Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stafettcupen 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stafettcupen 10
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: fredag 10 april 2015

Lång

10 220 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil KinnebergIFK Göteborg1:02:576:09
2Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:03:01+0:046:09
3Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:03:29+0:326:12
4Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:04:01+1:046:15
5John FredrikssonIFK Lidingö SOK1:04:03+1:066:16
6Johan HögstrandIFK Göteborg1:04:08+1:116:16
7Vegard Brun SagaIL Tyrving1:04:09+1:126:16
8Anders TiltnesIL Tyrving1:10:23+7:266:53
9Jonas PilbladIFK Göteborg1:10:28+7:316:53
10Wojciech KowalskiIL Tyrving1:10:48+7:516:55
11Christoph BrandtIL Tyrving1:12:33+9:367:05
11John PerssonIFK Göteborg1:12:33+9:367:05
13Patrik MartnerIFK Göteborg1:12:40+9:437:06
14Klaus SchgagulerIFK Lidingö SOK1:12:41+9:447:06
15Wojciech DwojakIL Tyrving1:12:49+9:527:07
16Espen JakobsenIL Tyrving1:12:58+10:017:08
17Anders SkarholtIFK Lidingö SOK1:13:27+10:307:11
18Emil JönssonIL Tyrving1:13:35+10:387:11
19Erik EngstrandIFK Göteborg1:14:11+11:147:15
20Niklas SerranderIFK Lidingö SOK1:17:28+14:317:34
21Tero JunttilaIFK Lidingö SOK1:21:00+18:037:55
22Julian DentIFK Lidingö SOK1:21:42+18:457:59
23Martin LarboIFK Lidingö SOK1:25:34+22:378:22
24Joel NilssonIFK Göteborg1:25:54+22:578:24
25Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK1:26:17+23:208:26
26Fredrik LöwegrenIFK Göteborg1:27:35+24:388:34
27Christian HolmboeIL Tyrving1:48:04+45:0710:34
28Daniel NetzIFK Göteborg2:02:25+59:2811:58
Mårten BoströmIFK Lidingö SOKej godkänd
Bjørn EkebergIL Tyrvingej godkänd
Casper GidingKamrat och IF KIFej godkänd
Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIFej godkänd
Rikard PentonenIFK Göteborgej godkänd
Simon SmedbergIFK Göteborgej godkänd
Arvid VågIFK Göteborgej godkänd
Filip DahlgrenIFK Lidingö SOKej start
Fredrik EdénIFK Göteborgej start
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej start
Niclas JonassonIFK Göteborgej start
Mattias PernebyIFK Lidingö SOKej start
Torbjørn SagbergIL Tyrvingej start

Kort

6 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BachmanIFK Lidingö SOK49:337:14
2Frida BakkmanIFK Lidingö SOK57:29+7:568:24
3Kirsi NurmiIFK Göteborg1:04:04+14:319:21
4Matleena BoströmIFK Lidingö SOK1:06:42+17:099:45
5Josefine CarlssonIFK Göteborg1:15:25+25:5211:01
6Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK1:23:53+34:2012:15
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej godkänd
Tilda KarlssonIFK Göteborgej godkänd
Anna NärhiIFK Göteborgej godkänd
Erica PetterssonIFK Göteborgej godkänd
Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOKej godkänd
Lovisa KarlssonIFK Göteborgej godkänd
Ole UnderthunIL Tyrvingej godkänd
Emma BjessmoIFK Lidingö SOKej start
Anna GustafssonIFK Göteborgej start
Annica GustafssonIFK Lidingö SOKej start
Frida GustafssonIFK Göteborgej start
Helena KarlssonIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser