Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

Öppen motion 3

2 380 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Richard PaakkonenOK Roxen17:33
2Andreas DahlinKovlands IF23:58+6:25
3Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL24:34+7:01
4Anna KilströmRehns BK24:51+7:18
5Anders BryggarGrycksbo IF OK25:35+8:02
6Anna DufvaSundsvalls OK25:45+8:12
7Margareta LemoineGävle OK25:52+8:19
8Sofia GimholtTrosabygdens OK26:14+8:41
9Ulf KinertHärnösands OK30:57+13:24
10Anna GustafssonTrosabygdens OK31:38+14:05
11Jessica JohanssonSol Tranås32:20+14:47
12Anki HolmbergJärla Orientering32:35+15:02
13Malin FlordalKatrineholms OK33:01+15:28
14Simon WallinLjusne-Ala OK33:05+15:32
15Mikael WallinLjusne-Ala OK33:08+15:35
16Ann-Margret PerssonGävle OK33:51+16:18
17Pia NordinKorsnäs IF OK34:10+16:37
18Anna-Karin OlovssonRehns BK35:16+17:43
19Jan WinbladRehns BK35:17+17:44
20Oskar HøjsgaardDomnarvets GOIF36:09+18:36
21Åsa PerssonEksjö SOK37:11+19:38
22Thomas PoschSol Tranås39:23+21:50
23Malin HenrikssonEskilstuna OL40:13+22:40
24Karin AnderssonLjusdals OK40:36+23:03
25Bojan BrstinaStorviks IF40:42+23:09
26Helene LagerhällRehns BK41:11+23:38
27Karin RönblomKatrineholms OK41:16+23:43
28Erik HellgrenOK Ravinen41:20+23:47
29Monica SandbergLjusne-Ala OK41:53+24:20
30Emma WallinLjusne-Ala OK42:44+25:11
31Anna GuttkeNyköpings OK46:09+28:36
32Kerstin PerssonOK Hällen47:11+29:38
33Madelaine PetterssonOK Ödmården51:06+33:33
34Anna WidmanSundsvalls OK58:49+41:16
35Rebecca StålnäbbDomnarvets GOIF1:01:36+44:03
36Ann-Christin TjernbergKovlands IF1:03:26+45:53
37Göran BerganderEksjö SOK1:07:16+49:43
38Siv BerganderEksjö SOK1:09:19+51:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser