Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

H18 Elit2

3 930 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan PerssonAttunda OK30:16
2Albin BjörnuddIFK Umeå30:32+0:16
3Gustaf HedegårdOK Kolmården31:01+0:45
4Walter LagerhällRehns BK31:17+1:01
5Andreas PerssonOK Hammaren32:51+2:35
6Alfred LönnVästerås SOK34:00+3:44
7Rasmus MöllerArboga OK34:07+3:51
8Isac JohanssonSol Tranås34:29+4:13
9David RisbergKils OK34:42+4:26
10Christian RedtzerAttunda OK34:46+4:30
10Tobias KarlssonSnättringe SK34:46+4:30
12Erik VinbladLunds OK34:53+4:37
13Isak HertinVästerviks OK35:03+4:47
14Olle SörqvistMarkbygdens OK35:22+5:06
15Tim OlssonBrattås CK35:25+5:09
16Olof SkoglundKils OK35:27+5:11
17Oskar EngesAttunda OK35:40+5:24
18Henrik HamreforsVästerås SOK36:01+5:45
19Gustaf BerglundIFK Mora OK36:03+5:47
20Hannes SvahnOK Ravinen36:09+5:53
21Albin LarssonKatrineholms OK36:15+5:59
22Erik OlssonGävle OK36:21+6:05
23Jesper VikmanOK Nolaskogsarna37:22+7:06
24Johan LindmanFinspångs SOK37:32+7:16
25William ErnlundOK Linné37:33+7:17
26Pontus LindblomOK Roxen37:48+7:32
27Rasmus Møller JessOK Linné37:55+7:39
28Viktor WohlgemuthOK Ravinen38:21+8:05
29Oscar PrytzGOIF Tjalve38:23+8:07
30Lukas HellgrenOK Ravinen38:31+8:15
31Pontus ErlandssonSOK Viljan38:40+8:24
32Edvin NordströmTäby OK38:53+8:37
33Martin StorkampSundsvalls OK39:07+8:51
34Arvid LinderOK Hällen39:10+8:54
35Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK39:37+9:21
36Albin AlsiöIF Hagen39:52+9:36
37Ivar Lidström LauriSnättringe SK40:29+10:13
38Viktor BarkegrenStora Tuna OK40:33+10:17
39Gustav FrænellSundsvalls OK41:23+11:07
40Joel KarnehedOK Roxen41:43+11:27
41Martin GranbergIFK Mora OK43:10+12:54
42Mårten OlssonGävle OK43:18+13:02
43Erik TuuriBergnäsets AIK44:44+14:28
44Christopher WilestedtAttunda OK45:00+14:44
45Hugo DalhammerOK Roxen46:04+15:48
46Emil ArvidssonSäterbygdens OK49:02+18:46
47Carl BörnstedtKungälvs OK49:08+18:52
48Oskar PerssonÅrsunda IF49:33+19:17
49Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna49:39+19:23
50Lucas NorrmanAttunda OK54:14+23:58
51Marcus DolkForsa OK55:06+24:50
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser