Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Måsenstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Måsenstafetten
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: söndag 26 mars 2017

H17

75 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Turun Metsänkävijät 12:55:20
Scott Fraser45:45645:456
Antti Parjanne43:3741:29:223-3
Martins Sirmais42:1222:11:342-1
Antonio Martinez Perez43:4662:55:201-1
2OK Tisaren 12:58:33+3:13
Gustav Hindér45:33245:332
Oskar Andrén44:0581:29:385+3
Daniel Attås43:0032:12:383-2
Filip Jacobsson45:5592:58:332-1+3:13
3Ärla IF 12:58:38+3:18
Robbin Kantarp46:031146:0311
Petter Eriksson43:2931:29:324-7
Karl Walheim41:5012:11:221-3
Henrik Jonsson47:16122:58:383+2+3:18
4Södertälje-Nykvarn OF 12:59:02+3:42
Johan Ek-Larsson45:35345:353
Kent Ohlsson44:0471:29:396+3
Jakob Enmark48:45172:18:247+1
Jonas Leandersson40:3822:59:024-3+3:42
5Ärla IF 23:02:12+6:52
Viktor Silvemark45:41445:414
Emil Andersson44:0361:29:448+4
Simon Hedlund46:1392:15:575-3
Jonathan Rosendahl46:15113:02:1250+6:52
6Järla Orientering 13:03:47+8:27
Erik Berzell47:462747:4627
David Bejbom45:44121:33:3013-14
Mattias Millinger47:35122:21:0514+1
Håkon Jarvis Westergård42:4233:03:476-8+8:27
7Långhundra IF 13:03:50+8:30
Anton Sundgren47:182247:1822
Anton Forsberg45:40111:32:5810-12
Samuel Hedlund47:47132:20:4513+3
Simon Jakobsson43:0543:03:507-6+8:30
8OK Denseln 13:04:31+9:11
August Mollén47:492847:4928
Algirdas Bartkevicius45:45131:33:3414-14
Per Brolund47:47132:21:2115+1
Olle Kalered43:1053:04:318-7+9:11
9OK Ravinen 13:05:56+10:36
Love Berzell49:393449:3934
Erik Herne51:48321:41:2733-1
Kalle Bergman43:5342:25:2018-15
Gustav Bergman40:3613:05:569-9+10:36
10Tullinge SK 13:07:16+11:56
Victor Imark45:06145:061
Simon Imark43:1721:28:2310
Olle Andersson49:30202:17:536+5
Niklas Sundqvist49:23163:07:1610+4+11:56
11IFK Lidingös SOK 13:07:30+12:10
Nicolas Simonin46:111246:1112
Rasmus Palmqvist Aslaksen50:32281:36:4323+11
Erik Ivarsson Sandberg45:5562:22:3817-6
Jere Pajunen44:5283:07:3011-6+12:10
12Eksjö SOK 13:07:40+12:20
Oskar Lind47:051647:0516
Lucas Sundblad45:59151:33:0412-4
Tino Polsini46:26102:19:3011-1
Andreas Bergander48:10133:07:4012+1+12:20
13Turun Metsänkävijät 23:09:00+13:40
Endijs D. Titomers47:142047:1420
Esa Huttunen45:48141:33:0211-9
Tapani Mäkinen46:26102:19:2810-1
Uldis Upitis49:32173:09:0013+3+13:40
14Nyköpings OK 13:11:32+16:12
Samuel Keller47:071747:0717
Jens Wängdahl41:2211:28:292-15
Niklaus Rey46:0282:14:314+2
Johan Persson57:01323:11:3214+10+16:12
15Linköpings OK 13:11:38+16:18
Maxime Bonneau46:131446:1314
Jonas Lundgren48:54221:35:0718+4
Moritz Döllgast50:17222:25:2419+1
Rasmus Elmelid46:14103:11:3815-4+16:18
16Södertälje-Nykvarn OF 23:11:58+16:38
Erik Liljequist45:42545:425
Jan Brunner48:33201:34:1517+12
Ivar Lundanes45:5872:20:1312-5
Mats Hellstadius51:45203:11:5816+4+16:38
17OK Hällen 13:13:30+18:10
Simon Larsson52:055252:0552
Jonas Engström46:51171:38:5626-26
Tommy Söderberg50:32232:29:2824-2
Peter Öberg44:0273:13:3017-7+18:10
18Attunda OK 13:13:35+18:15
Karl Enges46:111246:1112
Oskar Daniels44:49101:31:009-3
Axel Wrådhe48:08152:19:088-1
Johan Persson54:27253:13:3518+10+18:15
19Rajamäen Rykmentti 13:14:35+19:15
Tomas Dlabaja45:56945:569
Sami Vähänen43:4751:29:437-2
Sander Vaher49:29192:19:129+2
Tapio Perä55:23293:14:3519+10+19:15
20OK Roxen 13:15:46+20:26
Jonas Andersson45:591045:5910
Hugo Lillieström47:39191:33:3815+5
Mattias Zachrisson52:51292:26:2920+5
Albin Lillieström49:17153:15:46200+20:26
21OK Denseln 23:17:34+22:14
Albert Mollén49:363249:3632
Mathias Hallmén49:42271:39:1827-5
Erik Pettersson49:09182:28:2722-5
Emil Kalered49:07143:17:3421-1+22:14
22Järla Orientering 23:19:38+24:18
Peter Hemmyr47:512947:5129
Harri Karlsson48:41211:36:3219-10
Espen Hultgreen Weltzien45:2252:21:5416-3
Dan Wester57:44343:19:3822+6+24:18
23IFK Lidingös SOK 23:19:59+24:39
Jere Sipponen45:52745:527
Ville Keskisaari54:03391:39:5530+23
Timo Mähönen48:36162:28:3123-7
Martin Larbo51:28193:19:59230+24:39
24OK Tisaren 23:25:22+30:02
Erik Fernlund49:383349:3833
Olle Josarp52:40371:42:1837+4
Johan Aronsson49:30202:31:4826-11
Tomas Hallmén53:34233:25:2224-2+30:02
25Sundbybergs IK 13:26:16+30:56
Kristoffer Tengroth47:091947:0919
Niklas Carlsson49:27241:36:3622+3
Morgan Karlsson56:45342:33:2128+6
David Mellin52:55213:26:1625-3+30:56
26Haninge SOK 13:27:24+32:04
Felix Persson49:533949:5339
Egil Morast51:29311:41:2232-7
Hugo Dahlberg51:48272:33:1027-5
Joakim Skärlén54:14243:27:2426-1+32:04
27OK Södertörn 13:31:45+36:25
Georg Eklöw49:564149:5641
Josh Beech49:35261:39:3128-13
Hugo Lindbärg57:03352:36:3431+3
Fredrik Larsson55:11283:31:4527-4+36:25
28Snättringe SK 13:33:32+38:12
Mikael Nilsson50:064550:0645
Simon Hector44:0691:34:1216-29
Tobias Karlsson57:32382:31:4425+9
David Hector1:01:48383:33:3228+3+38:12
29Kamrat och IF KIF 13:33:49+38:29
Martin Johnsson50:544950:5449
Casper Giding50:49291:41:4334-15
Martin Holth Johannessen54:59322:36:4232-2
Haakon Ingvaldsen57:07333:33:4929-3+38:29
30OK Hällen 23:34:14+38:54
Arvid Linder49:453549:4535
Oskar Carlborg47:05181:36:5024-11
Tobias Kjell59:11402:36:0130+6
Björn Wistrand58:13353:34:14300+38:54
31IFK Mora OK 13:35:40+40:20
Linus Rapp48:103048:1030
Kristian Dahlström56:02441:44:1242+12
Daniel Duhlbo54:54312:39:0634-8
Adrian Dahlström56:34313:35:4031-3+40:20
32Långhundra IF 23:36:39+41:19
Waldemar Andersson49:574249:5742
Jesper Kullin Alfredsson53:55381:43:5240-2
Robin Pousette57:09362:41:0135-5
Fredrik Wigertz55:38303:36:3932-3+41:19
33Tullinge SK 23:36:45+41:25
Albin Andersson51:245151:2451
Ruben Bryngelsson52:00331:43:2439-12
Emil Andersson58:48392:42:1237-2
Oskar Forsberg54:33263:36:4533-4+41:25
34Tullinge SK 33:38:05+42:45
Markus Adolfsson47:402647:4026
Magnus Glännefors48:54221:36:3421-5
Jörgen Ohlin50:38242:27:12210
Tintin Karlberg1:10:53503:38:0534+13+42:45
35Kils OK 13:38:34+43:14
Lukas Olm45:54845:548
Jonathan Uller56:29451:42:2338+30
Olof Skoglund51:05252:33:2829-9
Jan Olm1:05:06433:38:3435+6+43:14
36Linköpings OK 23:42:17+46:57
Joel Käll Karlsson49:453549:4535
Felix Hartlieb1:08:25601:58:1052+17
Andreas Axelsson52:40282:50:5043-9
Henrik Tosteberg51:27183:42:1736-7+46:57
37IFK Lidingös SOK 33:42:22+47:02
Erik Jansson47:332447:3324
Sixten Hillerhag49:27241:37:0025+1
Rasmus Rörholt Theisen1:04:37462:41:3736+11
Fricis Spektors1:00:45373:42:2237+1+47:02
38Söders SOL 13:45:08+49:48
Göran Thimberg49:453549:4535
Fredrik Glännefors54:21401:44:0641+6
Elias Röstin1:06:18502:50:2442+1
Alexander Hansen54:44273:45:0838-4+49:48
39Järfälla OK 13:47:26+52:06
Oskar Edvardsson46:241546:2415
Benjamin Langerak1:02:18511:48:4246+31
Jefta Langerak54:51302:43:3339-7
Noel Waldenfjord1:03:53423:47:26390+52:06
40Finspångs SOK 13:47:27+52:07
Per Lindman48:393148:3931
Simon Lundin52:06341:40:45310
Joakim Gustafsson1:03:38452:44:2340+9
Thorsten Svensson1:03:04393:47:27400+52:07
41Skogspojkarnas OK 13:50:20+55:00
Kristian Algers47:152147:1521
Johan Wehlin54:37411:41:5235+14
Anna Wehlin1:00:27422:42:1938+3
Peter Ettling1:08:01473:50:2041+3+55:00
42Tumba-Mälarhöjden OK 13:51:18+55:58
Johan Giberg49:533949:5339
Alexander Käll1:12:46652:02:3956+17
Joakim Törnros55:23332:58:0245-11
Johan Eklöv53:16223:51:1842-3+55:58
43Eksjö SOK 23:53:54+58:34
Oreste Garbani49:523849:5238
Viktor Antonsson52:13351:42:0536-2
Adam Sandstedt1:03:00442:45:0541+5
Emil Gunnarsson1:08:49483:53:5443+2+58:34
44Ärla IF 33:59:30+1:04:10
Halvor Eid Nielsen47:322347:3223
Oscar Vångnell52:13351:39:4529+6
Kalle Larsson57:19372:37:0433+4
Donald McCarty1:22:26603:59:3044+11+1:04:10
45Tullinge SK 44:00:39+1:05:19
Anders Ställberg50:234750:2347
Björn Normark1:02:33521:52:56470
Per Bergh1:08:55553:01:5146-1
Lars Nordin58:48364:00:3945-1+1:05:19
46OK Ravinen 24:12:35+1:17:15
Assar Hellström50:024450:0244
Hannes Svahn57:27471:47:2945+1
Viktor Wohlgemuth1:09:44562:57:1344-1
Simon Törnqvist1:15:22524:12:3546+2+1:17:15
47OK Roxen 24:13:15+1:17:55
Adam Thellsén56:195756:1957
Joel Karnehed1:10:01622:06:20570
Pontus Lindblom1:00:08413:06:2847-10
Per Östlund1:06:47464:13:15470+1:17:55
48Attunda OK 24:14:00+1:18:40
Oskar Enges55:415455:4154
Thomas Pettersson1:03:20531:59:0153-1
Christian Redtzer1:08:50543:07:5149-4
Simon Martelius1:06:09454:14:0048-1+1:18:40
49Sundbybergs IK 24:24:53+1:29:33
Mårten Lundqvist1:00:32601:00:3260
Fredrik Bjernulf1:06:17552:06:4958-2
Simon Mellin1:02:47433:09:3652-6
Mats Carlsson1:15:17514:24:5349-3+1:29:33
50Järfälla OK 24:25:29+1:30:09
Isak Langerak55:505655:5056
Aleksandr Manoilov1:17:45712:13:3564+8
Ludwig Bergfalk1:08:19533:21:5455-9
Ulf Nilsson1:03:35414:25:2950-5+1:30:09
51OK Södertörn 34:26:52+1:31:32
Filip Möller1:02:13631:02:1363
Linus Backlund58:37492:00:5054-9
John Svanberg1:07:44523:08:3450-4
Olof Lissmats1:18:18534:26:5251+1+1:31:32
52Skarpnäcks OL 14:36:18+1:40:58
Urban Selander1:04:10651:04:1065
Niclas Behrenfeldt1:06:27562:10:3761-4
Jörgen Stegard1:06:07493:16:4453-8
Håkan Rolfsson1:19:34544:36:1852-1+1:40:58
53IF Thor 14:48:00+1:52:40
Erik Hannrup51:125051:1250
Emil Jonsell1:06:55571:58:0751+1
Victor Bylund1:10:43573:08:50510
Jesper Nyström1:39:10644:48:0053+2+1:52:40
54Skogsluffarnas OK 14:50:13+1:54:53
Elias Tidevall50:204650:2046
Magnus Falkenström56:45461:47:0544-2
Johan Tirén1:42:23663:29:2858+14
Kalle Lindqvist1:20:45574:50:1354-4+1:54:53
55Snättringe SK 34:56:06+2:00:46
Johan Calleberg50:404850:4048
Martin Nilsson1:06:59581:57:3950+2
Patrik Äppelgran1:21:27633:19:0654+4
Per Wolgast1:37:00634:56:0655+1+2:00:46
56OK Södertörn 25:00:59+2:05:39
Mattias Ivares1:02:57641:02:5764
Fredrik Setterkvist1:17:30702:20:2765+1
Axel Kudinoff1:05:52483:26:1957-8
Andreas Magnvall1:34:40615:00:5956-1+2:05:39
57Väsby OK 14:59:45+2:04:25
Lukas Olsson1:11:30671:11:3067
Joakim Olsson1:11:18632:22:4866-1
Robert Cole1:15:25603:38:1361-5
Filip Olsson1:21:32584:59:4557-4+2:04:25
58Bromma-Vällingby SOK 15:08:52+2:13:32
Martin Bjurner1:29:38741:29:3874
Joakim Berg1:13:16662:42:5472-2
Henrik Wiklund1:05:47473:48:4163-9
Mattias Berglund1:20:11555:08:5258-5+2:13:32
59NAIS Orientering 15:12:54+2:17:34
Simon Nyberg1:22:28721:22:2872
Erik Kjellgren1:11:57642:34:2569-3
Jonas Petersson1:18:17623:52:4264-5
Carl Granström1:20:12565:12:5459-5+2:17:34
60OK Klemmingen 15:24:10+2:28:50
Edvard Davidsson1:05:00661:05:0066
Björn Pramlid1:03:34542:08:3459-7
Simon Järpling1:25:44643:34:18590
Peter Askeljung1:49:52655:24:1060+1+2:28:50
61Haninge SOK 25:32:05+2:36:45
Joakim Persson1:14:04691:14:0469
Niklas Hall1:24:47732:38:5171+2
Henrik Morast1:17:12613:56:0365-6
Martin Skärlén1:36:02625:32:0561-4+2:36:45
OK Klemmingen 3ej godkänd
Johan Hagströmer53:545353:5453
Håkan Palm1:07:17592:01:1155+2
Jonas Svensson1:06:39513:07:5048-7
Per Skyllbergej godkändej godkänd
Snättringe SK 4ej godkänd
Jörgen Hector1:29:35731:29:3573
Fredrik Ahnlén54:42422:24:1767-6
Mats Hainke1:12:07583:36:2460-7
Erik Dyreliusej godkändej godkänd
Järla Orientering 3ej godkänd
Harald Henriksson1:14:03681:14:0368
Ludvig Sandahl1:13:27672:27:30680
Oscar Wibergej godkändej godkänd
Jan Glevén1:22:1959ej godkänd
OK Klemmingen 2ej godkänd
Anders Granberg1:01:48621:01:4862
Arne Jansson1:08:25602:10:1360-2
Simon Martinssonej godkändej godkänd
Bart Van Wijngaarden2:07:1266ej godkänd
OK Kolmården 1ej godkänd
Tom Campbellej godkändej godkänd
Mats Röjgård51:2330ej godkänd
Mikael Andersson51:2026ej godkänd
Klas Johansson1:03:0540ej godkänd
Snättringe SK 2ej godkänd
Jesper Lidmar1:00:52611:00:5261
Stefan Svensson Gelius55:30431:56:2249-12
Mattias Kallhaugeej godkändej godkänd
Ivar Lidström Lauri1:09:1749ej godkänd
Västerås SOK 1ej godkänd
Fredrik Hamrefors56:205856:2058
Alfred Lönn59:55501:56:1548-10
Henrik Hamreforsej godkändej godkänd
Sixten Törnqvist1:05:2744ej godkänd
Söders SOL 2utgått
Tomas Lilja55:485555:4855
John Hartley1:15:29692:11:1762+7
Pär Svensson1:13:10593:24:2756-6
N.N.utgåttutgått
OK Denseln 3utgått
David Modig58:035958:0359
Jonas Braam1:13:43682:11:4663+4
Christer Broström1:35:59653:47:4562-1
Jan Berggrenutgåttutgått
Attunda OK 3utgått
Maria Von Schmalensée1:16:17701:16:1770
Nicolas Barboza1:22:11722:38:28700
Lucas Norrman1:44:41674:23:0966-4
Vakant Vakantutgåttutgått
Hagaby GoIF / Linköpings OKutgått
Fredrik Johansson47:081847:0818
Emanuel Herberthson58:05481:45:1343+25
Johan Erikssonutgåttutgått
Erik Martinssonutgåttutgått
IFK Lidingös SOK 4utgått
Erik Jansson47:332447:3324
Måns Tistadutgåttutgått
Måns Tistadutgåttutgått
N.N.utgåttutgått
OK Kolmården 2utgått
Joel Sjödin1:16:59711:16:5971
Joel N.Nutgåttutgått
N.Nutgåttutgått
N.Nutgåttutgått
Södertälje-Nykvarn OF 3utom tävlan
Håkan Kleijn49:5943utom tävlan
Erik Andersson46:3416utom tävlan
Mats Hellstadiusutgåttutom tävlan
N.N.utgåttutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser