Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Boforsloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Boforsloppet
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / OK Djerf
Datum: lördag 23 april 2016

OK Tyr

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Cornelia KindlundD12 (15)24:348:03
1Oskar NymanH16 (19)43:338:00
1Martin PetterssonÖppen motion 8 (17)50:139:30
1Anton JonssonH10 (13)16:067:09
1Lotta RåbergD65 (4)39:3612:15
1Ola PermanÖppen motion 5 (40)35:238:11
2Emma SahleskogU2 (14)24:58+3:4811:05
2Julia ForsgrenD12 (15)28:17+3:439:16
2Ingrid KensbyD55 (12)49:17+3:5811:18
2Gilbert KarlströmÖppen motion 1 (8)39:54+9:1117:44
2Birger KarlströmÖppen motion 1 (8)39:54+9:1117:44
2Lena GranefeltD65 (4)41:51+2:1512:57
2Linnea BjörklundD10 (4)29:31+7:4013:07
2Arvid ErikssonH12 (18)26:20+5:108:38
3Mikael TakeÖppen motion 9 (8)1:28:44+24:5710:57
3Fredrik BarrulfH50 (20)51:57+8:598:07
3Anna ForsgrenÖppen motion 8 (17)53:44+3:3110:10
3Johannes VikströmU2 (14)25:33+4:2311:21
3Eva TrangiusD65 (4)49:14+9:3815:14
3Danilo MobergH12 (18)26:25+5:158:39
3Thomas HollowellH55 (18)56:04+6:388:46
4Marie AlfredssonD50 (10)51:57+11:2311:54
4Mathias SwartzÖppen motion 5 (40)38:11+2:488:50
4Göran KarlströmÖppen motion 1 (8)39:59+9:1617:46
4Ola HolstÖppen motion 9 (8)1:30:22+26:3511:09
4Lars GranefeltH60 (23)56:14+6:5610:39
4Andreas MobergH45 (12)1:03:50+4:268:49
4Per HögkvistH55 (18)58:50+9:249:12
5Gustav NilssonU2 (14)26:06+4:5611:36
5Mattias HaneH16 (19)52:43+9:109:41
5Linda TakeD21 (12)1:06:34+4:099:12
5Emma AlfredssonD12 (15)32:30+7:5610:39
5Tone HollowellD55 (12)1:06:44+21:2515:18
5Malin NymanÖppen motion 7 (53)29:37+6:299:10
5Mattias PerssonÖppen motion 9 (8)1:30:30+26:4311:10Ladda ner rutt i gpx-format
6Catarina HögkvistD50 (10)54:33+13:5912:30
6Mira KarlströmÖppen motion 1 (8)55:29+24:4624:39
6Pär NymanH50 (20)56:22+13:248:49
6Karin MoodhD55 (12)1:10:01+24:4216:03
6Lotta PermanÖppen motion 3 (16)40:20+12:2213:13
6Lars AnderssonH55 (18)1:02:10+12:449:43
7Tilda KindlundU2 (14)28:51+7:4112:49
7Oscar AnderssonH10 (13)24:17+8:1110:47
7Tatiana KarlströmÖppen motion 1 (8)55:30+24:4724:40
7Johanna KindlundD21 (12)1:09:05+6:409:33
7Richard TakeÖppen motion 9 (8)1:42:40+38:5312:40
7Lars-B LarssonH75 (13)48:34+11:1313:36
7Carola KarlssonD55 (12)1:11:30+26:1116:23
7Albert BrohedeH12 (18)30:40+9:3010:03
8Anna HaneD45 (11)1:11:11+17:5313:28
8Lova PermanD14 (18)47:10+8:3110:55
9Lydia MartinssonD21 (12)1:11:43+9:189:55
9Erik WikströmH40 (13)1:26:59+33:4110:44
9Arvid ThörnqvistU2 (14)36:40+15:3016:17
9Eva MartinssonD45 (11)1:11:49+18:3113:36
9Nicolina MobergD14 (18)47:24+8:4510:58
9Linus NilssonH12 (18)32:37+11:2710:41
10Linn AnderssonD12 (15)40:17+15:4313:12
10Isak WikströmH14 (19)46:00+15:2010:38
10William HollowellÖppen motion 5 (40)44:11+8:4810:13Ladda ner rutt i gpx-format
10Eva AlbinssonD45 (11)1:12:08+18:5013:39
11Sören KindlundH21 (16)1:16:56+11:017:34
11Ann-Sofie HultsvedD55 (12)1:27:49+42:3020:08
11Rebecca TakeD14 (18)50:54+12:1511:46
12Mathias BjörklundH40 (13)1:34:20+41:0211:38
12Daniel BrohedeH21 (16)1:19:06+13:117:47
12Amanda AlfredssonD14 (18)50:57+12:1811:47
13Leif MartinssonÖppen motion 8 (17)1:09:03+18:5013:04
13Tobias HällmanH14 (19)53:44+23:0412:26
13Ivar WikströmH10 (13)40:10+24:0417:51
13Leif SandahlH55 (18)1:12:09+22:4311:17
13Elsa AlbinssonD14 (18)51:12+12:3311:51
13Matteo MobergU2 (14)47:48+26:3821:14
14Simon AlbinssonH12 (18)35:16+14:0611:33
15Viktor AlfredssonH16 (19)1:15:30+31:5713:52
15Mikael AlfredssonÖppen motion 5 (40)48:28+13:0511:13
15Irma ErikssonU1 (22)29:45+8:3012:11
16Alvar EklindU1 (22)31:53+10:3813:04
17Kristy McIntyreÖppen motion 5 (40)51:01+15:3811:48
17Marcus HällmanH12 (18)49:45+28:3516:18
17Mats KensbyH55 (18)1:21:13+31:4712:42
19Wilma JonssonU1 (22)34:08+12:5313:59
20Alrik WikströmU1 (22)36:56+15:4115:08
24Bernt NilssonÖppen motion 5 (40)54:41+19:1812:39
25Magnus EklindÖppen motion 5 (40)55:52+20:2912:55
26Johanna AlfredssonÖppen motion 5 (40)56:48+21:2513:08
37Leif SalinÖppen motion 7 (53)50:14+27:0615:33
45Helene HällmanÖppen motion 7 (53)1:02:28+39:2019:20
Victor BengtssonInskolning (11)fullföljt
Emil ForsgrenInskolning (11)fullföljt
Isak ForsgrenInskolning (11)fullföljt
Karin Creutzer BlomgrenD70 (7)ej godkänd
Gustav PermanH16 (19)ej godkänd
Stina GranefeltD21 (12)ej start
Linn NilssonD21 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser