Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 19 April

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 19 April
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 19 april 2015

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Sanna SundhÖppen motion 5 (24)59:12+23:0113:47

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Erika HerbertÖppen motion 6 (17)51:33+7:3612:39

Hemlig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ludvig WerkmästerÖppen motion 6 (17)53:47+9:5013:12

Högåkers OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gerd BerglundÖppen motion 1 (8)34:22+5:3412:35
9Åke BerglundÖppen motion 5 (24)56:34+20:2313:11
10Magdalena NilssonÖppen motion 9 (17)1:01:36+11:1714:13
12Stefan NilssonÖppen motion 9 (17)1:02:01+11:4214:19
14Isak ForsbergÖppen motion 9 (17)1:09:05+18:4615:57
21Evelina NilssonÖppen motion 5 (24)1:15:14+39:0317:32

IF Femman

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Evelina HolmbackÖppen motion 5 (24)46:20+10:0910:48

IFK Umeå

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Hans-Erik CarlborgÖppen motion 6 (17)44:31+0:3410:56
2Berndt StenbergÖppen motion 5 (24)39:46+3:359:16
6Kerstin LarssonÖppen motion 6 (17)53:19+9:2213:05
10MARLENE HEDELINÖppen motion 6 (17)1:00:23+16:2614:50
19PER-OLAV FÄNGMARKÖppen motion 5 (24)1:12:06+35:5516:48
20Lena StenbergÖppen motion 5 (24)1:13:19+37:0817:05
Jacob OdebladÖppen motion 9 (17)ej godkänd
Hjalmar RutqvistÖppen motion 1 (8)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Louise HaneÖppen motion 5 (24)1:19:20+43:0918:29

Robertsfors IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias LindmarkÖppen motion 6 (17)43:5710:47
5Ted LindmarkÖppen motion 1 (8)58:15+29:2721:20
9Mikael YngvessonÖppen motion 9 (17)1:01:27+11:0814:11
12Helena KönigssonÖppen motion 6 (17)1:04:51+20:5415:56

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Siri EnglundÖppen motion 5 (24)36:118:26

Umedalens IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Emil HornlidenÖppen motion 6 (17)1:02:05+18:0815:15
11Jonas KärrlanderÖppen motion 5 (24)58:51+22:4013:43
17Alvin HornlidenÖppen motion 5 (24)1:09:06+32:5516:06
Stefan KärrlanderÖppen motion 5 (24)ej godkänd
Erik KärrlanderÖppen motion 9 (17)ej godkänd

Umeå OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Svante SirviöÖppen motion 1 (8)28:4810:32
1Dag StridhÖppen motion 9 (17)50:1911:37
2Emil NilssonÖppen motion 9 (17)50:52+0:3311:44
3Gunnar TigerÖppen motion 5 (24)41:32+5:219:40
3Maja LundholmÖppen motion 1 (8)43:46+14:5816:01
3Jonas SundellÖppen motion 6 (17)45:27+1:3011:10
3Johan RydbergÖppen motion 9 (17)53:06+2:4712:15
4Tuva SirviöÖppen motion 1 (8)45:26+16:3816:38
4Clas FriesÖppen motion 9 (17)55:28+5:0912:48
4Anna Karin NilssonÖppen motion 5 (24)42:33+6:229:55
4Stina PerssonÖppen motion 6 (17)46:35+2:3811:26
5Isak LundholmÖppen motion 5 (24)42:43+6:329:57
5Andreas LundholmÖppen motion 9 (17)55:32+5:1312:49
6Janis BrokersÖppen motion 9 (17)58:00+7:4113:23
6Saga RydbergÖppen motion 1 (8)1:01:26+32:3822:30
7Jakob NilssonÖppen motion 5 (24)46:28+10:1710:49
7Terho NevalainenÖppen motion 9 (17)58:38+8:1913:32
7Hugo RydbergÖppen motion 1 (8)1:09:21+40:3325:24
8Thomas OtsÖppen motion 6 (17)54:32+10:3513:23
8Oskar ÅdahlÖppen motion 5 (24)51:19+15:0811:57
8Anders FriesÖppen motion 9 (17)1:00:24+10:0513:56
9Mikael SirviöÖppen motion 6 (17)54:41+10:4413:26
10Cecilia OlssonÖppen motion 5 (24)57:45+21:3413:27
11Elisabeth FriesÖppen motion 9 (17)1:02:00+11:4114:19
13Sara Ahlman ÅdahlÖppen motion 5 (24)1:04:56+28:4515:08
13Henrik PerssonÖppen motion 9 (17)1:06:46+16:2715:25
13Elin OlofssonÖppen motion 6 (17)1:07:33+23:3616:35
14Håkan ErikssonÖppen motion 5 (24)1:05:07+28:5615:10
14Björn ElfvingÖppen motion 6 (17)1:21:06+37:0919:55
15Ola LundevallerÖppen motion 5 (24)1:06:02+29:5115:23
15Tomas VikdahlÖppen motion 6 (17)1:25:44+41:4721:03
15Robert VidmarkÖppen motion 9 (17)1:11:40+21:2116:33
16Erling LundevallerÖppen motion 5 (24)1:06:10+29:5915:25
18Emma LundholmÖppen motion 5 (24)1:11:12+35:0116:35
22Hardy PaulssonÖppen motion 5 (24)1:18:21+42:1018:15
Mats KlingvallÖppen motion 6 (17)ej godkänd
Jesper RamebäckÖppen motion 6 (17)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser