Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 31 mars 2015

H21

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas GustafssonOK Kåre47:31
2Johan LindqvistTäby OK49:04+1:33
3Robert JohanssonTäby OK1:08:21+20:50

D18

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma HagrotTäby OK30:18
2Hanna HänströmTäby OK30:24+0:06
3Matilda AnderssonTäby OK48:15+17:57

D16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rebecka HaraldssonTäby OK48:08
Josefine AnderssonTäby OKutgått

H16

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vidar PerssonTäby OK28:42
2Edvin NordströmTäby OK29:02+0:20

D14

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nickolina HedenlundTäby OK44:26
2Petronella HedenlundTäby OK54:25+9:59
3Malin HanssonTäby OK1:16:34+32:08

H14

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik HanssonTäby OK39:57
2Otto BalckVallentuna-Össeby OL45:06+5:09

D12

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrika NordquistTäby OK17:26
2Embla BergströmTäby OK30:08+12:42

H12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip LindqvistTäby OK19:05

D10

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilde BergströmTäby OK33:02
2Klara AnderssonTäby OK34:15+1:13
3Alma BarkstedtTäby OK39:32+6:30

D40

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda LönnebergTäby OK37:10
2Viktoria HedenlundTäby OK1:15:43+38:33

H40

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola BengtssonTäby OK41:15
2Sven JohanssonTäby OK43:01+1:46
3Anders EdquistTäby OK55:24+14:09
4Nicklas BergströmTäby OK56:03+14:48
5Mikael NordquistTäby OK1:04:32+23:17

D50

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carin KihlströmTäby OK42:49
2Iréne PerssonTäby OK50:00+7:11
Helena BachmanTäby OKej godkänd

H50

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carl PerssonTäby OK39:17
2Jörgen EkmanTäby OK39:18+0:01
3Mats HerbertTäby OK44:20+5:03
4Peter NordströmTäby OK44:25+5:08
5Johan PalmgrenTäby OK52:02+12:45
6Lars RönnolsTäby OK52:22+13:05
7Lars HagrotTäby OK1:13:28+34:11

D60

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1My RönnolsTäby OK44:01

H60

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter OlssonTäby OK37:28
2Göran HanssonTäby OK46:32+9:04
3Clas-Göran HerrgårdTäby OK46:44+9:16
Ulf CarnbyTäby OKutgått

D70

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pia VikströmTäby OK35:20

H70

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Göran AnderssonTäby OK53:56

U1

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Morgan KoertgeTäby OK37:47
2Arvid HedenlundTäby OK41:45+3:58
Harald HedenlundTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Göran HanssonTäby OK1:06:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser