Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

Alfta-Ösa OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Thomas EricsonH60 (25)24:157:55
1Eva WoxlinD60 (7)27:3610:36
2John BerglundH75 (6)43:30+17:5016:43
3Ellen DavidssonD21 (26)39:03+9:2610:21
3Karin DelinD65 (9)38:59+2:1314:59
3Jonas NyholmÖppen motion 5 (99)30:38+5:0510:31
4Stefan CarlssonH55 (40)30:35+5:039:01
5Elin LadängesD12 (43)15:34+2:097:02
6Marianne EricsonD60 (7)41:08+13:3215:49
6Andreas DavidssonH21 (23)38:02+5:418:39
14Josefine EngströmD21 Elit (60)40:43+5:558:35
15Leo MagnussonH10 (16)36:50+23:4416:58
22Lars EngströmÖppen motion 8 (90)45:33+10:3510:22
22Peter KarsboH50 (66)33:26+9:379:51
23Erik BromanH65 (23)51:01+22:1016:40
25Robert LadängesH40 (31)59:08+33:3915:41
27Bente RostD21 Elit2 (56)43:57+9:2410:38
28Karl-Erik LindH55 (40)45:19+19:4713:22
31Jakob MagnussonH40 (31)1:37:47+1:12:1825:56
33Ylva KindlundhD21 Elit2 (56)45:29+10:5611:00
41Åsa KindlundhÖppen motion 7 (74)44:24+17:3915:41
41Leija MagnussonD12 (43)35:18+21:5315:58
41Sara EskilssonD21 Elit (60)46:33+11:459:49
44Viktor LadängesH16 (53)57:07+32:1516:33
62Rolf JakobssonÖppen motion 7 (74)59:07+32:2220:53
Karl KnihsÖppen motion 7 (74)ej godkänd
Elin WoxlinD21 (26)ej start

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Rasmus MöllerH18 Elit2 (51)34:07+3:518:40

Attunda OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johan PerssonH18 Elit2 (51)30:167:42
10Christian RedtzerH18 Elit2 (51)34:46+4:308:50
15Axel WrådheH21 Elit2 (51)40:12+7:007:39
17Oskar EngesH18 Elit2 (51)35:40+5:249:04
17Anders HallménH60 (25)40:17+16:0213:09
27Karl EngesH20 Elit (69)38:18+9:258:12
28Christoffer NorrmanH45 (57)36:18+9:4712:49
29Monica RoosD45 (54)44:31+17:1214:47
33Johannes KnutasH21 Elit2 (51)46:30+13:188:51
39Simon MarteliusH21 Elit3 (52)40:40+11:008:49
44Christopher WilestedtH18 Elit2 (51)45:00+14:4411:27
44Oskar DanielsH21 Elit (75)43:08+10:217:26
50Lucas NorrmanH18 Elit2 (51)54:14+23:5813:47
55Daniel RoosH21 Elit (75)45:50+13:037:54
Margareta HallménD60 (7)ej godkänd

Avesta OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Thom SandvikH60 (25)28:04+3:499:10
5Lucas WannerH12 (30)14:24+2:166:30
9Ola JernströmH21 (23)38:17+5:568:43
35Julia WannerD16 (55)43:59+17:2514:45
48Marcus JohnssonH45 (57)53:23+26:5218:51
49Viktor LundénH21 Elit3 (52)55:05+25:2511:56
53Cornelia LundénÖppen motion 7 (74)49:54+23:0917:37
84Malin WannerÖppen motion 5 (99)1:00:34+35:0120:48
Linus JernströmÖppen motion 7 (74)ej godkänd
Aino LeijonD21 (26)ej godkänd
Tindra JernströmD16 (55)ej start

Bergnäsets AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Oskar ÖqvistH20 Elit (69)42:29+13:369:05
43Erik TuuriH18 Elit2 (51)44:44+14:2811:22
52Robin SalénH18 Elit (69)44:19+16:189:46
Nils HenrikssonH20 Elit (69)ej start

Bjursås OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ingvar SvenssonH70 (21)28:44+6:0211:03
6Johan HallgrenH50 (66)27:39+3:508:09
7Jan-Olof BjörklundH60 (25)30:02+5:479:48
18Lisa HallgrenD16 (55)35:23+8:4911:52
60Britt BjörklundÖppen motion 7 (74)57:20+30:3520:15

Björkhagen OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Janne HeikkaÖppen motion 8 (90)34:587:57

Boxholm-Mjölby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Charlie FastU2 (11)16:456:53
19Ulf LindbergH55 (40)39:47+14:1511:44

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Tim OlssonH18 Elit2 (51)35:25+5:099:00

Bredaryds SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hugo AuseliusH14 Kort (1)25:1611:25
3Tuva NylundD12 (43)14:15+0:506:26
3Håkan SvenssonH50 (66)25:28+1:397:30
6Ina SkalbergD50 (35)29:15+3:2410:20
11Maria AnderssonD55 (17)40:52+12:0014:26
12Peter ThelinH21 (23)39:18+6:578:57
13Carina SvenssonD45 (54)36:07+8:4811:59
15Arne AnderssonÖppen motion 7 (74)36:08+9:2312:46
15Moa HanssonD18 Elit (69)35:39+3:519:17
16Klara ElmbladD18 Elit2 (28)44:29+8:3412:53
24Linnea SkalbergD16 (55)38:22+11:4812:52
29Amelia SkalbergD18 Elit (69)40:15+8:2710:28
33Emil AuseliusH18 Elit (69)37:07+9:068:11
36Elsa AnderssonD18 Elit (69)42:16+10:2811:00
37Filip TrofastH18 Elit (69)39:38+11:378:44
44Magnus TrofastH45 (57)46:23+19:5216:23
50Lisa ElmbladD21 Elit2 (56)51:08+16:3512:22
58Håkan AuseliusÖppen motion 5 (99)47:18+21:4516:15
61Mats NylundH50 (66)55:06+31:1716:15
64Maria AuseliusÖppen motion 7 (74)1:03:49+37:0422:33

Centrum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anna NilssonÖppen motion 1 (6)31:42+13:3013:02
Moa KjellstrandD21 (26)ej start

Dalaportens OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Ylva GrapeD55 (17)ej start

Degerfors OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
46Anna-Lena JacobssonÖppen motion 7 (74)46:13+19:2816:19
58Lars JacobssonÖppen motion 8 (90)1:00:21+25:2313:44

Domnarvets GOIF

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lena EliassonD35 (7)42:34+5:2613:05
3Elsa NilssonD14 (49)25:38+2:078:48
4Anja NilssonD12 (43)15:10+1:456:51
4Vilma BergerD18 (8)35:15+2:5012:27
5Tyra ElgesjöU2 (11)23:36+6:519:42
6Klara AnderssonD14 (49)29:45+6:1410:13
8Eva ElfvingD21 Elit2 (56)38:10+3:379:14
9Amanda BorggrenU2 (11)33:56+17:1113:57
10Agnes NilssonD10 (18)19:20+5:168:57
12Maria NilssonÖppen motion 8 (90)40:58+6:009:19
12Moa HjorthD16 (55)33:15+6:4111:09
15Håkan NilssonÖppen motion 8 (90)42:12+7:149:36
17Thomas HøjsgaardÖppen motion 8 (90)43:47+8:499:58
18Magnus HjorthÖppen motion 8 (90)43:52+8:549:59
18Emma JohanssonD21 Elit (60)41:30+6:428:45
20Emil BybergH16 (53)37:37+12:4510:54
20Oskar HøjsgaardÖppen motion 3 (38)36:09+18:3615:11
23Andreas ElgesjöÖppen motion 8 (90)45:45+10:4710:25
27Karolina HøjsgaardD21 Elit (60)43:08+8:209:05
29Fredrik PerssonH20 Elit (69)39:14+10:218:24
31Lena NordlundÖppen motion 8 (90)48:43+13:4511:05
31Elin DahlinD21 Elit (60)43:34+8:469:11
35Rebecca StålnäbbÖppen motion 3 (38)1:01:36+44:0325:52
35Lars NordvallÖppen motion 8 (90)50:35+15:3711:31
35Linnéa BorggrenD12 (43)22:45+9:2010:17
36Anja BergerD12 (43)23:19+9:5410:33
37Albin BergerH16 (53)47:04+22:1213:38
39Ekaterina RyazanovaD20 Elit (50)44:39+12:4611:30
40Jenny WåhlinÖppen motion 7 (74)44:10+17:2515:36
45Samuel StålnäbbH16 (53)1:03:08+38:1618:17
48Sara JohanssonD21 Elit (60)49:15+14:2710:23
55Johanna LindbergD21 Elit (60)53:38+18:5011:18
56Ulrika BorggrenÖppen motion 7 (74)51:52+25:0718:19
61Anders BorggrenÖppen motion 5 (99)49:04+23:3116:51
73Magnus BergerÖppen motion 8 (90)1:10:40+35:4216:05
74Annica BergerÖppen motion 8 (90)1:10:53+35:5516:08
74Alma AnderssonÖppen motion 5 (99)54:33+29:0018:44
83Sofia PerssonÖppen motion 5 (99)59:09+33:3620:19
90Matilda PerssonÖppen motion 5 (99)1:05:05+39:3222:21
Kristoffer BorggrenInskolning (26)fullföljt
Emma EliassonD14 (49)ej godkänd
Anders PrästingsH21 (23)ej godkänd
Stina NordahlD45 (54)ej start
Annika ÖstmanD21 Elit2 (56)ej start
Marcus NordvallH14 Kort (1)ej start
Jessica TullieD21 Elit2 (56)ej start
Julia NordvallD12 (43)ej start

Eksjö SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars NordgrenÖppen motion 7 (74)26:459:27
1Heini RintanenD18 Elit2 (28)35:5510:24
4Agnes AdolfssonD21 (26)41:39+12:0211:02
5Elisabeth HagelbergD35 (7)45:00+7:5213:50
5Linda NordinD40 (24)33:10+3:5010:12
5Gun HenrikssonD60 (7)36:35+8:5914:04
6Hanna EDVARDSSOND35 (7)1:15:43+38:3523:17
8Stefan DjurstedtÖppen motion 8 (90)40:11+5:139:09
8Agnes DjurstedtD14 (49)30:30+6:5910:28
8Timo SuterH18 Elit (69)32:55+4:547:15
10Simon NilssonH21 (23)38:54+6:338:51
12Linnéa EdvardssonD10 (18)20:14+6:109:22
14Noa GöthH10 (16)28:25+15:1913:05
17Lotta SundbladD45 (54)37:57+10:3812:36
17Julia AbajiD10 (18)23:30+9:2610:52
17Linnéa GolsäterD20 Elit (50)36:48+4:559:29
18Arne KlintbergH55 (40)39:43+14:1111:42
18Susanna DjurstedtD45 (54)38:01+10:4212:37
18Ida EdvardssonD14 (49)37:41+14:1012:56
18Jakob WolframH16 (53)35:30+10:3810:17
19Simon SvahnH16 (53)37:36+12:4410:53
20Viktor AntonssonH21 Elit2 (51)41:08+7:567:50
20Gabriella S BerganderD18 Elit (69)37:13+5:259:41
21Åsa PerssonÖppen motion 3 (38)37:11+19:3815:37
23Tilda HagelbergD12 (43)19:12+5:478:41
24Lucas SundbladH20 Elit (69)37:47+8:548:05
26Jonas HåkanssonH40 (31)1:00:22+34:5316:00
30Anders EdvardssonÖppen motion 7 (74)39:40+12:5514:00
30Hugo JakobssonH16 (53)42:40+17:4812:22
30Fanny SundbladD18 Elit (69)40:19+8:3110:29
34Elin GöthD14 (49)50:11+26:4017:14
36Mattis PerssonH16 (53)47:02+22:1013:37
37Göran BerganderÖppen motion 3 (38)1:07:16+49:4328:15
38Siv BerganderÖppen motion 3 (38)1:09:19+51:4629:07
41Wilma BerganderD16 (55)46:10+19:3615:29
44Ella PerssonD14 (49)1:02:28+38:5721:27
47Andreas BerganderH21 Elit3 (52)53:10+23:3011:31
50Clemens WolframH18 Elit (69)43:43+15:429:39
50Philip EdvardssonH20 Elit (69)49:26+20:3310:35
51Oskar SvahnH16 (53)1:20:25+55:3323:18
53Nils WärnsbergH20 Elit (69)50:50+21:5710:53
60Christer JohanssonÖppen motion 8 (90)1:01:33+26:3514:01
60Oskar LindH20 Elit (69)59:01+30:0812:38
64Rafael DobnikH20 Elit (69)1:09:00+40:0714:46
77Carina BerganderÖppen motion 8 (90)1:14:21+39:2316:56
91Anette OlssonÖppen motion 5 (99)1:05:23+39:5022:28
92Jenny JakobssonÖppen motion 5 (99)1:12:04+46:3124:45
Thea AbajiD14 (49)ej godkänd
Sanna FastD18 Elit (69)ej godkänd

Eskilstuna OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Malin HenrikssonÖppen motion 3 (38)40:13+22:4016:53

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Linnea BengtssonD16 (55)42:15+15:4114:10
48Matilda MartinssonD21 Elit2 (56)49:55+15:2212:05

Falköpings AIK OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hanna AlsiöD12 (43)16:39+3:147:32
27Åsa AlsiöD50 (35)39:54+14:0314:05
34Moa AlsiöD16 (55)43:55+17:2114:44
65Stefan Karlsson AlsiöH50 (66)1:15:44+51:5522:20

Finspångs SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Simon LundinH21 Elit3 (52)32:15+2:356:59
16Lena LindmanD45 (54)36:47+9:2812:13
24Johan LindmanH18 Elit2 (51)37:32+7:169:33
25Olle LindmanH45 (57)34:56+8:2512:20
32Per LindmanH20 Elit (69)40:45+11:528:43
34Alexander WiklundH20 Elit (69)41:34+12:418:54

FK Friskus-Varberg

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Olle JosarpH18 Elit (69)32:43+4:427:13
8Tim JohanssonH16 (53)30:34+5:428:51
28Noah BechtelH16 (53)40:18+15:2611:40
38Elvira WildheimD16 (55)44:27+17:5314:54
46Jonas AnderssonH21 Elit2 (51)52:40+19:2810:01
54Elsa EricssonD16 (55)59:59+33:2520:07

Forsa OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ronja HuggD16 (55)26:348:54
2Sven Bergström TrolinH65 (23)29:06+0:159:30
6Anki Teike AnderssonD55 (17)38:12+9:2013:29
7Lars EklundH65 (23)32:15+3:2410:32
8Annika HuggÖppen motion 7 (74)33:28+6:4311:49
9Jimmy JohanssonÖppen motion 7 (74)33:33+6:4811:51
14Gunnar ForsgrenH50 (66)30:57+7:089:07
14Dan ThorsellH65 (23)38:40+9:4912:38
15Karin ForsgrenD55 (17)54:22+25:3019:12
17Hanna KjellinD18 Elit (69)36:28+4:409:29
17Åsa ErikssonD40 (24)41:22+12:0212:43
28Sofia HuggD12 (43)20:24+6:599:13
34Elin JohanssonÖppen motion 7 (74)41:01+14:1614:29
51Marcus DolkH18 Elit2 (51)55:06+24:5014:01
53Emelie JonassonD18 Elit (69)50:21+18:3313:06
64Agneta ThorsellÖppen motion 5 (99)50:22+24:4917:18
70Marita SandbergÖppen motion 5 (99)53:08+27:3518:15
Annika StaafD55 (17)ej godkänd

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Leif SandgrenH65 (23)31:07+2:1610:10

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
45Rasmus ArfwedsonH20 Elit (69)45:31+16:389:44

GD4C

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Ana Carolina DelgadoD21 Elit2 (56)1:07:15+32:4216:16

GOIF Tjalve

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Oscar PrytzH18 Elit2 (51)38:23+8:079:46
35Sven-Johan PrytzH45 (57)38:52+12:2113:44

Gotlands Bro OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Amadeus HanssonH20 Elit (69)ej start

Grycksbo IF OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anna Tyrell SegerströmÖppen motion 1 (6)33:50+15:3813:55
5Ella OlssonD16 (55)29:43+3:099:58
5Anders BryggarÖppen motion 3 (38)25:35+8:0210:44
11Anna BryggarU2 (11)37:54+21:0915:35
38Elin BryggarD12 (43)24:54+11:2911:16
44Karolina NygrenÖppen motion 5 (99)43:20+17:4714:53
47Rikard TynellH21 Elit2 (51)56:52+23:4010:49
48Eskil FläckH14 (53)56:14+36:0818:37
48Mari FläckD45 (54)1:10:40+43:2123:28

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Carin RosénÖppen motion 7 (74)34:43+7:5812:16

Gävle OK

62 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lasse JanssonH55 (40)25:327:31
1Hans AurellH65 (23)28:519:25
2Jakob ErikssonÖppen motion 5 (99)28:35+3:029:49
2Helena HemströmD65 (9)37:57+1:1114:35
2Patrik SvedbergH40 (31)27:12+1:437:12
2IngMarie ÅsenlundD60 (7)29:14+1:3811:14
3Helena LiljeströmÖppen motion 1 (6)27:54+9:4211:28
3Harry HietanenH55 (40)29:14+3:428:37
3Emma HållströmD18 (8)35:11+2:4612:25
4Simon SjöhedÖppen motion 8 (90)38:13+3:158:42
5Emil StålbergU1 (25)10:29+2:036:56
5Richard HejdenbergH40 (31)30:27+4:588:04
5Gunnar EricssonH70 (21)29:28+6:4611:20
6Jan SjöhedÖppen motion 8 (90)39:27+4:298:59
7Margareta LemoineÖppen motion 3 (38)25:52+8:1910:52
7Elisabet EnmarkD50 (35)29:35+3:4410:27
8Simon HälldalU1 (25)11:32+3:067:38
8Filip HälldalU2 (11)33:15+16:3013:40
8Jacob LiljeH10 (16)20:47+7:419:34
8Mats HemströmH60 (25)30:20+6:059:54
9Felix SilverH14 (53)26:42+6:368:50
10Ingela ErikssonD21 (26)49:30+19:5313:07
10Bengt FröjdfeldtH65 (23)34:14+5:2311:11
10Monica BomanD50 (35)32:08+6:1711:21
11Casper StålbergU1 (25)13:39+5:139:02
12Willgott SvedjerotH10 (16)23:54+10:4811:00
12Hans LemoineH55 (40)35:10+9:3810:22
12Ingemar StålbergH45 (57)31:18+4:4711:03
12Emma LiljeD14 (49)34:06+10:3511:43
13Ebba OttossonD12 (43)17:17+3:527:49
14Ulf ErikssonÖppen motion 5 (99)34:33+9:0011:52
15Christer SegerquistH60 (25)38:43+14:2812:39
15Helena BacklundD40 (24)39:49+10:2912:15
16Ann-Margret PerssonÖppen motion 3 (38)33:51+16:1814:13
16Anders L OlssonH50 (66)32:06+8:179:28
19Hans-Erik ErikssonH65 (23)44:29+15:3814:32
19Sara ÅbomD12 (43)18:36+5:118:24
20Christina LiljeÖppen motion 5 (99)36:55+11:2212:41
22Albin SjöhedH21 Elit2 (51)41:28+8:167:53
22Erik OlssonH18 Elit2 (51)36:21+6:059:14
24Pernilla ErikssonD21 (26)1:30:11+1:00:3423:55
26Torbjörn PetterssonH45 (57)35:43+9:1212:37
29Axel HejdenbergH12 (30)33:04+20:5614:57
32Kristin BomanD20 Elit (50)42:00+10:0710:49
32Nils OttossonH16 (53)44:11+19:1912:48
34Fredrik WikstenH45 (57)38:34+12:0313:37
35Britt-Marie ErikssonÖppen motion 7 (74)41:10+14:2514:32
37Lars SpånbergH50 (66)37:52+14:0311:10
38Anette HälldalÖppen motion 7 (74)42:48+16:0315:07
42Mårten OlssonH18 Elit2 (51)43:18+13:0211:01
43Håkan JanssonÖppen motion 8 (90)53:37+18:3912:12
46Ulrika SilverD45 (54)1:02:30+35:1120:45
52Ellen WikstenD16 (55)57:20+30:4619:14
56Lena ÅbomÖppen motion 5 (99)46:53+21:2016:06
56Patrik OttossonH50 (66)48:16+24:2714:14
59Ann-Sofi KarlssonÖppen motion 8 (90)1:01:04+26:0613:54
59Lars-Erik LiljeströmÖppen motion 5 (99)48:39+23:0616:43
61Linda ErikssonÖppen motion 7 (74)57:24+30:3920:16
71Erik BomanH21 Elit (75)1:06:13+33:2611:25
Anders EnmarkH55 (40)ej godkänd
Maria HållströmD45 (54)ej godkänd
Alfred LiljeströmH14 (53)ej godkänd
Elvira SilverD16 (55)ej start

Göteborg-Majorna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Isabella LagoD18 Elit2 (28)37:37+1:4210:54
7Viktoria ErnstssonD21 Elit (60)38:51+4:038:11
16Johan RunessonH21 Elit (75)38:36+5:496:39
17Moa SjöbergD16 (55)34:55+8:2111:43
Moa EnmarkD21 Elit (60)ej godkänd

Hagaby GoIF Örebro

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Harald LarssonH20 Elit (69)33:19+4:267:08
35Beata FalkD21 Elit (60)44:40+9:529:25
47Linnéa HolmqvistD21 Elit (60)48:50+14:0210:18
Pär LundkvistH55 (40)ej godkänd

Hallstahammars OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10David JonforsenU1 (25)12:40+4:148:23
21Arvid JonforsenH12 (30)17:48+5:408:03
43Frida JonforsenÖppen motion 5 (99)43:19+17:4614:53

Halmstad OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Moa AbrahamssonD18 (8)40:55+8:3014:27
14Klara PerssonD14 (49)35:13+11:4212:06
18Emil JägstedtH14 (53)28:15+8:099:21
23Lovisa LagerD16 (55)37:18+10:4412:31
24Magnus AbrahamssonH50 (66)33:42+9:539:56
25Arvid LundqvistH14 (53)31:23+11:1710:23
28Albin PerssonH14 (53)32:42+12:3610:49
34Felix AbrahamssonH14 (53)35:56+15:5011:53
40Lovisa RingD16 (55)44:38+18:0414:58
51Paulina JägstedtD16 (55)55:53+29:1918:45

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Hugo DahlbergH20 Elit (69)45:25+16:329:43
51Egil MorastH18 Elit (69)43:57+15:569:42

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Charlotta GibergD45 (54)31:27+4:0810:26

Helsingfors OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Erkki ValtonenInskolning (26)ej start

Hestra IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan TörnrothH21 Elit3 (52)30:02+0:226:30
7Filip GrahnH20 Elit (69)31:28+2:356:44
9Sofia KlassonD18 Elit2 (28)40:04+4:0911:36
23Emil KarlssonH18 Elit (69)35:43+7:427:53
24Andreas HolmqvistH21 Elit2 (51)42:24+9:128:04
30Linus LandergrenH20 Elit (69)39:56+11:038:33
43Markus LarssonH20 Elit (69)44:08+15:159:27
50Alice AronengD18 Elit (69)48:47+16:5912:42
64Martin AhlbergerH21 Elit (75)47:43+14:568:13

HJS-Vansbro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lilian PalmD14 (49)28:37+5:069:50
22Anette PalmD50 (35)36:48+10:5713:00
23Zeb PalmH16 (53)38:16+13:2411:05

Hofors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Kjell ViklundH60 (25)29:18+5:039:34
31Joakim GustavssonÖppen motion 5 (99)40:46+15:1314:00
84Stina FranzonÖppen motion 8 (90)1:23:09+48:1118:56

Hudiksvalls OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Christina WestmanD65 (9)36:4614:08
2Inga-Lena BergfältD80 (2)39:36+3:1924:26
6Wilmer WennbergU2 (11)23:42+6:579:45
10Stefan GunnarssonÖppen motion 5 (99)33:49+8:1611:37
15Olle LångbergH12 (30)16:07+3:597:17
18Catherine WennbergD40 (24)42:14+12:5412:59
19Lennart WinbergH60 (25)44:20+20:0514:29
24Arne OlssonH60 (25)51:15+27:0016:44
26Hjalmar WennbergH12 (30)21:58+9:509:56
29Wille LångbergH14 (53)32:50+12:4410:52
46Jonas LångbergÖppen motion 5 (99)43:43+18:1015:01
47Marianne ÅsåkerD45 (54)1:07:57+40:3822:34

Härlövs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Clara DahlD16 (55)36:12+9:3812:08

Härnösands OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Eskil EngbergH10 (16)17:02+3:567:50
6Nils EngbergH12 (30)15:14+3:066:53
9Ulf KinertÖppen motion 3 (38)30:57+13:2413:00
9Susanna EdströmD40 (24)35:13+5:5310:50
10Torbjörn EngbergH40 (31)34:41+9:129:11
14Christer SilfvernagelH70 (21)41:22+18:4015:54
15Tilde EngbergD16 (55)34:15+7:4111:29
16Marie-Louise EngbergD40 (24)41:13+11:5312:40
19Erik BorglundH40 (31)48:57+23:2812:59
20Harry SkyttbergU1 (25)17:41+9:1511:42
21Linus BergmanU1 (25)18:18+9:5212:07
24Seth BorglundH14 (53)30:57+10:5110:14
27Per EdströmH40 (31)1:04:24+38:5517:04
29Hanny EdströmD12 (43)21:08+7:439:33
32Elmina MolinD12 (43)22:10+8:4510:01
38Elin EdströmD16 (55)44:27+17:5314:54
45Smilla SandströmD16 (55)50:44+24:1017:01
56Erik HanssonH20 Elit (69)52:49+23:5611:18
Arvid HenningH14 (53)ej start

Högåkers OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gerd BerglundD75 (2)37:23+11:5623:04
5Åke BerglundH75 (6)58:58+33:1822:40

Idefjordens SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Pontus JohanssonÖppen motion 5 (99)42:01+16:2814:26
37Malin ReichenbergÖppen motion 5 (99)42:03+16:3014:27

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
36Albin AlsiöH18 Elit2 (51)39:52+9:3610:08
Filip KarlssonH20 Elit (69)ej start

IF Thor

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Albin JemthH10 (16)16:55+3:497:47
3Viktor JemthH12 (30)13:06+0:585:55
11Ebba LindellD14 (49)34:01+10:3011:41
15Erik HannrupH18 Elit (69)33:51+5:507:28
15Fredrik LindellH40 (31)44:35+19:0611:49
16Viktor JemthÖppen motion 5 (99)35:51+10:1812:19
22Alva LindellD16 (55)37:10+10:3612:28
37Rebecka HoppeD20 Elit (50)43:18+11:2511:09
45Lina SvärdD18 Elit (69)45:55+14:0711:57
52Per JemthH45 (57)58:22+31:5120:37
94Ann-Sofie JemthÖppen motion 5 (99)1:15:00+49:2725:46
Rickard JemthU1 (25)ej godkänd
Michael HolmgrenH50 (66)ej start

IFK Enskede

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lucas De BoussardU2 (11)24:25+7:4010:02
15Jon Forsberg RundströmU1 (25)14:20+5:549:29
16Linn De BoussardD12 (43)18:07+4:428:11
17Pelle ForsbergH45 (57)32:29+5:5811:28
17Patric De BoussardH40 (31)45:26+19:5712:03
22Elis Forsberg RundströmH12 (30)17:50+5:428:04
22Katarina RundströmD45 (54)39:10+11:5113:00
26Karin BjörklundD50 (35)39:03+13:1213:47
43Nils Forsberg RundströmH14 (53)43:27+23:2114:23
44Ludde BlomH14 (53)45:17+25:1114:59
51Gustav BjörklundH14 (53)1:25:45+1:05:3928:23
68Per BlomÖppen motion 7 (74)1:20:51+54:0628:34
Liam De BoussardInskolning (26)fullföljt

IFK Göteborg

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik EdénH21 Elit2 (51)33:126:19
2Elin MånssonD21 Elit2 (56)35:21+0:488:33
3Roine PetterssonÖppen motion 8 (90)37:14+2:168:28
4Elin PetterssonD20 Elit (50)32:24+0:318:21
6Eskil KinnebergH21 Elit (75)36:56+4:096:22
34Johan HögstrandH21 Elit (75)41:39+8:527:10
37Max Peter BejmerH21 Elit (75)41:53+9:067:13
53Erica PetterssonD21 Elit (60)53:05+18:1711:11

IFK Hedemora OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karl JohanssonH75 (6)25:409:52
6Olle JohanssonH70 (21)30:15+7:3311:38
7Erik AlmséusÖppen motion 8 (90)39:28+4:308:59
8Johanna AlmséusD21 (26)47:01+17:2412:28
9Jan JohanssonH70 (21)35:31+12:4913:39
18Kenneth PerssonH60 (25)40:52+16:3713:21

IFK Lidingö SOK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Robert LarssonH35 (2)40:4010:47
3Elin JarlemarkD18 Elit2 (28)37:34+1:3910:53
4Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit3 (52)31:43+2:036:52
4Mia LiljaD45 (54)31:07+3:4810:20
6Anna BachmanD21 Elit (60)38:34+3:468:08
8Pär LiljaH40 (31)34:06+8:379:02
9Mia HillerhagD55 (17)39:42+10:5014:01
9Erik Ivarsson SandbergH21 Elit3 (52)32:31+2:517:03
11Evelyn WendeliusD18 Elit2 (28)40:59+5:0411:52
13Emma BjessmoD21 Elit (60)40:39+5:518:34
14Thomas FuruheimH21 (23)42:00+9:399:34
15Jari PöyhönenH55 (40)38:37+13:0511:23
18Maja LiljaD12 (43)18:25+5:008:20
19Signe HillerhagD14 (49)39:19+15:4813:30
20Alice HugossonD21 Elit (60)41:41+6:538:47
20Ebba GanslandtD18 Elit2 (28)47:32+11:3713:46
21Julia RajanD18 Elit (69)38:01+6:139:54
22Helena KarlssonD21 Elit (60)41:50+7:028:49
26Simon SchusterH18 Elit (69)36:11+8:107:59
30Christina PernebyD50 (35)41:58+16:0714:49
31Amelie RajanD14 (49)44:03+20:3215:08
32Sofia TörnqvistD21 Elit (60)43:48+9:009:14
33Ludvig JarlemarkH14 (53)34:50+14:4411:32
36Ella BroquistD14 (49)52:06+28:3517:54
40Simon LiljaH14 (53)41:52+21:4613:51
49Cina BroquistD45 (54)1:17:13+49:5425:39
54Torbjörn JarlemarkÖppen motion 7 (74)50:22+23:3717:47
56Florian SchneiderH21 Elit (75)46:18+13:317:58
59Sixten HillerhagH20 Elit (69)57:09+28:1612:14
59Hector HainesH21 Elit (75)46:33+13:468:01
65Nicolas SimoninH21 Elit (75)48:09+15:228:18
78Helena GanslandtÖppen motion 5 (99)56:28+30:5519:24
85Jeanette JarlemarkÖppen motion 5 (99)1:00:50+35:1720:54
Irma JarlemarkInskolning (26)fullföljt
Greta LarssonInskolning (26)fullföljt
Anders WidlundH14 (53)ej godkänd
Annica GustafssonD21 Elit2 (56)ej start

IFK Mora OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kane AnderssonD55 (17)28:5210:12
1Olga PanchenkoD21 Elit2 (56)34:338:21
2Lukas DeiningerH18 (4)28:09+1:018:39
3Lena Karlsson HolmerD40 (24)31:12+1:529:36
3Jegor KostylevH21 Elit3 (52)31:26+1:466:49
3Ola SvahnH21 (23)36:32+4:118:19
6Erik Folkesson BlomH21 Elit3 (52)32:10+2:306:58
7Marie RappD55 (17)38:20+9:2813:32
7Mattias ArgårdsH21 (23)38:03+5:428:40
8Örjan SvahnH65 (23)33:11+4:2010:50
9Isabel SalénD20 Elit (50)33:45+1:528:41
10Simonas KrepstaH21 Elit3 (52)33:25+3:457:14
11Anders ClaessonH70 (21)37:03+14:2114:15
15Britt ClaessonD55 (17)54:22+25:3019:12
16Andreas HolmbergH21 Elit2 (51)40:28+7:167:42
17Karl-Erik AnderssonH65 (23)41:43+12:5213:37
19Gustaf BerglundH18 Elit2 (51)36:03+5:479:10
21Lars AmbrosiussonÖppen motion 8 (90)44:24+9:2610:06
22Artem PanchenkoH21 Elit (75)39:31+6:446:48
24Sara HodlerD21 Elit2 (56)42:08+7:3510:12
25Kristian DahlströmH21 Elit2 (51)44:33+11:218:29
26Albin GezeliusH14 (53)31:55+11:4910:34
26Fanni GyurkoD21 Elit2 (56)43:42+9:0910:34
27Erik WadmanH55 (40)45:01+19:2913:16
27Roman RyapolovH21 Elit (75)40:44+7:577:01
28Hanna ErikssonD21 Elit2 (56)44:09+9:3610:41
30Björn AlbinssonH50 (66)35:02+11:1310:20
32Anna AlbinssonD50 (35)53:16+27:2518:49
34Anastasia TrubkinaD21 Elit2 (56)45:38+11:0511:02
37Simon Karlsson HolmerH14 (53)38:15+18:0912:39
39Graham GristwoodH21 Elit (75)42:14+9:277:16
41Martin GranbergH18 Elit2 (51)43:10+12:5410:59
42Axel JutterströmH18 Elit (69)41:12+13:119:05
42Indre ValaiteD21 Elit2 (56)48:34+14:0111:45
44Mattias JohanssonH21 Elit3 (52)45:51+16:119:56
52Adrian DahlströmH20 Elit (69)49:46+20:5310:39
55Sofia BerglundD18 Elit (69)51:34+19:4613:25
58Johan LindbergH21 Elit (75)46:25+13:388:00
60Simon HodlerH21 Elit (75)47:04+14:178:06
Linus RappH21 Elit (75)ej godkänd
Daniel DuhlboH20 Elit (69)ej godkänd
Alva ErssonD12 (43)ej start
Evgeniya RyapolovaD21 Elit (60)ej start
Mats BerghH55 (40)ej start
Peter FredricsonH40 (31)ej start

IFK Umeå

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Susanne RutqvistD35 (7)39:01+1:5312:00
2Albin BjörnuddH18 Elit2 (51)30:32+0:167:46
11Hans PerssonH21 Elit3 (52)33:51+4:117:20
24Lukas PetersonH21 Elit (75)39:41+6:546:50
27Martin HederskogH21 Elit3 (52)37:15+7:358:04
Jan JohanssonH21 Elit3 (52)ej godkänd

IK Hakarpspojkarna

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Emmy GranstedtD12 (43)13:256:04
2Isa EnvallD18 Elit (69)31:59+0:118:19
3Anette GranstedtD45 (54)28:57+1:389:37
9Filip OssianssonH20 Elit (69)31:48+2:556:48
12Annie ÖnstenD20 Elit (50)35:47+3:549:13
13Elin SvenssonD21 Elit2 (56)39:39+5:069:36
13Elin GranstedtD18 Elit (69)35:26+3:389:13
17Ludwig LjungqvistH21 Elit (75)39:05+6:186:44
19Sophia BjörnlingerD18 Elit (69)37:04+5:169:39
19Andreas GustafssonH18 Elit (69)35:02+7:017:44
21Elna ForsbergD21 Elit (60)41:44+6:568:48
22Gabriella GustafssonD20 Elit (50)38:46+6:539:59
24Sara GranstedtD18 Elit (69)39:12+7:2410:12
26Arvid NordH20 Elit (69)37:57+9:048:07
30Tova OlssonD18 Elit (69)40:19+8:3110:29
30Emil BjörnlingerH18 Elit (69)36:29+8:288:03
32Joakim HederskogH21 Elit (75)41:30+8:437:09
38Amanda RangertD18 Elit (69)42:51+11:0311:09
41Alice Svensson FinndahlD18 Elit (69)43:33+11:4511:20
45Andreas JanssonH21 Elit (75)43:16+10:297:27
49Viktor OssianssonH18 Elit2 (51)49:39+19:2312:38
53Moa SvenssonD21 Elit2 (56)1:00:52+26:1914:44
54Oskar LjungqvistH21 Elit (75)45:48+13:017:53
62Gustaf SparrevikH21 Elit (75)47:23+14:368:10
Hampus LindmanH18 Elit2 (51)ej start

IK Jarl Rättvik

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan HöökÖppen motion 8 (90)38:20+3:228:43
35Roger EklundH55 (40)56:14+30:4216:35
41Anna GruvrisÖppen motion 5 (99)42:40+17:0714:39

IK Trenne Ullared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
49Elin CarlssonD16 (55)53:27+26:5317:56

IK Uven

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Mattis HallbergH20 Elit (69)34:24+5:317:21
17Sara ForsbergD18 Elit2 (28)44:49+8:5412:59

IK Vikings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jan DalheimerH20 (4)38:49+7:4111:56
39Tim DalheimerH16 (53)52:03+27:1115:05
54Matthias Kalle DalheimerH45 (57)1:06:49+40:1823:36

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Michael BjörnlingerÖppen motion 8 (90)40:36+5:389:14

IL Tyrving

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Betty Ann Bjerkreim NilsenD21 (26)29:377:51

Järbo OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Sören AnderssonH70 (21)44:15+21:3317:01
55Joakim StåhlH20 Elit (69)51:15+22:2210:58
Anders RönnlundH50 (66)ej start

Järfälla OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anders LundH55 (40)32:36+7:049:36
7Johan LangerakH16 (53)29:29+4:378:32
9Sofia EdvardssonD14 (49)33:01+9:3011:20
11Noel WaldenfjordH16 (53)32:05+7:139:17
14Nils EdvardssonH45 (57)31:51+5:2011:15
21Karina LangerakD50 (35)35:56+10:0512:41
29Oskar EdvardssonH18 Elit (69)36:23+8:228:01
49Benjamin LangerakH18 Elit (69)43:20+15:199:33
Maria EdvardssonÖppen motion 8 (90)ej start

Järla Orientering

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ivan KuchmenkoH21 Elit3 (52)29:406:26
8Olle BoströmH21 Elit (75)37:32+4:456:28
9Signe KlintingD21 Elit (60)39:17+4:298:17
11Anna Dahlgren-RosénD20 Elit (50)35:30+3:379:08
12Hans HolmbergÖppen motion 7 (74)35:48+9:0312:39
12Anki HolmbergÖppen motion 3 (38)32:35+15:0213:41
13Erik MattssonH21 (23)41:00+8:399:20
22Dominique BucherD21 Elit2 (56)41:23+6:5010:01
33David BejbomH21 Elit (75)41:34+8:477:10
33Victor SadaranganiH16 (53)44:12+19:2012:48
38Michael ReforsH21 Elit3 (52)40:30+10:508:47
38Karolin OhlssonD21 Elit (60)45:46+10:589:39
39Sara SjökvistD21 Elit (60)46:09+11:219:44
42Dan WesterH21 Elit3 (52)42:42+13:029:15
42Petrina CostermansD16 (55)46:50+20:1615:42
42Axel MattssonH21 Elit2 (51)51:51+18:399:52
50Elsa JanssonD21 Elit (60)50:20+15:3210:37
62Ludvig SandahlH20 Elit (69)1:00:16+31:2312:54
62Oscar BjörckH21 Elit (75)47:23+14:368:10
Espen Hultgreen WeltzienH21 Elit2 (51)ej start

Jönköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Anna JohanssonD50 (35)30:04+4:1310:37
19Filippa JohanssonD21 Elit2 (56)41:17+6:449:59
21Elin PoschD18 Elit2 (28)48:01+12:0613:55
22Benjamin ClaessonH14 (53)30:26+10:2010:04
42Kajsa JohanssonD20 Elit (50)48:05+16:1212:23
56Stina ErikssonD18 Elit (69)52:19+20:3113:37
62Arvid ClaessonH18 Elit (69)58:22+30:2112:53

Kalevan Rasti

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Thierry GueorgiouH21 Elit (75)ej godkänd

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Nils GripH18 Elit (69)34:48+6:477:40

Karlsbyhedens IK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anna-Karin ÖgrenÖppen motion 7 (74)31:30+4:4511:07
11Simon BerglundH10 (16)23:07+10:0110:39
16Barbro ErikssonÖppen motion 7 (74)36:17+9:3212:49
18Klara BerglundD10 (18)28:12+14:0813:03
22Lars ÖgrenH45 (57)34:20+7:4912:07
23Magnus ErikssonÖppen motion 5 (99)39:19+13:4613:30
31Signe ÖgrenD12 (43)22:01+8:369:57
38Jenny ÖgrenD45 (54)47:13+19:5415:41
41Elmer ÖgrenH14 (53)42:28+22:2214:03
43Camilla BerglundD45 (54)56:58+29:3918:55
53Krister BerglundH45 (57)1:03:30+36:5922:26

Karlskrona SOK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Eva PetterssonD50 (35)33:01+7:1011:40
12Oscar JohanssonH18 Elit (69)33:11+5:107:19
19Lovisa JohanssonD16 (55)35:37+9:0311:57
24Anne JohanssonD45 (54)40:29+13:1013:26
36Axel HalvarssonH18 Elit (69)38:54+10:538:35
43Moa PetterssonD20 Elit (50)48:29+16:3612:29
53Anders PetterssonH50 (66)44:22+20:3313:05
55Ulf JohanssonH50 (66)47:14+23:2513:55

Katrineholms OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Melker FlordalH12 Kort (3)15:417:13
2Karl LundinH14 (53)20:27+0:216:46
7Melker LundinH14 (53)23:48+3:427:52
13Malin FlordalÖppen motion 3 (38)33:01+15:2813:52
17Henrik FlordalH21 (23)46:16+13:5510:32
21Albin LarssonH18 Elit2 (51)36:15+5:599:13
24Castor FlordalU1 (25)31:38+23:1220:56
25Martin HanssonÖppen motion 5 (99)39:46+14:1313:39
27Karin RönblomÖppen motion 3 (38)41:16+23:4317:20
39Axel FlordalH14 (53)40:20+20:1413:21
Liam RönblomH10 (16)ej godkänd

KFUM Örebro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Erik LindgrenH21 Elit2 (51)41:18+8:067:52
31Jonatan GustafssonH18 Elit (69)36:35+8:348:04
46Ellinor ErikssonD21 Elit (60)48:48+14:0010:17

Kils OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Andreas UllerH18 Elit (69)31:52+3:517:02
7Lina UllerD10 (18)17:22+3:188:02
8Christer SkoogH55 (40)33:32+8:009:53
9David RisbergH18 Elit2 (51)34:42+4:268:49
16Olof SkoglundH18 Elit2 (51)35:27+5:119:01
16Jonas UllerH40 (31)45:02+19:3311:56
17Jonathan UllerH16 (53)35:24+10:3210:15
20Anton UllerH14 (53)28:48+8:429:32
23Helen SkoogD45 (54)40:11+12:5213:20
34Ulf SkoglundH55 (40)51:20+25:4815:08
37Elsa HolmgårdD18 Elit (69)42:33+10:4511:04
44Anna UllerÖppen motion 7 (74)44:28+17:4315:42
Sanna SkoogD21 Elit2 (56)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tilde & Agnes JohanssonÖppen motion 1 (6)27:28+9:1611:18

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
81Linda KarlssonÖppen motion 5 (99)58:09+32:3619:58

Koovee

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Oleksandr KratovH21 Elit (75)36:44+3:576:20

Korsnäs IF OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Therese BergqvistD35 (7)37:0811:25
1Lova KlasérD18 (8)32:2511:27
3Melvin FredrikssonH12 Kort (3)26:16+10:3512:06
7Krister GolsäterÖppen motion 5 (99)32:13+6:4011:04
7Joel GolsäterH12 (30)15:20+3:126:56
8Jonna JungåkerD18 Elit (69)34:47+2:599:03
9Elsa GolsäterD10 (18)18:57+4:538:46
10Johannes ÖgrenH16 (53)32:03+7:119:17
14Lotta JungåkerD50 (35)33:51+8:0011:57
17Pia NordinÖppen motion 3 (38)34:10+16:3714:21
18Thomas KlasérÖppen motion 7 (74)36:35+9:5012:55
18Jesper NordinH40 (31)46:02+20:3312:12
26Moa BergqvistD12 (43)20:18+6:539:11
29Mats JönssonH55 (40)45:33+20:0113:26
30Magnus FredrikssonH45 (57)36:57+10:2613:03
33Thea NordinD14 (49)48:19+24:4816:36
35Gustav ÖgrenH18 Elit2 (51)39:37+9:2110:04
39Malin WilhelmssonD14 (49)53:08+29:3718:15
40Lina FredrikssonD20 Elit (50)45:31+13:3811:43
42Eva FredrikssonÖppen motion 5 (99)43:08+17:3514:49
45Ida KlasérD14 (49)1:09:56+46:2524:01
47Isak ÅbergÖppen motion 8 (90)55:33+20:3512:39
50Håkan HolmbergÖppen motion 8 (90)56:59+22:0112:58
53Carl-Åke FredrikssonÖppen motion 5 (99)45:50+20:1715:45
65Erik ÅbergÖppen motion 8 (90)1:03:49+28:5114:32
93Irma FredrikssonÖppen motion 5 (99)1:12:39+47:0624:57
Ann Louise KlasérÖppen motion 7 (74)ej godkänd
Ronja JungåkerD18 Elit (69)ej godkänd
Maja BergqvistD14 (49)ej start

KOS Tesla Brno

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Jakub MilanH14 (53)23:44+3:387:51
7Anezka HlavacovaD16 (55)31:49+5:1510:40
13Jindriska MilanovaD40 (24)38:59+9:3911:59
14Pavel MilanH40 (31)38:33+13:0410:13
17Ela VedrovaD14 (49)37:19+13:4812:49
31Tomas MilanH16 (53)43:13+18:2112:31
46Kamila SpringlovaD16 (55)51:15+24:4117:11
47Tereza KorpasovaD16 (55)51:50+25:1617:23
50Lucie KorpasovaD16 (55)55:38+29:0418:40
Jan SedlarH16 (53)ej godkänd

Kovlands IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Andreas DahlinÖppen motion 3 (38)23:58+6:2510:04
2Madeleine Tjernberg DahlinD21 (26)36:54+7:179:47
6Marie DahlinD21 (26)45:27+15:5012:03
9Alfred DahlinH10 (16)22:15+9:0910:15
14Felix DahlinU1 (25)13:59+5:339:15
20Alva DahlinD12 (43)18:43+5:188:28
21Göran TjernbergH55 (40)40:11+14:3911:51
36Ann-Christin TjernbergÖppen motion 3 (38)1:03:26+45:5326:39
Agnes DahlinInskolning (26)fullföljt
Mikael TjernbergÖppen motion 5 (99)ej start

Kungsgårdens SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Elsa LindbergÖppen motion 5 (99)31:56+6:2310:58
Edvin LindbergInskolning (26)fullföljt
Sofie LindbergInskolning (26)fullföljt

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
47Carl BörnstedtH18 Elit2 (51)49:08+18:5212:30

Kvarnsvedens GOIF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maj Lis KnutssonD80 (2)36:1722:23
3Marie MalmbergD55 (17)32:52+4:0011:36
11Martin RåmanH60 (25)35:17+11:0211:31
21Mikael ÖstlundH45 (57)34:10+7:3912:04
40Anders StålnäbbÖppen motion 5 (99)42:28+16:5514:35
52Sussie BjörklundÖppen motion 7 (74)49:31+22:4617:29
97Helena BybergÖppen motion 5 (99)1:32:29+1:06:5631:46

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Sofie LandqvistD21 Elit2 (56)40:28+5:559:47

Leksands OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Maria JunevikD45 (54)32:28+5:0910:47
7Magnus GörasH40 (31)32:00+6:318:29
12Maria BjörklundD21 Elit2 (56)39:36+5:039:35
13Petra LorentzonÖppen motion 5 (99)34:14+8:4111:45
13Martin AnderssonH40 (31)38:22+12:5310:10
16Johan EngesH45 (57)32:14+5:4311:23
16Linnea JunevikD10 (18)21:50+7:4610:06
17Lars HalvarssonÖppen motion 7 (74)36:29+9:4412:53
19Markus HalvarssonÖppen motion 5 (99)36:47+11:1412:38
20Elsa GörasD14 (49)39:38+16:0713:37
20Åke DalinH65 (23)47:18+18:2715:27
21Viktor BergH16 (53)37:52+13:0010:58
23Petra BaljeuÖppen motion 8 (90)45:45+10:4710:25
24August GörasH12 (30)20:44+8:369:22
24Tilda BergD14 (49)40:38+17:0713:57
27Maja MörthD16 (55)39:23+12:4913:12
27Erica EdmanD20 Elit (50)39:36+7:4310:12
31Fredrik JunevikH14 (53)34:39+14:3311:28
32Torbjörn SöderlundH55 (40)50:25+24:5314:52
36Linda LindkvistD21 Elit (60)45:14+10:269:32
36Charlotte LindkvistD21 Elit2 (56)46:26+11:5311:14
37Erik BjörklundH21 Elit2 (51)47:19+14:079:00
38Peter JunevikH45 (57)40:41+14:1014:22
41Johan SöderlundH21 Elit3 (52)40:59+11:198:53
45Petra Hurtig HalvarssonÖppen motion 7 (74)45:12+18:2715:58
55Amanda HalvarssonÖppen motion 7 (74)51:25+24:4018:10
69Sara GörasÖppen motion 5 (99)51:31+25:5817:42
Alexander BaljeuInskolning (26)fullföljt
Mark BaljeuÖppen motion 8 (90)ej godkänd

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Emma DjerfD18 Elit (69)40:19+8:3110:29

Linköpings OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hanna Modig TjärnströmD21 (26)45:46+16:0912:08
9Amy RankkaD21 Elit2 (56)38:22+3:499:17
12Alva OlssonD21 Elit (60)40:25+5:378:31
14Julia Modig TjärnströmD21 (26)54:09+24:3214:21
18Sarah MagnussonD18 Elit2 (28)46:14+10:1913:24
21Matilda JonssonD21 (26)1:06:10+36:3317:33
26Tove EkströmD18 Elit (69)39:59+8:1110:24
38Jörgen SköldH50 (66)38:23+14:3411:19
40Therese KlintbergD21 Elit (60)46:26+11:389:47
40Sven EngströmH20 Elit (69)43:48+14:559:22
40Henrik TostebergH21 Elit2 (51)48:48+15:369:17
49Rasmus ElmelidH21 Elit (75)44:32+11:457:40
Carolina MagnussonÖppen motion 7 (74)ej godkänd

Ljusdals OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Christina FlordalD65 (9)39:01+2:1515:00
8Rune JonssonH70 (21)33:35+10:5312:55
10Jan-Erik SkyttnerH60 (25)32:44+8:2910:41
13Tommy ÖstH60 (25)36:58+12:4312:04
16Jon FlordalH65 (23)39:26+10:3512:53
20Leif PerssonH70 (21)58:26+35:4422:28
22Bertil AnderssonH65 (23)49:42+20:5116:14
24Karin AnderssonÖppen motion 3 (38)40:36+23:0317:03
Magnus JohanssonH40 (31)ej start

Ljusne-Ala OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Simon WallinÖppen motion 3 (38)33:05+15:3213:54
15Mikael WallinÖppen motion 3 (38)33:08+15:3513:55
29Monica SandbergÖppen motion 3 (38)41:53+24:2017:35
30Emma WallinÖppen motion 3 (38)42:44+25:1117:57

Lunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Erik VinbladH18 Elit2 (51)34:53+4:378:52
Tova HermodssonD18 Elit (69)ej godkänd

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Tom CampbellH20 Elit (69)36:57+8:047:54

Långhundra IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Conny ForsbergH50 (66)24:50+1:017:19
3Anton ForsbergH20 Elit (69)30:02+1:096:25
14Anton SundgrenH21 Elit3 (52)34:17+4:377:26
29Jesper Kullin AlfredssonH21 Elit2 (51)46:01+12:498:45
30Erik JonssonH40 (31)1:15:41+50:1220:04
43Alva JonssonD16 (55)47:20+20:4615:53
Waldemar AnderssonH18 Elit (69)ej godkänd
Samuel HedlundH20 Elit (69)ej godkänd

Malungs OK Skogsmårdarna

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jimmy LarssonH21 Elit2 (51)35:59+2:476:51Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars ÅkermanH45 (57)29:25+2:5410:23
7Vladimir TregubovH21 Elit2 (51)37:21+4:097:06
7Sven NilssonH70 (21)32:31+9:4912:30
13Martin HammarbergH21 Elit2 (51)39:40+6:287:33
15Rickard BörjessonH21 Elit (75)38:30+5:436:38
19Jonas BäckströmH21 Elit3 (52)35:27+5:477:41
28Ola NybergÖppen motion 8 (90)47:26+12:2810:48
29Jakob LööfH21 Elit (75)41:02+8:157:04
30Linus BohmanH21 Elit3 (52)37:58+8:188:14
31Erik RostH21 Elit (75)41:25+8:387:08
36Anton ÖstlinH21 Elit (75)41:51+9:047:12
46Ludvig ÅhlundH21 Elit (75)43:45+10:587:32
48Johan NordlundH21 Elit (75)44:17+11:307:38
51Johan BäckmanH21 Elit (75)45:17+12:307:48
53Thomas CarlssonH21 Elit (75)45:37+12:507:51
68Anna-Karin NilssonÖppen motion 8 (90)1:06:23+31:2515:07
Oskar SandbergH20 Elit (69)ej godkänd
Jimmy BirklinH45 (57)ej start
David AnderssonH21 Elit (75)ej start

Markbygdens OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ivar SörqvistH20 (4)31:089:34
7Marina AxelssonD45 (54)33:15+5:5611:02
11Klara AxelssonD18 Elit (69)35:06+3:189:08
14Olle SörqvistH18 Elit2 (51)35:22+5:068:59
14Felix AxelssonH18 Elit (69)33:22+5:217:21
17Pontus KarlssonH21 Elit2 (51)40:52+7:407:47
18Josefin AnderssonD21 (26)58:12+28:3515:26
20Hanna KarlssonÖppen motion 7 (74)37:15+10:3013:09
33Per-Anders AxelssonH45 (57)38:30+11:5913:36
41Sofia SörqvistD45 (54)52:42+25:2317:30
42Elsa EkD14 (49)55:46+32:1519:09
49Anne HanssonD21 Elit2 (56)50:24+15:5112:12
63Niclas EkH50 (66)55:49+32:0016:27

Motala AIF OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
48Lotta HaraldssonÖppen motion 8 (90)55:53+20:5512:43
Märta HaraldssonInskolning (26)fullföljt
Klara HaraldssonD12 (43)ej start

Målilla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Gunnar KarlssonH55 (40)33:38+8:069:55
15Jan-Ulf KarlssonH70 (21)42:30+19:4816:20
20Daniel AxelssonH40 (31)49:03+23:3413:00
69Linus KarlssonÖppen motion 8 (90)1:08:06+33:0815:30

Naturfreunde Wien

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Peter BonekH50 (66)28:30+4:418:24
39Claudia BonekD45 (54)47:44+20:2515:51
43Erik BonekH16 (53)55:20+30:2816:02

Nilivaara IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus SäverosH70 (21)22:428:43

Njurunda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Johnny BlästaH40 (31)50:30+25:0113:23Ladda ner rutt i gpx-format
24Jörgen BlästaH40 (31)57:50+32:2115:20Ladda ner rutt i gpx-format
52Niklas MartinH50 (66)43:53+20:0412:56

Nyköpings OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Cajsa AleniusD10 (18)14:046:30
1Philip CarlssonH16 (53)24:527:12
2Filippa GuttkeD10 (18)15:50+1:467:19
3Per EkH45 (57)27:41+1:109:46
4Odin EkH12 (30)13:22+1:146:02
4Alice EkD14 (49)26:42+3:119:10
6Miranda FredrikssonD12 (43)15:51+2:267:10
7Caroline GuttkeD14 (49)30:29+6:5810:28
7Jens WängdahlH21 Elit (75)37:07+4:206:23
11Meja AleniusD12 (43)17:03+3:387:42
13Dan NilssonH50 (66)30:41+6:529:03
15Didrik HallH21 Elit3 (52)34:38+4:587:30
16Mats HallH55 (40)39:26+13:5411:37
16William NilssonH16 (53)35:13+10:2110:12
18Annika HallÖppen motion 5 (99)36:28+10:5512:31
18Niklaus ReyH21 Elit2 (51)40:58+7:467:48
21Signe NilssonD16 (55)36:41+10:0712:18
23Mikael AleniusH45 (57)34:21+7:5012:08
27Tomas ReibringH21 Elit2 (51)44:47+11:358:31
29Mikael GuttkeH40 (31)1:13:49+48:2019:34
30Ida HylanderD21 Elit2 (56)44:49+10:1610:51
31Anna GuttkeÖppen motion 3 (38)46:09+28:3619:23
33Eva-Lena JonssonD50 (35)56:57+31:0620:07
35Samuel KellerH21 Elit3 (52)38:35+8:558:22
36Per CarlssonH50 (66)37:49+14:0011:09
40Carl CarlssonH18 Elit (69)39:59+11:588:49
48Monica CarlssonÖppen motion 5 (99)44:52+19:1915:25
56Kristin HylanderD21 Elit (60)55:50+21:0211:46
57Marcus BerggrenH21 Elit (75)46:20+13:337:59
58Ludvig EkH18 Elit (69)48:15+20:1410:39
66Berit EdengrenÖppen motion 7 (74)1:06:41+39:5623:33

Ockelbo OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Agnes MalmgrenD14 (49)39:42+16:1113:38
27Albin MalmgrenH12 (30)24:02+11:5410:52
41Johannes AlnebergÖppen motion 7 (74)44:24+17:3915:41
47Gunnar HammarlundÖppen motion 5 (99)44:14+18:4115:12

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Oliwer LundbergH18 Elit (69)ej godkänd

OK Dellen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Sveke JonssonH50 (66)55:09+31:2016:16

OK Denseln

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24August MollénH18 Elit (69)35:50+7:497:54
33Emil KaleredH21 Elit3 (52)38:32+8:528:21
41Olle KaleredH21 Elit (75)42:44+9:577:22
41Jenny BjörkD21 Elit2 (56)48:06+13:3311:38
55Carina KaleredÖppen motion 8 (90)59:07+24:0913:27
Mathias HallménH21 Elit (75)ej godkänd
Linnéa ClaesdotterD21 Elit2 (56)ej start

OK Djerf

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Elin LindbladD16 (55)34:16+7:4211:29
27Björn SvenssonH50 (66)34:27+10:3810:09
39Frida JohanssonD18 Elit (69)43:10+11:2211:14

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lennart ErikssonH75 (6)47:56+22:1618:26
4Barbro MelvingerD70 (4)57:28+33:3731:34

OK Grip

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Kristina ForsD45 (54)44:40+17:2114:50
53Heidi ForsD16 (55)59:37+33:0320:00
Peter ForsH45 (57)ej godkänd

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Elin WihlborgD18 Elit (69)44:29+12:4111:35

OK Hammaren

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elias DanielssonH12 (30)12:085:29
2Alfred JeppssonH12 Kort (3)20:15+4:349:19
2Mathias PeterH20 Elit (69)29:53+1:006:23
2Cornelia IvarssonD14 (49)23:35+0:048:06
2Mikael PalmbergÖppen motion 8 (90)35:39+0:418:07
4Linus TäckH14 (53)22:04+1:587:18
5Andreas PerssonH18 Elit2 (51)32:51+2:358:21
6Gustav LjunggrenH10 (16)18:35+5:298:33
6Rasmus TäckH16 (53)28:40+3:488:18
8Tove FlodmanD18 Elit2 (28)39:59+4:0411:35
13Isak BjörkH10 (16)24:36+11:3011:20
15Ebba FlodmanD10 (18)21:35+7:319:59
17Filip IvarssonH20 Elit (69)35:06+6:137:30
19Daniel EdlerÖppen motion 7 (74)36:45+10:0012:59
21Elise EdlerD12 (43)19:08+5:438:39
25Ellen SkoogD18 Elit2 (28)53:19+17:2415:27
25Elsa PalmbergD12 (43)19:29+6:048:48
29Camilla NäslundÖppen motion 5 (99)40:32+14:5913:55
38Jakob PauserH21 Elit2 (51)47:36+14:249:04
39Sture NilssonÖppen motion 5 (99)42:14+16:4114:30
39Håkan AnderssonÖppen motion 8 (90)51:51+16:5311:48
40Selma IvarssonD12 (43)30:59+17:3414:01
40Samuel JohanssonH16 (53)52:54+28:0215:20
45Elias NäslundÖppen motion 5 (99)43:41+18:0815:00
46Emil DanielssonH16 (53)1:03:46+38:5418:28
50Erik FlodmanH16 (53)1:10:39+45:4720:28
51Carina HolmbergÖppen motion 7 (74)48:07+21:2217:00
52Matthias GroellH21 Elit (75)45:20+12:337:48
60Ida PalmbergD18 Elit (69)1:03:56+32:0816:38
61Emma BlixtD18 Elit (69)1:06:41+34:5317:21
63Maja IngelssonÖppen motion 8 (90)1:03:03+28:0514:21
70Karin JohanssonÖppen motion 8 (90)1:08:35+33:3715:37
73Louise Jeppsson WulffÖppen motion 5 (99)54:02+28:2918:34
75Jonas NäslundÖppen motion 8 (90)1:11:10+36:1216:12
Alicia IvarssonInskolning (26)fullföljt
Ludvig LjunggrenInskolning (26)fullföljt
Julia NäslundD14 (49)diskvalificerad
Kalle JohanssonÖppen motion 8 (90)ej godkänd

OK Hällen

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Tomas ÖbergH35 (2)47:01+6:2112:28
4Simon LarssonH18 Elit (69)31:15+3:146:53
4Mikael KindbornH50 (66)26:34+2:457:50
6Hans ÖbergÖppen motion 7 (74)31:38+4:5311:10
8Hugo KindbornH14 (53)26:03+5:578:37
9Karin JosefssonD21 (26)47:44+18:0712:39
10Johanna EngströmD21 Elit (60)39:44+4:568:22
12Peter ÖbergH21 Elit (75)37:53+5:066:31
22Stefan GustafssonH55 (40)40:45+15:1312:01
23Jan SundbüeH55 (40)40:52+15:2012:03
23Mattias ZeijlonH50 (66)33:36+9:479:54
25Frida ZeijlonD16 (55)38:56+12:2213:03
26Jonas EngströmH21 Elit2 (51)44:41+11:298:30
28Gustaf SundbüeH20 Elit (69)38:23+9:308:13
30Vera CarlssonD14 (49)43:37+20:0614:59
31Björn CarlssonH50 (66)35:11+11:2210:22
32Kerstin PerssonÖppen motion 3 (38)47:11+29:3819:49
33Matilda LarssonD16 (55)42:32+15:5814:16
34Arvid LinderH18 Elit2 (51)39:10+8:549:57
36Linus BacklundÖppen motion 7 (74)42:10+15:2514:53
37Linnéa GustafssonD16 (55)44:19+17:4514:52
37Johanna ÖbergD21 Elit (60)45:37+10:499:37
39Emma ÖbergÖppen motion 7 (74)43:59+17:1415:32
47Roger NorbergH45 (57)52:29+25:5818:32
47Gustav NorbergH14 (53)48:49+28:4316:09
49Mikael LarssonH45 (57)53:26+26:5518:52
50Åsa LarssonD45 (54)1:25:24+58:0528:22
58Linnéa CarlssonD18 Elit (69)1:01:08+29:2015:55
58Eva KindbornÖppen motion 7 (74)55:40+28:5519:40
66Camilla LarssonÖppen motion 8 (90)1:03:56+28:5814:33
95Åsa CarlssonÖppen motion 5 (99)1:19:40+54:0727:22
Melker BacklundInskolning (26)fullföljt
Chantelle HesselbergD18 Elit2 (28)ej godkänd
Maria BacklundÖppen motion 8 (90)ej godkänd

OK Kolmården

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Arvid WesterbergH16 (53)26:36+1:447:42
3Gustaf HedegårdH18 Elit2 (51)31:01+0:457:53
4Leo JohanssonH16 (53)27:18+2:267:54
4Oskar LeinonenH20 Elit (69)31:09+2:166:40
13Annica BerggrenÖppen motion 7 (74)35:54+9:0912:41
14Tora WesterbergD18 Elit2 (28)42:27+6:3212:18
16Ebba HedegårdD50 (35)34:33+8:4212:12
18Mikael WesterbergH45 (57)32:42+6:1111:33
21Märta BerggrenD20 Elit (50)38:45+6:529:59
21Ville JohanssonH20 Elit (69)36:23+7:307:47
28Lisa BerggrenD18 Elit (69)40:06+8:1810:26
29Peter BerggrenÖppen motion 7 (74)39:38+12:5314:00
30Sofia WesterbergD45 (54)44:32+17:1314:47
45Carl HedegårdH14 (53)45:39+25:3315:06
55Esko LeinonenÖppen motion 5 (99)46:37+21:0416:01
60Magnus HedegårdH50 (66)54:14+30:2515:59
71Magnus JohanssonÖppen motion 8 (90)1:08:50+33:5215:40

OK Kåre

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hilma DalinU1 (25)8:265:35
1Martin MörsellH18 (4)27:088:20
1Kalle DalinH40 (31)25:296:45
1Kajsa MattssonD20 (3)29:3910:28
2Oskar KaipeU1 (25)9:32+1:066:18
3Erik BerglundH20 (4)43:31+12:2313:23
3Viggo LindgrenU2 (11)20:41+3:568:30
3Elin Dahlstedt TyskD21 Elit2 (56)36:36+2:038:51
3Daniel KaipeH40 (31)28:38+3:097:35
4Per EdénÖppen motion 5 (99)30:44+5:1110:33
4Marie-Louise KaipeD40 (24)32:58+3:3810:08
6Patrik SöderqvistH40 (31)31:55+6:268:27Ladda ner rutt i gpx-format
6Eva HalvarsonD65 (9)43:02+6:1616:33
7Per MelénH55 (40)32:42+7:109:38
7Jon HanssonH12 (30)15:20+3:126:56
8Ylva LorentssonÖppen motion 5 (99)32:42+7:0911:14
8Ylva HanssonD10 (18)18:08+4:048:23
8Jonas GustafssonH20 Elit (69)31:37+2:446:46
9Elsa KaipeD12 (43)16:52+3:277:37
10Marcus RamströmÖppen motion 7 (74)34:35+7:5012:13
10Wille SöderqvistH12 (30)15:21+3:136:56
12Julia AdolfssonD21 (26)52:51+23:1414:01
13Olle DalinH12 (30)15:25+3:176:58
14Jens StåbiÖppen motion 8 (90)42:02+7:049:34
16Melker NordgrenH14 (53)28:11+8:059:19
17Hanna BerglundD21 (26)57:02+27:2515:07
17Nils StåbiU1 (25)16:06+7:4010:39
18Anna Von KrusenstiernaD50 (35)35:27+9:3612:31
20Jenny ErikssonÖppen motion 8 (90)44:23+9:2510:06
21Christoffer LindgrenH14 (53)29:13+9:079:40
23Mia GustafssonD50 (35)36:53+11:0213:01
23Vendela SöderqvistD14 (49)40:06+16:3513:46
23Lisa RisbyD21 Elit (60)42:08+7:208:53
23Vilma Von KrusenstiernaD18 Elit (69)38:25+6:3710:00
24Cecilia ForslundÖppen motion 5 (99)39:22+13:4913:31
24Matilda MelénD18 Elit2 (28)53:18+17:2315:26
24Liselott NordgrenD40 (24)59:33+30:1318:19
26Matilda AnderssonD21 Elit (60)42:45+7:579:01
28Anna-Karin AdolfssonD50 (35)40:56+15:0514:27
29Amelie EkströmD21 Elit2 (56)44:18+9:4510:43
30Kajsa RisbyD21 Elit (60)43:33+8:459:11
30Markus MelénH14 (53)33:44+13:3811:10
33Greger TyskH21 Elit3 (52)38:32+8:528:21
33André AnderssonH20 Elit (69)41:18+12:258:50
34Enni LundbergD12 (43)22:41+9:1610:15
35Rebecka AdolfssonD21 Elit2 (56)46:13+11:4011:11
37Emil ÅbergH20 Elit (69)42:19+13:269:03
43Linus LarssonH21 Elit2 (51)52:10+18:589:56
45Linn GrällsD21 Elit (60)48:18+13:3010:11
46Albin BergkvistH20 Elit (69)46:15+17:229:54
54Helena DiedrichsÖppen motion 5 (99)46:19+20:4615:54
68Victor FlingmarkH21 Elit (75)51:42+18:558:54
77Birgitta BerglundÖppen motion 5 (99)55:55+30:2219:12
Ludvig StåbiInskolning (26)fullföljt
Elliot TyskInskolning (26)fullföljt
Noah TyskInskolning (26)fullföljt
Lars MattssonH55 (40)ej godkänd
Eric DanielssonH20 Elit (69)ej godkänd
Isac von KrusenstiernaH18 Elit (69)ej godkänd
Walter SöderqvistH10 (16)ej start
Alma BirklinD14 (49)ej start
Cecilia LindgrenD16 (55)ej start
Marit SöderqvistD40 (24)ej start
Julia Hagelberg NordahlD12 (43)ej start
Johan LundbergH40 (31)ej start

OK Landehof

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johanna PihlströmD12 Kort (1)38:5318:00
5Filip WadstenH20 Elit (69)31:10+2:176:40
10Anders WadstenH50 (66)29:14+5:258:37
13Emelie KarlssonD18 Elit2 (28)42:18+6:2312:15
15Samuel PihlströmH16 (53)34:14+9:229:55
18Hanna ÅbergD20 Elit (50)37:05+5:129:33
25Andreas PihlströmÖppen motion 7 (74)39:09+12:2413:50
37Otto StuhlhoferH18 Elit (69)39:38+11:378:44
40Rebecka PihlströmD14 (49)53:27+29:5618:22

OK Lindéna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Tove LindD18 (8)41:49+9:2414:46
12Filip BengtssonH16 (53)32:40+7:489:28

OK Linné

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Annika BillstamD21 Elit (60)36:14+1:267:38
4Peter RidefeltÖppen motion 7 (74)30:17+3:3210:42
4Inga KazlauskaiteD21 Elit2 (56)36:37+2:048:51
7Samantha SaegerD21 Elit2 (56)37:51+3:189:09
10Mats TroengH21 Elit2 (51)38:45+5:337:22
10Albin RidefeltH21 Elit (75)37:47+5:006:30
11Liutauras BileviciusH21 Elit3 (52)33:51+4:117:20
13Tryggve RönnqvistH55 (40)35:31+9:5910:28
13Oskar SjöbergH21 Elit (75)37:56+5:096:32
19Per GrywenzH50 (66)32:50+9:019:41
19Maria HartD50 (35)35:28+9:3712:31
20Olle GrywenzH18 Elit (69)35:09+7:087:45
20Johannes RidefeltH20 Elit (69)36:03+7:107:43
21Ross SmithH21 Elit3 (52)36:46+7:067:58
22Karna ThorssonD21 (26)1:09:33+39:5618:26
23Cécile FoltzerD20 Elit (50)39:00+7:0710:03Ladda ner rutt i gpx-format
23Daniel Carlson BjernaldH20 Elit (69)37:38+8:458:03
24Annika BjörkD21 Elit (60)42:11+7:238:53
25William ErnlundH18 Elit2 (51)37:33+7:179:33
25Catherine TaylorD21 Elit (60)42:33+7:458:58
27Rasmus Møller JessH18 Elit2 (51)37:55+7:399:38
27Klara MandahlD18 Elit2 (28)53:43+17:4815:34
27Fredrik StalandÖppen motion 8 (90)46:53+11:5510:40
28Anders HåkanssonH21 Elit3 (52)37:23+7:438:06
28Mika NumminenH40 (31)1:05:36+40:0717:24
29Riina KuuseloD21 Elit (60)43:31+8:439:10
31Erik LindH21 Elit3 (52)38:05+8:258:15
32Bettina AebiD21 Elit2 (56)45:23+10:5010:59
34Hilda ForsgrenD21 Elit (60)44:26+9:389:22
39Klara HartD12 (43)25:00+11:3511:18
39Rob HartH45 (57)41:56+15:2514:49
43Sara JohanssonD21 Elit2 (56)48:49+14:1611:49
44Tuve MöllerH18 Elit (69)41:33+13:329:10
44Ulrika LindstamD21 Elit2 (56)49:11+14:3811:54
46Daniel RönnqvistH18 Elit (69)41:39+13:389:11
51Anna KarlströmD18 Elit (69)49:39+17:5112:55
51Olle NilssonH20 Elit (69)49:28+20:3510:35
52Kate MorrisonD21 Elit2 (56)55:49+21:1613:30
54Jannis BonekH18 Elit (69)45:08+17:079:57
59Pia OcvirkD18 Elit (69)1:03:04+31:1616:25
Sandra BoströmD18 Elit (69)ej godkänd
Fredrika von EssenD20 Elit (50)ej start
Viktor JanrikH20 Elit (69)ej start

OK Löftan

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jesper JohanssonH14 (53)20:33+0:276:48
22Adrian VartiaH16 (53)38:15+13:2311:05
25Alice HultinD18 Elit2 (28)53:19+17:2415:27
36Owe AnderssonÖppen motion 8 (90)50:53+15:5511:35
47Daniel AnderssonH20 Elit (69)46:17+17:249:54
72Tommy VartiaÖppen motion 5 (99)53:40+28:0718:26

OK Milan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Josefin ErlandssonD20 Elit (50)36:15+4:229:20
36Anders LöwgrenH45 (57)39:05+12:3413:48
42Jakob FranssonH20 Elit (69)44:05+15:129:26
Saga SanderD18 Elit (69)ej godkänd

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
58Karri LindellH50 (66)53:40+29:5115:49
60Felix Lindell ÖhmanH18 Elit (69)50:26+22:2511:07

OK Nackhe

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Fredrik JohanssonH18 Elit (69)36:22+8:218:01
48Evelina OlssonD16 (55)52:27+25:5317:36

OK Nolaskogsarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Victoria ErikssonD18 Elit2 (28)37:29+1:3410:51
23Jesper VikmanH18 Elit2 (51)37:22+7:069:30
42Isac ErikssonH16 (53)53:50+28:5815:36
47Hugo ErikssonH18 Elit (69)42:37+14:369:24

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Erik ClassonH21 Elit (75)40:33+7:466:59

OK Orion

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilda JohanssonD20 Elit (50)31:538:13
4Nadiya VolynskaD21 Elit (60)37:21+2:337:52
4Myrra CarlssonD18 Elit (69)33:24+1:368:41
5Anton JohanssonH21 Elit (75)36:45+3:586:20
11Ola AnderssonH20 Elit (69)33:41+4:487:12
20Olena  PitirimovaD21 Elit2 (56)41:20+6:4710:00
22Andreas JonssonH18 Elit (69)35:41+7:407:52
38Erik AnderssonH21 Elit (75)42:13+9:267:16
42Oskar LundqvistH21 Elit (75)43:02+10:157:25
45Amanda JohanssonD20 Elit (50)50:10+18:1712:55

OK Pan-Kristianstad

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jörgen OlssonH45 (57)26:36+0:059:23
2Pim HedbergD20 Elit (50)31:54+0:018:13
3Elin CarlssonD20 Elit (50)32:14+0:218:18
5Melker AnderssonH14 (53)23:28+3:227:46
8Rasmus SvantessonH21 Elit2 (51)37:58+4:467:13
11Ellen AnderssonD10 (18)19:50+5:469:10
12Gustav AnderssonH12 (30)15:24+3:166:58
18Richard SjöholmH21 Elit3 (52)35:15+5:357:38
22Rolf OhrlanderH60 (25)48:20+24:0515:47
25Klara AnderssonD18 Elit (69)39:55+8:0710:23
35Simon WikströmH20 Elit (69)41:50+12:578:57
36Nelly CarlssonD20 Elit (50)43:05+11:1211:06
51Jannie HagårdD21 Elit (60)50:44+15:5610:42
52Elise JosefssonD18 Elit (69)50:00+18:1213:01
62Nicole LjungdahlÖppen motion 8 (90)1:01:57+26:5914:06
Sofie JosefssonD18 Elit (69)ej godkänd

OK Ravinen

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav BergmanH21 Elit (75)32:475:39
2Helena JanssonD21 Elit (60)36:00+1:127:35
3Jason BransomeH18 (4)35:27+8:1910:54
6Amanda KarlssonD18 Elit2 (28)38:42+2:4711:13
10Axel GranqvistH18 Elit (69)33:01+5:007:17
11Josefine KlintbergD21 Elit (60)40:21+5:338:30
12Andreas HerneÖppen motion 5 (99)33:59+8:2611:40
15Tilda AnderssonD18 Elit2 (28)42:41+6:4612:22
16Martin RinnbäckH14 (53)28:11+8:059:19
16Jonas RinnbäckH21 (23)45:53+13:3210:27
19Stefan KarlssonÖppen motion 8 (90)44:03+9:0510:02
19Ann GranqvistD45 (54)38:27+11:0812:46
20Hannes SvahnH18 Elit2 (51)36:09+5:539:11
27Liv HerneD12 (43)20:19+6:549:11
28Erik HellgrenÖppen motion 3 (38)41:20+23:4717:22
28Hanna KorhonenD20 Elit (50)39:50+7:5710:15
28Viktor WohlgemuthH18 Elit2 (51)38:21+8:059:45
30Assar HellströmH21 Elit2 (51)46:10+12:588:47
30Lukas HellgrenH18 Elit2 (51)38:31+8:159:48
30Kalle BergmanH21 Elit (75)41:15+8:287:06
33Moa WestbladD18 Elit (69)40:43+8:5510:36
34Magnus HellgrenÖppen motion 8 (90)49:50+14:5211:21
35Jacob LindstamH21 Elit2 (51)47:08+13:568:58
38Sarah-Jane BarrableD21 Elit2 (56)46:42+12:0911:18
39Nick BarrableH21 Elit2 (51)47:44+14:329:05
40Ruslan GlebovH21 Elit (75)42:40+9:537:21
41Ebba PegestamD20 Elit (50)47:35+15:4212:15
44Alice TörnlundD20 Elit (50)49:53+18:0012:51
45Viktoria HelmerssonD21 Elit2 (56)49:24+14:5111:57
45Erik HerneH18 Elit (69)41:36+13:359:10
48Håkan SvahnÖppen motion 7 (74)47:32+20:4716:47
54Tone AlbrektssonD18 Elit (69)51:13+19:2513:20
64Ove RinnbäckH50 (66)56:50+33:0116:45
67Emil GranqvistH21 Elit (75)48:25+15:388:20
Kent BergmanÖppen motion 7 (74)ej godkänd
Amanda GranqvistD14 (49)ej godkänd

OK Renen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna LundbergD14 (49)23:318:04
19Tobias SnellH14 (53)28:16+8:109:21
22Thomas JohanssonH40 (31)53:24+27:5514:09
28Elvira ForslundD16 (55)39:37+13:0313:17
47Sigrid HolmgrenD20 Elit (50)1:05:05+33:1216:46
47Linnea SundströmD21 Elit2 (56)49:52+15:1912:04

OK Rodhen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Yvonne GrehnD45 (54)33:29+6:1011:07
26Sixten WalheimH21 Elit3 (52)37:11+7:318:03
36Simon AnderssonH21 Elit3 (52)38:36+8:568:22
37Sandra HanssonÖppen motion 5 (99)42:03+16:3014:27
40Magnus BjörkH21 Elit3 (52)40:57+11:178:52
43Torbjörn JacobssonH21 Elit3 (52)45:21+15:419:50
63Emil GrehnH18 Elit (69)1:02:00+33:5913:41
65Henrik JonssonH21 Elit (75)48:09+15:228:18

OK Roslagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Mikael NilssonÖppen motion 8 (90)45:45+10:4710:25
40Jens AnderssonÖppen motion 8 (90)53:05+18:0712:05

OK Roxen

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Richard PaakkonenÖppen motion 3 (38)17:337:22
2Tove PetterssonD16 (55)26:40+0:068:56
8Susanne PetterssonD45 (54)33:29+6:1011:07
9Jakob ThellsénH16 (53)31:42+6:509:11
11Henrik PetterssonH45 (57)31:16+4:4511:02
11Anders DalhammerH50 (66)29:22+5:338:39
12Albin LillieströmH20 Elit (69)33:56+5:037:15
14Annika AsketunD45 (54)36:34+9:1512:08
15Stefan ThellsénH50 (66)31:18+7:299:13
15Fanny AsketunD20 Elit (50)36:17+4:249:21
20Anders LillieströmH45 (57)33:13+6:4211:44
20Hugo LillieströmH18 Elit (69)35:09+7:087:45
22Lova EvebornD18 Elit (69)38:17+6:299:58
25Emil TellsénH20 Elit (69)37:53+9:008:06
26Pontus LindblomH18 Elit2 (51)37:48+7:329:37
26Pernilla HörwingD45 (54)42:01+14:4213:57
32Jonas AnderssonH18 Elit (69)36:39+8:388:05
35Victoria AsketunD18 Elit (69)41:27+9:3910:47
36Gith TellsénD45 (54)47:11+19:5215:40
39Amanda TellsénD21 Elit2 (56)47:31+12:5811:30
40Joel KarnehedH18 Elit2 (51)41:43+11:2710:36
44Maria LillieströmD45 (54)57:52+30:3319:13
45Hugo DalhammerH18 Elit2 (51)46:04+15:4811:43
48Adam ThellsénH20 Elit (69)47:10+18:1710:05
50Per ThellsénH45 (57)55:05+28:3419:27
Christer SandhH70 (21)ej godkänd
Helena HolmD45 (54)ej godkänd
Göran SvenssonH60 (25)ej godkänd
Emma PetterssonD18 Elit (69)ej godkänd

OK Skogsfalken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
44Jolanta KolosinskaD21 Elit (60)47:30+12:4210:01

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hanna MårtenssonD18 Elit (69)34:30+2:428:59
8Björn MårtenssonH45 (57)30:53+4:2210:54

OK Skärmen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
67Josef HåkanssonÖppen motion 8 (90)1:04:48+29:5014:45

OK Södertörn

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tilde BacklundD18 Elit (69)32:50+1:028:33
4Daniela RennerD35 (7)43:16+6:0813:18
6Hanna LagerbergD18 Elit (69)34:00+2:128:51
8William NilssonH21 (23)38:05+5:448:40
10Ylva SandénD16 (55)32:14+5:4010:48
14Linda RennerD16 (55)33:37+7:0311:16
26Lotten SandénD16 (55)39:16+12:4213:10
29Anna BacklundD50 (35)41:29+15:3814:39
35Monika PerssonÖppen motion 5 (99)41:52+16:1914:23
43Georg EklöwH18 Elit (69)41:21+13:209:07
45Jesper LagerbergH45 (57)47:50+21:1916:54
47Nils EklöwH50 (66)42:20+18:3112:29
76Ylva LagerbergÖppen motion 5 (99)55:54+30:2119:12

OK Tisaren

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lilian ForsgrenD21 Elit (60)38:03+3:158:01
6Birgitta AndrénÖppen motion 1 (6)43:34+25:2217:55
6Filip JacobssonH20 Elit (69)31:20+2:276:42
9Gustav HindérH21 Elit2 (51)38:11+4:597:16
10Anna HallménD18 Elit (69)35:03+3:159:07
12Tomas HallménH21 Elit2 (51)39:09+5:577:27
13Britt-Marie ForsgrenD55 (17)46:50+17:5816:32
14Oskar AndrénH21 Elit2 (51)39:54+6:427:36
15Ellinor TjernlundD21 Elit (60)41:02+6:148:39
17Anton HallorH21 Elit3 (52)35:05+5:257:36
19Lovisa PerssonD21 Elit (60)41:37+6:498:46
20Ivan ForsgrenH21 Elit3 (52)36:36+6:567:56
23Christer ForsgrenH60 (25)50:32+26:1716:30
28Josefin TjernlundD21 Elit (60)43:13+8:259:07
29Nils AronssonH50 (66)35:00+11:1110:19
33Petter JohanssonH21 Elit2 (51)46:30+13:188:51
35Daniel AttåsH21 Elit (75)41:43+8:567:11
39Martin SärnbrinkH20 Elit (69)43:42+14:499:21
48Johanna HenrikssonD20 Elit (50)1:06:32+34:3917:08
49Oscar AnderssonH21 Elit2 (51)1:10:46+37:3413:28
50Johan AronssonH21 Elit (75)44:40+11:537:42
52Rebecka NylinD21 Elit (60)52:22+17:3411:02
55Lisa HallménD16 (55)1:02:12+35:3820:52
Agnes HolmInskolning (26)fullföljt
Elias HolmInskolning (26)fullföljt

OK Tor

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Henrik JonssonH45 (57)31:33+5:0211:08
27Gustav JonssonH18 Elit (69)36:15+8:148:00

OK Tranan

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ulrika KindlundD40 (24)30:28+1:089:22
4Mats KindlundH45 (57)27:54+1:239:51
5Erik LindströmÖppen motion 5 (99)30:46+5:1310:34
6Annika JohanssonD40 (24)33:51+4:3110:24
6Sara KindlundD20 Elit (50)33:18+1:258:34
8Maja KindlundD16 (55)32:03+5:2910:45
8Hanna LindströmD20 Elit (50)33:26+1:338:37
13Klas JohanssonH16 (53)33:33+8:419:43
31Kenneth JohanssonH45 (57)37:19+10:4813:11
49Lisa JohanssonD18 Elit (69)47:14+15:2612:18
Erik KindlundH10 (16)ej start

OK Triangeln

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Josefine NordströmD45 (54)36:35+9:1612:09
29Ulf JanssonH45 (57)36:50+10:1913:00
82William NilssonÖppen motion 5 (99)58:18+32:4520:02

OK Tylöskog

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
55Per KarlssonH18 Elit (69)45:35+17:3410:03

OK Tyr

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malte GranefeltÖppen motion 1 (6)18:127:29
6Malin LeanderssonD21 Elit2 (56)37:08+2:358:59
9Olle GranefeltU1 (25)11:44+3:187:46
11Stina GranefeltD21 Elit2 (56)39:20+4:479:31
12Annika LeanderssonD55 (17)41:43+12:5114:44
20Marie AlfredssonD50 (35)35:41+9:5012:36
27Lovisa MartinssonD18 Elit (69)40:03+8:1510:25
28Agneta GustavssonD45 (54)44:13+16:5414:41
34Sten LeanderssonH50 (66)36:49+13:0010:51
40My WestlundD21 Elit2 (56)47:50+13:1711:34
46Hanna GustavssonD20 Elit (50)58:28+26:3515:04
Arto KuusinenÖppen motion 5 (99)ej godkänd
Märta Ransjö ZanderD20 Elit (50)ej godkänd

OK Vargen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Emma BergströmD21 Elit2 (56)40:47+6:149:52

OK Ödmården

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars LindgrenH55 (40)28:39+3:078:27
16Leif PetterssonH70 (21)43:01+20:1916:32
33Madelaine PetterssonÖppen motion 3 (38)51:06+33:3321:28

OK Österåker

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Therese NilssonD18 (8)35:29+3:0412:32
11Linus NilssonH12 (30)15:22+3:146:57
11Tomas AlbinssonH40 (31)37:41+12:129:59
15Simon LundellH12 (30)16:07+3:597:17
18Signe AlbinssonU1 (25)16:37+8:1111:00
23Michaela LundellD40 (24)55:56+26:3617:12
28Malte AlbinssonH12 (30)27:27+15:1912:25
28Kalle PerssonH50 (66)34:54+11:0510:17
34Jeanette JonssonD50 (35)1:05:06+39:1523:00
38Tilde JonssonD14 (49)52:20+28:4917:59
61Niclas NilssonÖppen motion 8 (90)1:01:54+26:5614:06
Sarah LundellInskolning (26)fullföljt
Viggo JahrH12 (30)ej godkänd
Caroline WestbomD35 (7)ej godkänd

OLC Kapreolo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stefan SchlatterH50 (66)ej godkänd

Ounasvaaran Hiihtoseura

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Olli OjanahoH21 Elit (75)37:34+4:476:28

Pellon Ponsi

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Olli-Markus TaivainenH21 Elit (75)37:52+5:056:31
24Juho-Matti TaivainenH21 Elit3 (52)36:55+7:158:00

Piteå IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ann PerssonD75 (2)25:2715:42
12Susanne AnderssonD50 (35)33:32+7:4111:50
29Anna AnderssonD16 (55)40:14+13:4013:30
60Magnus GranbergÖppen motion 5 (99)49:00+23:2716:50

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Millie stjärnklarInskolning (26)fullföljt

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Malte FridellInskolning (26)fullföljt

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
57Roland BjörklundÖppen motion 5 (99)47:09+21:3616:12

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
66Marie stjärnklarÖppen motion 5 (99)50:49+25:1617:27

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
87Per NiklassonÖppen motion 5 (99)1:01:23+35:5021:05

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
88Martin FlinkÖppen motion 5 (99)1:02:44+37:1121:33

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Mattias ThorsellÖppen motion 7 (74)36:04+9:1912:44

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Lennart HaglundÖppen motion 7 (74)39:57+13:1214:06

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Ulf FredrikssonÖppen motion 8 (90)50:59+16:0111:36

Qlubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
79Helena AnderssonÖppen motion 8 (90)1:16:26+41:2817:24

Rehns BK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter RydesäterÖppen motion 5 (99)25:338:46
4Anna KilströmÖppen motion 3 (38)24:51+7:1810:26
4Walter LagerhällH18 Elit2 (51)31:17+1:017:57
7Ivan NikitinH21 Elit3 (52)32:14+2:346:59
8Birgitta WinbladD55 (17)39:06+10:1413:48
10Ekaterina NikitinaD21 Elit2 (56)39:17+4:449:30
11Olle KlarströmÖppen motion 5 (99)33:58+8:2511:40
12Nisse JohanssonH60 (25)35:39+11:2411:39
18Anna-Karin OlovssonÖppen motion 3 (38)35:16+17:4314:49
18Hanna RydesäterU1 (25)16:37+8:1111:00
19Jan WinbladÖppen motion 3 (38)35:17+17:4414:49
19Henrik FröjdH21 (23)48:19+15:5811:00
24Ingela RydesäterÖppen motion 7 (74)38:57+12:1213:45
26Helene LagerhällÖppen motion 3 (38)41:11+23:3817:18
27Marie FröjdÖppen motion 7 (74)39:20+12:3513:53
28Curt LandinÖppen motion 5 (99)40:14+14:4113:49
28Fredrik IngelssonH21 Elit (75)40:53+8:067:02
31Göran EngblomH55 (40)48:22+22:5014:16
32Tilda LagerhällD14 (49)46:23+22:5215:56
36Andrey BaryshnikovH21 Elit3 (52)38:36+8:568:22
41Olle AnderssonÖppen motion 8 (90)53:22+18:2412:09
43Jesper LysellH21 Elit (75)43:05+10:187:25
44Erik LundhH21 Elit2 (51)52:16+19:049:57
46Joel KihlströmH16 (53)1:03:46+38:5418:28
47Göran WinbladH21 Elit (75)44:02+11:157:35
48Oskar MagnussonH16 (53)1:03:50+38:5818:30
51Christer LagerhällH50 (66)43:36+19:4712:51
54Kristin OlovssonD21 Elit (60)53:29+18:4111:17
61Konstantin SerebryanitskiiH21 Elit (75)47:06+14:198:07
63Lars OlovssonH20 Elit (69)1:02:59+34:0613:29
69Charlie StoltH21 Elit (75)52:06+19:198:58
78Henrik MagnussonÖppen motion 8 (90)1:15:16+40:1817:08
83Jonathan MagnussonÖppen motion 8 (90)1:22:28+47:3018:47
Hugo RydsäterInskolning (26)fullföljt
Anders JohanssonH21 Elit2 (51)ej godkänd
Wilma LagerhällD18 Elit (69)ej godkänd
Lars OlofssonH55 (40)ej start
Anton LifH21 Elit2 (51)ej start

Robertsfors IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Helena KönigssonD50 (35)33:50+7:5911:57
14Eva WalheimD55 (17)49:10+20:1817:22
25Mats WalheimH55 (40)43:22+17:5012:47
43Mikael YngvessonH50 (66)39:53+16:0411:45

Ronneby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Henrik JohannessonH18 Elit (69)33:14+5:137:20
25Denys ShcherbakovH21 Elit (75)39:58+7:116:53
Ingemar MånssonH55 (40)ej godkänd
Thomas JohannessonH45 (57)ej godkänd

Rånäs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Marianne CarlbergD50 (35)34:01+8:1012:01
17Per CarlbergH50 (66)32:26+8:379:34

Sala OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Göran LarssonH65 (23)30:08+1:179:50
4Lena LarssonD55 (17)33:09+4:1711:42
17Mats ErikssonÖppen motion 5 (99)35:58+10:2512:21
21Mårten KällströmH50 (66)33:17+9:289:49
27Inger LundÖppen motion 5 (99)39:54+14:2113:42
30Agnes KällströmD16 (55)41:31+14:5713:55
40Anna NorrbomD45 (54)51:35+24:1617:08
61Anton KällströmH18 Elit (69)57:04+29:0312:35
Martin NorrbomH20 Elit (69)ej godkänd
Jörgen DalénÖppen motion 7 (74)ej start

Segersta OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Max JohanssonH18 (4)50:15+23:0715:27
12Annika OttenbäckD45 (54)35:01+7:4211:38
14Elsa JohanssonD10 (18)21:06+7:029:46
16Frida AnderssonD14 (49)36:28+12:5712:31
22Nils BlombergU1 (25)19:52+11:2613:09
23Einar BlombergU1 (25)24:00+15:3415:53
35Albin BlombergH14 (53)36:32+16:2612:05
38Albin AnderssonH16 (53)49:05+24:1314:13
49Emil JohanssonH16 (53)1:06:30+41:3819:16
50Elisabeth SkoglundÖppen motion 5 (99)45:18+19:4515:34
51Ida HedbergÖppen motion 5 (99)45:21+19:4815:35
Alice SvedbergInskolning (26)fullföljt
Olivia SvedbergInskolning (26)fullföljt
Anna BlombergÖppen motion 7 (74)ej godkänd

Selånger SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Laila NäslundD70 (4)23:5113:06
6Olle NäslundH75 (6)1:32:09+1:06:2935:26

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
80Christina PetterssonÖppen motion 5 (99)57:30+31:5719:45

SK Bove

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
62Jonas  AdolfssonÖppen motion 5 (99)49:48+24:1517:06

Skarpnäcks OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Per ArnessonÖppen motion 5 (99)38:56+13:2313:22
49Frida ArnessonÖppen motion 5 (99)45:15+19:4215:32

Skattkärrs SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Peter RisbergÖppen motion 7 (74)39:26+12:4113:56
56Hanna JohanssonÖppen motion 8 (90)59:31+24:3313:33

Skellefteå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Mikael LindmarkH45 (57)29:46+3:1510:31
12Arvid Feil LindmarkH14 (53)27:42+7:369:10

Skogsluffarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elias TidevallH16 (53)26:18+1:267:37
44Karin TidevallÖppen motion 8 (90)54:07+19:0912:19

Skogslöparna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Emma WibergD18 Elit2 (28)46:38+10:4313:31

Skogspojkarnas OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Anita WehlinD50 (35)26:55+1:049:30
17Anna WehlinD21 Elit (60)41:13+6:258:41
53Johan WehlinH18 Elit (69)44:34+16:339:50

Skutskärs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Kurt SandströmH70 (21)41:15+18:3315:51
41Kerstin ÖlundÖppen motion 7 (74)44:24+17:3915:41

Skåneslättens OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lovisa WeidenD16 (55)29:21+2:479:50
14Lisa Jonsson-NordinD18 Elit (69)35:27+3:399:13
16Erik ZeilonH20 Elit (69)34:59+6:067:29
54Angelica EngströmD21 Elit2 (56)1:06:32+31:5916:06
79Magdalena NordinÖppen motion 5 (99)57:26+31:5319:44
89Hanna Jonsson-NordinÖppen motion 5 (99)1:05:00+39:2722:20

Snättringe SK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon HectorH20 Elit (69)28:536:11
2Göran NilssonH60 (25)25:41+1:268:23
5Flavio PoltéraH21 Elit2 (51)36:20+3:086:55
9Jonny NilssonH60 (25)32:35+8:2010:38
10Tobias KarlssonH18 Elit2 (51)34:46+4:308:50
11Märta FröjdD21 (26)51:49+22:1213:44
11John WolgastH14 (53)27:30+7:249:06
12Vilma KarlssonD18 Elit (69)35:14+3:269:10
13Frida HectorD16 (55)33:36+7:0211:16
13Erik Lidström Lauri H14 (53)28:05+7:599:17
18Mikael NilssonH21 (23)47:04+14:4310:43
20Jörgen HectorH50 (66)33:01+9:129:44
24Monica FröjdD50 (35)37:54+12:0313:23
27Mattias KallhaugeH16 (53)39:41+14:4911:30
28Ella KarlssonD14 (49)42:20+18:4914:32
29Cecilia HectorD14 (49)42:25+18:5414:34
32Gunilla KallhaugeD45 (54)44:43+17:2414:51
34Anna TedhamreD45 (54)45:39+18:2015:09
35Elisabeth HectorD50 (35)1:08:03+42:1224:02
37Ivar Lidström LauriH18 Elit2 (51)40:29+10:1310:18
37Elin WolgastD12 (43)24:16+10:5110:58
37Ingemar TedhamreÖppen motion 7 (74)42:27+15:4215:00
40Per KallhaugeH50 (66)39:08+15:1911:32
41David HectorH21 Elit2 (51)49:22+16:109:24
44Kristina TedhamreD18 Elit (69)44:38+12:5011:37
44Bo LauriH50 (66)40:30+16:4111:56
45Mari-Helen LidströmD45 (54)1:00:16+32:5720:01
46Jakob TedhamreH14 (53)47:17+27:1115:39
48Anders KarlssonH50 (66)42:58+19:0912:40
49Jacob WolgastH14 (53)1:02:58+42:5220:50
50Per WolgastH50 (66)43:14+19:2512:45
Alva Lidström LauriD12 (43)ej godkänd

SOK Viljan

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
31Pontus ErlandssonH18 Elit2 (51)38:40+8:249:50
33Peter LindÖppen motion 8 (90)48:52+13:5411:07
57Benjamin SturekH18 Elit (69)47:27+19:2610:28

Sol Tranås

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Gerd LindholmD65 (9)41:12+4:2615:50
8Isac JohanssonH18 Elit2 (51)34:29+4:138:46
11Jessica JohanssonÖppen motion 3 (38)32:20+14:4713:35
19Kjell LindholmH70 (21)46:14+23:3217:46
22Thomas PoschÖppen motion 3 (38)39:23+21:5016:32
25Marie NordD45 (54)41:56+14:3713:55
32Lovisa NordD16 (55)42:23+15:4914:13
34Axel JohanssonH16 (53)44:19+19:2712:50
40Göran NordH45 (57)44:02+17:3115:33
51Staffan JohanssonH45 (57)55:12+28:4119:30

Stora Tuna OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tove AlexanderssonD21 Elit (60)34:487:20
2Karin GunnarssonD55 (17)29:55+1:0310:34
2Ingrid AlexanderssonD50 (35)26:49+0:589:28
2Joakim SvenskH21 Elit (75)36:00+3:136:12
3Torbjörn Nilsson AlataloÖppen motion 7 (74)27:07+0:229:34
3Henning SjökvistH18 Elit (69)31:11+3:106:53
4Hugo ClaessonU1 (25)9:55+1:296:34
4Ulrika ErikssonD50 (35)28:11+2:209:57
5Lars SjökvistH55 (40)31:36+6:049:19
5Anneli ÖstbergD50 (35)29:09+3:1810:18
7Jakob CarlssonH12 (30)15:20+3:126:56
9Anders ÖstbergÖppen motion 8 (90)40:29+5:319:13
11Emma ClaessonÖppen motion 8 (90)40:51+5:539:18
11Peo SvenskH55 (40)33:56+8:2410:00
11Rikard ClaessonH21 Elit2 (51)39:01+5:497:25
14Emil SvenskH21 Elit (75)38:14+5:276:35
15Sven AschwandenH21 Elit3 (52)34:38+4:587:30
15Elias ÖgrenH21 (23)44:25+12:0410:07
15Jonas CarlssonH14 (53)28:07+8:019:18
17Nora Cedeberg LöwgrenD12 (43)18:09+4:448:12
17Jesper SvenskH18 Elit (69)34:17+6:167:34
20Anton SjökvistH21 Elit (75)39:11+6:246:45
26Emil AlexanderssonÖppen motion 8 (90)46:39+11:4110:37
29Per CarlssonÖppen motion 8 (90)47:39+12:4110:51
30Markus LangH21 Elit2 (51)46:10+12:588:47
31Hanna BarkegrenD20 Elit (50)41:30+9:3710:41
36Nils AlexanderssonH20 Elit (69)42:17+13:249:03
38Viktor BarkegrenH18 Elit2 (51)40:33+10:1710:19
44Tilda ÖstbergD16 (55)49:56+23:2216:45
48Mattias MårtsH21 Elit3 (52)54:58+25:1811:55
48Apostol AtanasovH21 Elit2 (51)1:04:04+30:5212:12
49Jonas ErikssonH20 Elit (69)47:56+19:0310:15
57Sofia ErikssonD18 Elit (69)59:54+28:0615:35
58Johanna ErlandssonD21 Elit (60)1:02:11+27:2313:07
63Ninni CarlssonÖppen motion 7 (74)1:03:43+36:5822:30
Viktor SvenskH18 Elit (69)ej godkänd
William PommerH21 Elit2 (51)ej start
Mattias ÖstbergH14 (53)ej start
Ingrid SvenssonD55 (17)ej start
Henrik NorgrenH14 (53)ej start
Viktor ÖstbergH10 (16)ej start
Fredrik ÖstbergH40 (31)ej start
Hanna ÖstbergD12 (43)ej start

Storviks IF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elis ÅbergH70 (21)26:45+4:0310:17
3Lasse HolmH70 (21)26:54+4:1210:20
5Erik DahlqvistH21 (23)37:27+5:068:31
6Ida KarlssonD10 (18)17:03+2:597:53
6Ola KarlssonH65 (23)32:04+3:1310:28
9Johanna Börjesson ErikssonD18 Elit (69)35:02+3:149:07
10Ulf KarlssonH45 (57)31:01+4:3010:57
11Moa KarlssonD16 (55)32:43+6:0910:58
13Ove ÅbergH65 (23)36:48+7:5712:01
17Hampus KarlssonH12 (30)17:00+4:527:41
21Lisa DahlqvistÖppen motion 5 (99)38:27+12:5413:12
21Viktor DahlqvistH21 (23)52:09+19:4811:52
23Katarina BabanD21 (26)1:19:26+49:4921:04
25Viktor KarlssonH12 (30)21:26+9:189:41
25Bojan BrstinaÖppen motion 3 (38)40:42+23:0917:06
34Jennie Börjesson ErikssonD18 Elit (69)41:17+9:2910:45
52Bo BörjessonÖppen motion 8 (90)57:16+22:1813:02
52Joel Börjesson ErikssonÖppen motion 8 (90)57:16+22:1813:02
54Maja DahlqvistÖppen motion 8 (90)57:43+22:4513:08
65Erik TroengÖppen motion 5 (99)50:25+24:5217:19

Strängnäs-Malmby OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Daniel AlnebergH21 (23)39:00+6:398:53
36Anton SundinH21 Elit2 (51)47:13+14:018:59
Noah AlnebergInskolning (26)fullföljt

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Mats CarlssonH50 (66)33:43+9:549:56
Niklas CarlssonH18 Elit (69)ej godkänd

Sundsvalls OK

86 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Susanne LiukkonenD40 (24)29:209:01
1Tobias EliassonH21 (23)32:217:22
1Olov VikströmH45 (57)26:319:22
1Hanna HugossonD18 Elit (69)31:488:16
2Hugo NordlanderH12 (30)13:04+0:565:54
2Caroline JohanssonD20 (3)39:46+10:0714:03
2Ann JohanssonD18 (8)33:24+0:5911:48
3Signe FeilD10 (18)16:04+2:007:26
4Ivar GranholmU2 (11)21:00+4:158:38
4Thomas RexH40 (31)29:40+4:117:52
5Marie GustafssonD55 (17)35:54+7:0212:41
5Johanna BergmanD21 Elit2 (56)36:50+2:178:55
5Håkan StoltH45 (57)29:17+2:4610:20
6Anna DufvaÖppen motion 3 (38)25:45+8:1210:49
6Herman EliassonU1 (25)11:17+2:517:28
7Alex AnderssonH10 (16)20:02+6:569:13
7Alexander DufvaU1 (25)11:28+3:027:35
7Elisabet LundgrenD65 (9)50:14+13:2819:19
8Elsa GranholmD12 (43)16:40+3:157:32
8Kristina NordlanderD40 (24)35:07+5:4710:48
9Frida VikströmD16 (55)32:05+5:3110:45
9Roger PalmgrenH40 (31)34:26+8:579:08
10Jan NordinH55 (40)33:53+8:219:59
10Emil LundgrenH10 (16)22:19+9:1310:17
10Johanna SjölundD20 Elit (50)35:19+3:269:06
10Anna LundgrenD40 (24)36:01+6:4111:04
10Julia NordlanderD14 (49)33:49+10:1811:37
11Charlotte VikströmD45 (54)33:50+6:3111:14
11Elin SvenssonD40 (24)36:11+6:5111:08
12Agnes VågbergU1 (25)13:52+5:269:10
13Alva EliassonD10 (18)20:19+6:159:24
13Agnes FeilU1 (25)13:53+5:279:11
14Wilmer RexH12 (30)15:36+3:287:03
14Charlotta PalmgrenD40 (24)39:06+9:4612:01
14Alice LarssonD12 (43)17:37+4:127:58
15Lovisa DufvaD12 (43)18:04+4:398:10
15Anna NystedtD21 (26)56:04+26:2714:52
17Tore LundgrenH70 (21)44:03+21:2116:56
18Simon NordlanderH12 (30)17:24+5:167:52
19Annika CarlbergD21 (26)58:34+28:5715:32
19Mattias LindahlH45 (57)32:53+6:2211:37
19Elis LiukkonenH12 (30)17:27+5:197:53
19Karin LarssonD40 (24)43:04+13:4413:15
20Kadri KalvoD21 (26)1:02:42+33:0516:37
20Tomas JohnssonH21 (23)49:30+17:0911:16
21Sara TimnerD40 (24)45:17+15:5713:56
21Anna-Lena LindströmD45 (54)38:54+11:3512:55
22Fredrik GranholmÖppen motion 7 (74)38:02+11:1713:26
22Lena AnderssonD40 (24)45:26+16:0613:58
23Oskar VikströmH14 (53)30:42+10:3610:09
23Mattias AgåsH40 (31)54:34+29:0514:28
23Sara LundstenD21 Elit2 (56)42:05+7:3210:11
24Björn JohanssonH16 (53)38:22+13:3011:07
26Alva LarssonÖppen motion 5 (99)39:49+14:1613:40
26Nils LundgrenH16 (53)39:20+14:2811:24
27Axel LundgrenH14 (53)32:34+12:2810:47
27Catrin JohanssonD45 (54)43:59+16:4014:36
27Lars HenrikssonH45 (57)35:55+9:2412:41
28Anders VedinH21 Elit2 (51)45:28+12:168:39
29Hedwig HaasD20 Elit (50)40:09+8:1610:20
30Linda KrlsonÖppen motion 5 (99)40:38+15:0513:57
30Ebba AnderssonD12 (43)21:37+8:129:46
31Stina FeilÖppen motion 7 (74)39:56+13:1114:06
31AnnaKarin HaglundD50 (35)42:17+16:2614:56
32Hannes LindahlH14 (53)34:49+14:4311:31
32Anders AxlingH21 Elit3 (52)38:25+8:458:20
33Jan ÖstmanH55 (40)50:53+25:2115:00
33Anna NordinD45 (54)45:07+17:4814:59
33Martin StorkampH18 Elit2 (51)39:07+8:519:57
34Anna WidmanÖppen motion 3 (38)58:49+41:1624:42
36Alice PalmgrenD16 (55)44:04+17:3014:47
36Tore PalmgrenH14 (53)38:00+17:5412:34
37Rune LindströmH45 (57)39:21+12:5013:54
38Jonne LiukkonenH14 (53)38:39+18:3312:47
39Gustav FrænellH18 Elit2 (51)41:23+11:0710:31
40Stina NordinD18 Elit (69)43:19+11:3111:16
41Torbjörn AnderssonH45 (57)44:44+18:1315:48
43Astrid RexD14 (49)1:02:01+38:3021:18
46Rolf JohanssonH50 (66)42:12+18:2312:26
51Clary RexD45 (54)1:29:17+1:01:5829:39
61Johan NordinH20 Elit (69)59:08+30:1512:39
64Josef AnderssonÖppen motion 8 (90)1:03:34+28:3614:28
Anders SjögrenÖppen motion 8 (90)ej godkänd
Louise RohdénD21 (26)ej godkänd
Ingrid Wiklander NylanderD65 (9)ej godkänd
Erik ToomingasH21 Elit2 (51)ej godkänd
Michael LarssonH45 (57)ej start
Anna KårénD45 (54)ej start
Oscar SundlöfH20 Elit (69)ej start
Wilma LarssonD12 (43)ej start
Thomas JohanssonH50 (66)ej start
Albin KårénH16 (53)ej start
Magnus JonssonH40 (31)ej start

Surahammars SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Ulf JohanssonÖppen motion 8 (90)42:58+8:009:47
20Anders GunnarssonH60 (25)45:04+20:4914:43
58John GunnarssonH20 Elit (69)56:21+27:2812:03

Säterbygdens OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle RönnolsH60 (25)27:34+3:199:00
9Carina SandbergD50 (35)30:14+4:2310:40
15Roland BergH65 (23)39:24+10:3312:52
16Beatrice KöhlerD21 (26)56:32+26:5514:59
17Anita KlarD50 (35)34:47+8:5612:17
20Kjell KlarH55 (40)40:09+14:3711:50
32Thomas ArvidssonH50 (66)35:51+12:0210:34
33Per SandbergH50 (66)36:10+12:2110:40
46Emil ArvidssonH18 Elit2 (51)49:02+18:4612:28
49Bosse WiggeH50 (66)42:59+19:1012:40
51Anton BacklundÖppen motion 8 (90)57:07+22:0913:00
54Robert ÖstlundH50 (66)45:57+22:0813:33
57Magnus BacklundH50 (66)49:08+25:1914:29
67Gunilla WiggeÖppen motion 7 (74)1:15:30+48:4526:40
Frida SandbergD21 Elit (60)ej godkänd

Sävedalens AIK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Amilia BjörklundD21 Elit (60)38:53+4:058:12
24Anders BjörklundH55 (40)41:33+16:0112:15
33Maria MagnussonD21 Elit (60)44:01+9:139:17
48Albin ClaessonH18 Elit (69)43:18+15:179:33

Söderhamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kjell BomanH60 (25)28:30+4:159:18
14Stefan NordmarkH55 (40)36:12+10:4010:40
14Stig LundströmH60 (25)37:21+13:0612:12
16Lars EkengrenH60 (25)39:18+15:0312:50
34Agneta JonzonÖppen motion 5 (99)41:40+16:0714:19
45David SundströmH21 Elit2 (51)52:31+19:1910:00
Tone NordmarkU2 (11)ej start

Söders-Tyresö

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hanna RöstinD18 Elit2 (28)38:00+2:0511:00
15Ulf HedbergÖppen motion 5 (99)35:47+10:1412:17
21Anders ForsstedtH60 (25)46:54+22:3915:19
29Elias RöstinH16 (53)41:37+16:4512:03
41Hedda RöstinD14 (49)53:49+30:1818:29
49Sára NozkováÖppen motion 8 (90)55:57+20:5912:44
80Anders RöstinÖppen motion 8 (90)1:16:48+41:5017:29
86Johanna SahlstedtÖppen motion 5 (99)1:01:04+35:3120:59
Ebba SahlstedtInskolning (26)fullföljt
Irma SahlstedtInskolning (26)fullföljt

Södertälje-Nykvarn OF

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Maria KleijnD45 (54)27:199:04
1Katarina BorgD50 (35)25:519:08
1Michael WehlinH50 (66)23:497:01
2Klara BorgD12 (43)14:14+0:496:26
4Johan Ek-LarssonH21 Elit2 (51)36:07+2:556:52
5Lovisa BorgD10 (18)16:51+2:477:48
7Anna KindlundhD20 Elit (50)33:19+1:268:35
10Annika BygdénD45 (54)33:46+6:2711:13
10Stina BygdénD12 (43)16:56+3:317:39
13Martin BygdénH14 (53)28:05+7:599:17
15Jesper SjöblomH20 Elit (69)34:52+5:597:27
18Joakim AndénH20 Elit (69)35:13+6:207:32
23Bartosz PawlakH21 Elit (75)39:40+6:536:50
25Ludvig ErikssonH21 Elit3 (52)37:03+7:238:02
34Jeanette Jönsson HellstadiusD20 Elit (50)42:42+10:4911:00
43Moa Leijon LindD21 Elit (60)47:24+12:3610:00
56Erik WigleH18 Elit (69)47:12+19:1110:25
57Frida Jönsson HellstadiusD21 Elit (60)56:39+21:5111:57
68Kari EklundÖppen motion 5 (99)51:16+25:4317:37
70Rickard OhlssonH21 Elit (75)56:34+23:479:45
Jakob EnmarkH21 Elit (75)ej godkänd
David BorgH14 (53)ej start
Lars BygdénH40 (31)ej start
Amanda KleijnD18 Elit (69)ej start

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Rickard DjerfH18 Elit (69)35:55+7:547:55

Timrå SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Åke HöglundH70 (21)36:56+14:1414:12

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Frida AnderssonD18 Elit2 (28)39:01+3:0611:18

Trollhättans SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arvid BjörkH14 (53)20:066:39
5Oskar WesterbergH10 (16)17:09+4:037:54
9Elias EkvallH18 Elit (69)32:59+4:587:16
13Elvira BjörklundD20 Elit (50)36:12+4:199:19
16Lennart EkvallH55 (40)39:26+13:5411:37
16Josefine KristianssonD20 Elit (50)36:24+4:319:22
24Alva BjörkD12 (43)19:20+5:558:44
26Moa ErikssonD14 (49)41:34+18:0314:17
26Agnes WesterbergD20 Elit (50)39:26+7:3310:09
35Eskil TryggöH18 Elit (69)38:48+10:478:33
42Olle MelénH14 (53)42:32+22:2614:05
59Bo WesterbergH50 (66)53:52+30:0315:53
67Eva BäcklundÖppen motion 5 (99)51:01+25:2817:31
Joakim AxelssonH21 Elit3 (52)ej godkänd

Trosabygdens OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Miriam GustafssonD10 (18)16:04+2:007:26
8Birgitta WallinD65 (9)53:54+17:0820:43
8Sofia GimholtÖppen motion 3 (38)26:14+8:4111:01
8Gunnar KindlundhH50 (66)28:04+4:158:16
10Anna GustafssonÖppen motion 3 (38)31:38+14:0513:17
11Katja GustafssonD12 (43)17:03+3:387:42
12Mats GustafssonH40 (31)38:13+12:4410:08
21Bendy WallinH65 (23)48:14+19:2315:45
32Joakim GimholtH45 (57)37:45+11:1413:20
35Eva KindlundhD45 (54)45:55+18:3615:15
76Göran EklundÖppen motion 8 (90)1:12:33+37:3516:31
85Britta EklundÖppen motion 8 (90)1:35:24+1:00:2621:43

Tullinge SK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon ImarkH18 Elit (69)28:016:11
2Kerstin ImarkD45 (54)28:06+0:479:20
4Henrik PerssonH21 (23)36:44+4:238:22
6Ella SjöbergD16 (55)30:04+3:3010:05
7Rikard ImarkH50 (66)28:01+4:128:15
7Victor ImarkH18 Elit (69)32:50+4:497:14
9Lars SjöbergH45 (57)30:57+4:2610:56
10Ebba LeicktD18 Elit2 (28)40:43+4:4811:48
13Markus AdolfssonH21 Elit3 (52)34:01+4:217:22
13Tove SjöbergD14 (49)34:12+10:4111:45
13Niklas SundqvistH20 Elit (69)34:02+5:097:17
19Magdalena Vande VoordeD20 Elit (50)37:12+5:199:35
21Sara TynongÖppen motion 7 (74)37:35+10:5013:16
29Emil AnderssonH21 Elit3 (52)37:35+7:558:09
32Joël MorgenthalerH21 Elit2 (51)46:26+13:148:50
33Amanda BerggrenD20 Elit (50)42:10+10:1710:52
34Oskar ForsbergH18 Elit (69)37:42+9:418:19
38Frida JunegardD20 Elit (50)43:57+12:0411:19
42Jessica SjöbergÖppen motion 8 (90)53:25+18:2712:10
42Tomas HultqvistH50 (66)39:43+15:5411:42
47Hanna TynongÖppen motion 7 (74)46:37+19:5216:28
59Ruben BryngelssonH18 Elit (69)50:12+22:1111:04
Magnus GlänneforsH21 Elit (75)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Ulrik EnglundÖppen motion 8 (90)41:54+6:569:32
15Dan GibergH45 (57)32:02+5:3111:19
16Johan GibergH18 Elit (69)34:15+6:147:33

Täby klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Jack ForsmanU1 (25)15:11+6:4510:03

Täby OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Emma HagrotD18 Elit (69)33:29+1:418:43
12Anna HerbertD18 Elit2 (28)41:07+5:1211:55
14Christina Lövald HellbergD21 Elit2 (56)39:41+5:089:36
16Hanna HänströmD18 Elit (69)36:21+4:339:27
32Edvin NordströmH18 Elit2 (51)38:53+8:379:53
38Anne Cecilie LövaldÖppen motion 8 (90)51:21+16:2311:41
45Jens RönnolsH21 Elit3 (52)47:15+17:3510:14
64Johan HerbertH18 Elit (69)1:06:32+38:3114:41
Martin HerbertH20 Elit (69)ej start

Uddevalla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Julia OlssonD21 Elit2 (56)40:08+5:359:43
20Moa GustafssonD20 Elit (50)38:26+6:339:54

Umeå OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Dag StridhH21 Elit3 (52)36:51+7:117:59
25Klara YngvessonD20 Elit (50)39:08+7:1510:05
32Louise HaneÖppen motion 5 (99)41:10+15:3714:08
46Karl BengtssonH21 Elit3 (52)49:11+19:3110:40
48Jenny WegebroD18 Elit (69)46:23+14:3512:04
49Stina NilssonD21 Elit (60)49:21+14:3310:24
72Dan ÖhmanÖppen motion 8 (90)1:10:37+35:3916:05
Henrik PerssonH21 Elit3 (52)ej godkänd
Henrik JohanssonH20 Elit (69)ej start

Valbo AIF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Albin MöllerbergH10 (16)15:45+2:397:15
4Hasse ÅbergH65 (23)30:28+1:379:57
10Alma WestlinU2 (11)37:00+20:1515:13
12Jenny JohanssonD40 (24)37:22+8:0211:29
12Göran NilssonH70 (21)38:12+15:3014:41
15Linnea PerssonD14 (49)35:43+12:1212:16
20Karin MöllerbergD40 (24)44:56+15:3613:49
22Mathilda KarlssonD14 (49)40:05+16:3413:46
23Anders MöllerbergÖppen motion 7 (74)38:47+12:0213:42
25Ann LyrbergD50 (35)38:45+12:5413:41
36Göran HedmanH55 (40)57:24+31:5216:55
41Karl-Erik EngblomH50 (66)39:12+15:2311:33
42Maria WestlinD45 (54)56:08+28:4918:38
42Håkan PerssonH45 (57)45:15+18:4415:59
45Thomas KarlssonH50 (66)41:09+17:2012:08
50Gustav MöllerbergH14 (53)1:03:32+43:2621:02
82Lars WestlinÖppen motion 8 (90)1:20:25+45:2718:19

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
59Petra HelmerssonÖppen motion 7 (74)55:59+29:1419:46

Vansbro HJS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
52Jan KognerÖppen motion 5 (99)45:31+19:5815:38

Waxholms OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Anton GumaeliusH20 (4)50:24+19:1615:30
19Nils GumaeliusH20 Elit (69)35:52+6:597:40
22Erik EdénH21 (23)1:02:20+29:5914:11

Visborgs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Emma LindgrenD21 (26)52:56+23:1914:02
37Junia BirgerssonD21 Elit2 (56)46:32+11:5911:16
Anna SameliusÖppen motion 8 (90)ej godkänd

Vittjärvs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Evelina WickbomD21 Elit2 (56)39:47+5:149:37
25Amanda HolmgrenD21 Elit2 (56)43:04+8:3110:25
41Rasmus WickbomH18 Elit (69)41:07+13:069:04
46Andrea WickbomD21 Elit2 (56)49:45+15:1212:02

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Viktor WassénH18 Elit (69)33:09+5:087:19

Västerbergslagens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Olle WallmanH10 (16)13:066:02
2Mikael AnderssonÖppen motion 7 (74)26:53+0:089:29
2Pirkko StenerhagD70 (4)26:59+3:0814:49
3Hanne Marie AnderssonÖppen motion 3 (38)24:34+7:0110:19
3Anna-Lena AnderssonD60 (7)32:42+5:0612:34
5Pär StålH50 (66)27:29+3:408:06
11Bengt StenerhagH65 (23)34:55+6:0411:24
18Per WintherH50 (66)32:48+8:599:40
26Mats WallmanÖppen motion 7 (74)39:19+12:3413:53
27Alma WallmanD14 (49)41:40+18:0914:19
30Hans AnderssonÖppen motion 8 (90)48:05+13:0710:57
32Per ErikssonÖppen motion 8 (90)48:47+13:4911:06
Matilda ErikssonD20 Elit (50)ej godkänd
Helena WallmanD35 (7)ej start
Lena PetrisiD45 (54)ej start
Henry SvensH14 (53)ej start
Henrik PetrisiH14 (53)ej start
Fredrik PetrisiH50 (66)ej start

Västerviks OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olof HertinU1 (25)9:40+1:146:24
5Joar HertinH16 (53)27:48+2:568:03
13Isak HertinH18 Elit2 (51)35:03+4:478:55
37Eira HertinD14 (49)52:07+28:3617:54
46Michael HertinÖppen motion 8 (90)54:42+19:4412:27
57Anna HertinÖppen motion 7 (74)54:49+28:0419:22

Västerås SOK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Sara HamreforsD20 (3)45:31+15:5216:05
6Alfred LönnH18 Elit2 (51)34:00+3:448:39
6Hanna SundströmD18 (8)38:08+5:4313:28
7Anna LindgrenD40 (24)34:12+4:5210:31
10Annika DavidssonD55 (17)39:46+10:5414:03
14Sixten TörnqvistH16 (53)33:53+9:019:49
18Henrik HamreforsH18 Elit2 (51)36:01+5:459:09
20Inger GunnarssonD45 (54)38:46+11:2712:52
22Elin NallgårdD18 Elit2 (28)48:08+12:1313:57
23Elin DahlmarkD18 Elit2 (28)49:05+13:1014:13
26Ulf HamreforsH55 (40)44:22+18:5013:05
26Per SundströmH50 (66)34:19+10:3010:07
30Sandra NäslundD20 Elit (50)40:19+8:2610:23
33Lars-Olof LundströmÖppen motion 7 (74)40:28+13:4314:17
35Emma HelmerssonD20 Elit (50)42:48+10:5511:01
35Pontus LindgrenH16 (53)46:52+22:0013:35
35Kristina LindgrenD14 (49)51:04+27:3317:32
39Fredrik HamreforsH18 Elit (69)39:46+11:458:46
39Stefan TörnqvistH50 (66)39:02+15:1311:30
45Mikael DavidssonÖppen motion 8 (90)54:14+19:1612:21
47Jonna ForsD18 Elit (69)46:12+14:2412:01
49Tobias DahlmarkÖppen motion 7 (74)47:34+20:4916:48
50Fredrik DahlmarkÖppen motion 7 (74)47:37+20:5216:49
54Erik NallgårdH20 Elit (69)50:56+22:0310:54
55David LindgrenH45 (57)1:32:51+1:06:2032:48
57Niclas AhlströmÖppen motion 8 (90)59:35+24:3713:34
57Simon ÖsterlundH20 Elit (69)54:01+25:0811:34
71Lena TörnqvistÖppen motion 5 (99)53:29+27:5618:22
74Ingrid LundströmÖppen motion 5 (99)54:33+29:0018:44
96Catharina DahlmarkÖppen motion 5 (99)1:19:55+54:2227:27
Annika SundströmD45 (54)ej godkänd
Andreas NäslundH16 (53)ej godkänd
Per KärrebyÖppen motion 5 (99)ej godkänd

Växjö OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lukas LundgrenH18 Elit (69)30:50+2:496:48
5Louise LundgrenD20 Elit (50)32:37+0:448:24
12Sven LundgrenH50 (66)29:37+5:488:44
31Henrik EklundH20 Elit (69)40:21+11:288:38

Åmåls OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Annika LeufvénÖppen motion 7 (74)33:18+6:3311:46
18Erika Källvik LeufvénD18 Elit (69)36:34+4:469:31
46Johanna Källvik LeufvénD18 Elit (69)46:06+14:1812:00

Årsunda IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Stig BerggrenH75 (6)49:48+24:0819:09
4Ingela BengtssonD60 (7)36:31+8:5514:02
9Per ElfströmH65 (23)33:35+4:4410:58
24Emma BengtssonD20 Elit (50)39:06+7:1310:04
33Anders KarlssonÖppen motion 5 (99)41:25+15:5214:13
43Sven PerssonH45 (57)45:27+18:5616:03
48Oskar PerssonH18 Elit2 (51)49:33+19:1712:36
Lars BengtssonH55 (40)ej start
Martin PerssonH20 Elit (69)ej start

Älvdalens IF OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Katrin SjödénD16 (55)28:27+1:539:32
3Lena  LeanderssonD70 (4)27:30+3:3915:06
20Erik ÅkermanH12 (30)17:36+5:287:57
23Linus SjödénH12 (30)18:55+6:478:33
25Liv ÅkermanD14 (49)41:14+17:4314:10
30Hans-Peter OlssonH55 (40)47:01+21:2913:52
36Yvonne SjödénD45 (54)47:11+19:5215:40
42Carolina OlssonD18 Elit (69)44:14+12:2611:31
46Peter SjödénH45 (57)48:35+22:0417:10

Ärla IF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Emil AnderssonH21 Elit2 (51)35:30+2:186:45
2Halvor Eid NielsenH21 (23)35:17+2:568:02
3Karl WalheimH21 Elit (75)36:16+3:296:15
5Viktor SilvemarkH21 Elit3 (52)32:08+2:286:58
5Emma KantarpD21 (26)43:03+13:2611:25
6Simon HedlundH21 Elit2 (51)36:55+3:437:01
9Alexandra ForssÖppen motion 5 (99)33:08+7:3511:23
16Susen LöschD21 Elit (60)41:08+6:208:40
18Robbin KantarpH21 Elit (75)39:06+6:196:44
19Rudolfs ZernisH21 Elit (75)39:07+6:206:44
19Anton TynongH21 Elit2 (51)41:00+7:487:48
21Maria WesterD21 Elit2 (56)41:22+6:4910:00
21Petter ErikssonH21 Elit (75)39:28+6:416:48
22Oscar VångellH21 Elit3 (52)36:51+7:117:59
23Patrik LindH21 Elit2 (51)42:19+9:078:03
31Linn AxelssonD21 Elit2 (56)44:55+10:2210:52
42Lisa AnderssonD21 Elit (60)47:13+12:259:57

Örkelljunga FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Agust KronkvistH14 (53)27:00+6:548:56
41Albin KronkvistH16 (53)53:42+28:5015:33

Örnsköldsviks OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Alexander HörnquistH20 Elit (69)43:55+15:029:24
65Beatrice SöderlindÖppen motion 7 (74)1:05:00+38:1522:58
Cornelia HörnquistD12 (43)ej godkänd

Östersunds OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Simon LindqvistU2 (11)18:02+1:177:25
12Lars StrinnholmH65 (23)35:41+6:5011:39
18Gunnar HedbergH65 (23)42:12+13:2113:47
22Alva ErikssonD12 (43)19:10+5:458:40
24Ulf LindqvistH45 (57)34:35+8:0412:13
25Måns ErikssonH16 (53)38:24+13:3211:07
33Hanna LindqvistD12 (43)22:20+8:5510:06
35Mats LundquistH50 (66)37:28+13:3911:03
51Helen HanstockD21 Elit2 (56)53:18+18:4512:54
63Åsa LindqvistÖppen motion 5 (99)49:55+24:2217:09
81Kristina HammarfalkÖppen motion 8 (90)1:17:56+42:5817:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser