Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Boforsloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Boforsloppet
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / OK Djerf
Datum: lördag 23 april 2016

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lars Peter TuhlinÖppen motion 7 (53)33:53+10:4510:29

Almby IK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna ThuressonÖppen motion 1 (8)30:4313:39
1Ann-Britt GöranssonD60 (12)31:189:41
1Malin WiklundD40 (2)1:07:2612:46
1Sofie FranzénD14 (18)38:398:56
4Joakim DahlbergÖppen motion 8 (17)53:52+3:3910:12
4Jonatan GreenH12 (18)27:15+6:058:56
5Mikael GöranssonÖppen motion 8 (17)54:41+4:2810:21
6Henrik FranzénH14 (19)36:33+5:538:27
6Yvonne FranzénD45 (11)1:07:53+14:3512:51
9Anders LarssonÖppen motion 5 (40)43:48+8:2510:08
12Jonatan KraftH14 (19)48:20+17:4011:11
14Olof HalfvarssonH14 (19)58:05+27:2513:26
14Nils KylbornH16 (19)1:14:49+31:1613:45
16Per SkoglundÖppen motion 3 (16)1:11:58+44:0023:35
16Lars KarlssonÖppen motion 7 (53)39:04+15:5612:05
17Johan ThuressonH14 (19)1:08:05+37:2515:45
17Johannes GreenH16 (19)1:20:49+37:1614:51
23Fredrik CampbellÖppen motion 5 (40)54:39+19:1612:39
29Johanna NäslundÖppen motion 5 (40)58:09+22:4613:27
42Valter FallÖppen motion 7 (53)54:21+31:1316:49
Sonja EwensInskolning (11)fullföljt
Mikael ÅhlundÖppen motion 7 (53)ej godkänd
Ingrid EwinsD12 (15)ej godkänd
Karl-Göran WahlströmH65 (6)ej godkänd
Sofia GreenD14 (18)ej godkänd
Daniel KraftH12 (18)ej start
Astrid KraftU1 (22)ej start

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lena JansonD60 (12)31:49+0:319:51

Askersunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jimmy JohnssonÖppen motion 3 (16)44:41+16:4314:39
11Bo BrånnH75 (13)1:02:06+24:4517:23
20Tomas OlaussonH60 (23)1:15:07+25:4914:13

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Bengt-Ove BlomkvistH60 (23)1:05:52+16:3412:28

Dalaportens OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Saga MattssonD12 (15)33:06+8:3210:51
21Isak StinesenU1 (22)39:27+18:1216:10
25Per StinessenÖppen motion 7 (53)44:42+21:3413:50
Linda StinessenD40 (2)ej start

Degerfors OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonathan EloH12 Kort (1)31:1813:54
1Greta AndréD12 Kort (1)27:2412:10
1Oliwer MolinH16 Kort (1)1:09:1816:02
3Ella LaineD10 (4)31:34+9:4314:01
3Arvid LundinH14 Kort (3)45:10+16:1914:48
4Emma AdamssonD14 Kort (4)50:47+18:1916:39
5Erik GustafssonU1 (22)23:35+2:209:39
6Gabriel LaineU1 (22)26:09+4:5410:43
6Matheus LaineU1 (22)26:09+4:5410:43
8Eric LuthmanH12 (18)31:14+10:0410:14
9Gustav LjungbergH10 (13)24:34+8:2810:55
11Ida LjungbergU1 (22)28:33+7:1811:42
12Saga QuickU1 (22)28:38+7:2311:44
13Larsia KasumovitchU1 (22)28:43+7:2811:46
13Liam FalanderH12 (18)34:28+13:1811:18
36Filippa JohnsonÖppen motion 5 (40)1:17:41+42:1817:58
50Kristina TinglöfÖppen motion 7 (53)1:14:49+51:4123:09
Linnea LutmanInskolning (11)fullföljt
Ludvig RosenÖppen motion 5 (40)ej godkänd
Kenneth FalanderÖppen motion 3 (16)ej start
Axel GustafssonInskolning (11)ej godkänd

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sara JohanssonD21 (12)1:06:01+3:369:07

Fellingsbro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Alice JanssonU2 (14)59:54+38:4426:37

Fellingsbro GOIF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Mats HastadH60 (23)ej start

Filipstads OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1David Wigh-DahlgrenU1 (22)21:158:42
1Tim Wigh-DahlgrenU2 (14)21:109:24
11Mats WilhelmssonH50 (20)1:04:12+21:1410:02
15Hjalmar WIlhelmssonH12 (18)40:35+19:2513:18
Joel WilhelmssonInskolning (11)fullföljt

FK Boken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Jan-I NygrenÖppen motion 8 (17)1:22:58+32:4515:42
31Malin NilssonÖppen motion 7 (53)47:20+24:1214:39

Gagnefs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Karin JohanssonD16 (13)1:19:40+35:1617:30
17Maria Johansson LissÖppen motion 8 (17)1:54:33+1:04:2021:41

Garphyttans IF

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars SchagerströmH50 (20)47:04+4:067:21
3Magnus BernÖppen motion 7 (53)26:35+3:278:13
3Torun PahlmD50 (10)50:03+9:2911:28
3Axel NilssonH10 (13)19:14+3:088:32
3Lena JanssonD55 (12)1:00:28+15:0913:52
4Peter MårtenssonÖppen motion 3 (16)37:30+9:3212:17
5Elin SchagerströmD16 (13)53:22+8:5811:43
7Nelly MårtenssonD12 (15)34:34+10:0011:20
7David MårtenssonH14 (19)38:07+7:278:49
7Leif KrügerÖppen motion 8 (17)59:54+9:4111:20
8Martin RisbergÖppen motion 9 (8)1:52:27+48:4013:52
9Niklas DoeringÖppen motion 8 (17)1:01:54+11:4111:43
11Stina BernD12 (15)40:37+16:0313:19
11Rasmus DoeringH12 (18)33:49+12:3911:05
14Niclas RisbergÖppen motion 5 (40)47:39+12:1611:01
15Jesper MelinÖppen motion 8 (17)1:29:32+39:1916:57
16Elin Sundvall KrügerD14 (18)1:07:46+29:0715:41
27Kaisa MårtenssonÖppen motion 5 (40)56:58+21:3513:11
33Anna NilssonÖppen motion 5 (40)1:04:04+28:4114:49
34Karin NilssonÖppen motion 5 (40)1:04:08+28:4514:50
48Inga-Britt MalmÖppen motion 7 (53)1:12:11+49:0322:20
Nils SchagerströmH14 (19)ej start
Elin DoeringU2 (14)ej start

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders JohanssonÖppen motion 7 (53)23:087:09

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kalle JohanssonÖppen motion 7 (53)27:34+4:268:32

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anna MattssonÖppen motion 7 (53)37:12+14:0411:31

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Johan MattssonÖppen motion 7 (53)37:55+14:4711:44

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Axel SjöbergÖppen motion 7 (53)40:34+17:2612:33

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Vanja JohanssonÖppen motion 7 (53)40:52+17:4412:39

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Göran JohanssonÖppen motion 7 (53)47:32+24:2414:42

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Torgny LundkvistÖppen motion 7 (53)53:30+30:2216:33

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
51Eva LundkvistÖppen motion 7 (53)1:16:16+53:0823:36

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Håkan JohanssonÖppen motion 7 (53)utgått

Gyllene Dojjan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Samuel JohanssonÖppen motion 7 (53)ej godkänd

Hagaby GoIF Örebro

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin RegbornÖppen motion 9 (8)1:03:477:52
2Mats ErikssonH45 (12)59:44+0:208:15
2Johannes ÄngH18 (6)1:15:52+19:1610:29
3Benita HanssonD21 (12)1:04:25+2:008:54
4Judit WennblomD10 (4)37:01+15:1016:27
4Hannes WegeliusH18 (6)1:30:59+34:2312:35
5Sofia HolmgrenD50 (10)52:53+12:1912:07
5Rebecka HöögÖppen motion 5 (40)38:39+3:168:56
6Michael WennblomÖppen motion 8 (17)59:17+9:0411:13
6Adam KuttiH18 (6)1:42:29+45:5314:10
7Carina RegbornD45 (11)1:09:37+16:1913:11
8Sebastian MånssonH21 (16)1:14:41+8:467:21
8Hans-Olof CarlsenH60 (23)1:01:41+12:2311:40
8Torbjörn KarlssonH55 (18)1:02:45+13:199:49
9Arvid ErikssonH16 (19)56:03+12:3010:18
9Marit ÄngD50 (10)1:16:17+35:4317:29
9Mikael AnderssonH45 (12)1:09:36+10:129:37
11Lovisa FalkD21 (12)1:19:22+16:5710:58
14Jan GustafssonH55 (18)1:14:00+24:3411:34
18Gabriella WennblomÖppen motion 5 (40)51:02+15:3911:48
19Yngve WegeliusH50 (20)1:18:40+35:4212:18
21Lennart JaveliusÖppen motion 5 (40)53:25+18:0212:21
Adam NymanH21 (16)ej start
Pär LundkvistH55 (18)ej start

HAGFORS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Erik AnderssonU1 (22)32:17+11:0213:13

Hallstahammars OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan RambergH18 (6)56:367:49
11Torsten RambergÖppen motion 5 (40)44:39+9:1610:20
19Lena RambergÖppen motion 5 (40)51:05+15:4211:49

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Åke SvenssonH55 (18)1:02:44+13:189:49

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Zeb PalmH16 (19)55:16+11:4310:09
Anette PalmD40 (2)ej start
Lilian PalmD14 (18)ej start

Hällefors OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Johnny BrandtH75 (13)46:13+8:5212:56
8Nils MogrenH70 (8)51:39+14:4214:28
15Bo EngborgH60 (23)1:07:09+17:5112:43
18Gunnar SpelkvistH55 (18)1:23:24+33:5813:03

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Karl Evert SvenssonH65 (6)1:18:38+25:3614:53

IF Start

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mattias GustafssonÖppen motion 8 (17)1:01:28+11:1511:38

IFK Brattfors

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Sören SvenssonÖppen motion 7 (53)43:43+20:3513:32

IFK Mora OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Örjan SvahnH60 (23)ej start

IK Vikings OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elsa FischerD14 Kort (4)32:2810:38
1Elias LarssonH14 Kort (3)28:519:27
2Amanda LagerbergD14 Kort (4)45:57+13:2915:03
2Benjamin LarssonH14 Kort (3)43:59+15:0814:25
3Anja PetterssonD14 Kort (4)45:59+13:3115:04
3Adrian LundbergH18 (6)1:19:21+22:4510:58
5Anders JonssonH50 (20)55:24+12:268:40
5Simon LundbergH18 (6)1:31:26+34:5012:38
6Leif LindhH70 (8)44:54+7:5712:34
7Ewa LundbergD50 (10)59:10+18:3613:34
9Julia AnderssonD16 (13)1:02:31+18:0713:44
9Matthias Kalle DalheimerÖppen motion 7 (53)37:19+14:1111:33
12Jonas AnderssonÖppen motion 3 (16)48:31+20:3315:54
16Tim DalheimerH16 (19)1:16:46+33:1314:06
17Antonio ArcherU1 (22)32:13+10:5813:12
20Tanja DalheimerÖppen motion 5 (40)52:59+17:3612:15
39Per-Martin SvärdÖppen motion 7 (53)53:21+30:1316:31

IK Ymer

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anita EklöfD60 (12)46:39+15:2114:26
37Göran EklöfÖppen motion 5 (40)1:23:35+48:1219:20

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Linnea MartinssonD21 (12)1:02:258:37

Karlskoga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Isabella LaineU2 (14)46:33+25:2320:41

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Malte GranefeltU2 (14)26:46+5:3611:53

KFUM Örebro OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elin Sundkvist BergD35 (1)1:29:1413:57
2Birgitta ArleboD70 (7)39:40+1:1413:35
2Sara FredrikssonÖppen motion 3 (16)31:00+3:0210:09
3Melker ForsbergH16 (19)45:25+1:528:20
3Hans Göran PetterssonH60 (23)53:50+4:3210:11
4Emma SeguraU1 (22)22:43+1:289:18
4Erik GöthlinH40 (13)1:03:45+10:277:52
5Linus MalmH14 (19)34:12+3:327:55
5Karin JohanssonD45 (11)1:06:08+12:5012:31
5Julia BergD14 (18)43:48+5:0910:08
7Jakob BergH40 (13)1:24:49+31:3110:28
9Johanna BergD12 (15)38:26+13:5212:36
9Gustav AskrothH14 (19)41:52+11:129:41
10Henrik AskrothH40 (13)1:28:50+35:3210:58
12William SeguraH16 (19)1:04:20+20:4711:49
12Olle HaglundH10 (13)33:02+16:5614:40
13Daniel DjuefeldtÖppen motion 5 (40)46:28+11:0510:45
16Jacob ErikssonH21 (16)1:38:23+32:289:41
16Stina JohanssonÖppen motion 5 (40)48:48+13:2511:17
18Oscar AskrothH12 (18)59:25+38:1519:28
28Maria AskrothÖppen motion 7 (53)46:11+23:0314:17
28Maria MagnussonÖppen motion 5 (40)57:57+22:3413:24
31Anette ForsbergÖppen motion 5 (40)1:03:37+28:1414:43
33Ingemar WidénÖppen motion 7 (53)47:51+24:4314:48
43Eleonor GrönvallÖppen motion 7 (53)55:53+32:4517:18

Kils OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lina UllerD10 (4)21:519:42
1Christer SkoogH55 (18)49:267:44
1Anna NordströmD45 (11)53:1810:05
2Lukas OlmH16 (19)44:38+1:058:12
2Anton UllerH14 (19)31:25+0:457:16
2Lars NordströmH55 (18)54:28+5:028:31
2Nora HolmgårdD14 (18)39:49+1:109:13
4Ella NordströmD16 (13)52:02+7:3811:26
4Jonathan UllerH16 (19)46:35+3:028:33
4Marit NilssonD65 (4)52:41+13:0516:18
4Helen SkoogD45 (11)1:04:22+11:0412:11
4Joel HolmgårdU2 (14)25:45+4:3511:26
5Magnus NordströmH45 (12)1:04:13+4:498:52
6Sofia HolmgårdH40 (13)1:17:59+24:419:37
6Jan OlmH21 (16)1:09:24+3:296:49
7Lars HolmgårdH50 (20)57:52+14:549:03
7Linn LugneD16 (13)55:38+11:1412:13
7Rebecka WestlundD14 (18)46:28+7:4910:45
8Kerstin Fürst LugneÖppen motion 3 (16)42:51+14:5314:02
10Sanna SkoogD21 (12)1:13:43+11:1810:11
10Anders WestlundH45 (12)1:17:04+17:4010:39
11Ulf MellerdalH45 (12)1:17:23+17:5910:42
12Anna UllerÖppen motion 5 (40)46:22+10:5910:43
16Fredrik WestlundH12 (18)43:37+22:2714:18
26Maria NordströmÖppen motion 7 (53)45:06+21:5813:57
Henry NordströmInskolning (11)fullföljt
Klara NordströmD14 (18)ej godkänd
Amanda MellerdalD16 (13)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Katarina GustavssonÖppen motion 3 (16)49:01+21:0316:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik OlssonÖppen motion 8 (17)52:24+2:119:55

Korsnäs IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Viktor WallinH16 (19)53:57+10:249:55
35Bo WallinÖppen motion 5 (40)1:07:18+31:5515:34

Kristinehamns OK

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Runo JohanssonH70 (8)38:46+1:4910:51
4Börje MüllerH65 (6)1:32:49+39:4717:34
5Christer GillenäsH65 (6)1:38:52+45:5018:43
6Britt GunnarssonD60 (12)39:58+8:4012:22
7Birgitta JohanssonD60 (12)41:01+9:4312:41
8Elisabet FalemoD55 (12)1:13:50+28:3116:56
10Sven-Erik BrodinH60 (23)1:03:15+13:5711:58
10Per NymanH55 (18)1:06:25+16:5910:23
11Michael ForslundÖppen motion 7 (53)38:04+14:5611:47
11Jonas LarssonH40 (13)1:29:47+36:2911:05
12Bertil JohanssonÖppen motion 8 (17)1:08:38+18:2512:59Ladda ner rutt i gpx-format
12Emelie ForslundD12 (15)42:26+17:5213:54
12Gunnel GillenäsD60 (12)50:20+19:0215:34
13Per FredbergH21 (16)1:19:33+13:387:49
13Magdalena SalenbäckD12 (15)43:09+18:3514:08
13Lars NymanH50 (20)1:04:54+21:5610:09
14Thord SalenbäckH50 (20)1:05:51+22:5310:18
14Anna SalenbäckÖppen motion 3 (16)52:40+24:4217:16
17Jan KarlssonH50 (20)1:14:26+31:2811:38
17Stefan GunnarssonH60 (23)1:09:31+20:1313:09
19Roland ÖhmanÖppen motion 7 (53)39:46+16:3812:18
44Leif LindbergÖppen motion 7 (53)56:26+33:1817:28
Margareta PerssonD55 (12)utgått
Bo GustafssonH65 (6)utgått

Kroppa IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Britt FredrikssonD60 (12)36:47+5:2911:23
7Kjell-Åke RyenH70 (8)49:03+12:0613:44
8Anna-Lena SarfveD50 (10)1:00:14+19:4013:48

Kvarnsvedens GOIF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Anders MalmbergH60 (23)51:12+1:549:41
10Marie MalmbergD55 (12)1:14:26+29:0717:04

Köping-Kolsva OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Siv FrodinD70 (7)42:31+4:0514:33
6Johanna LarssonD21 (12)1:08:11+5:469:25
9Marcus EkH21 (16)1:14:57+9:027:22
10Jonas VikströmH21 (16)1:15:41+9:467:26
12Sandra BurénD21 (12)1:29:56+27:3112:26
15Johan CelanderH21 (16)1:24:15+18:208:17
18Ernst Ove EkÖppen motion 7 (53)39:21+16:1312:10
21Leif WadmanH60 (23)1:18:43+29:2514:54

Laxå OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Johan OskarssonH50 (20)58:41+15:439:11
9Kenneth GustavssonH60 (23)1:02:48+13:3011:53
27Ann-Sofie LarssonÖppen motion 7 (53)45:07+21:5913:58

Lesjöfors SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Matz AnderssonH50 (20)1:03:19+20:219:54

Lindebygdens OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anna-Maria BackrydD50 (10)40:349:18
1Annika BrodinD55 (12)45:1910:23
1Asta SjöbergD75 (3)37:3712:52
5Axel ThybeckH10 (13)22:39+6:3310:04
8Lovisa ThybeckU1 (22)26:14+4:5910:45
8Simon BjörklundH16 (19)55:27+11:5410:11
8Ella KruseU2 (14)32:22+11:1214:23
8Robert KruseÖppen motion 5 (40)41:53+6:309:41
9Patrik ThybeckH50 (20)1:02:22+19:249:45
12Anton KruseH12 (18)34:26+13:1611:17
16Henrik HallorH50 (20)1:14:09+31:1111:36
30Camilla KruseÖppen motion 7 (53)47:09+24:0114:35

Ljungskile FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kent KardellH65 (6)53:0210:02

Lustens OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Melvin NilssonH80 (3)40:1613:47
2Mariann NilssonD75 (3)48:42+11:0516:40
5Lennart MattssonH70 (8)44:37+7:4012:29
8Majbritt MonsénÖppen motion 1 (8)1:06:30+35:4729:33
11Linnea LandforsÖppen motion 8 (17)1:03:22+13:0912:00
11Josefin MagnussonÖppen motion 3 (16)44:50+16:5214:41
13Torbjörn MagnussonÖppen motion 7 (53)38:39+15:3111:57
13Niklas KarlssonH40 (13)1:42:22+49:0412:38
16David ÅkerlindH14 (19)1:06:10+35:3015:18
16Björn EngströmH55 (18)1:16:06+26:4011:54
22Kristina LandforsÖppen motion 7 (53)42:23+19:1513:07

Malungs OK Skogsmårdarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan ErikssonH50 (20)42:586:43
6Janne JanssonH75 (13)48:18+10:5713:31
11Julia GunnarssonD16 (13)1:15:07+30:4316:30
16Ronnie ErikssonH60 (23)1:08:21+19:0312:56
Lars ÅkermanH45 (12)ej start

Mariestads FK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars-Erik NilssonH70 (8)36:5710:21
2Maria SkogsbergD50 (10)47:59+7:2511:00
3Johan PerssonÖppen motion 5 (40)37:20+1:578:38
3Kjell PerssonH80 (3)46:53+6:3716:03
3Anne-Catrine PerssonD75 (3)55:17+17:4018:55
11Monica LööfD60 (12)49:29+18:1115:19
17Håkan LööfÖppen motion 7 (53)39:18+16:1012:10

OK Alferna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ewa-Liz SällD55 (12)1:06:08+20:4915:10
8Kjell LarssonH75 (13)51:53+14:3214:31
12Lena LjunggrenD55 (12)1:36:06+50:4722:02

OK Amne

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola HoltbringH20 (1)1:39:3112:17
2Lars-Erik LarssonH75 (13)39:18+1:5711:00
4Bengtåke AnderssonH70 (8)44:17+7:2012:24
5Britt-Marie LöfströmÖppen motion 1 (8)41:17+10:3418:20
9Britt-Marie AnderssonD60 (12)46:16+14:5814:19
9Stig BengtssonH75 (13)54:25+17:0415:14
12Mika TolonenH45 (12)1:19:10+19:4610:56
14Ingvar AnderssonH60 (23)1:06:31+17:1312:35
15Anette TolonenÖppen motion 3 (16)58:32+30:3419:11
15Sofia TolonenD14 (18)1:00:14+21:3513:56
Jonas OlssonH12 (18)ej start

OK Djerf

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Frida JohanssonD16 (13)44:249:45
2Linus Bodin-LiliegrenU1 (22)21:59+0:449:00
2Elin LindbladD16 (13)47:43+3:1910:29
3Axel LindbladU1 (22)22:26+1:119:11
3Amanda JanssonD16 (13)51:00+6:3611:12
3Ellen PelanderD12 (15)28:37+4:039:22
4Jonna LindbladD12 (15)30:42+6:0810:03
4Alexander JanssonH14 (19)33:34+2:547:46
4Edvard PelanderH10 (13)20:17+4:119:00
4Ylva JohanssonD14 (18)43:15+4:3610:00
6Maja WelanderÖppen motion 5 (40)39:58+4:359:15
8Tova ErikssonD16 (13)56:51+12:2712:29
10Selma ErikssonD14 (18)48:19+9:4011:11
13Anton HanssonH16 (19)1:07:19+23:4612:22
14Matilda HolmD14 (18)58:28+19:4913:32
18Anton HolmH16 (19)1:39:21+55:4818:15
22Lin PelanderU1 (22)40:57+19:4216:46
34Marie LindbladÖppen motion 7 (53)48:08+25:0014:54
Lucas Bodin LiliegrenInskolning (11)fullföljt
Miriam StrömbergInskolning (11)fullföljt
Gustav HanssonÖppen motion 5 (40)ej godkänd
Emma WahlströmD14 (18)ej start

OK Fjällstigen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lars Ivar BergmanH70 (8)ej start

OK Fryksdalen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Karin JanssonD60 (12)36:33+5:1511:18
7Paavo YlikiiskiläH60 (23)58:56+9:3811:09

OK Hedströmmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ragnar ErikssonH75 (13)42:29+5:0811:54

OK Järnbärarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Hjalmar NordquistH75 (13)54:45+17:2415:20
Ove JohanssonH75 (13)ej godkänd

OK Klemmingen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Oscar VagmanH21 (16)ej start

OK Klyftamo

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Irma SvenssonD14 (18)41:42+3:039:39
6Claes-Håkan SvenssonÖppen motion 9 (8)1:31:28+27:4111:17

OK Letstigen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan WittigÖppen motion 3 (16)39:40+11:4213:00
8Kerstin CarlssonD60 (12)42:41+11:2313:12
14Pär EvsellÖppen motion 7 (53)38:41+15:3311:58
15Kenneth HagströmH55 (18)1:15:22+25:5611:47
24Lisa Dömstedt DalénÖppen motion 7 (53)44:21+21:1313:43

OK Milan

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt-Marie EklöfD70 (7)38:2613:09
1Therese KorkeakoskiD21 Kort (3)54:4110:21
2Jan-Åke Stolt KarlssonÖppen motion 7 (53)25:56+2:488:01
2Tom KorkeakoskiH21 Kort (2)1:34:32+11:2811:40
4Per EklöfH21 (16)1:07:03+1:086:35
5Elisabeth ErikssonD70 (7)48:39+10:1316:39
8Lisa WesterbergD21 (12)1:11:05+8:409:49
8Anders HaglundH40 (13)1:26:31+33:1310:40
8Anders LöwgrenH45 (12)1:08:11+8:479:25
12Lars ÖstlinH60 (23)1:04:43+15:2512:15
15Oliver PetterssonH14 (19)58:40+28:0013:34
18Stefan ÖbergH60 (23)1:10:55+21:3713:25
20Niklas SanderH50 (20)1:23:21+40:2313:02
22Leif JohanssonH60 (23)1:19:22+30:0415:01
32Ingela PetterssonÖppen motion 5 (40)1:03:47+28:2414:45
38Catrine StoltÖppen motion 7 (53)52:04+28:5616:07
38Nils LöfgrenÖppen motion 5 (40)2:01:26+1:26:0328:06
47Eva KorkeakoskiÖppen motion 7 (53)1:12:02+48:5422:18
49Karin ÖstinÖppen motion 7 (53)1:14:37+51:2923:06
Ulrika SanderD45 (11)ej godkänd
Filip SöderlundH21 Kort (2)ej start
Sanna SanderD14 (18)ej start
Peter ÖstlundH65 (6)ej start

OK Roslagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Carolina AnderssonD45 (11)1:03:02+9:4411:56
15Jens AnderssonH50 (20)1:12:27+29:2911:20

OK Skogshjortarna

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bengt JohanssonH65 (6)58:55+5:5311:09
3Lukas LarssonH14 (19)32:01+1:217:24
5Lennart HålsjöH60 (23)56:27+7:0910:41
6Lars-Erik FredrikssonÖppen motion 7 (53)31:32+8:249:45
8Simon VeltmanH14 (19)41:27+10:479:35
11Gustav HarryssonH14 (19)47:58+17:1811:06
Arvid ÖhrvallH14 (19)ej godkänd
Anton LundH14 (19)ej godkänd

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Roland SvenssonH60 (23)49:189:20

OK Tisaren

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magdalena SjödinÖppen motion 3 (16)27:589:10
1Magnus PerssonH40 (13)53:186:34
1Valter PetterssonH14 (19)30:407:05
1Emil LarssonH12 (18)21:106:56
2Dan LarssonH40 (13)58:08+4:507:10
2Robin HelmerssonH10 (13)17:16+1:107:40
2Tomas HallménH21 (16)1:06:39+0:446:33
5Anton HallorH21 (16)1:08:57+3:026:47
5Urban SärnbrinkH40 (13)1:16:10+22:529:24
5Alfred SjödinH12 (18)28:31+7:219:20
6Philip SjödinH10 (13)23:01+6:5510:13
6Lisa HallménD16 (13)53:54+9:3011:50
6Noel HelmerssonH12 (18)28:37+7:279:22
7LindaLarsson Öppen motion 3 (16)42:32+14:3413:56
7Jonas PetterssonH45 (12)1:06:02+6:389:07
7Hugo SjödinÖppen motion 5 (40)41:34+6:119:37
8Isak LarssonH10 (13)24:30+8:2410:53
9Britt-Marie ForsgrenD55 (12)1:14:12+28:5317:01
10Maja SjödinU2 (14)38:15+17:0517:00
10Johanna SärnbrinkD16 (13)1:03:27+19:0313:56
10Linus KarlssonH12 (18)33:27+12:1710:58
14Amanda SjödinD12 (15)52:10+27:3617:06
19Christer ForsgrenH60 (23)1:12:21+23:0313:42
29Karin SärnbrinkÖppen motion 7 (53)46:38+23:3014:26
Jan SjödinH40 (13)ej start
Barbro IsakssonD55 (12)ej start
Rasmus EhnU2 (14)ej start

OK Tylöskog

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Martin SvärdH21 Kort (2)1:23:0410:15
1Stig IsraelssonH75 (13)37:2110:27
3Fanny FallénD21 Kort (3)1:16:02+21:2114:24
9Bo GustafssonH55 (18)1:05:34+16:0810:15
11Jonas KarlssonH55 (18)1:08:06+18:4010:39

OK Tyr

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Cornelia KindlundD12 (15)24:348:03
1Oskar NymanH16 (19)43:338:00
1Martin PetterssonÖppen motion 8 (17)50:139:30
1Anton JonssonH10 (13)16:067:09
1Lotta RåbergD65 (4)39:3612:15
1Ola PermanÖppen motion 5 (40)35:238:11
2Emma SahleskogU2 (14)24:58+3:4811:05
2Julia ForsgrenD12 (15)28:17+3:439:16
2Ingrid KensbyD55 (12)49:17+3:5811:18
2Gilbert KarlströmÖppen motion 1 (8)39:54+9:1117:44
2Birger KarlströmÖppen motion 1 (8)39:54+9:1117:44
2Lena GranefeltD65 (4)41:51+2:1512:57
2Linnea BjörklundD10 (4)29:31+7:4013:07
2Arvid ErikssonH12 (18)26:20+5:108:38
3Mikael TakeÖppen motion 9 (8)1:28:44+24:5710:57
3Fredrik BarrulfH50 (20)51:57+8:598:07
3Anna ForsgrenÖppen motion 8 (17)53:44+3:3110:10
3Johannes VikströmU2 (14)25:33+4:2311:21
3Eva TrangiusD65 (4)49:14+9:3815:14
3Danilo MobergH12 (18)26:25+5:158:39
3Thomas HollowellH55 (18)56:04+6:388:46
4Marie AlfredssonD50 (10)51:57+11:2311:54
4Mathias SwartzÖppen motion 5 (40)38:11+2:488:50
4Göran KarlströmÖppen motion 1 (8)39:59+9:1617:46
4Ola HolstÖppen motion 9 (8)1:30:22+26:3511:09
4Lars GranefeltH60 (23)56:14+6:5610:39
4Andreas MobergH45 (12)1:03:50+4:268:49
4Per HögkvistH55 (18)58:50+9:249:12
5Gustav NilssonU2 (14)26:06+4:5611:36
5Mattias HaneH16 (19)52:43+9:109:41
5Linda TakeD21 (12)1:06:34+4:099:12
5Emma AlfredssonD12 (15)32:30+7:5610:39
5Tone HollowellD55 (12)1:06:44+21:2515:18
5Malin NymanÖppen motion 7 (53)29:37+6:299:10
5Mattias PerssonÖppen motion 9 (8)1:30:30+26:4311:10Ladda ner rutt i gpx-format
6Catarina HögkvistD50 (10)54:33+13:5912:30
6Mira KarlströmÖppen motion 1 (8)55:29+24:4624:39
6Pär NymanH50 (20)56:22+13:248:49
6Karin MoodhD55 (12)1:10:01+24:4216:03
6Lotta PermanÖppen motion 3 (16)40:20+12:2213:13
6Lars AnderssonH55 (18)1:02:10+12:449:43
7Tilda KindlundU2 (14)28:51+7:4112:49
7Oscar AnderssonH10 (13)24:17+8:1110:47
7Tatiana KarlströmÖppen motion 1 (8)55:30+24:4724:40
7Johanna KindlundD21 (12)1:09:05+6:409:33
7Richard TakeÖppen motion 9 (8)1:42:40+38:5312:40
7Lars-B LarssonH75 (13)48:34+11:1313:36
7Carola KarlssonD55 (12)1:11:30+26:1116:23
7Albert BrohedeH12 (18)30:40+9:3010:03
8Anna HaneD45 (11)1:11:11+17:5313:28
8Lova PermanD14 (18)47:10+8:3110:55
9Lydia MartinssonD21 (12)1:11:43+9:189:55
9Erik WikströmH40 (13)1:26:59+33:4110:44
9Arvid ThörnqvistU2 (14)36:40+15:3016:17
9Eva MartinssonD45 (11)1:11:49+18:3113:36
9Nicolina MobergD14 (18)47:24+8:4510:58
9Linus NilssonH12 (18)32:37+11:2710:41
10Linn AnderssonD12 (15)40:17+15:4313:12
10Isak WikströmH14 (19)46:00+15:2010:38
10William HollowellÖppen motion 5 (40)44:11+8:4810:13Ladda ner rutt i gpx-format
10Eva AlbinssonD45 (11)1:12:08+18:5013:39
11Sören KindlundH21 (16)1:16:56+11:017:34
11Ann-Sofie HultsvedD55 (12)1:27:49+42:3020:08
11Rebecca TakeD14 (18)50:54+12:1511:46
12Mathias BjörklundH40 (13)1:34:20+41:0211:38
12Daniel BrohedeH21 (16)1:19:06+13:117:47
12Amanda AlfredssonD14 (18)50:57+12:1811:47
13Leif MartinssonÖppen motion 8 (17)1:09:03+18:5013:04
13Tobias HällmanH14 (19)53:44+23:0412:26
13Ivar WikströmH10 (13)40:10+24:0417:51
13Leif SandahlH55 (18)1:12:09+22:4311:17
13Elsa AlbinssonD14 (18)51:12+12:3311:51
13Matteo MobergU2 (14)47:48+26:3821:14
14Simon AlbinssonH12 (18)35:16+14:0611:33
15Viktor AlfredssonH16 (19)1:15:30+31:5713:52
15Mikael AlfredssonÖppen motion 5 (40)48:28+13:0511:13
15Irma ErikssonU1 (22)29:45+8:3012:11
16Alvar EklindU1 (22)31:53+10:3813:04
17Kristy McIntyreÖppen motion 5 (40)51:01+15:3811:48
17Marcus HällmanH12 (18)49:45+28:3516:18
17Mats KensbyH55 (18)1:21:13+31:4712:42
19Wilma JonssonU1 (22)34:08+12:5313:59
20Alrik WikströmU1 (22)36:56+15:4115:08
24Bernt NilssonÖppen motion 5 (40)54:41+19:1812:39
25Magnus EklindÖppen motion 5 (40)55:52+20:2912:55
26Johanna AlfredssonÖppen motion 5 (40)56:48+21:2513:08
37Leif SalinÖppen motion 7 (53)50:14+27:0615:33
45Helene HällmanÖppen motion 7 (53)1:02:28+39:2019:20
Victor BengtssonInskolning (11)fullföljt
Emil ForsgrenInskolning (11)fullföljt
Isak ForsgrenInskolning (11)fullföljt
Karin Creutzer BlomgrenD70 (7)ej godkänd
Gustav PermanH16 (19)ej godkänd
Stina GranefeltD21 (12)ej start
Linn NilssonD21 (12)ej start

OK Älgen

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hans PerssonH70 (8)38:20+1:2310:44
3Fredrik NordströmH40 (13)1:03:44+10:267:52
3Mats LiljaH45 (12)1:03:26+4:028:46
9Adrian GrönlundÖppen motion 3 (16)44:09+16:1114:28
10Mikael LindÖppen motion 8 (17)1:02:06+11:5311:45
10Lukas KatvalaH16 (19)59:33+16:0010:56
11Felix LindH10 (13)29:31+13:2513:07
11Erik ErikssonH16 (19)1:03:15+19:4211:37
12Stefan ErikssonH50 (20)1:04:23+21:2510:04
18Conny GunnarssonH50 (20)1:16:14+33:1611:55Ladda ner rutt i gpx-format
22Lottie LindÖppen motion 5 (40)54:06+18:4312:31
36Jeanette KarlssonÖppen motion 7 (53)50:09+27:0115:31
46Oskar ErikssonÖppen motion 7 (53)1:02:51+39:4319:27
Hanna LiljaInskolning (11)fullföljt
Åke GustavssonH70 (8)ej start

Raid Orientation Paris

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Yves SeguraÖppen motion 3 (16)33:35+5:3711:00

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Oskar EklöfH21 (16)1:10:44+4:496:57

Skattkärrs SOK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Håkan BlomkvistH45 (12)59:248:12
2Nils JanssonH80 (3)41:31+1:1514:13
2Ann HyvönenD40 (2)1:13:45+6:1913:58
2Elin JohanssonD21 Kort (3)1:02:22+7:4111:48
2Anna-Karin MattssonD45 (11)55:23+2:0510:29
5Jens BeironH55 (18)1:01:47+12:219:40
6Bengt SvedjebyH60 (23)57:25+8:0710:52
6Jonas BergenfurH45 (12)1:05:20+5:569:02
9Tindra BlomkvistU1 (22)26:54+5:3911:01
10Edith BergenfurU1 (22)28:27+7:1211:39
10Alfred NybergH10 (13)25:34+9:2811:21
11Ella NybergU2 (14)38:53+17:4317:16
12Kjell JohanssonÖppen motion 7 (53)38:19+15:1111:51
13Elin BlomkvistD16 (13)1:28:05+43:4119:21
14Lilly BergenfurU1 (22)28:59+7:4411:52
15Charlotte JohanssonÖppen motion 7 (53)38:42+15:3411:58
16Mikael NybergÖppen motion 8 (17)1:44:09+53:5619:43
30Jenny NybergÖppen motion 5 (40)1:00:00+24:3713:53
Kjell AnderssonH75 (13)ej godkänd

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Martin FagerlundÖppen motion 9 (8)1:05:42+1:558:06

Stora Tuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Nora Cedeberg LöwgrenD12 (15)37:49+13:1512:23

Säterbygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ingrid JanssonD70 (7)43:17+4:5114:49
5P-G JanssonH75 (13)46:46+9:2513:05
14Erik FernlundH21 (16)1:23:29+17:348:13
23Bengt HanssonH60 (23)1:30:40+41:2217:10
35Åsa PetterssonÖppen motion 7 (53)48:44+25:3615:05

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sven UndelandH50 (20)54:13+11:158:29

Team Nordic Trail

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Malin BarrulfÖppen motion 5 (40)37:09+1:468:35

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Roger TinglöfH55 (18)1:09:54+20:2810:56

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Anna-Karin RyttherD50 (10)1:18:57+38:2318:06
Alva RyttherD16 (13)ej start

Västvärmlands OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mary OlssonD60 (12)36:24+5:0611:16
6Klara JohanssonD14 (18)45:08+6:2910:26
11Lars OlssonH60 (23)1:04:34+15:1612:13
41Anna-Märta JohanssonÖppen motion 7 (53)53:47+30:3916:39

Älvdalens IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Lena LeanderssonD70 (7)ej godkänd

Ärla IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emil AnderssonH21 (16)1:05:556:29
2Maria WesterD21 (12)1:03:41+1:168:48
3Simon HedlundH21 (16)1:06:50+0:556:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser