Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SSM, individuell, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SSM, individuell, lång
Arrangörsorganisation: IK Trenne Ullared
Datum: lördag 16 april 2016

D16

4 840 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa EnvallSmålands OF41:498:38
2Ellen KallerbäckSmålands OF46:09+4:209:32
3Ella PalmSmålands OF47:04+5:159:43
4Linnea DagsbergBlekinge OF47:53+6:049:53
5Irmalinn NilssonSkåne OF50:48+8:5910:29
6Elin SvenssonSmålands OF51:22+9:3310:36
7Lovisa RingHallands OF53:42+11:5311:05
8Ebba JensenSkåne OF55:03+13:1411:22
9Vilma SvantessonSkåne OF56:03+14:1411:34
10Stina JohanssonSmålands OF58:00+16:1111:59
11Lovisa BlomgrenSmålands OF58:50+17:0112:09
12Lotten KindlundhSmålands OF58:52+17:0312:09
13Ellen WahlbomBlekinge OF59:17+17:2812:14
14Elvira WildheimHallands OF1:01:47+19:5812:45
15Lovisa NordSmålands OF1:03:33+21:4413:07
16Linn LindblomSkåne OF1:08:50+27:0114:13
17Wilma MarkholmSkåne OF1:10:01+28:1214:27
18Alma HaagSmålands OF1:11:39+29:5014:48
19Johanna WilhelmssonBlekinge OF1:12:03+30:1414:53
20Julia ArvidssonSmålands OF1:12:36+30:4715:00
21Paulina JägstedtHallands OF1:14:57+33:0815:29
22Louise LagerqvistBlekinge OF1:17:11+35:2215:56
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Lina ErdeliusHallands OFej start
Sara GranstedtSmålands OFej start
Astrid EricssonSkåne OFej start

H16

5 790 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsSmålands OF41:547:14
2Emil AuseliusSmålands OF43:58+2:047:35
3Simon HardenSkåne OF44:46+2:527:43
4Victor HanssonSmålands OF45:32+3:387:51
5Tim JohanssonHallands OF52:03+10:098:59
6Oscar ModigSkåne OF52:13+10:199:01
7Filip RosjöSmålands OF53:20+11:269:12
8Loke ÖstangårdSmålands OF53:27+11:339:13
9Algot NajvikSkåne OF53:57+12:039:19
9Jakob IngströmSmålands OF53:57+12:039:19
11Filip BengtssonHallands OF55:33+13:399:35
12Viktor KarlssonHallands OF58:44+16:5010:08
13Love CarlssonBlekinge OF1:01:22+19:2810:35
14Simon FreylandSmålands OF1:01:49+19:5510:40
15Anton GlivesonBlekinge OF1:03:14+21:2010:55
16Daniel HellbergSkåne OF1:03:38+21:4410:59
17Oskar SvahnSmålands OF1:11:37+29:4312:22
18Axel ToressonSkåne OF1:21:11+39:1714:01
19Julius PukeSkåne OF1:25:16+43:2214:43
Oscar NilssonSmålands OFutgått
Oliver ValleriusSmålands OFutgått
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Ludvig HallabroSkåne OFej start
Lukas GranstedtSmålands OFej start

D15

4 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma Holmqvist JohanssonSmålands OF36:248:52
2Lovisa WeidenSkåne OF40:59+4:359:59
3Hanna JohannessonBlekinge OF41:26+5:0210:06
4Clara DahlSkåne OF41:32+5:0810:07
5Alicia LundgrenSmålands OF42:15+5:5110:18
6Ebba BerglinBlekinge OF42:26+6:0210:20
7Maja ÅkessonSmålands OF46:01+9:3711:13
8Lovisa JohanssonBlekinge OF46:20+9:5611:18
9Maja PorleSmålands OF46:30+10:0611:20
10Lovisa LagerHallands OF46:43+10:1911:23
11Linnea SkalbergSmålands OF47:13+10:4911:30
12Vendela LönkvistSmålands OF47:44+11:2011:38
13Hilda AxelssonSkåne OF47:47+11:2311:39
14Tina LjungqvistSkåne OF50:37+14:1312:20
15Klara HöglundSmålands OF52:07+15:4312:42
16Ebba LindmanSmålands OF52:43+16:1912:51
17Maja TenghagenSkåne OF53:03+16:3912:56
18Julia RangertSmålands OF53:04+16:4012:56
19Emma NilssonSmålands OF53:50+17:2613:07
20Linnea BengtssonHallands OF55:17+18:5313:29
21Elin CarlssonHallands OF55:19+18:5513:29
22Evelina OlssonHallands OF57:13+20:4913:57
23Elsa EricssonHallands OF1:04:51+28:2715:49
24Kajsa ToftnerSkåne OF1:05:04+28:4015:52
25Alma LeijonSkåne OF1:11:59+35:3517:33
26Hanna HenningssonSmålands OF1:13:13+36:4917:51
Wilma BerganderSmålands OFutgått
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan

H15

5 010 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinSmålands OF39:277:52
2Allan HedbergSkåne OF39:29+0:027:52
3Adrian VartiaHallands OF41:07+1:408:12
4Hugo DjurstedtSmålands OF42:09+2:428:24
5Albin TollSmålands OF42:41+3:148:31
6Linus LundbergSmålands OF42:58+3:318:34
7Emil ÖhlundSmålands OF43:27+4:008:40
8Albin KronkvistSkåne OF44:22+4:558:51
9Mattis PerssonSmålands OF48:31+9:049:41
10Axel JohanssonSmålands OF52:05+12:3810:23
11Axel OrrhedeSkåne OF52:39+13:1210:30
12Hugo JakobssonSmålands OF53:49+14:2210:44
13Simon SvahnSmålands OF53:53+14:2610:45
14Noah BechtelHallands OF53:59+14:3210:46
15Jacob MobergSkåne OF54:24+14:5710:51
16Hampus FyhrSmålands OF57:04+17:3711:23
17Gustav ÅmanBlekinge OF57:55+18:2811:33
18Simon GiselssonBlekinge OF58:37+19:1011:41
19Melker ElofssonSmålands OF59:39+20:1211:54
20Edvin SchillerSmålands OF1:00:25+20:5812:03
21Pontus ErikssonSkåne OF1:03:13+23:4612:37
22Simon OlssonSkåne OF1:11:08+31:4114:11
23Ludvig ZaarSkåne OF1:11:32+32:0514:16
24Axel ErikssonHallands OF1:16:48+37:2115:19
25Erik HanssonBlekinge OF1:28:28+49:0117:39
Aron ThorénBlekinge OFej godkänd
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Samuel LåstbomSkåne OFej start

D14

3 880 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingSmålands OF34:589:00
2Hilda Holmqvist JohanssonSmålands OF35:42+0:449:12
3Agnes DjurstedtSmålands OF36:00+1:029:16
4Klara AnderssonBlekinge OF36:21+1:239:22
5Klara PerssonHallands OF37:39+2:419:42
6Elin EmilssonBlekinge OF37:43+2:459:43
7Tilda PalmSmålands OF37:56+2:589:46
8Tea MarkholmSkåne OF38:09+3:119:49
9Agnes LindblomSkåne OF38:47+3:499:59
10Thea BökmanSkåne OF39:57+4:5910:17
10Amanda KarmetunSmålands OF39:57+4:5910:17
12Emma ErikssonSmålands OF40:22+5:2410:24
13Alma GustafssonSmålands OF40:45+5:4710:30
14Nike PruthSmålands OF41:25+6:2710:40
15Elin RindstigSmålands OF41:26+6:2810:40
16Evelina Svensson FinndahlSmålands OF43:40+8:4211:15
17Nellie RydlundSkåne OF44:48+9:5011:32
18Ida EskilssonSmålands OF45:11+10:1311:38
19Clara SamuelssonSmålands OF45:27+10:2911:42
20Ylva PrellnerSkåne OF45:48+10:5011:48
21Thilda SeldénHallands OF45:57+10:5911:50
22Hanna RingBlekinge OF46:41+11:4312:01
23Vilmalee SuwanBlekinge OF47:47+12:4912:18
24Thea AbajiSmålands OF47:49+12:5112:19
25Olivia GrönkvistSmålands OF49:39+14:4112:47
26Tuva LövdahlSmålands OF49:49+14:5112:50
27Elin HugossonSkåne OF49:56+14:5812:52
28Sofia PalmSkåne OF50:03+15:0512:53
29Stina LindSmålands OF51:38+16:4013:18
30Ida EdvardssonSmålands OF51:57+16:5913:23
31Eira HertinSmålands OF52:38+17:4013:33
32Ellen SigvardsonSmålands OF53:04+18:0613:40
33Elin NilssonSkåne OF53:39+18:4113:49
34Ella SöderbergBlekinge OF54:20+19:2214:00
35Nellie NilssonBlekinge OF56:55+21:5714:40
36Linn KarlssonBlekinge OF58:12+23:1415:00
37Unni GranforsHallands OF58:54+23:5615:10
38Alva NystedtSkåne OF1:00:06+25:0815:29
39Emma EliassonHallands OF1:05:50+30:5216:58
40Linnea LeijonSkåne OF1:06:15+31:1717:04
41Emelie RengmyrHallands OF1:19:23+44:2520:27
42Tilda HenningssonHallands OF1:20:14+45:1620:40
Emma IsidorssonSmålands OFej godkänd
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Rebecca HardenSkåne OFej start
Elin JennerstrandSmålands OFej start

H14

3 980 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunSmålands OF28:097:04
2Axel ElmbladSmålands OF28:13+0:047:05
3Karl PetersénSmålands OF29:25+1:167:23
4Jesper JohanssonHallands OF30:44+2:357:43
5Maxim OmelchenkoBlekinge OF31:13+3:047:50
6Albin PerssonHallands OF32:06+3:578:03
7Aron ÖstangårdSmålands OF32:10+4:018:04
8Melker AnderssonSkåne OF32:26+4:178:08
9Erik ÅkessonSmålands OF32:31+4:228:10
10Anton GunnarssonSmålands OF32:39+4:308:12
11Viktor GunnarssonSmålands OF33:03+4:548:18
12Hugo EricssonSmålands OF33:33+5:248:25
13Agust KronkvistSkåne OF34:38+6:298:42
14Viggo JohanssonSkåne OF34:53+6:448:45
15Albin WeidenSkåne OF34:57+6:488:46
16Carl ÅsSkåne OF35:19+7:108:52
17Arvid KronmarBlekinge OF35:32+7:238:55
18Loke HedbergSkåne OF35:55+7:469:01
19Erik ThoressonSkåne OF38:06+9:579:34
20Ivar HelmerssonSkåne OF38:51+10:429:45
21Alex JohanssonHallands OF39:08+10:599:49
22Olle KallerbäckSmålands OF39:57+11:4810:02
23Hugo LarssonBlekinge OF40:10+12:0110:05
24Jakob WilhelmssonBlekinge OF40:58+12:4910:17
25Felix GustafssonSkåne OF41:32+13:2310:26
26Emil JägstedtHallands OF41:36+13:2710:27
27Klas LjungqvistSkåne OF42:06+13:5710:34
28Albin LiljaBlekinge OF42:07+13:5810:34
29Oscar HultgrenSmålands OF42:16+14:0710:37
30Erik JohanssonSkåne OF43:10+15:0110:50
31Alfred ErdeliusHallands OF43:19+15:1010:53
32Albin HjellströmSmålands OF43:26+15:1710:54
33Edvin SelinSkåne OF44:35+16:2611:12
34Erik AlbinssonSkåne OF44:41+16:3211:13
35Brian AhlmSkåne OF44:47+16:3811:15
36Fabian ValleriusSmålands OF45:04+16:5511:19
37Oscar OlinSmålands OF46:46+18:3711:45
38Måns HenningssonHallands OF47:26+19:1711:55
39Axel BechtelHallands OF47:44+19:3511:59
40Max PerssonBlekinge OF47:54+19:4512:02
41Axel EvebornSmålands OF48:21+20:1212:08
42Joel BjörnlingerSmålands OF48:44+20:3512:14
43Arvid LundqvistHallands OF49:13+21:0412:21
44Adam LindblomSkåne OF49:58+21:4912:33
45Alfred AhltinSkåne OF50:03+21:5412:34
46Anton TörnqvistBlekinge OF50:06+21:5712:35
47Filip JennerstrandSmålands OF50:18+22:0912:38
48Olle ErlandssonSmålands OF52:35+24:2613:12
49Arvid BlomsterBlekinge OF52:44+24:3513:14
50Johan VinbladSkåne OF54:24+26:1513:40
51Erik LingSmålands OF54:55+26:4613:47
52Melvin NilssonSkåne OF55:17+27:0813:53
53Stellan GradinSkåne OF1:02:40+34:3115:44
54Fabian AnderssonBlekinge OF1:46:02+1:17:5326:38
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Vakant - -utom tävlan
Victor ModigSkåne OFej start
Isak LiljeholmSmålands OFej start
Gabriel HåkanssonBlekinge OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser