Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

OK Kåre

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hilma DalinU1 (25)8:265:35
1Martin MörsellH18 (4)27:088:20
1Kalle DalinH40 (31)25:296:45
1Kajsa MattssonD20 (3)29:3910:28
2Oskar KaipeU1 (25)9:32+1:066:18
3Erik BerglundH20 (4)43:31+12:2313:23
3Viggo LindgrenU2 (11)20:41+3:568:30
3Elin Dahlstedt TyskD21 Elit2 (56)36:36+2:038:51
3Daniel KaipeH40 (31)28:38+3:097:35
4Per EdénÖppen motion 5 (99)30:44+5:1110:33
4Marie-Louise KaipeD40 (24)32:58+3:3810:08
6Patrik SöderqvistH40 (31)31:55+6:268:27Ladda ner rutt i gpx-format
6Eva HalvarsonD65 (9)43:02+6:1616:33
7Per MelénH55 (40)32:42+7:109:38
7Jon HanssonH12 (30)15:20+3:126:56
8Ylva LorentssonÖppen motion 5 (99)32:42+7:0911:14
8Ylva HanssonD10 (18)18:08+4:048:23
8Jonas GustafssonH20 Elit (69)31:37+2:446:46
9Elsa KaipeD12 (43)16:52+3:277:37
10Marcus RamströmÖppen motion 7 (74)34:35+7:5012:13
10Wille SöderqvistH12 (30)15:21+3:136:56
12Julia AdolfssonD21 (26)52:51+23:1414:01
13Olle DalinH12 (30)15:25+3:176:58
14Jens StåbiÖppen motion 8 (90)42:02+7:049:34
16Melker NordgrenH14 (53)28:11+8:059:19
17Hanna BerglundD21 (26)57:02+27:2515:07
17Nils StåbiU1 (25)16:06+7:4010:39
18Anna Von KrusenstiernaD50 (35)35:27+9:3612:31
20Jenny ErikssonÖppen motion 8 (90)44:23+9:2510:06
21Christoffer LindgrenH14 (53)29:13+9:079:40
23Mia GustafssonD50 (35)36:53+11:0213:01
23Vendela SöderqvistD14 (49)40:06+16:3513:46
23Lisa RisbyD21 Elit (60)42:08+7:208:53
23Vilma Von KrusenstiernaD18 Elit (69)38:25+6:3710:00
24Cecilia ForslundÖppen motion 5 (99)39:22+13:4913:31
24Matilda MelénD18 Elit2 (28)53:18+17:2315:26
24Liselott NordgrenD40 (24)59:33+30:1318:19
26Matilda AnderssonD21 Elit (60)42:45+7:579:01
28Anna-Karin AdolfssonD50 (35)40:56+15:0514:27
29Amelie EkströmD21 Elit2 (56)44:18+9:4510:43
30Kajsa RisbyD21 Elit (60)43:33+8:459:11
30Markus MelénH14 (53)33:44+13:3811:10
33Greger TyskH21 Elit3 (52)38:32+8:528:21
33André AnderssonH20 Elit (69)41:18+12:258:50
34Enni LundbergD12 (43)22:41+9:1610:15
35Rebecka AdolfssonD21 Elit2 (56)46:13+11:4011:11
37Emil ÅbergH20 Elit (69)42:19+13:269:03
43Linus LarssonH21 Elit2 (51)52:10+18:589:56
45Linn GrällsD21 Elit (60)48:18+13:3010:11
46Albin BergkvistH20 Elit (69)46:15+17:229:54
54Helena DiedrichsÖppen motion 5 (99)46:19+20:4615:54
68Victor FlingmarkH21 Elit (75)51:42+18:558:54
77Birgitta BerglundÖppen motion 5 (99)55:55+30:2219:12
Ludvig StåbiInskolning (26)fullföljt
Elliot TyskInskolning (26)fullföljt
Noah TyskInskolning (26)fullföljt
Lars MattssonH55 (40)ej godkänd
Eric DanielssonH20 Elit (69)ej godkänd
Isac von KrusenstiernaH18 Elit (69)ej godkänd
Walter SöderqvistH10 (16)ej start
Alma BirklinD14 (49)ej start
Cecilia LindgrenD16 (55)ej start
Marit SöderqvistD40 (24)ej start
Julia Hagelberg NordahlD12 (43)ej start
Johan LundbergH40 (31)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser