Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Letälvsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Letälvsträffen
Arrangörsorganisationer: Degerfors OK / OK Djerf
Datum: söndag 24 april 2016

D21

3 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea MartinssonJärla Orientering26:397:09
2Linda TakeOK Tyr27:17+0:387:20
3Maria WesterÄrla IF29:00+2:217:47
4My WestlundOK Tyr30:07+3:288:05
5Johanna KindlundOK Tyr30:49+4:108:17
6Johanna LarssonKöping-Kolsva OK31:40+5:018:30
7Lydia MartinssonOK Tyr32:13+5:348:39
8Lisa WesterbergOK Milan33:13+6:348:55
9Therese KorkeakoskiOK Milan35:05+8:269:25
10Sandra BurénKöping-Kolsva OK36:08+9:299:42
11Lina RööhsSkattkärrs SOK36:52+10:139:54
12Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK37:03+10:249:57
13Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro37:21+10:4210:02
14Fanny FallénOK Tylöskog54:26+27:4714:37
Sanna SkoogKils OKej godkänd
Sofia HolmgårdKils OKej start
Linn NilssonOK Tyrej start

H21

4 710 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AnderssonÄrla IF27:175:47
2Simon HedlundÄrla IF28:10+0:535:58
3Oskar EklöfRehns BK28:45+1:286:06
4Anton HallorOK Tisaren28:56+1:396:08
5Per EklöfOK Milan29:03+1:466:10
6Erik FernlundSäterbygdens OK29:29+2:126:15
7Edvin KarlssonOK Denseln29:40+2:236:17
8Daniel BrohedeOK Tyr30:39+3:226:30
9Sören KindlundOK Tyr31:20+4:036:39
10Samuel AnderssonHagaby GoIF Örebro31:29+4:126:41
11Marcus EkKöping-Kolsva OK31:53+4:366:46
12Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro31:55+4:386:46
13Jan OlmKils OK32:09+4:526:49
14Per FredbergKristinehamns OK33:11+5:547:02
15Jacob ErikssonKFUM Örebro OK33:21+6:047:04
16Lars-Håkan BengtssonOK Tyr33:24+6:077:05
17Jonas VikströmKöping-Kolsva OK33:52+6:357:11
18Johan CelanderKöping-Kolsva OK35:41+8:247:34
19Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK38:55+11:388:15
20Ulf HallménHagaby GoIF Örebro40:34+13:178:36
21Adam NymanHagaby GoIF Örebro41:11+13:548:44
22Martin SvärdOK Tylöskog42:42+15:259:03
23Erik HögkvistOK Tyr43:09+15:529:09
24Tobias BeckiusOK Tyr47:32+20:1510:05
25Daniel StunzKFUM Örebro OK48:03+20:4610:12
Oscar VagmanOK Klemmingenej start
Jörgen GranefeltKils OKej start
Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Filip SöderlundOK Milanej start

H20

3 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HoltbringOK Amne35:089:04
2Jesper MelinGarphyttans IF46:52+11:4412:06
3Oskar ErikssonOK Älgen57:04+21:5614:44

D18

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka SalenbäckKristinehamns OK39:4511:06
2Maja WalleniusOK Skogsstjärnan43:52+4:0712:15
Malin NymanOK Tyrej start

H18

3 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro27:287:23
2Hannes WegeliusHagaby GoIF Örebro34:05+6:379:09
3Axel StridKFUM Örebro OK34:39+7:119:18
4Filip ÖrnKFUM Örebro OK39:25+11:5710:35
5Emil AlpbergAlmby IK57:24+29:5615:25
Viktor SkoogKils OKej godkänd

D16

3 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SchagerströmGarphyttans IF28:088:10
2Frida JohanssonOK Djerf28:29+0:218:16
3Elin LindbladOK Djerf29:29+1:218:34
4Ella NordströmKils OK30:49+2:418:57
5Amanda JanssonOK Djerf32:00+3:529:18
6Tova ErikssonOK Djerf33:11+5:039:38
7Alva RyttherVästerbergslagens OL33:12+5:049:39
8Linn LugneKils OK34:44+6:3610:05
9Elin BlomkvistSkattkärrs SOK37:53+9:4511:00
10Sanna TolonenOK Amne44:46+16:3813:00
Julia AnderssonIK Vikings OKej start

H16

3 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlmKils OK20:436:01
2Oskar NymanOK Tyr22:34+1:516:33
3Simon BjörklundLindebygdens OK24:25+3:427:05
4Jonathan UllerKils OK25:31+4:487:25
5Melker ForsbergKFUM Örebro OK26:01+5:187:33
6Johan AlpbergAlmby IK26:05+5:227:34
7Lukas KatvalaOK Älgen26:34+5:517:43
8William SeguraKFUM Örebro OK26:51+6:087:48
9Erik KlingLindebygdens OK27:33+6:508:00
10Viktor WallinKorsnäs IF OK28:29+7:468:16
11Nils KylbornAlmby IK28:42+7:598:20
12Zeb PalmHJS-Vansbro OK29:28+8:458:33
13Tim DalheimerIK Vikings OK33:40+12:579:47
14Erik ErikssonOK Älgen34:26+13:4310:00
15Anton HanssonOK Djerf34:45+14:0210:06
16Viktor AlfredssonOK Tyr36:23+15:4010:34
17Samuel AxelsonOK Tyr36:43+16:0010:40
18Anton KarlssonMariestads FK44:19+23:3612:52

H16 Kort

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer MolinDegerfors OK38:1511:43

D14

3 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora HolmgårdKils OK25:487:54
2Nicolina MobergOK Tyr28:25+2:378:43
3Sanna SanderOK Milan28:32+2:448:45
4Moa SkoogIF Hagen29:22+3:349:00
5Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK30:25+4:379:19
6Klara JohanssonVästvärmlands OK31:21+5:339:36
7Julia BergKFUM Örebro OK31:30+5:429:39
8Irma SvenssonOK Klyftamo32:51+7:0310:04
9Ylva JohanssonOK Djerf33:09+7:2110:10
10Amanda AlfredssonOK Tyr37:08+11:2011:23
11Sofie BodinAlmby IK38:08+12:2011:41
12Rebecca TakeOK Tyr39:02+13:1411:58
13Matilda HolmOK Djerf39:04+13:1611:59
14Sofia TolonenOK Amne39:20+13:3212:03
15Alma WallmanVästerbergslagens OL42:07+16:1912:55
16Alma SandVästerbergslagens OL43:43+17:5513:24
17Rebecka WestlundKils OK52:37+26:4916:08
Klara NordströmKils OKej start
Emma WahlströmOK Djerfej start

H14

3 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren21:006:26
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna22:38+1:386:56
3Alexander JanssonOK Djerf25:56+4:567:57
4Anton UllerKils OK26:25+5:258:06
5David MårtenssonGarphyttans IF27:00+6:008:16
6Linus MalmKFUM Örebro OK27:51+6:518:32
7Gustav AskrothKFUM Örebro OK28:05+7:058:36
8Simon VeltmanOK Skogshjortarna29:11+8:118:57
9Isak WikströmOK Tyr30:55+9:559:29
10Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna34:22+13:2210:32
10Tobias HällmanOK Tyr34:22+13:2210:32
12Jonatan KraftAlmby IK34:57+13:5710:43
13Gustav HarryssonOK Skogshjortarna38:10+17:1011:42
14David KuttiHagaby GoIF Örebro38:40+17:4011:51
15David ÅkerlindLustens OK46:31+25:3114:16
16Anton LundOK Skogshjortarna58:00+37:0017:47
Nils SchagerströmGarphyttans IFej start

D14 Kort

2 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AdamssonDegerfors OK45:4916:58
2Johanna HalldinKFUM Örebro OK46:16+0:2717:08

H14 Kort

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BremerMariestads FK24:168:59
2Christoffer WallMariestads FK28:17+4:0110:28
Arvid LundinDegerfors OKej godkänd

D12

2 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna LindbladOK Djerf23:428:46
2Ellen PelanderOK Djerf24:46+1:049:10
3Julia ForsgrenOK Tyr25:22+1:409:23
4Cornelia KindlundOK Tyr26:50+3:089:56
5Emma AlfredssonOK Tyr27:14+3:3210:05
6Saga MattssonDalaportens OL28:59+5:1710:44
7Elsa HagströmKristinehamns OK29:45+6:0311:01
8Linn AnderssonOK Tyr30:06+6:2411:08
9Nelly MårtenssonGarphyttans IF31:08+7:2611:31
10Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK31:13+7:3111:33
11Johanna BergKFUM Örebro OK32:36+8:5412:04
12Julia GustafssonKFUM Örebro OK35:01+11:1912:58
13Emelie ForslundKristinehamns OK46:32+22:5017:14
Ingrid EwinsAlmby IKej godkänd
Magdalena SalenbäckKristinehamns OKej godkänd
Signe SchagerströmGarphyttans IFej start

H12

2 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK20:117:28
2Emil LarssonOK Tisaren20:19+0:087:31
3Arvid ErikssonOK Tyr20:54+0:437:44
4Noel HelmerssonOK Tisaren21:04+0:537:48
5Anton KruseLindebygdens OK21:10+0:597:50
6Karl KylbornAlmby IK22:08+1:578:11
7Måns BergqvistGarphyttans IF23:12+3:018:35
8Albert BrohedeOK Tyr24:27+4:169:03
9Fredrik WestlundKils OK27:36+7:2510:13
10Bruno GöranssonAlmby IK27:50+7:3910:18
11Linus NilssonOK Tyr27:58+7:4710:21
12Danilo MobergOK Tyr28:52+8:4110:41
13Eric LuthmanDegerfors OK29:07+8:5610:47
14Rasmus DoeringGarphyttans IF30:13+10:0211:11
15Daniel KraftAlmby IK38:31+18:2014:15 Ladda ner rutt i gpx-format
16Oscar AskrothKFUM Örebro OK41:01+20:5015:11
17Nils SkymbergKFUM Örebro OK50:29+30:1818:41
Jonas OlssonOK Amneej start
Liam FalanderDegerfors OKej start
Marcus HällmanOK Tyrej start

D12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta AndréDegerfors OK25:2711:24

H12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan EloDegerfors OK32:5514:45

D10

2 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina UllerKils OK22:5410:16
2Klara WellanderAlmby IK24:28+1:3410:58
3Alva KarlssonMariestads FK26:10+3:1611:44
4Isabella HolmOK Djerf34:37+11:4315:31
5Ella LaineDegerfors OK42:40+19:4619:07

H10

2 230 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JonssonOK Tyr16:067:13
2Hugo EkströmOK Tyr18:03+1:578:05
3Axel ThybeckLindebygdens OK18:35+2:298:20
4Axel NilssonGarphyttans IF18:38+2:328:21
5Axel KylbornAlmby IK20:22+4:169:07
6Gustav LjungbergDegerfors OK21:02+4:569:25
7Edvard PelanderOK Djerf21:20+5:149:33
8Oscar AnderssonOK Tyr22:28+6:2210:04
9Olle WallmanVästerbergslagens OL26:27+10:2111:51
10Felix LindOK Älgen26:47+10:4112:00
11Leo NilssonMariestads FK29:28+13:2213:12
12Ivar WikströmOK Tyr29:38+13:3213:17
13Alfred NybergSkattkärrs SOK30:32+14:2613:41
14Max GustafssonKFUM Örebro OK34:50+18:4415:37
Adam StråleOK Tyrej start

D35

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte WahlströmAlmby IK33:089:15
2Helena WallmanVästerbergslagens OL34:27+1:199:37
3Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK41:23+8:1511:33

D40

3 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia CarlssonLindebygdens OK35:079:48
2Malin HalldinKFUM Örebro OK36:48+1:4110:16
3Ann HyvönenSkattkärrs SOK37:35+2:2810:29
4Cecilia HagströmKristinehamns OK50:43+15:3614:10

H40

3 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonOK Tisaren24:106:14
2Dan LarssonOK Tisaren25:07+0:576:29
3Fredrik NordströmOK Älgen26:23+2:136:49
4Calle AnderssonOK Skogsstjärnan27:57+3:477:13
5Anders HaglundOK Milan29:35+5:257:38
6Jakob BergKFUM Örebro OK36:39+12:299:28
7Jonas LarssonKristinehamns OK37:40+13:309:43
8Henrik AskrothKFUM Örebro OK38:47+14:3710:01
9Niklas KarlssonLustens OK39:02+14:5210:05

D45

3 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordströmKils OK29:028:51
2Helen SkoogKils OK30:04+1:029:10
3Eeva PäiväniemiLaxå OK30:58+1:569:26
4Eva MartinssonOK Tyr36:54+7:5211:15
5Ann-Sofie LarssonLaxå OK48:01+18:5914:38

H45

3 870 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas MobergOK Tyr28:377:23
2Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK28:38+0:017:23
3Mathias AxelsonOK Tyr29:28+0:517:36
4Magnus NordströmKils OK29:36+0:597:38
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK29:43+1:067:40
6Anders LöwgrenOK Milan30:00+1:237:45
7Mikael LarssonSkattkärrs SOK31:51+3:148:13
8Mika TolonenOK Amne32:27+3:508:23
9Örjan BeckiusOK Tyr32:55+4:188:30
10Mats LiljaOK Älgen33:50+5:138:44
11Ulf MellerdalKils OK38:29+9:529:56
12Jonas CederlöfOK Tyr40:24+11:4710:26
13Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK43:31+14:5411:14
Per BoströmSkattkärrs SOKej start
Mats VesterbergOK Tyrej start
Jonas PetterssonOK Tisarenej start

D50

3 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torun PahlmGarphyttans IF29:058:52
2Marita KarlssonOK Skogsstjärnan30:33+1:289:18
3Maria SkogsbergMariestads FK30:43+1:389:21
4Anne BodinAlmby IK35:10+6:0510:43
5Anna-Lena SarfveKroppa IF36:22+7:1711:05
6Åsa PerssonLaxå OK40:59+11:5412:29
7Monica HallorOK Tisaren43:58+14:5313:24
8Marit ÄngHagaby GoIF Örebro44:05+15:0013:26
9Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK46:52+17:4714:17
10Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL49:13+20:0815:00
11Eva KorkeakoskiOK Milan1:12:37+43:3222:08
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start

H50

3 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SchagerströmGarphyttans IF29:287:42
2Pär NymanOK Tyr31:55+2:278:21
3Lars NymanKristinehamns OK32:00+2:328:22
4Stefan ErikssonOK Älgen32:10+2:428:25
5Lars HolmgårdKils OK32:16+2:488:26
6Johan OskarssonLaxå OK32:41+3:138:33
7Anders JonssonIK Vikings OK34:37+5:099:03
8Lars SkymbergKFUM Örebro OK39:31+10:0310:20
9Sten LeanderssonOK Tyr39:38+10:1010:22
10Thord SalenbäckKristinehamns OK40:29+11:0110:35
11Per BülundOK Tyr41:07+11:3910:45
12Niklas SanderOK Milan42:47+13:1911:11
13Jan KarlssonKristinehamns OK46:12+16:4412:05
14Yngve WegeliusHagaby GoIF Örebro47:17+17:4912:22
15Håkan PerssonLaxå OK48:14+18:4612:37

D55

3 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone HollowellOK Tyr33:4010:15
2Anna Weckner WestlundOK Tyr35:13+1:3310:44
3Ann-Sofie HultsvedOK Tyr38:30+4:5011:44
4Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK38:51+5:1111:50
5Elisabet FalemoKristinehamns OK39:50+6:1012:08
6Karin MoodhOK Tyr41:07+7:2712:32
7Carola KarlssonOK Tyr41:15+7:3512:34
8Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren41:22+7:4212:36
Annika LeanderssonOK Tyrej start

H55

3 820 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SkoogKils OK26:186:53
2Reinert HallorOK Tisaren31:17+4:598:11
3Per BjurströmOK Tisaren31:26+5:088:13
4Sixten WestlundOK Tyr32:15+5:578:26
5Lars NordströmKils OK32:25+6:078:29
6Bengt JohanssonOK Tyr32:43+6:258:33
7Roland NotstamArboga OK33:52+7:348:51
8Per NymanKristinehamns OK35:49+9:319:22
9Thomas HollowellOK Tyr36:14+9:569:29
10Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna38:45+12:2710:08
11Lars AnderssonOK Tyr38:48+12:3010:09
12Gunnar SpelkvistHällefors OK39:31+13:1310:20
13Björn AlpbergAlmby IK39:43+13:2510:23
14Jens BeironSkattkärrs SOK43:25+17:0711:21
15Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro43:26+17:0811:22
16Roger TinglöfVäsby OK44:33+18:1511:39
17Henry VestergårdAlmby IK45:26+19:0811:53
18Leif SandahlOK Tyr46:23+20:0512:08
19Björn EngströmLustens OK51:01+24:4313:21
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd
Per HögkvistOK Tyrej godkänd
Pär LundkvistHagaby GoIF Örebroej start
Leif SkymbergIK Vikings OKej start

D60

2 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JansonArboga OK29:0010:08
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK32:55+3:5511:30
3Karin JanssonOK Fryksdalen33:20+4:2011:39
4Birgitta JohanssonKristinehamns OK33:40+4:4011:46
5Mary OlssonVästvärmlands OK34:04+5:0411:54
6Britt FredrikssonKroppa IF34:31+5:3112:04
7Britt GunnarssonKristinehamns OK35:53+6:5312:32
8Lisa AnnersandOK Tyr36:15+7:1512:40
9Anita EklöfIK Ymer38:01+9:0113:17
10Gunnel GillenäsKristinehamns OK39:33+10:3313:49
11Monica LööfMariestads FK42:44+13:4414:56

H60

3 580 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK31:278:47
2Örjan SvahnIFK Mora OK31:43+0:168:51
3Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK32:09+0:428:58
4Bengt SvedjebySkattkärrs SOK33:09+1:429:15
5Kenneth GustavssonLaxå OK33:27+2:009:20
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:56+2:299:28
7Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen34:14+2:479:33
8Nils-Olof BodinAlmby IK34:33+3:069:39
9Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF35:36+4:099:56
10Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:51+4:2410:00
11Mats HastadFellingsbro GOIF36:30+5:0310:11
12Lars ÖstlinOK Milan37:15+5:4810:24
12Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK37:15+5:4810:24
14Stefan ÖbergOK Milan37:20+5:5310:25
15Sven-Erik BrodinKristinehamns OK38:02+6:3510:37
16Tommy WesterbergIF Hagen38:59+7:3210:53
17Lars OlssonVästvärmlands OK47:23+15:5613:14
18Christer ForsgrenOK Tisaren48:21+16:5413:30
19Tommy HoltbringOK Amne56:36+25:0915:48
20Bengt HanssonSäterbygdens OK1:00:19+28:5216:50
Lennart JakobssonTibro OKej godkänd

D65

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta RåbergOK Tyr35:2212:21
2Mona HullAlmby IK40:56+5:3414:18
3Eva TrangiusOK Tyr42:00+6:3814:41
4Marit NilssonKils OK58:36+23:1420:29

H65

3 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK28:118:35
2Bengt JohanssonOK Skogshjortarna30:49+2:389:23
3Anders RobertssonAlmby IK31:08+2:579:29
4Karl-Göran WahlströmAlmby IK33:05+4:5410:05
5Christer ElfsbergKristinehamns OK35:12+7:0110:43
6Per-Åke HullAlmby IK37:22+9:1111:23
7Håkan LööfMariestads FK38:11+10:0011:38
8Börje MüllerKristinehamns OK40:59+12:4812:29
9Bo GustafssonKristinehamns OK47:38+19:2714:31
10Christer GillenäsKristinehamns OK57:02+28:5117:23
11Jan PahnkeKristinehamns OK1:17:06+48:5523:30

D70

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro MöllbergArboga OK27:3311:14
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK28:28+0:5511:37
3Asta SjöbergLindebygdens OK28:31+0:5811:38
4Britt-Marie EklöfOK Milan31:44+4:1112:57
5Birgitta ArleboKFUM Örebro OK32:39+5:0613:19
6Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr35:30+7:5714:29
7Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK38:10+10:3715:34
8Siv FrodinKöping-Kolsva OK39:39+12:0616:11
9Siv AnderssonKristinehamns OK43:04+15:3117:34
10Marina WästlundOK Amne53:10+25:3721:42
11Britt-Marie ÅbergOK Tisaren57:45+30:1223:34

H70

3 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GustavssonOK Älgen32:5710:41
2Hans PerssonOK Älgen33:18+0:2110:48
3Runo JohanssonKristinehamns OK34:23+1:2611:09
4Lars-Erik NilssonMariestads FK39:43+6:4612:53
5Lennart MattssonLustens OK42:16+9:1913:43
6Kjell-Åke RyenKroppa IF42:46+9:4913:53
7Ingvar HalldinOK Tylöskog42:48+9:5113:53
8Nils MogrenHällefors OK45:46+12:4914:51
9Bengtåke AnderssonOK Amne46:29+13:3215:05
10Östen EklöfOK Milan51:49+18:5216:49
11Leif LindhIK Vikings OK1:00:46+27:4919:43
12Sten AnderssonKristinehamns OK1:09:01+36:0422:24
Lars Ivar BergmanOK Fjällstigenej start

D75

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK53:5221:59
2Ruth NyströmOK Amne1:30:26+36:3436:54
Margareta SarfveKroppa IFej start

H75

3 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog30:249:52
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen32:19+1:5510:29
3Lars-Erik LarssonOK Amne34:25+4:0111:10
4Kurt ÅbergOK Tisaren36:37+6:1311:53
5Kjell LarssonOK Alferna43:14+12:5014:02
6Gunnar JohanssonFilipstads OK49:23+18:5916:02
7Johnny BrandtHällefors OK50:12+19:4816:17
8Arvo HyvönenSkattkärrs SOK51:50+21:2616:49
9Stig BengtssonOK Amne51:58+21:3416:52
10Roger AnderssonKristinehamns OK58:49+28:2519:05

H80

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK34:1513:58
2Kjell PerssonMariestads FK35:04+0:4914:18

Inskolning

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Ludvig Bergström RosénDegerfors OKfullföljt
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerffullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Sonja EwinsAlmby IKfullföljt
Sofia HalldinKFUM Örebro OKfullföljt
Hanna LiljaOK Älgenfullföljt
Henry NordströmKils OKfullföljt
Edwin SäkerHagaby GoIF Örebrofullföljt

U1

2 230 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf17:007:37
2Axel LindbladOK Djerf19:43+2:438:50
3Melker CarlssonKFUM Örebro OK20:23+3:239:08
4Saga QuickDegerfors OK22:55+5:5510:16
5Wilma JonssonOK Tyr24:38+7:3811:02
6Matheus LaineDegerfors OK25:09+8:0911:16
7Larisa KasumovicDegerfors OK25:22+8:2211:22
8Gabriel LaineDegerfors OK25:28+8:2811:25
9Astrid KraftAlmby IK25:35+8:3511:28
10Felix BremerMariestads FK26:35+9:3511:55
11Lovisa ThybeckLindebygdens OK27:07+10:0712:09
12Irma ErikssonOK Tyr28:07+11:0712:36
13Lilly BergenfurSkattkärrs SOK28:24+11:2412:44
14Oscar KristofferssonAlmby IK28:36+11:3612:49
15Alrik WikströmOK Tyr30:01+13:0113:27
16Isak StinesenDalaportens OL30:47+13:4713:48
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK31:19+14:1914:02
18Lin PelanderOK Djerf32:19+15:1914:29
19Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK33:22+16:2214:57
20Victor KallinKFUM Örebro OK36:26+19:2616:20
21Alva RööhsSkattkärrs SOK36:31+19:3116:22

U2

2 230 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella KruseLindebygdens OK24:2610:57
2Malte GranefeltOK Tyr25:25+0:5911:23
3Johannes WikströmOK Tyr25:26+1:0011:24
4Fabian BergqvistGarphyttans IF26:20+1:5411:48
5Erik KylbornAlmby IK26:24+1:5811:50
6Sofie Vandueren- -26:57+2:3112:05
7Anton HagströmKristinehamns OK26:58+2:3212:05
8Matteo MobergOK Tyr29:31+5:0513:14
9Tilda KindlundOK Tyr29:49+5:2313:22
10Albin IsakssonOK Tyr30:09+5:4313:31
11Edvin HalldinKFUM Örebro OK32:10+7:4414:25
12Felicia RööhsSkattkärrs SOK32:39+8:1314:38
13Joel HolmgårdKils OK33:32+9:0615:02
14Ella NybergSkattkärrs SOK35:19+10:5315:50
15Issabella LaineDegerfors OK37:28+13:0216:48
16Jadwiga BubholzOK Tyr39:56+15:3017:54
17Sanna KallinKFUM Örebro OK49:51+25:2522:21
18Ella SandVästerbergslagens OL52:03+27:3723:20
19Liva BubholzKlubblös57:51+33:2525:56
19Ruben BubholzKlubblös57:51+33:2525:56
Elin DoeringGarphyttans IFej start

Öppen motion 1

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NilssonMariestads FK24:2210:55
2Elias KlingLindebygdens OK24:24+0:0210:56
3Mira KarlströmOK Tyr33:24+9:0214:58
4Göran KarlströmOK Tyr34:06+9:4415:17
5Gilbert KarlströmOK Tyr37:24+13:0216:46
6Tatiana KarlströmOK Tyr37:37+13:1516:52
7Monika Karlsson BubholzOK Tyr39:55+15:3317:53
8Margareta ClaessonOK Tisaren56:36+32:1425:22
9Majbritt MonsénLustens OK58:50+34:2826:22
Birger KarlströmOK Tyrej godkänd

Öppen motion 3

2 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonOK Tisaren25:459:32
2Stina BernGarphyttans IF27:55+2:1010:20
3Amanda NylénDegerfors OK28:06+2:2110:24
4Eva SchagerströmGarphyttans IF29:21+3:3610:52
5Elisabeth SavefjordKlubblös33:07+7:2212:15
6Hanna BremerMariestads FK33:26+7:4112:22
7Lottis BrohedeOK Tyr35:19+9:3413:04
8Susanna KarlssonOK Tylöskog35:34+9:4913:10
9Mona FingalssonOK Älgen41:08+15:2315:14
10Anna SalenbäckKristinehamns OK41:36+15:5115:24
11Inga-Britt MalmGarphyttans IF42:05+16:2015:35
12Kerstin Fürst LugneKils OK46:11+20:2617:06
13Elin AgeOK Södertörn50:03+24:1818:32
14Johanna ForslundKristinehamns OK50:21+24:3618:38
15Rebecka NylénDegerfors OK51:24+25:3919:02
16Samuel ErikssonOK Letstigen57:38+31:5321:20

Öppen motion 5

3 260 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HöögHagaby GOIF26:398:10
2Anna UllerKils OK30:11+3:329:15
3William HollowellOK Tyr30:48+4:099:26
4Björn BergqvistGarphyttans IF31:12+4:339:34
5Tanja DalheimerIK Vikings OK33:42+7:0310:20
6Robert KruseLindebygdens OK34:54+8:1510:42
7Anna NilssonGarphyttans IF35:19+8:4010:50
8Karin NilssonGarphyttans IF35:21+8:4210:50
9Ulrika SanderOK Milan35:30+8:5110:53
10Martin JakobssonKlubblös35:53+9:1411:00
11Sofie JönssonAlmby IK36:34+9:5511:13
12Per StinesenDalaportens OL37:24+10:4511:28
13Anna GrundbergOK Denseln37:34+10:5511:31
14Leif HjulströmOK Milan41:26+14:4712:42
15Filippa JohnsonDegerfors OK43:59+17:2013:29
16Tina WestlundKils OK45:17+18:3813:53
17Jenny NybergSkattkärrs SOK47:08+20:2914:27
18Therése AnderssonOK Tyr48:05+21:2614:44
19Kirsty McIntyreOK Tyr50:24+23:4515:27
20Eva LindgrenKFUM Örebro OK50:57+24:1815:37
21Peter HagströmKristinehamns OK53:32+26:5316:25
22Karin KraftAlmby IK57:01+30:2217:29
23Kristin EwinsAlmby IK57:55+31:1617:45
24Risto HakolaKristinehamns OK1:00:04+33:2518:25
25Göran EklöfIK Ymer1:01:05+34:2618:44
26Annett HalvarssonOK Milan1:01:26+34:4718:50
27Bengt StarkOK Milan1:01:34+34:5518:53
28Cecilia BjurströmOK Tisaren1:03:53+37:1419:35
29Linnéa HallOK Amne1:07:21+40:4220:39
Åsa PetterssonSäterbygdens OKej godkänd

Öppen motion 7

3 080 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan FranssonOK Milan28:459:20
2Björn LindgrenKFUM Örebro OK30:32+1:479:54
3Robert SkoogIF Hagen32:07+3:2210:25
4Mikael NybergSkattkärrs SOK32:31+3:4610:33
5Maja WelanderOK Djerf32:59+4:1410:42
6Lotta AgeDegerfors OK33:51+5:0610:59
7Stina LindbergOK Djerf33:53+5:0811:00
8Elin LindbergOK Djerf33:55+5:1011:00
9Ulf NordzellOK Djerf34:11+5:2611:05
10Bertil JohanssonKristinehamns OK34:17+5:3211:07
11Leif HörnellKFUM Örebro OK34:34+5:4911:13
12Angelica WikströmOK Tyr34:50+6:0511:18
13Michael ForslundKristinehamns OK35:05+6:2011:23
14Vesa KuttiHagaby GOIF36:15+7:3011:46
15Åke StridAlmby IK36:51+8:0611:57
16Kenneth HagströmOK Letstigen37:56+9:1112:18
17Tommy HallménVingåkers OK38:01+9:1612:20
18Lars KarlssonAlmby IK38:10+9:2512:23
19Mats WallmanVästerbergslagens OL39:08+10:2312:42
20Anders MelinGarphyttans IF40:27+11:4213:07
21Johanna AlfredssonOK Tyr41:32+12:4713:29
22Monica DjurbergOK Tyr43:01+14:1613:57
23Curt ReinholdssonIF Thor43:17+14:3214:03
24Maria NordströmKils OK43:22+14:3714:04
25Leif SalinOK Tyr43:33+14:4814:08
25Mikael AlfredssonOK Tyr43:33+14:4814:08
27Håkan SvenssonAlmby IK44:33+15:4814:27
28Lars-Göran KarlssonHagaby GOIF44:51+16:0614:33
29Anna ErikssonOK Älgen44:57+16:1214:35
30Gunilla ReinholdssonIF Thor45:25+16:4014:44
31Ingemar HaglundOK Djerf45:36+16:5114:48
32Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK47:48+19:0315:31
33Lars ArleboKFUM Örebro OK49:16+20:3115:59
34AnnaLena SvärdOK Tylöskog49:51+21:0616:11
35Helene HällmanOK Tyr52:27+23:4217:01
36Sara GarpenlundKFUM Örebro OK53:17+24:3217:17
37Maria AskrothKFUM Örebro OK54:22+25:3717:39
38Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK55:17+26:3217:56
39Gunnar RåbergOK Tyr1:02:57+34:1220:26

Öppen motion 8

4 710 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik GrothKFUM Örebro OK29:346:16
2Erik ForsgrenOK Tyr32:34+3:006:54
3Anette CarlssonKFUM Örebro OK34:59+5:257:25
4Mats GustafssonKFUM Örebro OK36:11+6:377:40
5Henric BrohedeOK Tyr36:57+7:237:50
6Anders KallinKFUM Örebro OK37:13+7:397:54
7Jakob FranssonOK Milan37:50+8:168:01
8Mattias PerssonOK Tyr38:32+8:588:10
9Stefan WennbergSkattkärrs SOK39:15+9:418:20
10Eirk HaglundOK Djerf39:21+9:478:21
11Joakim DahlbergAlmby IK43:48+14:149:17
12Mikael TakeOK Tyr45:36+16:029:40
13Henrik GustafssonKFUM Örebro OK46:45+17:119:55
14Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro48:18+18:4410:15
15Camilla KruseLindebygdens OK48:51+19:1710:22
16Mikael GöranssonAlmby IK50:59+21:2510:49
17Anders BerggrenMalungs OK Skogsmårdarna51:02+21:2810:50
18Göran LarssonDegerfors OK51:44+22:1010:59
19Leif MartinssonOK Tyr54:17+24:4311:31
20Mikael LindOK Älgen55:25+25:5111:45
21Fredrik EkströmKarlstad56:50+27:1612:03
22Niklas EriksenAlmby IK1:02:54+33:2013:21
23Lottie LindOK Älgen1:04:05+34:3113:36
24Lage JohanssonLindebygdens OK1:06:04+36:3014:01
25Lars OlssonOK Tyr1:10:27+40:5314:57
26Bengt VisénLindebygdens OK1:37:24+1:07:5020:40
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Olle LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser