Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

H21 Elit2

5 250 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Fredrik EdénIFK Göteborg33:12
2Emil AnderssonÄrla IF35:30+2:18
3Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna35:59+2:47Ladda ner rutt i gpx-format
4Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF36:07+2:55
5Flavio PoltéraSnättringe SK36:20+3:08
6Simon HedlundÄrla IF36:55+3:43
7Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna37:21+4:09
8Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad37:58+4:46
9Gustav HindérOK Tisaren38:11+4:59
10Mats TroengOK Linné38:45+5:33
11Rikard ClaessonStora Tuna OK39:01+5:49
12Tomas HallménOK Tisaren39:09+5:57
13Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna39:40+6:28
14Oskar AndrénOK Tisaren39:54+6:42
15Axel WrådheAttunda OK40:12+7:00
16Andreas HolmbergIFK Mora OK40:28+7:16
17Pontus KarlssonMarkbygdens OK40:52+7:40
18Niklaus ReyNyköpings OK40:58+7:46
19Anton TynongÄrla IF41:00+7:48
20Viktor AntonssonEksjö SOK41:08+7:56
21Erik LindgrenKFUM Örebro OK41:18+8:06
22Albin SjöhedGävle OK41:28+8:16
23Patrik LindÄrla IF42:19+9:07
24Andreas HolmqvistHestra IF42:24+9:12
25Kristian DahlströmIFK Mora OK44:33+11:21
26Jonas EngströmOK Hällen44:41+11:29
27Tomas ReibringNyköpings OK44:47+11:35
28Anders VedinSundsvalls OK45:28+12:16
29Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF46:01+12:49
30Assar HellströmOK Ravinen46:10+12:58
30Markus LangStora Tuna OK46:10+12:58
32Joël MorgenthalerTullinge SK46:26+13:14
33Petter JohanssonOK Tisaren46:30+13:18
33Johannes KnutasAttunda OK46:30+13:18
35Jacob LindstamOK Ravinen47:08+13:56
36Anton SundinSträngnäs-Malmby OL47:13+14:01
37Erik BjörklundLeksands OK47:19+14:07
38Jakob PauserOK Hammaren47:36+14:24
39Nick BarrableOK Ravinen47:44+14:32
40Henrik TostebergLinköpings OK48:48+15:36
41David HectorSnättringe SK49:22+16:10
42Axel MattssonJärla Orientering51:51+18:39
43Linus LarssonOK Kåre52:10+18:58
44Erik LundhRehns BK52:16+19:04
45David SundströmSöderhamns OK52:31+19:19
46Jonas AnderssonFK Friskus-Varberg52:40+19:28
47Rikard TynellGrycksbo IF OK56:52+23:40
48Apostol AtanasovStora Tuna OK1:04:04+30:52
49Oscar AnderssonOK Tisaren1:10:46+37:34
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Erik ToomingasSundsvalls OKej godkänd
William PommerStora Tuna OKej start
Espen Hultgreen WeltzienJärla Orienteringej start
Anton LifRehns BKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser