Swedish Orienteering Federation

Official results for Rosenholmslången

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Rosenholmslången
Organisers: FK Vittus / Karlskrona SOK / OK Dacke
Date: Sunday 17 April 2016

D21

6 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Josefin TjernlundOK Tisaren48:136:59
2Lilian ForsgrenOK Tisaren51:17+3:047:25
3Rebecka NylinOK Tisaren51:50+3:377:30
4Lovisa PerssonOK Tisaren52:37+4:247:37
5Ellinor TjernlundOK Tisaren52:47+4:347:38
6Cecilia BrattOK Orion54:52+6:397:57
7Lina PerssonOK Skogsfalken55:29+7:168:02
8Sofia HolmgårdKils OK58:24+10:118:27
9Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK59:10+10:578:34
10Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken59:13+11:008:34
11Maria ElmelidLinköpings OK59:48+11:358:40
12Lina SvenssonOK Skogsfalken1:07:24+19:119:46
13Maria JohanssonTorsås OK1:09:20+21:0710:02
Elin WallquistVäxjö OKdid not start

H21

10 260 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Pontus PeterssonOK Orion1:03:376:12
2Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna1:03:50+0:136:13
3Rasmus ElmelidLinköpings OK1:04:39+1:026:18
4Olof SandgrenOK Orion1:05:26+1:496:22
5Gustav HindérOK Tisaren1:07:26+3:496:34
6Oskar LundqvistOK Orion1:08:03+4:266:37
7Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:08:09+4:326:38
8Tomas HallménOK Tisaren1:13:04+9:277:07
9Daniel GunnarssonOK Orion1:17:31+13:547:33
10Tom OlaussonOK Orion1:18:46+15:097:40
11Niklas ThörnOK Vilse 871:18:59+15:227:41
12Niklas KarlssonVäxjö OK1:19:43+16:067:46
Martin RegbornHagaby GoIF Örebromispunched
Daniel AttåsOK Tisarendid not start
Jon AnderssonIFK Umeådid not start
Magnus SagerOK Oriondid not start

D21 Kort

4 830 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sarah LindströmRonneby OK48:3510:03
2Karin LindqvistRonneby OK59:06+10:3112:14

D20

4 830 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Johanna HenrikssonOK Tisaren55:1011:25
2Maja L. BrinchFIF Hillerød59:13+4:0312:15
Maria GustafssonHagaby GoIF Örebrodid not start

H20

8 060 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon RuneforsVäxjö OK1:00:227:29
2Malthe GaarsdalTisvilde Hegn OK1:01:04+0:427:34
3Jakob FranssonOK Milan1:03:20+2:587:51
4Mikkel Kaae-NielsenSøllerød OK1:06:25+6:038:14
5Andreas Duc JørgensenTisvilde Hegn OK1:08:59+8:378:33
6Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:09:06+8:448:34
Filip JacobssonOK Tisarendid not start

D18

4 810 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan42:128:46
2Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad45:01+2:499:21
3Elsa HolmgårdKils OK47:24+5:129:51
4Jonna ForsVästerås SOK48:48+6:3610:08
5Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK52:36+10:2410:56
Tova HermodssonLunds OKdid not start
Anna HallménOK Tisarendid not start

H18

6 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fredrik JohanssonOK Nackhe45:086:32
2Andreas UllerKils OK49:30+4:227:10
3Rune ØstergaardSøllerød OK50:23+5:157:18
4Mikkel Lyskjær JensenTisvilde Hegn OK50:47+5:397:21
5Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK52:23+7:157:35
6Emil Olander LorenzCopenhagenO54:06+8:587:50
7Tim OlssonBrattås CK57:01+11:538:15
8Julius MolsenSøllerød OK58:04+12:568:24
9Elias AnderssonOK Norrvirdarna59:37+14:298:38
10Mikkel MeldgaardAllerød OK1:01:41+16:338:56
11Edvin LjungbergSjövalla FK1:03:48+18:409:14
Rasmus Damgaard NielsenCopenhagenOmispunched
Rickard DjerfTibro OKmispunched
Andreas JonssonOK Oriondid not start
Olle JosarpFK Friskus-Varbergdid not start

H17-20 Kort

5 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Arne LindströmTorsås OK1:01:5812:23

D16

4 460 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alberte Kaae-NielsenSøllerød OK42:499:36
2Sara BrinchFIF Hillerød51:56+9:0711:38
3Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK54:39+11:5012:15
4Celina BregensöeTisvilde Hegn OK1:04:59+22:1014:34
Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OKdid not start

H16

5 520 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Malte Kjær HemmingsenFIF Hillerød39:127:06
2Rasmus Krogh MadsenTisvilde Hegn OK43:12+4:007:49
3Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK43:52+4:407:56
4Gustav MollOK Sorø44:08+4:567:59
5Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK44:10+4:588:00
6Frederik Holm SplittorffFIF Hillerød44:12+5:008:00
7Gustav OlssonTorsås OK46:32+7:208:25
8Mikkel Lau PetersenAllerød OK46:49+7:378:28

D16 Kort

3 890 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elin AntonischkiOK Orion58:1314:57
2Martina SundelinOK Orion1:33:44+35:3124:05

D14

3 950 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nora HolmgårdKils OK38:139:40
2Märta LjungbergSjövalla FK38:22+0:099:42
3Amanda SvenssonOK Orion51:23+13:1013:00
4Ella BrattOK Orion1:00:41+22:2815:21
5Filippa SöderbergKalmar OK1:03:06+24:5315:58

H14

4 130 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Filip HåkanssonOK Orion48:2611:43
2Hugo UnossonKalmar OK1:12:48+24:2217:37
Herman AlbinssonOK Skogsfalkenmispunched

H14 Kort

3 210 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jonathan KonradssonKalmar OK50:1015:37
2Adam NelsonKalmar OK1:08:48+18:3821:25
Axel CondrupKalmar OKmispunched
Gabriel SandbergKalmar OKmispunched

D12

3 160 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK30:259:37
2Lisa SwartzOK Orion31:59+1:3410:07
3Tuva SelinFK Göingarna33:52+3:2710:43
4Ellida StengårdKarlskrona SOK36:16+5:5111:28
5Hedda SvenssonOK Orion41:25+11:0013:06
6Sandra WiduchKarlskrona SOK44:17+13:5214:00
7Vilma EngströmOK Orion44:45+14:2014:09
8Martina NiklassonVäxjö OK1:00:19+29:5419:05
9Judith LundqvistKalmar OK1:54:13+1:23:4836:08
Agnes BerlinOK Oriondid not start
My FridströmKarlskrona SOKdid not start

H12

3 160 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Svante SelinFK Göingarna25:308:04
2Johan BjörckOK Älme25:42+0:128:07
3Axel BrattOK Orion29:01+3:319:10
4Wilmer SelinFK Göingarna30:38+5:089:41
5Oskar ErikssonRonneby OK30:43+5:139:43
6Nils SwartzOK Orion33:03+7:3310:27
7Stepan KhakimovKarlskrona SOK33:37+8:0710:38
8Casper TuressonHärlövs IF57:57+32:2718:20
9Carl SpåhlOK Orion1:25:07+59:3726:56
Oskar NyquistEmmaboda Verda OKmispunched
Max BlomkvistKarlskrona SOKmispunched

D12 Kort

2 280 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elaine AugustssonLessebo OK22:219:48
2Amelia SvenssonOK Orion33:17+10:5614:35

H12 Kort

2 280 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David MilendahlKarlskrona SOK26:0111:24
Adam AnderssonKarlskrona SOKdid not start

D10

2 180 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lova KronmarKarlskrona SOK15:427:12
2Elin SaleskogRonneby OK21:44+6:029:58
3Selma LeopoldOK Orion22:16+6:3410:12
4Maja MånssonOK Orion25:45+10:0311:48
5Alva EngströmOK Orion32:26+16:4414:52
6Nanna SundelinOK Orion33:44+18:0215:28

H10

2 180 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emil RingRonneby OK15:096:56
2Kasper FagerKarlskrona SOK17:32+2:238:02
3Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:10+3:018:20
4Edvin NelsonKalmar OK19:14+4:058:49
5Arvid ErikssonRonneby OK20:25+5:169:21
6Filip MyrénOK Orion21:30+6:219:51

H35

8 050 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter WirenstedtRonneby OK1:27:2010:50
2Mikael PalmKalmar OK1:36:02+8:4211:55 Download route in GPX format

D40

4 970 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny HåkanssonOK Orion44:298:57
2Malin SvenssonOK Orion48:59+4:309:51
3Anna-Karin JonssonOK Orion50:22+5:5310:08
4Camilla SelinFK Göingarna53:09+8:4010:41
Petra RosénVäxjö OKmispunched
Jessica BjörckOK Älmedid not start

H40

6 920 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jesper HåkanssonFK Göingarna52:037:31
2Marcus AlexanderssonKalmar OK54:15+2:127:50
3Ingemar ErikssonRonneby OK56:54+4:518:13
4Niklas NilssonHärlövs IF57:14+5:118:16
5Magnus OlssonTorsås OK1:06:10+14:079:33
6Anders MalmqvistMotala AIF OL1:32:07+40:0413:18
Preben BrinchFIF Hillerødmispunched
Christian HåkanssonRonneby OKdid not start

D45

4 460 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Josefine AlbinssonOK Skogsfalken43:269:44
2Carina GustafssonOK Gynge47:17+3:5110:36
3Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK51:53+8:2711:37
4Anna NyqvistKalmar OK1:00:02+16:3613:27
5Maria TuressonHärlövs IF1:06:24+22:5814:53
6Katarina SundelinOK Orion1:45:44+1:02:1823:42

H45

6 620 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Yuri OmelchenkoOK Orion40:556:10
2Magnus LarssonFK Göingarna44:55+4:006:47
3Anders HåkanssonOK Orion47:16+6:217:08
4Lars-Ola LarssonOK Orion49:54+8:597:32
5Anders MårtenssonKalmar OK51:27+10:327:46 Download route in GPX format
6Anders SelinFK Göingarna52:13+11:187:53
7Jonas PerssonTorsås OK53:12+12:178:02
8Tobias BorgerKalmar OK55:31+14:368:23
9Johan JacobssonOK Orion1:05:37+24:429:54
10Anders SundelinOK Orion1:17:27+36:3211:41

D50

4 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lena SwartzOK Orion45:2511:04
2Britt-Marie BengtssonFK Åsen45:49+0:2411:10
3Marita FilipssonMarkaryds FK51:52+6:2712:39
4Anne LindellKalmar OK51:59+6:3412:40
5Gunilla GustafssonOK Orion56:52+11:2713:52

H50

5 720 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ulrik OlssonBrattås CK40:067:00
2Tim Falck WeberTisvilde Hegn OK46:05+5:598:03
3Björn OlofssonOK Storsjön46:39+6:338:09
4Magnus OscarssonSøllerød OK48:16+8:108:26
5Henrik LarssonFK Göingarna48:53+8:478:32
6Lars HolmgårdKils OK51:05+10:598:55
7Johnny NimvikLunds OK52:01+11:559:05
8Mats SöderbergKalmar OK54:02+13:569:26
9Anders NilssonOK Orion1:00:57+20:5110:39
10Lars LjungbergSjövalla FK1:01:32+21:2610:45
11Mikael WahlbomOK Orion1:03:05+22:5911:01
12Stefan NormanKalmar OK1:23:26+43:2014:35
Jan SvenssonOK Orionmispunched

D55

4 010 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK43:4010:53
2Kristina JohanssonKalmar OK45:42+2:0211:23
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8750:10+6:3012:30
4Eva EklundVäxjö OK52:46+9:0613:09
5Mona PalmLessebo OK53:09+9:2913:15
6Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:13:03+29:2318:13

H55

5 420 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ove LernåKalmar OK40:147:25
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken42:06+1:527:46
3Ola SvenssonOK Orion49:09+8:559:04
4Jan AnderssonKalmar OK50:20+10:069:17
5Rune LundgrenOK Trian54:30+14:1610:03
6Tore TjernlundOK Vilse 8754:59+14:4510:08
7Jan KarlssonVäxjö OK56:44+16:3010:28
8Sverker ErikssonOK Gynge56:51+16:3710:29
9Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK58:03+17:4910:42
10Bo PeterssonLessebo OK1:05:03+24:4912:00
Per-Ivan EngströmOK Oriondid not start

D60

3 490 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bente KällVäxjö OK45:4413:06
2Ingrid E StrömRonneby OK47:43+1:5913:40
3Siv LarssonVäxjö AIS1:14:24+28:4021:19

H60

4 830 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Roger ThörnOK Vilse 8743:319:00
2Adrie Van OpstalKOVZ48:50+5:1910:06
3Lennart SohlinOK Orion51:57+8:2610:45
4Per Arne EvaldssonOK Gynge52:16+8:4510:49
5Jan DanielssonKalmar OK52:54+9:2310:57
6Lars EklundVäxjö OK53:06+9:3510:59
7Stellan MartinssonOK Tyringe53:12+9:4111:00
8Per NilssonStigmännen Karlshamns OK53:14+9:4311:01
9Bengt AspvallRonneby OK54:32+11:0111:17
10Bo SalomonsonKalmar OK56:24+12:5311:40
11Lars MartinssonRonneby OK1:05:31+22:0013:33
Carl-Johan RoubertFK Finnmispunched

D65

3 400 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lena SöderbergOK Skogsfalken41:1212:07
2Gunnel MånssonOK Vilse 8742:05+0:5312:22
3Britt-Mari KarlssonVäxjö OK42:09+0:5712:23
4Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK47:43+6:3114:02
5Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK49:10+7:5814:27
6Majvie AnnegårdSOK Viljan1:02:34+21:2218:24
7Marie-Louise KarlssonNybro OK1:07:53+26:4119:57
8Lisa KumlinVäxjö OK1:09:07+27:5520:19
9Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:19:00+37:4823:14

H65

4 780 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hans SvensonSOK Viljan51:3610:47
2Krister NilssonVäxjö OK52:44+1:0811:01
3Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK53:13+1:3711:07
4Björn PalmLessebo OK57:59+6:2312:07
5Lennart AnderssonOK Orion58:49+7:1312:18
6Lars-Åke ÅbergKalmar OK1:01:10+9:3412:47
7Bo JohanssonOK Vilse 871:01:47+10:1112:55
8Sven-Olof LarssonVäxjö AIS1:01:57+10:2112:57
9Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:06:40+15:0413:56
10Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:08:30+16:5414:19
11Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:09:55+18:1914:37
12Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:23:24+31:4817:26
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanmispunched
Lars SvenssonOK Vilse 87did not start
Hans GottfridssonTorsås OKdid not start

D70

3 220 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Birgitta OlssonRonneby OK41:2112:50
2Elsa SvenssonOK Vilse 8748:30+7:0915:03
3Ulla HåkanssonOK Gynge51:33+10:1216:00
4Gullevi SvenssonRonneby OK59:27+18:0618:27
5Solbritt GustafssonOK Virdarna1:11:22+30:0122:09
6Siv EkelöfVärend GN OL1:33:05+51:4428:54
7Ulla NilssonSOK Viljan1:39:17+57:5630:50

H70

4 090 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anders BuhréNybro OK47:4811:41
2Leif LindströmNybro OK51:05+3:1712:29
3Ingemar AnderssonOK Orion52:36+4:4812:51
4Roland NilssonSOK Viljan53:31+5:4313:05
5Nils KarlssonVäxjö AIS53:48+6:0013:09
6Gerth SällströmLessebo OK55:22+7:3413:32
7Ingvar PerssonFK Åsen57:44+9:5614:06
8Kent EkdahlEmmaboda Verda OK58:57+11:0914:24
9Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL59:25+11:3714:31
10Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:01:46+13:5815:06
11Yngve MagnussonOK Orion1:02:41+14:5315:19 Download route in GPX format
12Erling EkelöfVärend GN OL1:10:57+23:0917:20
13Göran KarlssonLessebo OK1:22:29+34:4120:10
14Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:38:40+50:5224:07
Per EngqvistRonneby OKdid not start

D75

3 160 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Britt AxelssonNybro OK57:1018:05
2Kerstin HenmyrOK Vilse 8759:49+2:3918:55

H75

3 530 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Roland KarlssonRonneby OK40:1311:23
2Sivert AxelssonKalmar OK42:48+2:3512:07
3Leif SjögrenOK Orion47:37+7:2413:29
4Stig KarlssonLessebo OK47:58+7:4513:35
5Werner TörnblomVäxjö OK48:25+8:1213:42
6Kurt BergstrandLessebo OK55:24+15:1115:41
7Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK56:17+16:0415:56
8Stig KarlssonTorsås OK56:54+16:4116:07
9Göran FolkessonRonneby OK58:26+18:1316:33
10Lars-Åke LarssonOK Tranan58:29+18:1616:34
11Hubert HugossonOK Gynge1:01:10+20:5717:19
12Torgny JonssonVäxjö AIS1:05:16+25:0318:29
13Heino OtsKalmar OK1:06:01+25:4818:42
14Gillis AlmVäxjö OK1:07:51+27:3819:13
15Ragnar OlssonRonneby OK1:19:17+39:0422:27
Göran ThourVärend GN OLmispunched
Sven PerssonTorsås OKmispunched
Bernt PeterssonAlvesta SOKmispunched

H85

2 400 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Sture JanssonEmmaboda Verda OKdid not start

Inskolning

1 470 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Vilma AbrahamssonKarlskrona SOKcompleted
Teo DanhallKarlskrona SOKcompleted
Albin HåkanssonOK Vilse 87completed
Kasper JacobssonOK Orioncompleted
Oliver KarlssonKarlskrona SOKcompleted
Hugo KellermanOK Orioncompleted
Gustav KlingsellKalmar OKcompleted
Filipa LandeliusLessebo OKcompleted
Leo LarssonKarlskrona SOKcompleted
Disa LundbergKarlskrona SOKcompleted
Olof LundqvistKalmar OKcompleted
Jon MårtenssonKarlskrona SOKcompleted
Nora MårtenssonKarlskrona SOKcompleted
Sam MårtenssonKarlskrona SOKcompleted
Zeb MillbournOK Skogsfalkencompleted
Olivia MyrénOK Orioncompleted
Sofie WiduchKarlskrona SOKcompleted

U1

1 640 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mirja SilverskärKarlskrona SOK13:498:25
2Joel HolmgårdKils OK15:01+1:129:09
3Olle SaleskogRonneby OK15:28+1:399:25
4Eric KjellvågOK Skogsfalken16:34+2:4510:06
5Riccardo ByggethKarlskrona SOK17:11+3:2210:28
6Hana KlingsellKalmar OK18:04+4:1511:00
7Miranda NiklassonVäxjö OK19:19+5:3011:46
8Elise HaglindKlubblös20:14+6:2512:20
9Tina IvarssonKarlskrona SOK22:44+8:5513:51
10Alexander HaglindKlubblös25:18+11:2915:25
11Meja KarlssonLessebo OK25:38+11:4915:37

U2

2 270 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Emil AronssonKarlskrona SOK15:156:43
2Ferdinad KlingsellKalmar OK19:15+4:008:28
3Elias KronmarKarlskrona SOK21:35+6:209:30
4Molly WirefeldtNybro OK22:04+6:499:43
5Erik ZettervallKarlskrona SOK22:07+6:529:44
6Axel KjellvågOK Skogsfalken23:17+8:0210:15
7Olof NyquistEmmaboda Verda OK23:21+8:0610:17
8Elin NilssonKarlskrona SOK23:51+8:3610:30
9Emilia AugustssonLessebo OK24:49+9:3410:55
10Hugo FlinkOK Orion25:13+9:5811:06
11David ArvmyrenOK Orion26:19+11:0411:35
12Emilia HåkanssonOK Orion26:39+11:2411:44
13Benjamin KlemmingKalmar OK27:31+12:1612:07
14Nils NyquistEmmaboda Verda OK27:35+12:2012:09
15Erik LeopoldOK Orion29:30+14:1512:59
16Sonia KurashovaFK Åsen33:30+18:1514:45

Öppen motion 1

2 280 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ann-Lousie KlingsellKalmar OK20:519:08
2Riitta KollioKlubblös34:07+13:1614:57
3Birgitta PeterssonAlvesta SOK42:28+21:3718:37

Öppen motion 2

3 170 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Pia GruvbergaKlubblös37:0811:42
2Linus JacobssonOK Orion47:37+10:2915:01

Öppen motion 3

3 210 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kristian ClemmensenOK Orion30:029:21
2Lise-Lotte AnderssonKarlskrona SOK30:21+0:199:27
3Edvin StrandbergKalmar OK33:09+3:0710:19
4Karin ClemmensenOK Orion33:57+3:5510:34
5Tomas BereckeiKlubblös35:00+4:5810:54
6shahrooz abghariKlubblös37:19+7:1711:37
7Johan EliassonKlubblös37:21+7:1911:38
8Josefin MolanderKlubblös37:34+7:3211:42
9Simon FogelströmTorsås OK38:27+8:2511:58
10Carl-Fredrik NelsonKalmar OK39:49+9:4712:24
11Jim FredrikssonOK Skogsfalken43:24+13:2213:31
12Frida EngströmOK Orion43:27+13:2513:32
13Helena NyquistEmmaboda Verda OK46:47+16:4514:34
14Jennifer SvenssonOK Gynge48:25+18:2315:04
15Anders AndreassonEmmaboda Verda OK49:11+19:0915:19
16Barbro NilssonAlvesta SOK49:36+19:3415:27
17Annika MyrénOK Orion53:06+23:0416:32
18Olivia KarlssonLessebo OK53:19+23:1716:36
19Marko TorkkeliLessebo OK53:31+23:2916:40
20Agneta PeterssonRonneby OK56:28+26:2617:35
21Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:00:03+30:0118:42
22Emmie NordströmLessebo OK1:03:09+33:0719:40
23Ingrid NilssonVäxjö OK1:03:27+33:2519:45
24Ann Karolina KarlssonLessebo OK1:03:30+33:2819:46
25Nina EkdahlEmmaboda Verda OK1:07:35+37:3321:03
26Rosita KarlssonVäxjö AIS1:08:18+38:1621:16
27Mariann SvenssonVäxjö AIS1:08:43+38:4121:24
28Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:13:52+43:5023:00
29Margareta WikströmVäxjö AIS1:22:19+52:1725:38
30Erik SundelinOK Orion1:23:22+53:2025:58
31Anton FaxénVäxjö OK1:30:16+1:00:1428:07

Öppen motion 4

4 980 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Melissa MillbournOK Skogsfalken52:4110:34
2Yves GänssingerOK Skogsfalken54:05+1:2410:51
3Mikael WiduchKarlskrona SOK1:28:07+35:2617:41

Öppen motion 5

3 940 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Annica RosengrenOK Orion50:4512:52
2Sussi JohnssonRonneby OK58:03+7:1814:44
3Nora AnderssonOK Norrvirdarna1:07:54+17:0917:14
4Jonas LundqvistKalmar OK1:10:40+19:5517:56
5Therese GustafssonOK Virdarna1:11:24+20:3918:07
6Stella KällOK Älme1:11:28+20:4318:08
7Petra ErikssonOK Gynge1:12:55+22:1018:30
8Kent LindbladKalmar OK1:20:44+29:5920:29
9Rolf AnglertOK Orion1:20:51+30:0620:31
10Rebecca SvenssonVärend GN OL1:24:27+33:4221:26
11Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK1:44:11+53:2626:26
Astrid KellermanOK Orionmispunched

Öppen motion 6

5 490 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrik GunnarssonKlubblös45:048:12
2Håkan AronssonKarlskrona SOK48:32+3:288:50
3Lars-Magnus BjörckOK Älme56:39+11:3510:19
4Ola SamuelssonOK Orion57:40+12:3610:30
5Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:03:05+18:0111:29
6Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:04:10+19:0611:41
7Anders LeopoldOK Orion1:14:17+29:1313:31
8Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:31:32+46:2816:40

Öppen motion 7

3 150 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK28:409:06
2Johan SwartzOK Orion30:46+2:069:46
3Olle SjösäterRonneby OK32:43+4:0310:23
4Elin NeckénOK Älme35:56+7:1611:24
5Johan SchagerlindOK Bävern35:57+7:1711:24
6Emma FaxénVäxjö OK37:07+8:2711:46
7Staffan KällOK Älme37:12+8:3211:48
8Karolina KarlssonNybro OK38:58+10:1812:22
9Conny BerggrenVäxjö AIS39:55+11:1512:40
10Ingela AnderssonOK Orion42:15+13:3513:24
11Kenneth JohannessonKarlskrona SOK43:08+14:2813:41
12Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK44:36+15:5614:09
13Charlotte ÖstlundOK Roxen45:16+16:3614:22
14Pi PerssonOK Orion49:36+20:5615:44
15Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK50:32+21:5216:02
16Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK50:52+22:1216:08
17Jörn AntonischkiOK Orion53:11+24:3116:53
18Nina RingRonneby OK53:17+24:3716:54
19Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken56:57+28:1718:04
20Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK56:58+28:1818:05
21Pahn GardhemNybro OK59:15+30:3518:48
22Henrik SvenssonLessebo OK1:00:51+32:1119:19
23LarsOwe StrömRonneby OK1:00:53+32:1319:19
24Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:01:25+32:4519:29
25Eva ArvidssonAlvesta SOK1:03:14+34:3420:04
26Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:04:50+36:1020:34
27Jan-Olof EngströmVäxjö OK1:07:49+39:0921:31
28Henrik PeterssonNybro OK1:08:16+39:3621:40
29Helen NilssonHärlövs IF1:09:28+40:4822:03
30Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK1:12:50+44:1023:07
31Monica LarssonOK Tranan1:13:33+44:5323:20
32Harriet KarlssonTorsås OK1:24:04+55:2426:41

Öppen motion 8

4 460 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torgny LindströmRonneby OK34:517:48
2Fredrik BerntssonSkåneslättens OL35:20+0:297:55
3Thom BarbusKarlskrona SOK39:16+4:258:48
4Lucas BökmanRonneby OK39:23+4:328:49
5Mats AnderssonOK Orion39:33+4:428:52
6David BengtssonFK Åsen42:15+7:249:28
7Mattias EngströmOK Orion43:18+8:279:42
8Rasmus SvenssonVärend GN OL43:32+8:419:45
9Jonas SvenssonOK Orion44:33+9:429:59 Download route in GPX format
10Pär SvenssonVärend GN OL45:01+10:1010:05
11Maria MånssonOK Orion45:16+10:2510:08
12Liselotte KlemmingKalmar OK47:35+12:4410:40
13Peter SunnegårdhRonneby OK50:01+15:1011:12
14Jonas AnderssonOK Norrvirdarna50:16+15:2511:16
15Björn ZettervallKarlskrona SOK51:16+16:2511:29
16Lars JacobssonDegerfors OK53:56+19:0512:05
17Helena LindénVäxjö OK59:48+24:5713:24
18Johan NiklassonVäxjö OK1:01:46+26:5513:50
19Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:10:26+35:3515:47
20Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:10:39+35:4815:50
21Bo JanssonStigmännen Karlshamns OK1:11:38+36:4716:03

Öppen motion 9

7 740 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK49:206:22
2Niklas BrattOK Orion49:42+0:226:25
3Daniel MillbournOK Skogsfalken53:31+4:116:54
4Björn AnderssonKarlskrona SOK56:16+6:567:16
5Thomas JohannessonRonneby OK1:00:04+10:447:45
6Henrik JohannessonRonneby OK1:01:57+12:378:00
7Johan MyrénOK Orion1:05:05+15:458:24
8Olof NilssonVäxjö OK1:06:11+16:518:33
9David HåkanssonOK Gynge1:06:53+17:338:38
10Måns FaxénVäxjö OK1:08:40+19:208:52
11Magnus JohanssonKarlskrona SOK1:10:14+20:549:04
12Staffan HaglindKlubblös1:13:28+24:089:29
13Daniel PerssonRonneby OK1:14:00+24:409:33
14Jens NordalOK Skogsfalken1:14:33+25:139:37
15Magnus PorleVäxjö OK1:19:13+29:5310:14

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements