Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

H45

2 830 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olov VikströmSundsvalls OK26:31
2Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad26:36+0:05
3Per EkNyköpings OK27:41+1:10
4Mats KindlundOK Tranan27:54+1:23
5Håkan StoltSundsvalls OK29:17+2:46
6Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna29:25+2:54
7Mikael LindmarkSkellefteå OK29:46+3:15
8Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan30:53+4:22
9Lars SjöbergTullinge SK30:57+4:26
10Ulf KarlssonStorviks IF31:01+4:30
11Henrik PetterssonOK Roxen31:16+4:45
12Ingemar StålbergGävle OK31:18+4:47
13Henrik JonssonOK Tor31:33+5:02
14Nils EdvardssonJärfälla OK31:51+5:20
15Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:02+5:31
16Johan EngesLeksands OK32:14+5:43
17Pelle ForsbergIFK Enskede32:29+5:58
18Mikael WesterbergOK Kolmården32:42+6:11
19Mattias LindahlSundsvalls OK32:53+6:22
20Anders LillieströmOK Roxen33:13+6:42
21Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK34:10+7:39
22Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK34:20+7:49
23Mikael AleniusNyköpings OK34:21+7:50
24Ulf LindqvistÖstersunds OK34:35+8:04
25Olle LindmanFinspångs SOK34:56+8:25
26Torbjörn PetterssonGävle OK35:43+9:12
27Lars HenrikssonSundsvalls OK35:55+9:24
28Christoffer NorrmanAttunda OK36:18+9:47
29Ulf JanssonOK Triangeln36:50+10:19
30Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK36:57+10:26
31Kenneth JohanssonOK Tranan37:19+10:48
32Joakim GimholtTrosabygdens OK37:45+11:14
33Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK38:30+11:59
34Fredrik WikstenGävle OK38:34+12:03
35Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve38:52+12:21
36Anders LöwgrenOK Milan39:05+12:34
37Rune LindströmSundsvalls OK39:21+12:50
38Peter JunevikLeksands OK40:41+14:10
39Rob HartOK Linné41:56+15:25
40Göran NordSol Tranås44:02+17:31
41Torbjörn AnderssonSundsvalls OK44:44+18:13
42Håkan PerssonValbo AIF45:15+18:44
43Sven PerssonÅrsunda IF45:27+18:56
44Magnus TrofastBredaryds SOK46:23+19:52
45Jesper LagerbergOK Södertörn47:50+21:19
46Peter SjödénÄlvdalens IF OK48:35+22:04
47Roger NorbergOK Hällen52:29+25:58
48Marcus JohnssonAvesta OK53:23+26:52
49Mikael LarssonOK Hällen53:26+26:55
50Per ThellsénOK Roxen55:05+28:34
51Staffan JohanssonSol Tranås55:12+28:41
52Per JemthIF Thor58:22+31:51
53Krister BerglundKarlsbyhedens IK1:03:30+36:59
54Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:06:49+40:18
55David LindgrenVästerås SOK1:32:51+1:06:20
Thomas JohannessonRonneby OKej godkänd
Peter ForsOK Gripej godkänd
Michael LarssonSundsvalls OKej start
Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser