Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Haningenatten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Haningenatten
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: fredag 21 oktober 2016

D21

4 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia DavidssonÄrla IF55:1411:51
2Sara JonassonCentrum OK1:25:22+30:0818:19
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej godkänd

H21

5 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonÄrla IF39:397:15
2Kalle BergmanOK Ravinen40:22+0:437:23
3Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF42:47+3:087:50
4Magnus BjörkOK Rodhen48:31+8:528:53
5Ken PeetersGöteborg-Majorna OK49:42+10:039:06
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK50:15+10:369:12
7Martin JanssonOK Rodhen53:40+14:019:49
8Johan LindqvistTäby OK54:09+14:309:55
9Halvor Eid NielsenÄrla IF54:22+14:439:57
10Andrew QuinIFK Lidingö SOK54:37+14:5810:00
11Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF56:04+16:2510:16
12Tomas HolmbergOK Södertörn1:05:51+26:1212:03
13Henrik LundgrenCentrum OK1:18:13+38:3414:19
14Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:18:55+39:1614:27
Elias TidevallSkogsluffarnas OKutgått
Hugo FlordalSnättringe SKutgått

D18

3 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK48:0712:51

H18

4 660 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes SvahnOK Ravinen42:169:04
2Oskar ForsbergTullinge SK52:10+9:5411:11
3Kasper FranssonOK Ravinen52:29+10:1311:15
4Emil GrehnOK Rodhen56:15+13:5912:04

D16

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H16

3 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Isak GeliusSnättringe SKej start
Carl TiemerSundbybergs IKej start

D35

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Liv SperlingHaninge SOKutgått

D45

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonia PerssonHaninge SOK1:38:0624:16
Karin TidevallSkogsluffarnas OKutgått

H45

3 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Juha LoenbergSkarpnäcks OL40:1210:44
2Mattias SkepplingOK Södertörn1:01:54+21:4216:33
3Anders BerkelundVäsby OK1:09:07+28:5518:28
Olle SjöforsOK Älmeutgått
Fredrik ÅslundKatrineholms OKej start

D50

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK1:11:2317:40
2Katarina RingelsOK Klemmingen1:16:15+4:5218:52
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:17:04+5:4119:04

H50

4 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar LangsSkarpnäcks OL43:2610:43
2Jörgen EkmanTäby OK47:54+4:2811:49
3Janne NilssonCentrum OK55:44+12:1813:45
Jonas NylundCentrum OKej start
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej start
Kalle PerssonOK Österåkerej start
Anders BengtssonSundbybergs IKej start

H55

4 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RegerSöders-Tyresö55:3113:42
2Björn SalomonssonSnättringe SK55:39+0:0813:44
3Roger TinglöfVäsby OK59:48+4:1714:45
Tapani MattusIFK Lidingö SOKutgått
Johan KarlssonNorbergs OKutgått
Lars HagrotTäby OKej start

H60

4 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GottfridssonNorbergs OK55:5413:18
2Roland WareniusAvesta OK57:00+1:0613:34
3Hans Andersson StrinningAttunda OK1:06:57+11:0315:56
4Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:17:59+22:0518:34
5Torbjörn BergmanSnättringe SK1:19:01+23:0718:48
6Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:32:54+37:0022:07
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLutgått
Lars ForsstedtSöders-Tyresöutgått

D65

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamJärfälla OK30:5014:20
Helena KorhonenHaninge SOKej start
Ulla GummesonVäsby OKej start

D70

2 150 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

H70

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John ÖstlundSundbybergs IK1:18:5218:46
2Lars JonassonJärfälla OK1:25:31+6:3920:21
3Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:27:07+8:1520:44
4Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:45:28+26:3625:06
5Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:53:11+34:1926:56
6Sten BergstrandSkogsluffarnas OK2:31:08+1:12:1635:59
Torbjörn TirénHellas Orienteringej godkänd
Erik KardellNjurunda OKutgått
Sverre JonssonOK Ravinenutgått
Bo NorbäckTullinge SKutgått
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöej start

H80

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf EskilssonOK Södertörn46:4822:43

Öppen motion 3

2 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:467:45
2Maria AhlbergNorbergs OK36:00+19:1416:40
3Kristina TinglöfDegerfors OK36:02+19:1616:40
4Elin SteenGustavsbergs OK36:58+20:1217:06
5Håkan SteenGustavsbergs OK37:00+20:1417:07
6Aija SadurskisCentrum OK39:53+23:0718:27
7Agnes EkstrandVästerbergslagens OL44:54+28:0820:47
8Heidi BjerkhaugOK Ravinen55:35+38:4925:43

Öppen motion 5

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per SundbergSkarpnäcks OL55:1917:27
2Anders RyrmanCentrum OK1:03:01+7:4219:52
3Magnus HagfjärdSöders-Tyresö1:07:13+11:5421:12

Öppen motion 7

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell BengtssonKlubblös29:2813:42
2Kurt NensénOK Måsen38:50+9:2218:03

Öppen motion 9

5 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas WansölinOK Ravinen1:01:3611:14
2Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL1:06:08+4:3212:04
3Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:14:35+12:5913:36
4Per LembreJärla Orientering1:18:28+16:5214:19
5Torbjörn ThorsénOK Ravinen1:19:32+17:5614:30
6Michael HallgrenÄrla IF1:25:45+24:0915:38
7Ville BexanderGustavsbergs OK1:29:30+27:5416:19
8Johan HörnfeldtOK Ravinen1:41:34+39:5818:32
Lars ForsbergOK Ravinenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser