Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Jössefors

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Jössefors
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 21 april 2015

Lätta

2 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annmarie ÖjstrandOK Hierne23:0611:33
2Maja KarlssonOK Jösse25:46+2:4012:53
3Maja JosefssonÅmotfors OK33:18+10:1216:39
4Jovisa GullkvistÅmotfors OK33:19+10:1316:39
5Elias JosefssonÅmotfors OK33:31+10:2516:45
6EMIL johanssonOK Jösse35:14+12:0817:37
7Kristina DelsiöOK Jösse43:40+20:3421:50
8Astrid HambergOK Jösse43:42+20:3621:51
Rune BybergÅmotfors OKej godkänd
Elis CarlmanOK Mangenej godkänd
Maria DåverhögOK Jösseej godkänd
Linea BroströmOK Jösseej godkänd

Korta

2 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart NordströmOK Jösse23:1510:06
2Maja SundströmOK Jösse25:48+2:3311:13
3Emila CarlmanÅmotfors OK31:23+8:0813:38
4Margareta ZetterqvistOK Jösse31:34+8:1913:43
5Malin HögbergOK Hierne32:08+8:5313:58
6Anna BryntessonÅmotfors OK32:30+9:1514:07
7Andreas HöglundOK Jösse34:36+11:2115:02
8Rolf AnderssonOK Mangen42:38+19:2318:32
9Ingrid AnderssonOK Mangen43:11+19:5618:46
10Rune OlssonÅmotfors OK47:30+24:1520:39
11Stig CarlssonOK Jösse51:45+28:3022:30
12Laila OlssonÅmotfors OK53:00+29:4523:02
13Roger LarssonOK Jösse55:51+32:3624:16

Mellan

3 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt NilssonOK Hierne28:168:18
2Peter CarlmanOK Mangen28:48+0:328:28
3Jonas BacklundOK Jösse29:41+1:258:43
4Lars SilfältOK Jösse30:15+1:598:53
5Arvid BlixOK Jösse31:02+2:469:07
6Martin NorlanderOK Jösse31:04+2:489:08
7Åke GustavssonOK Älgen31:29+3:139:15
8Stefan WingskogOK Jösse31:49+3:339:21
9Kristian VårliOK Hierne32:05+3:499:26
10Stefan VårliOK Hierne32:06+3:509:26
11Marina ThybergOK Jösse32:23+4:079:31
12Petter LykkenOK Jösse33:00+4:449:42
13Tony GullquistÅmotfors OK33:49+5:339:56
14Fredrik KarlssonOK Jösse35:28+7:1210:25
15Martin EkholmOK Jösse36:07+7:5110:37
16Sven-Arne NilssonOK Jösse36:48+8:3210:49
17Torbjörn NilssonOK Jösse36:56+8:4010:51
18Erik GävertOK Jösse37:11+8:5510:56
19Hans PerssonOK Älgen37:16+9:0010:57
20Lena GranefeltOK Tyr39:08+10:5211:30
21Jan NilssonOK Hierne40:45+12:2911:59
22Camilla NorrmanOK Jösse42:47+14:3112:35
23Gunilla PetersonOK Jösse50:28+22:1214:50
24Mathias AxelssonOK Hierne52:28+24:1215:25
25Lars IvarssonOK Jösse1:00:07+31:5117:40

Långa

5 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas BlomgrenOK Hierne31:336:18
2Erik SundbäckÅmotfors OK35:54+4:217:10
3Anders JohanssonOK Jösse40:03+8:308:00
4Oskar JohanssonOK Jösse40:48+9:158:09
5Magnus JonssonOK Mangen41:45+10:128:21
6Peter LindmarkÅmotfors OK41:56+10:238:23
7Maria ErikssonOK Mangen42:07+10:348:25
8Pär FalkevikOK Mangen42:14+10:418:26
9Jenny GullkvistÅmotfors OK44:23+12:508:52
10Tord JanssonOK Jösse47:43+16:109:32
11Lars GranefeltOK Tyr50:12+18:3910:02
12Thomas ÖstlundOK Jösse51:07+19:3410:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser