Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finspångsorienteringen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finspångsorienteringen, medel
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: lördag 30 april 2016

OK Roxen

89 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik SandhH21 (13)34:007:33
1Inger GustafssonD75 (3)51:2423:47
1Albin LillieströmH20 Elit (6)39:377:05
1Hugo LillieströmH18 Elit (14)36:356:59
1Fanny AsketunD20 Elit (5)35:428:54
1Tove PetterssonD16 (12)30:058:50
1Susanne AldénD40 (12)28:508:15
1Edvin WalterssonH14 Kort (2)46:0918:18
1Christer SandhH70 (19)28:079:37
2Emil TellsénH20 Elit (6)40:56+1:197:20
2Emma PetterssonD18 Elit (8)34:17+0:138:59
2Peter Wagnsgård Öppen motion 3 (15)39:49+4:1013:08
3Linda NyströmD35 (5)43:33+6:5312:28
3Jonas AnderssonH18 Elit (14)41:33+4:587:56
3Malte EvebornH14 (19)32:24+7:2010:11
3Sören Nilsson PåledalH40 (23)33:11+2:137:43
3Anders DalhammerH50 (31)32:20+5:078:37
3Roland AlsénH70 (19)34:43+6:3611:53
4Adam ThellsénH20 Elit (6)46:02+6:258:14
4Måns BjörnskiöldH14 (19)32:38+7:3410:15
4Olivia AsketunD14 (24)31:28+5:3110:37
4Maja-Stina GustavssonD65 (10)46:30+13:3118:58
4Brigitte AlsénÖppen motion 1 (5)46:27+16:0018:43
4Lova EvebornD18 Elit (8)39:57+5:5310:29
4Rune RingsgårdH65 (20)38:23+5:2412:08
4Tilde EvebornD10 (7)28:16+7:5214:12
5Alice MarmelidD14 (24)31:34+5:3710:39
5Linnea HanssonD16 (12)39:23+9:1811:35
5Victoria AsketunD18 Elit (8)41:21+7:1710:51
5Anna-Karin SalovaaraÖppen motion 7 (40)39:53+3:2613:09
5Sofia GustafssonD50 (21)33:48+2:2111:13
6Lukas EvebornH20 Elit (6)49:33+9:568:52
6Annika AsketunD45 (23)34:03+5:4810:56
6Anders LillieströmH45 (29)29:18+3:137:30
7Henrik MarmelidH45 (29)29:57+3:527:40
7Stefan ThellsénH50 (31)34:08+6:559:06
7Nils BjörnskiöldU1 (21)24:01+5:0011:32
7Jonas OlssonÖppen motion 8 (34)36:49+10:408:27
7Jenny SandhD21 (20)38:31+2:0910:22
7Tilda MarmelidD18 Elit (8)44:08+10:0411:35
7Gunnar CarlsonH70 (19)40:49+12:4213:58
8Jacob PåledalH12 (19)33:15+9:5313:11
9Torsten BråmåH60 (17)43:09+8:3312:21
9Olle HanssonÖppen motion 8 (34)40:10+14:019:14
9Olivia FröbergD16 (12)44:53+14:4813:12
10Ida HjortD12 (24)36:21+12:2014:02
10Hugo DalhammerH18 Elit (14)48:54+12:199:20
10Malva EvebornD16 (12)48:00+17:5514:07
10Mattias FredsbergÖppen motion 5 (39)49:36+14:5315:50Ladda ner rutt i gpx-format
11Jakob ThellsénH16 (11)47:04+19:5412:29
11Linus FredsbergU1 (21)27:54+8:5313:24
12Marie WalterssonD40 (12)53:11+24:2115:14
12Susanne PetterssonD45 (23)41:09+12:5413:13
13Pontus LindblomH18 Elit (14)50:39+14:049:41
13Rasmus PåledalH12 (19)38:30+15:0815:16
13Sofia SvedevallD50 (21)40:35+9:0813:28
13Jan PetterssonH70 (19)49:02+20:5516:47
14Stefan NyströmH40 (23)40:01+9:039:18
14Joel KarnehedH18 Elit (14)53:06+16:3110:09
15Mille LangerH10 (19)29:06+15:1314:37
15Karolina FalkD21 (20)48:07+11:4512:58
15Maria LillieströmD45 (23)44:52+16:3714:25
16Mindra LangerD12 (24)43:51+19:5016:55
16Helena HolmD45 (23)46:45+18:3015:01
16Elias ThellsénH12 (19)47:06+23:4418:41
16Gith TellsénD45 (23)46:45+18:3015:01
16Linn AldénD14 (24)39:36+13:3913:22
17Moa HjortD14 (24)42:07+16:1014:13
17Albin AlfredssonH14 (19)1:06:41+41:3720:58
19Erik HanssonÖppen motion 7 (40)53:03+16:3617:30
19Pernilla HörwingD45 (23)49:26+21:1115:53
20Sigrid FröbergD14 (24)47:13+21:1615:57
21Jonna AlfredssonD14 (24)49:15+23:1816:38
22Liselotte EvebornÖppen motion 5 (39)1:04:12+29:2920:30
24Malin MarmelidÖppen motion 5 (39)1:06:12+31:2921:09
24Bo SvedevallH50 (31)52:55+25:4214:06
25Kerstin BobergÖppen motion 5 (39)1:07:52+33:0921:40
26Kent StrömbergÖppen motion 7 (40)1:05:07+28:4021:29
28Maria LangerÖppen motion 7 (40)1:09:49+33:2223:02
28Joakim WalterssonÖppen motion 5 (39)1:09:07+34:2422:04
30Björn CarlsonH21 Elit (33)53:18+17:428:46
Elin AlfredssonInskolning (20)fullföljt
Agnes GustafssonInskolning (20)fullföljt
Linnéa PåledalInskolning (20)fullföljt
Kristine HjortÖppen motion 7 (40)ej godkänd
Anna FröbergÖppen motion 7 (40)ej godkänd
Serina SalovaaraD16 (12)ej godkänd
Robin FredsbergH14 Kort (2)ej godkänd
Fanny WalterssonD12 Kort (3)ej godkänd
Jan AsketunH50 (31)ej start
Anna-Stina PåledalD21 Elit (16)ej start
Per  GustavssonH65 (20)ej start
Bertil ArdellH75 (14)ej start
Tyra LindellD12 (24)ej start
Elvira KarnehedD14 (24)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser