Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

H40

3 770 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Kalle DalinOK Kåre25:29
2Patrik SvedbergGävle OK27:12+1:43
3Daniel KaipeOK Kåre28:38+3:09
4Thomas RexSundsvalls OK29:40+4:11
5Richard HejdenbergGävle OK30:27+4:58
6Patrik SöderqvistOK Kåre31:55+6:26Ladda ner rutt i gpx-format
7Magnus GörasLeksands OK32:00+6:31
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK34:06+8:37
9Roger PalmgrenSundsvalls OK34:26+8:57
10Torbjörn EngbergHärnösands OK34:41+9:12
11Tomas AlbinssonOK Österåker37:41+12:12
12Mats GustafssonTrosabygdens OK38:13+12:44
13Martin AnderssonLeksands OK38:22+12:53
14Pavel MilanKOS Tesla Brno38:33+13:04
15Fredrik LindellIF Thor44:35+19:06
16Jonas UllerKils OK45:02+19:33
17Patric De BoussardIFK Enskede45:26+19:57
18Jesper NordinKorsnäs IF OK46:02+20:33
19Erik BorglundHärnösands OK48:57+23:28
20Daniel AxelssonMålilla OK49:03+23:34
21Johnny BlästaNjurunda OK50:30+25:01Ladda ner rutt i gpx-format
22Thomas JohanssonOK Renen53:24+27:55
23Mattias AgåsSundsvalls OK54:34+29:05
24Jörgen BlästaNjurunda OK57:50+32:21Ladda ner rutt i gpx-format
25Robert LadängesAlfta-Ösa OK59:08+33:39
26Jonas HåkanssonEksjö SOK1:00:22+34:53
27Per EdströmHärnösands OK1:04:24+38:55
28Mika NumminenOK Linné1:05:36+40:07
29Mikael GuttkeNyköpings OK1:13:49+48:20
30Erik JonssonLånghundra IF1:15:41+50:12
31Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK1:37:47+1:12:18
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Fredrik ÖstbergStora Tuna OKej start
Johan LundbergOK Kåreej start
Magnus JonssonSundsvalls OKej start
Magnus JohanssonLjusdals OKej start
Peter FredricsonIFK Mora OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser