Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NAIS-träffen, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NAIS-träffen, lång
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: söndag 18 september 2016

D21

7 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka OlssonOK Linné1:01:528:20
2Rebecka HeinrupTullinge SK1:03:35+1:438:34
3Veronica LundOK Kolmården1:08:01+6:099:10
4Anna-Stina PåledalOK Roxen1:08:53+7:019:17
5Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:10:43+8:519:32
6Malin JohanssonOK Tylöskog1:39:16+37:2413:23
Erica PetterssonIFK Göteborgej start
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej start

H21

10 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:12:396:41
2Göran ThimbergSöders-Tyresö1:16:10+3:317:00
3Erik FernlundSäterbygdens OK1:17:37+4:587:08
4Johan AronssonOK Tisaren1:19:27+6:487:18
5Mikael AnderssonLinköpings OK1:21:30+8:517:29 Ladda ner rutt i gpx-format
6Albin OlaussonOK Rodhen1:21:37+8:587:30
7Mattias ErikssonOK Denseln1:22:45+10:067:36
8Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:23:12+10:337:39
9Mats RöjgårdOK Kolmården1:23:40+11:017:41
10Björn KarlssonOK Denseln1:24:54+12:157:48
11Pontus JohanssonOK Linné1:37:10+24:318:56
12Johan FröbergGOIF Tjalve1:44:47+32:089:38
13Klas JohanssonOK Kolmården1:54:26+41:4710:31
14Per ÖstlundOK Roxen2:01:23+48:4411:10
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej godkänd
Morgan KarlssonSundbybergs IKej start

H21 Kort

8 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam SandstedtEksjö SOK1:13:169:04
2Christopher MollénOK Denseln1:21:44+8:2810:06
3Tobias KonradssonÖdeshögs SK1:32:39+19:2311:27
4Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:49:21+36:0513:32
5Hannes WernSundsvalls OK2:22:54+1:09:3817:41
Emil GunnarssonEksjö SOKej start
Joakim GustafssonFinspångs SOKej start

D18

5 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara LjunggrenLinköpings OK1:00:1810:56
2Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:10:29+10:1112:47
3Tilda MarmelidOK Roxen1:12:06+11:4813:05
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej start

H18

7 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix Lindell ÖhmanOK Måsen1:07:499:09
2Hugo EkingeOK Motala1:23:24+15:3511:15
Joel SjödinOK Kolmårdenej start
Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OKej start
Josef JohanssonOK Kolmårdenej start

D16

4 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea HanssonOK Roxen56:3612:05

H16

5 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias AxelssonFinspångs SOK51:479:23
2Aron ÖstangårdGamleby OK53:49+2:029:46
3Assar JohanssonGOIF Tjalve1:07:10+15:2312:11
4Viktor GranströmVingåkers OK1:23:28+31:4115:08
5Oliver ValleriusGamleby OK1:23:35+31:4815:10
6Christopher AnderssonVingåkers OK1:44:04+52:1718:53

D14

3 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK35:419:27
2Fanny ÖstlundOK Kolmården38:45+3:0410:16
3Alice MarmelidOK Roxen39:22+3:4110:26
4Sara WänströmFinspångs SOK40:38+4:5710:46
5Linnea LundOK Kolmården46:31+10:5012:20
6Alice EkNyköpings OK46:52+11:1112:25
7Linn AldénOK Roxen48:33+12:5212:52
8Emmy LindgrenLinköpings OK49:20+13:3913:05
9Caroline GuttkeNyköpings OK50:11+14:3013:18
10Hanna LundgrenLinköpings OK52:43+17:0213:58
11Alma BirklinOK Kåre53:20+17:3914:08
12Ellen OlovssonGamleby OK1:26:20+50:3922:54
13Karolina RönnbäckOK Eken1:27:06+51:2523:06
Elin NetzOK Kolmårdenej godkänd
Moa HjortOK Roxenej start
Jensine SvenssonFinspångs SOKej start

H14

3 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JohanssonOK Kolmården28:277:32
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö28:38+0:117:35
3Hugo KindbornOK Hällen31:21+2:548:18
4Edvin HellstenNyköpings OK33:43+5:168:56
5Alfons PetersonOK Denseln34:37+6:109:10
6Tobias SjöstedtOK Måsen39:31+11:0410:28
7Isak LiljeholmGamleby OK41:14+12:4710:56
8Fabian ValleriusGamleby OK45:15+16:4812:00
9Oliver HöögOK Motala46:22+17:5512:17
10Olof EkmanFinspångs SOK46:53+18:2612:26
11Erik JohnssonOK Kolmården50:42+22:1513:26
12Valter FredrikssonGOIF Tjalve50:43+22:1613:27
13Axel LindgrenNyköpings OK1:00:07+31:4015:56
14Aron EnströmOK Kolmården1:10:53+42:2618:48
15Sverre RöjgårdOK Kolmården1:12:39+44:1219:16
Jonas MusslinderNyköpings OKej godkänd

D14 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen EkingeOK Motala43:1716:01
Malin BorgLinköpings OKej start

D12

2 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK26:529:57
2Annie LundOK Kolmården28:16+1:2410:28
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK29:41+2:4910:59
4Hanna ÖbergGamleby OK30:13+3:2111:11
5Sofia TunessonSkogspojkarnas OK32:52+6:0012:10
6Katja GustafssonTrosabygdens OK33:21+6:2912:21
7Tove ValleriusGamleby OK33:43+6:5112:29
8Tuva ÖstangårdGamleby OK34:13+7:2112:40
9Ella MellbergNyköpings OK36:32+9:4013:31
10Sofie EttlingSkogspojkarnas OK40:41+13:4915:04
11Yrsa RöjgårdOK Kolmården42:53+16:0115:52
12Tyra LindellOK Roxen47:36+20:4417:37
13Linda SvenssonFinspångs SOK50:06+23:1418:33
14Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb57:25+30:3321:15
Linn JohnssonMatteus SIej godkänd

H12

2 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK26:099:41
2Elis PetersonOK Denseln27:25+1:1610:09
3Hugo PerssonOK Denseln29:37+3:2810:58
4Jacob PåledalOK Roxen30:22+4:1311:14
5Rasmus PåledalOK Roxen30:23+4:1411:15
6Rasmus KarlssonOK Denseln30:50+4:4111:25
7Johan ÅrbrinkLinköpings OK31:39+5:3011:43
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK34:08+7:5912:38
9Ludvig EronnLinköpings OK34:56+8:4712:56
10Simon FlankegårdGOIF Tjalve37:43+11:3413:58
11Albin KjellbergBjörkfors GOIF38:37+12:2814:18
12Tim MartinssonOK Motala39:27+13:1814:36
13Olle ThimbergSöders-Tyresö40:05+13:5614:50
14Otto NilssonLinköpings OK42:05+15:5615:35
15Albert NordSnättringe SK46:05+19:5617:04
16Rasmus VibergOK Roxen48:54+22:4518:06
17Vidar EdlundGOIF Tjalve1:05:08+38:5924:07
Carl-Henrik WassOK Kolmårdenej godkänd
Olof MusslinderNyköpings OKej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

H12 Kort

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August EkingeOK Motala21:5512:10

D10

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa GustavssonOK Tylöskog21:5412:10
2Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb22:42+0:4812:36
3Maja ThimbergSöders-Tyresö26:09+4:1514:31
4Sofia MelinOK Kolmården30:11+8:1716:46
5Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb30:46+8:5217:05
6Tilda MalmströmGOIF Tjalve34:21+12:2719:05
7Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb42:05+20:1123:22
8Alice EttlingSkogspojkarnas OK56:32+34:3831:24
Agnes  SkogVingåkers OKej start

H10

1 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK19:1710:42
2Theo ÅrbrinkLinköpings OK20:59+1:4211:39
3Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK22:16+2:5912:22
4Lucas BerggrenLinköpings OK23:54+4:3713:16
5Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK24:11+4:5413:26
6Edvin FredrikssonGOIF Tjalve25:24+6:0714:06
7Melker WaldfeltFinspångs SOK28:12+8:5515:40
8Jonathan AnderssonVingåkers OK28:39+9:2215:55
9Ludvig NordSnättringe SK28:45+9:2815:58
10Vincent DahmGOIF Tjalve29:18+10:0116:16
11Melker CarlssonKFUM Örebro OK41:50+22:3323:14
12Gustav JohnssonOK Måsen47:09+27:5226:11

D35

6 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KullbergBjörkfors GOIF1:22:5113:24

H35

8 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicklas LevinsonOK Kolmården1:05:318:06
2Magnus BlomgrenOK Kolmården1:05:37+0:068:07
3Torbjörn SvenskOK Hällen1:10:06+4:358:40
4Martin HammarlundMotala AIF OL1:24:08+18:3710:24
5Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL1:27:20+21:4910:48
6Henrik LundgrenCentrum OK1:29:21+23:5011:03
7Klas BringertKatrineholms OK1:29:40+24:0911:05
8Patrik ArlidStjärnorps SK1:31:56+26:2511:22
9Markus HenrikssonLinköpings OK1:36:49+31:1811:58
10Markus JohanssonLinköpings OK1:46:23+40:5213:09

D40

5 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK47:439:30
2Nina AhlanderOK Denseln47:49+0:069:31
3Johanna PetersonOK Denseln52:52+5:0910:31
4Susanne KarlssonOK Denseln59:55+12:1211:56
5Liselott EricsonLinköpings OK1:05:32+17:4913:03
Cecilia EnbergLinköpings OKej start

H40

8 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF58:377:15
2Bertil EronnLinköpings OK1:00:37+2:007:30
3Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:01:54+3:177:39
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:03:42+5:057:53
5Henrik PetersonOK Denseln1:04:31+5:547:59
6Per MagnussonLinköpings OK1:08:24+9:478:27
7Pontus JohnssonMatteus SI1:10:29+11:528:43
8Mats GustafssonTrosabygdens OK1:23:00+24:2310:16
9Henrik FlordalKatrineholms OK1:23:41+25:0410:21
10Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:24:49+26:1210:29
11Martin JarelandLinköpings OK1:26:14+27:3710:40
12Richard OlovssonGamleby OK1:26:35+27:5810:42
13Mattias NilssonBjörkfors GOIF1:27:56+29:1910:52
14James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:29:57+31:2011:07
15Christer ÖbergGamleby OK1:31:48+33:1111:21
16Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:46:57+48:2013:14
17Leif LindgrenLinköpings OK1:47:01+48:2413:14
Jonas JohnssonOK Kolmårdenej godkänd
Mats FröbergOK Linnéej start
Tomas BomanLinköpings OKej start
Kristian NylanderMotala AIF OLej start
Christian EnbergLinköpings OKej start

D45

4 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK40:278:38
2Jenny RöjgårdOK Kolmården41:43+1:168:54
3Agneta ErikssonOK Kolmården44:24+3:579:29
4Marika Nylund EkNyköpings OK45:40+5:139:45
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL47:14+6:4710:05
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL47:30+7:0310:08
7Sofia WesterbergOK Kolmården51:17+10:5010:57
8Jenny ÖstlundOK Kolmården55:15+14:4811:48
9Susanne GranGamleby OK56:24+15:5712:03
10Maria LillieströmOK Roxen57:30+17:0312:17
11Eva KindlundhTrosabygdens OK1:03:47+23:2013:37
12Petra KorallMotala AIF OL1:08:38+28:1114:39
13Lotta BorgLinköpings OK1:09:30+29:0314:51
Kristina LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Pernilla HörwingOK Roxenej start
Eva EngmanOK Denselnej start

H45

7 410 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala53:487:15
2Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna54:26+0:387:20
3Peter LundOK Kolmården57:07+3:197:42
4Fredrik EngmanOK Denseln1:00:16+6:288:07
5Patrik MartinssonOK Motala1:01:08+7:208:15
6Henrik MarmelidOK Roxen1:01:28+7:408:17
7Kenneth JönssonTullinge SK1:02:06+8:188:22
8Christian ErikssonLinköpings OK1:05:21+11:338:49
9Johan WänströmFinspångs SOK1:09:29+15:419:22
10Fredrik JönssonMotala AIF OL1:09:36+15:489:23
11Lars DanielsonMatteus SI1:16:20+22:3210:18
12Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:21:58+28:1011:03
13Magnus SahlmanLinköpings OK1:26:05+32:1711:37
14Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:29:53+36:0512:07
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Per JohanssonMotala AIF OLej start

D50

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK41:1710:01
2Inger BergLinköpings OK41:31+0:1410:04
3Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:04+18:4714:34
Kerstin JagestenOK Kolmårdenej start
Anna Sofie BarkLinköpings OKej start

H50

6 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK45:537:25
2Niklas RönnbäckOK Eken49:41+3:488:02
3Roine PetterssonIFK Göteborg49:52+3:598:04
4Stefan ThellsénOK Roxen50:18+4:258:08
5Mikael KindbornOK Hällen50:26+4:338:09
6Gunnar KindlundhTrosabygdens OK52:29+6:368:29
7Johan MalmOK Kolmården55:28+9:358:58
8Anders MolinBoxholm-Mjölby OL57:33+11:409:18
9Stefan MusslinderNyköpings OK1:00:28+14:359:47
10Nils AronssonOK Tisaren1:04:46+18:5310:28
11Jonas DetterfeltLinköpings OK1:07:45+21:5210:57
12Rikard BorgLinköpings OK1:09:55+24:0211:18
13Rolf E JohanssonVästerviks OK1:12:20+26:2711:42
14Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:17:46+31:5312:35
15Peter LindebringOK Denseln1:19:47+33:5412:54
16Peter Njord-WesterlingHammarkinds OK1:34:59+49:0615:22
Karri LindellOK Måsenej godkänd
Gunnar NilssonFinspångs SOKej start

D55

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta GrönlundKatrineholms OK50:2412:13
2Barbro IsakssonOK Tisaren56:40+6:1613:45
3Annika DavidssonOK Klemmingen1:00:56+10:3214:47

H55

5 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK52:499:35
2Tommy ErikssonGOIF Tjalve56:20+3:3110:13
3Svante LindgrenKorsnäs IF OK58:28+5:3910:36 Ladda ner rutt i gpx-format
4Bengt SchwartzOK Kolmården1:00:37+7:4811:00
5Mats AnderssonFinspångs SOK1:01:05+8:1611:05
6Jonas KarlssonOK Tylöskog1:02:24+9:3511:19
7Stefan WestlinOK Måsen1:08:13+15:2412:22
8Håkan WåhlanderFrölunda OL1:11:12+18:2312:55 Ladda ner rutt i gpx-format
Börje AnderssonLinköpings OKej start

D60

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK48:5413:10
2Monica SvärdOK Klemmingen56:07+7:1315:07
3Barbro ÖstlundOK Roxen57:42+8:4815:33
4Gerd HagströmGOIF Tjalve1:00:56+12:0216:25
5Marie SvernestamLinköpings OK1:08:44+19:5018:31
Catharina ForsénOK Denselnej start
Eva-Karin JönssonOK Kolmårdenej start

H60

5 020 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK47:329:28
1Kent GranqvistVästerviks OK47:329:28
3Göran SvensonSOK Viljan47:50+0:189:31
4Göran BlombergGOIF Tjalve50:13+2:4110:00
5Ingemar PerssonGamleby OK52:34+5:0210:28
6Kent BergendahlNyköpings OK1:03:01+15:2912:33
7Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:05:26+17:5413:02
8Ove ErikssonNyköpings OK1:11:01+23:2914:08
9Mats HastadFellingsbro GOIF1:11:14+23:4214:11
10Björn Erik OhlssonFinspångs SOK1:16:06+28:3415:09
11Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:18:15+30:4315:35
12Lennart SvernestamLinköpings OK1:27:10+39:3817:21
13Bengt ÖstlundOK Roxen1:42:57+55:2520:30
Leif EfraimssonMotala AIF OLej godkänd
Lenn AronssonLinköpings OKej godkänd
Stephan SvenssonLinköpings OKej start

D65

3 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården47:3412:49
2Mona ForsbergNyköpings OK49:47+2:1313:25
3Kerstin SvenskOK Hällen54:00+6:2614:33
4Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF57:59+10:2515:37
5Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:02:53+15:1916:56
6Majvie AnnegårdSOK Viljan1:34:36+47:0225:29
7Catharina JohanssonOK Kolmården1:55:38+1:08:0431:10

H65

4 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SvensonSOK Viljan49:1410:31
2Göran AnderssonOK Tylöskog49:55+0:4110:39
3Rolf KarlssonOK Hällen53:00+3:4611:19
4Peter JakobssonLinköpings OK53:38+4:2411:27
5Inge LöwegrenKatrineholms OK53:42+4:2811:28
6Runar AldénOK Kolmården55:45+6:3111:54
7Peter HagströmGOIF Tjalve56:50+7:3612:08
8Göran ForsbergNyköpings OK57:10+7:5612:12
9Göran SvärdOK Klemmingen1:00:28+11:1412:55
10Ove JohanssonOK Kolmården1:01:59+12:4513:14
11Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:03:07+13:5313:29
12Olle ArmanNyköpings OK1:03:28+14:1413:33
13Tord FranssonMotala AIF OL1:03:32+14:1813:34
14Kurt EkbergOK Orinto1:03:36+14:2213:35
15Rolf LindblomOK Klemmingen1:25:40+36:2618:18
Göran DavidssonOK Klemmingenej godkänd

D70

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK46:4015:30
2Eva LindgrenLinköpings OK1:01:28+14:4820:25
3Britten PerssonFinspångs SOK1:05:30+18:5021:45
4Sonja HanssonGOIF Tjalve1:08:52+22:1222:52
5Ulla NilssonSOK Viljan2:01:53+1:15:1340:29

H70

4 120 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen38:039:14
2Curt KarlssonNyköpings OK48:11+10:0811:41
3Per-Olof FernbergIS Skanne51:47+13:4412:34
4Roland NilssonSOK Viljan53:05+15:0212:53
5Roger DanielssonLinköpings OK53:42+15:3913:02
6Roland AlsénOK Roxen53:51+15:4813:04
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK54:29+16:2613:13
8Gunnar CarlsonOK Roxen54:40+16:3713:16
9Lennart PetterssonBjörkfors GOIF56:17+18:1413:39
10Jerry MartinssonOK Motala59:01+20:5814:19
11Lennart SturessonVästerviks OK59:55+21:5214:32
12Börje ErikssonRegna IF1:01:06+23:0314:49
12Kjell NilssonOK Klemmingen1:01:06+23:0314:49
14Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:03:37+25:3415:26
15Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:06:55+28:5216:14
16Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:07:07+29:0416:17
17Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:13:38+35:3517:52
18Arne AnderssonOK Motala1:16:54+38:5118:39

D75

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt PetterssonOK Roxen1:07:2122:22
2Karin RenbergOK Kolmården1:50:20+42:5936:39

H75

3 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog49:0613:14
2Sune LindellOK Hällen52:59+3:5314:16
3Curt ThorénNyköpings OK56:41+7:3515:16
4Bengt KarlssonLinköpings AIK1:07:05+17:5918:04
5Alf MattssonOK Kolmården1:07:54+18:4818:18
6Kjell HagströmLinköpings OK1:12:13+23:0719:27
7Evert ElgefjordOK Kolmården1:16:35+27:2920:38
8Johnny WallingeOK Kolmården1:18:43+29:3721:13

Inskolning

1 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Iris AldénKlubblösfullföljt
Gerda ArlidStjärnorps SKfullföljt
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Agnes NäsmanKlubblösfullföljt
Elsa NäsmanKlubblösfullföljt
Simon OlssonSidensjö IKfullföljt
Melvin ThorsenKlubblösfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt

U1

1 410 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald CarlssonKFUM Örebro OK18:0312:48
2Linn BorgOK Denseln19:12+1:0913:37
3Saga LindellOK Roxen19:35+1:3213:53
4Sandra HydénNAIS Orienteringsklubb19:36+1:3313:54
5Erik EttlingSkogspojkarnas OK21:55+3:5215:32
6Majken EdlundGOIF Tjalve22:26+4:2315:54
7Siri EngvallOK Kolmården22:32+4:2915:58
8Axel JarlNAIS Orienteringsklubb22:47+4:4416:09
9Vilmer SundemanAlmby IK23:29+5:2616:39
10Leonardo MelinOK Kolmården25:21+7:1817:58
11Ella EngvallOK Kolmården26:05+8:0218:29
12Sixten LundmarkÄrla IF26:38+8:3518:53
13Lukas KantarpÄrla IF26:43+8:4018:56
14Martin HydénNAIS Orienteringsklubb29:33+11:3020:57
15Ebbe ArlidStjärnorps SK32:29+14:2623:02
16Ture LevinsonOK Kolmården35:07+17:0424:54
17Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb38:01+19:5826:57
18Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb38:24+20:2127:14
19Markus KantarpÄrla IF39:21+21:1827:54
20Alice LundmarkKlubblös39:24+21:2127:56
Stina BerggrenLinköpings OKej godkänd
Emil TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd

U2

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb19:4010:55
2Smilla ReuteråsGOIF Tjalve32:01+12:2117:47
3Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb32:35+12:5518:06
4Nora Dernerud HedvallGOIF Tjalve33:37+13:5718:40
5Sixten LevinsonOK Kolmården37:58+18:1821:05
6Alice Larsson`Vingåkers OK40:35+20:5522:32
7Stella RosengrenGOIF Tjalve41:11+21:3122:52
8Agnes OlovssonGamleby OK43:56+24:1624:24
9Oskar SöderströmOK Kolmården44:11+24:3124:32
10Agnes LarssonVingåkers OK44:55+25:1524:57
11Elina OlssonSidensjö IK48:34+28:5426:58
Emmy BorgOK Denselnej start

Öppen motion 1

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen43:0323:55
2Filippa BorupTrosabygdens OK50:06+7:0327:50
3Lena NordGOIF Tjalve55:54+12:5131:03

Öppen motion 3

2 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb38:2014:11
2Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb42:35+4:1515:46
3Erica MolinBoxholm-Mjölby OL42:56+4:3615:54
4Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb47:39+9:1917:38
5Ingela ÅrbrinkLinköpings OK49:13+10:5318:13
6Annika LindellOK Roxen54:18+15:5820:06
7Jimmy JonssonKlubblös55:44+17:2420:38
8Britt-Marie EkbergOK Orinto58:07+19:4721:31
9Tina EnströmOK Kolmården58:28+20:0821:39
10Irma BorinKlubblös1:01:53+23:3322:55
11Cecilia BorinKlubblös1:02:05+23:4522:59
12Erik BorinKlubblös1:02:12+23:5223:02
13Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb1:03:34+25:1423:32
14Anna WirenLinköpings Skidklubb1:10:16+31:5626:01
15Ola NordströmOK Roxen1:10:22+32:0226:03
16Agneta IsacssonKlubblös1:11:31+33:1126:29
17Monica GranströmVingåkers OK1:16:39+38:1928:23
18Christina ÖbergOK Hällen1:17:51+39:3128:50
19Lena SchultzOK Klemmingen1:22:30+44:1030:33
20Liselott AnderssonKlubblös1:34:26+56:0634:58
21Lars-Åke HolmLinköpings OK1:37:31+59:1136:07
Elisabeth ThorseliusOK Måsenej godkänd

Öppen motion 5

3 770 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär GustavssonNyköpings OK40:3710:46
2Johan JylltorpLinköpings OK45:16+4:3912:00
3Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb47:48+7:1112:40
4Niclas AhlanderOK Denseln49:53+9:1613:13
5Christer AldénOK Roxen51:19+10:4213:36
6Johan DahmGOIF Tjalve52:18+11:4113:52
7Erik HanssonOK Roxen55:40+15:0314:45
8Anneli BorgOK Denseln59:37+19:0015:48
9Emma BrånnOK Tylöskog1:06:03+25:2617:31
10Kenneth LjungbergNyköpings OK1:08:23+27:4618:08
11Jesper AnderssonVingåkers OK1:10:13+29:3618:37
12Karin IngemanssonSundsvalls OK1:13:53+33:1619:35
13Berit EklöfMatteus SI1:17:33+36:5620:34
14Eva EkingeOK Motala1:19:50+39:1321:10
15Fillipa AnderedKlubblös1:19:56+39:1921:12
16Veronica LindebringOK Denseln1:24:14+43:3722:20
17Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:26:25+45:4822:55
18Federica De MagistrisOK Kolmården1:27:41+47:0423:15
19Kerstin BobergOK Roxen1:30:55+50:1824:06
20Gitte JutvikTrosabygdens OK1:43:02+1:02:2527:19
21Göran WallentinssonOK Denseln1:45:11+1:04:3427:54
22Mira BäckTrosabygdens OK1:51:16+1:10:3929:30
22Weronica BäckTrosabygdens OK1:51:16+1:10:3929:30
24Jan NilssonLinköpings OK1:53:55+1:13:1830:12

Öppen motion 7

3 010 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ElehedLinköpings OK33:1011:01
2Kurt NensénOK Måsen34:51+1:4111:34
3Lisa MalmströmGOIF Tjalve35:31+2:2111:47
4Jesper WaldfeltFinspångs SOK36:35+3:2512:09
5Sarah MagnussonLinköpings OK38:06+4:5612:39
6Lena MalmströmGOIF Tjalve38:07+4:5712:39
7Julia ErikssonOK Kolmården41:59+8:4913:56
8Kajsa SundkvistOK Måsen44:02+10:5214:37
9Roger KarlssonOK Kolmården44:21+11:1114:44
10Jan LundgrenLinköpings OK44:46+11:3614:52
11Emma BerggrenLinköpings OK45:03+11:5314:58
12Anna LarssonVingåkers OK45:27+12:1715:05
13Christer ErikssonOK Kolmården46:32+13:2215:27
14Emma ErikssonOK Kolmården46:52+13:4215:34
15Magnus AnderssonOK Denseln47:18+14:0815:42
16Per O MagnussonLinköpings OK47:26+14:1615:45
17Izabell BirklinOK Kåre48:20+15:1016:03
18Pia ÖstangårdGamleby OK49:18+16:0816:22
19Johanna LiljaOK Denseln50:04+16:5416:38
20Åsa DetterfeltLinköpings OK50:45+17:3516:51
21Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF50:51+17:4116:53
22Urban PeterssonLinköpings OK51:11+18:0117:00
23Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:52+18:4217:13
24Leif JönssonKlubblös52:56+19:4617:35
24Arne AnderssonOK Denseln52:56+19:4617:35
26Lars Åke SvenskOK Hällen54:27+21:1718:05
27Jonas LindellOK Motala54:52+21:4218:13
28Hans GustavssonNyköpings OK54:57+21:4718:15
29Moa GrällsOK Kåre57:03+23:5318:57
30Erik AbrahamssonLinköpings OK57:53+24:4319:13
31Lena AlshedenIFK Enskede59:11+26:0119:39
32Anton BörjessonOK Måsen59:29+26:1919:45
33Anniken GustafssonÖdeshögs SK1:00:03+26:5319:57
34Lena  KarlssonOK Måsen1:01:02+27:5220:16
35Linda WänströmFinspångs SOK1:01:04+27:5420:17
36Sara AnderssonOK Denseln1:01:31+28:2120:26
37Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:01:46+28:3620:31
38Anders JohanssonNyköpings OK1:02:11+29:0120:39
39Pia WestlinOK Måsen1:02:19+29:0920:42
40Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:03:51+30:4121:12
41Ole PedersenLinköpings OK1:04:09+30:5921:18 Ladda ner rutt i gpx-format
42Emma LindellLinköpings OK1:04:20+31:1021:22
43Lars JohnssonOK Måsen1:04:54+31:4421:33
44Irene GustafssonOK Måsen1:06:53+33:4322:13
45Ulf SvenssonFinspångs SOK1:07:17+34:0722:21
46Cecilia JanzonOK Måsen1:11:49+38:3923:51
47Annette RagvaldVingåkers OK1:12:41+39:3124:08
48Maud LundgrenLinköpings OK1:15:14+42:0424:59
49Monica AnderssonVingåkers OK1:16:16+43:0625:20
50Lovisa JohanssonVästerviks OK1:25:47+52:3728:29
51Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:26:35+53:2528:45
52Carolina MagnussonLinköpings OK1:34:49+1:01:3931:30
53Karin SärnbrinkOK Tisaren1:37:53+1:04:4332:31
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKej godkänd
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej godkänd

Öppen motion 8

4 680 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SundemanAlmby IK37:037:55
2Jörgen NilssonKalmar OK40:14+3:118:35
3Fredrik AldénKlubblös41:34+4:318:52
4Henrik NordVäsby OK42:23+5:209:03
5Thomas LiljaOK Denseln42:39+5:369:06
6Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK46:12+9:099:52
7Mathias LindgrenNyköpings OK46:50+9:4710:00
8Max BerggrenOK Denseln46:51+9:4810:00
9Jerker GlänneforsKatrineholms OK47:03+10:0010:03
10Thomas PerssonOK Denseln48:14+11:1110:18
11Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb48:16+11:1310:18
12Hanna ErikssonOK Denseln48:51+11:4810:26
13Andreas HellgrenHammarkinds OK49:42+12:3910:37
14Fredrik NordströmKlubblös49:44+12:4110:37
15Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog50:03+13:0010:41
16Charlotte ÖstlundOK Roxen52:07+15:0411:08
17Tomas BäckTrosabygdens OK52:14+15:1111:09
18Linnea NordOK Klemmingen52:42+15:3911:15
19Henrik BorupTrosabygdens OK53:24+16:2111:24
20Hans PetterssonLinköpings Skidlkubb54:03+17:0011:32
21Josefin AxelssonHestra IF55:11+18:0811:47
22Sara ForsbergOK Kolmården58:29+21:2612:29
23Anna AlgotssonOK Rodhen58:49+21:4612:34
24Mats EkmanFinspångs SOK59:52+22:4912:47
25Per SidénLinköpings OK1:00:02+22:5912:49
26Anders AxelssonFinspångs SOK1:00:19+23:1612:53
27Christer LindellLinköpings OK1:00:47+23:4412:59
28Mattias FredsbergOK Roxen1:01:08+24:0513:03
28Emilia ÖstlundOK Kolmården1:01:08+24:0513:03
30Harris BrandeGOIF Tjalve1:08:46+31:4314:41
31Thomas JohanssonOK Kolmården1:11:03+34:0015:10
32Jan KaleredOK Denseln1:11:10+34:0715:12
33Hans RagvaldVingåkers OK1:13:14+36:1115:38
34Erik AhlepilKlubblös1:15:17+38:1416:05
35Björn NorénLinköpings OK1:17:01+39:5816:27
Tore JohanssonGOIF Tjalveej godkänd
Patrik NilssonLinköpings OKej start

Öppen motion 9

7 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbin KantarpÄrla IF45:196:06
2Per EkNyköpings OK58:46+13:277:55
3Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:02:05+16:468:22
4Jonas OlssonOK Roxen1:02:47+17:288:28
5Nils NedforsOK Roxen1:03:23+18:048:33
6Magnus JohanssonNyköpings OK1:03:42+18:238:35
7Per GuståsLinköpings OK1:09:32+24:139:23
8Håkan AnderssonHalmstad OK1:10:18+24:599:29
9Oskar LindströmLinköpings OK1:11:13+25:549:36
10Kent BörjessonOK Måsen1:13:30+28:119:55
11Johan MalmqvistHögsjö GF1:18:03+32:4410:31
12Andreas MagnussonOK Måsen1:19:05+33:4610:40
13Annica BerggrenOK Kolmården1:19:52+34:3310:46
14Peter BerggrenOK Kolmården1:20:29+35:1010:51
15Petter ValleriusGamleby OK1:20:53+35:3410:54
16Urban SärnbrinkOK Tisaren1:25:10+39:5111:29
17Martin SärnbrinkOK Tisaren1:25:43+40:2411:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser