Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finspångsorienteringen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångsorienteringen, medel
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 30 april 2016

OK Kolmården

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oscar SöderströmU2 (13)23:509:36
1Maria NordvallD65 (10)32:5913:27
1Lisa BerggrenD18 Elit (8)34:048:56
1Linnea LundD14 (24)25:578:46
1Simon JohanssonH14 (19)25:047:52
2Malin Leijon LindD21 Elit (16)38:23+1:277:36
2Eva-Karin JönssonD60 (11)33:01+2:2613:28
2Agneta ErikssonD45 (23)30:45+2:309:53
2Kerstin LjungemyrD14 (24)27:12+1:159:11
3Henrik PilvingeH21 (13)37:40+3:408:22
3Jenny RöjgårdD45 (23)30:50+2:359:54
3Arvid WesterbergH16 (11)28:41+1:317:36
3Märta BerggrenD20 Elit (5)42:46+7:0410:39
3Fredrik KarlssonÖppen motion 3 (15)45:20+9:4114:57
4Annica BerggrenD45 (23)32:37+4:2210:29
4Josef JohanssonH18 Elit (14)44:32+7:578:30
4Yrsa RöjgårdD12 (24)28:52+4:5111:08
4Ingrid Mårtensson D60 (11)40:35+10:0016:33
5Annie LundD12 (24)29:35+5:3411:25
5Klas JohanssonH21 (13)40:25+6:258:58
5Ville JohanssonH21 Elit (33)38:16+2:406:18
6Stefan SehlerÖppen motion 7 (40)42:01+5:3413:52
6Malin SehlerÖppen motion 3 (15)54:06+18:2717:51
6Britt-Marie AldénD65 (10)53:57+20:5822:01
6Bengt SchwartzH55 (17)40:45+6:4211:09Ladda ner rutt i gpx-format
6Margareta TidmanD70 (8)47:14+17:5021:52
6Elin NetzD14 (24)31:39+5:4210:41
6Tora WesterbergD18 Elit (8)42:42+8:3811:12
7Leo JohanssonH16 (11)31:57+4:478:28
8Christer CasselsjöH40 (23)39:05+8:079:05
8Kerstin BlomD65 (10)1:06:41+33:4227:13
8Carl HedegårdH14 (19)40:01+14:5712:35
8Caroline CasselsjöÖppen motion 5 (39)48:46+14:0315:34
8Jenny ÖstlundD45 (23)37:42+9:2712:07
9Ove JohanssonH65 (20)45:02+12:0314:15
9Joel SjödinH18 Elit (14)48:08+11:339:12
9Johnny WallingeH75 (14)1:00:22+22:4220:40
9Mikael WesterbergH45 (29)31:03+4:587:57
9Fanny ÖstlundD14 (24)34:50+8:5311:46
10Evert ElgefjordH75 (14)1:02:51+25:1121:31
10Sofia WesterbergD45 (23)38:14+9:5912:17
11Bernt PetterssonÖppen motion 3 (15)1:02:25+26:4620:35
11Åke TidmanH75 (14)1:05:38+27:5822:28
11Robert HåkanssonH55 (17)50:13+16:1013:45
11Mats RöjgårdH21 Elit (33)40:24+4:486:39
12Emma ErikssonÖppen motion 5 (39)54:34+19:5117:26
12Ebba HedegårdD50 (21)40:34+9:0713:28
12Peter LundH45 (29)33:53+7:488:41
12Roger KarlssonH55 (17)52:19+18:1614:20
12Peter BerggrenH50 (31)37:34+10:2110:01
13Thomas JohanssonÖppen motion 7 (40)50:34+14:0716:41
13Henrik LjungemyrH45 (29)34:00+7:558:43
13Runar AldénH65 (20)48:03+15:0415:12
13Erik JohnssonH14 (19)49:45+24:4115:38
14Malin PilvingeD21 (20)47:57+11:3512:55
15Veronica LundD21 Elit (16)56:34+19:3811:13
15Alva KarlssonD12 (24)43:46+19:4516:53
15Kerstin JagestenD50 (21)47:43+16:1615:51
16Sara ForsbergD21 (20)48:50+12:2813:09
17Saga SehlerU1 (21)34:12+15:1116:26
17Johan MalmH50 (31)41:26+14:1311:02
17Marie HåkanssonD50 (21)49:48+18:2116:32
18Julie CasselsjöU1 (21)35:39+16:3817:08
20Christer ErikssonH45 (29)38:08+12:039:46
21Andreas CarlssonH40 (23)58:56+27:5813:42
22Charlotta PersD45 (23)1:03:02+34:4720:16
24Moa HedegårdÖppen motion 8 (34)58:30+32:2113:26
25Kennet LindqvistH50 (31)53:22+26:0914:13
30Magnus HedegårdH50 (31)1:08:04+40:5118:09
Catharina JohanssonD65 (10)ej godkänd
Sverre RöjgårdH14 (19)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser