Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finspångsorienteringen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångsorienteringen, medel
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 30 april 2016

Öppen motion 7

3 030 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas LindellOK Motala36:27
2Magnus HerberthsonLinköpings OK36:32+0:05
3Johanna PetersonOK Denseln37:08+0:41
4Oskar LindströmLinköpings OK37:29+1:02
5Anna-Karin SalovaaraOK Roxen39:53+3:26
6Stefan SehlerOK Kolmården42:01+5:34
7Stephan SvenssonLinköpings OK42:23+5:56
8Karin AnderssonBoxholm-Mjölby OL46:00+9:33
9Emma BerggrenLinköpings OK46:35+10:08
10Karl MollénOK Denseln47:16+10:49
11Arne AnderssonOK Denseln47:25+10:58
12Lars KarlssonAlmby IK49:57+13:30
13Thomas JohanssonOK Kolmården50:34+14:07
14Valter FallAlmby IK51:45+15:18
15Lars JohanssonOK Motala51:52+15:25
16Claes JonssonOK Rodhen52:27+16:00
17Johan GranathTjällmo-Godegårds OK52:44+16:17
18Hans GustavssonNyköpings OK52:57+16:30
19Erik HanssonOK Roxen53:03+16:36
20Jessica HallqvistOK Tisaren54:15+17:48
21Sofia BorgLinköpings OK55:45+19:18
22Åsa DetterfeltLinköpings OK57:43+21:16
23Mikael ÅhlundAlmby IK59:42+23:15
24Bo KarlssonKatrineholms OK1:00:33+24:06
25Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:01:35+25:08
26Kent StrömbergOK Roxen1:05:07+28:40
27Anette BarrulfOK Tyr1:09:29+33:02
28Maria LangerOK Roxen1:09:49+33:22
29Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:10:24+33:57
30Sara GertssonLinköpings OK1:15:52+39:25
31Göran WallentinssonOK Denseln1:16:18+39:51
32Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:42:23+1:05:56
33Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:55:38+1:19:11
Kristine HjortOK Roxenej godkänd
Kent PetersonOK Denselnej godkänd
Ole PedersenLinköpings OKej godkänd
Curt AnderssonOK Denselnej godkänd
Anders JohanssonVäxjö OKej godkänd
Anna FröbergOK Roxenej godkänd
Åsa BraamOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser