Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finspångsorienteringen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångsorienteringen, medel
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 30 april 2016

Linköpings OK

106 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonas SchedinÖppen motion 5 (39)34:4311:05
1Annika IvarssonD45 (23)28:159:05
1Henrietta MöllerD18 (3)47:4313:40
1Malin BorgD14 Kort (2)52:4620:22
1Jakob TomassonH18 (4)37:3410:07
1Ebba SkullmanD10 (7)20:2410:15
2Linnea BorgD20 (2)1:05:29+20:0918:45
2Magnus HerberthsonÖppen motion 7 (40)36:32+0:0512:03
2Tove EkströmD16 (12)32:44+2:399:37
2Bertil EronnH40 (23)31:22+0:247:17
2Hannele MöllerD18 (3)48:41+0:5813:56
2Emanuel HerberthsonH16 (11)27:59+0:497:25
2Roger DanielssonH70 (19)32:17+4:1011:03
2Sixten ElehedH18 (4)38:21+0:4710:20
3Sven EngströmH20 Elit (6)45:50+6:138:12
3Ludvig EronnH12 (19)27:03+3:4110:44
3Otto HolmdahlH75 (14)51:40+14:0017:41
3Eva LindgrenD70 (8)35:16+5:5216:19
3Edvin ÅttingH10 (19)16:50+2:578:27
3Fredrika VångellD21 (20)37:06+0:4410:00
3Klara LjunggrenD18 Elit (8)39:14+5:1010:17
3Mia EronnD40 (12)30:15+1:258:40
4Peter AronssonÖppen motion 8 (34)31:48+5:397:18
4Johan OtterströmH45 (29)28:26+2:217:17
4Olof LjunggrenH16 (11)30:17+3:078:01
4Hanna Modig TjärnströmD21 (20)37:17+0:5510:02
4Oskar LindströmÖppen motion 7 (40)37:29+1:0212:22
4Per MagnussonH40 (23)33:17+2:197:44
5Kjell HagströmH75 (14)53:35+15:5518:21
5Marie SvernestamD60 (11)45:23+14:4818:31
5Erik SköldÖppen motion 8 (34)32:32+6:237:28
5Kristina LjunggrenD45 (23)32:53+4:3810:34
5Madeleine ÖlfvingssonD40 (12)33:43+4:539:39
6Sandrine LindbladU1 (21)22:25+3:2410:46
6Erik BacktemanH21 (13)44:19+10:199:50
6Jonathan JylltorpH16 (11)31:49+4:398:26
6Markus HenrikssonH35 (9)52:47+13:5911:43
7Stephan SvenssonÖppen motion 7 (40)42:23+5:5613:59
7Sigrid LjunggrenD12 (24)32:19+8:1812:28
7Gustav LidénH21 (13)47:43+13:4310:36
7Gitte EngströmD50 (21)35:23+3:5611:45
7Frida SahlmanD16 (12)40:09+10:0411:48
7Pelle SkullmanH60 (17)40:18+5:4211:32
7Markus JohanssonH35 (9)58:29+19:4112:59
8Stina BerggrenU1 (21)24:13+5:1211:38
8Andreas AxelssonÖppen motion 8 (34)40:04+13:559:12
8Göran HektorH75 (14)1:00:08+22:2820:35
8Anna HåkanssonD21 (20)39:38+3:1610:40Ladda ner rutt i gpx-format
8Peter ErikssonH21 Elit (33)39:02+3:266:25
8Lotta GranholmD70 (8)48:26+19:0222:25
8Liselott EricsonD40 (12)40:59+12:0911:44
9Emma BerggrenÖppen motion 7 (40)46:35+10:0815:22
9Thomas GustafssonH21 (13)51:09+17:0911:22
9Fredrik BerggrenÖppen motion 5 (39)49:35+14:5215:50
9Jan LundgrenH55 (17)47:37+13:3413:02
9Gunnar EngströmH16 (11)32:41+5:318:40
10Pia VångellD50 (21)38:31+7:0412:47
10Elisabeth AhlgrenD21 (20)40:01+3:3910:47
11Karin OlofssonD45 (23)40:01+11:4612:52
11Åke LjunggrenH45 (29)32:30+6:258:20
11Elin GunnarssonD21 (20)44:12+7:5011:54
11Ulla KjellD60 (11)1:06:24+35:4927:06
12Johan KällsandH40 (23)39:47+8:499:15
12Frida KarlssonD21 (20)45:05+8:4312:09
12Albin EronnH14 (19)48:29+23:2515:14
12Ulf WaldenfjordH70 (19)44:53+16:4615:22
12Emmy LindgrenD14 (24)35:39+9:4212:02
13Per CarlborgH21 Elit (33)40:34+4:586:40
13Lucas BerggrenH10 (19)25:50+11:5712:58
13Annika LindbladÖppen motion 3 (15)1:08:59+33:2022:46
13Kristin HerberthsonD14 (24)36:09+10:1212:12
14Julia ÅttingD12 (24)43:01+19:0016:36
14Pedro LundqvistH50 (31)38:28+11:1510:15
14Erik MartinssonH21 Elit (33)40:38+5:026:41
14Maria ElmelidD21 Elit (16)53:56+17:0010:42
16Lennart SvernestamH60 (17)1:00:53+26:1717:26
16Karin SkullmanD50 (21)49:38+18:1116:29
17Christian ErikssonH45 (29)37:26+11:219:35
18Johan ÅttingH50 (31)44:20+17:0711:49
18Karl MoverareH14 (19)1:19:42+54:3825:03
18Anders KjellH65 (20)59:27+26:2818:48
18Hanna LundgrenD14 (24)42:31+16:3414:21
18Lotta BorgD45 (23)48:37+20:2215:37
18Anders KnutssonH40 (23)44:04+13:0610:14
19Peter JakobssonH65 (20)59:34+26:3518:51
19Rikard BorgH50 (31)46:53+19:4012:30
20Stina SternerÖppen motion 8 (34)53:52+27:4312:22
21Sofia BorgÖppen motion 7 (40)55:45+19:1818:23
21Jonas DetterfeltH50 (31)48:43+21:3012:59
21Jonas LundgrenH21 Elit (33)42:45+7:097:02
22Thomas RimhagenH50 (31)50:05+22:5213:21Ladda ner rutt i gpx-format
22Åsa DetterfeltÖppen motion 7 (40)57:43+21:1619:02
23Åsa HägglundD45 (23)1:06:45+38:3021:27
23Henrik TostebergH21 Elit (33)43:57+8:217:14
24Mikael AnderssonH21 Elit (33)44:08+8:327:16Ladda ner rutt i gpx-format
26Jörgen SköldH50 (31)55:34+28:2114:49
28Magnus SahlmanH45 (29)48:50+22:4512:31
30Sara GertssonÖppen motion 7 (40)1:15:52+39:2525:02
31Anna-Lena KarlssonÖppen motion 5 (39)1:24:11+49:2826:53
Julie LindbladInskolning (20)fullföljt
Ole PedersenÖppen motion 7 (40)ej godkänd
Leif LindgrenH40 (23)ej godkänd
Julia Modig TjärnströmD21 (20)ej godkänd
Monica LindgrenD75 (3)ej godkänd
Martin HägglundH18 (4)ej godkänd
Elisabeth ÖsterbergÖppen motion 5 (39)ej godkänd
Johan MoverareH40 (23)ej start
Theo ÅrbrinkH10 (19)ej start
Johan ÅrbrinkH12 (19)ej start
Maud LundgrenD60 (11)ej start
Bruno GodefroyH21 Elit (33)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser