Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, regionsfinal, syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, regionsfinal, syd
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: tisdag 23 augusti 2016

D16

3 260 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn28:078:37
2Linda RennerOK Södertörn29:27+1:209:02
3Hanna LagerbergOK Södertörn30:24+2:179:19
4Emilia EngelOK Ravinen33:04+4:5710:08
5Ylva SandénOK Södertörn33:22+5:1510:14
6Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:23+6:1610:32
7Lovisa LängheimTullinge SK34:58+6:5110:43
8Malin StrandbergGustavsbergs OK39:26+11:1912:05
9Lotten SandénOK Södertörn40:43+12:3612:29
10Tilda AnderssonTullinge SK41:10+13:0312:37
11Klara BolinTullinge SK41:53+13:4612:50
12Ella AnderssonOK Södertörn42:26+14:1913:00
13Katarina NorrbyOK Södertörn44:44+16:3713:43
14Sofia ZillingOK Södertörn45:57+17:5014:05
15Lovisa LarssonTullinge SK46:47+18:4014:21
16Tyra AlmJärla Orientering48:37+20:3014:54
17Tilda BellanderGustavsbergs OK51:03+22:5615:39
18Frida ArnessonSkarpnäcks OL51:37+23:3015:50
19Inez EklundSkarpnäcks OL54:10+26:0316:36
20Lova AggeforsOK Ravinen54:36+26:2916:44
21Vera RolfssonSkarpnäcks OL56:03+27:5617:11
22Josefin HersénTullinge SK1:09:11+41:0421:13
Frida HectorSnättringe SKej godkänd
Elin BergOK Ravinenej start

H16

3 450 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö22:526:37
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK24:31+1:397:06
3Simon FriskGustavsbergs OK24:41+1:497:09
4Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby24:53+2:017:12
5Felix PerssonHaninge SOK25:36+2:447:25
6Ivar Lidström LauriSnättringe SK25:55+3:037:30
7Johan CallebergSnättringe SK26:25+3:337:39
8Mattias IvaresOK Södertörn28:04+5:128:08
9Jesper LidmarSnättringe SK29:38+6:468:35
10Filip MöllerOK Södertörn31:02+8:108:59
11Viggo KlassonOK Ravinen31:54+9:029:14
12Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK32:01+9:099:16
13Mattias KallhaugeSnättringe SK32:36+9:449:26
14Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby34:39+11:4710:02
15Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK34:53+12:0110:06
16Melker HörnfeldtOK Ravinen38:15+15:2311:05
17Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK42:31+19:3912:19
18Martin SkärlénHaninge SOK42:43+19:5112:22
19Alexander SchandlOK Södertörn42:59+20:0712:27
20Victor SadaranganiJärla Orientering43:40+20:4812:39
21Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby45:49+22:5713:16
22Gustav NirvinHaninge SOK46:24+23:3213:26
23Melvin JakobssonOK Södertörn46:42+23:5013:32
24Adam BrattTullinge SK54:04+31:1215:40
25Johannes BladhTullinge SK58:13+35:2116:52
26Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby59:02+36:1017:06
27Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK1:11:32+48:4020:44
Felix MalmsjöHellas Orienteringej start
Dante ArdströmOK Ravinenej start
Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start

D16 Kort

3 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vanja PennebrinkSnättringe SK1:02:2619:34
2Elsa KnöösOK Älvsjö-Örby1:22:03+19:3725:43
Tova RadheOK Älvsjö-Örbyej start

H16 Kort

3 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kevin HuangOK Älvsjö-Örby51:2216:06
2Elliot LöwenhielmOK Ravinen55:20+3:5817:20
3Rasmus KlingbergSnättringe SK56:12+4:5017:37
4Josef FranzénSnättringe SK57:33+6:1118:02
5Felix LöwenhielmOK Ravinen1:14:03+22:4123:12
Hugo NelssonIFK Enskedeej godkänd
Erik NorlinIFK Enskedeej start

D14

3 310 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina PerssonHaninge SOK32:599:57
2Sara MöllerOK Södertörn33:50+0:5110:13
3Katja LeicktTullinge SK37:09+4:1011:13
4Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL37:15+4:1611:15
5Emma BellanderGustavsbergs OK38:47+5:4811:43
6Tove SjöbergTullinge SK39:55+6:5612:03
7Lovisa SvenssonTullinge SK39:56+6:5712:03
8Linnéa SöderqvistOK Ravinen41:17+8:1812:28
9Åsa SundströmJärla Orientering41:41+8:4212:35
10Ella KarlssonSnättringe SK42:16+9:1712:46
11Amanda GranqvistOK Ravinen42:46+9:4712:55
12Emma AlmgrenOK Ravinen42:48+9:4912:55
13Cecilia HectorSnättringe SK43:48+10:4913:13
14Johanna PetterssonGustavsbergs OK43:58+10:5913:16
15Ester AnderssonOK Södertörn45:23+12:2413:42
16Agnes EdgrenSkarpnäcks OL47:07+14:0814:14
17Sigrid ÖstlingJärla Orientering47:37+14:3814:23
18Sanna HedbergOK Södertörn47:48+14:4914:26
19Johanna LaurinGustavsbergs OK48:14+15:1514:34
20Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK49:06+16:0714:50
21Marie CronaOK Södertörn49:45+16:4615:01
22Tilda MårtenssonOK Ravinen49:53+16:5415:04
23Alva BladhTullinge SK49:55+16:5615:04
24Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö50:43+17:4415:19
25Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK50:49+17:5015:21
26Siri TärnrotHellas Orientering51:41+18:4215:36
27Tove KarlssonJärla Orientering54:44+21:4516:32
28Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK55:24+22:2516:44
29Sofia AlbemarkOK Ravinen1:03:17+30:1819:07
30Martina MäkeläHaninge SOK1:05:26+32:2719:46
31Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:12:10+39:1121:48
32Tove SvedellSkarpnäcks OL1:14:54+41:5522:37
33Wilma AlmJärla Orientering1:22:14+49:1524:50
34Ida NordlundOK Älvsjö-Örby1:35:57+1:02:5828:59
35Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:49:58+1:16:5933:13
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Smilla MogensenOK Ravinenej start
Frida MalmsjöHellas Orienteringej start

H14

3 280 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LängheimTullinge SK28:018:32
2Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:10+2:099:11
3Erik Lidström LauriSnättringe SK30:40+2:399:20
4Ludvig SigrandOK Södertörn31:36+3:359:38
5Jakob Gadefors NauHaninge SOK32:43+4:429:58
6Hampus HatlenTullinge SK33:02+5:0110:04
7Jacob WolgastSnättringe SK34:21+6:2010:28
8Olle KallurOK Ravinen34:42+6:4110:34
9Henrik SvenssonOK Ravinen34:51+6:5010:37
10Wilhelm BergmanTullinge SK36:40+8:3911:10
11Martin RinnbäckOK Ravinen37:14+9:1311:21
12John WolgastSnättringe SK37:55+9:5411:33
13Linus HalvorsenSkarpnäcks OL38:26+10:2511:43
14Albin LindskogOK Ravinen39:56+11:5512:10
15Isak GeliusSnättringe SK40:09+12:0812:14
16Linus GustafssonOK Älvsjö-Örby40:35+12:3412:22
17Viktor DavidssonSöders-Tyresö40:55+12:5412:28
18Filip StorellHaninge SOK41:29+13:2812:38
19Jakob TedhamreSnättringe SK41:41+13:4012:42
20Albin HainkeSnättringe SK42:36+14:3512:59
21Oscar AnelandOK Ravinen43:37+15:3613:17
22Andreas BorängSnättringe SK45:36+17:3513:54
23Johan FredholmSnättringe SK46:06+18:0514:03
24Tiger LandénGustavsbergs OK46:24+18:2314:08
25Johan NordquistJärla Orientering48:03+20:0214:38
26Elias SkottIFK Enskede48:13+20:1214:42
27Ludde BlomIFK Enskede49:45+21:4415:10
28Nils Forsberg RundströmIFK Enskede50:49+22:4815:29
29William MöllerSkarpnäcks OL52:34+24:3316:01
30Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK53:52+25:5116:25
31Martin GodOK Älvsjö-Örby54:02+26:0116:28
32Pontus AxellIFK Enskede54:50+26:4916:43
33Vincent WippJärla Orientering54:56+26:5516:44
34Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby57:18+29:1717:28
35Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK57:32+29:3117:32
36Terje StormoGustavsbergs OK1:05:15+37:1419:53
37Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:07:08+39:0720:28
38Mattis SandénOK Södertörn1:14:10+46:0922:36
Teodor NorbergIFK Enskedeej godkänd
David TörnqvistSnättringe SKej godkänd
David BernSnättringe SKej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej godkänd
Viktor ForsbergTullinge SKej start

D14 Kort

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia SchandlOK Södertörn34:4013:35
2Emilia NilssonGustavsbergs OK36:30+1:5014:18
3Jennifer OrmöSnättringe SK39:20+4:4015:25
4Nora LundinSkogsluffarnas OK46:47+12:0718:20
5Louise LindellGustavsbergs OK55:05+20:2521:36
6Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örby55:27+20:4721:44

H14 Kort

2 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laban BryngelssonTullinge SK28:3612:07
2Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK31:34+2:5813:22
3Björnfot JonaTumba-Mälarhöjden OK33:42+5:0614:16
4Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK35:33+6:5715:03
5Joel AggeforsOK Ravinen38:19+9:4316:14
6Klas BränströmIFK Enskede39:22+10:4616:40
7Robin BjörklundTullinge SK39:24+10:4816:41
8Fritiof RusckOK Ravinen40:50+12:1417:18
9Marcus LengquistTullinge SK41:12+12:3617:27
10Tim RobertsHellas Orientering41:29+12:5317:34
11Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö43:03+14:2718:14
12Arvid KotzSkarpnäcks OL51:23+22:4721:46
13Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL53:25+24:4922:38
14Antoni KowalikSnättringe SK53:47+25:1122:47
15Felix TunellHaninge SOK59:20+30:4425:08
Gustav WirénTumba-Mälarhöjden OKej start
Martin SundbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Jakob WirénOK Älvsjö-Örbyej start
Björn KökeritzSnättringe SKej start
Jonah BjörnfotTumba-Mälarhöjden OKej start

D12

2 550 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ÖsterbergGustavsbergs OK21:238:23
2Elisabeth LarssonOK Södertörn24:35+3:129:38
3Hilma ClaessonTumba-Mälarhöjden OK26:16+4:5310:18
4Emilia BergmanTullinge SK26:27+5:0410:22
5Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK27:28+6:0510:46
6Olivia EngelOK Ravinen27:38+6:1510:50
7Saga AnderssonTullinge SK27:54+6:3110:56
8Liv HerneOK Ravinen27:58+6:3510:58
9Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK28:02+6:3910:59
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL28:22+6:5911:07
11Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK28:57+7:3411:21
12Tilde MansénSkarpnäcks OL29:43+8:2011:39
13Alva Lidström LauriSnättringe SK30:10+8:4711:49
14Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK30:38+9:1512:00
15Linn OlssonOK Södertörn32:04+10:4112:34
16Wilma LeicktTullinge SK32:52+11:2912:53
17Klara JunegardTullinge SK32:54+11:3112:54
18Sonja AhlquistJärla Orientering32:55+11:3212:54
19Emma NorinSöders-Tyresö34:51+13:2813:40
20Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK35:13+13:5013:48
21Emma HallendalIFK Enskede35:19+13:5613:50
22Hanna CarlqvistSnättringe SK35:35+14:1213:57
23Elin WolgastSnättringe SK35:49+14:2614:02
24Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby36:32+15:0914:19
25Ellen RydeniusTullinge SK36:47+15:2414:25
26Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby36:55+15:3214:28
27Ida NygrenTullinge SK37:13+15:5014:35
28Emma WandelOK Ravinen37:19+15:5614:38
29Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK37:26+16:0314:40
30Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK39:34+18:1115:30
31Sanna RinnbäckOK Ravinen39:39+18:1615:32
31Helena BernSnättringe SK39:39+18:1615:32
33Märta SödervallTullinge SK39:51+18:2815:37
34Tilda LindholmSkogsluffarnas OK40:16+18:5315:47
35Måra StegardSkarpnäcks OL46:53+25:3018:23
36Linn De BoussardIFK Enskede49:21+27:5819:21
37Ingrid SturestigOK Södertörn50:51+29:2819:56
38Lina TorbiörnssonJärla Orientering52:37+31:1420:38
39Saga SvennersjöSnättringe SK1:17:42+56:1930:28
Lena PerssonTullinge SKej godkänd
Turid WärngårdSkarpnäcks OLej start
Lovisa LindqvistIFK Enskedeej start
Greta HägerOK Södertörnej start
Tuva FredTullinge SKej start
Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OKej start
Irma FalkTumba-Mälarhöjden OKej start

H12

2 530 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK19:567:52
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK22:15+2:198:47
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL22:26+2:308:52
4Niklas ErlandssonOK Södertörn23:03+3:079:06
5Erik LundquistOK Ravinen23:05+3:099:07
6Filip HatlenTullinge SK24:04+4:089:30
7Hannes MogensenOK Ravinen24:37+4:419:43
8Carl-Johan KrookSöders-Tyresö24:39+4:439:44
9Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK24:43+4:479:46
9Ivar GentzJärla Orientering24:43+4:479:46
11Hannes LindqvistIFK Enskede24:55+4:599:50
12Teo StruckOK Ravinen25:19+5:2310:00
13Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK25:37+5:4110:07
14Simon StridhSkogsluffarnas OK25:52+5:5610:13
15Victor FredmanOK Älvsjö-Örby26:14+6:1810:22
16Hugo LindskogOK Ravinen26:31+6:3510:28
17Axel FribergerJärla Orientering27:34+7:3810:53
18Olle ThimbergSöders-Tyresö28:20+8:2411:11
19Max ÖsterlingOK Södertörn28:34+8:3811:17
20Elis Forsberg RundströmIFK Enskede28:57+9:0111:26
21Albert NordSnättringe SK29:30+9:3411:39
22Axel TrofastTullinge SK30:50+10:5412:11
23Oskar EknerSnättringe SK31:00+11:0412:15
24Ludvig Mikaelsson LindTumba-Mälarhöjden OK31:06+11:1012:17
25Johan BergOK Ravinen31:24+11:2812:24
26Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK31:39+11:4312:30
27Olle SandströmOK Ravinen32:37+12:4112:53
28Linus ForsbergOK Ravinen32:40+12:4412:54
29Mathias DryseliusSkarpnäcks OL33:53+13:5713:23
30Edvin ForsbergOK Ravinen34:24+14:2813:35
30Ludvig FerdmanTullinge SK34:24+14:2813:35
32Björn RennerOK Södertörn35:07+15:1113:52
33Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK35:32+15:3614:02
34Mattias HedinSöders-Tyresö35:55+15:5914:11
35Olle BrohagenOK Ravinen36:32+16:3614:26
36Filip WidénHellas Orientering36:55+16:5914:35
37Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK39:38+19:4215:39
38Viktor ZillingOK Södertörn40:19+20:2315:56
39Malte HinasSkarpnäcks OL40:20+20:2415:56
40Samuel GamstedtSöders-Tyresö40:27+20:3115:59
41Felix ArkängTullinge SK41:29+21:3316:23
42Måns EdgrenSkarpnäcks OL42:02+22:0616:36
43Love PalmgrenSkogsluffarnas OK42:45+22:4916:53
44Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby43:26+23:3017:10
45Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK44:16+24:2017:29
46Olof AnderssonOK Södertörn44:25+24:2917:33
47Filip DryseliusSkarpnäcks OL44:48+24:5217:42
48Lucas AlzénGustavsbergs OK45:01+25:0517:47
49Anton SjödinGustavsbergs OK45:34+25:3818:00
50Robert AndersonHellas Orientering45:39+25:4318:02
51Emil HelanderTullinge SK46:13+26:1718:16
52Tage MührerIFK Enskede49:08+29:1219:25
53Edvin WollbrandOK Ravinen50:44+30:4820:03
54Peter LindvallHaninge SOK51:03+31:0720:10
55Edvin LagerbringHellas Orientering51:25+31:2920:19
56Olof NordlundJärla Orientering54:07+34:1121:23
57Olle SellénTumba-Mälarhöjden OK55:36+35:4021:58
58Otto PerssonSkogsluffarnas OK58:58+39:0223:18
59Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:03:19+43:2325:01
60Folke KåbergOK Ravinen1:17:48+57:5230:45
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Joel LjungbergSöders-Tyresöej start
Ville EnzellTumba-Mälarhöjden OKej start
Theodor HolmströmSkogsluffarnas OKej start
Jakob BergmanSkarpnäcks OLej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

D12 Kort

2 140 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö21:3210:03
2Nova MatthewsTullinge SK23:48+2:1611:07
3Lovisa BergstenOK Södertörn25:05+3:3311:43
4Felicia StrindérIFK Enskede25:32+4:0011:55
5Fanny SundbergTullinge SK27:30+5:5812:51
6Hanna LundinIFK Enskede28:58+7:2613:32
7Kimberly EkenstedtTullinge SK29:00+7:2813:33
8Irma YdeniusTullinge SK29:35+8:0313:49
9Molly GreenIFK Enskede41:00+19:2819:09
10Frida LundinJärla Orientering1:02:07+40:3529:01
Vera OscarssonOK Älvsjö-Örbyej start

H12 Kort

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix FlodmanTullinge SK31:2313:56
2Kristoffer OuzounidisOK Älvsjö-Örby34:26+3:0315:18
3Alexander MagnvallOK Södertörn37:37+6:1416:43
Calle JohanssonOK Ravinenej start
Stanislaw KowalikSnättringe SKej start
Stefan JosefssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D10

2 140 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove OlssonOK Södertörn15:287:13
2Wilma MårtenssonOK Ravinen18:45+3:178:45
3Hilda BohmanHellas Orientering19:25+3:579:04
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK21:33+6:0510:04
5Ella MatthewsTullinge SK21:51+6:2310:12
6Emma HenriquesOK Södertörn23:03+7:3510:46
7Maja ThimbergSöders-Tyresö23:10+7:4210:49
8Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK24:11+8:4311:18
9Britta BörjessonJärla Orientering24:26+8:5811:25
10Elin TheanderHaninge SOK25:09+9:4111:45
11Moa GlanshedHaninge SOK25:31+10:0311:55
12Paula StruckOK Ravinen25:53+10:2512:05
13Sofie LindellGustavsbergs OK26:12+10:4412:14
14Nellie BolinTullinge SK26:40+11:1212:27
15Molly GeliusSnättringe SK26:41+11:1312:28
16Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK27:52+12:2413:01
17Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK30:29+15:0114:14
18Hilda TrofastTullinge SK31:41+16:1314:48
19Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK33:33+18:0515:40
20Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK34:07+18:3915:56
21Hanna LindströmTumba-Mälarhöjden OK42:04+26:3619:39
22Paulina AlzénGustavsbergs OK43:10+27:4220:10
23Marika MäkeläHaninge SOK49:45+34:1723:14
Märta AhlquistJärla Orienteringej godkänd
Ellen AnelandOK Ravinenej godkänd
Clara HellstenTumba-Mälarhöjden OKej start
Clara WerdinOK Älvsjö-Örbyej start
Elin AbelSnättringe SKej start

H10

2 250 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimHaninge SOK17:477:54
2Arvid MyrbergerTullinge SK18:06+0:198:02
3Gustav MyrbergerTullinge SK20:24+2:379:04
4Malte BellanderGustavsbergs OK22:18+4:319:54
5Erik NorinSöders-Tyresö22:22+4:359:56
6Ludvig HagwallJärla Orientering22:45+4:5810:06
7Olof ArevångTullinge SK23:29+5:4210:26
8Elias BladhTullinge SK24:59+7:1211:06
9Linus NileviHaninge SOK25:22+7:3511:16
10Jonathan NilssonGustavsbergs OK25:27+7:4011:18
11Oscar LundquistOK Ravinen26:25+8:3811:44
12Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK26:41+8:5411:51
13Oscar EricssonTumba-Mälarhöjden OK27:07+9:2012:03
14Ruben HårdSkogsluffarnas OK27:14+9:2712:06
15Ludvig NordSnättringe SK28:34+10:4712:41
16Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK29:14+11:2712:59
17Aron HöglundTullinge SK29:50+12:0313:15
18Hampus GlanshedHaninge SOK30:13+12:2613:25
19Gustav LübckeOK Ravinen30:21+12:3413:29
20Gabriel CarlqvistSnättringe SK30:58+13:1113:45
21Leo WisborgTullinge SK31:16+13:2913:53
22Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK32:02+14:1514:14
23Johannes NorrbyOK Södertörn32:05+14:1814:15
24Svante BrohagenOK Ravinen32:56+15:0914:38
25Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby33:09+15:2214:44
26Anton HedströmSöders-Tyresö33:16+15:2914:47
27Ture JohanssonSkogsluffarnas OK34:19+16:3215:15
28Sandro PruthSkogsluffarnas OK34:52+17:0515:29
29Ivar HägerSkogsluffarnas OK35:00+17:1315:33
30Arthur MildGustavsbergs OK35:22+17:3515:43
31Wilfred LarssonTullinge SK35:35+17:4815:48
32Gustav StorellHaninge SOK36:23+18:3616:10
33Sebastian LindblomGustavsbergs OK37:59+20:1216:52
34Nils EngstrandIFK Enskede39:56+22:0917:44
35Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK40:38+22:5118:03
36Rafael JaenssonOK Älvsjö-Örby41:16+23:2918:20
37Ruben ArenanderSkarpnäcks OL42:21+24:3418:49
38Arvid SjödinGustavsbergs OK46:39+28:5220:44
39Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK46:40+28:5320:44
40Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK48:57+31:1021:45
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Albert MührerIFK Enskedeej godkänd
Gustav RydeniusTullinge SKej start

Inskolning

1 760 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Ida AnderssonTullinge SKfullföljt
Astrid Backman HögbergTullinge SKfullföljt
Josefina BaylanTullinge SKfullföljt
Eskil BerghTullinge SKfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Liv DalenstamSnättringe SKfullföljt
Henry DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Nora DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Gustav DelvinTullinge SKfullföljt
Frida EkOK Ravinenfullföljt
Martin Eklund WännmanOK Södertörnfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Emil ForsbergTullinge SKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Linus HegnerOK Södertörnfullföljt
Sam HegnerOK Södertörnfullföljt
Viggo HenriquesOK Södertörnfullföljt
Edith JonssonTullinge SKfullföljt
Thea JonssonTullinge SKfullföljt
Benjamin LjunggrenSnättringe SKfullföljt
John LundborgSkogsluffarnas OKfullföljt
Cloe MatthewsTullinge SKfullföljt
Agnes MildGustavsbergs OKfullföljt
Hedda MogensenOK Ravinenfullföljt
Alvin NordinOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Oliver Nordmyr MagnussonSnättringe SKfullföljt
Aston NormarkTullinge SKfullföljt
Florence NormarkTullinge SKfullföljt
Thelma PruthSkogsluffarnas OKfullföljt
Majken RevenySkarpnäcks OLfullföljt
Vera RevenySkarpnäcks OLfullföljt
Wilmer RosendahlSnättringe SKfullföljt
Nele SamuelssonOK Södertörnfullföljt
Titti SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Klara SkogholmTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
ellen stadigOK Ravinenfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Nora StällbergTullinge SKfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Ines ThepperSnättringe SKfullföljt
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Holger Wiktor JareforsSnättringe SKfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt
Tage Von PostOK Södertörnfullföljt
Elina ÖdlundTullinge SKfullföljt
Liam De BoussardIFK Enskedeej start
John FlodmarkTullinge SKej start
Isak JohanssonOK Ravinenej start

U1H

1 790 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob VretenbrantHaninge SOK17:099:34
2Samuel SvennersjöSnättringe SK17:51+0:429:58
3Emil NorlinIFK Enskede18:28+1:1910:18
4Felix Sundell ÅnebyTullinge SK19:04+1:5510:39
5Hampus HolmbergSkarpnäcks OL19:18+2:0910:46
6Algot SjöstrandSnättringe SK20:42+3:3311:33
7Albin HessleTullinge SK22:01+4:5212:17
8Joar AbrahamssonOK Södertörn23:32+6:2313:08
9Harry EdlundOK Södertörn23:43+6:3413:14
10Maximilian AnderssonTullinge SK23:50+6:4113:18
11Felix KlevnäsOK Älvsjö-Örby24:28+7:1913:40
12Pontus AasaTullinge SK24:30+7:2113:41
13Pontus EnglundTullinge SK25:50+8:4114:25
14Jon Forsberg RundströmIFK Enskede25:59+8:5014:30
15Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK26:24+9:1514:44
16Ludvig NirvinHaninge SOK26:44+9:3514:56
17Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK26:53+9:4415:01
18Erik KällTumba-Mälarhöjden OK27:13+10:0415:12
19Isak RingelsOK Södertörn27:54+10:4515:35
20Lucas LyckTullinge SK28:08+10:5915:43
21Alfred WahrenSöders-Tyresö28:39+11:3016:00
22Ervin DixTullinge SK29:18+12:0916:22
23Olle JonasSkarpnäcks OL29:28+12:1916:27
24Isac NoblingTullinge SK29:33+12:2416:30
25Hugo AbelSnättringe SK29:37+12:2816:32
26Sebastian LarssonTullinge SK29:39+12:3016:33
27Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK30:44+13:3517:10
28Pål SödervallTullinge SK31:14+14:0517:26
29Mio Kvarnsell DisenmarkHellas Orientering31:30+14:2117:35
30Dawit NisserIFK Enskede31:35+14:2617:38
31Ludvig RosendahlSnättringe SK32:24+15:1518:06
32Robin BjörkmanOK Södertörn32:40+15:3118:14
33Caio PruthSkogsluffarnas OK33:22+16:1318:38
34Martin LindvallHaninge SOK33:35+16:2618:45
35Anton AkterinOK Älvsjö-Örby34:41+17:3219:22
36Otto LöfdahlHellas Orientering35:28+18:1919:48
37Albin ThorsénSkarpnäcks OL35:33+18:2419:51
38Leo KudoTullinge SK38:10+21:0121:19
39Felix GriffithsHaninge SOK38:38+21:2921:34
40Martin NordlundOK Älvsjö-Örby41:15+24:0623:02
41Samuel JonasSkarpnäcks OL41:20+24:1123:05
42Elis Von PostOK Södertörn44:09+27:0024:39
43Sigvard SturestigOK Södertörn46:22+29:1325:54
44Daniel BahowTullinge SK51:18+34:0928:39
45Fabian StålnackeTullinge SK53:38+36:2929:57
Joel ÅhgrenTullinge SKej godkänd
Malte NilssonOK Södertörnej godkänd
Erik JönssonOK Södertörnej start
Hugo GabrielssonSkarpnäcks OLej start
Erik SundinOK Älvsjö-Örbyej start
Eddie WoodhamHaninge SOKej start

U1D

1 870 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viola HolmströmOK Ravinen18:5110:04
2Sofia ErikssonOK Älvsjö-Örby18:58+0:0710:08
3Emma BergOK Ravinen19:00+0:0910:09
4Rut LundinHellas Orientering19:20+0:2910:20
5Miranda StrandTullinge SK20:29+1:3810:57
6Agnes LövgrenTullinge SK20:38+1:4711:02
7Fanny BergmanTullinge SK20:50+1:5911:08
8Lovis de VilliersOK Södertörn22:35+3:4412:04
9Filippa KarlqvistOK Södertörn22:49+3:5812:12
10Emmie HolmqvistSnättringe SK23:49+4:5812:44
11Mira VejedalSnättringe SK24:24+5:3313:02
12Lova JonssonSkarpnäcks OL24:40+5:4913:11
13Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby25:34+6:4313:40
14Sara BergOK Ravinen25:48+6:5713:47
15Ellen NybäckTullinge SK25:54+7:0313:51
16Vera AggeforsOK Ravinen25:57+7:0613:52
17Alice EdvallSkarpnäcks OL26:16+7:2514:02
18Maja FurusandTullinge SK26:20+7:2914:04
19Emelie EngholmTullinge SK26:52+8:0114:22
20Ella SjökvistJärla Orientering27:15+8:2414:34
21Elin LindhagenIFK Enskede28:18+9:2715:08
22Vendela ÖdlundTullinge SK28:37+9:4615:18
23Frida DäckforsTullinge SK29:18+10:2715:40
24Cornelia HagströmSnättringe SK29:30+10:3915:46
25Signe AlmJärla Orientering30:31+11:4016:19
26Isa FlodmanTullinge SK30:35+11:4416:21
27Hedvig LefflerIFK Enskede30:44+11:5316:26
28Tova LundborgSkogsluffarnas OK30:48+11:5716:28
29Emma VestinTullinge SK31:01+12:1016:35
30Wilma FredholmSnättringe SK31:03+12:1216:36
31Sophia EwingTullinge SK31:42+12:5116:57
32Nzola Maria BernhedOK Södertörn33:06+14:1517:42
33Stina NygrenTullinge SK33:33+14:4217:56
34Ellen FlordalSnättringe SK33:43+14:5218:01
35Julia EkOK Ravinen34:16+15:2518:19
36Ebba Mikaelsson LindTumba-Mälarhöjden OK34:25+15:3418:24
37Tilde DahlHaninge SOK35:30+16:3918:59
38Vera SylvanTullinge SK35:56+17:0519:12
39Liv StällbergTullinge SK36:15+17:2419:23
40Tilia TvingsjöTullinge SK36:54+18:0319:43
41Stina SperlingHaninge SOK37:11+18:2019:53
42Sissa LöfdahlHellas Orientering38:30+19:3920:35
43Matilda FlordalSnättringe SK38:39+19:4820:40
44Vera StällbergTullinge SK39:37+20:4621:11
45Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL46:04+27:1324:38
46Leah TegnebrattOK Södertörn46:09+27:1824:40
47Lea SundbergTullinge SK48:25+29:3425:53
48Greta MührerIFK Enskede51:06+32:1527:19
Melina LeidebrantHaninge SOKej start
Lilo HillgrenOK Södertörnej start
Rut HägerSkogsluffarnas OKej start
Lovisa NederheimHaninge SOKej start
Elin AlmgrenSöders-Tyresöej start
Lova OlholtHellas Orienteringej start

U2H

2 140 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL20:419:39
2Viktor WistrandTullinge SK23:39+2:5811:03
3Albin FranzénOK Södertörn27:30+6:4912:51
4Hugo AggeforsOK Ravinen27:42+7:0112:56
5Olof HagwallJärla Orientering27:48+7:0712:59
6Sixten BillerOK Södertörn28:11+7:3013:10
7Theo NylundOK Ravinen28:50+8:0913:28
8Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK29:07+8:2613:36
9Hugo ZieglerSnättringe SK29:51+9:1013:56
10Stellan JanssonJärla Orientering30:13+9:3214:07
11Arvid BoströmSnättringe SK31:10+10:2914:33
12Lucas De BoussardIFK Enskede32:19+11:3815:06
13Tim TörnblomTumba-Mälarhöjden OK33:16+12:3515:32
14Elion ReimeringerHaninge SOK33:26+12:4515:37
15Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK33:34+12:5315:41
16Vidar KvarnbäckTumba-Mälarhöjden OK33:43+13:0215:45
16Ture LindskogOK Ravinen33:43+13:0215:45
18Henning Horn af RantzienSkarpnäcks OL34:16+13:3516:00
19Leo LjungbergSkarpnäcks OL34:26+13:4516:05
20Oscar FredholmSnättringe SK34:43+14:0216:13
21Carl WännmanOK Södertörn35:50+15:0916:44
22Samuel SylvanTullinge SK36:01+15:2016:49
23David NybergSnättringe SK37:01+16:2017:17
24Emil KarlssonTullinge SK37:08+16:2717:21
25Linton BryngelssonTullinge SK38:14+17:3317:51
26Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK38:56+18:1518:11
27Elias LindholmHaninge SOK39:24+18:4318:24
28Lucas JohanssonTullinge SK41:04+20:2319:11
29Leo LindskogHaninge SOK41:12+20:3119:15
30Melker HalvorsenSkarpnäcks OL42:33+21:5219:52
31Leo BackhansTumba-Mälarhöjden OK42:50+22:0920:00
32Eskil MyrbergerTullinge SK43:47+23:0620:27
33Lukas FujiiSnättringe SK43:56+23:1520:31
34Morgan MäkeläHaninge SOK44:40+23:5920:52
35Hampus AlzénGustavsbergs OK45:38+24:5721:19
36Leo Walkenström Bohlin Skarpnäcks OL51:58+31:1724:17
37Vincent LeijonTumba-Mälarhöjden OK54:09+33:2825:18
38Gabriel SörqvistTumba-Mälarhöjden OK55:36+34:5525:58
39Abraham BaylanTullinge SK59:29+38:4827:47
40Jack GriffithsHaninge SOK1:01:34+40:5328:46
41Sixten SjölanderTullinge SK1:08:30+47:4932:00
42Gustav HenrikssonOK Södertörn1:18:45+58:0436:47
Johannes FastmarkSkarpnäcks OLej godkänd
Simon HungTumba-Mälarhöjden OKej start
Simon WenzinOK Södertörnej start
Joar StangeOK Södertörnej start
Malcolm WirénHaninge SOKej start
Leonardo CampanaSkarpnäcks OLej start
Anton FurusjöTumba-Mälarhöjden OKej start
Manne NamslauerSkogsluffarnas OKej start
Oskar JanssonHaninge SOKej start

U2D

2 190 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga BeinhoffGustavsbergs OK22:1510:09
2Tuva HolmströmOK Ravinen25:57+3:4211:50
3Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby30:18+8:0313:50
4Lina BrinellHaninge SOK31:31+9:1614:23
5Thea GeliusSnättringe SK31:36+9:2114:25
6Moa FogelsjööOK Älvsjö-Örby31:49+9:3414:31
7Majken JanssonSkarpnäcks OL32:04+9:4914:38
8Moa KlingbergSnättringe SK32:08+9:5314:40
9Elvira JaråsHellas Orientering33:01+10:4615:04
10Alice NordströmOK Södertörn33:49+11:3415:26
11Selma RusckOK Ravinen34:36+12:2115:47
12Milla KlassonOK Ravinen34:39+12:2415:49
13Felizia TegnebrattOK Södertörn35:14+12:5916:05
14Thea SöderlundHaninge SOK35:49+13:3416:21
15Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OK35:59+13:4416:25
16Mirja NordinSkarpnäcks OL36:36+14:2116:42
17Majken LindqvistSkogsluffarnas OK37:10+14:5516:58
18Elvira HagströmSnättringe SK37:25+15:1017:05
19Wilda LeidebrantHaninge SOK38:15+16:0017:27
20Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL38:20+16:0517:30
21Hilma FalkTumba-Mälarhöjden OK39:38+17:2318:05
22Filippa SkeppströmTumba-Mälarhöjden OK39:42+17:2718:07
23Johanna CronaOK Södertörn39:53+17:3818:12
24Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK40:21+18:0618:25
25Ida SamuelssonOK Södertörn42:21+20:0619:20
26Tuva Wiktor JareforsSnättringe SK42:22+20:0719:20
27Elsa SvedellSkarpnäcks OL42:29+20:1419:23
28Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL42:36+20:2119:27
29Hanna ForsblomTumba-Mälarhöjden OK43:04+20:4919:39
29Blenda SandénOK Södertörn43:04+20:4919:39
31Elin BjörklundTullinge SK43:21+21:0619:47
32Sigrid HammarskiöldSkarpnäcks OL43:38+21:2319:55
33Tilda MattssonOK Södertörn44:30+22:1520:19
34Ester HägerOK Södertörn45:31+23:1620:47
35Hedda OlholtHellas Orientering45:45+23:3020:53
36Teresa GiocoliSnättringe SK46:57+24:4221:26
37Emilia WikstrandHaninge SOK47:48+25:3321:49
38Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK49:05+26:5022:24
39Alva VildirSkarpnäcks OL49:36+27:2122:38
40Ada CavanderOK Södertörn49:49+27:3422:44
41Sanna RosellOK Södertörn51:12+28:5723:22
42Lisa FribergerJärla Orientering51:51+29:3623:40
43Liv MårtenssonTumba-Mälarhöjden OK52:39+30:2424:02
44Emma LindströmTumba-Mälarhöjden OK53:38+31:2324:29
45Lone Granefelt HalvorsenSkarpnäcks OL55:00+32:4525:06
46Maya NygrenTumba-Mälarhöjden OK59:07+36:5226:59
47Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK59:13+36:5827:02
48Ebba SivarsTumba-Mälarhöjden OK1:00:57+38:4227:49
49Annie ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:08:14+45:5931:09
50Tove ErlandssonOK Södertörn1:12:28+50:1333:05
Nicole JakobssonOK Södertörnej godkänd
Alva HenrikssonOK Södertörnej godkänd
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej godkänd
Matilda BolanderSnättringe SKej start
Sigrid WärngårdSkarpnäcks OLej start
Fanny ComérusTumba-Mälarhöjden OKej start
Märta NamslauerSkogsluffarnas OKej start
Victoria HeinebornTumba-Mälarhöjden OKej start
Klara GabrielssonSkarpnäcks OLej start
Ella RanhagenSnättringe SKej start
Victoria LindbergTumba-Mälarhöjden OKej start

U3

2 360 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LindbergOK Älvsjö-Örby30:2212:52
2Emma SvidénSöders-Tyresö33:09+2:4714:02
3Elin AlpstenOK Södertörn35:35+5:1315:04
4Melker CarlingerSkogsluffarnas OK36:01+5:3915:15
5Heidi HolmqvistSnättringe SK36:43+6:2115:33
6Hugo BacklundTullinge SK38:18+7:5616:13
7Ebba ForsbergOK Ravinen40:36+10:1417:12
8Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK43:49+13:2718:33
9Saga RanhagenSnättringe SK44:16+13:5418:45
10Isabella NilssonGustavsbergs OK44:19+13:5718:46
11Ella UllstenOK Södertörn45:34+15:1219:18
12Emil BrinellHaninge SOK47:50+17:2820:16
13Fredrik OlssonOK Södertörn52:32+22:1022:15
14Kerstin ChristieSnättringe SK54:52+24:3023:14
15Truls MansénSkarpnäcks OL58:02+27:4024:35
16Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby1:05:44+35:2227:51
17Luukas De La Torre LehtiniemiHaninge SOK1:06:40+36:1828:14
18Hjalmar RusckOK Ravinen1:18:25+48:0333:13
Alvar MelinHaninge SOKej start
David AlanderSnättringe SKej start

U4

3 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina BergOK Ravinen47:2214:50
2Ellen EkströmOK Ravinen1:22:13+34:5125:46
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser