Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 6 April

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 6 April
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: måndag 6 april 2015

Öppen motion 1

2 120 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea EdvardssonUmeå OK20:399:44
2Lotta KarlssonUmeå OK20:42+0:039:45
3Jonas KärrlanderUmedalens IF21:15+0:3610:01
4Emmy KärrlanderUmedalens IF21:30+0:5110:08
5Jan-Erik PetterssonHIFG27:49+7:1013:07
6Hilja BerggrundUmeå OK29:04+8:2513:42
7David HolmgrenUmeå OK30:46+10:0714:30
8Vigon BerggrundUmeå OK31:26+10:4714:49
9Gerd BerglundHögåkers OK39:37+18:5818:41
10Wilma BrodinUmeå OK41:36+20:5719:37
11Walter BrodinUmeå OK41:47+21:0819:42
12Almar BerggrundUmeå OK42:28+21:4920:01
13Cecilia RydbergUmeå OK48:36+27:5722:55
14Hugo RydbergUmeå OK48:46+28:0723:00

Öppen motion 5

3 670 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clas FriesUmeå OK22:046:00
2Elisabeth FriesUmeå OK24:34+2:306:41
3Anna Karin NilssonUmeå OK27:12+5:087:24
4Kalle SandbergKlubblös27:15+5:117:25
5Jakob NilssonUmeå OK27:34+5:307:30
6Roger KarlssonUmeå OK28:08+6:047:39
7Stefan KärrlanderUmedalens IF28:28+6:247:45
8Fanny SkarinFöreningslös29:40+7:368:05
9Elin OlofssonUmeå OK29:41+7:378:05
10Björn SandströmUmeå OK32:12+10:088:46
11Björn ElvingUmeå OK33:43+11:399:11
12Mats KlingvallUmeå OK33:58+11:549:15
13Åke BerglundHögeråkers OK36:47+14:4310:01
14Evelina NilssonHögåkers OK36:49+14:4510:01
15Erik KärrlanderUmedalens IF37:01+14:5710:05
16Matilda KarlssonUmeå OK37:54+15:5010:19
17Ella BrodinUmeå OK41:32+19:2811:19
18Heidi BrodinUmeå OK41:39+19:3511:20
19Michael BrandlKlubblös44:16+22:1212:03
20Hardy PaulssonUmeå OK54:23+32:1914:49

Öppen motion 6

6 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janis BrokersUmeå OK39:026:27
2Mattias VesterbergUmeå OK41:17+2:156:50
3Terho NevalainenUmeå OK43:38+4:367:13
4Mikael SirviöHudiksvalls OK45:12+6:107:29
5Helena KönigssonRobertsfors IK49:39+10:378:13
6Tomas OtsUmeå OK49:49+10:478:14
7Mattias KarlssonUmeå OK50:23+11:218:20
8Per RogneIK Hakararpspojkarna55:13+16:119:08
Jörgen KraghStöcksjö ISej godkänd

Öppen motion 9

7 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil NilssonUmeå OK46:186:09
2Christian BiglerUmeå OK50:10+3:526:40
3Mikael YngvessonRobertsfors IK56:05+9:477:27
4Jonas PetersonIFK Umeå58:20+12:027:45
5Magdalena NilssonHögåkers OK1:00:27+14:098:02
6Elise RognsvågRehns BK2:25:13+1:38:5519:18
Stefan NilssonHögåkers OKej godkänd
Johan RydbergUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser