Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-event 2011 - Sprint by Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-event 2011 - Sprint by Night
Arrangörsorganisation: Borås GIF
Datum: fredag 11 november 2011

H16

2 590 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Markus LarssonHestra IF11:45
2Anton NilssonOK Tranan12:03+0:18
3Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK12:04+0:19
4Emil GranqvistOK Ravinen12:19+0:34
5Oskar SandbergSäterbygdens OK12:22+0:37
6Albin AxelssonMullsjö SOK12:24+0:39
7Johan SöderlundLeksands OK12:39+0:54
8Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL12:42+0:57
9Richard LundstedtMullsjö SOK12:51+1:06
10Oscar StenbergOK Skogshjortarna13:07+1:22
11Albin BergkvistBjursås OK13:09+1:24
12Mattias JohanssonStångenäs AIS13:19+1:34
13Filip WadstenOK Landehof13:22+1:37
14Gustaf SparrevikLerums SOK13:26+1:41
15Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK13:29+1:44
16Klas UddMarkbygdens OK13:30+1:45
17David StigsmarkStora Tuna OK13:39+1:54
18Richard NorlinKungälvs OK13:45+2:00
19Linus LandergrenHestra IF13:50+2:05
20Johan WintherVästerbergslagens OL13:54+2:09
21Andreas PeterssonBurseryds IF13:57+2:12
22Henrik EklundVäxjö OK13:59+2:14
23Anton GustafssonStora Tuna OK14:02+2:17
24Sebastian ÅsedalUlricehamns OK14:08+2:23
25Einar NordgrenHestra IF14:12+2:27
26Filip SödervallIK Gandvik14:13+2:28
26Joakim SvenssonOK Älme14:13+2:28
28Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK14:25+2:40
29Niklas FriskMarkbygdens OK14:31+2:46
30Oskar JohanssonOK Klyftamo14:32+2:47
31Erik WidmarkIF Hagen14:34+2:49
31Daniel DuhlboIFK Moras OK14:34+2:49
33Martin OlssonTibro OK14:37+2:52
34Linus RantanenSödertälje-Nykvarn Orientering14:54+3:09
35Felix GarmerGöteborg-Majorna OK14:57+3:12
36John GabrielssonSävedalens AIK14:59+3:14
37Erik PerssonMarkbygdens OK15:01+3:16
38Erik HagmanLerums SOK15:05+3:20
39Emil ÅbergKorsnäs IF OK15:26+3:41
40Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK15:27+3:42
41Tobias PentonenHestra IF15:30+3:45
42Robin KarlssonTormestorps IF15:32+3:47
43Andreas SundströmVästerås SOK15:39+3:54
44Joel EinarssonTormestorps IF15:47+4:02
45Erik ForsHestra IF15:49+4:04
46Oscar RenbergSävedalens AIK15:52+4:07
47Martin KarlssonVäxjö OK15:57+4:12
48Jacob AhlströmVästerås SOK16:01+4:16
49Anton HagströmFalkenbergs OK16:02+4:17
50Johan EklundVäxjö OK16:31+4:46
51Johan LarssonOK Skogshjortarna16:37+4:52
52Jonatan HöstHjärnarps GH OL16:55+5:10
53Morgan OlssonAndrarums IF17:30+5:45
54Eric BrattåsenOK Skogshjortarna17:38+5:53
55Magnus ÖstgrenOK Kåre17:56+6:11
56Axel EkMarkbygdens OK18:11+6:26
57Rasmus SteenOK Enen18:21+6:36
58Robert BillingHultsfreds OK18:23+6:38
59Viktor DjerfVästerbergslagens OL18:28+6:43
60Johan SköldLinköpings OK18:31+6:46
61Alexander SörqvistBredareds IF19:47+8:02
62Rasmus LöfgrenStora Tuna OK19:57+8:12
63Axel MatssonHjärnarps GH OL20:04+8:19
64Adam WesselhoffOK Skogshjortarna23:15+11:30
65Joel JohanssonOK Skogshjortarna25:07+13:22
66Alfred JanssonVänersborgs SK25:24+13:39
Carl BomanVästerås SOKdiskvalificerad
Heino OllinSävedalens AIKdiskvalificerad
David SvenssonFK Bokendiskvalificerad
Jan DalheimerIK Vikings OKdiskvalificerad
Erik AnderssonOK Oriondiskvalificerad
Gabriel HöjlindIFK Moras OKdiskvalificerad
Arvid HenrikssonJärla Orienteringdiskvalificerad
Arvid VågLerums SOKdiskvalificerad
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orienteringdiskvalificerad
Fredrik PerssonDomnarvets GOIFej start
Björn CederbergVänersborgs SKej start
Filip GrahnHestra IFej start
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start
Fredrik TegströmLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser