Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

Domnarvets GOIF

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lena EliassonD35 (7)42:34+5:2613:05
3Elsa NilssonD14 (49)25:38+2:078:48
4Anja NilssonD12 (43)15:10+1:456:51
4Vilma BergerD18 (8)35:15+2:5012:27
5Tyra ElgesjöU2 (11)23:36+6:519:42
6Klara AnderssonD14 (49)29:45+6:1410:13
8Eva ElfvingD21 Elit2 (56)38:10+3:379:14
9Amanda BorggrenU2 (11)33:56+17:1113:57
10Agnes NilssonD10 (18)19:20+5:168:57
12Maria NilssonÖppen motion 8 (90)40:58+6:009:19
12Moa HjorthD16 (55)33:15+6:4111:09
15Håkan NilssonÖppen motion 8 (90)42:12+7:149:36
17Thomas HøjsgaardÖppen motion 8 (90)43:47+8:499:58
18Magnus HjorthÖppen motion 8 (90)43:52+8:549:59
18Emma JohanssonD21 Elit (60)41:30+6:428:45
20Emil BybergH16 (53)37:37+12:4510:54
20Oskar HøjsgaardÖppen motion 3 (38)36:09+18:3615:11
23Andreas ElgesjöÖppen motion 8 (90)45:45+10:4710:25
27Karolina HøjsgaardD21 Elit (60)43:08+8:209:05
29Fredrik PerssonH20 Elit (69)39:14+10:218:24
31Lena NordlundÖppen motion 8 (90)48:43+13:4511:05
31Elin DahlinD21 Elit (60)43:34+8:469:11
35Rebecca StålnäbbÖppen motion 3 (38)1:01:36+44:0325:52
35Lars NordvallÖppen motion 8 (90)50:35+15:3711:31
35Linnéa BorggrenD12 (43)22:45+9:2010:17
36Anja BergerD12 (43)23:19+9:5410:33
37Albin BergerH16 (53)47:04+22:1213:38
39Ekaterina RyazanovaD20 Elit (50)44:39+12:4611:30
40Jenny WåhlinÖppen motion 7 (74)44:10+17:2515:36
45Samuel StålnäbbH16 (53)1:03:08+38:1618:17
48Sara JohanssonD21 Elit (60)49:15+14:2710:23
55Johanna LindbergD21 Elit (60)53:38+18:5011:18
56Ulrika BorggrenÖppen motion 7 (74)51:52+25:0718:19
61Anders BorggrenÖppen motion 5 (99)49:04+23:3116:51
73Magnus BergerÖppen motion 8 (90)1:10:40+35:4216:05
74Annica BergerÖppen motion 8 (90)1:10:53+35:5516:08
74Alma AnderssonÖppen motion 5 (99)54:33+29:0018:44
83Sofia PerssonÖppen motion 5 (99)59:09+33:3620:19
90Matilda PerssonÖppen motion 5 (99)1:05:05+39:3222:21
Kristoffer BorggrenInskolning (26)fullföljt
Emma EliassonD14 (49)ej godkänd
Anders PrästingsH21 (23)ej godkänd
Stina NordahlD45 (54)ej start
Annika ÖstmanD21 Elit2 (56)ej start
Marcus NordvallH14 Kort (1)ej start
Jessica TullieD21 Elit2 (56)ej start
Julia NordvallD12 (43)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser