 3:01:58 14 +3
6. Jacob Bolin 29:16 211 +8:12 3:05:08 14 +9
7. Magnus Glännefors 31:02 128 +5:54 3:34:24 18 +4
7. Albin Andersson 32:20 177 +7:12 3:35:42 16 +2
7. Victor Imark 28:54 67 +3:46 3:32:16 15 +1
7. Jörgen Ohlin 31:30 140 +6:22 3:34:52 16 +2
23. Lars Nordin 22:59 18 +4:09 3:56:01 14 -4
24. Johanna Lönnkvist 35:12 27 +4:46 4:31:13 16 +2
25. John Börjesson 48:54 29 +6:39 5:20:07 18 +2
19 Paimion Rasti 1 5:20:09
1. Nina Temyakova 37:36 22 +1:22 37:36 22
2. Fredric Portin 36:19 26 +3:23 1:13:55 18 -4
3. Emma Silvennoinen 29:07 29 +2:27 1:43:02 14 -4
3. Eveliina Hirvonen 30:29 73 +3:49 1:44:24 16 -2
3. Mirkka Kivimäki 30:39 77 +3:59 1:44:34 10 -8
3. Saara Norrgrann 31:02 95 +4:22 1:44:57 7 -11
4. Voima Tuomasjukka 13:09 51 +1:39 1:58:06 13 -1
4. Satu Tahvonen 12:38 29 +1:08 1:57:35 11 -5
4. Ilkka Aakula 13:28 83 +1:58 1:58:25 8 -2
4. Essi Hölsö 13:20 67 +1:50 1:58:17 4 -3
5. Jesse Laukkarinen 35:09 25 +3:30 2:33:03 12 -1
5. Mikko Huhtinen 35:33 34 +3:54 2:33:27 11 0
5. Jere Sipponen 38:22 123 +6:43 2:36:16 9 +1
5. Sami Valkama 39:16 160 +7:37 2:37:10 12 +8
6. Topias Arola 23:45 15 +2:41 3:00:36 11 -1
6. Juha Suominen 26:45 99 +5:41 3:03:36 13 +2
6. Saska Tuomasjukka 27:52 146 +6:48 3:04:43 12 +3
6. Tero Heikkilä 24:39 26 +3:35 3:01:30 9 -3
7. Mats Dahlén 29:53 88 +4:45 3:31:23 13 +2
7. Kim Fagerudd 28:47 66 +3:39 3:30:17 13 0
7. Henri Kalve 29:58 91 +4:50 3:31:28 13 +1
7. Juuso Lindeqvist 31:42 148 +6:34 3:33:12 13 +4
23. Matti Sipponen 24:55 47 +6:05 3:56:25 15 +2
24. Inga Dambe 34:46 22 +4:20 4:31:11 14 -1
25. Frédéric Tranchand 48:58 30 +6:43 5:20:09 19 +5
20 Göteborg-Majorna OK 1 5:22:17
1. Emma Bergman 38:44 41 +2:30 38:44 41
2. Erik Öhlund 38:46 65 +5:50 1:17:30 39 -2
3. Kristine Berglia 29:03 27 +2:23 1:46:33 28 -11
3. Agnes Leo 29:30 40 +2:50 1:47:00 23 -16
3. Runa Fremstad 31:23 108 +4:43 1:48:53 26 -13
3. Louise Götfors 32:20 169 +5:40 1:49:50 20 -19
4. Moa Sjöberg 13:03 48 +1:33 2:02:53 25 -3
4. Jennifer Davidson 13:32 86 +2:02 2:03:22 20 -3
4. Viktor Jellvert Börjeson 14:08 160 +2:38 2:03:58 24 -2
4. Alva Sellgren 13:33 91 +2:03 2:03:23 18 -2
5. Martin Ivarsson 36:55 75 +5:16 2:40:18 22 -3
5. Mikael Eliasson 34:41 17 +3:02 2:38:04 19 -1
5. Ola Martner 35:00 22 +3:21 2:38:23 18 -6
5. Joakim Eliasson 43:01 336 +11:22 2:46:24 24 +6
6. Fredrik Karlsson 25:56 75 +4:52 3:09:00 22 0
6. Anna Forsberg 25:52 72 +4:48 3:08:56 19 0
6. Hans Melin 28:25 171 +7:21 3:11:29 19 +1
6. Anders Axenborg 24:31 25 +3:27 3:07:35 20 -4
7. Viktor Runnby 26:42 11 +1:34 3:34:17 18 -4
7. Johan Strand 28:19 55 +3:11 3:35:54 22 +3
7. Andreas Johansson 31:39 145 +6:31 3:39:14 21 +2
7. Kristoffer Sideby 34:36 287 +9:28 3:42:11 23 +3
23. Anders Yngström 25:09 51 +6:19 4:03:23 23 +5
24. Lina Strand 33:03 15 +2:37 4:36:26 22 -1
25. Johan Runesson 45:51 10 +3:36 5:22:17 20 -2
21 Järla Orientering 1 5:24:06
1. Linnea Martinsson 37:23 13 +1:09 37:23 13
2. Alain Denzler 39:23 79 +6:27 1:16:46 31 +18
3. Sara Sjökvist 29:48 49 +3:08 1:46:34 29 -2
3. Signe Klinting 30:04 56 +3:24 1:46:50 21 -10
3. Anna Dahlgren-Rosén 30:48 85 +4:08 1:47:34 22 -9
3. Krystal Neumann 33:13 222 +6:33 1:49:59 22 -9
4. Johanna Sundström 14:06 155 +2:36 2:04:05 30 +1
4. Petrina Costermans 15:08 279 +3:38 2:05:07 29 +8
4. Bengt Hall 13:45 112 +2:15 2:03:44 27 +5
4. Tyra Alm 20:09 889 +8:39 2:10:08 29 +7
5. Espen Hultgreen Weltzien 34:03 10 +2:24 2:40:46 23 -7
5. Ivan Kuchmenko 36:54 73 +5:15 2:43:37 20 -9
5. Erik Berzell 35:51 43 +4:12 2:42:34 20 -7
5. David Bejbom 35:09 25 +3:30 2:41:52 22 -7
6. Emma Klingenberg 24:57 37 +3:53 3:06:49 21 -2
6. Peter Höglund 28:48 190 +7:44 3:10:40 25 +5
6. Victor Sadarangani 31:26 341 +10:22 3:13:18 26 +6
6. Elsa Jansson 27:31 126 +6:27 3:09:23 24 +2
7. Rasmus Thrane Hansen 27:00 19 +1:52 3:36:23 22 +1
7. Mattias Millinger 28:08 50 +3:00 3:37:31 23 -2
7. Olle Boström 28:06 49 +2:58 3:37:29 23 -3
7. Ingjerd Myhre 34:07 264 +8:59 3:43:30 22 -2
23. Petri Laaksonen 22:27 13 +3:37 4:00:04 21 -1
24. Karolin Ohlsson 34:06 18 +3:40 4:34:10 20 -1
25. Håkon Jarvis Westergård 49:56 36 +7:41 5:24:06 21 +1
22 Kalevan Rasti 1 5:25:16
1. Amélie Chataing 37:29 18 +1:15 37:29 18
2. Jere Pajunen 35:38 10 +2:42 1:13:07 6 -12
3. Mari Väänänen 27:32 4 +0:52 1:40:39 4 -2
3. Paula Iso-Markku 30:40 78 +4:00 1:43:47 13 +7
3. Siiri Silvennoinen 31:41 128 +5:01 1:44:48 12 +6
3. Linda Talbonen 31:51 134 +5:11 1:44:58 8 +2
4. Ilmari Tanninen 16:20 439 +4:50 2:01:18 16 +12
4. Moona Havula 13:49 121 +2:19 1:58:47 12 -1
4. Jussi Silvennoinen 13:13 61 +1:43 1:58:11 10 -2
4. Elina Raijas 14:15 173 +2:45 1:59:13 8 0
5. Lauri Nenonen 34:29 15 +2:50 2:33:32 9 -7
5. Thierry Gueorgiou 33:16 6 +1:37 2:32:19 6 -6
5. Juuso Metsälä 36:32 64 +4:53 2:35:35 7 -3
5. Hannu Airila 35:20 29 +3:41 2:34:23 3 -5
6. Simo Martomaa 23:42 14 +2:38 2:57:13 6 -3
6. Oskari Silvennoinen 25:17 52 +4:13 2:58:48 6 0
6. Akseli Ahtiainen 27:01 106 +5:57 3:00:32 9 +2
6. Petri Vainio 30:01 256 +8:57 3:03:32 11 +8
7. Miika Hernelahti 27:22 26 +2:14 3:29:28 2 -4
7. Santeri Silvennoinen 28:21 56 +3:13 3:30:27 11 +5
7. Roope Koskinen 31:46 152 +6:38 3:33:52 10 +1
7. Philippe Adamski 27:13 23 +2:05 3:29:19 8 -3
23. Jarmo Tonder 23:37 29 +4:47 3:52:56 8 +6
24. Silja Kauppinen 41:39 79 +11:13 4:34:35 21 +13
25. Kiril Nikolov 50:41 45 +8:26 5:25:16 22 +1
23 OK Orion 1 5:28:53
1. Tilda Johansson 40:41 55 +4:27 40:41 55
2. Thomas Curiger 36:35 31 +3:39 1:17:16 38 -17
3. Myrra Carlsson 28:31 17 +1:51 1:45:47 24 -14
3. Ida Øbro 29:54 52 +3:14 1:47:10 24 -14
3. Sara Jonsson 31:05 98 +4:25 1:48:21 23 -15
3. Amanda Johansson 33:01 212 +6:21 1:50:17 23 -15
4. Klara Andersson 13:33 91 +2:03 2:03:50 29 +5
4. Ellen Wahlbom 13:53 129 +2:23 2:04:10 25 +1
4. Melker Larsson 18:25 703 +6:55 2:08:42 28 +5
4. Ulrika Hermansson 15:10 285 +3:40 2:05:27 27 +4
5. Philip Persson 38:02 113 +6:23 2:43:29 28 -1
5. Erik Andersson 36:54 73 +5:15 2:42:21 27 +2
5. Olof Sandgren 39:48 183 +8:09 2:45:15 28 0
5. Emil Øbro 43:51 381 +12:12 2:49:18 27 0
6. Yuri Omelchenko 24:20 21 +3:16 3:08:54 28 0
6. Niklas Bratt 25:02 41 +3:58 3:09:36 28 +1
6. Martin Johansson 32:20 400 +11:16 3:16:54 28 0
6. Lars-Ola Larsson 32:06 384 +11:02 3:16:40 28 +1
7. Pontus Petersson 28:35 62 +3:27 3:43:02 25 -3
7. Johan Wennermark 30:25 108 +5:17 3:44:52 27 -1
7. Aleksander Bernaciak 30:22 106 +5:14 3:44:49 28 0
7. Oskar Lundqvist 29:01 69 +3:53 3:43:28 28 0
23. Lars Carlsson 23:28 27 +4:38 4:06:56 26 +1
24. Nadiya Volynska 33:44 17 +3:18 4:40:40 23 -3
25. Anton Johansson 48:13 20 +5:58 5:28:53 23 0
24 Lynx 1 5:30:46
1. Karoliina Sundberg 39:48 45 +3:34 39:48 45
2. Antti-Pekka Leskinen 37:16 38 +4:20 1:17:04 33 -12
3. Anne-Mari Leskinen 29:12 32 +2:32 1:46:16 25 -8
3. Tuuli Heikkilä 31:42 129 +5:02 1:48:46 30 -3
3. Sara Karvonen 32:25 174 +5:45 1:49:29 30 -3
3. Anna Ojapalo 33:55 253 +7:15 1:50:59 26 -7
4. Suvi Heikkilä 14:11 166 +2:41 2:05:10 28 +3
4. Matias Koponen 12:38 29 +1:08 2:03:37 24 -6
4. Karim Mbembela 13:36 98 +2:06 2:04:35 31 +1
4. Kristian Boström 15:53 372 +4:23 2:06:52 23 -3
5. Janne Mänkärlä 37:54 110 +6:15 2:42:33 27 -1
5. Lauri Kleemola 40:35 221 +8:56 2:45:14 26 +2
5. Niklas Saramäki 36:47 71 +5:08 2:41:26 26 -5
5. Ollipekka Heikkilä 39:11 157 +7:32 2:43:50 25 +2
6. Henrik Asklöf 24:39 26 +3:35 3:08:25 26 -1
6. Petteri Lauronen 26:40 94 +5:36 3:10:26 26 0
6. Marko Närvä 25:13 48 +4:09 3:08:59 25 -1
6. Jari Ikäheimonen 31:36 352 +10:32 3:15:22 26 +1
7. Oskari Heiskanen 32:47 200 +7:39 3:45:49 27 +1
7. Joona Ojapalo 32:30 184 +7:22 3:45:32 26 0
7. Tuomas Metsälä 32:12 172 +7:04 3:45:14 26 +1
7. Aleksi Leskinen 29:12 72 +4:04 3:42:14 26 0
23. Taru Ikäheimonen 23:58 40 +5:08 4:06:12 25 -2
24. Aino Mänkärlä 36:21 33 +5:55 4:42:33 24 -1
25. Aapo Leskinen 48:13 20 +5:58 5:30:46 24 0
25 IK Hakarpspojkarna 1 5:33:11
1. Elna Forsberg 38:34 36 +2:20 38:34 36
2. Davis Dislers 38:34 59 +5:38 1:17:08 34 -2
3. Gabriella Gustafsson 30:36 75 +3:56 1:47:44 35 +1
3. Sophia Björnlinger 30:40 78 +4:00 1:47:48 26 -8
3. Elin Granstedt 32:12 160 +5:32 1:49:20 29 -5
3. Sara Granstedt 34:45 300 +8:05 1:51:53 31 -3
4. Viktor Gunnarsson 12:12 13 +0:42 2:04:05 24 -11
4. Isak Eskilsson 12:18 17 +0:48 2:04:11 19 -7
4. Emma Ling 12:48 38 +1:18 2:04:41 21 -8
4. Tova Olsson 12:20 20 +0:50 2:04:13 21 -10
5. Filip Ossiansson 35:23 30 +3:44 2:39:36 18 -6
5. Ludwig Ljungqvist 36:15 54 +4:36 2:40:28 21 +2
5. Andreas Jansson 35:53 45 +4:14 2:40:06 22 +1
5. Gustaf Sparrevik 40:53 233 +9:14 2:45:06 19 -2
6. Joar Hertin 24:15 19 +3:11 3:05:10 16 -2
6. Andreas Rangert 26:29 90 +5:25 3:07:24 24 +3
6. Kristian Palm 29:20 215 +8:16 3:10:15 24 +2
6. Fridolf Eskilsson 27:18 120 +6:14 3:08:13 22 +3
7. Martin Djerf 30:38 112 +5:30 3:38:51 15 -1
7. Markus Hederskog 27:46 40 +2:38 3:35:59 20 -4
7. Jonas Egger 29:33 81 +4:25 3:37:46 22 -2
7. Joakim Hederskog 29:07 71 +3:59 3:37:20 21 -1
23. Isa Envall 22:28 14 +3:38 3:59:48 20 +5
24. Amanda Leo 42:50 98 +12:24 4:42:38 25 +5
25. Aleksei Alekseyonok 50:33 43 +8:18 5:33:11 25 0
26 Linköpings OK 1 5:35:55
1. Alva Olsson 37:48 25 +1:34 37:48 25
2. Per Carlborg 36:37 33 +3:41 1:14:25 21 -4
3. Sofia Salomonsson 29:44 45 +3:04 1:44:09 19 -2
3. Therese Klintberg 30:21 65 +3:41 1:44:46 18 -3
3. Tove Ekström 31:38 123 +4:58 1:46:03 14 -7
3. Annika Ivarsson 38:01 503 +11:21 1:52:26 33 +12
4. Kristin Herberthson 13:17 64 +1:47 2:05:43 18 -1
4. Johan Årbrink 14:13 170 +2:43 2:06:39 15 -3
4. Frida Sahlman 14:51 239 +3:21 2:07:17 18 +4
4. Emma S Johansson 14:37 213 +3:07 2:07:03 30 -3
5. Henrik Tosteberg 40:12 200 +8:33 2:47:15 26 +8
5. Niklas Olsson 41:39 271 +10:00 2:48:42 28 +13
5. Erik Martinsson 36:44 70 +5:05 2:43:47 27 +9
5. Sven Engström 47:40 616 +16:01 2:54:43 28 -2
6. Emanuel Herberthson 28:43 185 +7:39 3:14:26 27 +1
6. Olof Ljunggren 26:16 85 +5:12 3:11:59 27 -1
6. Per Magnusson 28:39 180 +7:35 3:14:22 27 0
6. Bertil Eronn 27:27 124 +6:23 3:13:10 27 -1
7. Peter Aronsson 30:12 102 +5:04 3:43:22 28 +1
7. Erik Sköld 32:50 201 +7:42 3:46:00 28 +1
7. Peter Eriksson 28:21 56 +3:13 3:41:31 27 0
7. Mikael Andersson 29:47 85 +4:39 3:42:57 25 -2
23. Anders Berg 22:32 15 +3:42 4:04:45 24 -4
24. Kajsa Hammarström 40:43 68 +10:17 4:45:28 27 +3
25. Rasmus Elmelid 50:27 40 +8:12 5:35:55 26 -1
27 OK Kåre 1 5:35:58
1. Kajsa Risby 40:05 48 +3:51 40:05 48
2. Isac von Krusenstierna 35:49 17 +2:53 1:15:54 26 -22
3. Matilda Andersson 27:49 11 +1:09 1:43:43 18 -8
3. Elin Dahlstedt Tysk 30:50 86 +4:10 1:46:44 20 -6
3. Jenny Eriksson 30:54 89 +4:14 1:46:48 17 -9
3. Linn Grälls 35:52 364 +9:12 1:51:46 30 +4
4. Vendela Söderqvist 13:54 132 +2:24 2:05:40 17 -1
4. Christoffer Lindgren 12:08 10 +0:38 2:03:54 18 -2
4. Vilma Von Krusenstierna 13:27 80 +1:57 2:05:13 16 -1
4. Lars Mattsson 13:14 63 +1:44 2:05:00 26 -4
5. Leif Bader 36:34 66 +4:55 2:41:34 21 +4
5. Fredrik Mattsson 38:46 142 +7:07 2:43:46 17 -1
5. André Andersson 42:12 304 +10:33 2:47:12 21 +5
5. Kalle Dalin 39:14 159 +7:35 2:44:14 26 0
6. Jens Ståbi 27:54 148 +6:50 3:12:08 25 +4
6. Johannes Öhgren 28:48 190 +7:44 3:13:02 21 +4
6. Patrik Söderqvist 27:21 122 +6:17 3:11:35 23 +2
6. Daniel Kaipe 26:51 103 +5:47 3:11:05 25 -1
7. Emil Åberg 29:30 79 +4:22 3:40:35 24 -1
7. Gustav Öhgren 32:21 179 +7:13 3:43:26 24 +3
7. Victor Flingmark 31:55 160 +6:47 3:43:00 24 +1
7. Greger Tysk 30:43 116 +5:35 3:41:48 24 -1
23. Per Melén 27:09 86 +8:19 4:08:57 27 +3
24. Lisa Risby 34:48 24 +4:22 4:43:45 26 -1
25. Jonas Gustafsson 52:13 52 +9:58 5:35:58 27 +1
28 Sävedalens AIK 1 5:42:10
1. Maria Magnusson 41:07 65 +4:53 41:07 65
2. Sergej Fedatsenka 40:34 107 +7:38 1:21:41 79 +14
3. Amilia Björklund 29:48 49 +3:08 1:51:29 56 -23
3. Emma Andersson 30:23 68 +3:43 1:52:04 47 -32
3. Lovisa Nilsson 30:54 89 +4:14 1:52:35 39 -40
3. Frida Brogren 41:35 706 +14:55 2:03:16 76 -3
4. Arvid Skepp 12:22 22 +0:52 2:15:38 38 -18
4. Nils Grimbeck 14:06 155 +2:36 2:17:22 38 -9
4. Anette Bernhed 15:31 325 +4:01 2:18:47 35 -4
4. Casper Skepp 12:31 25 +1:01 2:15:47 61 -15
5. Heino Ollin 39:06 155 +7:27 2:54:53 42 +4
5. Johan Wikström 41:31 262 +9:52 2:57:18 42 +4
5. Karl Levin 43:54 383 +12:15 2:59:41 43 +8
5. Dmitriy Mihalkin 35:04 24 +3:25 2:50:51 40 -21
6. Magnus Josefsson 29:26 217 +8:22 3:20:17 41 -1
6. Ola Skepp 25:46 69 +4:42 3:16:37 38 -4
6. Henrik Nordholm 30:04 262 +9:00 3:20:55 38 -5
6. Carl Josefsson 29:05 204 +8:01 3:19:56 32 -8
7. Simon Larsson 32:03 165 +6:55 3:49:59 39 -2
7. Albin Claesson 31:55 160 +6:47 3:49:51 38 0
7. Oskar Lindqvist 32:20 177 +7:12 3:50:16 38 0
7. Jonas Palm 32:34 186 +7:26 3:50:30 33 +1
23. Odd Wallum 22:04 10 +3:14 4:12:23 30 -9
24. Anastasia Denisova 34:46 22 +4:20 4:47:09 28 -2
25. Andrey Salin 55:01 71 +12:46 5:42:10 28 0
29 OK Trian 1 5:43:42
1. Katja von Schoultz 41:30 75 +5:16 41:30 75
2. Mikael Fabritius 37:47 42 +4:51 1:19:17 48 -27
3. Mari Seppänen 31:37 122 +4:57 1:50:54 47 -1
3. Anna Elffors 31:38 123 +4:58 1:50:55 36 -12
3. Anna-Sofia Marila 33:20 226 +6:40 1:52:37 41 -7
3. Outi Hasu 40:20 631 +13:40 1:59:37 59 +11
4. Eelis Johansson 13:52 126 +2:22 2:13:29 36 -11
4. Antonia Holmgren 13:03 48 +1:33 2:12:40 35 -1
4. Melissa Lönnström 16:19 435 +4:49 2:15:56 38 -3
4. Pekka Vuorinen 13:05 50 +1:35 2:12:42 50 -9
5. Otto Sund 37:06 83 +5:27 2:49:48 31 -5
5. Simo Hasu 39:26 170 +7:47 2:52:08 32 -3
5. Topi Hasu 39:47 181 +8:08 2:52:29 35 -3
5. Tobias Henriksson 39:29 173 +7:50 2:52:11 41 -9
6. Marcus Kopra 28:53 199 +7:49 3:21:04 30 -1
6. Pasi Liitiäinen 26:14 83 +5:10 3:18:25 29 -3
6. Oskari Reijonen 32:37 415 +11:33 3:24:48 33 -2
6. Mikael Salo 25:28 57 +4:24 3:17:39 31 -10
7. Mikko Salervo 27:48 42 +2:40 3:45:27 29 -1
7. Emil Lönnström 32:21 179 +7:13 3:50:00 29 0
7. Emil Sevelius 32:59 211 +7:51 3:50:38 29 -4
7. Topi Penttinen 28:40 63 +3:32 3:46:19 29 -2
23. Kristian Salo 27:44 96 +8:54 4:14:03 31 +2
24. Karoliina Martikainen 40:06 54 +9:40 4:54:09 31 0
25. Jörgen Wickholm 49:33 34 +7:18 5:43:42 29 -2
30 Espoon Suunta 1 5:45:19
1. Heidi Plit 42:51 112 +6:37 42:51 112
2. Lari Pernu 37:27 40 +4:31 1:20:18 58 -54
3. Melina Lahdenperä 30:23 68 +3:43 1:50:41 44 -14
3. Elisa Ståhlberg 32:44 190 +6:04 1:53:02 57 -1
3. Sanna Tervakangas 34:03 259 +7:23 1:54:21 51 -7
3. Anni Kivilaakso 35:43 358 +9:03 1:56:01 44 -14
4. Emil Laaksonen 11:41 5 +0:11 2:07:42 44 0
4. Saara Pernu 15:53 372 +4:23 2:11:54 39 -18
4. Hanne Hilo 14:15 173 +2:45 2:10:16 39 -12
4. Topias Kemppi 13:44 110 +2:14 2:09:45 38 -6
5. Georgy Mavchun 40:34 219 +8:55 2:50:19 46 +2
5. Mikhail Kuleshov 37:34 95 +5:55 2:47:19 39 0
5. Rinat Gabitov 40:05 198 +8:26 2:49:50 36 -3
5. Kirill Komarov 45:49 495 +14:10 2:55:34 42 +4
6. Mikko Tervakangas 27:46 141 +6:42 3:20:09 37 -9
6. Leo Pyymäki 27:45 139 +6:41 3:20:08 35 -4
6. Tapio Markki 30:56 315 +9:52 3:23:19 39 +3
6. Joni Kemppi 26:40 94 +5:36 3:19:03 34 -8
7. Artem Popov 27:09 22 +2:01 3:46:12 31 -6
7. Vladislav Malyshev 26:48 16 +1:40 3:45:51 30 -5
7. Alvar Palmen 31:01 127 +5:53 3:50:04 30 -9
7. Ville Kokkila 34:04 260 +8:56 3:53:07 31 -3
23. Kimmo Pernu 25:53 67 +7:03 4:14:19 32 +1
24. Emilia Ståhlberg 42:25 91 +11:59 4:56:44 37 +5
25. Aleksi Sorsa 48:35 23 +6:20 5:45:19 30 -7
31 OK Hällen 1 5:45:23
1. Lauriane Beauvisage 41:21 70 +5:07 41:21 70
2. Quentin Rauturier 38:40 61 +5:44 1:20:01 52 -18
3. Chantelle Hesselberg 31:20 106 +4:40 1:51:21 52 0
3. Linnéa Gustafsson 34:25 279 +7:45 1:54:26 62 +10
3. Linn Pettersson 35:09 329 +8:29 1:55:10 55 +3
3. Frida Zeijlon 41:29 700 +14:49 2:01:30 68 +16
4. Ella Stenils 15:03 268 +3:33 2:16:33 45 -7
4. Matilda Larsson 22:01 1082 +10:31 2:23:31 87 +25
4. Sune Karlsson 21:53 1066 +10:23 2:23:23 84 +29
4. Rolf Karlsson 16:58 519 +5:28 2:18:28 72 +4
5. Maxime Rauturier 36:56 76 +5:17 2:55:24 34 -11
5. Peter Öberg 33:46 8 +2:07 2:52:14 53 -34
5. Jonas Engström 36:16 55 +4:37 2:54:44 49 -35
5. Gustaf Sundbüe 38:14 118 +6:35 2:56:42 46 -26
6. Johanna Engström 27:17 118 +6:13 3:21:58 58 +24
6. Mattias Zeijlon 39:47 786 +18:43 3:34:28 53 0
6. Hugo Kindborn 32:42 420 +11:38 3:27:23 50 +1
6. Björn Carlsson 31:53 370 +10:49 3:26:34 47 +1
7. Tommy Söderberg 29:53 88 +4:45 3:55:05 48 -10
7. Per Öberg 30:11 100 +5:03 3:55:23 47 -6
7. Simon Larsson 30:49 118 +5:41 3:56:01 47 -3
7. Torbjörn Svensk 34:14 270 +9:06 3:59:26 42 -5
23. Mikael Kindborn 24:28 45 +5:38 4:20:40 37 -11
24. Anna Sporrong 35:51 30 +5:25 4:56:31 35 -2
25. Loic Capbern 48:52 27 +6:37 5:45:23 31 -4
32 IFK Lidingö SOK 2 5:45:26
1. Sofie Sihver 41:34 76 +5:20 41:34 76
2. John Fredriksson 38:42 62 +5:46 1:20:16 57 -19
3. Magdalena Carlstein 30:21 65 +3:41 1:50:37 43 -14
3. Niina Hulkkonen 30:29 73 +3:49 1:50:45 35 -22
3. Johanna Sanderi 30:56 93 +4:16 1:51:12 33 -24
3. Akvile Preiksaite 35:02 320 +8:22 1:55:18 41 -16
4. Ebba Ganslandt 14:03 149 +2:33 2:09:21 37 -6
4. Elin Jarlemark 15:38 338 +4:08 2:10:56 42 +7
4. Hans Tarandi 13:22 72 +1:52 2:08:40 43 +10
4. Amelie Rajan 19:10 791 +7:40 2:14:28 39 -2
5. Máté Kerényi 38:58 149 +7:19 2:48:45 39 +2
5. Nils Malm 43:25 355 +11:46 2:53:12 43 +1
5. Ville Keskisaari 39:49 184 +8:10 2:49:36 40 -3
5. Hans Olof Amblie 40:59 237 +9:20 2:50:46 38 -1
6. Tero Junttila 27:58 150 +6:54 3:18:44 35 -4
6. Mattias Carlstein 27:52 146 +6:48 3:18:38 37 -6
6. Ulf Öjebo 28:49 194 +7:45 3:19:35 36 -4
6. Pär Lilja 30:03 259 +8:59 3:20:49 37 -1
7. Rasmus Palmqvist Aslaksen 30:39 113 +5:31 3:51:28 36 +1
7. Mikael Jansson 34:27 279 +9:19 3:55:16 37 0
7. Linus Kajsajuntti 32:41 195 +7:33 3:53:30 36 0
7. Mattias Johansson 32:54 206 +7:46 3:53:43 36 -1
23. Kjell Oberger 23:39 32 +4:49 4:17:22 33 -3
24. Sofia Adolfsson 37:34 38 +7:08 4:54:56 32 -1
25. Bryan Russel-Keely 50:30 41 +8:15 5:45:26 32 0
33 OK Rodhen 1 5:46:07
1. Maria Sjölander 41:46 83 +5:32 41:46 83
2. Vasili Straltsou 38:37 60 +5:41 1:20:23 61 -22
3. Jessica Söllvander 34:59 316 +8:19 1:55:22 86 +25
3. Jenny Wegmüller 36:00 374 +9:20 1:56:23 74 +13
3. Lisa Johansson 36:15 391 +9:35 1:56:38 65 +4
3. Yvonne Grehn 40:06 619 +13:26 2:00:29 62 +1
4. Kevin Sjölander 15:10 285 +3:40 2:15:39 73 -13
4. Emilia Bergström 15:51 369 +4:21 2:16:20 69 -5
4. Gabriella Melin 15:43 351 +4:13 2:16:12 59 -6
4. David Melin 12:10 11 +0:40 2:12:39 49 -13
5. Martin Jansson 38:51 147 +7:12 2:51:30 57 -16
5. Sixten Walheim 41:06 244 +9:27 2:53:45 58 -11
5. Albin Olausson 43:03 338 +11:24 2:55:42 51 -8
5. Magnus Björk 43:15 345 +11:36 2:55:54 50 +1
6. Magnus Blåudd 26:35 92 +5:31 3:22:04 48 -9
6. Axel Bergström 29:26 217 +8:22 3:24:55 49 -9
6. Ulf Bergström 28:11 161 +7:07 3:23:40 44 -7
6. Simon Wegmuller 26:52 104 +5:48 3:22:21 40 -10
7. Torbjörn Jacobsson 31:54 158 +6:46 3:54:15 46 -2
7. Simon Andersson 32:03 165 +6:55 3:54:24 44 -5
7. Jonas Eklund 31:56 162 +6:48 3:54:17 42 -2
7. Emil Grehn 34:44 292 +9:36 3:57:05 38 -2
23. Åke Torstensson 26:55 84 +8:05 4:21:41 44 -2
24. Alexandra Bjärrenholt 34:49 25 +4:23 4:56:30 34 -10
25. Henrik Jonsson 49:37 35 +7:22 5:46:07 33 -1
34 Långhundra IF 1 5:46:39
1. Jenny Bengtsson 41:04 63 +4:50 41:04 63
2. Samuel Hedlund 39:25 80 +6:29 1:20:29 64 +1
3. Josefin Bengtsson 35:25 348 +8:45 1:55:54 91 +27
3. Maria Bengtsson 36:01 375 +9:21 1:56:30 76 +12
3. Lovisa Wigertz 36:44 410 +10:04 1:57:13 71 +7
3. Alva Jonsson 37:23 453 +10:43 1:57:52 51 -13
4. Edvin Nilsson 15:17 299 +3:47 2:13:09 81 -10
4. Albin Forsberg 13:55 135 +2:25 2:11:47 67 -9
4. Lovisa Hambäck 17:11 550 +5:41 2:15:03 63 -8
4. Edvin Hellström 16:02 398 +4:32 2:13:54 51 0
5. Simon Jakobsson 37:56 112 +6:17 2:51:11 56 -25
5. Jesper Kullin Alfredsson 41:39 271 +10:00 2:54:54 57 -10
5. Erik Åhlin 41:58 291 +10:19 2:55:13 57 -6
5. Waldemar Andersson 43:34 368 +11:55 2:56:49 49 -2
6. Klas Birgersson 30:10 269 +9:06 3:25:31 54 -2
6. Mats Tibell 31:21 336 +10:17 3:26:42 58 +1
6. John Solbreck 29:50 244 +8:46 3:25:11 51 -6
6. Johan Jakobsson 31:52 368 +10:48 3:27:13 51 +2
7. Bobby Brahm 31:33 142 +6:25 3:58:28 57 +3
7. Robin Pousette 34:41 290 +9:33 4:01:36 55 -3
7. Fredrik Wigertz 33:23 229 +8:15 4:00:18 51 0
7. Axel Leijon Thorell 39:07 495 +13:59 4:06:02 50 -1
23. Conny Forsberg 21:19 6 +2:29 4:21:47 45 -12
24. Sara Bengtsson 35:32 28 +5:06 4:57:19 38 -7
25. Anton Forsberg 49:20 32 +7:05 5:46:39 34 -4
35 Eksjö SOK 1 5:46:55
1. Linnéa Golsäter 39:44 44 +3:30 39:44 44
2. Oskar Lind 40:11 99 +7:15 1:19:55 50 +6
3. Amanda Falck Weber 27:42 9 +1:02 1:47:37 34 -16
3. Gabriella S Bergander 31:03 96 +4:23 1:50:58 38 -12
3. Fanny Sundblad 32:54 205 +6:14 1:52:49 42 -8
3. Agnes Adolfsson 34:40 293 +8:00 1:54:35 38 -12
4. Agnes Djurstedt 14:47 231 +3:17 2:09:22 31 -3
4. Linda Nordin 14:37 213 +3:07 2:09:12 34 -4
4. Siri Suter 13:22 72 +1:52 2:07:57 32 -10
4. Heini Rintanen 13:46 115 +2:16 2:08:21 33 -5
5. Rafael Dobnik 41:33 264 +9:54 2:49:54 35 +4
5. Timo Suter 38:36 133 +6:57 2:46:57 31 -3
5. Andreas Bergander 38:10 116 +6:31 2:46:31 29 -3
5. Sebastian Inderst 42:04 295 +10:25 2:50:25 37 +4
6. Jakob Wolfram 29:42 238 +8:38 3:20:07 33 -2
6. Hugo Djurstedt 30:17 276 +9:13 3:20:42 34 +3
6. Stefan Djurstedt 30:50 314 +9:46 3:21:15 32 +3
6. Hugo Jakobsson 34:43 534 +13:39 3:25:08 46 +9
7. Tino Polsini 30:04 94 +4:56 3:55:12 30 -3
7. August Kollberg 38:11 438 +13:03 4:03:19 41 +7
7. Philip Edvardsson 40:31 576 +15:23 4:05:39 41 +9
7. Viktor Antonsson 31:45 150 +6:37 3:56:53 43 -3
23. Lars-Gunnar Nilsson 23:49 36 +4:59 4:20:42 38 +8
24. Lisa Holer 35:50 29 +5:24 4:56:32 36 -2
25. Lucas Sundblad 50:23 39 +8:08 5:46:55 35 -1
36 Kangasala SK 1 5:47:14
1. Evely Kaasiku 40:04 47 +3:50 40:04 47
2. Santeri Sainio 40:00 96 +7:04 1:20:04 53 +6
3. Minna Saarinen 31:28 114 +4:48 1:51:32 57 +4
3. Laura Ahonen 31:39 125 +4:59 1:51:43 42 -11
3. Jenni Joensuu-Partanen 32:26 176 +5:46 1:52:30 38 -15
3. Iida Savolainen 36:01 375 +9:21 1:56:05 45 -8
4. Vilma Annala 13:51 124 +2:21 2:09:56 39 -18
4. Jaana Pietilä-Annala 13:43 109 +2:13 2:09:48 33 -9
4. Topias Ahola 13:41 103 +2:11 2:09:46 32 -6
4. Vili Olkkonen 16:33 460 +5:03 2:12:38 48 +3
5. Jere Ahonen 36:48 72 +5:09 2:49:26 32 -7
5. Mikko Hölli 39:35 174 +7:56 2:52:13 35 +2
5. Eevert Toivonen 41:04 240 +9:25 2:53:42 34 +2
5. Tuomo Istolahti 38:10 116 +6:31 2:50:48 39 -9
6. Kimmo Kontio 28:22 168 +7:18 3:19:10 39 +7
6. Pekka Mäki 30:26 286 +9:22 3:21:14 36 +1
6. Petteri Laitinen 25:34 63 +4:30 3:16:22 34 0
6. Vilhelm Toivonen 37:42 679 +16:38 3:28:30 36 -3
7. Kristian Kannus 32:39 192 +7:31 3:53:20 38 -1
7. Panu Teittinen 31:08 132 +6:00 3:51:49 34 -2
7. Petri Ikävalko 32:33 185 +7:25 3:53:14 34 0
7. Jaakko Istolahti 29:38 83 +4:30 3:50:19 33 -3
23. Mari Schutskoff 27:03 85 +8:13 4:17:22 33 -5
24. Anna Kotkajuuri 36:45 35 +6:19 4:54:07 30 -3
25. Kristo Heinmann 53:07 59 +10:52 5:47:14 36 +6
37 Rajamäen Rykmentti 1 5:48:57
1. Marjo Liikanen 37:57 27 +1:43 37:57 27
2. Vili Niemi 35:47 14 +2:51 1:13:44 17 -10
3. Tiina Vilska 32:47 194 +6:07 1:46:31 27 +10
3. Riikka Haltia 33:32 239 +6:52 1:47:16 25 +8
3. Alena Neradova 33:35 244 +6:55 1:47:19 21 +4
3. Johanna Tervo 34:37 289 +7:57 1:48:21 17 0
4. Ilari Laakso 12:47 37 +1:17 2:01:08 25 -2
4. Arto Niemi 13:09 51 +1:39 2:01:30 23 -2
4. Päivi Kulmala 14:49 234 +3:19 2:03:10 21 0
4. Emma Varmavuo 18:05 662 +6:35 2:06:26 22 +5
5. Tuomas Tervo 35:56 48 +4:17 2:40:32 24 -1
5. Kimmo Vilska 40:35 221 +8:56 2:45:11 25 +2
5. Sami Vähänen 39:27 171 +7:48 2:44:03 25 +4
5. Miika Suominen 36:59 79 +5:20 2:41:35 21 -1
6. Ilari Haltia 26:32 91 +5:28 3:08:07 23 -1
6. Samuli Kyyrönen 25:29 59 +4:25 3:07:04 22 -3
6. Tapio Perä 25:01 40 +3:57 3:06:36 22 -3
6. Antero Pulli 25:46 69 +4:42 3:07:21 18 -3
7. Ross Morrison 31:15 136 +6:07 3:37:58 26 +3
7. Markus Turunen 34:30 282 +9:22 3:41:13 25 +3
7. Matti Liukkonen 33:52 253 +8:44 3:40:35 25 +3
7. Antti Paasikoski 36:35 370 +11:27 3:43:18 27 +9
23. Mika Kulmala 28:10 102 +9:20 4:10:52 28 +2
24. Annabella Tolonen 40:33 66 +10:07 4:51:25 29 +1
25. Sander Vaher 57:32 94 +15:17 5:48:57 37 +8
38 Hiisirasti 1 5:52:04
1. Daria Korobeynik 38:42 39 +2:28 38:42 39
2. Sergey Detkov 35:55 18 +2:59 1:14:37 23 -16
3. Mariia Zasimovskaja 33:27 236 +6:47 1:48:04 37 +14
3. Tatiana Viriutina 35:05 325 +8:25 1:49:42 34 +11
3. Jenni Sabel 36:57 420 +10:17 1:51:34 35 +12
3. Anni Inkilä 40:08 622 +13:28 1:54:45 39 +16
4. Sari Koskinen 13:41 103 +2:11 2:08:26 34 -3
4. Marika Yli-Kauppila 17:09 545 +5:39 2:11:54 32 -2
4. Oona Luoma 15:28 315 +3:58 2:10:13 36 +1
4. Mika Ruuhiala 13:38 101 +2:08 2:08:23 34 -5
5. Maxim Sychev 38:50 145 +7:11 2:47:13 36 +2
5. Igor Popov 36:01 50 +4:22 2:44:24 33 +1
5. Johannes Pohjala 38:27 127 +6:48 2:46:50 30 -6
5. Ville Sabel 43:19 349 +11:40 2:51:42 30 -4
6. Inna Somova 28:39 180 +7:35 3:15:21 40 +4
6. Rami Rintala 31:59 374 +10:55 3:18:41 41 +8
6. Ekaterina Vlasova 35:27 571 +14:23 3:22:09 40 +10
6. Kalevi Mäkipää 36:38 624 +15:34 3:23:20 38 +8
7. Roope Ruuhiala 32:18 176 +7:10 3:53:20 40 0
7. Joona Huila 30:50 119 +5:42 3:51:52 39 -2
7. Saku Asikainen 33:51 252 +8:43 3:54:53 40 0
7. Juho Tuominen 41:36 622 +16:28 4:02:38 44 +6
23. Päivi Autio 23:57 38 +5:07 4:20:54 40 0
24. Natalia Efimova 37:09 36 +6:43 4:58:03 39 -1
25. Andrei Hramov 54:01 64 +11:46 5:52:04 38 -1
39 Lahden Suunnistajat-37 1 5:52:11
1. Laura Ramstein 37:22 11 +1:08 37:22 11
2. Philipp von Arx 36:13 22 +3:17 1:13:35 14 +3
3. Virpi Remahl 30:40 78 +4:00 1:44:15 20 +6
3. Kirsi Koivuniemi 31:58 146 +5:18 1:45:33 19 +5
3. Saara Nikkari 35:18 337 +8:38 1:48:53 26 +12
3. Claudia Kantola 37:47 485 +11:07 1:51:22 27 +13
4. Jorma Aherto 18:40 738 +7:10 2:10:02 33 +13
4. Anniina Taipale 17:51 633 +6:21 2:09:13 31 +12
4. Matti Kotilainen 13:12 58 +1:42 2:04:34 30 +4
4. Kari Valonen 15:48 360 +4:18 2:07:10 24 -3
5. Krisztián Liszka 37:23 91 +5:44 2:42:04 30 -3
5. Valtteri Rantala 41:09 247 +9:30 2:45:50 34 +3
5. Seppo Järvinen 42:49 323 +11:10 2:47:30 32 +2
5. Tuomo Lahtinen 41:58 291 +10:19 2:46:39 29 +5
6. Oskari Arvela 27:50 144 +6:46 3:14:29 29 -1
6. Jani Hämäläinen 26:45 99 +5:41 3:13:24 30 -4
6. Kristian Leppänen 28:43 185 +7:39 3:15:22 30 -2
6. Heikki Jokinen 30:32 293 +9:28 3:17:11 29 0
7. Eemeli Kiljunen 32:15 174 +7:07 3:47:20 32 +3
7. Tomi Nykänen 36:20 353 +11:12 3:51:25 31 +1
7. Matias Sankari 31:48 154 +6:40 3:46:53 31 +1
7. Timo Ahvenainen 31:45 150 +6:37 3:46:50 30 +1
23. Ari Anjala 25:15 53 +6:25 4:12:05 29 -3
24. Mari Koivunen 47:55 164 +17:29 5:00:00 40 +11
25. Aleksi Anttolainen 52:11 50 +9:56 5:52:11 39 -1
40 Rasti-Kurikka 1 5:53:07
1. Piia Latva-Kiskola 38:45 42 +2:31 38:45 42
2. Antti Iivari 41:46 125 +8:50 1:20:31 66 +24
3. Sanna Palomäki 30:38 76 +3:58 1:51:09 50 -16
3. Johanna Kriikkula 31:56 141 +5:16 1:52:27 50 -16
3. Suvi Heittola 33:34 242 +6:54 1:54:05 48 -18
3. Maarika Taipalus 43:20 820 +16:40 2:03:51 84 +18
4. Outi Ala-Kasari 14:15 173 +2:45 2:18:06 48 -2
4. Juhani Heittola 16:11 414 +4:41 2:20:02 58 +8
4. Leena Ojala 21:21 1010 +9:51 2:25:12 60 +12
4. Arvo Ahola 13:51 124 +2:21 2:17:42 68 -16
5. Jari Välikorpi 39:36 177 +7:57 2:57:18 44 -4
5. Jussi Uitto 40:21 207 +8:42 2:58:03 46 -12
5. Ville Uitto 40:54 234 +9:15 2:58:36 50 -10
5. Jarno Kallio-Könnö 41:45 277 +10:06 2:59:27 61 -7
6. Jarkko Rantoja 27:01 106 +5:57 3:26:28 44 0
6. Esa Kurki 34:18 508 +13:14 3:33:45 44 -2
6. Esa Kuoppala 29:40 236 +8:36 3:29:07 48 -2
6. Matti Vainionpää 26:11 82 +5:07 3:25:38 48 -13
7. Eero Markkila 32:37 189 +7:29 3:58:15 49 +5
7. Niku Rintala 37:11 404 +12:03 4:02:49 45 +1
7. Jukka-Pekka Katajisto 32:02 164 +6:54 3:57:40 44 -4
7. Juha-Matti Laakso 31:44 149 +6:36 3:57:22 46 -2
23. Timo Nurmela 23:38 30 +4:48 4:21:00 41 -8
24. Henna Autio 42:49 97 +12:23 5:03:49 43 +2
25. Sergey Dobrynin 49:18 31 +7:03 5:53:07 40 -3
41 Ärla IF 1 5:53:13
1. Lisa Andersson 40:30 53 +4:16 40:30 53
2. Rudolfs Zernis 35:37 9 +2:41 1:16:07 28 -25
3. Julia Davidsson 31:16 103 +4:36 1:47:23 32 +4
3. Lovisa Onsbring Gustafson 32:53 203 +6:13 1:49:00 31 +3
3. Emma Kantarp 35:24 347 +8:44 1:51:31 34 +6
3. Linn Axelsson 35:54 368 +9:14 1:52:01 32 +4
4. Malin Bierfeldt 15:07 278 +3:37 2:07:08 46 +14
4. Niklas Lönnqvist 17:47 627 +6:17 2:09:48 41 +10
4. Ivar Näsholm 15:09 282 +3:39 2:07:10 37 +3
4. Elin Lönnqvist 23:59 1212 +12:29 2:16:00 43 +11
5. Simon Hedlund 36:29 62 +4:50 2:47:51 33 -13
5. Emil Andersson 36:56 76 +5:17 2:48:18 30 -11
5. Anatolijs Tarasovs 38:59 150 +7:20 2:50:21 31 -6
5. Robbin Kantarp 37:49 109 +6:10 2:49:11 36 -7
6. Pontus Bierfeldt 29:50 244 +8:46 3:19:01 30 -3
6. Håkan Olofsson 30:21 281 +9:17 3:19:32 33 +3
6. Björn Rosendahl 29:04 203 +8:00 3:18:15 31 0
6. Thomas Knutsson 28:22 168 +7:18 3:17:33 30 -6
7. Petter Eriksson 31:53 157 +6:45 3:49:26 35 +5
7. Viktor Silvemark 29:33 81 +4:25 3:47:06 33 0
7. Rickard Asplund 34:45 293 +9:37 3:52:18 33 +2
7. Patrik Lind 41:23 613 +16:15 3:58:56 41 +11
23. Ulf Johansson 29:17 118 +10:27 4:25:07 48 +13
24. Sandra Karlsson Bierfeldt 39:35 51 +9:09 5:04:42 45 -3
25. Karl Walheim 48:31 22 +6:16 5:53:13 41 -4
42 OK Denseln 1 5:53:15
1. Lovisa Adolfsson 45:25 149 +9:11 45:25 149
2. Olle Kalered 35:10 5 +2:14 1:20:35 68 -81
3. Nina Ahlander 31:56 141 +5:16 1:52:31 68 0
3. Elizabete Blumentale 33:58 256 +7:18 1:54:33 63 -5
3. Akvile Bartkeviciute 34:56 312 +8:16 1:55:31 60 -8
3. Cecilia Strömbäck 37:35 469 +10:55 1:58:10 52 -16
4. Elis Peterson 14:16 179 +2:46 2:12:26 62 -6
4. Carina Kalered 16:37 469 +5:07 2:14:47 54 -9
4. Rasmus Karlsson 14:22 190 +2:52 2:12:32 50 -10
4. Hugo Persson 13:41 103 +2:11 2:11:51 45 -7
5. Per Brolund 37:27 92 +5:48 2:49:18 45 -17
5. August Mollén 38:32 129 +6:53 2:50:23 40 -14
5. Emil Kalered 38:26 125 +6:47 2:50:17 39 -11
5. Algirdas Bartkevicius 36:31 63 +4:52 2:48:22 33 -12
6. Stefan Karlsson 24:47 32 +3:43 3:13:09 32 -13
6. Fredrik Engman 30:03 259 +8:59 3:18:25 40 0
6. Per Kempe 29:10 207 +8:06 3:17:32 37 -2
6. Thomas Persson 32:06 384 +11:02 3:20:28 33 0
7. Jonas Braam 33:04 217 +7:56 3:51:45 33 +1
7. Hans Brolund 30:21 104 +5:13 3:49:02 35 -5
7. Albert Mollén 31:08 132 +6:00 3:49:49 37 0
7. David Modig 32:35 187 +7:27 3:51:16 32 -1
23. Alfons Peterson 35:06 202 +16:16 4:25:05 47 +14
24. Sarah Persson 40:48 69 +10:22 5:05:53 47 0
25. Mathias Hallmén 47:22 17 +5:07 5:53:15 42 -5
43 Hämeenlinnan Suunnistajat 1 5:53:17
1. Ildiko Szerencsi 38:39 38 +2:25 38:39 38
2. Juri Kirjanov 38:31 55 +5:35 1:17:10 35 -3
3. Johanna Niittymäki 30:53 87 +4:13 1:48:03 36 +1
3. Anu Laine 33:46 247 +7:06 1:50:56 37 +2
3. Kristina Smirnova 36:01 375 +9:21 1:53:11 47 +12
3. Hanna Vainionpää 37:14 440 +10:34 1:54:24 37 +2
4. Jenni Kivikko 16:18 432 +4:48 2:10:42 35 -1
4. Saana Kuusinen 13:53 129 +2:23 2:08:17 45 +8
4. Jenna Leipijärvi 18:02 650 +6:32 2:12:26 44 -3
4. Ari Heikkilä 17:32 591 +6:02 2:11:56 42 +5
5. Jere Kommio 41:17 255 +9:38 2:52:00 52 +17
5. Ville Laakso 40:00 192 +8:21 2:50:43 47 +2
5. Ilya Mogilny 48:08 648 +16:29 2:58:51 47 +3
5. Miika Korppi 46:44 553 +15:05 2:57:27 48 +6
6. Niklas Björkqvist 29:51 247 +8:47 3:24:52 50 -2
6. Antti-Jussi Oksa 30:35 295 +9:31 3:25:36 47 0
6. Juha Prittinen 27:17 118 +6:13 3:22:18 46 -1
6. Mikko Pirilä 30:31 290 +9:27 3:25:32 42 -6
7. Ville Pietilä 31:59 163 +6:51 3:54:59 45 -5
7. Olli Ranta 34:34 286 +9:26 3:57:34 46 -1
7. Vili Virkki 33:01 214 +7:53 3:56:01 45 -1
7. Ari Meriläinen 32:39 192 +7:31 3:55:39 39 -3
23. Matias Lautamäki 25:29 57 +6:39 4:21:08 42 -3
24. Elena Pisarenko 39:00 46 +8:34 5:00:08 41 -1
25. Dmitry Maslovskiy 53:09 60 +10:54 5:53:17 43 +2
44 Nyköpings OK 1 5:53:28
1. Kristin Hylander 41:26 72 +5:12 41:26 72
2. Jens Wängdahl 36:29 30 +3:33 1:17:55 41 -31
3. Ida Hylander 32:08 157 +5:28 1:50:03 41 0
3. Signe Nilsson 34:06 263 +7:26 1:52:01 46 +5
3. Marika Nylund Ek 36:42 408 +10:02 1:54:37 54 +13
3. Sandra Edhager 37:59 499 +11:19 1:55:54 43 +2
4. Odin Ek 13:42 108 +2:12 2:09:36 42 +1
4. Miranda Fredriksson 16:35 465 +5:05 2:12:29 40 -6
4. Edvin Hellsten 13:23 74 +1:53 2:09:17 46 -8
4. Axel Lindgren 15:47 358 +4:17 2:11:41 41 -2
5. Ludvig Ek 40:32 218 +8:53 2:50:56 43 +1
5. Didrik Hall 39:43 180 +8:04 2:50:07 38 -2
5. Niklaus Rey 37:06 83 +5:27 2:47:30 33 -13
5. Daniel Nilsson 37:01 81 +5:22 2:47:25 31 -10
6. William Nilsson 27:42 136 +6:38 3:15:07 36 -7
6. Henrik Anängen 26:45 99 +5:41 3:14:10 31 -7
6. Albin Falk 28:08 159 +7:04 3:15:33 29 -4
6. Isak Anängen 33:14 450 +12:10 3:20:39 35 +4
7. Lennart Johansson 33:03 216 +7:55 3:52:38 37 +1
7. Philip Carlsson 33:46 249 +8:38 3:53:21 36 +5
7. Magnus Johansson 34:50 296 +9:42 3:54:25 35 +6
7. Carl Carlsson 32:41 195 +7:33 3:52:16 35 0
23. Mats Hall 25:47 62 +6:57 4:18:03 35 -2
24. Rebecka Hylander 46:01 144 +15:35 5:04:04 44 +9
25. Samuel Keller 49:24 33 +7:09 5:53:28 44 0
45 OK Linné 2 5:53:48
1. Kate Morrison 42:25 104 +6:11 42:25 104
2. Erik Lind 38:51 67 +5:55 1:21:16 75 -29
3. Bettina Aebi 29:36 43 +2:56 1:50:52 46 -29
3. Rasa Ptasekaite 30:27 71 +3:47 1:51:43 42 -33
3. Ulrika Lindstam 33:57 255 +7:17 1:55:13 57 -18
3. Lisa Rönnols 35:52 364 +9:12 1:57:08 48 -27
4. Maria Jansson 15:06 275 +3:36 2:12:14 49 +3
4. Klara Hart 16:37 469 +5:07 2:13:45 44 +2
4. Pelle Nilsson 14:00 146 +2:30 2:11:08 45 -12
4. Anna Karlström 15:01 261 +3:31 2:12:09 47 -1
5. Csaba Gösswein 40:16 205 +8:37 2:52:25 61 +12
5. Daniel Carlson Bjernald 44:57 448 +13:18 2:57:06 54 +10
5. Johannes Ridefelt 43:57 387 +12:18 2:56:06 48 +3
5. Viktor Janrik 48:45 676 +17:06 3:00:54 51 +4
6. Mats Åberg 26:43 98 +5:39 3:22:17 46 -15
6. Marcus Phersson 26:23 86 +5:19 3:21:57 42 -12
6. Mats Fröberg 26:10 81 +5:06 3:21:44 43 -5
6. Arvid Roos 30:00 255 +8:56 3:25:34 41 -10
7. Daniel Rönnqvist 31:03 130 +5:55 3:53:28 41 -5
7. Ulf Troeng 30:09 97 +5:01 3:52:34 40 -2
7. Anders Håkansson 33:25 231 +8:17 3:55:50 39 -4
7. Olof Eriksson 31:36 143 +6:28 3:54:01 37 -4
23. Anders Eriksson 25:51 65 +7:01 4:19:52 36 -5
24. Samantha Saeger 36:26 34 +6:00 4:56:18 33 -3
25. Olle Grywenz 57:30 93 +15:15 5:53:48 45 +12
46 OK Roxen 1 6:00:07
1. Emma Pettersson 42:00 90 +5:46 42:00 90
2. Hugo Lillieström 39:36 84 +6:40 1:21:36 77 -13
3. Ida Dalhammer 33:55 253 +7:15 1:55:31 87 +10
3. Tove Pettersson 34:16 273 +7:36 1:55:52 69 -8
3. Victoria Asketun 37:16 446 +10:36 1:58:52 75 -2
3. Lova Eveborn 42:14 758 +15:34 2:03:50 83 +6
4. Malte Eveborn 12:55 41 +1:25 2:16:45 59 -28
4. Alice Marmelid 14:54 246 +3:24 2:18:44 60 -9
4. Måns Björnskiöld 15:35 330 +4:05 2:19:25 70 -5
4. Linnea Hansson 13:40 102 +2:10 2:17:30 67 -16
5. Adam Thellsén 44:32 417 +12:53 3:02:02 62 +3
5. Sören Nilsson Påledal 43:28 361 +11:49 3:00:58 60 0
5. Jonas Andersson 40:41 227 +9:02 2:58:11 58 -12
5. Emil Tellsén 46:52 565 +15:13 3:04:22 80 +13
6. Anna-Stina Påledal 28:49 194 +7:45 3:33:11 59 -3
6. Anders Dalhammer 28:25 171 +7:21 3:32:47 51 -9
6. Erik Helander 28:08 159 +7:04 3:32:30 49 -9
6. Anders Lillieström 27:54 148 +6:50 3:32:16 66 -14
7. Hugo Dalhammer 32:10 170 +7:02 4:04:26 51 -8
7. Pontus Lindblom 34:13 269 +9:05 4:06:29 50 -1
7. Lukas Eveborn 39:59 549 +14:51 4:12:15 58 +9
7. Henrik Marmelid 32:51 204 +7:43 4:05:07 60 -6
23. Stefan Thellsén 22:00 9 +3:10 4:27:07 52 +1
24. Fanny Asketun 40:22 60 +9:56 5:07:29 48 -4
25. Albin Lillieström 52:38 54 +10:23 6:00:07 46 -2
47 Halden SK 2 6:00:59
1. Jo Shepherd 40:05 48 +3:51 40:05 48
2. Espen Fiskum 39:10 74 +6:14 1:19:15 47 -1
3. Anja Wingstedt 31:43 130 +5:03 1:50:58 48 +1
3. Ingrid Bronebakk 32:25 174 +5:45 1:51:40 41 -6
3. Hanna Haugen Nordbrøden 32:41 189 +6:01 1:51:56 37 -10
3. Hanne Lerche Raadal 34:10 269 +7:30 1:53:25 36 -11
4. Sigurd Saxe Sandvik 14:31 201 +3:01 2:07:56 41 -7
4. Jakob Torgersen 14:15 173 +2:45 2:07:40 37 -4
4. Marieluise Schmitt Gran 13:52 126 +2:22 2:07:17 39 +2
4. Karoline Aune 15:37 335 +4:07 2:09:02 32 -4
5. Mats Nordbrøden 38:28 128 +6:49 2:46:01 41 0
5. Trygve Kristoffer Løvli 38:48 143 +7:09 2:46:21 37 0
5. August Asheim Birkeland 42:05 297 +10:26 2:49:38 37 -2
5. Peter Nordbrøden 41:50 283 +10:11 2:49:23 32 0
6. Niels Christian Hellerud 25:54 73 +4:50 3:13:39 33 -8
6. Kjetil Bjørlo 26:41 97 +5:37 3:14:26 32 -5
6. Helen Palmer 30:39 300 +9:35 3:18:24 35 -2
6. Geir Torgersen 40:20 805 +19:16 3:28:05 50 +18
7. Olav Schmitt Gran 32:35 187 +7:27 3:59:00 34 +1
7. Marius Bjugan 30:11 100 +5:03 3:56:36 32 0
7. Erlend Brendstuen 32:53 205 +7:45 3:59:18 32 -3
7. Lacho Iliev 30:53 120 +5:45 3:57:18 45 -5
23. Jon Steinar Mjølnerød 23:35 28 +4:45 4:20:53 39 +5
24. Iliana Ilieva 44:23 115 +13:57 5:05:16 46 +7
25. Knut Aasheim 55:43 82 +13:28 6:00:59 47 +1
48 Ikaalisten Nouseva-Voima 1 6:01:02
1. Veera Haavisto 44:55 133 +8:41 44:55 133
2. Mikko Knuuttila 37:08 37 +4:12 1:22:03 83 -50
3. Emmi Lehkonen 34:47 302 +8:07 1:56:50 94 +11
3. Anni Taanila 37:15 444 +10:35 1:59:18 89 +6
3. Outi Borgenström 42:27 770 +15:47 2:04:30 113 +30
3. Kirre Palmi 43:28 828 +16:48 2:05:31 93 +10
4. Aleksiina Asell 16:17 427 +4:47 2:21:48 94 0
4. Maria Koskensalo 23:58 1210 +12:28 2:29:29 118 +29
4. Jukka-Pekka Vapaniemi 17:07 539 +5:37 2:22:38 116 +3
4. Kasimir Niinimäki 28:53 1382 +17:23 2:34:24 136 +43
5. Henri Taanila 39:35 174 +7:56 3:12:58 75 -19
5. Tero Linnainmaa 37:16 88 +5:37 3:10:39 84 -34
5. Juha Luoma 39:07 156 +7:28 3:12:30 74 -42
5. Tuomas Kotro 37:19 90 +5:40 3:10:42 103 -33
6. Pasi Pikkarainen 31:11 323 +10:07 3:41:53 74 -1
6. Jyri Paavola 30:10 269 +9:06 3:40:52 73 -11
6. Heikki Laine 32:46 427 +11:42 3:43:28 75 +1
6. Teemu Oksanen 24:47 32 +3:43 3:35:29 73 -30
7. Juho Ylinen 29:57 90 +4:49 4:05:26 55 -19
7. Iivo Kriikkula 29:01 69 +3:53 4:04:30 60 -13
7. Juho-Veikko Hytönen 32:14 173 +7:06 4:07:43 59 -16
7. Vesa Taanila 27:38 35 +2:30 4:03:07 53 -20
23. Jukka Pohjonen 24:02 42 +5:12 4:27:09 53 -2
24. Maiju Oksanen 43:23 104 +12:57 5:10:32 57 +4
25. Ville Parkkinen 50:30 41 +8:15 6:01:02 48 -9
49 OK Tyr 1 6:01:11
1. Johanna Kindlund 42:39 110 +6:25 42:39 110
2. Tobias Öström 41:13 115 +8:17 1:23:52 103 -7
3. My Westlund 31:55 140 +5:15 1:55:47 89 -14
3. Hanna Gustavsson 32:38 187 +5:58 1:56:30 76 -27
3. Sofie Gustavsson 33:20 226 +6:40 1:57:12 70 -33
3. Elin Ransjö Zander 36:09 386 +9:29 2:00:01 61 -42
4. Lova Perman 13:57 142 +2:27 2:13:58 68 -21
4. Cornelia Kindlund 14:17 183 +2:47 2:14:18 62 -14
4. Nicolina Moberg 16:15 421 +4:45 2:16:16 65 -5
4. Fredrik Hane 13:27 80 +1:57 2:13:28 53 -8
5. Oskar Nyman 40:29 216 +8:50 2:53:57 51 -17
5. Henrik Knutsen 40:27 214 +8:48 2:53:55 50 -12
5. Lars-Håkan Bengtsson 43:33 365 +11:54 2:57:01 65 0
5. Einar Johansson 49:25 716 +17:46 3:02:53 75 +22
6. Samuel Axelson 30:22 283 +9:18 3:33:14 51 0
6. Mattias Hane 29:28 224 +8:24 3:32:20 45 -5
6. Mathias Axelson 29:37 233 +8:33 3:32:29 57 -8
6. Magnus Albinsson 27:10 114 +6:06 3:30:02 59 -16
7. Marcus Beckius 32:15 174 +7:07 4:02:17 47 -4
7. Sten Leandersson 34:04 260 +8:56 4:04:06 58 +13
7. Emil Wikström 42:10 648 +17:02 4:12:12 61 +4
7. Sixten Westlund 34:29 281 +9:21 4:04:31 58 -1
23. Pär Nyman 26:16 75 +7:26 4:30:47 59 +12
24. Stina Granefelt 39:44 52 +9:18 5:10:31 56 -3
25. Sören Kindlund 50:40 44 +8:25 6:01:11 49 -7
50 Sundbybergs IK 1 6:01:27
1. Anna Falk 37:55 26 +1:41 37:55 26
2. Kristoffer Tengroth 40:31 104 +7:35 1:18:26 45 +19
3. Kajsa Bogren 31:30 116 +4:50 1:49:56 40 -5
3. Astrid Simonsson 32:52 201 +6:12 1:51:18 39 -6
3. Matilda Lindh 33:25 233 +6:45 1:51:51 36 -9
3. Caroline Ivarsson 38:22 527 +11:42 1:56:48 47 +2
4. Sigrid Carlsson 15:27 311 +3:57 2:12:15 39 -1
4. Eskil Widehag 17:10 547 +5:40 2:13:58 47 +8
4. Ronja Ståhl 18:59 775 +7:29 2:15:47 56 +20
4. Vilde Wold 14:38 216 +3:08 2:11:26 44 -3
5. Ronny Falk 45:33 479 +13:54 2:56:59 55 +16
5. Ulf Hansson 44:57 448 +13:18 2:56:23 56 +9
5. David Mellin 43:00 335 +11:21 2:54:26 53 -3
5. Morgan Karlsson 47:14 592 +15:35 2:58:40 58 +14
6. Fredrik Johansson 28:27 175 +7:23 3:26:31 61 +6
6. Göran Jonsson 30:23 285 +9:19 3:28:27 56 0
6. Joakim Skantze 35:12 552 +14:08 3:33:16 54 +1
6. Stefan Hellberg 29:49 242 +8:45 3:27:53 53 -5
7. Simon Mellin 35:29 314 +10:21 4:03:22 60 -1
7. Jonas Carlsson 34:07 264 +8:59 4:02:00 61 +5
7. Fredrik Bjernulf 40:27 575 +15:19 4:08:20 64 +10
7. Jonatan Ståhl 38:08 436 +13:00 4:06:01 56 +3
23. Jan-Olof Bogren 23:49 36 +4:59 4:28:05 56 -4
24. Karolina Hellberg 40:16 58 +9:50 5:08:21 49 -7
25. Niklas Carlsson 53:06 58 +10:51 6:01:27 50 +1
51 Kouvolan Suunnistajat 1 6:01:30
1. Noora Hyyrynen 41:45 82 +5:31 41:45 82
2. Jukka Tani 40:03 97 +7:07 1:21:48 81 -1
3. Henna Pylvänäinen 29:13 33 +2:33 1:51:01 49 -32
3. Marja Laukkanen 32:24 172 +5:44 1:54:12 60 -21
3. Pinja Hietanen 32:36 183 +5:56 1:54:24 53 -28
3. Liisa Peltonen 33:27 236 +6:47 1:55:15 40 -41
4. Elias Suurnäkki 16:12 417 +4:42 2:11:27 51 +2
4. Elina Espo 14:07 157 +2:37 2:09:22 48 -12
4. Riikka Peltonen 14:23 192 +2:53 2:09:38 42 -11
4. Lotta Luukkonen 13:55 135 +2:25 2:09:10 36 -4
5. Niklas Heikkilä 39:35 174 +7:56 2:48:45 49 -2
5. Miika Irtola 40:23 209 +8:44 2:49:33 45 -3
5. Juho Matikainen 42:51 325 +11:12 2:52:01 44 +2
5. Miika Laine 45:25 471 +13:46 2:54:35 44 +8
6. Vesa Tuviala 30:41 304 +9:37 3:24:41 52 +3
6. Jarno Kiintola 31:59 374 +10:55 3:25:59 48 +3
6. Kirsi Kiiskinen 32:27 406 +11:23 3:26:27 42 -2
6. Petteri Rankinen 27:37 129 +6:33 3:21:37 39 -5
7. Arttu Lindqvist 30:41 114 +5:33 3:52:18 43 -9
7. Joona Tynys 31:54 158 +6:46 3:53:31 42 -6
7. Mikael Lindén 34:04 260 +8:56 3:55:41 43 +1
7. Ilkka Kohvakka 38:23 449 +13:15 4:00:00 48 +9
23. Marko Uotila 25:31 58 +6:41 4:24:47 46 +3
24. Elisa Mattila 38:33 44 +8:07 5:03:20 42 -4
25. Patrik Väisänen 58:10 97 +15:55 6:01:30 51 +9
52 Trollhättans SOK 1 6:01:44
1. Elvira Björklund 42:21 102 +6:07 42:21 102
2. Elias Bäcklund Ekvall 38:11 51 +5:15 1:20:32 67 -35
3. Josefine Kristiansson 30:43 83 +4:03 1:51:15 51 -16
3. Agnes Westerberg 32:03 154 +5:23 1:52:35 53 -14
3. Susanne Wiklund Björk 34:47 302 +8:07 1:55:19 58 -9
3. Ida Kristiansson 35:11 330 +8:31 1:55:43 42 -25
4. Hugo Mandinger 11:43 6 +0:13 2:07:26 55 +4
4. Moa Eriksson 15:50 366 +4:20 2:11:33 46 -7
4. Alva Björk 17:14 556 +5:44 2:12:57 41 -17
4. Malin Kristiansson 14:47 231 +3:17 2:10:30 40 -2
5. Joakim Axelsson 44:34 418 +12:55 2:54:40 60 +5
5. Björn Kristiansson 43:59 389 +12:20 2:54:05 55 +9
5. Tobias Mattsson 43:56 385 +12:17 2:54:02 52 +11
5. Martin Schagerlind 49:27 720 +17:48 2:59:33 57 +17
6. Eric Berlin 28:07 156 +7:03 3:25:59 49 -11
6. Filip Johansson 28:17 167 +7:13 3:26:09 46 -9
6. Anders Björklund 27:45 139 +6:41 3:25:37 45 -7
6. Linus Kristiansson 25:40 67 +4:36 3:23:32 43 -14
7. Anders Björk 32:21 179 +7:13 3:55:53 53 +4
7. Johan Sandström 35:59 332 +10:51 3:59:31 48 +2
7. Bengt Norrman 36:02 338 +10:54 3:59:34 48 +3
7. Janne Mattsson 36:58 394 +11:50 4:00:30 47 +4
23. Arvid Björk 27:23 91 +8:33 4:26:08 49 -4
24. Aina Edgren 42:50 98 +12:24 5:08:58 51 +2
25. Eskil Tryggö 52:46 55 +10:31 6:01:44 52 +1
53 Attunda OK 1 6:05:20
1. Maria Von Schmalensée 47:53 179 +11:39 47:53 179
2. Oskar Daniels 39:17 78 +6:21 1:27:10 134 -45
3. Terese Herlin 34:11 271 +7:31 2:01:21 122 -12
3. Lena Nilsson 35:14 332 +8:34 2:02:24 112 -22
3. Annika Lindberg 37:04 433 +10:24 2:04:14 111 -23
3. Ulla Molin 40:17 626 +13:37 2:07:27 107 -27
4. Sofia Ivers 15:00 258 +3:30 2:22:27 100 -22
4. Olle Pettersson Gradin 13:58 144 +2:28 2:21:25 86 -26
4. Samuel Lindén 14:10 161 +2:40 2:21:37 90 -21
4. Marcus Stenebo 12:10 11 +0:40 2:19:37 77 -30
5. Fredrik Sone 41:53 286 +10:14 3:01:30 90 -10
5. Axel Wrådhe 38:39 135 +7:00 2:58:16 76 -10
5. Johannes Knutas 42:54 330 +11:15 3:02:31 71 -19
5. Alvaro Prieto 41:35 268 +9:56 3:01:12 63 -14
6. Esbjörn Långström 28:51 197 +7:47 3:28:50 79 -11
6. Tomas Henriksson 28:50 196 +7:46 3:28:49 69 -7
6. Linus Norrbom 29:37 233 +8:33 3:29:36 64 -7
6. Christoffer Norrman 33:15 452 +12:11 3:33:14 63 0
7. Simon Martelius 32:59 211 +7:51 4:04:29 68 -11
7. Karl Enges 30:56 122 +5:48 4:02:26 65 -4
7. Niklas Henriksson 36:02 338 +10:54 4:07:32 62 -2
7. Johan Persson 34:58 300 +9:50 4:06:28 55 -8
23. Fredrik Stenebo 23:03 21 +4:13 4:26:53 51 -17
24. Anna Strand 42:07 87 +11:41 5:09:00 52 +1
25. Daniel Roos 56:20 90 +14:05 6:05:20 53 +1
54 Suunta Jyväskylä 1 6:06:38
1. Veera Klemettinen 37:23 13 +1:09 37:23 13
2. Lauri Pohjola 38:32 56 +5:36 1:15:55 27 +14
3. Janika Puikkonen 36:24 398 +9:44 1:52:19 67 +40
3. Kaisa Klemettinen 37:03 430 +10:23 1:52:58 56 +29
3. Marika Aho 40:40 642 +14:00 1:56:35 64 +37
3. Maiju Kovanen 41:50 725 +15:10 1:57:45 50 +23
4. Tapani Huovila 16:19 435 +4:49 2:14:04 65 -2
4. Riikka Lilja 14:43 225 +3:13 2:12:28 64 +8
4. Elsa Näpänkangas 13:35 95 +2:05 2:11:20 58 -6
4. Pigga Pakkala 19:42 847 +8:12 2:17:27 46 -4
5. Tuukka Senttula 44:30 413 +12:51 2:56:31 66 +1
5. Pauli Leinonen 42:52 328 +11:13 2:54:53 61 -3
5. Marko Tölli 44:34 418 +12:55 2:56:35 62 +4
5. Eeli Viholainen 44:06 393 +12:27 2:56:07 52 +6
6. Lassi Vaismaa 27:06 113 +6:02 3:23:13 63 -3
6. Petri Hämynen 34:02 495 +12:58 3:30:09 67 +6
6. Aku Korhonen 35:43 581 +14:39 3:31:50 72 +10
6. Anu Kovanen 39:07 745 +18:03 3:35:14 68 +16
7. Vesa Klemettinen 33:41 240 +8:33 4:06:35 69 +6
7. Arttu Kaario 33:06 220 +7:58 4:06:00 72 +5
7. Mika Näpänkangas 42:54 689 +17:46 4:15:48 69 -3
7. Ossi Heikkilä 36:02 338 +10:54 4:08:56 66 -2
23. Pekka Noponen 23:03 21 +4:13 4:31:59 61 -8
24. Elisa Viholainen 42:28 92 +12:02 5:14:27 64 +3
25. Otto Kaario 52:11 50 +9:56 6:06:38 54 -10
55 IK Hakarpspojkarna 2 6:06:41
1. Eva Öhlund 39:06 43 +2:52 39:06 43
2. Adam Granstedt 39:14 76 +6:18 1:18:20 44 +1
3. Amanda Rangert 33:01 212 +6:21 1:51:21 52 +8
3. Ebba Envall 34:08 268 +7:28 1:52:28 51 +7
3. Ebba Lindman 34:30 284 +7:50 1:52:50 43 -1
3. Ella Palm 34:39 291 +7:59 1:52:59 34 -10
4. Ida Eskilsson 12:58 42 +1:28 2:05:57 43 -9
4. Tilda Palm 16:05 404 +4:35 2:09:04 52 +1
4. Mattias Öhlund 16:53 502 +5:23 2:09:52 48 +5
4. Kalle Öhlund 18:03 655 +6:33 2:11:02 37 +3
5. Anton Hansson 39:53 188 +8:14 2:49:17 40 -3
5. Eric Hansson 39:04 152 +7:25 2:48:28 44 -8
5. Andreas Gustafsson 39:36 177 +7:57 2:49:00 41 -7
5. Oskar Ljungqvist 39:42 179 +8:03 2:49:06 34 -3
6. Lukas Granstedt 28:45 187 +7:41 3:17:51 43 +3
6. Annie Önsten 31:52 368 +10:48 3:20:58 43 -1
6. Alma Holmqvist Johansson 35:16 559 +14:12 3:24:22 41 0
6. Jakob Ingström 35:23 564 +14:19 3:24:29 44 +10
7. Emil Öhlund 31:24 137 +6:16 3:55:53 53 +10
7. Anna Serrallonga 41:18 610 +16:10 4:05:47 53 +10
7. Isak Hertin 39:30 525 +14:22 4:03:59 50 +9
7. Viktor Ossiansson 39:10 498 +14:02 4:03:39 49 +5
23. Julia Rangert 30:40 147 +11:50 4:30:56 60 +7
24. Elin Svensson 39:32 49 +9:06 5:10:28 55 -5
25. Arvid Nord 56:13 89 +13:58 6:06:41 55 0
56 Göteborg-Majorna OK 2 6:06:42
1. Marie-Louise Axenborg 38:25 33 +2:11 38:25 33
2. Daniel Wernersson 38:19 53 +5:23 1:16:44 30 -3
3. Petra Wernersson 30:28 72 +3:48 1:47:12 31 +1
3. Frida Nero 31:44 131 +5:04 1:48:28 29 -1
3. Anna Niklasson 31:45 133 +5:05 1:48:29 24 -6
3. Agnes Spånér 34:55 310 +8:15 1:51:39 29 -1
4. Isabella Lago 15:24 307 +3:54 2:07:03 32 +1
4. Annika Kuhlin 14:13 170 +2:43 2:05:52 29 0
4. Elvira Sellgren 14:50 235 +3:20 2:06:29 26 +2
4. Simon Nordberg 13:59 145 +2:29 2:05:38 28 -1
5. Robbie Anderson 40:46 231 +9:07 2:46:24 37 +5
5. Emil Backlund 43:08 340 +11:29 2:48:46 36 +7
5. Jonas Lundberg 48:24 659 +16:45 2:54:02 45 +19
5. Anders Hedberg 47:01 581 +15:22 2:52:39 43 +15
6. Patrik Falk 30:42 306 +9:38 3:23:21 38 +1
6. Ulf Börjesson 31:31 347 +10:27 3:24:10 39 +3
6. Ola Wallinder 31:21 336 +10:17 3:24:00 47 +2
6. Erik Hogedal 32:28 407 +11:24 3:25:07 45 +2
7. Per Sander 38:37 463 +13:29 4:03:44 50 +12
7. Andreas Persson 36:05 342 +10:57 4:01:12 43 +4
7. Viktor Stensson 33:19 228 +8:11 3:58:26 46 -1
7. Per-Åke Bligård 30:42 115 +5:34 3:55:49 40 -5
23. Asgeir Edvardsen 25:50 64 +7:00 4:21:39 43 -7
24. Linda Vennerlund 50:11 186 +19:45 5:11:50 58 +15
25. Ken Peeters 54:52 70 +12:37 6:06:42 56 -2
57 Vehkalahden Veikot 1 6:08:32
1. Sari Nurmela 38:38 37 +2:24 38:38 37
2. Samu Heiska 37:50 43 +4:54 1:16:28 29 -8
3. Sanna Weckman 35:20 341 +8:40 1:51:48 61 +32
3. Raita Pakkanen 35:27 349 +8:47 1:51:55 44 +15
3. Riikka Kivelä 37:49 488 +11:09 1:54:17 50 +21
3. Anniina Heikkinen 46:18 941 +19:38 2:02:46 71 +42
4. Emilia Laitinen 16:57 516 +5:27 2:19:43 58 -3
4. Ida Heikkinen 16:53 502 +5:23 2:19:39 50 +6
4. Jutta Ojala 15:37 335 +4:07 2:18:23 51 +1
4. Neea Kormu 16:38 473 +5:08 2:19:24 76 +5
5. Juha-Ville Ketolainen 41:37 269 +9:58 3:01:01 53 -5
5. Aapo Laiho 41:04 240 +9:25 3:00:28 49 -1
5. Matti Suutari 45:53 501 +14:14 3:05:17 56 +5
5. Janne Weckman 37:44 103 +6:05 2:57:08 55 -21
6. Saku Hakulinen 28:15 165 +7:11 3:25:23 47 -6
6. Jarkko Heikkinen 28:26 173 +7:22 3:25:34 61 +12
6. Henri Kukkonen 35:14 555 +14:10 3:32:22 52 -4
6. Arto Ylä-Kotola 33:05 445 +12:01 3:30:13 52 -3
7. Eero Inkeri 33:14 224 +8:06 4:00:57 44 -3
7. Janne Niskanen 32:09 169 +7:01 3:59:52 51 -10
7. Juho Pousi 35:11 308 +10:03 4:02:54 53 +1
7. Samu Takanen 37:15 409 +12:07 4:04:58 59 +7
23. Ari Heinola 22:18 12 +3:28 4:27:16 55 +11
24. Elina Kilpeläinen 41:31 76 +11:05 5:08:47 50 -5
25. Valtteri Heikkinen 59:45 112 +17:30 6:08:32 57 +7
58 IF Femman 1 6:08:36
1. Victoria Höstman 42:00 90 +5:46 42:00 90
2. Matias Lund 40:19 101 +7:23 1:22:19 85 -5
3. Pernilla Tunis 32:20 169 +5:40 1:54:39 81 -4
3. Marie Fred 33:06 217 +6:26 1:55:25 67 -18
3. Julia Torrkulla 38:00 500 +11:20 2:00:19 80 -5
3. Matilda Torrkulla 39:07 563 +12:27 2:01:26 67 -18
4. Lucas Finskas 15:09 282 +3:39 2:16:35 69 -12
4. Henna Torrkulla 14:56 251 +3:26 2:16:22 59 -8
4. Hanna Lindgren 16:11 414 +4:41 2:17:37 85 +5
4. Malin Ivars 18:20 689 +6:50 2:19:46 74 +7
5. Jens Jern 46:16 528 +14:37 3:04:55 84 +15
5. Viljam Grahn 50:16 771 +18:37 3:08:55 85 +26
5. Jonas Jern 41:33 264 +9:54 3:00:12 76 -9
5. Ilya Lebed 47:48 623 +16:09 3:06:27 82 +8
6. Jan Torrkulla 28:07 156 +7:03 3:33:32 81 -3
6. Mika Lehtonen 33:41 480 +12:37 3:39:06 75 -10
6. Alexandra Enlund 32:06 384 +11:02 3:37:31 73 -3
6. Jari Hautala 29:54 250 +8:50 3:35:19 72 -10
7. Niclas Portin 36:11 345 +11:03 4:11:30 87 +6
7. Joakim Hakala 38:36 460 +13:28 4:13:55 77 +2
7. Staffan Järn 34:20 276 +9:12 4:09:39 76 +3
7. Christian Holm 38:36 460 +13:28 4:13:55 71 -1
23. Mikael Bäck 25:13 52 +6:23 4:35:59 69 -18
24. Olga Novikova 37:47 39 +7:21 5:13:46 60 -9
25. Peter Sundelin 54:50 69 +12:35 6:08:36 58 -2
59 Täby OK 1 6:08:41
1. Hanna Hänström 42:04 94 +5:50 42:04 94
2. Maciej Hewelt 44:49 180 +11:53 1:26:53 130 +36
3. Emma Hagrot 31:26 112 +4:46 1:58:19 99 -31
3. Alexandra Svanström 32:46 193 +6:06 1:59:39 90 -40
3. Maria Gorczyca 33:15 224 +6:35 2:00:08 78 -52
3. Katrin Söderberg 34:07 267 +7:27 2:01:00 66 -64
4. Ida Hofstedt 14:57 252 +3:27 2:15:57 85 -14
4. Anna Herbert 14:37 213 +3:07 2:15:37 80 -10
4. Eva Hallsten 13:20 67 +1:50 2:14:20 69 -9
4. Otto Balck 14:54 246 +3:24 2:15:54 58 -8
5. Robert Söderberg 40:34 219 +8:55 2:55:36 78 -7
5. David Kleman 44:23 406 +12:44 2:59:25 77 -3
5. Johan Lindqvist 44:44 428 +13:05 2:59:46 70 +1
5. Kent Lundvall 48:09 650 +16:30 3:03:11 69 +11
6. Anton Hänström 29:53 249 +8:49 3:31:18 68 -10
6. Eric Jaremalm 28:53 199 +7:49 3:30:18 66 -11
6. Joakim Backlund 32:21 401 +11:17 3:33:46 71 +1
6. Mats Ekman 29:56 251 +8:52 3:31:21 61 -8
7. Johan Näsman 30:07 96 +4:59 4:01:28 66 -2
7. Robert Johansson 36:33 365 +11:25 4:07:54 63 -3
7. Vidar Persson 34:07 264 +8:59 4:05:28 57 -14
7. Peter Nordström 34:11 268 +9:03 4:05:32 61 0
23. Johan Lundvall 27:23 91 +8:33 4:32:34 63 -3
24. Christina Lövald Hellberg 41:28 75 +11:02 5:14:02 61 -2
25. Jens Rönnols 54:39 67 +12:24 6:08:41 59 -2
60 Söders-Tyresö 1 6:08:47
1. Camilla Hellström 42:17 100 +6:03 42:17 100
2. Markus Martinelle 38:32 56 +5:36 1:20:49 72 -28
3. Sára Nozková 33:12 221 +6:32 1:54:01 78 +6
3. Emma Martinelle 36:05 380 +9:25 1:56:54 79 +7
3. Kristina Bergstrand 36:20 394 +9:40 1:57:09 68 -4
3. Evelina Ericsson 37:46 483 +11:06 1:58:35 55 -17
4. Erik Norin 17:34 594 +6:04 2:16:09 78 0
4. Olle Thimberg 16:41 480 +5:11 2:15:16 77 -2
4. Viktor Davidsson 17:01 526 +5:31 2:15:36 75 +7
4. Mattias Hedin 18:55 767 +7:25 2:17:30 62 +7
5. Göran Thimberg 37:55 111 +6:16 2:53:44 65 -13
5. Fredrik Glännefors 40:01 193 +8:22 2:55:50 59 -18
5. Vitek Zakouril 38:50 145 +7:11 2:54:39 53 -22
5. Johan Hedman 44:40 425 +13:01 3:00:29 53 -9
6. Elias Röstin 27:37 129 +6:33 3:23:52 55 -10
6. Tomas Lilja 28:45 187 +7:41 3:25:00 54 -5
6. John Hartley 30:07 267 +9:03 3:26:22 56 +3
6. Elisabeth Hovmöller 35:26 570 +14:22 3:31:41 54 +1
7. Peter Andersson 34:51 297 +9:43 4:04:01 56 +1
7. Mikael Wilhelmsson 33:16 226 +8:08 4:02:26 49 -5
7. Alexander Hansen 32:41 195 +7:33 4:01:51 49 -7
7. Niklas Wrane 31:40 146 +6:32 4:00:50 51 -3
23. Jan Carlsson 25:41 59 +6:51 4:26:31 50 -6
24. Nina Thörnqvist 46:54 152 +16:28 5:13:25 59 +9
25. Olle Carlsson 55:22 76 +13:07 6:08:47 60 +1
61 OK Roslagen 1 6:09:10
1. Rebecka Lindberg 38:23 32 +2:09 38:23 32
2. Joel Lännevall 41:08 114 +8:12 1:19:31 49 +17
3. Evelina Christoffersson 35:03 321 +8:23 1:54:34 80 +31
3. Louise Johansson 37:06 436 +10:26 1:56:37 78 +29
3. Wilma Gille 38:35 536 +11:55 1:58:06 74 +25
3. Ellen Broman 41:15 682 +14:35 2:00:46 65 +16
4. Emma Lundberg 14:39 219 +3:09 2:15:25 64 -16
4. Ulf Carlsson 15:27 311 +3:57 2:16:13 75 -3
4. Maria Kvarnlöf 17:55 636 +6:25 2:18:41 71 -3
4. Ellen Frost 14:23 192 +2:53 2:15:09 60 -5
5. David Holmström 44:10 398 +12:31 2:59:19 63 -1
5. Tommy Lindberg 40:02 194 +8:23 2:55:11 65 -10
5. Liutauras Bilevicius 39:27 171 +7:48 2:54:36 55 -16
5. Robert Sandberg 46:37 545 +14:58 3:01:46 64 +4
6. Jonas Nordström 27:02 108 +5:58 3:27:12 56 -7
6. Pontus Gille 28:14 164 +7:10 3:28:24 52 -13
6. Anders Söderbärg 34:34 527 +13:30 3:34:44 62 +7
6. Torbjörn Lännevall 29:13 208 +8:09 3:29:23 55 -9
7. Viktor Lindberg 39:22 521 +14:14 4:08:45 70 +14
7. Robin Eriksson 41:07 600 +15:59 4:10:30 66 +14
7. Ola Hultin 35:43 324 +10:35 4:05:06 66 +4
7. Thomas Jansson 38:14 441 +13:06 4:07:37 62 +7
23. Thomas Källberg 23:57 38 +5:07 4:30:08 57 -13
24. Agnes Broman 40:17 59 +9:51 5:10:25 54 -3
25. Rickard Ekman 58:45 101 +16:30 6:09:10 61 +7
62 Helsingin Suunnistajat 2 6:10:09
1. Annika Matilainen 44:49 130 +8:35 44:49 130
2. Eetu Summanen 39:50 92 +6:54 1:24:39 108 -22
3. Annamari Vierikko 35:18 337 +8:38 1:59:57 107 -1
3. Katja Lahtinen 36:39 406 +9:59 2:01:18 101 -7
3. Hanna Ruhanen 38:33 533 +11:53 2:03:12 104 -4
3. Johanna Kiiski 38:33 533 +11:53 2:03:12 74 -34
4. Lenni Väisänen 14:45 229 +3:15 2:17:57 92 -15
4. Juulia Tala 14:10 161 +2:40 2:17:22 96 -5
4. Minja Nietula 17:08 543 +5:38 2:20:20 91 -13
4. Venla Salonen 15:24 307 +3:54 2:18:36 73 -1
5. Tommi Oksanen 41:04 240 +9:25 2:59:40 79 -13
5. Tapio Haarlaa 41:08 246 +9:29 2:59:44 81 -15
5. Ville Lampinen 42:08 299 +10:29 3:00:44 80 -11
5. Matias Salonen 44:07 394 +12:28 3:02:43 71 -2
6. Essi Roininen 32:42 420 +11:38 3:34:11 83 +4
6. Leevi Väisänen 28:07 156 +7:03 3:29:36 68 -13
6. Kari Salonen 31:17 330 +10:13 3:32:46 76 -4
6. Venla Heikkilä 35:25 567 +14:21 3:36:54 71 0
7. Miika Tala 31:48 154 +6:40 4:06:57 64 -19
7. Ville Mannonen 30:35 111 +5:27 4:05:44 67 -1
7. Lauri Syrjäläinen 33:14 224 +8:06 4:08:23 73 -3
7. Kasperi Niemi 42:16 653 +17:08 4:17:25 70 -1
23. Mika Rantala 23:01 20 +4:11 4:33:45 64 0
24. Helena Matilainen 40:34 67 +10:08 5:14:19 63 -1
25. Luukas Valtonen 55:50 84 +13:35 6:10:09 62 -1
63 MS Parma 2 6:13:20
1. Emilia Rantanen 48:42 192 +12:28 48:42 192
2. Eero Lapila 43:04 145 +10:08 1:31:46 174 -18
3. Eija Koskivaara 33:20 226 +6:40 2:05:06 148 -26
3. Elisa Mäkinen 33:23 232 +6:43 2:05:09 131 -43
3. Outi Sareila 34:43 297 +8:03 2:06:29 128 -46
3. Ilona Ruohola 41:21 688 +14:41 2:13:07 135 -39
4. Noora Neuvonen 14:35 208 +3:05 2:27:42 123 -25
4. Jussi Ankelo 14:58 255 +3:28 2:28:05 110 -21
4. Essi Valtonen 15:53 372 +4:23 2:29:00 115 -13
4. Aleksi Karttila 14:04 152 +2:34 2:27:11 111 -24
5. Rasmus Ekström 40:12 200 +8:33 3:07:23 96 -27
5. Eero-Matti Vainio 38:35 131 +6:56 3:05:46 89 -21
5. Marko Suuronen 41:34 266 +9:55 3:08:45 85 -30
5. Aaro Ruohola 40:48 232 +9:09 3:07:59 99 -12
6. Mikko Määttä 28:15 165 +7:11 3:36:14 86 -10
6. Olli Mattila 29:13 208 +8:09 3:37:12 71 -18
6. Jussi Karttila 29:17 213 +8:13 3:37:16 69 -16
6. Veli-Matti Hanhela 28:12 163 +7:08 3:36:11 76 -23
7. Konsta Piironen 31:51 156 +6:43 4:08:02 65 -21
7. Aleks Hiidenhovi 31:31 141 +6:23 4:07:42 64 -7
7. Eero Jalli 36:32 364 +11:24 4:12:43 67 -2
7. Andres Saetalu 34:43 291 +9:35 4:10:54 73 -3
23. Thomas Ekström 23:00 19 +4:10 4:33:54 65 0
24. Laura Portin 40:08 55 +9:42 5:14:02 61 -4
25. Aleksi Hellman 59:18 109 +17:03 6:13:20 63 +2
64 Järla Orientering 2 6:13:30
1. Dominique Bucher 45:00 136 +8:46 45:00 136
2. Oscar Björck 36:55 36 +3:59 1:21:55 82 -54
3. Stina Jansson 29:29 39 +2:49 1:51:24 54 -28
3. Siri Engberg 33:25 233 +6:45 1:55:20 66 -16
3. Emelie Holmström 34:55 310 +8:15 1:56:50 66 -16
3. Ida Torbiörnsson 36:59 425 +10:19 1:58:54 56 -26
4. Timothy Arkwall-Lindqvist 15:53 372 +4:23 2:14:47 53 -1
4. Axel Friberger 15:55 383 +4:25 2:14:49 63 -3
4. Åsa Sundström 14:11 166 +2:41 2:13:05 63 -3
4. Ivar Gentz 17:01 526 +5:31 2:15:55 54 -2
5. Axel Mattsson 39:20 164 +7:41 2:53:11 47 -6
5. Peter Hemmyr 37:32 94 +5:53 2:51:23 51 -12
5. Arvid Henriksson 40:37 225 +8:58 2:54:28 46 -17
5. Emil Lauri 41:01 238 +9:22 2:54:52 45 -9
6. Donald Staudte 29:16 211 +8:12 3:23:22 53 +6
6. Jan Glevén 34:33 523 +13:29 3:28:39 50 -1
6. Per Lembre 32:07 390 +11:03 3:26:13 55 +9
6. Rolf Karlsson 39:23 762 +18:19 3:33:29 60 +15
7. Martin Härberg 31:02 128 +5:54 4:01:48 42 -11
7. Michael Refors 32:04 167 +6:56 4:02:50 52 +2
7. Dan Wester 31:00 126 +5:52 4:01:46 56 +1
7. Ludvig Sandahl 43:19 704 +18:11 4:14:05 57 -3
23. Ola Henriksson 25:46 61 +6:56 4:30:13 58 +16
24. Josefin Persson 47:29 156 +17:03 5:17:42 67 +9
25. Harri Karlsson 55:48 83 +13:33 6:13:30 64 -3
65 IF Thor 1 6:13:31
1. Fanny Fredriksson 41:13 67 +4:59 41:13 67
2. Erik Hannrup 42:18 134 +9:22 1:23:31 97 +30
3. Lina Svärd 30:13 64 +3:33 1:53:44 75 -22
3. Anna Karin Olm 32:24 172 +5:44 1:55:55 70 -27
3. Sofie Bergendahl 36:55 416 +10:15 2:00:26 81 -16
3. Eva Nordkvist 44:59 896 +18:19 2:08:30 114 +17
4. Hugo Hansson 13:23 74 +1:53 2:21:53 50 -25
4. Aron Hellgren 12:22 22 +0:52 2:20:52 70 0
4. Alva Lindell 16:58 519 +5:28 2:25:28 61 -20
4. Lotta Weyhenmeyer 22:23 1109 +10:53 2:30:53 129 +15
5. Johan Blomster 42:29 313 +10:50 3:13:22 76 +26
5. Robert Pettersson 50:05 758 +18:26 3:20:58 74 +4
5. Håkan Berglund 44:57 448 +13:18 3:15:50 68 +7
5. Jörgen Hellgren 44:29 412 +12:50 3:15:22 114 -15
6. Emil Jonsell 30:05 264 +9:01 3:45:27 67 -9
6. Jesper Hedberg 27:37 129 +6:33 3:42:59 60 -14
6. Hugo Bäsén 32:58 438 +11:54 3:48:20 67 -1
6. Staffan Jacobsson Svärd 29:48 240 +8:44 3:45:10 96 -18
7. Fredrik Lindell 36:03 341 +10:55 4:21:13 67 0
7. Fredrik Elwinger 39:01 486 +13:53 4:24:11 69 +9
7. Ola Lind 35:59 332 +10:51 4:21:09 71 +4
7. Per-Olov Wedin 32:22 182 +7:14 4:17:32 81 -15
23. Mats Jonsell 23:44 33 +4:54 4:41:16 76 +9
24. Gunilla Svärd 36:12 32 +5:46 5:17:28 66 -10
25. Per Jemth 56:03 86 +13:48 6:13:31 65 -1
66 OK Klemmingen 1 6:14:16
1. Sandra Grosberga 41:34 76 +5:20 41:34 76
2. Arturs Paulins 36:35 31 +3:39 1:18:09 42 -34
3. Elina Karklin 32:36 183 +5:56 1:50:45 45 +3
3. Ebba Askeljung 33:20 226 +6:40 1:51:29 40 -2
3. Diana Soldagg 34:44 299 +8:04 1:52:53 44 +2
3. Matilda Davidsson 45:22 910 +18:42 2:03:31 78 +36
4. Amanda Jansson 16:55 510 +5:25 2:20:26 57 +12
4. Olle Molin 17:57 641 +6:27 2:21:28 55 +15
4. Mats Karlsson 17:16 559 +5:46 2:20:47 53 +9
4. Norna Molin 18:40 738 +7:10 2:22:11 91 +13
5. Carl Pramlid 39:47 181 +8:08 3:01:58 50 -7
5. Valters Abolins 47:00 579 +15:21 3:09:11 66 +11
5. Janis Sars 47:31 610 +15:52 3:09:42 67 +14
5. Artjoms Rekunenko 37:36 96 +5:57 2:59:47 62 -29
6. Peter Jäderfeldt 33:37 475 +12:33 3:33:24 60 +10
6. Micael Stamm 35:02 545 +13:58 3:34:49 72 +6
6. Stefan Karlsson 32:06 384 +11:02 3:31:53 65 -2
6. Jonas Svensson 30:03 259 +8:59 3:29:50 57 -5
7. Edvard Davidsson 36:57 392 +11:49 4:06:47 61 +1
7. Lars Soldagg 31:12 135 +6:04 4:01:02 59 -13
7. Björn Pramlid 32:38 191 +7:30 4:02:28 60 -5
7. Johan Hagströmer 38:20 444 +13:12 4:08:10 64 +7
23. Arne Jansson 23:59 41 +5:09 4:32:05 62 +1
24. Elin Pramlid 42:35 96 +12:09 5:14:40 65 +3
25. Yasar Ismet Demiröz 59:36 111 +17:21 6:14:16 66 +1
67 OK Skogshjortarna 1 6:15:18
1. Karin Thern 37:34 20 +1:20 37:34 20
2. Marc Serrallonga 39:56 95 +7:00 1:17:30 39 +19
3. Sandra Laas 32:51 199 +6:11 1:50:21 42 +3
3. Suzy Larsson 40:56 666 +14:16 1:58:26 83 +44
3. Annica Tholén 44:29 875 +17:49 2:01:59 92 +53
3. Ann Warma Laas 50:18 1090 +23:38 2:07:48 108 +69
4. Ebba Thern 17:02 529 +5:32 2:24:50 54 +12
4. Tomas Karlsson 15:08 279 +3:38 2:22:56 76 -7
4. Andres Laas 14:03 149 +2:33 2:21:51 78 -14
4. Lukas Larsson 13:00 45 +1:30 2:20:48 84 -24
5. Kristjan Laas 39:57 190 +8:18 3:00:45 64 +10
5. Calle Stenberg 47:07 588 +15:28 3:07:55 63 -13
5. Andréas Thern 42:19 308 +10:40 3:03:07 69 -9
5. Desmond Franssen 48:34 664 +16:55 3:09:22 102 +18
6. Erik Tholén 32:06 384 +11:02 3:41:28 76 +12
6. Gary Larsson 38:14 708 +17:10 3:47:36 82 +19
6. Magnus Bertilsson 33:54 490 +12:50 3:43:16 74 +5
6. Martin Ivarsson 23:13 5 +2:09 3:32:35 67 -35
7. Max Karle 35:45 325 +10:37 4:08:20 73 -3
7. Johan Larsson 32:44 199 +7:36 4:05:19 70 -12
7. Jon Larsson 33:32 235 +8:24 4:06:07 69 -5
7. Antoine Guenin 36:06 343 +10:58 4:08:41 65 -2
23. Lars Björking 26:51 81 +8:01 4:35:12 67 -6
24. Therése Ivarsson 44:58 125 +14:32 5:20:10 68 +1
25. Benjamin Anciaux 55:08 72 +12:53 6:15:18 67 -1
68 Kuopion Suunnistajat 1 6:16:24
1. Alma Toivonen 38:08 28 +1:54 38:08 28
2. Markus Räsänen 36:14 23 +3:18 1:14:22 20 -8
3. Johanna Räsänen 30:06 57 +3:26 1:44:28 21 +1
3. Annika Sopo 34:40 293 +8:00 1:49:02 32 +12
3. Reetta Heiskanen 35:56 372 +9:16 1:50:18 32 +12
3. Mette Nygård 37:11 438 +10:31 1:51:33 28 +8
4. Santeri Kirjavainen 14:24 194 +2:54 2:05:57 21 0
4. Hanna Leppävuori 15:29 317 +3:59 2:07:02 36 +4
4. Päivi Leppävuori 17:17 563 +5:47 2:08:50 34 +2
4. Jerry Hyvönen 15:49 362 +4:19 2:07:22 31 +3
5. Riku Kankkunen 46:16 528 +14:37 2:53:38 38 +17
5. Aleksi Sopo 41:50 283 +10:11 2:49:12 41 +5
5. Juha Vartiainen 42:23 310 +10:44 2:49:45 42 +8
5. Antto-Iiro Suhonen 47:19 599 +15:40 2:54:41 46 +15
6. Marikki Nygård 33:36 473 +12:32 3:28:17 45 +7
6. Elias Sopo 35:50 586 +14:46 3:30:31 55 +14
6. Anna Moilanen 33:20 457 +12:16 3:28:01 63 +21
6. Ville Pasanen 49:27 1175 +28:23 3:44:08 80 +34
7. Jussi Niilahti 36:17 351 +11:09 4:14:26 52 +7
7. Jukka Auvinen 38:34 457 +13:26 4:16:43 62 +7
7. Sakari Hyvönen 35:14 309 +10:06 4:13:23 63 0
7. Janne Kukkonen 32:37 189 +7:29 4:10:46 71 -9
23. Marko Nygård 27:21 90 +8:31 4:38:07 71 +19
24. Laura Joonas 45:15 132 +14:49 5:23:22 75 +4
25. Aapo Aaltio 53:02 56 +10:47 6:16:24 68 -7
69 Hestra IF 1 6:16:26
1. Elsa Lindeblom 43:45 119 +7:31 43:45 119
2. Martin Ahlberger 38:55 68 +5:59 1:22:40 88 -31
3. Ebba Hjertberg 31:30 116 +4:50 1:54:10 79 -9
3. Martina Barnisin 37:30 465 +10:50 2:00:10 91 +3
3. Sofia Larsson 39:51 603 +13:11 2:02:31 98 +10
3. Alice Aroneng 39:55 609 +13:15 2:02:35 70 -18
4. Maria Krafft Helgesson 16:09 412 +4:39 2:18:44 72 -7
4. Ida Helgesson 14:44 227 +3:14 2:17:19 81 -10
4. Alma Hjertberg 14:15 173 +2:45 2:16:50 82 -16
4. Nora Aroneng 16:12 417 +4:42 2:18:47 75 +5
5. Benjamin Edlund 39:04 152 +7:25 2:57:47 68 -4
5. Viktor Helgesson 44:39 424 +13:00 3:03:22 67 -14
5. Andreas Holmqvist 38:35 131 +6:56 2:57:18 59 -23
5. Jesper Sjögren 38:26 125 +6:47 2:57:09 56 -19
6. Anders Johansson 29:59 254 +8:55 3:27:08 64 -4
6. Stefan Aroneng 29:26 217 +8:22 3:26:35 57 -10
6. Martin Hjertberg 28:41 183 +7:37 3:25:50 53 -6
6. Lars Helgesson 30:42 306 +9:38 3:27:51 49 -7
7. Erik Fors 37:49 424 +12:41 4:03:56 75 +11
7. Rickar Holmquist 39:30 525 +14:22 4:05:37 68 +11
7. Lukas Barnisin 40:04 558 +14:56 4:06:11 65 +12
7. Kent Klasson 40:10 562 +15:02 4:06:17 63 +14
23. Sofia Klasson 29:29 121 +10:39 4:35:46 68 -7
24. Linnéa Bäckström 45:04 128 +14:38 5:20:50 69 +1
25. Johan Törnroth 55:36 79 +13:21 6:16:26 69 0
70 SK Pohjantähti 1 6:16:28
1. Marika Teini 37:04 6 +0:50 37:04 6
2. Sampo Rahko 38:19 53 +5:23 1:15:23 24 +18
3. Heini Wennman 29:15 34 +2:35 1:44:38 22 -2
3. Sara Niva 37:01 427 +10:21 1:52:24 49 +25
3. Henriikka Haapasalo 38:58 556 +12:18 1:54:21 51 +27
3. Ulla Silventoinen 40:48 658 +14:08 1:56:11 46 +22
4. Aulis Kaasinen 17:38 604 +6:08 2:13:49 70 +48
4. Taika Kangas 26:01 1307 +14:31 2:22:12 61 +12
4. Urpo Niemelä 17:44 619 +6:14 2:13:55 67 +16
4. Hannu Juutinen 22:32 1123 +11:02 2:18:43 65 +19
5. Samuli Schroderus 39:58 191 +8:19 2:56:51 54 -16
5. Ville Kosola 41:44 275 +10:05 2:58:37 52 -9
5. Iisak Helander 38:42 139 +7:03 2:55:35 60 -7
5. Santeri Schroderus 42:58 333 +11:19 2:59:51 54 -11
6. Heikki Grekelä 32:14 395 +11:10 3:29:07 65 +11
6. Vesa Halonen 35:36 576 +14:32 3:32:29 62 +10
6. Mikko Karppinen 31:24 340 +10:20 3:28:17 60 0
6. Kaj Fredrikson 33:02 440 +11:58 3:29:55 58 +4
7. Severi Aikio 32:56 208 +7:48 4:02:51 59 -6
7. Jere Nissinen 32:50 201 +7:42 4:02:45 54 -8
7. Timo Karppinen 30:59 125 +5:51 4:00:54 55 -5
7. Arttu Alaperä 45:28 811 +20:20 4:15:23 69 +11
23. Lotta Sankelo 30:38 146 +11:48 4:40:06 74 +15
24. Juliaana Näsi 41:40 81 +11:14 5:21:46 74 0
25. Niko Nissinen 54:42 68 +12:27 6:16:28 70 -4
71 OK77 1 6:16:31
1. Janina Donner 41:50 86 +5:36 41:50 86
2. Mikael Donner 43:48 161 +10:52 1:25:38 118 +32
3. Miina Ruokolainen 34:29 283 +7:49 2:00:07 109 -9
3. Isabel Donner 34:39 291 +7:59 2:00:17 92 -26
3. Vivian Lindholm 36:09 386 +9:29 2:01:47 91 -27
3. Elina Grahn 37:57 497 +11:17 2:03:35 79 -39
4. Lydia Mårtensson 14:22 190 +2:52 2:17:57 97 -12
4. Annika Westberg-Arrakoski 16:25 448 +4:55 2:20:00 88 -4
4. Jesper Donner 13:11 56 +1:41 2:16:46 81 -10
4. Ada Kero 27:30 1352 +16:00 2:31:05 115 +36
5. Fabian af Hällström 39:55 189 +8:16 3:07:42 85 -12
5. Elias Talja 44:51 435 +13:12 3:12:38 93 +5
5. Matias Kankkunen 46:04 515 +14:25 3:13:51 88 +7
5. Jan Donner 39:20 164 +7:41 3:07:07 91 -24
6. Alexander Frey 29:24 216 +8:20 3:36:31 71 -14
6. Jori Arrakoski 29:50 244 +8:46 3:36:57 83 -10
6. Tomas Ray 28:26 173 +7:22 3:35:33 82 -6
6. Linus Jern 34:35 528 +13:31 3:41:42 74 -17
7. Mikko Ruokolainen 38:16 442 +13:08 4:14:14 78 +7
7. Jonny Donner 35:17 311 +10:09 4:11:15 79 -4
7. Daniel Backman 37:12 405 +12:04 4:13:10 84 +2
7. Tobias Jern 38:40 464 +13:32 4:14:38 77 +3
23. Petri Tötterman 28:25 107 +9:35 4:43:03 78 0
24. Ina Westerlund 37:52 40 +7:26 5:20:55 70 -8
25. Jonathan Ray 55:36 79 +13:21 6:16:31 71 +1
72 Tumba-Mälarhöjden OK 1 6:16:35
1. Matilda Lagerholm 46:08 158 +9:54 46:08 158
2. Johan Giberg 38:43 63 +5:47 1:24:51 110 -48
3. Emma Persson 37:15 444 +10:35 2:02:06 126 +16
3. Ebba Adebrant 37:42 476 +11:02 2:02:33 113 +3
3. Ellinor Östervall 38:55 553 +12:15 2:03:46 109 -1
3. Terese Eklöv 43:30 832 +16:50 2:08:21 113 +3
4. Ebba Kolmodin 14:10 161 +2:40 2:22:31 98 -28
4. Kim Örnberg 14:21 188 +2:51 2:22:42 100 -13
4. Elsa Käll 17:56 637 +6:26 2:26:17 100 -9
4. Ludvig Lange 15:56 388 +4:26 2:24:17 100 -13
5. Dan Giberg 43:12 343 +11:33 3:07:29 106 +8
5. Anders Boström 42:09 300 +10:30 3:06:26 97 -3
5. Kjell Ågren 50:59 819 +19:20 3:15:16 107 +7
5. Mattias Allared 43:19 349 +11:40 3:07:36 95 -5
6. Alexander Käll 28:11 161 +7:07 3:35:47 87 -19
6. Mattias Boman 27:37 129 +6:33 3:35:13 74 -23
6. Patrik Gunnarsson 30:26 286 +9:22 3:38:02 90 -17
6. Patrik Adebrant 31:05 319 +10:01 3:38:41 81 -14
7. Ruben Hylander 34:30 282 +9:22 4:12:50 79 -8
7. David Hedberg 31:41 147 +6:33 4:10:01 86 +12
7. Björn Nilsson 42:28 666 +17:20 4:20:48 81 -9
7. Anders Käll 36:37 375 +11:29 4:14:57 78 -3
23. Elias Adebrant 26:35 79 +7:45 4:41:14 75 -4
24. Karin Skogholm 40:11 57 +9:45 5:21:25 72 -3
25. Johan Eklöv 55:10 74 +12:55 6:16:35 72 0
73 OK Kolmården 1 6:16:45
1. Aleksandra Hornik 41:47 84 +5:33 41:47 84
2. Kacper Kuca 39:49 91 +6:53 1:21:36 77 -7
3. Linn Bränneby 32:15 165 +5:35 1:53:51 77 0
3. Lisa Berggren 33:05 215 +6:25 1:54:41 64 -13
3. Jenny Röjgård 33:34 242 +6:54 1:55:10 55 -22
3. Adrianna Biedermann 52:36 1178 +25:56 2:14:12 141 +64
4. Linnea Lund 14:42 223 +3:12 2:28:54 67 -10
4. Yrsa Röjgård 15:35 330 +4:05 2:29:47 55 -9
4. Sverre Röjgård 14:50 235 +3:20 2:29:02 52 -3
4. Kerstin Ljungemyr 15:30 322 +4:00 2:29:42 127 -14
5. Klas Johansson 46:42 550 +15:03 3:16:24 81 +14
5. Mikael Westerberg 50:28 787 +18:49 3:20:10 83 +28
5. Arvid Westerberg 53:44 943 +22:05 3:23:26 94 +42
5. Mats Röjgård 37:29 93 +5:50 3:07:11 92 -35
6. Bengt Schwartz 32:13 393 +11:09 3:39:24 92 +11
6. Joel Sjödin 36:33 620 +15:29 3:43:44 86 +3
6. Hans Persson 33:54 490 +12:50 3:41:05 88 -6
6. Christer Casselsjö 33:25 464 +12:21 3:40:36 84 -8
7. Josef Johansson 33:49 251 +8:41 4:14:25 88 -4
7. Gustaf Hedegård 37:14 408 +12:06 4:17:50 83 -3
7. Gunnar Melin 37:18 411 +12:10 4:17:54 88 0
7. Leo Johansson 35:02 306 +9:54 4:15:38 79 -5
23. Simon Johansson 23:27 26 +4:37 4:39:05 72 -16
24. Veronica Lund 42:31 95 +12:05 5:21:36 73 +1
25. Peter Lund 55:09 73 +12:54 6:16:45 73 0
74 Västerås SOK 1 6:18:03
1. Sofi Thorsell 42:56 113 +6:42 42:56 113
2. Kasper Westman 40:30 103 +7:34 1:23:26 96 -