Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rosenholmslången

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rosenholmslången
Arrangörsorganisationer: FK Vittus / Karlskrona SOK / OK Dacke
Datum: söndag 17 april 2016

OK Orion

71 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jenny HåkanssonD40 (5)44:298:57
1Elin AntonischkiD16 Kort (2)58:1314:57
1Lena SwartzD50 (5)45:2511:04
1Pontus PeterssonH21 (13)1:03:376:12
1Yuri OmelchenkoH45 (10)40:556:10
1Annica RosengrenÖppen motion 5 (12)50:4512:52
1Filip HåkanssonH14 (3)48:2611:43
1Kristian ClemmensenÖppen motion 3 (31)30:029:21
2Martina SundelinD16 Kort (2)1:33:44+35:3124:05
2Amelia SvenssonD12 Kort (2)33:17+10:5614:35
2Lisa SwartzD12 (9)31:59+1:3410:07
2Malin SvenssonD40 (5)48:59+4:309:51
2Niklas BrattÖppen motion 9 (15)49:42+0:226:25
2Johan SwartzÖppen motion 7 (32)30:46+2:069:46
2Linus JacobssonÖppen motion 2 (2)47:37+10:2915:01
3Anders HåkanssonH45 (10)47:16+6:217:08
3Anna-Karin JonssonD40 (5)50:22+5:5310:08
3Selma LeopoldD10 (6)22:16+6:3410:12
3Amanda SvenssonD14 (5)51:23+13:1013:00
3Leif SjögrenH75 (18)47:37+7:2413:29
3Axel BrattH12 (11)29:01+3:319:10
3Ola SvenssonH55 (10)49:09+8:559:04
3Lennart SohlinH60 (12)51:57+8:2610:45
3Ingemar AnderssonH70 (14)52:36+4:4812:51
4Olof SandgrenH21 (13)1:05:26+1:496:22
4Lars-Ola LarssonH45 (10)49:54+8:597:32
4Maja MånssonD10 (6)25:45+10:0311:48
4Ella BrattD14 (5)1:00:41+22:2815:21
4Karin ClemmensenÖppen motion 3 (31)33:57+3:5510:34
4Ola SamuelssonÖppen motion 6 (8)57:40+12:3610:30
5Alva EngströmD10 (6)32:26+16:4414:52
5Gunilla GustafssonD50 (5)56:52+11:2713:52
5Lennart AnderssonH65 (13)58:49+7:1312:18
5Hedda SvenssonD12 (9)41:25+11:0013:06
5Mats AnderssonÖppen motion 8 (21)39:33+4:428:52
6Nanna SundelinD10 (6)33:44+18:0215:28
6Cecilia BrattD21 (13)54:52+6:397:57
6Filip MyrénH10 (6)21:30+6:219:51
6Oskar LundqvistH21 (13)1:08:03+4:266:37
6Katarina SundelinD45 (6)1:45:44+1:02:1823:42
6Nils SwartzH12 (11)33:03+7:3310:27
7Mattias EngströmÖppen motion 8 (21)43:18+8:279:42
7Anders LeopoldÖppen motion 6 (8)1:14:17+29:1313:31
7Vilma EngströmD12 (9)44:45+14:2014:09
7Johan MyrénÖppen motion 9 (15)1:05:05+15:458:24
9Johan JacobssonH45 (10)1:05:37+24:429:54
9Rolf AnglertÖppen motion 5 (12)1:20:51+30:0620:31
9Anders NilssonH50 (13)1:00:57+20:5110:39
9Daniel GunnarssonH21 (13)1:17:31+13:547:33
9Jonas SvenssonÖppen motion 8 (21)44:33+9:429:59Ladda ner rutt i gpx-format
9Carl SpåhlH12 (11)1:25:07+59:3726:56
10Ingela AnderssonÖppen motion 7 (32)42:15+13:3513:24
10Tom OlaussonH21 (13)1:18:46+15:097:40
10Anders SundelinH45 (10)1:17:27+36:3211:41
10Hugo FlinkU2 (16)25:13+9:5811:06
11David ArvmyrenU2 (16)26:19+11:0411:35
11Mikael WahlbomH50 (13)1:03:05+22:5911:01
11Yngve MagnussonH70 (14)1:02:41+14:5315:19Ladda ner rutt i gpx-format
11Maria MånssonÖppen motion 8 (21)45:16+10:2510:08
12Frida EngströmÖppen motion 3 (31)43:27+13:2513:32
12Emilia HåkanssonU2 (16)26:39+11:2411:44
14Pi PerssonÖppen motion 7 (32)49:36+20:5615:44
15Erik LeopoldU2 (16)29:30+14:1512:59
17Jörn AntonischkiÖppen motion 7 (32)53:11+24:3116:53
17Annika MyrénÖppen motion 3 (31)53:06+23:0416:32
30Erik SundelinÖppen motion 3 (31)1:23:22+53:2025:58
Kasper JacobssonInskolning (17)fullföljt
Hugo KellermanInskolning (17)fullföljt
Olivia MyrénInskolning (17)fullföljt
Astrid KellermanÖppen motion 5 (12)ej godkänd
Jan SvenssonH50 (13)ej godkänd
Agnes BerlinD12 (9)ej start
Andreas JonssonH18 (13)ej start
Per-Ivan EngströmH55 (10)ej start
Magnus SagerH21 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser