Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-event 2011 - Sprint by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-event 2011 - Sprint by Night
Arrangörsorganisation: Borås GIF
Datum: fredag 11 november 2011

H21

2 700 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK12:09
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK12:15+0:06
3Johan HögstrandMarkbygdens OK12:22+0:13
4Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK12:23+0:14
5Gustav EklöfUlricehamns OK12:45+0:36
6Fredrik EdénOK Kåre12:49+0:40
6Rikard ClaessonStora Tuna OK12:49+0:40
8Albin PetterssonOK Tisaren12:55+0:46
9Oscar VångellÄrla IF13:03+0:54
10Niklas ÖsterlundUlricehamns OK13:10+1:01
11Mattias HolmstrandIFK Göteborg13:16+1:07
12Martin JohnssonIFK Lidingös Skid o OK13:17+1:08
13Nils SpetzUlricehamns OK13:32+1:23
14Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK13:42+1:33
15Johan SandströmGöteborg-Majorna OK13:43+1:34
15Andreas RangertIK Hakarpspojkarna13:43+1:34
17David JohanssonHestra IF13:52+1:43
18Johan TörnrothHjobygdens OK13:57+1:48
19Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad13:59+1:50
20Victor FlingmarkUddevalla OK14:03+1:54
21Michal BestaFK Göingarna14:15+2:06
22Markus JohanssonIFK Göteborg14:18+2:09
23Mikael AnderssonIF Rigor14:20+2:11
24Jonas AnderssonIF Rigor14:22+2:13
25Johan LidströmOK Landehof14:32+2:23
26Anders PåhlmanIstrums SK14:36+2:27
27Henrik JohanssonUmeå OK14:55+2:46
28Roland FesselhoferGöteborg-Majorna OK15:07+2:58
29Anton OddmoHärlövs IF15:09+3:00
30Christoffer OhlssonUddevalla OK15:10+3:01
31Daniel HjortvallHestra IF15:13+3:04
32Erik RåbergSävedalens AIK15:28+3:19
33Fredrik AnderssonIF Rigor15:38+3:29
34Niklas NilssonHärlövs IF15:44+3:35
35Per GustafssonHjärnarps GH OL16:04+3:55
36Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg16:06+3:57
37Joel UddMarkbygdens OK16:46+4:37
38Oskar NilssonOK Stigen17:19+5:10
39Fredrik SvenssonOK Torfinn17:24+5:15
40Morgan BodinGällstadbygdens SOK17:43+5:34
41Sture JeppssonLunds OK17:55+5:46
42Mikael BodinGällstadbygdens SOK17:57+5:48
43William LundströmOK Torfinn18:49+6:40
44Johan OlofssonOK Skogshjortarna19:23+7:14
45Jimmy KarlssonOK Torfinn20:01+7:52
45Michael AbrahamssonRydboholms SK20:01+7:52
47Jonas SundellUmeå OK22:54+10:45
Viktor LarssonHagaby GOIFdiskvalificerad
Mikael AnderssonLinköpings OKdiskvalificerad
Henrik TostebergLinköpings OKdiskvalificerad
Petter JohanssonLinköpings OKej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Einar JohanssonLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser