Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

H50

3 390 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF23:49
2Conny ForsbergLånghundra IF24:50+1:01
3Håkan SvenssonBredaryds SOK25:28+1:39
4Mikael KindbornOK Hällen26:34+2:45
5Pär StålVästerbergslagens OL27:29+3:40
6Johan HallgrenBjursås OK27:39+3:50
7Rikard ImarkTullinge SK28:01+4:12
8Gunnar KindlundhTrosabygdens OK28:04+4:15
9Peter BonekNaturfreunde Wien28:30+4:41
10Anders WadstenOK Landehof29:14+5:25
11Anders DalhammerOK Roxen29:22+5:33
12Sven LundgrenVäxjö OK29:37+5:48
13Dan NilssonNyköpings OK30:41+6:52
14Gunnar ForsgrenForsa OK30:57+7:08
15Stefan ThellsénOK Roxen31:18+7:29
16Anders L OlssonGävle OK32:06+8:17
17Per CarlbergRånäs OK32:26+8:37
18Per WintherVästerbergslagens OL32:48+8:59
19Per GrywenzOK Linné32:50+9:01
20Jörgen HectorSnättringe SK33:01+9:12
21Mårten KällströmSala OK33:17+9:28
22Peter KarsboAlfta-Ösa OK33:26+9:37
23Mattias ZeijlonOK Hällen33:36+9:47
24Magnus AbrahamssonHalmstad OK33:42+9:53
25Mats CarlssonSundbybergs IK33:43+9:54
26Per SundströmVästerås SOK34:19+10:30
27Björn SvenssonOK Djerf34:27+10:38
28Kalle PerssonOK Österåker34:54+11:05
29Nils AronssonOK Tisaren35:00+11:11
30Björn AlbinssonIFK Mora OK35:02+11:13
31Björn CarlssonOK Hällen35:11+11:22
32Thomas ArvidssonSäterbygdens OK35:51+12:02
33Per SandbergSäterbygdens OK36:10+12:21
34Sten LeanderssonOK Tyr36:49+13:00
35Mats LundquistÖstersunds OK37:28+13:39
36Per CarlssonNyköpings OK37:49+14:00
37Lars SpånbergGävle OK37:52+14:03
38Jörgen SköldLinköpings OK38:23+14:34
39Stefan TörnqvistVästerås SOK39:02+15:13
40Per KallhaugeSnättringe SK39:08+15:19
41Karl-Erik EngblomValbo AIF39:12+15:23
42Tomas HultqvistTullinge SK39:43+15:54
43Mikael YngvessonRobertsfors IK39:53+16:04
44Bo LauriSnättringe SK40:30+16:41
45Thomas KarlssonValbo AIF41:09+17:20
46Rolf JohanssonSundsvalls OK42:12+18:23
47Nils EklöwOK Södertörn42:20+18:31
48Anders KarlssonSnättringe SK42:58+19:09
49Bosse WiggeSäterbygdens OK42:59+19:10
50Per WolgastSnättringe SK43:14+19:25
51Christer LagerhällRehns BK43:36+19:47
52Niklas MartinNjurunda OK43:53+20:04
53Anders PetterssonKarlskrona SOK44:22+20:33
54Robert ÖstlundSäterbygdens OK45:57+22:08
55Ulf JohanssonKarlskrona SOK47:14+23:25
56Patrik OttossonGävle OK48:16+24:27
57Magnus BacklundSäterbygdens OK49:08+25:19
58Karri LindellOK Måsen53:40+29:51
59Bo WesterbergTrollhättans SOK53:52+30:03
60Magnus HedegårdOK Kolmården54:14+30:25
61Mats NylundBredaryds SOK55:06+31:17
62Sveke JonssonOK Dellen55:09+31:20
63Niclas EkMarkbygdens OK55:49+32:00
64Ove RinnbäckOK Ravinen56:50+33:01
65Stefan Karlsson AlsiöFalköpings AIK OK1:15:44+51:55
Stefan SchlatterOLC Kapreoloej godkänd
Michael HolmgrenIF Thorej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Anders RönnlundJärbo OKej start
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser