Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rosenholmslången

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rosenholmslången
Arrangörsorganisationer: FK Vittus / Karlskrona SOK / OK Dacke
Datum: söndag 17 april 2016

Allerød OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Mikkel Lau PetersenH16 (8)46:49+7:378:28
10Mikkel MeldgaardH18 (13)1:01:41+16:338:56

Alvesta SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Birgitta PeterssonÖppen motion 1 (3)42:28+21:3718:37
16Barbro NilssonÖppen motion 3 (31)49:36+19:3415:27
25Eva ArvidssonÖppen motion 7 (32)1:03:14+34:3420:04
26Kenneth ArvidssonÖppen motion 7 (32)1:04:50+36:1020:34
Bernt PeterssonH75 (18)ej godkänd

Brattås CK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulrik OlssonH50 (13)40:067:00
7Tim OlssonH18 (13)57:01+11:538:15

CopenhagenO

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emil Olander LorenzH18 (13)54:06+8:587:50
Rasmus Damgaard NielsenH18 (13)ej godkänd

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Lars JacobssonÖppen motion 8 (21)53:56+19:0512:05

Emmaboda Verda OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Peter EkdahlÖppen motion 7 (32)28:409:06
3Tilda GunnarssonD16 (4)54:39+11:5012:15
5Gun-Britt FranssonD65 (9)49:10+7:5814:27
7Olof NyquistU2 (16)23:21+8:0610:17
8Kent EkdahlH70 (14)58:57+11:0914:24
10Jörgen FranssonH65 (13)1:08:30+16:5414:19
10Göte GustafssonH70 (14)1:01:46+13:5815:06
13Helena NyquistÖppen motion 3 (31)46:47+16:4514:34
14Nils NyquistU2 (16)27:35+12:2012:09
15Anders AndreassonÖppen motion 3 (31)49:11+19:0915:19
25Nina EkdahlÖppen motion 3 (31)1:07:35+37:3321:03
Oskar NyquistH12 (11)ej godkänd
Sture JanssonH85ej start
Kajsa EkdahlD16 (4)ej start

FIF Hillerød

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malte Kjær HemmingsenH16 (8)39:127:06
2Maja L. BrinchD20 (2)59:13+4:0312:15
2Sara BrinchD16 (4)51:56+9:0711:38
6Frederik Holm SplittorffH16 (8)44:12+5:008:00
Preben BrinchH40 (7)ej godkänd

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Carl-Johan RoubertH60 (12)ej godkänd

FK Friskus-Varberg

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Olle JosarpH18 (13)ej start

FK Göingarna

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Svante SelinH12 (11)25:308:04
1Jesper HåkanssonH40 (7)52:037:31
2Magnus LarssonH45 (10)44:55+4:006:47
3Tuva SelinD12 (9)33:52+3:2710:43
4Camilla SelinD40 (5)53:09+8:4010:41
4Wilmer SelinH12 (11)30:38+5:089:41
5Henrik LarssonH50 (13)48:53+8:478:32
6Anders SelinH45 (10)52:13+11:187:53

FK Åsen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Britt-Marie BengtssonD50 (5)45:49+0:2411:10
6David BengtssonÖppen motion 8 (21)42:15+7:249:28
7Ingvar PerssonH70 (14)57:44+9:5614:06
16Sonia KurashovaU2 (16)33:30+18:1514:45

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Martin RegbornH21 (13)ej godkänd
Maria GustafssonD20 (2)ej start

Herrljunga SK Skid o OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Ingmar OlssonH70 (14)59:25+11:3714:31
21Susanne OlssonÖppen motion 3 (31)1:00:03+30:0118:42

Härlövs IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Niklas NilssonH40 (7)57:14+5:118:16
5Maria TuressonD45 (6)1:06:24+22:5814:53
8Casper TuressonH12 (11)57:57+32:2718:20
29Helen NilssonÖppen motion 7 (32)1:09:28+40:4822:03

IFK Umeå

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jon AnderssonH21 (13)ej start

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Henrik JanssonH21 (13)1:03:50+0:136:13

Kalmar OK

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ove LernåH55 (10)40:147:25
1Jonathan KonradssonH14 Kort (4)50:1015:37
1Ann-Lousie KlingsellÖppen motion 1 (3)20:519:08
2Sivert AxelssonH75 (18)42:48+2:3512:07
2Marcus AlexanderssonH40 (7)54:15+2:127:50
2Adam NelsonH14 Kort (4)1:08:48+18:3821:25
2Mikael PalmH35 (2)1:36:02+8:4211:55Ladda ner rutt i gpx-format
2Hugo UnossonH14 (3)1:12:48+24:2217:37
2Kristina JohanssonD55 (6)45:42+2:0211:23
2Ferdinad KlingsellU2 (16)19:15+4:008:28
3Edvin StrandbergÖppen motion 3 (31)33:09+3:0710:19
4Anne LindellD50 (5)51:59+6:3412:40
4Edvin NelsonH10 (6)19:14+4:058:49
4Jan AnderssonH55 (10)50:20+10:069:17
4Anna NyqvistD45 (6)1:00:02+16:3613:27
4Jonas LundqvistÖppen motion 5 (12)1:10:40+19:5517:56
5Filippa SöderbergD14 (5)1:03:06+24:5315:58
5Anders MårtenssonH45 (10)51:27+10:327:46Ladda ner rutt i gpx-format
5Jan DanielssonH60 (12)52:54+9:2310:57
6Lars-Åke ÅbergH65 (13)1:01:10+9:3412:47
6Hana KlingsellU1 (11)18:04+4:1511:00
8Tobias BorgerH45 (10)55:31+14:368:23
8Mats SöderbergH50 (13)54:02+13:569:26
8Kent LindbladÖppen motion 5 (12)1:20:44+29:5920:29
9Judith LundqvistD12 (9)1:54:13+1:23:4836:08
10Bo SalomonsonH60 (12)56:24+12:5311:40
10Carl-Fredrik NelsonÖppen motion 3 (31)39:49+9:4712:24
12Liselotte KlemmingÖppen motion 8 (21)47:35+12:4410:40
12Stefan NormanH50 (13)1:23:26+43:2014:35
13Benjamin KlemmingU2 (16)27:31+12:1612:07
13Heino OtsH75 (18)1:06:01+25:4818:42
Gustav KlingsellInskolning (17)fullföljt
Olof LundqvistInskolning (17)fullföljt
Axel CondrupH14 Kort (4)ej godkänd
Gabriel SandbergH14 Kort (4)ej godkänd

Karlskrona SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Oscar JohanssonÖppen motion 9 (15)49:206:22
1Emma ZettervallD12 (9)30:259:37
1Lova KronmarD10 (6)15:427:12
1David MilendahlH12 Kort (1)26:0111:24
1Mirja SilverskärU1 (11)13:498:25
1Emil AronssonU2 (16)15:156:43
2Lise-Lotte AnderssonÖppen motion 3 (31)30:21+0:199:27
2Kasper FagerH10 (6)17:32+2:238:02
2Håkan AronssonÖppen motion 6 (8)48:32+3:288:50
3Mikael WiduchÖppen motion 4 (3)1:28:07+35:2617:41
3Elias KronmarU2 (16)21:35+6:209:30
3Jakob OmelchenkoH10 (6)18:10+3:018:20
3Thom BarbusÖppen motion 8 (21)39:16+4:258:48
4Björn AnderssonÖppen motion 9 (15)56:16+6:567:16
4Ellida StengårdD12 (9)36:16+5:5111:28
5Riccardo ByggethU1 (11)17:11+3:2210:28
5Erik ZettervallU2 (16)22:07+6:529:44
6Sandra WiduchD12 (9)44:17+13:5214:00
7Stepan KhakimovH12 (11)33:37+8:0710:38
8Elin NilssonU2 (16)23:51+8:3610:30
9Tina IvarssonU1 (11)22:44+8:5513:51
11Kenneth JohannessonÖppen motion 7 (32)43:08+14:2813:41
11Magnus JohanssonÖppen motion 9 (15)1:10:14+20:549:04
15Björn ZettervallÖppen motion 8 (21)51:16+16:2511:29
Vilma AbrahamssonInskolning (17)fullföljt
Teo DanhallInskolning (17)fullföljt
Oliver KarlssonInskolning (17)fullföljt
Leo LarssonInskolning (17)fullföljt
Disa LundbergInskolning (17)fullföljt
Jon MårtenssonInskolning (17)fullföljt
Nora MårtenssonInskolning (17)fullföljt
Sam MårtenssonInskolning (17)fullföljt
Sofie WiduchInskolning (17)fullföljt
Max BlomkvistH12 (11)ej godkänd
My FridströmD12 (9)ej start
Adam AnderssonH12 Kort (1)ej start

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Erik LindgrenH21 (13)1:08:09+4:326:38
9Ellinor ErikssonD21 (13)59:10+10:578:34

Kils OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nora HolmgårdD14 (5)38:139:40
2Andreas UllerH18 (13)49:30+4:227:10
2Joel HolmgårdU1 (11)15:01+1:129:09
3Elsa HolmgårdD18 (5)47:24+5:129:51
6Lars HolmgårdH50 (13)51:05+10:598:55
8Sofia HolmgårdD21 (13)58:24+10:118:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Elise HaglindU1 (11)20:14+6:2512:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Alexander HaglindU1 (11)25:18+11:2915:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Riitta KollioÖppen motion 1 (3)34:07+13:1614:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Pia GruvbergaÖppen motion 2 (2)37:0811:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Tomas BereckeiÖppen motion 3 (31)35:00+4:5810:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6shahrooz abghariÖppen motion 3 (31)37:19+7:1711:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Johan EliassonÖppen motion 3 (31)37:21+7:1911:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Josefin MolanderÖppen motion 3 (31)37:34+7:3211:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Patrik GunnarssonÖppen motion 6 (8)45:048:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Staffan HaglindÖppen motion 9 (15)1:13:28+24:089:29

KOVZ

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Adrie Van OpstalH60 (12)48:50+5:1910:06

Lessebo OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elaine AugustssonD12 Kort (2)22:219:48
4Björn PalmH65 (13)57:59+6:2312:07
4Stig KarlssonH75 (18)47:58+7:4513:35
5Mona PalmD55 (6)53:09+9:2913:15
6Gerth SällströmH70 (14)55:22+7:3413:32
6Kurt BergstrandH75 (18)55:24+15:1115:41
9Emilia AugustssonU2 (16)24:49+9:3410:55
10Bo PeterssonH55 (10)1:05:03+24:4912:00
11Meja KarlssonU1 (11)25:38+11:4915:37
13Göran KarlssonH70 (14)1:22:29+34:4120:10
18Olivia KarlssonÖppen motion 3 (31)53:19+23:1716:36
19Marko TorkkeliÖppen motion 3 (31)53:31+23:2916:40
22Henrik SvenssonÖppen motion 7 (32)1:00:51+32:1119:19
22Emmie NordströmÖppen motion 3 (31)1:03:09+33:0719:40
24Ann Karolina KarlssonÖppen motion 3 (31)1:03:30+33:2819:46
Filipa LandeliusInskolning (17)fullföljt

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Rasmus ElmelidH21 (13)1:04:39+1:026:18
11Maria ElmelidD21 (13)59:48+11:358:40

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Johnny NimvikH50 (13)52:01+11:559:05
Tova HermodssonD18 (5)ej start

Markaryds FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Marita FilipssonD50 (5)51:52+6:2712:39
3Ann-Sofie BrinkD45 (6)51:53+8:2711:37

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anders MalmqvistH40 (7)1:32:07+40:0413:18

Nybro OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt AxelssonD75 (2)57:1018:05
1Anders BuhréH70 (14)47:4811:41
2Leif LindströmH70 (14)51:05+3:1712:29
4Molly WirefeldtU2 (16)22:04+6:499:43
7Marie-Louise KarlssonD65 (9)1:07:53+26:4119:57
8Karolina KarlssonÖppen motion 7 (32)38:58+10:1812:22
21Pahn GardhemÖppen motion 7 (32)59:15+30:3518:48
28Henrik PeterssonÖppen motion 7 (32)1:08:16+39:3621:40

OK Bävern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan SchagerlindÖppen motion 7 (32)35:57+7:1711:24

OK Gynge

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Carina GustafssonD45 (6)47:17+3:5110:36
3Ulla HåkanssonD70 (7)51:33+10:1216:00
4Per Arne EvaldssonH60 (12)52:16+8:4510:49
7Petra ErikssonÖppen motion 5 (12)1:12:55+22:1018:30
8Sverker ErikssonH55 (10)56:51+16:3710:29
9David HåkanssonÖppen motion 9 (15)1:06:53+17:338:38
11Hubert HugossonH75 (18)1:01:10+20:5717:19
14Jennifer SvenssonÖppen motion 3 (31)48:25+18:2315:04

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jakob FranssonH20 (6)1:03:20+2:587:51

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Fredrik JohanssonH18 (13)45:086:32

OK Norrvirdarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Nora AnderssonÖppen motion 5 (12)1:07:54+17:0917:14
6Edvin AnderssonH20 (6)1:09:06+8:448:34
9Elias AnderssonH18 (13)59:37+14:298:38
14Jonas AnderssonÖppen motion 8 (21)50:16+15:2511:16

OK Orion

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny HåkanssonD40 (5)44:298:57
1Elin AntonischkiD16 Kort (2)58:1314:57
1Lena SwartzD50 (5)45:2511:04
1Pontus PeterssonH21 (13)1:03:376:12
1Yuri OmelchenkoH45 (10)40:556:10
1Annica RosengrenÖppen motion 5 (12)50:4512:52
1Filip HåkanssonH14 (3)48:2611:43
1Kristian ClemmensenÖppen motion 3 (31)30:029:21
2Martina SundelinD16 Kort (2)1:33:44+35:3124:05
2Amelia SvenssonD12 Kort (2)33:17+10:5614:35
2Lisa SwartzD12 (9)31:59+1:3410:07
2Malin SvenssonD40 (5)48:59+4:309:51
2Niklas BrattÖppen motion 9 (15)49:42+0:226:25
2Johan SwartzÖppen motion 7 (32)30:46+2:069:46
2Linus JacobssonÖppen motion 2 (2)47:37+10:2915:01
3Anders HåkanssonH45 (10)47:16+6:217:08
3Anna-Karin JonssonD40 (5)50:22+5:5310:08
3Selma LeopoldD10 (6)22:16+6:3410:12
3Amanda SvenssonD14 (5)51:23+13:1013:00
3Leif SjögrenH75 (18)47:37+7:2413:29
3Axel BrattH12 (11)29:01+3:319:10
3Ola SvenssonH55 (10)49:09+8:559:04
3Lennart SohlinH60 (12)51:57+8:2610:45
3Ingemar AnderssonH70 (14)52:36+4:4812:51
4Olof SandgrenH21 (13)1:05:26+1:496:22
4Lars-Ola LarssonH45 (10)49:54+8:597:32
4Maja MånssonD10 (6)25:45+10:0311:48
4Ella BrattD14 (5)1:00:41+22:2815:21
4Karin ClemmensenÖppen motion 3 (31)33:57+3:5510:34
4Ola SamuelssonÖppen motion 6 (8)57:40+12:3610:30
5Alva EngströmD10 (6)32:26+16:4414:52
5Gunilla GustafssonD50 (5)56:52+11:2713:52
5Lennart AnderssonH65 (13)58:49+7:1312:18
5Hedda SvenssonD12 (9)41:25+11:0013:06
5Mats AnderssonÖppen motion 8 (21)39:33+4:428:52
6Nanna SundelinD10 (6)33:44+18:0215:28
6Cecilia BrattD21 (13)54:52+6:397:57
6Filip MyrénH10 (6)21:30+6:219:51
6Oskar LundqvistH21 (13)1:08:03+4:266:37
6Katarina SundelinD45 (6)1:45:44+1:02:1823:42
6Nils SwartzH12 (11)33:03+7:3310:27
7Mattias EngströmÖppen motion 8 (21)43:18+8:279:42
7Anders LeopoldÖppen motion 6 (8)1:14:17+29:1313:31
7Vilma EngströmD12 (9)44:45+14:2014:09
7Johan MyrénÖppen motion 9 (15)1:05:05+15:458:24
9Johan JacobssonH45 (10)1:05:37+24:429:54
9Rolf AnglertÖppen motion 5 (12)1:20:51+30:0620:31
9Anders NilssonH50 (13)1:00:57+20:5110:39
9Daniel GunnarssonH21 (13)1:17:31+13:547:33
9Jonas SvenssonÖppen motion 8 (21)44:33+9:429:59Ladda ner rutt i gpx-format
9Carl SpåhlH12 (11)1:25:07+59:3726:56
10Ingela AnderssonÖppen motion 7 (32)42:15+13:3513:24
10Tom OlaussonH21 (13)1:18:46+15:097:40
10Anders SundelinH45 (10)1:17:27+36:3211:41
10Hugo FlinkU2 (16)25:13+9:5811:06
11David ArvmyrenU2 (16)26:19+11:0411:35
11Mikael WahlbomH50 (13)1:03:05+22:5911:01
11Yngve MagnussonH70 (14)1:02:41+14:5315:19Ladda ner rutt i gpx-format
11Maria MånssonÖppen motion 8 (21)45:16+10:2510:08
12Frida EngströmÖppen motion 3 (31)43:27+13:2513:32
12Emilia HåkanssonU2 (16)26:39+11:2411:44
14Pi PerssonÖppen motion 7 (32)49:36+20:5615:44
15Erik LeopoldU2 (16)29:30+14:1512:59
17Jörn AntonischkiÖppen motion 7 (32)53:11+24:3116:53
17Annika MyrénÖppen motion 3 (31)53:06+23:0416:32
30Erik SundelinÖppen motion 3 (31)1:23:22+53:2025:58
Kasper JacobssonInskolning (17)fullföljt
Hugo KellermanInskolning (17)fullföljt
Olivia MyrénInskolning (17)fullföljt
Astrid KellermanÖppen motion 5 (12)ej godkänd
Jan SvenssonH50 (13)ej godkänd
Agnes BerlinD12 (9)ej start
Andreas JonssonH18 (13)ej start
Per-Ivan EngströmH55 (10)ej start
Magnus SagerH21 (13)ej start

OK Pan-Kristianstad

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Olivia NilssonD18 (5)45:01+2:499:21
5Joel SjöholmÖppen motion 6 (8)1:03:05+18:0111:29
6Dan SjöholmÖppen motion 6 (8)1:04:10+19:0611:41

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Charlotte ÖstlundÖppen motion 7 (32)45:16+16:3614:22

OK Skogsfalken

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena SöderbergD65 (9)41:1212:07
1Melissa MillbournÖppen motion 4 (3)52:4110:34
1Josefine AlbinssonD45 (6)43:269:44
2Yves GänssingerÖppen motion 4 (3)54:05+1:2410:51
2Ulf JungstrandH55 (10)42:06+1:527:46
3Daniel MillbournÖppen motion 9 (15)53:31+4:116:54
4Eric KjellvågU1 (11)16:34+2:4510:06
6Axel KjellvågU2 (16)23:17+8:0210:15
7Lina PerssonD21 (13)55:29+7:168:02
10Jolanta KolosinskaD21 (13)59:13+11:008:34
11Jim FredrikssonÖppen motion 3 (31)43:24+13:2213:31
12Lina SvenssonD21 (13)1:07:24+19:119:46
14Jens NordalÖppen motion 9 (15)1:14:33+25:139:37
19Sven Olle SöderbergÖppen motion 7 (32)56:57+28:1718:04
Zeb MillbournInskolning (17)fullföljt
Herman AlbinssonH14 (3)ej godkänd

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna MårtenssonD18 (5)42:128:46

OK Sorø

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gustav MollH16 (8)44:08+4:567:59

OK Storsjön

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Björn OlofssonH50 (13)46:39+6:338:09

OK Tisaren

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Johanna HenrikssonD20 (2)55:1011:25
1Josefin TjernlundD21 (13)48:136:59
2Lilian ForsgrenD21 (13)51:17+3:047:25
3Rebecka NylinD21 (13)51:50+3:377:30
4Lovisa PerssonD21 (13)52:37+4:247:37
5Ellinor TjernlundD21 (13)52:47+4:347:38
5Gustav HindérH21 (13)1:07:26+3:496:34
8Tomas HallménH21 (13)1:13:04+9:277:07
Daniel AttåsH21 (13)ej start
Anna HallménD18 (5)ej start
Filip JacobssonH20 (6)ej start

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Lars-Åke LarssonH75 (18)58:29+18:1616:34
31Monica LarssonÖppen motion 7 (32)1:13:33+44:5323:20

OK Trian

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Rune LundgrenH55 (10)54:30+14:1610:03

OK Tyringe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stellan MartinssonH60 (12)53:12+9:4111:00

OK Vilse 87

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Roger ThörnH60 (12)43:319:00
2Kerstin HenmyrD75 (2)59:49+2:3918:55
2Gunnel MånssonD65 (9)42:05+0:5312:22
2Elsa SvenssonD70 (7)48:30+7:0915:03
3Kerstin TjernlundD55 (6)50:10+6:3012:30
6Tore TjernlundH55 (10)54:59+14:4510:08
7Bo JohanssonH65 (13)1:01:47+10:1112:55
11Niklas ThörnH21 (13)1:18:59+15:227:41
Albin HåkanssonInskolning (17)fullföljt
Lars SvenssonH65 (13)ej start

OK Virdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Therese GustafssonÖppen motion 5 (12)1:11:24+20:3918:07
5Solbritt GustafssonD70 (7)1:11:22+30:0122:09

OK Älme

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan BjörckH12 (11)25:42+0:128:07
3Lars-Magnus BjörckÖppen motion 6 (8)56:39+11:3510:19
4Elin NeckénÖppen motion 7 (32)35:56+7:1611:24
6Stella KällÖppen motion 5 (12)1:11:28+20:4318:08
7Staffan KällÖppen motion 7 (32)37:12+8:3211:48
Jessica BjörckD40 (5)ej start

Ronneby OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Torgny LindströmÖppen motion 8 (21)34:517:48
1Birgitta OlssonD70 (7)41:2112:50
1Sarah LindströmD21 Kort (2)48:3510:03
1Emil RingH10 (6)15:096:56
1Roland KarlssonH75 (18)40:1311:23
1Peter WirenstedtH35 (2)1:27:2010:50
1Ann-Christin Nero ForsmanD55 (6)43:4010:53
2Ingrid E StrömD60 (3)47:43+1:5913:40
2Elin SaleskogD10 (6)21:44+6:029:58
2Karin LindqvistD21 Kort (2)59:06+10:3112:14
2Sussi JohnssonÖppen motion 5 (12)58:03+7:1814:44
3Olle SjösäterÖppen motion 7 (32)32:43+4:0310:23
3Olle SaleskogU1 (11)15:28+1:399:25
3Ingemar ErikssonH40 (7)56:54+4:518:13
4Gullevi SvenssonD70 (7)59:27+18:0618:27
4Lucas BökmanÖppen motion 8 (21)39:23+4:328:49
5Arvid ErikssonH10 (6)20:25+5:169:21
5Thomas JohannessonÖppen motion 9 (15)1:00:04+10:447:45
5Oskar ErikssonH12 (11)30:43+5:139:43
6Henrik JohannessonÖppen motion 9 (15)1:01:57+12:378:00
9Göran FolkessonH75 (18)58:26+18:1316:33
9Bengt AspvallH60 (12)54:32+11:0111:17
11Lars MartinssonH60 (12)1:05:31+22:0013:33
13Daniel PerssonÖppen motion 9 (15)1:14:00+24:409:33
13Peter SunnegårdhÖppen motion 8 (21)50:01+15:1011:12
15Ragnar OlssonH75 (18)1:19:17+39:0422:27
18Nina RingÖppen motion 7 (32)53:17+24:3716:54
20Agneta PeterssonÖppen motion 3 (31)56:28+26:2617:35
23LarsOwe StrömÖppen motion 7 (32)1:00:53+32:1319:19
Per EngqvistH70 (14)ej start
Christian HåkanssonH40 (7)ej start

Sjövalla FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Märta LjungbergD14 (5)38:22+0:099:42
10Lars LjungbergH50 (13)1:01:32+21:2610:45
11Edvin LjungbergH18 (13)1:03:48+18:409:14

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrik BerntssonÖppen motion 8 (21)35:20+0:297:55

SOK Viljan

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hans SvensonH65 (13)51:3610:47
4Roland NilssonH70 (14)53:31+5:4313:05
6Majvie AnnegårdD65 (9)1:02:34+21:2218:24
7Ulla NilssonD70 (7)1:39:17+57:5630:50
Karl-Evert AnnegårdH65 (13)ej godkänd

Stigmännen Karlshamns OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Owe NilssonH65 (13)53:13+1:3711:07
4Bigge BengtssonD65 (9)47:43+6:3114:02
5Ellen AnderssonD18 (5)52:36+10:2410:56
6Ann ÖhlinD55 (6)1:13:03+29:2318:13
7Bengt BergqvistH75 (18)56:17+16:0415:56
8Per-Ola MelanderÖppen motion 6 (8)1:31:32+46:2816:40
8Per NilssonH60 (12)53:14+9:4311:01
9Thommy BergmanH55 (10)58:03+17:4910:42
9Nils-Arne HåkanssonH65 (13)1:06:40+15:0413:56
11Lars-Gunnar BengtssonH65 (13)1:09:55+18:1914:37
11Jacob RosenfeldÖppen motion 5 (12)1:44:11+53:2626:26
12Thomas JohanssonH65 (13)1:23:24+31:4817:26
12Mats PeterssonÖppen motion 7 (32)44:36+15:5614:09
15Hasse AxelssonÖppen motion 7 (32)50:32+21:5216:02
16Birgitta NilssonÖppen motion 7 (32)50:52+22:1216:08
19Annika FrantzÖppen motion 8 (21)1:10:26+35:3515:47
20Stig NydahlÖppen motion 7 (32)56:58+28:1818:05
20Bengt-Göran FrantzÖppen motion 8 (21)1:10:39+35:4815:50
21Bo JanssonÖppen motion 8 (21)1:11:38+36:4716:03
24Inge ÅkessonÖppen motion 7 (32)1:01:25+32:4519:29
28Eivor NydahlÖppen motion 3 (31)1:13:52+43:5023:00
30Ingegerd ThorellÖppen motion 7 (32)1:12:50+44:1023:07

Søllerød OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alberte Kaae-NielsenD16 (4)42:499:36
3Rune ØstergaardH18 (13)50:23+5:157:18
4Mikkel Kaae-NielsenH20 (6)1:06:25+6:038:14
4Magnus OscarssonH50 (13)48:16+8:108:26
8Julius MolsenH18 (13)58:04+12:568:24

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Rickard DjerfH18 (13)ej godkänd

Tisvilde Hegn OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Malthe GaarsdalH20 (6)1:01:04+0:427:34
2Tim Falck WeberH50 (13)46:05+5:598:03
2Rasmus Krogh MadsenH16 (8)43:12+4:007:49
3Lasse Falck WeberH16 (8)43:52+4:407:56
4Celina BregensöeD16 (4)1:04:59+22:1014:34
4Mikkel Lyskjær JensenH18 (13)50:47+5:397:21
5Andreas Duc JørgensenH20 (6)1:08:59+8:378:33
5Lasse August HelwegH18 (13)52:23+7:157:35
5Jakob Schøier KovstedH16 (8)44:10+4:588:00

Torsås OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arne LindströmH17-20 Kort (1)1:01:5812:23
5Magnus OlssonH40 (7)1:06:10+14:079:33
7Jonas PerssonH45 (10)53:12+12:178:02
7Gustav OlssonH16 (8)46:32+7:208:25
8Stig KarlssonH75 (18)56:54+16:4116:07
9Simon FogelströmÖppen motion 3 (31)38:27+8:2511:58
13Maria JohanssonD21 (13)1:09:20+21:0710:02
32Harriet KarlssonÖppen motion 7 (32)1:24:04+55:2426:41
Sven PerssonH75 (18)ej godkänd
Hans GottfridssonH65 (13)ej start

Värend GN OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Siv EkelöfD70 (7)1:33:05+51:4428:54
8Rasmus SvenssonÖppen motion 8 (21)43:32+8:419:45
10Rebecca SvenssonÖppen motion 5 (12)1:24:27+33:4221:26
10Pär SvenssonÖppen motion 8 (21)45:01+10:1010:05
12Erling EkelöfH70 (14)1:10:57+23:0917:20
Göran ThourH75 (18)ej godkänd

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Jonna ForsD18 (5)48:48+6:3610:08

Växjö AIS

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Siv LarssonD60 (3)1:14:24+28:4021:19
5Nils KarlssonH70 (14)53:48+6:0013:09
8Sven-Olof LarssonH65 (13)1:01:57+10:2112:57
9Conny BerggrenÖppen motion 7 (32)39:55+11:1512:40
12Torgny JonssonH75 (18)1:05:16+25:0318:29
26Rosita KarlssonÖppen motion 3 (31)1:08:18+38:1621:16
27Mariann SvenssonÖppen motion 3 (31)1:08:43+38:4121:24
29Margareta WikströmÖppen motion 3 (31)1:22:19+52:1725:38

Växjö OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bente KällD60 (3)45:4413:06
1Simon RuneforsH20 (6)1:00:227:29
2Krister NilssonH65 (13)52:44+1:0811:01
3Britt-Mari KarlssonD65 (9)42:09+0:5712:23
4Eva EklundD55 (6)52:46+9:0613:09
5Werner TörnblomH75 (18)48:25+8:1213:42
6Emma FaxénÖppen motion 7 (32)37:07+8:2711:46
6Lars EklundH60 (12)53:06+9:3510:59
7Miranda NiklassonU1 (11)19:19+5:3011:46
7Jan KarlssonH55 (10)56:44+16:3010:28
8Martina NiklassonD12 (9)1:00:19+29:5419:05
8Lisa KumlinD65 (9)1:09:07+27:5520:19
8Olof NilssonÖppen motion 9 (15)1:06:11+16:518:33
9Ulla-Britt KarlssonD65 (9)1:19:00+37:4823:14
10Måns FaxénÖppen motion 9 (15)1:08:40+19:208:52
12Niklas KarlssonH21 (13)1:19:43+16:067:46
14Ingemar ErlandssonH70 (14)1:38:40+50:5224:07
14Gillis AlmH75 (18)1:07:51+27:3819:13
15Magnus PorleÖppen motion 9 (15)1:19:13+29:5310:14
17Helena LindénÖppen motion 8 (21)59:48+24:5713:24
18Johan NiklassonÖppen motion 8 (21)1:01:46+26:5513:50
23Ingrid NilssonÖppen motion 3 (31)1:03:27+33:2519:45
27Jan-Olof EngströmÖppen motion 7 (32)1:07:49+39:0921:31
31Anton FaxénÖppen motion 3 (31)1:30:16+1:00:1428:07
Petra RosénD40 (5)ej godkänd
Elin WallquistD21 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser