Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-event 2011 - Sprint by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-event 2011 - Sprint by Night
Arrangörsorganisation: Borås GIF
Datum: fredag 11 november 2011

D21

2 370 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK11:504:59
2Sara HagströmFalköpings AIK OK12:49+0:595:24
3Emma ClaessonStora Tuna OK13:04+1:145:30
4Linn BrännebyOK Kolmården13:13+1:235:34
5Sofia HolmgårdKils OK14:08+2:185:57
6Märta MollénSävedalens AIK14:42+2:526:12
7Lucie WeissovaFK Göingarna14:44+2:546:12
8Lisa BorssénOK Kroppefjäll15:01+3:116:20
9Liselott EricsonLinköpings OK15:17+3:276:26
10Malin SörstrandOK Klyftamo15:21+3:316:28
11Malin HultqvistIF Hagen15:33+3:436:33
12Malin LjunggrenMarkbygdens OK16:29+4:396:57
13Camilla NilssonOK Torfinn18:52+7:027:57
14Ida EngströmJönköpings OK19:07+7:178:03
15Marie SigboHjärnarps GH OL19:09+7:198:04
16Ingrid JanssonOK Kroppefjäll20:18+8:288:33
Helena LidhageUlricehamns OKdiskvalificerad
Jennie NilssonIF Hagendiskvalificerad
Lina SandströmOK Stigenej start

H21

2 700 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK12:094:30
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK12:15+0:064:32
3Johan HögstrandMarkbygdens OK12:22+0:134:34
4Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK12:23+0:144:35
5Gustav EklöfUlricehamns OK12:45+0:364:43
6Fredrik EdénOK Kåre12:49+0:404:44
6Rikard ClaessonStora Tuna OK12:49+0:404:44
8Albin PetterssonOK Tisaren12:55+0:464:47
9Oscar VångellÄrla IF13:03+0:544:50
10Niklas ÖsterlundUlricehamns OK13:10+1:014:52
11Mattias HolmstrandIFK Göteborg13:16+1:074:54
12Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK13:17+1:084:55
13Nils SpetzUlricehamns OK13:32+1:235:00
14Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK13:42+1:335:04
15Johan SandströmGöteborg-Majorna OK13:43+1:345:04
15Andreas RangertIK Hakarpspojkarna13:43+1:345:04
17David JohanssonHestra IF13:52+1:435:08
18Johan TörnrothHjobygdens OK13:57+1:485:10
19Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad13:59+1:505:10
20Victor FlingmarkUddevalla OK14:03+1:545:12
21Michal BestaFK Göingarna14:15+2:065:16
22Markus JohanssonIFK Göteborg14:18+2:095:17
23Mikael AnderssonIF Rigor14:20+2:115:18
24Jonas AnderssonIF Rigor14:22+2:135:19
25Johan LidströmOK Landehof14:32+2:235:22
26Anders PåhlmanIstrums SK14:36+2:275:24
27Henrik JohanssonUmeå OK14:55+2:465:31
28Roland FesselhoferGöteborg-Majorna OK15:07+2:585:35
29Anton OddmoHärlövs IF15:09+3:005:36
30Christoffer OhlssonUddevalla OK15:10+3:015:37
31Daniel HjortvallHestra IF15:13+3:045:38
32Erik RåbergSävedalens AIK15:28+3:195:43
33Fredrik AnderssonIF Rigor15:38+3:295:47
34Niklas NilssonHärlövs IF15:44+3:355:49
35Per GustafssonHjärnarps GH OL16:04+3:555:57
36Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg16:06+3:575:57
37Joel UddMarkbygdens OK16:46+4:376:12
38Oskar NilssonOK Stigen17:19+5:106:24
39Fredrik SvenssonOK Torfinn17:24+5:156:26
40Morgan BodinGällstadbygdens SOK17:43+5:346:33
41Sture JeppssonLunds OK17:55+5:466:38
42Mikael BodinGällstadbygdens SOK17:57+5:486:38
43William LundströmOK Torfinn18:49+6:406:58
44Johan OlofssonOK Skogshjortarna19:23+7:147:10
45Jimmy KarlssonOK Torfinn20:01+7:527:24
45Michael AbrahamssonRydboholms SK20:01+7:527:24
47Jonas SundellUmeå OK22:54+10:458:28
Viktor LarssonHagaby GOIFdiskvalificerad
Mikael AnderssonLinköpings OKdiskvalificerad
Henrik TostebergLinköpings OKdiskvalificerad
Petter JohanssonLinköpings OKej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Einar JohanssonLinköpings OKej start

D20

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia Modig TjärnströmLinköpings OK14:085:57
2Lina NilssonOK Tranan14:47+0:396:14
3Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna15:06+0:586:22
4Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb15:40+1:326:36
5Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK16:21+2:136:53
6Beatrice EdgrenHultsfreds OK16:57+2:497:09
7Anna HåkanssonOK Kolmården26:10+12:0211:02

D18

2 440 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SandbergSäterbygdens OK12:155:01
2Agnes LeoBredaryds SOK13:19+1:045:27
3Fabienne WengerGöteborg-Majorna OK14:05+1:505:46
4Frida BrogrenKungälvs OK14:07+1:525:47
5Linnea SundströmOK Renen14:25+2:105:54
6Joséphine RegnellVäxjö OK14:41+2:266:01
7Linnea GustafssonUddevalla OK14:51+2:366:05
8Frida HedinHjärnarps GH OL14:58+2:436:08
9Emmeli AxmalmSävedalens AIK14:59+2:446:08
10Elin HögstrandMarkbygdens OK15:13+2:586:14
11Emma BacklundSäterbygdens OK15:16+3:016:15
12Lovisa MannfolkUlricehamns OK15:27+3:126:19
13Anna JonsonRonneby OK15:44+3:296:26
14Sara NilssonOK Tranan15:49+3:346:28
15Amanda HolmgrenVittjärvs IK16:01+3:466:33
16Martina JohanssonBredareds IF16:22+4:076:42
17Frida StrömgårdBredareds IF17:02+4:476:58
18Amanda SoppiOK Kroppefjäll18:21+6:067:31
19Elinor LindelöwHärlövs IF18:41+6:267:39
20Lovisa HanssonBredareds IF19:02+6:477:48
21Lisa Jonsson HofbergSäterbygdens OK19:38+7:238:02
22Lisa LarssonFK Friskus-Varberg19:51+7:368:08
23Emelie LarssonFK Friskus-Varberg20:14+7:598:17
24Matilda LarssonOK Kroppefjäll20:53+8:388:33
25Stina AnderjonVäxjö OK22:51+10:369:21
26Ida NilssonOK Grip26:29+14:1410:51
Veronica LindgrenOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Linnea EkmanFK Friskus-Varbergdiskvalificerad

H18

2 370 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SköldLinköpings OK11:074:41
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK11:20+0:134:46
3Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering11:26+0:194:49
3Johan BadenfeltFalkenbergs OK11:26+0:194:49
5Jonas LundgrenLinköpings OK11:41+0:344:55
6Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg11:47+0:404:58
7Jesper SjögrenOK Kullingshof11:50+0:434:59
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK12:08+1:015:07
9Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb12:09+1:025:07
10Gabriel AnderssonUlricehamns OK12:19+1:125:11
11Per MobergVänersborgs SK12:26+1:195:14
12Viktor LundénAvesta OK12:37+1:305:19
13Anton BlomIK Uven12:51+1:445:25
13Jesper LiderudLidköpings VSK12:51+1:445:25
15Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb12:52+1:455:25
16Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK13:42+2:355:46
17Arvid JohnsonDegerfors OK14:09+3:025:58
18Ludvig DanforsMullsjö SOK14:22+3:156:03
19Rasmus KarlssonRonneby OK15:12+4:056:24
20Oscar RahleniusSkattkärrs IF15:45+4:386:38
21Niclas DelinOK Pan-Kristianstad16:12+5:056:50
22Tobias KatvalaOK Älgen16:22+5:156:54
23Henric KarlssonHultsfreds OK16:28+5:216:56
24Filip MagnussonStora Tuna OK16:32+5:256:58
Erik SkärbergVänersborgs SKdiskvalificerad
Albin DetterfeltLinköpings OKdiskvalificerad
Erik ClassonOK Orintodiskvalificerad
Andreas Brag JonssonIK Gandvikdiskvalificerad

D16

2 440 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara WadmanIFK Moras OK13:005:19
2Sanna SkoogKils OK13:22+0:225:28
3Johanna ÖbergRyda SK13:44+0:445:37
4Hanna ÖstenbergHultsfreds OK13:57+0:575:43
5Tilda JohanssonOK Orion13:59+0:595:43
6Moa PetterssonOK Dacke14:22+1:225:53
7Moa SvenssonNässjö OK14:23+1:235:53
8Amanda BlennowFalköpings AIK OK14:50+1:506:04
9Kajsa HedinHjärnarps GH OL14:52+1:526:05
10Hanna SahlinOK Kåre14:55+1:556:06
11Ellen SarenmarkLeksands OK15:06+2:066:11
12Patricia EdgarssonAndrarums IF15:21+2:216:17
13Hanna BerglundOK Kåre15:50+2:506:29
14Klara PålssonKungälvs OK16:08+3:086:36
14Ulrika TofteredIF Rigor16:08+3:086:36
14Hanna DjerfLerums SOK16:08+3:086:36
17Linnéa AnderssonBredaryds SOK16:14+3:146:39
18Sofia SjögrenOK Kullingshof16:15+3:156:39
19Hanna BarkegrenStora Tuna OK16:18+3:186:40
20Julia AdolfssonOK Kåre16:22+3:226:42
21Ida JohanssonHjärnarps GH OL16:30+3:306:45
22Caroline LindelöwHärlövs IF16:34+3:346:47
23Elin ClassonOK Orinto16:39+3:396:49
23Stina LarssonIF Hagen16:39+3:396:49
25Felicia FeursteinTormestorps IF16:51+3:516:54
26Hanna AspforsStora Tuna OK16:52+3:526:54
27Elin LindbergOK Djerf17:03+4:036:59
28Sofia JohanssonOK Nackhe17:08+4:087:01
29Amanda JohanssonOK Dacke17:10+4:107:02
30Petra OlejnikSOK Viljan17:19+4:197:05
31Jessica NilssonOK Torfinn17:23+4:237:07
32Clara MannfolkUlricehamns OK17:39+4:397:14
33Emelie AnderssonHultsfreds OK17:52+4:527:19
34Ebba EkmanLustens OK17:56+4:567:20
35Karin HållHJS-Vansbro OK18:09+5:097:26
36Anna SkoglundKils OK18:15+5:157:28
37Sara JosarpFK Friskus-Varberg18:26+5:267:33
38Sofia LiljeqvistStenungsunds OK18:54+5:547:44
39Sophie NilssonIS Kullen19:21+6:217:55
40Linn ErikssonRyda SK19:22+6:227:56
41Emelie AnderssonVänersborgs SK19:24+6:247:57
42Lovisa NilssonTormestorps IF19:26+6:267:57
43Stina NeroMullsjö SOK19:36+6:368:01
44Ida NordbergOK Tranan19:54+6:548:09
45Johanna AnderssonLidköpings VSK20:44+7:448:29
46Maria LundStenungsunds OK20:45+7:458:30
47Linnea HerngrenIF Hagen21:25+8:258:46
48Kristin HöögOK Kullingshof22:36+9:369:15
49Elina ArvidssonSäterbygdens OK22:41+9:419:17
50Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg22:45+9:459:19
51Anna BjörklundBjursås OK23:15+10:159:31
52Malin SvenssonMarkbygdens OK23:51+10:519:46
53Hanna LarssonHjobygdens OK26:19+13:1910:47
Elin KjellssonFalkenbergs OKdiskvalificerad
Lisa WassénVänersborgs SKdiskvalificerad
Maja EngesLeksands OKdiskvalificerad
Sanna StenholmKils OKej godkänd
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Hanna GustafssonOK Kåreej start
Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OKej start
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start
Anna LångStora Tuna OKej start

H16

2 590 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus LarssonHestra IF11:454:32
2Anton NilssonOK Tranan12:03+0:184:39
3Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK12:04+0:194:39
4Emil GranqvistOK Ravinen12:19+0:344:45
5Oskar SandbergSäterbygdens OK12:22+0:374:46
6Albin AxelssonMullsjö SOK12:24+0:394:47
7Johan SöderlundLeksands OK12:39+0:544:53
8Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL12:42+0:574:54
9Richard LundstedtMullsjö SOK12:51+1:064:57
10Oscar StenbergOK Skogshjortarna13:07+1:225:03
11Albin BergkvistBjursås OK13:09+1:245:04
12Mattias JohanssonStångenäs AIS13:19+1:345:08
13Filip WadstenOK Landehof13:22+1:375:09
14Gustaf SparrevikLerums SOK13:26+1:415:11
15Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK13:29+1:445:12
16Klas UddMarkbygdens OK13:30+1:455:12
17David StigsmarkStora Tuna OK13:39+1:545:16
18Richard NorlinKungälvs OK13:45+2:005:18
19Linus LandergrenHestra IF13:50+2:055:20
20Johan WintherVästerbergslagens OL13:54+2:095:22
21Andreas PeterssonBurseryds IF13:57+2:125:23
22Henrik EklundVäxjö OK13:59+2:145:23
23Anton GustafssonStora Tuna OK14:02+2:175:25
24Sebastian ÅsedalUlricehamns OK14:08+2:235:27
25Einar NordgrenHestra IF14:12+2:275:28
26Filip SödervallIK Gandvik14:13+2:285:29
26Joakim SvenssonOK Älme14:13+2:285:29
28Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK14:25+2:405:33
29Niklas FriskMarkbygdens OK14:31+2:465:36
30Oskar JohanssonOK Klyftamo14:32+2:475:36
31Erik WidmarkIF Hagen14:34+2:495:37
31Daniel DuhlboIFK Moras OK14:34+2:495:37
33Martin OlssonTibro OK14:37+2:525:38
34Linus RantanenSödertälje-Nykvarn Orientering14:54+3:095:45
35Felix GarmerGöteborg-Majorna OK14:57+3:125:46
36John GabrielssonSävedalens AIK14:59+3:145:47
37Erik PerssonMarkbygdens OK15:01+3:165:47
38Erik HagmanLerums SOK15:05+3:205:49
39Emil ÅbergKorsnäs IF OK15:26+3:415:57
40Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK15:27+3:425:57
41Tobias PentonenHestra IF15:30+3:455:59
42Robin KarlssonTormestorps IF15:32+3:475:59
43Andreas SundströmVästerås SOK15:39+3:546:02
44Joel EinarssonTormestorps IF15:47+4:026:05
45Erik ForsHestra IF15:49+4:046:06
46Oscar RenbergSävedalens AIK15:52+4:076:07
47Martin KarlssonVäxjö OK15:57+4:126:09
48Jacob AhlströmVästerås SOK16:01+4:166:11
49Anton HagströmFalkenbergs OK16:02+4:176:11
50Johan EklundVäxjö OK16:31+4:466:22
51Johan LarssonOK Skogshjortarna16:37+4:526:24
52Jonatan HöstHjärnarps GH OL16:55+5:106:31
53Morgan OlssonAndrarums IF17:30+5:456:45
54Eric BrattåsenOK Skogshjortarna17:38+5:536:48
55Magnus ÖstgrenOK Kåre17:56+6:116:55
56Axel EkMarkbygdens OK18:11+6:267:01
57Rasmus SteenOK Enen18:21+6:367:05
58Robert BillingHultsfreds OK18:23+6:387:05
59Viktor DjerfVästerbergslagens OL18:28+6:437:07
60Johan SköldLinköpings OK18:31+6:467:08
61Alexander SörqvistBredareds IF19:47+8:027:38
62Rasmus LöfgrenStora Tuna OK19:57+8:127:42
63Axel MatssonHjärnarps GH OL20:04+8:197:44
64Adam WesselhoffOK Skogshjortarna23:15+11:308:58
65Joel JohanssonOK Skogshjortarna25:07+13:229:41
66Alfred JanssonVänersborgs SK25:24+13:399:48
Carl BomanVästerås SOKdiskvalificerad
Heino OllinSävedalens AIKdiskvalificerad
David SvenssonFK Bokendiskvalificerad
Jan DalheimerIK Vikings OKdiskvalificerad
Erik AnderssonOK Oriondiskvalificerad
Gabriel HöjlindIFK Moras OKdiskvalificerad
Arvid HenrikssonJärla Orienteringdiskvalificerad
Arvid VågLerums SOKdiskvalificerad
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orienteringdiskvalificerad
Fredrik PerssonDomnarvets GOIFej start
Björn CederbergVänersborgs SKej start
Filip GrahnHestra IFej start
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start
Fredrik TegströmLinköpings OKej start

D14

2 080 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK10:595:16
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna11:06+0:075:20
3Vilma BlennowFalköpings AIK OK11:43+0:445:37
4Jonna JungåkerKorsnäs IF OK12:01+1:025:46
5Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL12:03+1:045:47
6Jonna ForsOK Grip12:04+1:055:48
7Hanna KarlssonMarkbygdens OK12:12+1:135:51
8Hanna LindströmOK Tranan12:14+1:155:52
9Tova OlssonGrycksbo IF OK12:22+1:235:56
10Sofia GrahnHestra IF12:25+1:265:58
11Emma DjerfLerums SOK12:26+1:275:58
12Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna12:42+1:436:06
13Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK12:44+1:456:07
14Mirjam DalénSala OK13:00+2:016:15
15Klara DjerfLerums SOK13:02+2:036:15
16Sara KindlundOK Tranan13:03+2:046:16
17Johanna HagströmFalköpings AIK OK13:13+2:146:21
18Kajsa MattssonOK Kåre13:17+2:186:23
19Elvira BjörklundTrollhättans SOK13:20+2:216:24
20Erica ErikssonHjärnarps GH OL13:25+2:266:27
21Emma HimmelmannSjövalla FK13:29+2:306:28
22Linnea KjellssonFalkenbergs OK13:33+2:346:30
23Frida PetersonÄlvdalens IF OK13:37+2:386:32
24Lina SundqvistOK Tranan13:38+2:396:33
25Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK13:42+2:436:35
26Alice AronengHestra IF13:54+2:556:40
27Emma JanssonStora Tuna OK13:59+3:006:43
28Matilda ArboreliusIS Kullen14:01+3:026:44
29Lovisa JonssonHallstahammars OK14:05+3:066:46
30Ellen SarasGrycksbo IF OK14:06+3:076:46
31Olivia NymanVänersborgs SK14:07+3:086:47
31Emma WidellOK Skogshjortarna14:07+3:086:47
33Line CederbergVänersborgs SK14:08+3:096:47
34Lina LundbergIstrums SK14:09+3:106:48
35Sara HägnanderLidköpings VSK14:12+3:136:49
36Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK14:16+3:176:51
37Linnea BryngelssonOK Djerf14:17+3:186:52
38Frida FredrikssonKorsnäs IF OK14:18+3:196:52
39Emma RenbergSävedalens AIK14:27+3:286:56
40Elsa AnderssonBredaryds SOK14:28+3:296:57
41Stina GuståsLinköpings OK14:31+3:326:58
42Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK14:36+3:377:01
43Moa HanssonBredaryds SOK14:39+3:407:02
44Cecilia DjerfVästerbergslagens OL14:40+3:417:03
45Clara CoxLerums SOK14:47+3:487:06
46Emma ForsbergOK Kåre14:52+3:537:08
47Filippa AnderssonLidköpings VSK15:00+4:017:12
48Erika DuhlboIFK Moras OK15:11+4:127:17
49Madelene AxelssonHärlövs IF15:19+4:207:21
50Emelie RoosOK Landehof15:29+4:307:26
51Maria BergströmGrycksbo IF OK16:01+5:027:42
52Anna MobergVänersborgs SK16:13+5:147:47
53Ida Fantenberg-NiklassonMariestads FK16:17+5:187:49
54Cecilia WinqvistOK Djerf16:19+5:207:50
54Ebba WidmanIK Ymer16:19+5:207:50
56Carolina OlssonÄlvdalens IF OK17:03+6:048:11
57Alice AxelssonMullsjö SOK17:25+6:268:22
58Helena HagströmFalkenbergs OK17:43+6:448:31
59Amanda HalvarssonLeksands OK18:47+7:489:01
60Ellen RemängMullsjö SOK18:56+7:579:06
61Izabel Wikner ZienkiewiczIF Rigor19:47+8:489:30
62Ida HallgrenBjursås OK20:23+9:249:47
63Emilia JärsenholtUlricehamns OK20:36+9:379:54
64Hanna JohanssonFK Friskus-Varberg20:39+9:409:55
65Emma FalkOK Grip20:40+9:419:56
66Marie LichtenbergBredareds IF22:04+11:0510:36
67Linn SanderGöteborg-Majorna OK23:22+12:2311:14
68Sanna FredrikssonDegerfors OK25:46+14:4712:23
69Johanna SörqvistBredareds IF25:58+14:5912:29
Engla FläckGrycksbo IF OKdiskvalificerad
Lina LandergrenHestra IFdiskvalificerad
Malin JanssonHjobygdens OKdiskvalificerad
Rebecka SalenbäckKristinehamns OKdiskvalificerad
Emma NilssonOK Trananej start
Amelia SkalbergBredaryds SOKej start
Lisa JohanssonOK Trananej start
Saga BacktemanLerums SOKej start
Noa-Ristin C LagerqvistGrycksbo IF OKej start
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H14

2 220 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ForsbergLånghundra IF10:414:48
2Jesper SvenskStora Tuna OK11:07+0:265:00
3Albin LillieströmOK Roxen11:14+0:335:03
4Eric JanssonOK Tranan11:46+1:055:18
5Filip KarlssonIF Hagen12:05+1:245:26
6Olle JosarpFK Friskus-Varberg12:09+1:285:28
7Tim LundbergMullsjö SOK12:27+1:465:36
8Robin SvennbergDegerfors OK12:39+1:585:41
9Anders MagnussonOK Landehof12:48+2:075:45
10William JohnssonOK Skogshjortarna12:59+2:185:50
11Jesper LindströmIK Gandvik13:03+2:225:52
12Victor HelgessonHestra IF13:07+2:265:54
12henning sjökvistStora Tuna OK13:07+2:265:54
14Lukas DanielssonVästerbergslagens OL13:10+2:295:55
15Ivar SörqvistMarkbygdens OK13:18+2:375:59
16Isak ÅbergKorsnäs IF OK13:21+2:406:00
17Simon OlaussonOK Tranan13:24+2:436:02
18Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK13:26+2:456:03
19Ludvig HolmbergOK Tranan13:41+3:006:09
20Viktor WassénVänersborgs SK13:47+3:066:12
21Edvin AnderssonVärend GN OL14:05+3:246:20
22Isac Von KrusenstiernaOK Kåre14:11+3:306:23
23Isak SöderströmSala OK14:16+3:356:25
24Jakob HöstHjärnarps GH OL14:21+3:406:27
25Axel JohanssonIK Gandvik14:31+3:506:32
26Rikard HolmströmVästerbergslagens OL14:33+3:526:33
27Joel LeanderOK Landehof14:42+4:016:37
28Albin PerssonOK Tranan14:50+4:096:40
29Oskar DahlströmOK Klyftamo14:52+4:116:41
30Erik SvenssonOK Klyftamo15:11+4:306:50
31Carl PerssonBurseryds IF15:17+4:366:53
32Viktor ÖstergrenVäxjö OK15:21+4:406:54
33Carl JungertMariestads FK15:45+5:047:05
34Johan HöögOK Kullingshof15:52+5:117:08
35Fabian SteenOK Enen15:57+5:167:11
36Johan KnutssonLerums SOK15:58+5:177:11
37Karl Pettersson-PalmLerums SOK16:01+5:207:12
38Karl-Oskar PlahnOK Enen16:10+5:297:16
39Henrik SparrIFK Moras OK16:11+5:307:17
40Simon Andersson TholinOK Enen16:29+5:487:25
41Jonatan BjörkLeksands OK16:42+6:017:31
42Simon WallensteinMariestads FK16:51+6:107:35
43John GunnarssonSurahammars SOK17:04+6:237:41
44Simon BernersonOK Enen17:10+6:297:43
45Arvid JernstigVänersborgs SK17:17+6:367:47
46Emil JohanssonBredareds IF17:28+6:477:52
47Elis NordströmKils OK17:40+6:597:57
48Fredrik WunderDegerfors OK17:41+7:007:57
49Alexander Andersson TholinOK Enen18:15+7:348:13
50Jesper HedarEskilstuna OL18:27+7:468:18
51Dennis PerssonAndrarums IF18:34+7:538:21
52Niclas SparrevikLerums SOK18:47+8:068:27
52Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK18:47+8:068:27
54Axel JutterströmIFK Moras OK19:08+8:278:37
55Oskar ErikssonOK Älgen19:23+8:428:43
56Jon HjertströmFK Friskus-Varberg21:04+10:239:29
57Max WunderDegerfors OK22:07+11:269:57
58Martin LindelöwHärlövs IF23:14+12:3310:27
59Johan NilssonDegerfors OK23:16+12:3510:28
60Lucas JanssonLerums SOK24:02+13:2110:49
61Johan ErkenstålOK Enen25:46+15:0511:36
62Jonathan AnderssonMariestads FK26:57+16:1612:08
Samuel PlumppuBredareds IFdiskvalificerad
Adam BrobergIF Rigordiskvalificerad
Emil EngesLeksands OKdiskvalificerad
Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOKdiskvalificerad
Loke AgmarkenHalmstad OKdiskvalificerad
Alexander WiklundFinspångs SOKej start
Daniel PihlSOK 68ej start
David GranbomLinköpings OKej start
Linus AnderssonOK Skogshjortarnaej start
Johan LammFrölunda OLej start
David RisbergSkattkärrs IFej start
André AnderssonVästerbergslagens OLej start
Jonas TofteredIF Rigorej start

D12

2 000 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK11:005:30
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK11:02+0:025:31
3Klara AskMarkbygdens OK12:28+1:286:14
4Elsa HolmgårdKils OK12:33+1:336:16
5Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK13:03+2:036:31
6Elin SvenssonOK Älme13:08+2:086:34
7Kajsa AnderssonOK Orion13:13+2:136:36
8Lova KlasérKorsnäs IF OK13:16+2:166:38
9Maja WelanderOK Djerf13:18+2:186:39
10Jenny PerersKorsnäs IF OK13:28+2:286:44
11Emma NordbergOK Tranan13:35+2:356:47
12Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan13:49+2:496:54
13Elsa LindeblomIK Omega13:54+2:546:57
14Johanna GuståsLinköpings OK14:02+3:027:01
15Stina LindbergOK Djerf14:11+3:117:05
16Sofie PerssonHärlövs IF14:21+3:217:10
17Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre14:35+3:357:17
18Agnes BobergIF Rigor14:38+3:387:19
19Vilma SvantessonHjärnarps GH OL14:39+3:397:19
20Emelie SvenssonIF Rigor14:42+3:427:21
21Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK14:47+3:477:23
21Sofie OhlssonÄrla IF14:47+3:477:23
23Maja GunnarssonLerums SOK14:50+3:507:25
24Felizia Wikner ZienkiewiczIF Rigor14:51+3:517:25
25Alice SödervallIK Gandvik14:55+3:557:27
26Elin HållHJS-Vansbro OK15:02+4:027:31
27Isabella LagoGöteborg-Majorna OK15:26+4:267:43
28Heidi ForsOK Grip15:58+4:587:59
29Linn HimmelmannSjövalla FK16:02+5:028:01
30Emma BernersonOK Enen16:10+5:108:05
31Hanna SundströmVästerås SOK16:39+5:398:19
32Emma BillingHultsfreds OK16:40+5:408:20
33Erica OlssonOK Djerf18:08+7:089:04
34Josefine LiljeqvistStenungsunds OK18:31+7:319:15
35Madeleine SöderlundLerums SOK18:57+7:579:28
36Lina JernbergKristinehamns OK19:11+8:119:35
37Emma FranzénLidköpings VSK19:18+8:189:39
38Ella NordströmKils OK19:21+8:219:40
39Alma LiderudLidköpings VSK19:25+8:259:42
40Irmalinn NilssonHärlövs IF19:39+8:399:49
41Katja DalénSala OK19:56+8:569:58
42Elinor DelinFK Åsen21:01+10:0110:30
43Siri BjörklundTrollhättans SOK21:22+10:2210:41
44Julia MarkendahlOK Klyftamo22:18+11:1811:09
45Shanti SöderströmSala OK22:21+11:2111:10
46Julia JohanssonHestra IF23:11+12:1111:35
47Amanda BergqvistHestra IF24:05+13:0512:02
48Selma MoqvistLerums SOK24:22+13:2212:11
49Kajsa RaskKungälvs OK25:01+14:0112:30
50Alma JohanssonOK Skogshjortarna26:12+15:1213:06
51Ebba Helin AxelssonOK Grip31:06+20:0615:33
52Ida LarssonHJS-Vansbro OK33:23+22:2316:41
53Rebecka ÖhrnellOK Grip35:05+24:0517:32
Sofia KlassonHestra IFdiskvalificerad
Märta BlideLerums SOKdiskvalificerad
Frida JohanssonOK Djerfdiskvalificerad
Malin NilssonOK Trananej godkänd
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Linnea KruseIF Rigorej start
Janneke SnijderIK Uvenej start
Erika Källvik-LeufvénÅmåls OKej start
Alma AnderssonDomnarvets GOIFej start

H12

2 030 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln9:234:37
2Oscar JohanssonOK Dacke10:04+0:414:57
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:04+0:414:57
4Filip TrofastBredaryds SOK10:35+1:125:12
5Felix AxelssonMarkbygdens OK10:56+1:335:23
6Hugo LillieströmOK Roxen11:39+2:165:44
7Viktor BarkegrenStora Tuna OK11:40+2:175:44
8Isac EricssonVäxjö OK11:59+2:365:54
9William LundstedtMullsjö SOK12:08+2:455:58
10Emil PetterssonOK Dacke12:33+3:106:10
11Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb12:47+3:246:17
12Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK13:01+3:386:24
13Patrik GustafssonOK Kullingshof13:08+3:456:28
14Emil KarlssonHestra IF13:21+3:586:34
15Elias OlssonOK Kroppefjäll13:45+4:226:46
16Sebastian DanielssonVästerbergslagens OL13:47+4:246:47
17Erik LindströmOK Tranan13:51+4:286:49
18Axel HalvarssonOK Kroppefjäll14:12+4:496:59
19Lukas KatvalaOK Älgen14:17+4:547:02
20Erik ErikssonOK Älgen14:24+5:017:05
21Joel PlumppuBredareds IF14:56+5:337:21
22Tim JohanssonFK Friskus-Varberg15:06+5:437:26
23Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:07+5:447:26
24Anders BjörklundTrollhättans SOK15:39+6:167:42
25Carl HolmbergIF Hagen16:18+6:558:01
26Simon RönningenKristinehamns OK16:19+6:568:02
27Pontus MattssonOK Kullingshof16:23+7:008:04
28Jonas EkOK Skogsstjärnan16:41+7:188:13
29Isak KällsmyrOK Kullingshof17:13+7:508:28
30Teodor DanielssonIstrums SK17:40+8:178:42
31Hugo SimonssonKungälvs OK18:05+8:428:54
32Samuel EkmanOK Kullingshof18:28+9:059:05
33Benjamin GabrielssonKungälvs OK18:34+9:119:08
34Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK18:48+9:259:15
35Gabriel BladOK Kullingshof20:08+10:459:55
36Karl FredrikssonKorsnäs IF OK20:24+11:0110:02
37Ville GrahnIK Uven20:53+11:3010:17
38Jonathan PerssonOK Enen20:55+11:3210:18
39Olof BlideLerums SOK21:34+12:1110:37
40Anton RydströmMullsjö SOK22:08+12:4510:54
41Filip AnderssonHultsfreds OK22:13+12:5010:56
42Joel AnderssonMariestads FK22:59+13:3611:19
43Rasmus HåkanssonOK Klyftamo24:12+14:4911:55
44Samuel JonssonHallstahammars OK24:42+15:1912:10
45Samuel JonssonKristinehamns OK25:20+15:5712:28
46Gabriel Andersson TholinOK Enen26:00+16:3712:48
47Svante LarssonHjobygdens OK26:42+17:1913:09
48Isak DahlströmOK Klyftamo29:05+19:4214:19
49Martin JohanssonHjärnarps GH OL35:38+26:1517:33
50Albin HjertströmFK Friskus-Varberg39:00+29:3719:12
51Richard HenningssonOK Skogsstjärnan3:17:16+3:07:531:37:10
Gustav RuneforsVäxjö OKdiskvalificerad
Olle SörqvistMarkbygdens OKdiskvalificerad
Gustav NymanVänersborgs SKej godkänd
Albin MånssonVäxjö OKej start
Viktor WallinKorsnäs IF OKej start
Isak BergkvistBjursås OKej start

D10

1 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK12:596:56
2Amanda JanssonOK Djerf13:34+0:357:15
3Carolin GradinAndrarums IF14:33+1:347:46
4Ellen BlennowFalköpings AIK OK15:46+2:478:25
5Felicia JärsenholtUlricehamns OK16:12+3:138:39
6Elin LindbladOK Djerf16:15+3:168:41
7Klara AnderssonOK Orion17:14+4:159:12
8Hanna GabrielssonKungälvs OK17:48+4:499:31
9Kajsa Fantenberg NiklassonMariestads FK21:05+8:0611:16
10Irma SvenssonOK Klyftamo21:07+8:0811:17
11Tove ErikssonRyda SK21:33+8:3411:31
12Ylva JohanssonOK Djerf21:37+8:3811:33
13Ester FreidlitzOK Landehof21:53+8:5411:42
14Kajsa HomannFrölunda OL21:54+8:5511:42
15Nora HolmgårdKils OK22:21+9:2211:57
16Klara HåkanssonOK Klyftamo27:29+14:3014:41
17Klara TrofastBredaryds SOK33:17+20:1817:47
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Lisa HomannFrölunda OLdiskvalificerad
Elsa KärnsundSala OKdiskvalificerad
Emma IvarssonOK Kullingshofej start
Emma GustafssonOK Kullingshofej start

H10

1 870 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof11:356:11
2Axel BerglundUlricehamns OK12:09+0:346:29
3Axel ElmbladBredaryds SOK12:39+1:046:45
4Olof LjunggrenLinköpings OK12:59+1:246:56
5Emanuel HerberthsonLinköpings OK13:40+2:057:18
6Edvin MånssonVäxjö OK13:50+2:157:23
7Tobias ErixonOK Kullingshof14:19+2:447:39
8Oscar KjellssonFalkenbergs OK14:33+2:587:46
8Daniel KnutssonLerums SOK14:33+2:587:46
10Anton GunnarssonBredaryds SOK14:56+3:217:59
11Gustav ÖstenssonOK Tranan15:33+3:588:18
12Oskar EkmanOK Kullingshof15:45+4:108:25
13Alexander RoosOK Landehof15:50+4:158:28
14Casper HedarEskilstuna OL16:05+4:308:36
15Axel ErikssonSkattkärrs IF16:26+4:518:47
16Tim DalheimerIK Vikings OK16:32+4:578:50
17Gustav OhlinOK Tranan16:34+4:598:51
18Mårten GeddaOK Landehof16:43+5:088:56
19Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo16:59+5:249:04
20Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OK17:16+5:419:14
21Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK17:22+5:479:17
22Lukas LarssonOK Skogshjortarna17:45+6:109:29
23Erik LarssonÅmåls OK18:18+6:439:47
24Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan18:26+6:519:51
25Måns PerssonAndrarums IF18:52+7:1710:05
26Frej AlmOK Enen18:57+7:2210:08
27Hampus AnderssonLidköpings VSK20:48+9:1311:07
28Brian AhlmAndrarums IF22:10+10:3511:51
29Alexander JanssonOK Djerf23:47+12:1212:43
30Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK23:52+12:1712:45
31William BodinGällstadbygdens SOK26:31+14:5614:10
32Teodor LundborgHjobygdens OK30:12+18:3716:08
33Karl HjellströmGränna-Bygdens OK32:07+20:3217:10
Anton KarlssonMariestads FKdiskvalificerad
Pontus ErikssonHjärnarps GH OLej start

D35

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa BörjessonHestra IF13:115:46
2Hanna RangertKungälvs OK14:26+1:156:19
3Erika ErikssonSkattkärrs IF14:30+1:196:21
4Angelica BrandqvistTibro OK15:32+2:216:48
5Annika LjungbergDegerfors OK17:37+4:267:43
6Ulrika RåbergOK Tyr18:34+5:238:08
7Ann HyvönenSkattkärrs IF21:58+8:479:38
Anna BerlinKungälvs OKej start
Anna KarlssonSOK 68ej start

H35

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LjungbergDegerfors OK12:525:25
2Daniel HägerstrandKungälvs OK12:56+0:045:27
3Daniel BrohedeOK Älgen13:05+0:135:31
4Anders FranzénLidköpings VSK13:59+1:075:54
5Martin SvenssonIF Rigor14:24+1:326:04
6Stefan GraadIF Rigor14:50+1:586:15
7Henrik PetterssonGustavsbergs OK14:51+1:596:15
Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OKdiskvalificerad
Martin KruseIF Rigorej start

D40

2 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK11:035:31
2Annika IvarssonLinköpings OK12:01+0:586:00
3Annika SundströmVästerås SOK12:33+1:306:16
4Kristina NilssonOK Tranan12:55+1:526:27
5Kristina ForsOK Grip13:27+2:246:43
6Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK13:52+2:496:56
7Helen SkoogKils OK13:56+2:536:58
8Inger GuståsLinköpings OK14:06+3:037:03
9Jeanette SigenstamMarkbygdens OK14:08+3:057:04
10Annika OhlssonÄrla IF14:12+3:097:06
11Britta KjellssonFalkenbergs OK14:20+3:177:10
12Erica HållHJS-Vansbro OK14:58+3:557:29
13Susanne W KarlssonHärlövs IF15:10+4:077:35
14Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK15:36+4:337:48
15Liselott RothLinköpings OK16:01+4:588:00
16Kristina PerssonHärlövs IF16:11+5:088:05
17Åsa DetterfeltLinköpings OK16:16+5:138:08
18Carina LindelöwHärlövs IF16:36+5:338:18
19Anna ErikssonOK Älgen16:42+5:398:21
20Anna-Karin RybergOK Klyftamo17:02+5:598:31
21Maria LillieströmOK Roxen17:12+6:098:36
22Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:18+7:159:09
23Pia Brag-JonssonIK Gandvik20:44+9:4110:22
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IKdiskvalificerad
Åsa HedinHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Carola BillingHultsfreds OKdiskvalificerad

H40

2 280 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin BobergIF Rigor11:355:04
2Magnus HomannOK Orinto12:23+0:485:25
3David OlssonOK Skogsstjärnan12:43+1:085:34
4Fredrik AskMarkbygdens OK12:48+1:135:36
5Urban BillingHultsfreds OK13:02+1:275:42
6Anders ArfwedsonFrölunda OL13:16+1:415:49
7Fredrik PlumppuBredareds IF13:25+1:505:53
8Harald PerssonAndrarums IF13:44+2:096:01
9Tommy JohanssonStångenäs AIS13:45+2:106:01
10Anders LillieströmOK Roxen13:47+2:126:02
11Åke LjunggrenLinköpings OK13:50+2:156:04
12Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK13:58+2:236:07
13Magnus TrofastBredaryds SOK14:14+2:396:14
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK14:31+2:566:22
15Johan AnderssonHultsfreds OK14:39+3:046:25
16Peter ForsOK Grip15:06+3:316:37
17Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK15:51+4:166:57
18Jonas HöstHjärnarps GH OL16:07+4:327:04
19Mikael LundborgHjobygdens OK16:11+4:367:05
20Anders GustavssonOK Enen16:43+5:087:19
21Peter KjellssonFalkenbergs OK16:48+5:137:22
22Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:12+5:377:32
23Patrik SteenOK Enen18:06+6:317:56
24Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK18:20+6:458:02
25Janingvar JohanssonLidköpings VSK20:59+9:249:12
Anders GustavssonFK Friskus-Varbergdiskvalificerad
Mattias BiörsIK Ymerdiskvalificerad
Roger AnderssonOK Enenej start
Kenneth JohanssonOK Trananej start
Bo GranbomLinköpings OKej start

D45

2 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL12:306:09
2Annika SvenssonSolna OK12:38+0:086:13
3Maria WidmarkIF Hagen12:44+0:146:16
4Pia GustafssonLinköpings OK13:02+0:326:25
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK13:18+0:486:33
6Maria SkogsbergMariestads FK14:31+2:017:09
7Jenny HomannFrölunda OL14:42+2:127:14
8Annika HildingHestra IF15:08+2:387:27
9Christina LiljeqvistStenungsunds OK15:15+2:457:30
10Eva SandströmOK Gipen15:36+3:067:41
11Anne SvantessonHjärnarps GH OL16:05+3:357:55
12Doris DanielssonIstrums SK16:17+3:478:01
13Carina AnderssonFK Friskus-Varberg16:21+3:518:03
14Lena MarkendahlOK Klyftamo17:00+4:308:22
15Britt AnderssonRyda SK19:52+7:229:47
Åsa NybergGöteborg-Majorna OKej start

H45

2 280 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan SvenssonBredaryds SOK11:164:56
2Ulf MagnussonLeksands OK11:28+0:125:01
3Christian JanssonOK Tranan12:41+1:255:33
3Magnus BlennowFalköpings AIK OK12:41+1:255:33
5Per KällvikÅmåls OK12:45+1:295:35
6Mats AnderssonOK Orion12:49+1:335:37
7Pedro LundquistLinköpings OK12:59+1:435:41
8Tomas L LöfgrenStora Tuna OK13:00+1:445:42
9Lars HolmgårdKils OK13:18+2:025:50
10Jonas RothLinköpings OK13:21+2:055:51
11Lars SvantessonHjärnarps GH OL13:31+2:155:55
12Jörgen SköldLinköpings OK13:32+2:165:56
13Leif EinarssonKungälvs OK13:34+2:185:57
14Jens LindströmTibro OK13:36+2:205:57
15Per GuståsLinköpings OK13:48+2:326:03
16David GabrielssonSävedalens AIK13:51+2:356:04
17Remo WüstOK Kullingshof14:03+2:476:09
18Anders ClaessonBurseryds IF14:11+2:556:13
19Stefan ErikssonOK Älgen14:26+3:106:19
20Jan GrahnIK Uven14:34+3:186:23
21Thord SalenbäckKristinehamns OK14:35+3:196:23
22Patrick PerssonHärlövs IF14:45+3:296:28
23Christer JonssonHallstahammars OK15:09+3:536:38
24Per AnderssonUlricehamns OK15:18+4:026:42
25Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK15:32+4:166:48
26Jörgen DalénSala OK15:42+4:266:53
27Per SandbergSäterbygdens OK16:07+4:517:04
28Leif LindauOK Torfinn16:12+4:567:06
29Hans LindgrenOK Skogshjortarna16:26+5:107:12
30Stefan EdvardssonOK Torfinn16:32+5:167:15
31Kjell SvenssonOK Älme16:51+5:357:23
32Jörgen KarlssonHärlövs IF17:29+6:137:40
33Anders SörqvistBredareds IF17:33+6:177:41
Per SundströmVästerås SOKdiskvalificerad

D50

1 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta SahlinVänersborgs SK10:546:09
2Anne BössfallLinköpings OK13:38+2:447:42
3Agneta JohanssonRydboholms SK13:54+3:007:51
4Monica JohanssonHjärnarps GH OL13:55+3:017:51
5Gun LundbergIstrums SK15:24+4:308:42
6Maria AnderssonBredaryds SOK15:40+4:468:51
7Leila LjunggrenMarkbygdens OK17:57+7:0310:08
Anita BodinGällstadbygdens SOKdiskvalificerad
Eva EklundVäxjö OKdiskvalificerad

H50

2 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats JönssonKorsnäs IF OK11:555:24
2Lennart JosefssonRydboholms SK12:43+0:485:46
3Christer MannfolkUlricehamns OK12:52+0:575:50
4Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL13:22+1:276:04
5Per AnderssonOK Orinto13:30+1:356:08
6Lars NordströmKils OK13:37+1:426:11
7Andrew LagoGöteborg-Majorna OK13:43+1:486:14
8Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK14:03+2:086:23
9Anders PetterssonMariestads FK14:48+2:536:43
10Stig LarssonGöteborg-Majorna OK14:52+2:576:45
11Roger PihlSOK 6814:58+3:036:48
12Bengt KlassonUlricehamns OK14:59+3:046:48
13Leif LarssonÅmåls OK16:08+4:137:20
14Bengt LundbergIstrums SK16:18+4:237:24
15Mats BernersonOK Enen17:03+5:087:45
16Johnny JohanssonHjärnarps GH OL17:12+5:177:49
Erik WadmanIFK Moras OKej start

D55

1 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne KaillIK Omega12:327:04
2Gunilla HogedalVänersborgs SK16:42+4:109:26
3Monica IvarssonOK Skogshjortarna18:23+5:5110:23
4Kerstin RamströmOK Gipen19:56+7:2411:15
Britt GunnarssonKristinehamns OKdiskvalificerad

H55

2 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonMariestads FK12:445:47
2Bengt JonssonHestra IF13:50+1:066:17
3Karl MollénOK Denseln13:52+1:086:18
4Per-Olof LarssonHestra IF14:10+1:266:26
5Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK14:34+1:506:37
6Lars EklundVäxjö OK14:38+1:546:39
7Göran LarssonVänersborgs SK14:48+2:046:43
8Conny SahlinVänersborgs SK15:01+2:176:49
9Arne AnderssonBredaryds SOK15:02+2:186:49
10Tommy RoosFalköpings AIK OK15:08+2:246:52
11Stefan GunnarssonKristinehamns OK15:16+2:326:56
12Per-Anders EnengeBredareds IF15:23+2:396:59
13Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK15:37+2:537:05
14Olle BohmanHjärnarps GH OL16:08+3:247:20
15Anders GunnarssonSurahammars SOK16:21+3:377:25
16Arne PerssonMarkbygdens OK16:31+3:477:30
17Kent IvarssonOK Skogshjortarna16:49+4:057:38
18Börje SundbergOK Gipen17:09+4:257:47
Sven SundströmBredareds IFdiskvalificerad
Håkan SjunnestrandSolna OKdiskvalificerad
Åke JohanssonRydboholms SKej start
Kennet SandströmOK Stigenej start
Ulf PetterssonKungälvs OKej start

D60

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie LarssonSOK 6815:589:01
2Åsa StåhlHjärnarps GH OL16:58+1:009:35
3Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK17:44+1:4610:01
Berith PetterssonVänersborgs SKdiskvalificerad

H60

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto13:426:17
2Lars HogedalVänersborgs SK13:47+0:056:19
3Göran LarssonSala OK14:46+1:046:46
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK15:03+1:216:54
5Ulf KjellinOK Hedströmmen15:08+1:266:56
6Christer LjungdahlHjärnarps GH OL15:47+2:057:14
7Leif ÅkerblomStora Tuna OK16:00+2:187:20
8Lars-Åke SjökvistVärend GN OL16:06+2:247:23
9Bengt StåhlHjärnarps GH OL18:07+4:258:18
10Björn EngströmLerums SOK20:48+7:069:32

D65

1 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt Forsell PirozziLunds OK13:218:36
2Britt RangertIK Ymer14:43+1:229:29
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK14:46+1:259:31
4Gunnel KarlssonSOK 6815:12+1:519:48
5Kerstin SpetzNitta IF17:55+4:3411:33
6Ulla LingJönköpings OK20:05+6:4412:57

H65

2 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonFalköpings AIK OK11:565:52
2Börje RåbergOK Tyr12:21+0:256:05
3Christer SandhOK Roxen12:29+0:336:08
4Henrik HvoslefIK Stern12:58+1:026:23
5Hans CarlstedtSävedalens AIK13:06+1:106:27
6Bob KaillIK Omega13:21+1:256:34
7Anders BjörnbergFrölunda OL14:24+2:287:05
8Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK14:27+2:317:07
9Jan BojlingSolna OK14:34+2:387:10
10Kent OlaussonOK Orinto14:53+2:577:19
11Kurt BodinGällstadbygdens SOK14:56+3:007:21
12Dag LorénOK Frisene15:03+3:077:24
13Kjell BengtssonSävedalens AIK15:32+3:367:39
14Christer WestbergIFK Göteborg16:06+4:107:55
15Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK16:07+4:117:56
16Gösta ClaessonRydboholms SK17:12+5:168:28
17Karl-Åke LarssonOK Enen17:31+5:358:37
18Kurt FredrixonOK Skogshjortarna18:07+6:118:55
Sven-Erik ForsellLunds OKdiskvalificerad

H70

1 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:407:31
2Ingemar HolmbergIF Hagen13:53+2:138:57
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK14:06+2:269:05
4Erland LingJönköpings OK14:19+2:399:14
5Bertil OlofssonAndrarums IF14:53+3:139:36
Hans CarlssonOK Orintoej start

H75

1 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JanssonSkattkärrs IF16:1810:30
2Bertil JohanssonMarkbygdens OK16:26+0:0810:36
3Totte HolmMarkbygdens OK17:01+0:4310:58
4Bo TyvikI 15 IF25:15+8:5716:17

Inskolning

1 670 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ivar AnderssonLidköpings VSKfullföljt
Melker BirgerssonIK Ymerfullföljt
Johanna CarlssonBorås GIFfullföljt
Tova DuellBorås GIFfullföljt
Erik EksbergRydboholms SKfullföljt
Smilla FrödinBorås GIFfullföljt
Joel GabrielssonKungälvs OKfullföljt
Rasmus HedarEskilstuna OLfullföljt
Nils HenrikssonIK Ymerfullföljt
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Ronja KarlssonHärlövs IFfullföljt
Albin KindingstadKorsnäs IF OKfullföljt
Isak KindingstadKorsnäs IF OKfullföljt
Carl LjungbergDegerfors OKfullföljt
Gustav LjungbergDegerfors OKfullföljt
Frida MattssonOK Kullingshoffullföljt
Sara OhlinOK Trananfullföljt
Erik RännareHjobygdens OKfullföljt
Magdalena SalenbäckKristinehamns OKfullföljt
Agnes WallinKorsnäs IF OKfullföljt
Sara WallinKorsnäs IF OKfullföljt
Hanna LandergrenHestra IFdiskvalificerad
Agnes KarlsonMariestads FKej godkänd

U1

1 550 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper BartholdssonFK Friskus-Varberg16:4410:47
2Hjalmar GeddaOK Landehof19:31+2:4712:35
3Hanna RothLinköpings OK20:02+3:1812:55
4David JernbergKristinehamns OK20:33+3:4913:15
5Idun AlmOK Enen20:48+4:0413:25
6Axel JohanssonVäxjö OK20:49+4:0513:25
7Arvid RothLinköpings OK21:06+4:2213:36
8Stina ErikssonSkattkärrs IF21:44+5:0014:01
9Hanna AnderssonOK Skogshjortarna22:09+5:2514:17
9Alicia TranbergSkattkärrs IF22:09+5:2514:17
11Maja KindlundOK Tranan22:10+5:2614:18
12Oskar DahlinIK Gandvik22:11+5:2714:18
13Alfred BrolinRyda SK23:15+6:3115:00
14Matilda FreidlitzOK Landehof23:21+6:3715:03
15Markus DelinRyda SK23:22+6:3815:04
16Noah BernhardssonRyda SK23:25+6:4115:06
17Gustav JonssonHallstahammars OK24:12+7:2815:36
18Elin DanielssonIstrums SK24:37+7:5315:52
19Hampus OlofssonKristinehamns OK24:43+7:5915:56
20Hugo ThoressonAndrarums IF25:42+8:5816:34
21Anna SvenssonIF Rigor26:19+9:3516:58
22Maja GraadIF Rigor26:20+9:3616:59
23Disa RangertKungälvs OK26:48+10:0417:17
24Elsa JonssonLidköpings VSK26:50+10:0617:18
25Elin EmilssonOK Skogsfalken28:09+11:2518:09
26Emma EmilssonOK Skogsfalken28:10+11:2618:10
27Alfred HallqvistUlricehamns OK28:49+12:0518:35
28Iris HallqvistUlricehamns OK28:59+12:1518:41
29Erik BernersonOK Enen29:31+12:4719:02
30Ellen FogelRyda SK30:14+13:3019:30
31Elin JonssonRyda SK30:15+13:3119:30
32Tove ZanderHjobygdens OK30:46+14:0219:50
33Hulda HallqvistUlricehamns OK30:49+14:0519:52
34Lisa JohanssonHjobygdens OK30:50+14:0619:53
35Edith OlssonOK Kroppefjäll31:11+14:2720:07
36Ivar LampaIF Rigor33:48+17:0421:48
37Sanna NilssonFK Friskus-Varberg35:12+18:2822:42
38Elsa EricssonFK Friskus-Varberg40:22+23:3826:02
Adam JohanssonHjobygdens OKdiskvalificerad

U2

1 770 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EricssonVäxjö OK15:238:41
2Hugo AnderssonHjärnarps GH OL15:26+0:038:43
3Erik ThoressonAndrarums IF15:34+0:118:47
4Fabian AnderssonAndrarums IF15:40+0:178:51
5Linnea SkalbergBredaryds SOK16:12+0:499:09
6Hedvig SeverinssonBredaryds SOK16:21+0:589:14
7Alex JohanssonFK Friskus-Varberg16:28+1:059:18
8Oskar LundberegHestra IF17:05+1:429:39
9Oliver SandbergLidköpings VSK17:44+2:2110:01
10Sandra RymarkFK Friskus-Varberg18:50+3:2710:38
11Emil EksbergRydboholms SK18:59+3:3610:43
12Saga LeoBredaryds SOK19:20+3:5710:55
13Ludwig AnderssonAndrarums IF20:12+4:4911:24
14Linnea WahlströmOK Djerf20:33+5:1011:36
15Cornelia HellqvistLidköpings VSK20:44+5:2111:42
15Adelina TibellLidköpings VSK20:44+5:2111:42
17Frida KjellmanLidköpings VSK20:53+5:3011:47
18Kalle KarlgrenOK Djerf20:55+5:3211:49
19Melvin NilssonHärlövs IF21:04+5:4111:54
20Stellan GradinAndrarums IF21:10+5:4711:57
21Arvid AronssonOK Kroppefjäll22:02+6:3912:26
21Sofia JanssonHjobygdens OK22:02+6:3912:26
23Maja Öhgren JohanssonHjobygdens OK22:08+6:4512:30
24Simon BrovallGällstadbygdens SOK22:33+7:1012:44
25Simon LarssonHjobygdens OK22:38+7:1512:47
26Josefine KlassonHjobygdens OK22:42+7:1912:49
27Malva SteenOK Enen22:46+7:2312:51
28Elsa BobergIF Rigor22:47+7:2412:52
29Angelica KahsaiyOK Enen22:52+7:2912:55
30Anton HultbäckOK Kroppefjäll22:54+7:3112:56
31Elin Larsson-LoodIK Gandvik23:07+7:4413:03
32Sebastian RehnKristinehamns OK23:18+7:5513:09
33Emma EliassonFK Friskus-Varberg23:20+7:5713:10
34Matilda RännareHjobygdens OK23:39+8:1613:21
35Liam Mc CluskeyOK Enen24:47+9:2414:00
36Linus JohanssonOK Djerf25:50+10:2714:35
37Moa RännareHjobygdens OK26:18+10:5514:51
38Tor RännareHjobygdens OK26:26+11:0314:56
39Olle JohanssonVäxjö OK26:28+11:0514:57
Hanna ÅsedalUlricehamns OKdiskvalificerad
Nathalie JohnsonLidköpings VSKej start
Albin KruseIF Rigorej start

U3

2 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BrandbergIK Ymer18:028:40
2Hilda HasselgrenLidköpings VSK19:06+1:049:10
2Erika KarlssonLidköpings VSK19:06+1:049:10
4Alice HägnanderLidköpings VSK19:09+1:079:12
5Hanna RymarkFK Friskus-Varberg20:06+2:049:39
6Vilma SnyggIK Ymer20:53+2:5110:02
7Ebba HjertbergIK Ymer20:55+2:5310:03
8Lisa SamuelssonIK Ymer21:04+3:0210:07
9Gina TellnorBredareds IF21:12+3:1010:11
10Rodrick RagnarssonIF Rigor33:36+15:3416:09
11Alexander KarlssonIF Rigor33:57+15:5516:19
Elin KannerbyVäxjö OKej start
Cassandra SundströmDegerfors OKej start

Öppen motion 2

1 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan LundstedtMullsjö SOK12:286:40
2Jan-Erik RemängMullsjö SOK14:12+1:447:35
3Julia RangertIK Hakarpspojkarna17:31+5:039:22
4Peo OlssonOK Kroppefjäll18:44+6:1610:01
5Amalia LampaIF Rigor20:13+7:4510:48
6Johanna KatvalaOK Älgen24:53+12:2513:18
7Mona FingalssonOK Älgen25:01+12:3313:22
8Lennart ArvidssonIK Ymer1:04:03+51:3534:15

Öppen motion 5

2 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus WåkeråsRydboholms SK12:275:39
2Jonas BergenfurOK Älgen13:16+0:496:01
3Tomas SvennbergDegerfors OK14:33+2:066:36
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK14:59+2:326:48
5Conny EriixsonOK Kullingshof15:47+3:207:10
6Anders SwedinLidköpings VSK17:24+4:577:54
7Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL17:45+5:188:04
8Henryk ZienkiewiczIF Rigor18:40+6:138:29
9Maria DelinFK Åsen18:50+6:238:33
9Stefan EksbergRydboholms SK18:50+6:238:33
11Fredrik PetterssonLerums SOK18:52+6:258:34
12Siv OlssonOK Kroppefjäll20:13+7:469:11
13Helena KronholmSala OK21:04+8:379:34
14Patrik ÖhrnellOK Grip21:24+8:579:43
15Stellan HelgessonMarkbygdens OK21:39+9:129:50
16Katarina KonradssonIK Omega22:00+9:339:59
17Sofia DelinRyda SK22:47+10:2010:21
18Camilla AdlertegOK Enen24:12+11:4510:59
19Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK27:43+15:1612:35

Öppen motion 7

2 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NordIK Ymer15:555:53
2Roger RönningenKristinehamns OK16:28+0:336:05
3Måns BergenzaunOK Älgen16:32+0:376:07
4Mikael TallbergOK Älgen18:21+2:266:47
5Magnus HenningssonHestra IF19:24+3:297:11
6Hans-Olof CarlssonBorås GIF19:42+3:477:17
7Lars BjörfjällBredareds IF19:44+3:497:18
8Fredrik FinnskogOK Tranan19:53+3:587:21
9Mattias DuellBredareds IF21:26+5:317:56
10Niclas KonradssonIK Omega21:37+5:428:00
11Jesper RudbergBredareds IF22:27+6:328:18
12Johan LarssonBredareds IF22:28+6:338:19
13Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo22:56+7:018:29
14Christer RognellVallentuna-Össeby OL23:47+7:528:48
15Åsa RydellLeksands OK23:49+7:548:49
16Erik FinnskogOK Tranan26:20+10:259:45
17Helen NilssonHärlövs IF28:39+12:4410:36
18Johanna HallqvistUlricehamns OK29:07+13:1210:47
19Andreas AnderssonOK Torfinn29:27+13:3210:54
20Ingrid TengelandIK Gandvik34:24+18:2912:44
21Hans AnderssonIK Gandvik41:32+25:3715:22
Bo LindqvistDalsjöfors GOIFdiskvalificerad
Johan LindeblomIK Omegadiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser