Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Östergötland
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: onsdag 1 juni 2016

D21

2 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK13:205:33 Ladda ner rutt i gpx-format
2Susen LöschÄrla IF13:34+0:145:39
3Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK13:46+0:265:44
4Anna WehlinSkogspojkarnas OK13:53+0:335:47
5Kajsa HammarströmLinköpings OK14:52+1:326:11
6Nicole ScaletLinköpings OK14:56+1:366:13
7Therese KlintbergLinköpings OK15:05+1:456:17
8Britta NorénBoxholm-Mjölby OL15:10+1:506:19
9Fanny AsketunOK Roxen15:21+2:016:23
10Ida DalhammerOK Roxen15:24+2:046:25
11Linnéa ClaesdotterOK Denseln15:27+2:076:26
12Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna15:36+2:166:30
13Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK16:02+2:426:40
14Maria ElmelidLinköpings OK16:19+2:596:47
15Eva GöhlFinspångs SOK16:20+3:006:48
16Lovisa LjungOK Njudung16:36+3:166:55
17Julia DavidssonÄrla IF16:56+3:367:03
18Jenny SandhOK Roxen17:02+3:427:05
19Julia Modig TjärnströmLinköpings OK17:36+4:167:20
20Frida BergstrandMotala AIF OL26:38+13:1811:05
Anna-Stina PåledalOK Roxenej godkänd
Karolina FalkOK Roxenej start
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start
Susanna ForsellMotala AIF OLej start
Elin GunnarssonLinköpings OKej start
Elin SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start
Jenny BjörkOK Denselnej start

H21

2 950 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pavlo UshkvarokOK Denseln13:374:36
2Algirdas BartkeviciusOK Denseln13:39+0:024:37
3Per CarlborgLinköpings OK14:06+0:294:46
4Emil KaleredOK Denseln14:08+0:314:47
5Mathias HallménOK Denseln14:09+0:324:47
6Erik MartinssonLinköpings OK14:26+0:494:53
7Rasmus ElmelidLinköpings OK14:32+0:554:55
8Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad14:34+0:574:56
9Fredrik JohanssonLinköpings OK14:51+1:145:02
10Jonas LundgrenLinköpings OK15:10+1:335:08
11Peter AronssonLinköpings OK15:17+1:405:10
12Erik FernlundSäterbygdens OK15:19+1:425:11
13Niklas OlssonLinköpings OK15:40+2:035:18
14Henrik TostebergLinköpings OK16:18+2:415:31
15Maxime BonneauLinköpings OK16:41+3:045:39
16Jonas AxénMotala AIF OL16:59+3:225:45
17Klas JohanssonOK Kolmården17:01+3:245:46
17Björn CarlsonOK Roxen17:01+3:245:46
19Mattias JacobssonMalmö OK18:42+5:056:20
20Erik BacktemanLinköpings OK20:01+6:246:47
21Per ÖstlundOK Roxen20:25+6:486:55
22Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL27:23+13:469:16
Per BrolundOK Denselnej godkänd
Oskar PeterssonFinspångs SOKej start
Hans BrolundOK Denselnej start
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start

H20

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil TellsénOK Roxen12:405:16
2Sven EngströmLinköpings OK12:58+0:185:24
3Adam TellsénOK Roxen13:30+0:505:37
Johan StenströmLinköpings OKej start

D18

1 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara LjunggrenLinköpings OK12:546:51
2Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL14:33+1:397:44
3Tilda MarmelidOK Roxen15:02+2:087:59
4Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb18:28+5:349:49
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd
Lisa BerggrenOK Kolmårdenej start

H18

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln11:194:42
2Johan WehlinSkogspojkarnas OK13:35+2:165:39
3Hugo EkingeOK Motala13:43+2:245:42
4Hugo DalhammerOK Roxen13:55+2:365:47
5Pontus LindblomOK Roxen14:01+2:425:50
6Joel KarnehedOK Roxen14:33+3:146:03
7Joel SjödinOK Kolmården14:37+3:186:05
8Axel KullbergLinköpings OK16:02+4:436:40
9Eric JehrlanderGOIF Tjalve16:45+5:266:58
10Josef JohanssonOK Kolmården17:18+5:597:12
11Filip LandellStjärnorps SK22:06+10:479:12

D16

1 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen10:255:36
2Tove EkströmLinköpings OK11:43+1:186:17
3Linnea HanssonOK Roxen12:00+1:356:27
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb12:17+1:526:36
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK12:33+2:086:44
6Anna JohnssonSkogspojkarnas OK12:41+2:166:49
7Frida SahlmanLinköpings OK13:10+2:457:04
8Sofia MagnussonLinköpings OK13:11+2:467:05
9Lina KromnérSkogspojkarnas OK14:23+3:587:43
10Malva EvebornOK Roxen15:42+5:178:26
11Linnéa SjödinOK Kolmården30:55+20:3016:37

H16

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK11:315:16
2Leo JohanssonOK Kolmården11:49+0:185:25
3Arvid WesterbergOK Kolmården11:59+0:285:29
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:03+0:325:31
5Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb12:52+1:215:54
6Olof LjunggrenLinköpings OK12:57+1:265:56
7Joel ErnstssonFinspångs SOK13:41+2:106:16
8Gunnar EngströmLinköpings OK13:53+2:226:22
9Josef HelanderOK Roxen14:08+2:376:28
Jonathan JylltorpLinköpings OKej start

D14

1 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården9:555:21
2Ebba KleinBjörkfors GOIF10:39+0:445:45
3Hanna KromnérSkogspojkarnas OK11:00+1:055:56
4Elvira KarnehedOK Roxen11:07+1:126:00
5Kristin HerberthsonLinköpings OK11:16+1:216:05
6Sara WänströmFinspångs SOK11:20+1:256:07
7Alice MarmelidOK Roxen11:37+1:426:16
8Linnea LundOK Kolmården11:38+1:436:17
9Jensine SvenssonFinspångs SOK12:02+2:076:30
10Elin KjellmanLinköpings OK12:10+2:156:34
11Fanny ÖstlundOK Kolmården12:19+2:246:39
12Linn AldénOK Roxen12:28+2:336:44
13Hanna LundgrenLinköpings OK12:32+2:376:46
14Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:52+2:576:57
15Hanna RothLinköpings OK13:04+3:097:03
16Moa HjortOK Roxen13:38+3:437:22
17Emmy LindgrenLinköpings OK14:30+4:357:50
18Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF16:01+6:068:39
19Ellen EkingeOK Motala18:42+8:4710:06
20Johanna TörnqvistMotala AIF OL21:50+11:5511:48
21Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL22:52+12:5712:21
Märta KämmerlingOK Motalaej start

H14

1 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JohanssonOK Kolmården9:144:59
2Alfons PetersonOK Denseln9:25+0:115:05
3Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb9:38+0:245:12
4Måns BjörnskiöldOK Roxen10:36+1:225:43
5Valter FredrikssonGOIF Tjalve10:58+1:445:55
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:06+1:526:00
7Olof EkmanFinspångs SOK11:22+2:086:08
8Erik JohnssonOK Kolmården11:23+2:096:09
9Albin EronnLinköpings OK12:09+2:556:34
10Adrian SiiraOK Motala12:23+3:096:41
11Oliver HöögOK Motala12:31+3:176:45
12Simon KarlssonOK Motala12:52+3:386:57
13Edvin WalterssonOK Roxen15:47+6:338:31
14Erik BlomgrenMotala AIF OL24:50+15:3613:25
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start

D12

1 560 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården9:416:12
2Alice JohanssonFinspångs SOK11:00+1:197:03
3Annie LundOK Kolmården11:36+1:557:26
4Evelin GummessonFinspångs SOK12:22+2:417:55
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK13:05+3:248:23
6Sigrid LjunggrenLinköpings OK13:48+4:078:50
7Linda SvenssonFinspångs SOK15:35+5:549:59
8Ida HjortOK Roxen16:14+6:3310:24
9Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK16:40+6:5910:41
10Elvira LarssonMotala AIF OL17:40+7:5911:19
11Johanna LinellFinspångs SOK19:16+9:3512:21
12Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb20:05+10:2412:52
13Sofie EttlingSkogspojkarnas OK21:48+12:0713:58
14Sofie HelanderOK Roxen23:42+14:0115:11
15Johanna JosefssonOK Roxen24:38+14:5715:47
16Klara HaraldssonMotala AIF OL25:31+15:5016:21
17Fanny WalterssonOK Roxen29:08+19:2718:40
18Sabina SiiraOK Motala31:28+21:4720:10
19Jools DanielssonMotala AIF OL38:31+28:5024:41
Ida ErnstssonFinspångs SOKej godkänd
Julia ÅttingLinköpings OKej start
Milla StrömquistMotala AIF OLej start

H12

1 560 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis PetersonOK Denseln9:185:57
2Hugo PerssonOK Denseln10:17+0:596:35
3Jacob PåledalOK Roxen10:37+1:196:48
4William SvartlingOK Motala10:48+1:306:55
5Johan ÅrbrinkLinköpings OK10:59+1:417:02
6Samuel KleinBjörkfors GOIF11:10+1:527:09
7Albin KjellbergBjörkfors GOIF12:08+2:507:46
8Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF12:44+3:268:09
9Elmer WaldfeltFinspångs SOK13:14+3:568:28
10Edvin AhlFinspångs SOK13:58+4:408:57
11Vilgot KämpeOK Denseln14:44+5:269:26
12Pontus ÖstemarFinspångs SOK15:29+6:119:55
13Mattias JosefssonOK Roxen16:05+6:4710:18
14Rasmus VibergOK Roxen17:54+8:3611:28
15Lucas PilemalmMotala AIF OL19:52+10:3412:44
16Rasmus PåledalOK Roxen20:04+10:4612:51
17Arvid RothLinköpings OK20:39+11:2113:14
18Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb20:51+11:3313:21
19August EkingeOK Motala21:03+11:4513:29
20Karl BlomgrenMotala AIF OL26:04+16:4616:42
21Oliver HaleniusMotala AIF OL29:40+20:2219:01
22Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb30:18+21:0019:25
23Marcus PetterssonOK Roxen40:44+31:2626:06
Tim MartinssonOK Motalaej godkänd
Rasmus KarlssonOK Denselnej godkänd
Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Rikard HellgrenFinspångs SOKej godkänd

D10

1 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EvebornOK Roxen11:288:53
2Moa PihlströmOK Roxen11:56+0:289:15
3Moa GöhlFinspångs SOK13:12+1:4410:13
4Nora KleinBjörkfors GOIF14:48+3:2011:28
5Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL15:21+3:5311:53
6Maja ForsMotala AIF OL33:58+22:3026:19
7Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb35:29+24:0127:30
8Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK37:54+26:2629:22

H10

1 290 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ÅttingLinköpings OK8:186:26
2Hugo BraamOK Denseln8:58+0:406:57
3Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL9:08+0:507:04
4Theo ÅrbrinkLinköpings OK9:30+1:127:21
5Filip HöögOK Motala9:37+1:197:27
6Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK11:21+3:038:47
7Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK12:22+4:049:35
8Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK12:51+4:339:57
9Wilmer KämpeOK Denseln13:24+5:0610:23
10Melker WaldfeltFinspångs SOK14:45+6:2711:26
11Lucas BerggrenLinköpings OK15:02+6:4411:39
12Vincent DahmGOIF Tjalve16:19+8:0112:38
13Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK16:54+8:3613:06
14Martin PilemalmMotala AIF OL17:36+9:1813:38
15Filip FlisMotala AIF OL19:20+11:0214:59
16Alfred LarssonMotala AIF OL23:50+15:3218:28
17Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK25:32+17:1419:47
18Leon MustapicMotala AIF OL30:48+22:3023:52
19Per LindahlTjällmo-Godegårds OK32:45+24:2725:23
20Noah KorallMotala AIF OL33:50+25:3226:13
Adrian SandellOK Roxenej start

D35

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL15:207:02
2Linda NyströmOK Roxen22:09+6:4910:09
2Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL22:09+6:4910:09

H35

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SandhOK Roxen12:215:08
2Jonas SchedinLinköpings OK12:50+0:295:20
3Fredrik LindströmLinköpings OK12:52+0:315:21
4Jonas BraamOK Denseln14:13+1:525:55
5Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb14:32+2:116:03
6Markus JohanssonLinköpings OK15:52+3:316:36
7Patrik ArlidStjärnorps SK18:07+5:467:32
8Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF20:19+7:588:27
9KRISTER JOAKIM KjellbergBjörkfors GOIF24:58+12:3710:24

D40

2 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln13:066:00
2Susanne AldénOK Roxen14:08+1:026:28
3Liselott EricsonLinköpings OK16:50+3:447:43
4Susanne KarlssonOK Denseln17:20+4:147:57
5Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL17:42+4:368:07
6Anna-Karin SalovaaraOK Roxen18:22+5:168:25
7Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL18:37+5:318:32
8Marie WalterssonOK Roxen22:37+9:3110:22
Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIFej godkänd

H40

2 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen11:015:08
2Per MagnussonLinköpings OK11:06+0:055:11
3Bertil EronnLinköpings OK11:14+0:135:14
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK11:42+0:415:28
5Stefan NyströmOK Roxen11:48+0:475:30
6Christian EnbergLinköpings OK11:49+0:485:31
7Anders KnutssonLinköpings OK11:51+0:505:32
7Henrik PetersonOK Denseln11:51+0:505:32
9Christer CasselsjöOK Kolmården12:22+1:215:46
10Örjan SandellOK Roxen12:39+1:385:54
11Ulrik KarlssonMotala AIF OL12:53+1:526:01
12Martin LindforsBjörkfors GOIF13:05+2:046:06
13Mattias NilssonBjörkfors GOIF13:06+2:056:07
14Jesper WaldfeltFinspångs SOK13:08+2:076:08
15Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb13:18+2:176:12
16Leif LindgrenLinköpings OK13:24+2:236:15
17Matz HöögOK Motala14:08+3:076:36
18Markus KleinBjörkfors GOIF19:00+7:598:52
19Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OL27:46+16:4512:58
Kristian NylanderMotala AIF OLej start

D45

2 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK13:466:18
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL14:04+0:186:27
3Kristina LjunggrenLinköpings OK15:06+1:206:55
4Jenny RöjgårdOK Kolmården16:04+2:187:22
5Maria LillieströmOK Roxen16:14+2:287:26
6Lena LindmanFinspångs SOK17:15+3:297:54
7Pernilla HörwingOK Roxen17:37+3:518:04
8Monika HjellströmGränna-Bygdens OK21:44+7:589:58
9Helena HolmOK Roxen22:04+8:1810:07
10Annica KarlssonGOIF Tjalve29:04+15:1813:19
Karin OlofssonLinköpings OKej godkänd
Inger GuståsLinköpings OKej start
Åsa DetterfeltLinköpings OKej start
Liselott RothLinköpings OKej start

H45

2 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala9:274:24
2Stefan KarlssonOK Denseln10:27+1:004:52
3Peter LundOK Kolmården10:40+1:134:59
4Per KempeOK Denseln11:05+1:385:10
5Anders LillieströmOK Roxen11:08+1:415:12
6Henrik MarmelidOK Roxen11:09+1:425:12
6Erik HelanderOK Roxen11:09+1:425:12
8Åke LjunggrenLinköpings OK11:12+1:455:14
9Olle LindmanFinspångs SOK11:15+1:485:15
10Patrik MartinssonOK Motala11:18+1:515:16
11Henrik PetterssonOK Roxen11:32+2:055:23
12Erik ErnstssonFinspångs SOK11:40+2:135:27
13Per JohanssonMotala AIF OL11:58+2:315:35
14Henrik LjungemyrOK Kolmården12:45+3:185:57
15Johan WänströmFinspångs SOK12:56+3:296:02
16Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve13:18+3:516:12
17Joakim FornanderOK Roxen13:24+3:576:15
18Fredrik JönssonMotala AIF OL14:10+4:436:37
19Patrik EvebornOK Roxen14:11+4:446:37
20Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL14:14+4:476:39
21Anders EkingeOK Motala14:33+5:066:47
22Thomas JohanssonOK Kolmården14:51+5:246:56
23Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF15:02+5:357:01
24Patric HaleniusMotala AIF OL15:40+6:137:19
25Johan DahmGOIF Tjalve16:34+7:077:44
26Anders MalmqvistMotala AIF OL16:58+7:317:55
Magnus SahlmanLinköpings OKej godkänd
Johan FridströmFinspångs SOKej godkänd

D50

1 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK12:436:50
2Anna Sofie BarkLinköpings OK12:50+0:076:53
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL14:01+1:187:32
4Pia VångellLinköpings OK14:05+1:227:34
5Anna KullbergLinköpings OK14:45+2:027:55
6Gitte EngströmLinköpings OK14:47+2:047:56
7Carina KaleredOK Denseln15:05+2:228:06
8Sofia SvedevallOK Roxen15:32+2:498:21
9Lena StrömbäckLinköpings OK15:52+3:098:31
10Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL18:30+5:479:56

H50

1 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan TellsénOK Roxen10:145:26
2Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF10:55+0:415:48
3Johan ÅttingLinköpings OK11:30+1:166:07
4Anders DalhammerOK Roxen11:54+1:406:19
5Pedro LundqvistLinköpings OK12:13+1:596:29
6Dag JehrlanderGOIF Tjalve12:35+2:216:41
7Johan MalmOK Kolmården12:41+2:276:44
8Jörgen SköldLinköpings OK12:42+2:286:45
9Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK13:30+3:167:10
10Sören BremerBoxholm-Mjölby OL13:47+3:337:19
11Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL13:55+3:417:24
12Jonas DetterfeltLinköpings OK13:56+3:427:24
13Christer BroströmOK Denseln13:57+3:437:25
14Peter LindebringOK Denseln16:47+6:338:55
15Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL24:06+13:5212:49
Petter LandellStjärnorps SKej start
Bo SvedevallOK Roxenej start

D55

1 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli BerggrenOK Denseln12:076:30
2Karin BacktemanLinköpings OK12:27+0:206:41
3Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL16:48+4:419:01
4Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL17:23+5:169:20
5Ingrid RoosMotala AIF OL19:49+7:4210:39

H55

1 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth SvenssonFinspångs SOK11:466:15
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL12:06+0:206:26
3Arne KlintbergEksjö SOK12:07+0:216:26
4Bengt SchwartzOK Kolmården12:32+0:466:40
5Jonas KarlssonOK Tylöskog13:18+1:327:04
6Thomas SvenssonMotala AIF OL13:35+1:497:13
7Bo GustafssonOK Tylöskog13:39+1:537:15
8Christer FranssonMotala AIF OL14:06+2:207:30
9Mats RosanderFinspångs SOK14:47+3:017:51
10Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL16:22+4:368:42
11Mats KarlssonGOIF Tjalve19:55+8:0910:35

D60

1 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergGOIF Tjalve15:518:23
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb17:11+1:209:05
3Barbro ÖstlundOK Roxen17:38+1:479:19
4Marie SvernestamLinköpings OK22:15+6:2411:46
5Inger EkmanOK Roxen23:25+7:3412:23
6Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL23:35+7:4412:28
Lena JohanssonSkogspojkarnas OKej godkänd

H60

1 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK11:266:02
2Lenn AronssonLinköpings OK12:32+1:066:37
3Pär ForsströmStjärnorps SK13:09+1:436:57
4Karl MollénOK Denseln13:47+2:217:17
5Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF13:48+2:227:18
6Leif EfraimssonMotala AIF OL14:24+2:587:37
7Göran BlombergGOIF Tjalve14:58+3:327:55
8Björn TholénStjärnorps SK16:00+4:348:27
9Torgny JohanssonBjörkfors GOIF16:04+4:388:30
10Lennart SvernestamLinköpings OK16:28+5:028:42
11Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL17:01+5:359:00
12Bengt ÖstlundOK Roxen18:44+7:189:54
13Per-Ove EkmanOK Roxen20:06+8:4010:38
Kjell ErikssonStjärnorps SKej start

D65

1 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården12:317:09
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF17:13+4:429:50
3Stina KorallMotala AIF OL20:44+8:1311:50

H65

1 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer JohanssonOK Motala14:127:30
2Rune RingsgårdOK Roxen14:23+0:117:36
3Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL14:40+0:287:45
4Tord FranssonMotala AIF OL15:15+1:038:04
5Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL16:39+2:278:48
6Peter JakobssonLinköpings OK16:48+2:368:53
Anders HedinMotala AIF OLej godkänd
Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubbej start

D70

1 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK18:1910:28
2Carina LindmanFinspångs SOK20:06+1:4711:29
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL20:07+1:4811:29
4Britt PetterssonOK Roxen21:11+2:5212:06
Sonja HanssonGOIF Tjalveej godkänd
Lotta GranholmLinköpings OKej godkänd

H70

1 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerry MartinssonOK Motala13:357:45
2Gunnar HejdenbergMotala AIF OL13:40+0:057:48
3Gunnar CarlsonOK Roxen14:06+0:318:03
4Kjell HolmströmBjörkfors GOIF14:13+0:388:07
5Stig JonssonBjörkfors GOIF14:25+0:508:14
6Lars PerssonFinspångs SOK14:53+1:188:30
7Ulf WaldenfjordLinköpings OK15:03+1:288:36
8Nils SjödinGOIF Tjalve15:36+2:018:54
9Lennart PetterssonBjörkfors GOIF17:51+4:1610:12
10Uno BergOK Motala21:33+7:5812:18
Roland AlsénOK Roxenej start

D75

1 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK21:2714:23
2Ingrid JigerströmOK Roxen27:12+5:4518:15
3Gudrun ThigerLinköpings AIK29:50+8:2320:01

H75

1 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt KarlssonLinköpings AIK16:2310:59
2Göran HektorLinköpings OK16:56+0:3311:21
3Gösta LindmanFinspångs SOK16:57+0:3411:22
4Gunnar BrystHjobygdens OK17:50+1:2711:58
5Stig BengtssonMotala AIF OL22:52+6:2915:20
6Ellert ThunholmOK Roxen23:37+7:1415:51
7Evert ElgefjordOK Kolmården32:18+15:5521:40

H80

1 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen18:5912:44
2Rune FritzLinköpings OK22:05+3:0614:49
3Ole TveteLinköpings AIK31:41+12:4221:15
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd
Rubert EngblomLinköpings AIKej start

Inskolning

840 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav AktnerTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Gerda ArlidStjärnorps SKfullföljt
Arvid ForsMotala AIF OLfullföljt
Olivia GillTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Alina HaleniusMotala AIF OLfullföljt
Felix HellqvistTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Alice HermanssonMotala AIF OLfullföljt
Axel KiermanTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Disa KorallMotala AIF OLfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Fridolf LarssonMotala AIF OLfullföljt
Julie LindbladLinköpings OKfullföljt
Tuva LindstedtMotala AIF OLfullföljt
Emma PilemalmMotala AIF OLfullföljt
Malva StrömquistMotala AIF OLfullföljt
Viggo SunessonTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Emil TräffNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLej godkänd
Märta HaraldssonMotala AIF OLej start

U1

930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LarssonFinspångs SOK10:1110:56
2Sandrine LindbladLinköpings OK10:20+0:0911:06
3Tristan NockmarBoxholm-Mjölby OL11:06+0:5511:56
4Ella JohanssonFinspångs SOK12:26+2:1513:22
5Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OK14:51+4:4015:58
6Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL15:52+5:4117:03
7Hugo RylanderFinspångs SOK24:40+14:2926:31
8Hilda BrantvallOK Denseln28:35+18:2430:44
Märta HaraldssonMotala AIF OLej godkänd
Hannes PetersonOK Denselnej start

U2

1 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL12:419:49
2Emil ÖstemarFinspångs SOK14:15+1:3411:02
3Vilma AktnerTjällmo-Godegårds OK18:44+6:0314:31
4Ebbe ArlidStjärnorps SK20:30+7:4915:53
5Carl-Johan FurhoffTjällmo-Godegårds OK22:15+9:3417:14
6Cornelia LarssonFinspångs SOK28:08+15:2721:48
7Emma EngströmFinspångs SOK28:14+15:3321:53
8Molly SederströmMotala AIF OL30:43+18:0223:48
9Linn MagnussonMotala AIF OL30:44+18:0323:49
10Jacob LindholmBoxholm-Mjölby OL33:42+21:0126:07

Öppen motion 1

930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LindbladLinköpings OK5:566:22

Öppen motion 7

1 860 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas PerssonOK Denseln12:016:27
2Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK12:20+0:196:37
3Fredrik JohanssonStjärnorps SK12:28+0:276:42
4Emma BacktemanOK Denseln12:36+0:356:46
5Madeleine FrickFjöla runners14:17+2:167:40
6Dan JosefssonOK Roxen14:19+2:187:41
6Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL14:19+2:187:41
8Emma BerggrenLinköpings OK14:54+2:538:00
9Malin PerssonOK Denseln15:59+3:588:35
10Siri OlssonStjärnorps SK18:21+6:209:51
11Louise DalhammerOK Roxen21:39+9:3811:38
12Centh PåledalSträngnäs-Malmby OL21:49+9:4811:43
13Jannika JosefssonOK Roxen21:55+9:5411:46
14Inger FlisMotala AIF OL24:31+12:3013:10
15Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL25:16+13:1513:35
16Anna-Lena KarlssonLinköpings OK28:38+16:3715:23
17Anton FlisMotala AIF OL31:50+19:4917:06
Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Joakim WalterssonOK Roxenej godkänd

Öppen motion 8

2 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SundgrenLånghundra IF12:145:05
2Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF13:42+1:285:42
3Johan AllardLinköpings OK15:00+2:466:15
4Johan PerssonHagaby GoIF Örebro15:10+2:566:19
5Olle HanssonOK Roxen15:15+3:016:21
6Björn MorénLinköpings OK15:27+3:136:26
7Per GuståsLinköpings OK15:31+3:176:27
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK15:45+3:316:33
9Anders JohanssonFinspångs SOK16:29+4:156:52
10Jan HylandStjärnorps SK17:06+4:527:07
11Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb17:07+4:537:07
12Jonas RothLinköpings OK17:30+5:167:17
13magnus GrenegårdKlubblös17:49+5:357:25
14Frida KarlssonLinköpings OK18:28+6:147:41
14Josefina BäckOK Raseborg18:28+6:147:41
16Josefin AronssonOK Tisaren18:32+6:187:43
17Joakim GustafssonFinspångs SOK19:07+6:537:57
18Josefina BerntssonLinköpings OK20:07+7:538:22
19Hans ArkestenTjällmo-Godegårds OK20:30+8:168:32
20Stina BacklundOckelbo OK21:30+9:168:57
21Anneli VesterbergKlubblös23:08+10:549:38
22Per JonssonKlubblös24:25+12:1110:10
23Åsa WidarssonKlubblös25:22+13:0810:34
24Malin AxFinspångs SOK26:00+13:4610:50
25Magnus AnderssonOK Denseln35:43+23:2914:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser