*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Gränsfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsfejden
Arrangörsorganisation: Markaryds FK
Datum: söndag 1 maj 2011

D21

3 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin SettergrenOskarströms OK46:1612:16
2Jannie HagårdRävetofta OK48:54+2:3812:58
3Sylvia KarlssonOK Lindena50:59+4:4313:31
4Agneta ErforsOK Torfinn55:17+9:0114:39
5Karin LindqvistRonneby OK56:49+10:3315:04
6Camilla NilssonOK Torfinn58:19+12:0315:28
7Jessica KarlssonOK Torfinn58:45+12:2915:35
8Andrea ErforsOK Torfinn1:06:54+20:3817:44

H21

4 530 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucian SemeniucFK Finn33:377:25
2Ulf JohanssonHalmstad OK36:49+3:128:07
3Mårten WikströmHalmstad OK39:28+5:518:42
4Frans SvenssonFK Finn40:46+7:098:59
5Måns FaxénVäxjö OK41:30+7:539:09
6Mattias LundinHalmstad OK43:23+9:469:34
7Roine SchölinLaholms IF OK45:59+12:2210:09
8Håkan ErikssonHästveda OK46:43+13:0610:18
9Kennet HorvathHalmstad OK51:11+17:3411:17
10Arne AnderssonOK Torfinn52:54+19:1711:40
11Mikael NilssonOK Torfinn54:44+21:0712:04
12Fredrik SvenssonOK Torfinn55:51+22:1412:19
13John RådbergFK Finn56:31+22:5412:28
14Leif LindauOK Torfinn57:25+23:4812:40
15Stefan EdvardssonOK Torfinn1:00:06+26:2913:16
16David RådbergFK Finn1:01:53+28:1613:39
17Tobias PerssonOK Kompassen1:05:59+32:2214:33
18Hans-Erik KarlssonOK Torfinn1:09:28+35:5115:20
19Torgny OttossonOK Torfinn1:15:24+41:4716:38
20Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:29:54+56:1719:50
Alan SemeniucFK Finndiskvalificerad
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Peder NilssonOK Torfinndiskvalificerad
Niklas EdvardssonHästveda OKej start

D16

3 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Nackhe37:1310:23
2Amanda NilssonSkåneslättens OL42:22+5:0911:50
3Lovisa NilssonTormestorps IF52:05+14:5214:32
4Julia LadefogedFalkenbergs OK52:08+14:5514:33
5Caroline LindelöwHärlövs IF57:14+20:0115:59

D14

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia NilssonOK Älme48:2416:08
2Madelene AxelssonHärlövs IF49:46+1:2216:35
Rebecka BrorssonTockarps IKdiskvalificerad
Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak PrellnerSkåneslättens OL35:429:58
2Julius KindlundhFK Finn46:20+10:3812:56

D12

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Betty OttossonOK Torfinn48:3115:51
2Hanna CarlsvärdIS Kullen1:06:47+18:1621:49
3Isabell BengtssonÖrkelljunga FK1:07:07+18:3621:56
Anna JönssonTormestorps IFej start

H12

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin KronkvistÖrkelljunga FK52:0517:01
2Simon SvenssonLaholms IF OK53:44+1:3917:33

D10

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida BjörkÖrkelljunga FK35:3815:41
2Matilda RylanderSkåneslättens OL51:12+15:3422:33

H10

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonOK Löftan32:2914:18
2Oscar KjellssonFalkenbergs OK35:28+2:5915:37
3Andreas OttossonÖrkelljunga FK1:03:50+31:2128:07

H35

7 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tobias BonnevierFK Finnej start

D40

4 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta RylanderFK Göingarna1:08:3016:49

H40

6 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore TjernlundOK Vilse 871:00:209:19
2Stefan GunnarssonOK Lindena1:07:29+7:0910:25
3Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:13:18+12:5811:19
4Marco SmuldersKOVZ1:13:38+13:1811:22
5Peter KjellssonFalkenbergs OK1:30:01+29:4113:54
6Magnus NilssonOK Älme1:58:35+58:1518:19
Anders ErikssonKexholms SKdiskvalificerad

D45

4 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela EkelövSkåneslättens OL47:0411:40
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK51:46+4:4212:50
3Karin StåhlIS Kullen59:00+11:5614:38
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:04:51+17:4716:05
5Annika MarthinssonHylte OK1:05:15+18:1116:11
6Lena JohanssonOK Nackhe1:07:11+20:0716:40
7Christina BjörkÖrkelljunga FK1:13:59+26:5518:21
8Tina HagårdRävetofta OK1:17:59+30:5519:21
Anneli CarlssonFK Finndiskvalificerad

H45

6 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel RydströmFK Finn52:098:26
2Gert JonssonIK Hakarpspojkarna57:21+5:129:16
3Roger NilssonLaholms IF OK1:12:46+20:3711:46
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLdiskvalificerad

D50

3 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL42:1511:48
2Lena KarlssonHalmstad OK52:41+10:2614:42
3Eva WildmarkAndrarums IF1:07:01+24:4618:43
4Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:07:42+25:2718:54

H50

5 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BrorssonTockarps IK53:199:41
2Åke JönssonTormestorps IF55:37+2:1810:06
3Anders RådbergFK Finn1:00:22+7:0310:58
4Bengt MarthinssonHylte OK1:03:55+10:3611:37
5Lars LindgrenFK Finn1:07:09+13:5012:12
6Ingemar MånssonRonneby OK1:11:31+18:1213:00
7Sverker ErikssonOK Gynge1:22:26+29:0714:59
8Bo-Arne StåhlIS Kullen1:26:42+33:2315:45

D55

3 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth DahlHelsingborgs SOK56:2515:45
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad59:18+2:5316:33
3Mona EnforsTockarps IK1:09:57+13:3219:32
4Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:13:47+17:2220:36
5My EngströmLerums SOK1:22:47+26:2223:07
6Margareta SchölinTockarps IK1:27:37+31:1224:28
7Siv LarssonVäxjö AIS1:30:57+34:3225:24
8Anita KarlssonOskarströms OK1:32:19+35:5425:47
Kristin JohanssonOK Dackediskvalificerad

H55

5 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stellan MartinssonOK Tyringe57:5411:04
2Adrie van OpstalKOVZ59:23+1:2911:21
3Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:00:17+2:2311:31
4Anders SettergrenOskarströms OK1:06:04+8:1012:37
5Olle EnforsTockarps IK1:26:43+28:4916:34
6Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:27:54+30:0016:48
7Rolf NilssonFrosta OK1:30:32+32:3817:18
Jan WahlströmSnättringe SKdiskvalificerad
Ken RagnarssonOK Kompassenej start

D60

3 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken47:1913:02
2Inger GlansOK Torfinn47:41+0:2213:08
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK47:45+0:2613:09
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK53:48+6:2914:49
5Hjördis ErlandssonOK Lindena1:01:31+14:1216:56
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL1:01:43+14:2417:00
7Lena JönssonLaholms IF OK1:02:10+14:5117:07
8Karin LarssonOK Kompassen1:07:53+20:3418:42
9Sonja HammarOK Kompassen1:09:44+22:2519:12
10Eva ArvidssonAlvesta SOK1:12:11+24:5219:53
11Ellbritt SvenssonFK Finn1:14:13+26:5420:26
Margareta SjöbergLunds OKej start

H60

4 570 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared48:4610:40
2Ove ThorssonIK Trenne Ullared53:01+4:1511:36
3Kent KardellLjungskile FK53:48+5:0211:46
4Leif SandgrenFrosta OK53:59+5:1311:48
5Lars LindborgTormestorps IF54:59+6:1312:01
6Ronald McGrailHjärnarps GH OL57:01+8:1512:28
7Stig JohanssonHelsingborgs SOK1:01:19+12:3313:25
8Sven-Olof LarssonVäxjö AIS1:01:54+13:0813:32
9Björn EngströmLerums SOK1:02:49+14:0313:44
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:03:22+14:3613:51
11Bengt ElmerssonVärend GN OL1:04:22+15:3614:05
12Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK1:04:23+15:3714:05
13Stig JohanssonBredaryds SOK1:05:06+16:2014:14
14Roger BergvikVäxjö OK1:06:33+17:4714:33
15Bill SchölinTockarps IK1:08:06+19:2014:54
16Gunnar ErikssonFK Finn1:13:24+24:3816:03
17Tommy PetersonHelsingborgs SOK1:14:21+25:3516:16
18Bengt HanssonAndrarums IF1:19:34+30:4817:24
19Lennart NylanderOK Lindena1:19:58+31:1217:29
20Åke PerssonHjärnarps GH OL1:20:12+31:2617:32
21Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:21:47+33:0117:53
22Nils-Erik BondessonFrosta OK1:23:34+34:4818:17
23Mats HåkanssonMalmö OK1:24:03+35:1718:23
24Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:27:17+38:3119:05
25Göran LarssonOK Kompassen1:33:15+44:2920:24
26Robert SimonsenTormestorps IF1:55:43+1:06:5725:19
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Sölve AnderssonFK Finnej start
Lars PerssonOK Kompassenej start
Bengt EkHalmstad OKej start

D65

3 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun LarssonOK Lindena51:4014:13
2Gullevi SvenssonRonneby OK51:45+0:0514:15
3Britt Forsell PirozziLunds OK52:33+0:5314:28
4Gullan SvenssonHjärnarps GH OL56:33+4:5315:34
5Gull SvenssonTockarps IK58:07+6:2716:00
6Torill SvendsenLunds OK59:28+7:4816:22
7Kerstin NilssonOK Gynge1:01:30+9:5016:56
8Inge JörgensenOK Roskilde1:05:12+13:3217:57
9Bodil RutherOK Älme1:06:17+14:3718:15
10Solbritt GustafssonOK Virdarna1:07:47+16:0718:40
11Lena PerssonMalmö OK1:08:46+17:0618:56
12Astrid JohannessonHelsingborgs SOK1:10:26+18:4619:24
13Berit ByströmOK Virdarna1:13:12+21:3220:09
14Berit NilssonOK Älme1:16:42+25:0221:07
15Rose-Marie JohanssonFK Friskus-Varberg1:18:46+27:0621:41
Gunilla GrönbladHärlövs IFdiskvalificerad
Marianne CarlssonSkåneslättens OLdiskvalificerad

H65

4 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ErlandssonOK Lindena44:4310:59
2Inge PerssonFK Boken45:11+0:2811:06
3Bengt BergmanLunds OK46:55+2:1211:31
4Ingemar AnderssonOK Orion48:32+3:4911:55
5Göran SvenssonFK Finn49:31+4:4812:09
6Nils KarlssonVäxjö AIS52:03+7:2012:47
7Kent JohanssonÖrkelljunga FK53:01+8:1813:01
8Bengt GardOskarströms OK54:22+9:3913:21
9Bertil OttossonFK Göingarna55:06+10:2313:32
10Per-Olof FernbergIS Skanne55:40+10:5713:40
11Tommy OlssonOK Dacke56:39+11:5613:55
12Ole SvendsenOK Roskilde1:00:09+15:2614:46
13Jan-Evert OhlssonAndrarums IF1:00:20+15:3714:49
14Leif KarlssonFrosta OK1:00:22+15:3914:49
15Björn NordströmHässleholms OK1:01:58+17:1515:13
16Kjell LindauOK Kompassen1:03:34+18:5115:37
17Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:04:48+20:0515:55
18Christer GrönbladHärlövs IF1:06:26+21:4316:19
19Jan HanssonLunds OK1:13:19+28:3618:00
19Erling SvenssonIK Trenne Ullared1:13:19+28:3618:00
21Nils JohannessonHelsingborgs SOK1:14:57+30:1418:24
22Lars HenrikssonOK Älme1:15:51+31:0818:38
23Macke SelanderHelsingborgs SOK1:19:02+34:1919:25
24Ivan PerssonMalmö OK1:19:57+35:1419:38
Sven-Erik ForsellLunds OKdiskvalificerad
Waste ByströmOK Virdarnadiskvalificerad
Sven RutherOK Älmeej start

D70

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel WesterÖrkelljunga FK55:2520:40
2Karin LexellOK Torfinn57:36+2:1121:29
Gudrun ThigerLinköpings AIKej start

H70

4 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart JohanssonHässleholms OK50:3612:33
2Ernie BroströmHalmstad OK52:51+2:1513:06
3Anders CarlssonSkåneslättens OL54:59+4:2313:38
4Hubert HugossonOK Gynge57:11+6:3514:11
5Torgny JonssonVäxjö AIS1:02:03+11:2715:23
6Inge NilssonTockarps IK1:03:51+13:1515:50
7Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad1:05:50+15:1416:20
8Ingmar ErikssonFalkenbergs OK1:08:01+17:2516:52
9Sven LevinAndrarums IF1:11:47+21:1117:48
10Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:20:08+29:3219:53
11Allan HammarOK Kompassen1:44:45+54:0925:59
Roland KarlssonRonneby OKdiskvalificerad
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Bo WadensjöFK Finndiskvalificerad
Nils-G SvenssonOK Kompassendiskvalificerad
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Gunnar FribergOK Kompassendiskvalificerad
Torsten ClaessonOK Älmediskvalificerad
Göran SegerFK Bokenej start
Bertil OlofssonAndrarums IFej start
Roland AkselssonLunds OKej start

D75

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK44:3016:36
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg47:08+2:3817:35
3Laila MalmqvistVäxjö OK57:04+12:3421:17
4Ingrid IngemanssonFalkenbergs OK1:23:41+39:1131:13
Gun HanssonAndrarums IFdiskvalificerad
Inez JohanssonOK Nackhediskvalificerad

H75

3 630 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje NilssonHässleholms OK49:5913:46
2Sven-Erik Ingema LundAnderstorps OK52:37+2:3814:29
3Bo BengtssonHässleholms OK53:18+3:1914:40
4Ragnar CollrydBredaryds SOK54:07+4:0814:54
5Leif ClaessonTormestorps IF55:59+6:0015:25
6Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK57:06+7:0715:43
7Anders AdlerLinköpings AIK58:56+8:5716:14
8Klas TykessonRävetofta OK1:03:45+13:4617:33
9Einar SjöströmRävetofta OK1:06:33+16:3418:20
10Bengt OlofssonHjärnarps GH OL1:08:14+18:1518:47
11Stig JohanssonHalmstad OK1:09:30+19:3119:08
12Bengt EdvardssonOK Torfinn1:09:48+19:4919:13
13Tage IngemansonFalkenbergs OK1:12:04+22:0519:51
14Jan-Eric NelkingFK Åsen1:16:47+26:4821:09
15Ingvar LLunds OK1:19:45+29:4621:58
16Gillis AlmVäxjö OK1:20:05+30:0622:03
Carleric ThigerLinköpings AIKej start

D80

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena NordahlÖrkelljunga FK1:21:5630:34
Solvey BergdahlHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Ulla HjalmarssonHässleholms OKdiskvalificerad

H80

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonSkåneslättens OL48:3518:07
2Curth SvenssonSkåneslättens OL52:33+3:5819:36
3Nils RågstedtIS Kullen54:59+6:2420:30
4Curt HjalmarssonHässleholms OK1:15:23+26:4828:07

H85

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne NordahlÖrkelljunga FK45:1716:53
2Rune IsakssonHelsingborgs SOK46:46+1:2917:27

Inskolning

2 290 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David CarlsvärdIS Kullenfullföljt
Julia CarlsvärdIS Kullenfullföljt
Henrik CullinKlubblösfullföljt
Tea ErlandssonHässleholms OKfullföljt
Casper GunnarssonOK Lindenafullföljt
Johan GunnarssonOK Lindenafullföljt
Tobias JohanssonOK Löftanfullföljt
Fredrika KindlundhFK Finnfullföljt
Elin NybergOskarströms OKfullföljt
Lara SmuldersKOVZfullföljt
Timo SmuldersKOVZfullföljt
Naomi v. OpstadKOVZfullföljt
Tobias v. OpstadKOVZfullföljt

U1

2 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian ZetterquistLaholms IF OK20:198:54
2Gustav KarlssonOK Torfinn20:22+0:038:55
3Saga LeoBredaryds SOK22:04+1:459:40
4 ZetterquistLaholms IF OK24:16+3:5710:38
5Emilia HultFK Finn27:08+6:4911:54
6Jesaja HjertzellMalmö OK42:17+21:5818:32
7Eira HåkanssonMalmö OK42:19+22:0018:33
8Trolla HjertzellMalmö OK42:30+22:1118:38

U2

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mac ErlandssonHässleholms OK36:0715:54
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK38:54+2:4717:08
3Hugo NiklssonOK Älme49:45+13:3821:54
4Viktor NybergOskarströms OK53:23+17:1623:31
Erik LindkvistIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen 1

2 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JohanssonHalmstad OK16:277:12
2Emma JohanssonLaholms IF OK23:12+6:4510:10
3Cristina PaladeFK Finn24:15+7:4810:38
3Anders SvenssonLaholms IF OK24:15+7:4810:38
5Matilda SkäppegårdFK Åsen31:07+14:4013:38
6Burne NilssonOK Torfinn33:12+16:4514:33
7Karin SettergrenOskarströms OK34:37+18:1015:10
8Birgitta HåkanssonMalmö OK43:10+26:4318:55
9Julia MiklosLaholms IF OK46:00+29:3320:10
10Ingrid HanssonLaholms IF OK46:02+29:3520:11

Öppen 2

3 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta WikströmVäxjö AIS46:4615:23
2Monika LindblomLaholms IF OK53:25+6:3917:34
3Anton SkäppegårdFK Åsen54:30+7:4417:55
4Christer SjöforsOK Älme58:25+11:3919:12
5Lennart MagnussonLaholms IF OK1:00:48+14:0220:00
Isak BäckmanKlubblösdiskvalificerad

Öppen 3

4 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa ErlandssonHässleholms OK1:59:1926:06
2Veronica DahlbomHelsingborgs SOK2:05:23+6:0427:26

Öppen 4

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonHalmstad OK38:1312:44
2Kennet AxelssonHärlövs IF43:38+5:2514:32
3Anna JohanssonLaholms IF OK53:11+14:5817:43
4Linn ErikssonOK Gynge55:13+17:0018:24
5Christina MalmqvistFalkenbergs OK56:55+18:4218:58
6Eskil JönssonHalmstad OK57:37+19:2419:12
7Karin VidarssonOK Nackhe57:51+19:3819:17
8Elis LundkvistOK Gynge1:02:35+24:2220:51
9Ann-Marie PerssonOK Torfinn1:17:50+39:3725:56
10Anna AhlbergOK Gynge1:20:35+42:2226:51
11Stig SvenssonOK Virdarna1:28:20+50:0729:26
12Nils AnderssonOK Kompassen1:58:58+1:20:4539:39
Ingrid WerlinSimlångsdalens IFdiskvalificerad
Arvid JohanssonOK Nackhediskvalificerad

Öppen 5

3 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven JonassonOK Skogsfalken43:4712:13
2Jonas BäckmanKlubblös43:55+0:0812:16
3Lotti JönssonTormestorps IF47:51+4:0413:21
4Lars MobergOK Lindena52:48+9:0114:44
5Stefan MattssonFK Göingarna54:35+10:4815:14
6Karl-Erik AnderssonOskarströms OK55:08+11:2115:24
7Göran RylanderFK Göingarna1:01:04+17:1717:03
8Gitte OscarssonFK Göingarna1:02:34+18:4717:28
9Rolf NilssonAndrarums IF1:03:40+19:5317:47
10Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:07:57+24:1018:58
11Sten OddmoHärlövs IF1:08:55+25:0819:15
12Börje KarlssonHalmstad OK1:10:39+26:5219:44
13Kristina Areskoog JosefssonAnderstorps OK1:12:00+28:1320:06
14Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK1:31:05+47:1825:26

Öppen 6

5 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Enar MagnussonIS Skanne1:07:5811:56

Öppen 7

3 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin TjernlundOK Vilse 8739:3012:20
2Agne KarlssonSimlångsdalens IF39:49+0:1912:26
3Liselotte JohanssonOK Löftan49:12+9:4215:22
4Filip SjöforsOK Älme49:13+9:4315:22
5John OlanderssonÖrkelljunga FK53:16+13:4616:38
6Benkt AndersonLunds OK56:12+16:4217:33
7Tommy BengtssonHässleholms OK58:12+18:4218:11
8Sara BainbridgeLaholms IF OK1:02:52+23:2219:38
9Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:11:02+31:3222:11
10Erik JönssonLunds OK1:11:27+31:5722:19
11Carl-Åke HanssonLaholms IF OK1:11:49+32:1922:26
12Kent JönssonLunds OK1:11:55+32:2522:28
13Frida JönssonLunds OK1:11:56+32:2622:28
14Helena JönssonLunds OK1:12:28+32:5822:38
15Sven ThörnkvistTormestorps IF1:13:09+33:3922:51
16Conny JohanssonLaholms IF OK1:19:34+40:0424:51
17Kennerth GustafssonOK Virdarna1:20:05+40:3525:01
18Bertil AhlbergOK Gynge1:28:52+49:2227:46
19Kjell NybergIS Kullen1:45:44+1:06:1433:02
Bengt Göran Hjal JohanssonÖrkelljunga FKdiskvalificerad
Rolf AnderssonLaholms IF OKdiskvalificerad
Börje JohanssonFK Finndiskvalificerad
Mikael CarlsvärdIS Kullendiskvalificerad

Öppen 8

5 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BrånaltFrölunda OL48:569:21
2Per GerdleHalmstad OK58:20+9:2411:09
3Mårten CedercrantzHalmstad Garnisons IF59:49+10:5311:26
4Måns CullinKlubblös1:00:21+11:2511:32
5Mats TellqvistHalmstad OK1:01:37+12:4111:46
6Daniel LundkvistHalmstad Garnisons IF1:02:34+13:3811:57
7Angelika LarssonHelsingborgs SOK1:03:43+14:4712:10
8Peter ValterssonAnderstorps OK1:04:55+15:5912:24
8Nils Erik PerssonLaholms IF OK1:04:55+15:5912:24
10Håkan PerssonLaholms IF OK1:07:45+18:4912:57
11Thomas JohanssonÖrkelljunga FK1:10:43+21:4713:31
12Ralf VidarssonOK Nackhe1:11:36+22:4013:41
13Bengt-Åke JonassonFK Finn1:13:36+24:4014:04
14Christine KarlssonOK Torfinn1:15:13+26:1714:22
15Sven Erik JönssonOK Tyringe1:29:00+40:0417:01
16Kristina LandgrenMalmö OK2:11:44+1:22:4825:11

Öppen 9

7 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton OddmoHärlövs IF1:04:369:13
2Magnus OscarssonFK Göingarna1:09:13+4:379:53
3Stefan OlofssonOK Gisle1:16:17+11:4110:53
4Willie OhlssonRävetofta OK1:23:50+19:1411:58
5Håkan NilssonMalmö OK1:44:33+39:5714:56
6Anders HerrströmKlubblös1:48:50+44:1415:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser