Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

H18 Elit

4 530 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon ImarkTullinge SK28:01
2Lukas LundgrenVäxjö OK30:50+2:49
3Henning SjökvistStora Tuna OK31:11+3:10
4Simon LarssonOK Hällen31:15+3:14
5Andreas UllerKils OK31:52+3:51
6Olle JosarpFK Friskus-Varberg32:43+4:42
7Victor ImarkTullinge SK32:50+4:49
8Timo SuterEksjö SOK32:55+4:54
9Elias EkvallTrollhättans SOK32:59+4:58
10Axel GranqvistOK Ravinen33:01+5:00
11Viktor WassénVänersborgs SK33:09+5:08
12Oscar JohanssonKarlskrona SOK33:11+5:10
13Henrik JohannessonRonneby OK33:14+5:13
14Felix AxelssonMarkbygdens OK33:22+5:21
15Erik HannrupIF Thor33:51+5:50
16Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK34:15+6:14
17Jesper SvenskStora Tuna OK34:17+6:16
18Nils GripKalmar OK34:48+6:47
19Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna35:02+7:01
20Olle GrywenzOK Linné35:09+7:08
20Hugo LillieströmOK Roxen35:09+7:08
22Andreas JonssonOK Orion35:41+7:40
23Emil KarlssonHestra IF35:43+7:42
24August MollénOK Denseln35:50+7:49
25Rickard DjerfTibro OK35:55+7:54
26Simon SchusterIFK Lidingö SOK36:11+8:10
27Gustav JonssonOK Tor36:15+8:14
28Fredrik JohanssonOK Nackhe36:22+8:21
29Oskar EdvardssonJärfälla OK36:23+8:22
30Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna36:29+8:28
31Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK36:35+8:34
32Jonas AnderssonOK Roxen36:39+8:38
33Emil AuseliusBredaryds SOK37:07+9:06
34Oskar ForsbergTullinge SK37:42+9:41
35Eskil TryggöTrollhättans SOK38:48+10:47
36Axel HalvarssonKarlskrona SOK38:54+10:53
37Filip TrofastBredaryds SOK39:38+11:37
37Otto StuhlhoferOK Landehof39:38+11:37
39Fredrik HamreforsVästerås SOK39:46+11:45
40Carl CarlssonNyköpings OK39:59+11:58
41Rasmus WickbomVittjärvs IK41:07+13:06
42Axel JutterströmIFK Mora OK41:12+13:11
43Georg EklöwOK Södertörn41:21+13:20
44Tuve MöllerOK Linné41:33+13:32
45Erik HerneOK Ravinen41:36+13:35
46Daniel RönnqvistOK Linné41:39+13:38
47Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna42:37+14:36
48Albin ClaessonSävedalens AIK43:18+15:17
49Benjamin LangerakJärfälla OK43:20+15:19
50Clemens WolframEksjö SOK43:43+15:42
51Egil MorastHaninge SOK43:57+15:56
52Robin SalénBergnäsets AIK44:19+16:18
53Johan WehlinSkogspojkarnas OK44:34+16:33
54Jannis BonekOK Linné45:08+17:07
55Per KarlssonOK Tylöskog45:35+17:34
56Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF47:12+19:11
57Benjamin SturekSOK Viljan47:27+19:26
58Ludvig EkNyköpings OK48:15+20:14
59Ruben BryngelssonTullinge SK50:12+22:11
60Felix Lindell ÖhmanOK Måsen50:26+22:25
61Anton KällströmSala OK57:04+29:03
62Arvid ClaessonJönköpings OK58:22+30:21
63Emil GrehnOK Rodhen1:02:00+33:59
64Johan HerbertTäby OK1:06:32+38:31
Niklas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Viktor SvenskStora Tuna OKej godkänd
Waldemar AnderssonLånghundra IFej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Oliwer LundbergOK Bävernej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser