*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

D18 Elit

3 840 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna HugossonSundsvalls OK31:48
2Isa EnvallIK Hakarpspojkarna31:59+0:11
3Tilde BacklundOK Södertörn32:50+1:02
4Myrra CarlssonOK Orion33:24+1:36
5Emma HagrotTäby OK33:29+1:41
6Hanna LagerbergOK Södertörn34:00+2:12
7Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan34:30+2:42
8Jonna JungåkerKorsnäs IF OK34:47+2:59
9Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF35:02+3:14
10Anna HallménOK Tisaren35:03+3:15
11Klara AxelssonMarkbygdens OK35:06+3:18
12Vilma KarlssonSnättringe SK35:14+3:26
13Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna35:26+3:38
14Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL35:27+3:39
15Moa HanssonBredaryds SOK35:39+3:51
16Hanna HänströmTäby OK36:21+4:33
17Hanna KjellinForsa OK36:28+4:40
18Erika Källvik LeufvénÅmåls OK36:34+4:46
19Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna37:04+5:16
20Gabriella S BerganderEksjö SOK37:13+5:25
21Julia RajanIFK Lidingö SOK38:01+6:13
22Lova EvebornOK Roxen38:17+6:29
23Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre38:25+6:37
24Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna39:12+7:24
25Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad39:55+8:07
26Tove EkströmLinköpings OK39:59+8:11
27Lovisa MartinssonOK Tyr40:03+8:15
28Lisa BerggrenOK Kolmården40:06+8:18
29Amelia SkalbergBredaryds SOK40:15+8:27
30Emma DjerfLerums SOK40:19+8:31
30Tova OlssonIK Hakarpspojkarna40:19+8:31
30Fanny SundbladEksjö SOK40:19+8:31
33Moa WestbladOK Ravinen40:43+8:55
34Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF41:17+9:29
35Victoria AsketunOK Roxen41:27+9:39
36Elsa AnderssonBredaryds SOK42:16+10:28
37Elsa HolmgårdKils OK42:33+10:45
38Amanda RangertIK Hakarpspojkarna42:51+11:03
39Frida JohanssonOK Djerf43:10+11:22
40Stina NordinSundsvalls OK43:19+11:31
41Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna43:33+11:45
42Carolina OlssonÄlvdalens IF OK44:14+12:26
43Elin WihlborgOK Gynge44:29+12:41
44Kristina TedhamreSnättringe SK44:38+12:50
45Lina SvärdIF Thor45:55+14:07
46Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK46:06+14:18
47Jonna ForsVästerås SOK46:12+14:24
48Jenny WegebroUmeå OK46:23+14:35
49Lisa JohanssonOK Tranan47:14+15:26
50Alice AronengHestra IF48:47+16:59
51Anna KarlströmOK Linné49:39+17:51
52Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad50:00+18:12
53Emelie JonassonForsa OK50:21+18:33
54Tone AlbrektssonOK Ravinen51:13+19:25
55Sofia BerglundIFK Mora OK51:34+19:46
56Stina ErikssonJönköpings OK52:19+20:31
57Sofia ErikssonStora Tuna OK59:54+28:06
58Linnéa CarlssonOK Hällen1:01:08+29:20
59Pia OcvirkOK Linné1:03:04+31:16
60Ida PalmbergOK Hammaren1:03:56+32:08
61Emma BlixtOK Hammaren1:06:41+34:53
Wilma LagerhällRehns BKej godkänd
Tova HermodssonLunds OKej godkänd
Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd
Emma PetterssonOK Roxenej godkänd
Saga SanderOK Milanej godkänd
Sandra BoströmOK Linnéej godkänd
Sanna FastEksjö SOKej godkänd
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser