Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grymnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grymnatta
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: fredag 8 april 2016

D21

7 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné59:327:45
2Rebecka HeinrupTullinge SK1:10:06+10:349:07
3Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:10:13+10:419:08
4Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:10:41+11:099:12
5Sara HodlerIFK Mora OK1:16:36+17:049:58
6Elin SundqvistTullinge SK1:18:23+18:5110:12
7Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad1:18:33+19:0110:13
8Sanna BatzSkarpnäcks OL1:24:20+24:4810:58
9Sara JonassonCentrum OK1:48:44+49:1214:09
Maria BjörklundLeksands OKej godkänd
Linn AxelssonÄrla IFej start
Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OKej start

H21

11 310 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti1:03:035:34
2Oskar DanielsAttunda OK1:11:38+8:356:20
3David BejbomJärla Orientering1:13:32+10:296:30
4Linus RappIFK Mora OK1:15:22+12:196:39
5Henrik LöfåsOK Linné1:16:21+13:186:45
6Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:17:31+14:286:51
6Daniel RoosAttunda OK1:17:31+14:286:51
8Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:19:15+16:127:00
9Julian DentIFK Lidingö SOK1:19:19+16:167:00
10Janis KumsTurun Metsänkävijät1:20:20+17:177:06
11Simon HodlerIFK Mora OK1:21:35+18:327:12
12Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:23:37+20:347:23
13Erik LindOK Linné1:23:56+20:537:25
14Erik ThorssonTurun Metsänkävijät1:24:34+21:317:28
15Michael ReforsJärla Orientering1:24:49+21:467:29
16Oskar EklöfRehns BK1:24:54+21:517:30
17Edgars BertuksTurun Metsänkävijät1:25:19+22:167:32
18Simon MarkendahlOK Klyftamo1:26:18+23:157:37
19Nils SpetzUlricehamns OK1:28:06+25:037:47
20Håkan PetterssonOK Djerf1:30:24+27:217:59
21Johan HameliusOK Linné1:31:13+28:108:03
22Erik BjörklundLeksands OK1:35:42+32:398:27
23Morgan KarlssonSundbybergs IK1:39:26+36:238:47
24Martins SirmaisTurun Metsänkävijät1:39:34+36:318:48
25Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:40:25+37:228:52
26Magnus BjörkOK Rodhen1:41:52+38:499:00
27William J GardnerOK Södertörn1:42:40+39:379:04
28Stefan ErikssonSurahammars SOK1:45:33+42:309:19
29Mårten LundqvistSundbybergs IK1:46:00+42:579:22
30Jonny MalleyOK Södertörn1:47:33+44:309:30
31Jonas KjällCentrum OK1:50:16+47:139:44
32Simon MellinSundbybergs IK1:50:43+47:409:47
33Jörgen AxelssonTullinge SK1:57:36+54:3310:23
34Daniel EleniusCentrum OK2:00:01+56:5810:36
35Lars JakobssonCentrum OK2:00:02+56:5910:36
36Robert GardnerOK Södertörn2:04:31+1:01:2811:00
37Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:05:35+1:02:3211:06
38Magnus SneitzJärfälla OK2:45:54+1:42:5114:40
Olof ErikssonOK Linnéej godkänd
Emil LauriJärla Orienteringej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Pelle ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Hector HainesIFK Lidingö SOKej godkänd
Jan TroengOK Linnéej godkänd
Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Antti ParjanneTurun Metsänkävijätej godkänd
Carl-Johan HögbergOK Linnéej godkänd
John HartleySöders-Tyresöej godkänd
Magnus LennartssonJärfälla OKej godkänd
Kristaps J JAudzemsTurun Metsänkävijätej godkänd
Josh BeechOK Södertörnej godkänd
Esa HuttunenTurun Metsänkävijätej start
Mikael JaneråsOK Linnéej start
Doug TullieTurun Metsänkävijätej start
Lars SoldaggOK Klemmingenej start
Tapani MäkinenTurun Metsänkävijätej start
Sami HämälistöTurun Metsänkävijätej start
Erik ÅhlinLånghundra IFej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start
John SolbreckLånghundra IFej start
David MellinSundbybergs IKej start
Pontus BergströmOK Österåkerej start

D21 Kort

5 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SundqvistTullinge SK1:19:0915:34

H21 Kort

7 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus FredlundTullinge SK55:397:34
2Kristian DahlströmIFK Mora OK1:00:34+4:558:14
3Johan KärrströmTullinge SK1:05:05+9:268:51
4Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:07:07+11:289:07
5Juha SuntilaTurun Metsänkävijät1:07:17+11:389:09
6Simon BohmanRånäs OK1:11:20+15:419:42
7Ulf BylundIFK Enskede1:13:33+17:5410:00
8Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:25:21+29:4211:36
9Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:26:54+31:1511:49
10Rasmus SteenOK Enen1:34:11+38:3212:48
Tobias EliassonSundsvalls OKej godkänd

D20

5 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LindbergOK Djerf53:2810:08
2Maja EngesLeksands OK59:47+6:1911:20

H20

7 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SkärlénHaninge SOK1:04:048:25
2Henrik SparrIFK Mora OK1:20:17+16:1310:33
3Isak LangerakJärfälla OK1:25:33+21:2911:15
Fabian SteenOK Enenej start

D18

5 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné48:509:36
2Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK55:15+6:2510:52
3Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK55:26+6:3610:54
4Kristina TedhamreSnättringe SK57:27+8:3711:18
5Sofia BengtssonSundbybergs IK1:19:11+30:2115:35
Tone AlbrektssonOK Ravinenej start
Erika DuhlboIFK Mora OKej start

H18

5 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CarlssonSundbybergs IK48:208:26
2Jason BransomeOK Ravinen50:02+1:428:43
3Benjamin LangerakJärfälla OK51:29+3:098:59
4Hannes SvahnOK Ravinen54:27+6:079:30
5Lukas HellgrenOK Ravinen1:00:35+12:1510:34
6Tobias KarlssonSnättringe SK1:00:40+12:2010:35
7Tuve MöllerOK Linné1:07:29+19:0911:46
8Christian LindhSundbybergs IK1:23:36+35:1614:35
9Max KlassonOK Ravinen1:23:44+35:2414:36
10Lukas ArkängTullinge SK1:38:41+50:2117:13
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Lukas DeiningerIFK Mora OKej start

D16

4 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn40:488:41
1Frida JohanssonOK Djerf40:488:41
3Julia RajanIFK Lidingö SOK41:07+0:198:46
4Isa LundqvistJärfälla OK46:35+5:479:55
5Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK46:55+6:0710:00
6Linda RennerOK Södertörn46:57+6:0910:00
7Elin LindbladOK Djerf50:09+9:2110:41
8Linnea JohanssonTäby OK50:14+9:2610:42
9Ylva SandénOK Södertörn50:34+9:4610:46
10Elin EdströmHärnösands OK51:42+10:5411:01
11Lovisa LängheimTullinge SK52:16+11:2811:08
12Sofia ZillingOK Södertörn52:17+11:2911:08
13Josefine AnderssonTäby OK52:43+11:5511:14
14Amanda JanssonOK Djerf52:44+11:5611:14
15Anna NordströmSigtuna OK56:26+15:3812:01
16Malva SteenOK Enen56:44+15:5612:05
17Lotten SandénOK Södertörn1:00:26+19:3812:53
18Tilda AnderssonTullinge SK1:01:27+20:3913:06
19Tilde EngbergHärnösands OK1:01:46+20:5813:10
20Alice PalmgrenSundsvalls OK1:07:26+26:3814:22
21Ellen SkunckeTäby OK1:07:41+26:5314:25
22Nickolina HedenlundTäby OK1:11:30+30:4215:14
23Vilma GotheOK Ravinen1:15:20+34:3216:03
Tova ErikssonOK Djerfej godkänd
Katarina NorrbyOK Södertörnej godkänd
Ella SjöbergTullinge SKej start
Smilla SandströmHärnösands OKej start
Klara BolinTullinge SKej start

H16

5 450 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruben BryngelssonTullinge SK37:226:51
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK42:03+4:417:42
3Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby44:10+6:488:06
4Felix PerssonHaninge SOK44:49+7:278:13
5Anton SilierJärfälla OK48:29+11:078:53
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK50:33+13:119:16
7Anton HänströmTäby OK50:36+13:149:17
8Ivar Lidström LauriSnättringe SK51:16+13:549:24
9Robert ColeVäsby OK54:52+17:3010:04
10Rasmus KihlSundbybergs IK57:50+20:2810:36
11Fredrik HanssonTäby OK1:03:28+26:0611:38
12Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby1:03:54+26:3211:43
13Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:07:20+29:5812:21
14Gustav NirvinHaninge SOK1:09:46+32:2412:48
15Martin SkärlénHaninge SOK1:17:29+40:0714:13
16Anton HolmOK Djerf1:54:07+1:16:4520:56
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Simon FriskGustavsbergs OKej start
Johan LangerakJärfälla OKej start
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start
Max HoppeWaxholms OKej start

H16 Kort

4 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BabtistBromma-Vällingby SOK43:2510:23
2Carl TiemerSundbybergs IK1:09:33+26:0816:38

D14

4 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK40:309:48
2Matilda LindhSundbybergs IK43:14+2:4410:28
3Ida HofstedtTäby OK45:02+4:3210:54
4Nina PerssonHaninge SOK50:10+9:4012:08
5Ylva JohanssonOK Djerf59:03+18:3314:17
6Sofia EdvardssonJärfälla OK59:35+19:0514:25
7Maja SandvikAttunda OK1:04:48+24:1815:41
8Petronella HedenlundTäby OK1:06:54+26:2416:11
9Lovisa HambäckLånghundra IF1:09:05+28:3516:43
Ida HänströmTäby OKej godkänd
Ronja StåhlSundbybergs IKej start

H14

4 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GrunderJärfälla OK40:229:46
2Erik BovalliusJärfälla OK43:31+3:0910:32
3Alexander JanssonOK Djerf44:23+4:0110:44
4Eskil WidehagSundbybergs IK48:02+7:4011:37
5Tore PalmgrenSundsvalls OK49:37+9:1512:00
6Rasmus PetterssonOK Djerf50:27+10:0512:12
7Hannes LindahlSundsvalls OK50:58+10:3612:20
8Seth BorglundHärnösands OK52:28+12:0612:42
9Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK53:08+12:4612:51
10Marcus EkmanTäby OK58:10+17:4814:05
11Wilhelm NordqvistWaxholms OK1:01:14+20:5214:49
12Arvid HenningHärnösands OK1:12:53+32:3117:38
Mattias HanssonOK Djerfej godkänd
Mattis SandénOK Södertörnej godkänd
Axel MålargårdTäby OKej start
Oskar SundblomRånäs OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start

D12

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrika NordquistTäby OK23:008:48
2Alva ErssonIFK Mora OK25:41+2:419:50
3Linn OlssonOK Södertörn32:17+9:1712:22
Ellen PelanderOK Djerfej start

H12

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK20:357:53
2Erik LundquistOK Ravinen23:26+2:518:58
3Arvid JohanssonOK Djerf26:07+5:3210:00
4Jacob HenrikssonRånäs OK28:49+8:1411:02
Elias JavehedVallentuna-Össeby OLej godkänd

D12 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn25:389:53

H12 Kort

2 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor ZillingOK Södertörn31:1012:02

D35

5 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniela RennerOK Södertörn1:11:4012:30

H35

7 680 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Antonio SeriniIFK Lidingö SOK1:00:317:52 Ladda ner rutt i gpx-format
2Göran AnlindTäby OK1:00:59+0:287:56
3Per HolmIFK Mora OK1:04:03+3:328:20
4Jonas ByströmSkogslöparna1:04:41+4:108:25
5Erik ErikssonIFK Mora OK1:06:25+5:548:38
6Johan SisellOK Södertörn1:07:26+6:558:46
7Ola SvärdHaninge SOK1:09:24+8:539:02
8Thomas HermanssonIFK Mora OK1:10:18+9:479:09
9Kent LundvallTäby OK1:11:14+10:439:16
10Niclas SjögrenHaninge SOK1:12:03+11:329:22
11Henrik SjögrenHaninge SOK1:19:39+19:0810:22
12Jonas SellingLänna IF1:21:15+20:4410:34
13Anders LagerwallOK Linné1:25:40+25:0911:09
14Henrik MorastHaninge SOK1:29:29+28:5811:39
15Jorrit BoekelCentrum OK1:30:16+29:4511:45
16Joakim PerssonHaninge SOK1:33:45+33:1412:12
17Ronnie PetterssonHaninge SOK1:38:47+38:1612:51
18Patrik SteenOK Enen1:39:39+39:0812:58
19Ulf Lars Conny AnderssonHaninge SOK1:42:24+41:5313:20
20Johan SandbergAttunda OK1:50:39+50:0814:24
Björn BängtssonCentrum OKej godkänd
Björn WrahmeIFK Mora OKej start
Henrik LundgrenCentrum OKej start

D40

5 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ÖhmanCentrum OK55:3010:31
2Elin AhlströmIFK Enskede1:17:51+22:2114:46
3Maria EdvardssonJärfälla OK1:26:45+31:1516:27
4Charlotta PalmgrenSundsvalls OK1:31:16+35:4617:19
Anna JanssonOK Djerfej godkänd
Malin AlbinssonJärfälla OKej godkänd

H40

7 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas RexSundsvalls OK59:517:52
2Niklas HenrikssonAttunda OK1:03:39+3:488:22
3Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:06:38+6:478:46
4Robert SöderbergTäby OK1:06:44+6:538:46
5Torbjörn EngbergHärnösands OK1:06:47+6:568:47
6Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:07:42+7:518:54
7Tomas HenrikssonAttunda OK1:08:29+8:389:00
8Johan HörnfeldtOK Ravinen1:11:07+11:169:21
9Patric De BoussardIFK Enskede1:12:43+12:529:34
10Magnus BlåuddOK Rodhen1:13:17+13:269:38
11Roger PalmgrenSundsvalls OK1:14:54+15:039:51
12Pål JanssonOK Roslagen1:16:42+16:5110:05
13Mats WarvelinLånghundra IF1:23:04+23:1310:55
14Gunnar ÅhlénRånäs OK1:26:50+26:5911:25
15Anders EdquistTäby OK1:31:21+31:3012:01
Anders BøgevigOK Ravinenej start
Jonas EklundOK Rodhenej start
Magnus JonssonSundsvalls OKej start
Jacob BolinOK Tisarenej start
Ove OksvoldCentrum OKej start
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

4 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica JanssonIFK Lidingö SOK55:4411:59
2Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK59:08+3:2412:43
3Monica RoosAttunda OK1:05:15+9:3114:01
4Cecilia FochsenWaxholms OK1:18:11+22:2716:48
Ileana von MelenIFK Enskedeej godkänd
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H45

6 640 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf47:577:13
2Fredrik SoneAttunda OK48:53+0:567:21
3Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK50:15+2:187:34
4Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL53:45+5:488:05
5Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK56:58+9:018:34
6Peter AlbinssonJärfälla OK58:11+10:148:45
7Johan JakobssonLånghundra IF1:00:15+12:189:04
8Ola BovalliusJärfälla OK1:02:22+14:259:23
9Nils EdvardssonJärfälla OK1:03:27+15:309:33
10Daniel UnnerudLånghundra IF1:03:33+15:369:34
11Fredrik ÖrnlidTäby OK1:05:08+17:119:48
12Bo SegermanIF Thor1:05:56+17:599:55
13Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:07:45+19:4810:12
14Mattias LindahlSundsvalls OK1:09:02+21:0510:23
15Andreas GrunderJärfälla OK1:11:48+23:5110:48
16Jan MobergGävle OK1:12:24+24:2710:54
17Nicklas BergströmTäby OK1:13:22+25:2511:02
18Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:15:22+27:2511:21
19Joakim SkantzeSundbybergs IK1:15:23+27:2611:21
20Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:17:32+29:3511:40
21Mats BeimingOK Österåker1:20:20+32:2312:05
22Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:21:25+33:2812:15
23Jan HanssonOK Djerf1:32:55+44:5813:59
24Olle SandénOK Södertörn1:56:33+1:08:3617:33
Per EdströmHärnösands OKej godkänd
Patrik FriskGustavsbergs OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Christoffer NorrmanAttunda OKej godkänd
Lars SjöbergTullinge SKej start
Joakim HoppeWaxholms OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Erik BerggrenTullinge SKej start
Sven JohanssonTäby OKej start
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start

D50

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta JungåkerKorsnäs IF OK48:4112:06
2Johanna SundströmJärla Orientering49:19+0:3812:16
3Kerstin OhlssonHaninge SOK58:16+9:3514:29
4Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:03:43+15:0215:50
5Karina LangerakJärfälla OK1:10:53+22:1217:37
Camilla AdlertegOK Enenej start

H50

5 880 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF46:227:53
2Lars KarlssonValbo AIF49:52+3:308:28
3Mats CarlssonSundbybergs IK51:50+5:288:48
4Göran LängheimTullinge SK52:41+6:198:57
5Anders BrinkmanVandrarringen53:04+6:429:01
6Jörgen EkmanTäby OK53:29+7:079:05
7Jonas GidingVallentuna-Össeby OL54:20+7:589:14
8Carl-Johan ThorellOK Ravinen58:40+12:189:58
9Janne NilssonCentrum OK59:57+13:3510:11
10Peter HambäckLånghundra IF1:01:33+15:1110:28
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:02:34+16:1210:38
12Per SundströmVästerås SOK1:02:45+16:2310:40
13Fredrik SteneboAttunda OK1:03:11+16:4910:44
14Mats AjlingTäby OK1:04:44+18:2211:00
15Thomas NybergAttunda OK1:06:07+19:4511:14
16Stefan NordströmSigtuna OK1:08:38+22:1611:40
17Fredrik MorastHaninge SOK1:10:21+23:5911:57
18Jan Ivar EskilssonHaninge SOK1:11:13+24:5112:06
19Jan FrödinIFK Enskede1:12:16+25:5412:17
20Staffan ZillingOK Södertörn1:13:52+27:3012:33
21Björn SvenssonOK Djerf1:16:41+30:1913:02
22Håkan LindbergOK Djerf1:17:35+31:1313:11
23Per WolgastSnättringe SK1:22:35+36:1314:02
24Klas LindgrenVästerås SOK1:27:30+41:0814:52
25Kjell NordqvistWaxholms OK1:42:36+56:1417:26
26Jan LindhSundbybergs IK1:57:21+1:10:5919:57
Bo LauriSnättringe SKej godkänd
Gunnar SkärlénHaninge SOKej godkänd
Jan LavénGustavsbergs OKej godkänd
Anders NilssonTäby OKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Bengt HameliusSäterbygdens OKej start
Oskar NederheimHaninge SOKej start
Anders BengtssonSundbybergs IKej start

D55

4 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kane AnderssonIFK Mora OK37:519:24
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK41:36+3:4510:20
3Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK50:51+13:0012:38
4Mona ÅkermanValbo AIF56:37+18:4614:05

H55

5 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JakobssonOK Södertörn50:249:15
2Gunnar LangsSkarpnäcks OL51:31+1:079:28
3Peter LundbergJärfälla OK52:46+2:229:41
4Bengt HaglundLeksands OK55:13+4:4910:09
5Jan-Olov BergmanVästerås SOK56:59+6:3510:28
6Sune SödergrannTullinge SK57:05+6:4110:29
7Jan-Olof BäckOK Djerf1:02:46+12:2211:32
8Mats JönssonKorsnäs IF OK1:05:16+14:5211:59
9Rolf CarlquistSkarpnäcks OL1:07:00+16:3612:18
10Rolf KarlssonJärla Orientering1:07:09+16:4512:20
11Lars HagrotTäby OK1:08:48+18:2412:38
12Jan KihlSundbybergs IK1:10:24+20:0012:56
13Roger LarssonSnättringe SK1:12:01+21:3713:14
14Johan KarlssonNorbergs OK1:15:35+25:1113:53
15Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:25:05+34:4115:38
16Ronny NordgrenSundbybergs IK1:31:36+41:1216:50
17Werner KöhlerTullinge SK1:51:24+1:01:0020:28
Harald BauerIFK Lidingö SOKej godkänd
Claes ElvhammarAttunda OKej godkänd
Björn SöderbäckOK Linnéej start

D60

3 830 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aila HalttunenHaninge SOK59:5315:38
2Ingrid GraneliHaninge SOK1:18:55+19:0220:36

H60

4 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran HanssonTäby OK47:3110:13
2Lennart HävrénTullinge SK48:03+0:3210:20
3P-O IvarssonHaninge SOK49:51+2:2010:43
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö49:53+2:2210:43
5Anders KärrströmTullinge SK52:20+4:4911:15
6Anders HallménAttunda OK52:48+5:1711:21
7Curt RahlénOK Ravinen1:00:23+12:5212:59
8Reijo KorhonenHaninge SOK1:03:11+15:4013:35
9Torbjörn BergmanSnättringe SK1:04:33+17:0213:52
Anders ForsstedtSöders-Tyresöej godkänd
Weine WolterÅkers IFej godkänd
Håkan SjunnestrandSolna OKej godkänd
Björn LindgrenOK Österåkerej start
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65

3 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BlomgrenTullinge SK56:4314:48
2Birgitta BillstamJärfälla OK58:55+2:1215:22
3Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:01:32+4:4916:03
4Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK1:04:34+7:5116:51
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:22:55+26:1221:38
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H65

4 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar LarssonTullinge SK45:1510:35
2Per-Johan VikforsOK Österåker46:15+1:0010:49
3Magnus HaraldssonGustavsbergs OK51:16+6:0112:00
4Christer NordströmOK Älvsjö-Örby52:57+7:4212:24
5Per-Erik WåhlbergOK Linné54:40+9:2512:48

D70

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK37:3812:08
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK47:38+10:0015:21
3Elke WilkeTierps SOK1:27:13+49:3528:08
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

H70

4 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune RådeströmSnättringe SK48:0011:14
2John ÖstlundSundbybergs IK55:08+7:0812:54
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö55:27+7:2712:59
4Bo NorbäckTullinge SK56:27+8:2713:13
5Gunnar ErikssonJärfälla OK59:34+11:3413:57
6Thord RådbergOK Roslagen1:00:29+12:2914:09
7Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:02:05+14:0514:32
8Ronny HedlundOK Södertörn1:03:57+15:5714:58
9Lars JonassonJärfälla OK1:04:11+16:1115:01
10Sören JohanssonSala OK1:05:57+17:5715:26
11Karl-Göran GustafssonUpsala IF1:14:11+26:1117:22
12Torbjörn TirénHellas Orientering1:16:27+28:2717:54
13Lars NordinSolna OK1:26:53+38:5320:20
14Kurt AnderssonEnebybergs IF1:32:01+44:0121:32
15Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:33:05+45:0521:47
16Mats TörngrenOK Linné1:34:05+46:0522:02
Leif StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Conny HusénOK Roslagenej godkänd

H75

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF50:3716:19
2Leif HermundstadSnättringe SK52:43+2:0617:00
3Sture NilssonStockholmspolisens IF OF52:50+2:1317:02
4Lars CedérusSnättringe SK54:14+3:3717:29
5Sivert SöderbärgOK Roslagen1:02:07+11:3020:02
6Hugo IsgrenIFK Enskede1:03:39+13:0220:31
7Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:10:20+19:4322:41
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:14:05+23:2823:53

H80

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK51:1016:30
2Lars LöthmanJärfälla OK1:10:23+19:1322:42
3Alf PerssonOK Österåker1:12:04+20:5423:14
4Erland LjungströmSpårvägens OK1:24:07+32:5727:08
Ulf EskilssonOK Södertörnej godkänd
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 3

2 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ErssonIFK Mora OK26:1310:02
2Matilda HolmOK Djerf28:51+2:3811:03
3Malin LinghOK Rodhen28:55+2:4211:04
4Edvard PelanderOK Djerf30:25+4:1211:39
5Matilda EkmanTäby OK35:21+9:0813:32
6Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK36:37+10:2414:01
7Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK36:47+10:3414:05
8Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK36:48+10:3514:05
9Åsa SkunckeTäby OK39:34+13:2115:09
10Julia MeijerIFK Mora OK40:07+13:5415:22
11Sofie HolmerIFK Mora OK40:09+13:5615:22
12Isabella HolmOK Djerf43:39+17:2616:43
13Heidi BjerkhaugOK Ravinen45:41+19:2817:30
14Hans Andersson StrinningAttunda OK51:32+25:1919:44

Öppen motion 5

4 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn LundquistOK Ravinen42:4610:13
2Mattias RobertsonCentrum OK50:36+7:5012:06
3Oskar VikströmSundsvalls OK59:12+16:2614:09
4Gustaf EricsonJärla Orientering1:05:22+22:3615:38
5Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL1:09:08+26:2216:32
6Mikael NordquistTäby OK1:21:49+39:0319:34
7Sofia KarlsVäsby OK1:27:28+44:4220:55
8Thomas KarlsVäsby OK1:27:53+45:0721:01
9Kenneth AlnessLånghundra IF1:29:56+47:1021:30
10Ingela AlnessLånghundra IF1:30:07+47:2121:33
Per PetterssonOK Djerfej godkänd
Jesper HenrikssonRånäs OKej godkänd
Carina StenssonTullinge SKej godkänd
Laban BryngelssonTullinge SKej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK32:1410:23
2Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna38:58+6:4412:34
3Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK40:15+8:0112:59
4Gustav BjörklundIFK Mora OK40:17+8:0312:59
5Johnny RahlénOK Ravinen42:36+10:2213:44
6Håkan SvahnOK Ravinen43:35+11:2114:03
7Lova AggeforsOK Ravinen54:43+22:2917:39
7Markus AggeforsOK Ravinen54:43+22:2917:39
9Barbro BransomeSkogsluffarnas OK1:10:33+38:1922:45
10Viktoria HedenlundTäby OK1:12:57+40:4323:31
11Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:20:23+48:0925:55
Göran GrimvallTäby OKej godkänd

Öppen motion 8

4 270 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn33:117:46
2Jan JohanssonIFK Umeå36:04+2:538:26
3Lina NilssonUlricehamns OK38:26+5:159:00
4Mats JavehedVallentuna-Össeby OL38:34+5:239:01
5Ruhdi KarlssonVästerås SOK39:12+6:019:10
6Ola BengtssonTäby OK44:02+10:5110:18
7Erik BorglundHärnösands OK45:47+12:3610:43
8Klas BirgerssonLånghundra IF45:50+12:3910:44
9Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK50:53+17:4211:54
10Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK52:46+19:3512:21
11Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF53:35+20:2412:32
12Johan Grafklubblös56:18+23:0713:11
13Björn BylundIFK Enskede58:44+25:3313:45
14Anna WeglinCentrum OK59:05+25:5413:50
15Göran IvaresOK Södertörn1:00:08+26:5714:04
16Göran AnderssonEnebybergs IF1:03:50+30:3914:56
17Steve SmirthwaiteMoravian1:05:14+32:0315:16
18Christer RognellVallentuna-Össeby OL1:14:46+41:3517:30

Öppen motion 9

7 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL57:057:45
2Rebecka LindbergOK Roslagen1:02:23+5:188:29
3Olov VikströmSundsvalls OK1:02:30+5:258:30
4Tommy LindbergOK Roslagen1:02:58+5:538:34
5Alistair LandelsStora Tuna OK1:10:55+13:509:38
6Mats EkmanTäby OK1:11:29+14:249:43
7Niklas WansölinOK Ravinen1:12:17+15:129:50
8Ove GustafssonJärfälla OK1:17:32+20:2710:32
9Christian OlssonOK Ravinen1:20:30+23:2510:57
10Torbjörn Thorsénklubblös1:23:35+26:3011:22
11Niclas NilssonOK Österåker1:25:19+28:1411:36
12Stefan SilfverStockholm Multisport Klubb1:31:28+34:2312:26
Daniel DuhlboIFK Mora OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser