Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #4
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: onsdag 10 februari 2016

Herrar

9 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar DanielsAttunda OK1:01:066:38
2Emil AnderssonÄrla IF1:01:38+0:326:41
3Kalle BergmanOK Ravinen1:03:05+1:596:51
4Halvor Eid NielsenÄrla IF1:03:12+2:066:52
5Michael ReforsJärla Orientering1:03:36+2:306:54
6Niklas SundqvistTullinge SK1:03:43+2:376:55
7Simon LundinFinspångs SOK1:08:10+7:047:24
8Oscar BjörckJärla Orientering1:08:15+7:097:25
9Oscar VångellÄrla IF1:08:18+7:127:25
10Markus AdolfssonTullinge SK1:08:23+7:177:25
11Daniel RoosAttunda OK1:08:49+7:437:28
12Jason BransomeOK Ravinen1:08:50+7:447:28
13Emil AnderssonTullinge SK1:08:54+7:487:29
14Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:09:02+7:567:30
15David BejbomJärla Orientering1:09:05+7:597:30
16Harri KarlssonOK Denseln1:09:39+8:337:34
17Andrew QuinIFK Lidingö SOK1:12:02+10:567:49
18Nick BarrableOK Ravinen1:14:46+13:408:07
19Oskar EdvardssonJärfälla OK1:16:18+15:128:17
20David HectorSnättringe SK1:16:39+15:338:19
21Pelle ForsbergIFK Enskede1:17:24+16:188:24
22Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:20:38+19:328:45
23Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:20:39+19:338:45
24Tomas HolmbergOK Södertörn1:24:13+23:079:09
25Fredrik HedinIFK Enskede1:24:47+23:419:12
26Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:29:51+28:459:45
27Sverker LenasCentrum OK1:30:11+29:059:48
Hugo DahlbergHaninge SOKej godkänd
Karl EngesAttunda OKej godkänd
Fredrik PerssonDomnarvets GOIFej godkänd
David PetterssonOK Ravinenej godkänd
Ulf TroengOK Linnéej godkänd
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKutgått
Fredrik AhnlénOK Hammarenej start
Lukas ArkängTullinge SKej start
Julian DentIFK Lidingö SOKej start
Jonas KjällOK Löftanej start
Andreas NamslauerSkogsluffarnas OKej start
Ove OksvoldCentrum OKej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start

Damer

6 000 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa JanssonJärla Orientering51:138:32
2Signe KlintingJärla Orientering53:10+1:578:51
3Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF53:20+2:078:53
4Josefine KlintbergOK Ravinen53:54+2:418:59
5Lenka ZatloukalovaTullinge SK56:17+5:049:22
6Anna FalkSundbybergs IK57:42+6:299:37
7Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK58:08+6:559:41
8Hanna KorhonenOK Ravinen1:00:02+8:4910:00
9Louise MarkstedtOK Södertörn1:00:05+8:5210:00
10Tove LagerbergOK Södertörn1:00:08+8:5510:01
11Frida ForsbergOK Ravinen1:02:16+11:0310:22
12Sanna BatzSkarpnäcks OL1:04:20+13:0710:43
13Hedwig HaasSundsvalls OK1:04:35+13:2210:45
14Kristina TedhamreSnättringe SK1:12:29+21:1612:04
15Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:25:08+33:5514:11
16Lena ÖhmanCentrum OK1:25:15+34:0214:12
Vilma KarlssonSnättringe SKej godkänd
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Anna JohanssonJärla Orienteringej start
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OFej start
Krystal NeumannEnoggeroosej start
Dora SzerencsiJärla Orienteringej start

Pöbel

6 000 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Georg EklöwOK Södertörn45:497:38
2Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK46:07+0:187:41
3Casper GidingKamrat och IF KIF47:12+1:237:52
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK47:56+2:077:59
5Tintin KarlbergTullinge SK47:58+2:097:59
6Ruben BryngelssonTullinge SK47:59+2:107:59
7Linus BacklundOK Södertörn48:46+2:578:07
8Stefan Svensson GeliusSnättringe SK48:51+3:028:08
9Zdenek LiscinskyKOS Tesla Brno49:09+3:208:11
10Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby49:10+3:218:11
11Christian RedtzerAttunda OK49:11+3:228:11
12Tobias KarlssonSnättringe SK49:12+3:238:12
13Mattias KallhaugeSnättringe SK49:13+3:248:12
14Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK49:19+3:308:13
15Axel MattssonJärla Orientering49:26+3:378:14
16Anders BrinkmanVandrarringen49:44+3:558:17
17Max KlassonOK Ravinen51:15+5:268:32
18Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK52:31+6:428:45
19Linus RisplingCentrum OK52:38+6:498:46
20Albin AnderssonOK Ravinen52:40+6:518:46
21Lars PalmqvistJärfälla OK53:02+7:138:50
22Anders KällTumba-Mälarhöjden OK53:28+7:398:54
23Mikael AnderssonJärla Orientering53:49+8:008:58
24Elias TidevallSkogsluffarnas OK54:59+9:109:09
25Henrik SjögrenHaninge SOK57:23+11:349:33
26Jonatan StåhlSundbybergs IK58:43+12:549:47
27Fredrik SetterqvistOK Södertörn58:44+12:559:47
28Petter LindSkogsluffarnas OK59:00+13:119:50
29Hans TarandiIFK Lidingö SOK59:51+14:029:58
30Henrik MorastHaninge SOK1:01:39+15:5010:16
31Hans SundqvistTullinge SK1:01:50+16:0110:18
32Mattias VainionpääI 19 IF1:02:06+16:1710:21
33Joakim SkantzeSundbybergs IK1:10:40+24:5111:46
34Janne NilssonCentrum OK1:10:41+24:5211:46
35Gunnar HedinSöders-Tyresö1:10:45+24:5611:47
36Urban StåhlSundbybergs IK1:10:53+25:0411:48
37Per KallhaugeSnättringe SK1:10:58+25:0911:49
38Anders LavforsCentrum OK1:11:02+25:1311:50
39Mattias SkepplingOK Södertörn1:11:31+25:4211:55
40Jörgen HectorSnättringe SK1:11:55+26:0611:59
41Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:12:05+26:1612:00
42Sven JohanssonTäby OK1:13:54+28:0512:19
43Jonatan LindellGustavsbergs OK1:22:00+36:1113:40
44Mikael SundqvistTullinge SK1:22:36+36:4713:46
45Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:23:09+37:2013:51
46Ulf BylundIFK Enskede1:27:41+41:5214:36
47Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:27:43+41:5414:37
48Göran EklundSkarpnäcks OL1:27:45+41:5614:37
49Ronny NordgrenSundbybergs IK1:27:49+42:0014:38
50Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:44:01+58:1217:20
51Jan LindhSundbybergs IK1:51:38+1:05:4918:36
52Peter BergmanTullinge SK2:00:28+1:14:3920:04
Björn BylundIFK Enskedeej godkänd
Daniel EkenstedtTullinge SKej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Henrik LundgrenCentrum OKej godkänd
Andreas MagnvallOK Södertörnej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Samuel SvenssonCentrum OKej godkänd
Per WolgastSnättringe SKej godkänd
Harald MildGustavsbergs OKutgått
Mats BernSnättringe SKej start
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start
Per DambergIFK Lidingö SOKej start
Hugo FlordalSnättringe SKej start
Oskar ForsbergTullinge SKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Martin HunhammarOK Ravinenej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Urban SelanderSkarpnäcks OLej start
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Peter ZetterströmSöders-Tyresöej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

Pöbelina

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda RennerOK Södertörn44:0810:45
2Elin SundqvistTullinge SK44:14+0:0610:47
3Emilia EngelOK Ravinen44:29+0:2110:50
4Matilda LindhSundbybergs IK44:32+0:2410:51
5Elin BergOK Ravinen45:33+1:2511:06
6Anna-Karin SundqvistTullinge SK45:46+1:3811:09
7Elin AhlströmIFK Enskede47:52+3:4411:40
8Rebecka AdolfssonOK Kåre48:06+3:5811:43
9Sussie TistadIFK Lidingö SOK48:11+4:0311:45
10Linnea JohanssonTäby OK48:21+4:1311:47
11Åsa LindhSundbybergs IK54:28+10:2013:17
12Mette BrolinsonCentrum OK54:56+10:4813:23
13Camilla JakobssonCentrum OK55:20+11:1213:29
14Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK56:51+12:4313:51
15Åsa LinnersjöSöders-Tyresö1:00:33+16:2514:46
16Ileana von MelenIFK Enskede1:04:29+20:2115:43
17Nickolina HedenlundTäby OK1:04:35+20:2715:45
18Barbro BransomeSkogsluffarnas OK1:06:28+22:2016:12
19Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK1:10:44+26:3617:15
20Viktoria HedenlundTäby OK1:50:48+1:06:4027:01
Pirkko-Liisa AchrénTullinge SKej godkänd
Josefine AnderssonTäby OKej godkänd
Trine KarlbergTullinge SKej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej start
Marie HeinrupTullinge SKej start
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser