Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, medel, med Kuxaträffen, dag 1
Arrangörsorganisationer: Ockelbo OK / OK Hammaren
Datum: lördag 7 maj 2016

OK Linné

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Annika BillstamD21 Elit (60)36:14+1:267:38
4Peter RidefeltÖppen motion 7 (74)30:17+3:3210:42
4Inga KazlauskaiteD21 Elit2 (56)36:37+2:048:51
7Samantha SaegerD21 Elit2 (56)37:51+3:189:09
10Mats TroengH21 Elit2 (51)38:45+5:337:22
10Albin RidefeltH21 Elit (75)37:47+5:006:30
11Liutauras BileviciusH21 Elit3 (52)33:51+4:117:20
13Tryggve RönnqvistH55 (40)35:31+9:5910:28
13Oskar SjöbergH21 Elit (75)37:56+5:096:32
19Per GrywenzH50 (66)32:50+9:019:41
19Maria HartD50 (35)35:28+9:3712:31
20Olle GrywenzH18 Elit (69)35:09+7:087:45
20Johannes RidefeltH20 Elit (69)36:03+7:107:43
21Ross SmithH21 Elit3 (52)36:46+7:067:58
22Karna ThorssonD21 (26)1:09:33+39:5618:26
23Cécile FoltzerD20 Elit (50)39:00+7:0710:03Ladda ner rutt i gpx-format
23Daniel Carlson BjernaldH20 Elit (69)37:38+8:458:03
24Annika BjörkD21 Elit (60)42:11+7:238:53
25William ErnlundH18 Elit2 (51)37:33+7:179:33
25Catherine TaylorD21 Elit (60)42:33+7:458:58
27Rasmus Møller JessH18 Elit2 (51)37:55+7:399:38
27Klara MandahlD18 Elit2 (28)53:43+17:4815:34
27Fredrik StalandÖppen motion 8 (90)46:53+11:5510:40
28Anders HåkanssonH21 Elit3 (52)37:23+7:438:06
28Mika NumminenH40 (31)1:05:36+40:0717:24
29Riina KuuseloD21 Elit (60)43:31+8:439:10
31Erik LindH21 Elit3 (52)38:05+8:258:15
32Bettina AebiD21 Elit2 (56)45:23+10:5010:59
34Hilda ForsgrenD21 Elit (60)44:26+9:389:22
39Klara HartD12 (43)25:00+11:3511:18
39Rob HartH45 (57)41:56+15:2514:49
43Sara JohanssonD21 Elit2 (56)48:49+14:1611:49
44Tuve MöllerH18 Elit (69)41:33+13:329:10
44Ulrika LindstamD21 Elit2 (56)49:11+14:3811:54
46Daniel RönnqvistH18 Elit (69)41:39+13:389:11
51Anna KarlströmD18 Elit (69)49:39+17:5112:55
51Olle NilssonH20 Elit (69)49:28+20:3510:35
52Kate MorrisonD21 Elit2 (56)55:49+21:1613:30
54Jannis BonekH18 Elit (69)45:08+17:079:57
59Pia OcvirkD18 Elit (69)1:03:04+31:1616:25
Sandra BoströmD18 Elit (69)ej godkänd
Fredrika von EssenD20 Elit (50)ej start
Viktor JanrikH20 Elit (69)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser