Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretshelg, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretshelg, långdistans
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: söndag 22 mars 2015

Bana 1

8 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BrolundOK Denseln59:066:52
2Mårten MartinssonDegerfors OK1:05:15+6:097:35
3Hans BrolundOK Denseln1:06:49+7:437:46
4Per FredbergKristinehamns OK1:06:59+7:537:47
5Håkan PetterssonOK Djerf1:08:13+9:077:55
6Marie PetterssonOK Djerf1:10:22+11:168:10
7Henrik LindbladOK Djerf1:10:30+11:248:11
8Peter ÖbergOK Hällen1:20:00+20:549:18
9Johan LövgrenÖSeT SkidO1:21:11+22:059:26
10Jan HanssonOK Djerf1:30:11+31:0510:29
11Björn SvenssonOK Djerf1:30:43+31:3710:32
12Robin SvennbergDegerfors OK1:35:13+36:0711:04
Thord SalenbäckKristinehamns OKutgått

Bana 2

5 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr41:208:06
2Charlotte FlansbjerOK Djerf45:32+4:128:55
3Tore MartinssonDegerfors OK48:29+7:099:30
4Elin LindbladOK Djerf48:57+7:379:35
5Tomas SvennbergDegerfors OK49:52+8:329:46
6Frida JohanssonOK Djerf50:08+8:489:49
7Pär NymanOK Tyr55:05+13:4510:48
8Malin NymanOK Tyr55:09+13:4910:48
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK55:47+14:2710:56
10Bertil JohanssonKOK56:25+15:0511:03
11Rasmus PetterssonOK Djerf57:15+15:5511:13
12Johanna ÖbergOK Hällen58:47+17:2711:31
13Ulf NordzellOK Djerf1:03:01+21:4112:21
14Tova ErikssonOK Djerf1:06:02+24:4212:56
15Amanda JanssonOK Djerf1:08:43+27:2313:28
16Michael ForslundKristinehamns OK1:09:15+27:5513:34
Ylva JohanssonOK Djerfej godkänd
Rebecka SalenbäckKristinehamns OKej godkänd

Bana 3

3 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt GunnarssonKristinehamns OK36:5510:15
2Mattias HanssonOK Djerf44:37+7:4212:23
3Marcus NylénDegerfors OK47:56+11:0113:18
4Ellen PelanderOK Djerf48:18+11:2313:25
5Selma ErikssonOK Djerf49:13+12:1813:40
6Carl LjungbergDegerfors OK52:51+15:5614:40
7Anton HolmOK Djerf1:02:51+25:5617:27
8Simon WesterOK Djerf1:06:41+29:4618:31
Matilda HolmOK Djerfej godkänd
Åke IvanssonDegerfors OKutgått

Bana 4

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonOK Djerf21:449:26
2Liam FallanderDOK23:32+1:4810:13
3Gustav LjungbergDOK25:22+3:3811:01
4Edvard PelanderOK Djerf27:31+5:4711:57
5Emma BlomOK Djerf27:47+6:0312:04
6Isabella HolmOK Djerf29:50+8:0612:58
7Emma AdamssonDOK33:03+11:1914:22
8Alexander KarlssonOK Djerf36:01+14:1715:39
9Emelie ForslundKristinehamns OK37:50+16:0616:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser