Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: onsdag 6 juli 2016

D21

6 940 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena EliassonDomnarvets GOIF53:317:42
2Elin MånssonIFK Göteborg56:09+2:388:05
3Lovisa PerssonOK Tisaren57:13+3:428:14
4Lina BergmanOK Skogsfalken58:01+4:308:21
5Sofia SalomonssonLinköpings OK59:19+5:488:32
6Rebecka LindbergOK Roslagen59:32+6:018:34
7Marlene BjärehedMalmö OK1:04:19+10:489:16
8Anna-Stina PåledalOK Roxen1:08:53+15:229:55
9Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:09:20+15:499:59
10Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:09:29+15:5810:00
11Stina GranefeltOK Tyr1:10:19+16:4810:07
12Lina SvenssonOK Skogsfalken1:11:58+18:2710:22
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd
Maria JohanssonTorsås OKej godkänd
Ellinor ErikssonKFUM Örebro OKutgått

H21

9 920 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl WalheimÄrla IF58:195:52
2Jens WängdahlNyköpings OK1:01:05+2:466:09
3Jonas PilbladIFK Göteborg1:02:58+4:396:20
3Kalle BergmanOK Ravinen1:02:58+4:396:20
5Erik EngstrandIFK Göteborg1:05:01+6:426:33
6Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:05:13+6:546:34
7Viktor SilvemarkÄrla IF1:07:12+8:536:46
8Oliwer LundbergOK Bävern1:07:18+8:596:47
9Per CarlborgLinköpings OK1:08:01+9:426:51
10Assar HellströmOK Ravinen1:08:15+9:566:52
11Hugo MattssonSkåneslättens OL1:08:40+10:216:55
12Isak BergmanOK Skogsfalken1:09:20+11:016:59
13Johan IvarssonFreidig1:09:30+11:117:00
14Simon HedlundÄrla IF1:13:14+14:557:22
15Mattias KarlssonVäxjö OK1:14:16+15:577:29
16Andreas BerganderEksjö SOK1:15:35+17:167:37
17Niklas OlssonLinköpings OK1:17:04+18:457:46
18Daniel NilssonNyköpings OK1:17:42+19:237:49
19Mikael AnderssonLinköpings OK1:18:45+20:267:56 Ladda ner rutt i gpx-format
20Nils Hammaräng GripKalmar OK1:18:59+20:407:57
21Patrik MartnerIFK Göteborg1:19:56+21:378:03
22Lasse JanssonGävle OK1:20:39+22:208:07
23Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:21:16+22:578:11
24Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:25:24+27:058:36
25Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:29:10+30:518:59
26Jacob LindstamOK Ravinen1:33:56+35:379:28
27Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:34:28+36:099:31
28Rickard IngessonLunds OK1:38:09+39:509:53
Anton WibergOK Skogsfalkenej godkänd
Erik AnderssonIL Tyrvingej godkänd
Olle KaleredOK Denselnej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start
Simon JakobssonLånghundra IFej start

D21 Kort

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet LarssonSol Tranås59:1411:42
2Charlotte ÖstlundOK Roxen1:01:13+1:5912:05
3Jenny LarssonSol Tranås1:02:58+3:4412:26
4Sara RönnbyTjalve IF Norrköping1:03:44+4:3012:35
Karolina FalkOK Roxenej godkänd
Anna ArvidssonKalmar OKej start

H21 Kort

7 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:06:288:22
2Björn CarlsonOK Roxen1:08:18+1:508:36
3Joakim GustafssonFinspångs SOK1:11:07+4:398:58
4Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:13:58+7:309:19
5Tobias KonradssonÖdeshögs SK1:14:03+7:359:20
6Petter BergstedtMarkbygdens OK1:23:15+16:4710:29

H20

7 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StenströmLinköpings OK1:29:0311:54

D18

5 060 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriella S BerganderEksjö SOK40:358:01
2Emma PetterssonOK Roxen42:48+2:138:27
3Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad53:20+12:4510:32
4Sofia DahlHärlövs IF1:03:24+22:4912:31
5Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:10:14+29:3913:52
Anna HallménOK Tisarenej godkänd
Sofia KlassonHestra IFej start

H18

6 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK41:336:35
2Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK41:51+0:186:37
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK44:48+3:157:05
4Rasmus LundbergOK Bävern44:52+3:197:06
5Filip TrofastBredaryds SOK46:25+4:527:21
6Pontus LindblomOK Roxen50:07+8:347:56
7Axel HalvarssonKarlskrona SOK51:41+10:088:11
8Hugo DalhammerOK Roxen1:04:21+22:4810:11
9Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:08:08+26:3510:47
10Axel KullbergLinköpings OK1:22:25+40:5213:03
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd
Joel SjödinOK Kolmårdenej godkänd
Carl EkbringKexholms SKej start

D17-20 Kort

4 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Maria AntonowiczKalmar OK55:2212:08

D16

4 560 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn31:046:48
2Tove PetterssonOK Roxen34:03+2:597:28
3Emma LingIK Hakarpspojkarna35:36+4:327:48
4Agnes BromanOK Roslagen36:21+5:177:58
5Tove EkströmLinköpings OK37:54+6:508:18
6Signe NilssonNyköpings OK38:35+7:318:27
7Lovisa WeidenSkåneslättens OL39:55+8:518:45
8Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK40:27+9:238:52
9Hilda AxelssonFK Göingarna40:58+9:548:59
10Julia RangertIK Hakarpspojkarna42:52+11:489:24
11Ebba BerglinKarlskrona SOK43:18+12:149:29
12Hanna JohannessonRonneby OK44:08+13:049:40
13Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK44:49+13:459:49
14Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK45:02+13:589:52
15Emilia EngelOK Ravinen45:03+13:599:52
16Lovisa LagerHalmstad OK45:06+14:029:53
17Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna45:09+14:059:54
18Maja PorleVäxjö OK46:03+14:5910:05
19Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna46:44+15:4010:14
20Linnea DagsbergOK Orion46:53+15:4910:16
21Alva LindellIF Thor47:06+16:0210:19
22Linnea SkalbergBredaryds SOK47:15+16:1110:21
23Julia WannerAvesta OK47:16+16:1210:21
24Petrina CostermansJärla Orientering48:19+17:1510:35
25Tilda AnderssonTullinge SK48:45+17:4110:41
26Katarina NorrbyOK Södertörn50:01+18:5710:58
27Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna50:32+19:2811:04
28Linda RennerOK Södertörn51:05+20:0111:12
29Sara SundinWaxholms OK52:51+21:4711:35
30Julia MianowskaKalmar OK52:54+21:5011:36
31Alma LeijonHärlövs IF52:58+21:5411:36
32Hanna HenningssonBredaryds SOK52:59+21:5511:37
33Lisa HallménOK Tisaren53:01+21:5711:37
34Elin BergOK Ravinen53:06+22:0211:38
35Julia ArvidssonVimmerby OK54:00+22:5611:50
36Tyra AlmJärla Orientering54:08+23:0411:52
37Linnea BengtssonFalkenbergs OK56:55+25:5112:28
38Matilda JohannessonFrölunda OL1:13:34+42:3016:07
Julia RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Emelie RönnborgIK Uvenej godkänd
Emma NilssonAlvesta SOKej godkänd
Wilma BerganderEksjö SOKutgått
Klara BolinTullinge SKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start
Astrid NorgrenStora Tuna OKej start
Klara HöglundEksjö SOKej start
Lovisa JohanssonKarlskrona SOKej start
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start
Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OKej start
Clara DahlHärlövs IFej start

H16

5 380 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK34:186:22
2Simon HardenFK Boken35:12+0:546:32
3Isac EricssonVäxjö OK35:47+1:296:39
4Arvid WesterbergOK Kolmården36:24+2:066:45
5Leo JohanssonOK Kolmården38:06+3:487:04
6Carl JosefssonSävedalens AIK38:44+4:267:11
7Simon FriskGustavsbergs OK39:01+4:437:15
8Gustav OlssonTorsås OK39:10+4:527:16
9Hugo JakobssonEksjö SOK40:00+5:427:26
10Olof LjunggrenLinköpings OK40:10+5:527:27
11Albin TollOK Njudung40:52+6:347:35
12Hugo DjurstedtEksjö SOK42:10+7:527:50
13Jonathan JylltorpLinköpings OK43:13+8:558:01
14Gunnar EngströmLinköpings OK43:14+8:568:02
15Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb44:11+9:538:12
16Erik HogedalGöteborg-Majorna OK44:16+9:588:13
17Lars SandstadFreidig44:44+10:268:18
18Simon FreylandEksjö SOK44:59+10:418:21
19Anton HänströmTäby OK45:34+11:168:28
20Victor HanssonJönköpings OK46:08+11:508:34
21Oscar ModigOK Pan-Kristianstad46:14+11:568:35
22Linus LundbergOK Bävern46:29+12:118:38
23Albin KronhvistÖrkelljunga FK46:37+12:198:39
24Emanuel HerberthsonLinköpings OK46:49+12:318:42
25Gabriel SturessonLerums SOK48:35+14:179:01
26Simon SvahnEksjö SOK49:12+14:549:08
27Allan HedbergLunds OK49:55+15:379:16
28Noah BechtelFK Friskus-Varberg55:10+20:5210:15
29Elias RöstinSöders-Tyresö55:30+21:1210:18
30Melker ElofssonOK Njudung55:56+21:3810:23
31Jonatan StåhlSundbybergs IK56:08+21:5010:26
32Mattis PerssonEksjö SOK57:37+23:1910:42
33Samuel ErikssonEds SK59:03+24:4510:58
34Olle BergstedtMarkbygdens OK1:00:32+26:1411:15
35Nils WestlundTrosabygdens OK1:01:38+27:2011:27
36Johannes BladhTullinge SK1:04:56+30:3812:04
37Mattias LevinSvaide Roma SOK1:10:48+36:3013:09
38Josef HelanderOK Roxen1:20:40+46:2214:59
39Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK1:32:11+57:5317:08
40Maxim JohanssonSol Tranås1:39:59+1:05:4118:35
Povel HedbergLunds OKej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKutom tävlan
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start
Adrian VartiaOK Löftanej start
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Edvin SchillerOK Njudungej start
Samuel PihlströmOK Landehofej start
Fredrik HanssonTäby OKej start

D16 Kort

4 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa Den BraverOK Gränsen1:08:3816:15
Minette SjögrenBromma-Vällingby SOKej godkänd

D14

4 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor35:318:24
2Lena ChabieraKalmar OK42:17+6:4610:01
3Lisa OlssonTorsås OK42:29+6:5810:04
4Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL45:16+9:4510:43
5Eira HertinVästerviks OK46:30+10:5911:01
6Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK48:53+13:2211:35
7Kristin HerberthsonLinköpings OK50:34+15:0311:58
8Tove den BraverOK Gränsen53:05+17:3412:34
9Rebecca HardenFK Boken53:24+17:5312:39
10Stina LindSOK Viljan54:25+18:5412:53
11Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF59:02+23:3113:59
12Hanna LundgrenLinköpings OK1:02:06+26:3514:42
13Linn AldénOK Roxen1:03:16+27:4514:59
14Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:06:28+30:5715:45
15Selma LarssonLunds OK1:11:58+36:2717:03
Tuva LövdahlSOK Viljanej godkänd
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Malin HanssonTäby OKej godkänd

H14

4 220 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan29:146:55
2Gustav OhlinOK Tranan31:21+2:077:25
3Axel ElmbladBredaryds SOK31:45+2:317:31
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad34:24+5:108:09
5Arvid AronssonOK Kroppefjäll38:31+9:179:07
6Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK41:15+12:019:46
7Måns BjörnskiöldOK Roxen43:17+14:0310:15
8Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK43:44+14:3010:21
9Zebastian ArfwedsonFrölunda OL44:21+15:0710:30
10Albin EronnLinköpings OK46:03+16:4910:54
11Oscar HultgrenOK Njudung46:05+16:5110:55
12William SturessonLerums SOK47:37+18:2311:17
13Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna48:53+19:3911:35
14Hugo EricssonVäxjö OK53:05+23:5112:34
15Anton TörnqvistKarlskrona SOK53:10+23:5612:35
16Erik LingIK Hakarpspojkarna1:00:44+31:3014:23
17David StrömbäckOK Denseln1:08:08+38:5416:08
18Henrik NorgrenStora Tuna OK1:35:40+1:06:2622:40
19Simon FogelströmTorsås OK1:37:27+1:08:1323:05
Victor ModigOK Pan-Kristianstadej godkänd
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Anton GunnarssonBredaryds SOKej start
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Olle EkbringKexholms SKej start

D14 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia RobertssonÅlems OK36:3013:10
Ida JohannessonFrölunda OLej start

H14 Kort

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WalterssonOK Roxen35:0312:39
2Johan LangVästerviks OK41:45+6:4215:04

D12

2 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof22:508:14
2Stella RangertIK Hakarpspojkarna24:48+1:588:57
3Audrey HanssonFrölunda OL25:15+2:259:06
4Sofie EttlingSkogspojkarnas OK26:26+3:369:32
5Sofie HelanderOK Roxen28:43+5:5310:22
6Vendela SturekSOK Viljan29:05+6:1510:29
7Maja KarmstigFK Friskus-Varberg29:10+6:2010:31
8Sandra LingIK Hakarpspojkarna29:55+7:0510:48
8Ida ÖsterbergGustavsbergs OK29:55+7:0510:48
10Fanny WalterssonOK Roxen57:04+34:1420:36
Emma ZettervallKarlskrona SOKej start
Mikaela JohanssonVästerviks OKej start
Ellen TollOK Njudungej start

H12

2 770 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK18:316:41
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:06+2:357:37
3Jan AntonowiczKarlskrona SOK22:58+4:278:17
4Max ÖsterbergGustavsbergs OK23:25+4:548:27
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK23:42+5:118:33
6Vilgot KempeOK Denseln24:21+5:508:47
7Krzysztof WojtowiczKalmar OK24:37+6:068:53
8Ludvig EronnLinköpings OK25:48+7:179:18
9Johan ÅrbrinkLinköpings OK26:07+7:369:25
10Stepan KhakimovKarlskrona SOK26:09+7:389:26
11Theo LövdahlSOK Viljan26:29+7:589:33
12Emil LarssonOK Tisaren27:33+9:029:56
13Jacob PåledalOK Roxen28:47+10:1610:23
14Albin KjellbergBjörkfors GOIF28:58+10:2710:27
15Rasmus PåledalOK Roxen30:01+11:3010:50
16Tim MartinssonOK Motala30:16+11:4510:55
17Melcer StenbergHammarkinds OK30:31+12:0011:01
18Noel BengtssonOK Skogshjortarna31:53+13:2211:30
19Albert BrohedeOK Tyr35:04+16:3312:39
20Melker LarssonOK Orion38:31+20:0013:54
21Arvid SvenssonBjörkfors GOIF50:04+31:3318:04
22Rasmus HedarOK Tor1:15:06+56:3527:06
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstadutgått

D12 Kort

2 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja BergerAnkarsrums OK26:0610:11
2Vilma GrimmergårdBredareds IF27:33+1:2710:45
3Tyra LindellOK Roxen34:03+7:5713:18
Emma JonssonVimmerby OKej start

H12 Kort

2 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HillströmVimmerby OK33:3113:05
2Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping36:51+3:2014:23

D10

2 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara BengtssonOK Alehof27:5610:54
2Stina SöderqvistLinköpings OK34:34+6:3813:30
3Ebba SkullmanLinköpings OK34:46+6:5013:34
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping51:41+23:4520:11
5Alice EttlingSkogspojkarnas OK56:28+28:3222:03
6Ebba BergerAnkarsrums OK1:02:16+34:2024:19
Ida EkholmBjörkfors GOIFej start

H10

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:457:42
2Emil LingIK Hakarpspojkarna23:16+3:319:05
3Theo ÅrbrinkLinköpings OK23:29+3:449:10
4Viggo WulffOK Gränsen25:57+6:1210:08
5Gustav LindbergOK Roslagen26:00+6:1510:09
6Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK28:23+8:3811:05
7Måns SandahlIK Hakarpspojkarna32:02+12:1712:30
8Vincent DahmTjalve IF Norrköping33:40+13:5513:09
9Felix LindOK Älgen36:15+16:3014:09
10Hannes HolmbergOK Gränsen36:46+17:0114:21
11Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK47:08+27:2318:24
12Malte GranefeltOK Tyr54:32+34:4721:18

D35

5 820 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start

H35

7 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SandhOK Roxen54:326:52
2Fredrik LindströmLinköpings OK1:00:00+5:287:33
3Mattias HolmstrandOK Landehof1:00:51+6:197:40
4Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK1:03:47+9:158:02
5Rolf E JohanssonVästerviks OK1:09:25+14:538:45
6Markus HenrikssonLinköpings OK1:30:18+35:4611:23
7David AndréGöteborg-Majorna OK1:40:03+45:3112:36
8Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:02:39+1:08:0715:27

D40

5 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK41:098:07
2Susanne AldénOK Roxen41:53+0:448:16
3Malin SvenssonOK Orion43:38+2:298:37
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK51:34+10:2510:11
5Ingela ErikssonGävle OK52:50+11:4110:26
6Anna KullbergBjörkfors GOIF58:42+17:3311:36
7Catarina HardenFK Boken1:00:44+19:3512:00
8Maria LangVästerviks OK1:12:33+31:2414:20
9Carina KaleredOK Denseln1:15:09+34:0014:51
10Lena BuhreAttunda OK1:17:39+36:3015:20
11Marie WalterssonOK Roxen1:19:52+38:4315:47
Helena SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

H40

7 480 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan LarssonOK Tisaren52:377:02
2Fredrik SturessonOK Alehof54:19+1:427:15
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna55:03+2:267:21
4Henrik ModigOK Pan-Kristianstad55:25+2:487:24
5Sören Nilsson PåledalOK Roxen55:31+2:547:25
6Bertil EronnLinköpings OK55:39+3:027:26
7Peter EttlingSkogspojkarnas OK57:18+4:417:39
8Daniel BrohedeOK Tyr1:01:34+8:578:13
9Tony LövdahlSOK Viljan1:02:02+9:258:17
10Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:02:56+10:198:24
11Christian EnbergLinköpings OK1:08:06+15:299:06
12Fredrik LindellIF Thor1:09:29+16:529:17
13Marcus AlexanderssonKalmar OK1:09:54+17:179:20
14Erik AderstedtKungälvs OK1:11:00+18:239:29
15Martin JarelandLinköpings OK1:13:58+21:219:53
16Tobias GrimmergårdBredareds IF1:15:02+22:2510:01
17Magnus HedmanKungälvs OK1:16:02+23:2510:09
18Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:30:50+38:1312:08 Ladda ner rutt i gpx-format
19Anders IvarssonFK Friskus-Varberg1:42:22+49:4513:41
20Markus KleinBjörkfors GOIF1:43:00+50:2313:46

D45

4 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor37:598:45
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna38:19+0:208:49
3Annika IvarssonLinköpings OK39:20+1:219:03
4Anna SvenssonSOK Viljan41:37+3:389:35
5Susanne PetterssonOK Roxen45:10+7:1110:24
6Anna NyqvistKalmar OK45:32+7:3310:29
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping47:22+9:2310:54
8Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK47:26+9:2710:55
9Sofia WesterbergOK Kolmården50:32+12:3311:38
10Susanne JohannessonRonneby OK52:22+14:2312:03
11Anne JohanssonKarlskrona SOK53:04+15:0512:13
12Carina BerganderEksjö SOK55:39+17:4012:49
13Helena HolmOK Roxen57:48+19:4913:19
14Karin SteneboAttunda OK1:00:37+22:3813:58
15Kerstin JensenSkåneslättens OL1:01:14+23:1514:06
16Åsa DetterfeltLinköpings OK1:01:46+23:4714:13
17Jessica ElmerssonOK Bävern1:01:47+23:4814:14
18Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:20:22+42:2318:31
Anna EkbringKexholms SKej start

H45

6 310 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HallménOK Tisaren41:316:34
2Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad42:37+1:066:45
3Fredrik SvenssonJönköpings OK45:17+3:467:10
4Tobias BorgerKalmar OK49:03+7:327:46
5Erik HelanderOK Roxen51:15+9:448:07
6Anders ArfwedsonFrölunda OL51:48+10:178:12
7Andreas RangertIK Hakarpspojkarna51:49+10:188:12
8Jonas PerssonTorsås OK52:43+11:128:21
9Henrik PetterssonOK Roxen54:09+12:388:34
10Mikael WesterbergOK Kolmården55:32+14:018:48
11Anders LingIK Hakarpspojkarna57:01+15:309:02
12Håkan AxelssonFK Göingarna58:11+16:409:13
13Magnus EricssonVäxjö OK58:24+16:539:15
14Andreas HellgrenHammarkinds OK59:22+17:519:24
15Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb59:28+17:579:25
16Magnus LarsenFK Boken1:01:24+19:539:43
17Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping1:01:29+19:589:44
18Örjan LarssonLunds OK1:05:20+23:4910:21
19Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:09:12+27:4110:58
20Mats HolmbergOK Gränsen1:12:49+31:1811:32
21Mikael LindOK Älgen1:13:59+32:2811:43
22Magnus TrofastBredaryds SOK1:16:09+34:3812:04
23Tobias Den BraverOK Gränsen1:16:19+34:4812:05
24Johan JensenSkåneslättens OL1:19:05+37:3412:31
25Martin JakobssonHammarkinds OK1:21:14+39:4312:52
26Pär JohannessonFrölunda OL1:26:25+44:5413:41
Magnus JohanssonIFK Lidingö SOKej start
Per ErlandssonVimmerby OKej start
Magnus ClaessonJönköpings OKej start

D50

4 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK34:408:17
2Inger BergLinköpings OK39:00+4:209:19
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL41:27+6:479:54
4Ina SkalbergBredaryds SOK41:36+6:569:57
5Gitte EngströmLinköpings OK44:58+10:1810:45
6Marita FilipssonMarkaryds FK52:00+17:2012:26
7Anna KullbergLinköpings OK1:03:06+28:2615:05

H50

5 820 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF39:306:47
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK39:51+0:216:50
3Niklas RönnbäckOK Eken41:23+1:537:06
4Anders BergLinköpings OK43:42+4:127:30
5Anders DalhammerOK Roxen45:57+6:277:53
6Johan MalmOK Kolmården51:37+12:078:52 Ladda ner rutt i gpx-format
7Jonas BergforsSOK Viljan55:02+15:329:27
8Fredrik SteneboAttunda OK55:43+16:139:34
9Philip HjellströmGränna-Bygdens OK55:47+16:179:35
10Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping56:43+17:139:44
11Mats SigalitGotlands Bro OK58:03+18:339:58
12Magnus PorleVäxjö OK59:10+19:4010:09
13Lars KlassonOK Ravinen59:23+19:5310:12
14Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:02:08+22:3810:40
15Jonas DetterfeltLinköpings OK1:10:05+30:3512:02
16Peter EdgrenHultsfreds OK1:29:29+49:5915:22
Mats GunnemyrSöders-Tyresöej godkänd
Magnus RajanIFK Lidingö SOKej start
Magnus EklundVimmerby OKej start
Peter Njord-WesterlingHammarkinds OKej start
Kent KlassonHestra IFej start

D55

4 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heidrun FinkeOLV Uslar41:079:50
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK41:24+0:179:54
3Ingrid SvenssonStora Tuna OK41:47+0:409:59
4Britta SahlinVänersborgs SK42:03+0:5610:03
5Anne UddMarkbygdens OK42:26+1:1910:09
6Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK44:07+3:0010:33
7Eva EklundVäxjö OK46:09+5:0211:02
8Agneta OlivestamVimmerby OK49:12+8:0511:46
9Maria AnderssonBredaryds SOK54:27+13:2013:01
10Lena RosanderFinspångs SOK56:29+15:2213:30
11Marianne RosgrenOK Njudung56:48+15:4113:35
12Ann BrenanderSOK Viljan1:01:00+19:5314:35
13Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:07:18+26:1116:06
14Eva WareniusAvesta OK1:14:16+33:0917:46

H55

5 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK42:017:53
2Ove LernåKalmar OK42:20+0:197:57 Ladda ner rutt i gpx-format
3Peter LundbergJärfälla OK43:02+1:018:05
4Magnus JosefssonSävedalens AIK44:42+2:418:24
5Jerker NetzTrollhättans SOK47:01+5:008:50
6Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL47:32+5:318:56
7Roger EngmanHagaby GoIF Örebro48:02+6:019:01
8Mats RosanderFinspångs SOK54:30+12:2910:14
9Björn MauritzonÖrkelljunga FK56:28+14:2710:36
10Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna57:22+15:2110:46
11Leif SandahlOK Tyr1:00:36+18:3511:23
12Ingemar MånssonRonneby OK1:05:26+23:2512:17
13Jan LundgrenLinköpings OK1:07:49+25:4812:44
14Stephan SchliebenerOLV Uslar1:08:09+26:0812:48
15Thomas StenströmLinköpings OK1:10:12+28:1113:11
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

3 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger EnglundIFK Sävsjö40:3210:46
2Monica SvärdOK Klemmingen46:14+5:4212:17
3Gudrun NilssonLunds OK47:57+7:2512:45
4Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping52:51+12:1914:03
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping55:02+14:3014:38
6Carin AnderssonOK Denseln55:56+15:2414:52
7Kristin JohanssonKarlskrona SOK55:58+15:2614:53
8Siv LarssonVäxjö AIS1:00:50+20:1816:10
9Anne-Marie RobertssonMålilla OK1:03:45+23:1316:57
10Catharina ForsénOK Denseln1:07:01+26:2917:49
11Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:45:45+1:05:1328:07
Mona PetersenOK Motalaej start

H60

5 060 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif CarlssonSOK Viljan44:248:46
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung45:56+1:329:04
3Kent GranqvistVästerviks OK47:23+2:599:21
4Christer FolkessonEksjö SOK48:00+3:369:29
5Pierre KarlssonOK Alehof48:46+4:229:38
6Weine WolterÅkers IF50:26+6:029:58
7Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK51:45+7:2110:13
8Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF52:50+8:2610:26
9Göran BlombergTjalve IF Norrköping55:09+10:4510:53
10Bo SalomonsonKalmar OK57:25+13:0111:20
11Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF59:01+14:3711:39
12Lennart GustafssonJönköpings OK1:02:05+17:4112:16
13Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:03:28+19:0412:32
14Jan-erik LundqvistOK Eken1:03:58+19:3412:38
15Peter EnglundIFK Sävsjö1:04:13+19:4912:41
16Peter JoelssonÅlems OK1:07:53+23:2913:24
17Bertil KalénSOK Viljan1:07:59+23:3513:26
18Lennart LundquistOK Nalle1:10:11+25:4713:52
19Tor UddMarkbygdens OK1:11:08+26:4414:03
20Thomas AlmqvistKarlskrona SOK1:11:35+27:1114:08
21Torbjörn SandebäckÅlems OK1:12:58+28:3414:25
22Lars EklundVäxjö OK1:14:10+29:4614:39
23Stellan HäggbrinkBerga SOK1:34:42+50:1818:42
24Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:40:36+56:1219:52
Thomas DagsbergOK Orionej godkänd
Göran SvensonSOK Viljanej godkänd
Roland WareniusAvesta OKej godkänd
Adrian JüniOLG Hondrichej start
Stefan CarlssonSOK Viljanej start

D65

3 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården41:2010:59
2Gunilla PetterssonVästerviks OK46:21+5:0112:19
3Louise-Marie NilssonOK Klemmingen47:13+5:5312:33
4Britt-Mari KarlssonVäxjö OK48:24+7:0412:52
5Ulla LindellOK Hällen49:47+8:2713:14
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK50:21+9:0113:23
7Inga-Lill PetterssonLinköpings OK52:56+11:3614:04
8Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF55:15+13:5514:41
9Mona ForsbergNyköpings OK59:41+18:2115:52
10Gerd LindholmSol Tranås1:00:52+19:3216:11
11Annie GunnarstorpOK Motala1:01:35+20:1516:22
12Birgitta WallinTrosabygdens OK1:03:09+21:4916:47
13Majvie AnnegårdSOK Viljan1:06:23+25:0317:39
14Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:06:34+25:1417:42
15Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK1:09:13+27:5318:24
16Kerstin BlomOK Kolmården1:13:34+32:1419:33
17Marianne SellgrenSigtuna OK1:25:56+44:3622:51
18Catharina JohanssonOK Kolmården1:28:22+47:0223:30
Kristin LindbergLunds OKej start
Karin LarssonOK Kompassenej start
Inger PetterssonBjörkfors GOIFej start
Eva ArvidssonAlvesta SOKej start

H65

4 340 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK32:497:33
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK34:51+2:028:01
3Hans AurellGävle OK35:00+2:118:03
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared38:40+5:518:54
5Per ErikssonLinköpings OK39:04+6:159:00
6Åke ArvidssonHultsfreds OK40:00+7:119:12
7Göran AnderssonOK Tylöskog40:46+7:579:23
8Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK41:20+8:319:31
9Anders JohanssonSol Tranås43:31+10:4210:01
10Kjell JohanssonAnkarsrums OK44:20+11:3110:12
11Claes NidebornStora Tuna OK45:09+12:2010:24
12Kent ErikssonLerums SOK45:34+12:4510:29
13Ulf KjellinOK Hedströmmen45:50+13:0110:33
14Göran ForsbergNyköpings OK46:46+13:5710:46
15Gunnar EnbergMålilla OK47:51+15:0211:01
16Hans SvensonSOK Viljan48:22+15:3311:08
17Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL48:29+15:4011:10
18Bo TuressonOK Bävern48:41+15:5211:13
19Runar AldénOK Kolmården49:35+16:4611:25
20Yngve PetterssonLinköpings OK51:15+18:2611:48
21Peter HagströmTjalve IF Norrköping51:38+18:4911:53
22Göran SvärdOK Klemmingen53:40+20:5112:21
23Roger BergvikVäxjö OK55:05+22:1612:41
24Ove JohanssonOK Kolmården55:58+23:0912:53
25Sven-Olof LarssonVäxjö AIS56:24+23:3512:59
26Bo Anders NilssonLunds OK56:35+23:4613:02
27Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan56:47+23:5813:05
28Torgny PetterssonMarkbygdens OK57:51+25:0213:19
29Tommy OlaussonSOK Aneby59:05+26:1613:36
30Bendy WallinTrosabygdens OK1:00:20+27:3113:54
31Bengt SörensenJönköpings OK1:02:08+29:1914:18
32Anders HedinMotala AIF OL1:02:55+30:0614:29
33Håkan NilssonMalmö OK1:03:01+30:1214:31
34Lars EkholmBjörkfors GOIF1:44:28+1:11:3924:04
Roger StigssonLinköpings OKej godkänd
Per-Erik WåhlbergOK Linnéutgått
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Claus PetersenOK Motalaej start
Torgny PetterssonVästerviks OKej start
Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OKej start
Göran LarssonOK Kompassenej start

D70

3 110 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK36:3911:47
2Gullevi SvenssonRonneby OK41:53+5:1413:28
3Ulla HåkanssonOK Gynge46:09+9:3014:50
4Birgitta StenströmVänersborgs SK47:47+11:0815:21
5Margareta LarssonOK Njudung49:48+13:0916:00
6GunBritt SvenssonVästerviks OK54:40+18:0117:34
7Ros-Mari KarlssonNybro OK55:06+18:2717:43
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK56:30+19:5118:10
9Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK57:03+20:2418:20 Ladda ner rutt i gpx-format
10Lotta GranholmLinköpings OK57:33+20:5418:30
11Sonja JedarÅkers IF58:26+21:4718:47
12Ulla NilssonSOK Viljan58:55+22:1618:56
13Britt-Marie BjörklundVästerviks OK59:13+22:3419:02
14Marianne BergVimmerby OK1:00:21+23:4219:24
15Dagny TirénOK Ravinen1:01:14+24:3519:41
16Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:02:01+25:2219:56
17Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:03:29+26:5020:24
18Sonja HanssonTjalve IF Norrköping1:05:05+28:2620:55
19Margareta TidmanOK Kolmården1:16:17+39:3824:31
20Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:17:45+41:0625:00
21Harriet KarlssonTorsås OK1:18:22+41:4325:11
22Kristina SkoglundHellas Orientering1:20:12+43:3325:47
23Siv EkelöfVärend GN OL1:22:41+46:0226:35
24Solbritt GustafssonOK Virdarna1:23:17+46:3826:46
25Karin TibbelinTurebergs IF1:28:32+51:5328:28
26Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:30:46+54:0729:11
Margareta WikströmVäxjö AISej godkänd
Berit ByströmOK Virdarnaej godkänd
Inge JørgensenOK Roskildeej godkänd
Vega SlottnerJönköpings OKej godkänd
Rosita KarlssonVäxjö AISej start
Barbro MöllbergArboga OKej start

H70

4 270 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen37:118:42
2Rolf SkoglundHellas Orientering39:44+2:339:18
3Åke EckerbomIFK Sävsjö40:52+3:419:34
4Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK41:01+3:509:36
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL41:42+4:319:45
6Kjell MånssonKarlskrona SOK41:47+4:369:47
7Curt KarlssonNyköpings OK42:39+5:289:59
8Stefan G LarssonOK Njudung42:53+5:4210:02
9Nils KarlssonVäxjö AIS43:33+6:2210:11
10Anders SellgrenSigtuna OK44:11+7:0010:20
11Tommy OlssonKarlskrona SOK44:18+7:0710:22
12Lennart SturessonVästerviks OK45:52+8:4110:44
13Morgan LjungVaggeryds SOK46:04+8:5310:47
14Roger DanielssonLinköpings OK46:19+9:0810:50
15Leif LindströmNybro OK47:52+10:4111:12
16Lennart PetterssonBjörkfors GOIF48:19+11:0811:18
17Gunnar CarlsonOK Roxen50:13+13:0211:45
18Thord RådbergOK Roslagen50:31+13:2011:49
19Jan HanssonLunds OK50:59+13:4811:56
20Anders BuhréNybro OK51:24+14:1312:02
21Åke BorgerAnkarsrums OK53:00+15:4912:24
22Ulf WaldenfjordLinköpings OK53:45+16:3412:35
23Kjell NilssonOK Klemmingen54:28+17:1712:45
24Roland NilssonSOK Viljan55:07+17:5612:54
25Sven Erik SjöholmMullsjö SOK55:21+18:1012:57
26Jerry MartinssonOK Motala56:09+18:5813:08
27Jan JohanssonIFK Hedemora OK57:27+20:1613:27
28Erling EkelöfVärend GN OL57:48+20:3713:32
29Bengt HenrikssonVäxjö AIS58:08+20:5713:36
30Sören WingeUpsala IF59:14+22:0313:52
31Lars PetterssonVimmerby OK1:00:05+22:5414:04
32Conny HusénOK Roslagen1:00:44+23:3314:13
33Kjell LindholmSol Tranås1:01:08+23:5714:19
34Arne AnderssonOK Motala1:01:39+24:2814:26
35Anders SvenssonAnkarsrums OK1:02:58+25:4714:44
36Jan LarssonSävedalens AIK1:03:12+26:0114:48
37Stig JonssonBjörkfors GOIF1:04:27+27:1615:05
38Reine FriskVaggeryds SOK1:04:51+27:4015:11
39Lars JohanssonÅlems OK1:05:01+27:5015:13
40Lennart BohmanKarlskrona SOK1:06:05+28:5415:28
41Ole SvendsenOK Roskilde1:11:11+34:0016:40
42Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:12:36+35:2517:00
43Kennert RulanderBjörkfors GOIF1:13:03+35:5217:06
44Uno BergOK Motala1:13:59+36:4817:19
45Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:16:22+39:1117:53
46Palle Møller NielsenOdense OK1:17:03+39:5218:02
47Jan FlansbjerKinnaströms SK1:23:16+46:0519:30
48Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:48:57+1:11:4625:30
Tomas AxiTjalve IF Norrköpingej godkänd
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej godkänd
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej start
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start
Anders EdlingOK Linnéej start
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej start
Roland AlsénOK Roxenej start
Tom LindbergLunds OKej start

D75

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:01:2119:43
2Karin RenbergOK Kolmården1:01:51+0:3019:53
3Britt PetterssonOK Roxen1:08:33+7:1222:02
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKej godkänd
Anita ErikssonGränna-Bygdens OKej start

H75

3 730 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK37:119:58
2Jerry HolmEskilstuna OL37:19+0:0810:00
3Åke GatelidOK Skogshjortarna38:30+1:1910:19
4Lars-Inge EklundVimmerby OK38:38+1:2710:21
5Curt ThorénNyköpings OK39:46+2:3510:39
6Erland LingJönköpings OK42:04+4:5311:16
7Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL43:58+6:4711:47
8Stig BengtssonMotala AIF OL47:31+10:2012:44
9Ivan ErnvidUlricehamns OK47:41+10:3012:47
10Rune AhlanderJönköpings OK48:38+11:2713:02
11Olof HjortvidVästerviks OK49:42+12:3113:19
12Ove ForsbergTurebergs IF49:58+12:4713:23
13Kjell HagströmLinköpings OK50:27+13:1613:31
14Torgny JonssonVäxjö AIS52:00+14:4913:56
15Folke SimonssonOK Roxen54:15+17:0414:32
16Alf MattssonOK Kolmården55:45+18:3414:56
17Ulf ÅströmOK Roslagen56:33+19:2215:09
18Hubert HugossonOK Gynge57:53+20:4215:31
18Sigvard RudolfssonOK Gisle57:53+20:4215:31
20Kjell OlofssonEslövs FK59:11+22:0015:52
21Göran HektorLinköpings OK59:36+22:2515:58
22Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:01:01+23:5016:21
23Stig KarlssonTorsås OK1:10:28+33:1718:53
24Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:13:07+35:5619:36
25Göran ThourVärend GN OL1:21:35+44:2421:52
26Gunnar BylundRydboholms SK1:22:58+45:4722:14
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Johnny WallingeOK Kolmårdenutgått
Rolf HallbergFK Finnej start

H80

3 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PerssonVäsby OK41:1813:16
2Alf LundkvistOK Tor43:39+2:2114:02
3Torild BornetunSkillingaryds FK44:34+3:1614:19
4Nils JanssonSkattkärrs SOK45:33+4:1514:38
5Allan HåkanssonSOK Viljan53:01+11:4317:02
6Per LarssonJönköpings OK1:04:47+23:2920:49
7Tore JohanssonSOK Aneby1:07:37+26:1921:44
Gunvald BruceAnkarsrums OKej godkänd
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Sven JonssonOK Roxenej start

H85

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:0815:02
2Lennart KarlssonHultsfreds OK1:04:48+27:4026:14

Inskolning

1 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo AldénOK Roxenfullföljt
Elias Berggrenklubblösfullföljt
Alexander EkIF Hallby SOKfullföljt
Karl HedmanKungälvs OKfullföljt
Milla KlassonOK Ravinenfullföljt
Melker MartnerIFK Göteborgfullföljt
Sally PilbladIFK Göteborgfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Felix SandahlIK Hakarpspojkarnafullföljt
Tyra StalebrantGamleby OKfullföljt
Erik Stolth- -fullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Elin SundströmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Tilda SundströmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköpingfullföljt
Casper EngstrandIFK Göteborgutgått

U1

1 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SvenssonJönköpings OK16:2710:40
2Jack ÅkerbergSOK Viljan17:24+0:5711:17
3Stina GrimmergårdBredareds IF18:14+1:4711:50
4Ester GrimmergårdBredareds IF18:19+1:5211:53
5Karl KullbergBjörkfors GOIF18:32+2:0512:02
6Ivar HolmstrandOK Landehof18:55+2:2812:17
7Emma WulffOK Gränsen20:15+3:4813:08
8Frida SöderqvistLinköpings OK20:44+4:1713:27
9Jarvis HanssonFrölunda OL22:10+5:4314:23
10Emilia HedmanKungälvs OK23:41+7:1415:22
11Saga LindellOK Roxen24:01+7:3415:35
12Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb24:27+8:0015:52
13Erik EttlingSkogspojkarnas OK25:33+9:0616:35
14Anton CarlströmFK Boken35:34+19:0723:05
Elsa SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Olof HertinVästerviks OKej start

U2

2 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva LarssonOK Orion25:319:58
2Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg26:29+0:5810:20
3Edith HolmstrandOK Landehof28:35+3:0411:09
4Vendela SvärdSträngnäs-Malmby OL32:20+6:4912:37
5Valdemar SvärdSträngnäs-Malmby OL33:31+8:0013:05
6Axel MattssonHammarkinds OK42:59+17:2816:47
7Elias Hanssonklubblös44:16+18:4517:17
8Isabel Hanssonklubblös44:24+18:5317:20
9Klara JedarOK Tor46:50+21:1918:17
10Linnéa SjödinOK Kolmården49:23+23:5219:17
11Linden Bergstedt- -50:53+25:2219:52
12Emelia CarlströmFK Boken52:22+26:5120:27
13Aron LindbergOK Roslagen1:00:01+34:3023:26
14Anna JohannessonFrölunda OL1:04:34+39:0325:13
15William FurenbäckHammarkinds OK1:14:30+48:5929:06

Öppen motion 1

2 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars AllertIFK Linköpings OS40:3915:52
2Maria RobertssonÅlems OK49:27+8:4819:18
3Cecilia JosefssonSävedalens AIK50:05+9:2619:33
4Rickard Kjellgrenklubblös1:20:21+39:4231:23
5Melker Zackrisson- -1:20:23+39:4431:23
6Cecilia Daleviklubblös1:45:24+1:04:4541:10
7Alice Daleviklubblös1:46:02+1:05:2341:25

Öppen motion 2

3 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HallinderSöderköping1:07:1120:25

Öppen motion 3

2 770 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK28:4310:22
2Ayan LingIK Hakarpspojkarna29:33+0:5010:40
3Tuva ÖstangårdGamleby OK29:46+1:0310:44
4Karl HjellströmGränna-Bygdens OK30:35+1:5211:02
5Frida BerglinKarlskrona SOK32:27+3:4411:42
6Tove ValleriusGamleby OK32:53+4:1011:52
7Sara WulffOK Gränsen34:56+6:1312:36
8Annika LindellOK Roxen35:40+6:5712:52
9Johanna Saetreklubblös36:15+7:3213:05
10Lottis BrohedeOK Tyr42:41+13:5815:24
11Britt-Marie EkbergOK Orinto43:52+15:0915:50
12Lena LarssonSävedalens AIK53:08+24:2519:10
13Kjell RosgrenOK Njudung54:21+25:3819:37
14Anna BjörkBjörkfors GOIF55:51+27:0820:09
15John-Erik ErikssonJönköpings OK1:00:09+31:2621:42
16Magdalena PrytzTjalve IF Norrköping1:00:34+31:5121:51
17Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:00:58+32:1522:00
18Ulrika JohannessonFrölunda OL1:16:51+48:0827:44
19Karin HanssonTäby OK1:51:58+1:23:1540:25
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd

Öppen motion 4

3 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda Nilssonklubblös37:339:46
2Hanna ÖbergGamleby OK44:07+6:3411:29
3Hanna StalebrantGamleby OK45:36+8:0311:52
4Stina AnderjonVäxjö OK49:56+12:2313:00
5Jonas BjärehedMalmö OK1:02:14+24:4116:12
6Karl-Johan Hanssonklubblös1:04:36+27:0316:49
7Liza Hanssonklubblös1:04:56+27:2316:54
8Edvin BruceSjövalla FK1:13:47+36:1419:12
9Mathias Daleviklubblös1:23:15+45:4221:40
10Karin Daleviklubblös1:23:16+45:4321:41
Maud Ingegerd Elis KonradssonÖdeshögs SKej godkänd

Öppen motion 5

3 650 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SibilevaKarlskrona SOK32:368:55
2Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL37:55+5:1910:23
3Anna EkIF Hallby SOK39:55+7:1910:56
4Anders StrömbäckAnkarsrums OK41:55+9:1911:29
5Erik AxelssonGamleby OK43:40+11:0411:57
6Sofia MagnussonLinköpings OK44:16+11:4012:07
7Anders BruceHultsfreds OK49:04+16:2813:26
8Daniel HedströmSOK Aneby55:18+22:4215:09
9Sara SöderqvistLinköpings OK59:17+26:4116:14
10Johan DahmTjalve IF Norrköping1:03:04+30:2817:16
11Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:05:36+33:0017:58
12Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:06:35+33:5918:14
13Albin CarlssonVimmerby OK1:18:15+45:3921:26
14Ylva Larsson- -1:24:36+52:0023:10
15Maria NilssonGamleby OK1:28:53+56:1724:21
16Susanne DahlbergTjalve IF Norrköping1:45:08+1:12:3228:48
17Lotta Fisherström- -2:06:14+1:33:3834:35
Viktor PetterssonGamleby OKej godkänd
Anna EdmarkSOK Anebyutgått
Johan JersbladVästerviks OKutgått

Öppen motion 6

5 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard DanielssonVimmerby OK58:0510:29
2Erik JosefssonSävedalens AIK1:00:51+2:4610:59
3Jesse AnderssonBjörkfors GOIF1:02:57+4:5211:21
4Henrik SöderqvistLinköpings OK1:16:42+18:3713:50
5Joakim WalterssonOK Roxen1:34:10+36:0516:59
6Peter PukeYstads OK1:35:19+37:1417:12
7Lars HolmgrenGamleby OK2:02:31+1:04:2622:06
Julius PukeYstads OKej godkänd
Marie BerglinKarlskrona SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 110 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dennis TollOK Njudung27:028:41
2Eric MattssonSkogslöparna33:19+6:1710:42
3Jonas LindellOK Motala33:39+6:3710:49
4Lars-Erik SpaakEksjö SOK35:28+8:2611:24
5Josefine Lindströmklubblös35:46+8:4411:30
6Annika BengtssonOK Alehof37:51+10:4912:10
7Anna HenrikssonTorsås OK39:28+12:2612:41
7Karin FreylandSOK Aneby39:28+12:2612:41
9Conny SahlinVänersborgs SK41:36+14:3413:22
10Stephan SvenssonLinköpings OK42:22+15:2013:37
11Ole PedersenLinköpings OK42:43+15:4113:44 Ladda ner rutt i gpx-format
12Bernt KarlssonOK Reftele47:14+20:1215:11
13Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK47:20+20:1815:13
14Lottie LindOK Älgen47:26+20:2415:15
15Maria ModigOK Pan-Kristianstad47:34+20:3215:17
16Conny BerggrenTjalve IF Norrköping47:58+20:5615:25
17Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK49:00+21:5815:45
18Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK50:28+23:2616:13
18Karl-Erik PetterssonSOK Viljan50:28+23:2616:13
20Katarina Westin-KarlssonOK Reftele50:38+23:3616:16
21Waste ByströmOK Virdarna51:27+24:2516:32
22Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK51:28+24:2616:32
23Kurt EkbergOK Orinto54:35+27:3317:33
24Magnus StafstedtFrämmestads IK55:36+28:3417:52
25Jan SvenssonTjalve IF Norrköping57:19+30:1718:25
25Ulla WesterlundTäby OK57:19+30:1718:25
27Tommy PedersenIFK Hindås57:36+30:3418:31
28Kenneth LindblomVäxjö OK58:10+31:0818:42
29Margareta NetzTrollhättans SOK1:01:41+34:3919:50
29Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:01:41+34:3919:50
31Anders JohanssonNyköpings OK1:01:59+34:5719:55
32Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:19:55+52:5325:41
Carolina MagnussonLinköpings OKej godkänd
Thomas AlmqvistVästerviks OKej godkänd
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKej godkänd
Arne LarsenVästerviks OKej godkänd
Lars-Olof LarssonTäby OKej godkänd
Göran HanssonTäby OKej start
Anna HertinVästerviks OKej start

Öppen motion 8

4 340 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad26:546:11
2Christian ErikssonLinköpings OK33:31+6:377:43
3Fredrik Aldénklubblös34:33+7:397:57
4Maria HolmstrandOK Landehof35:19+8:258:08
5David IvarssonHaninge SOK35:48+8:548:14
6Patrik FalkGöteborg-Majorna OK38:09+11:158:47
7Felix FalkGöteborg-Majorna OK43:57+17:0310:07
8Kalle AntonssonVästerviks OK44:28+17:3410:14
9Frida KarlssonLinköpings OK45:19+18:2510:26
10Sarah MagnussonLinköpings OK45:29+18:3510:28
11Anders KarlssonBodafors OK45:44+18:5010:32
12Magnus OlssonTorsås OK45:55+19:0110:34
13Heléne KlassonOK Ravinen48:06+21:1211:04
14Bo HultgrenOK Njudung48:15+21:2111:07
15Stina SternerLinköpings OK49:36+22:4211:25
16Minda LangmoenKungälvs OK51:55+25:0111:57
17Hans AxOK Eken52:34+25:4012:06
18Johan JylltorpLinköpings OK52:38+25:4412:07
19Harris BrandeTjalve IF Norrköping55:21+28:2712:45
20Erika JedarOK Tor58:57+32:0313:34
21Lars DahlHärlövs IF1:00:36+33:4213:57
22Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:00:37+33:4313:58
23Lennart KjellgrenLjusdals OK1:01:15+34:2114:06
24Örjan GustafssonAnkarsrums OK1:01:31+34:3714:10
25Lisa FalkGöteborg-Majorna OK1:08:30+41:3615:47

Öppen motion 9

7 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK52:186:59
2Nils NedforsOK Roxen59:13+6:557:55
3Johan DelvertOK Orion1:00:14+7:568:03
4Johan EklundVäxjö OK1:05:21+13:038:44
5Stefan EngströmLinköpings OK1:14:25+22:079:56
6Björn CederbergOK Pan-Kristianstad1:18:17+25:5910:27
7Ulf JohanssonKarlskrona SOK1:20:34+28:1610:46
8Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:27:43+35:2511:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser