Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 3 maj

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 3 maj
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 3 maj 2015

Ersmarks IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mira och Pelle BergvallInskolningfullföljt

Ersmarks IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Frans BergvallInskolningfullföljt

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav NordströmÖppen motion 833:046:15
24Erika HerbertÖppen motion 850:39+17:359:34

Högåkers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Gerd BerglundÖppen motion 31:02:29+36:3622:28

Hökmarks IF Gnistan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jan-Erik PetterssonÖppen motion 344:27+18:3415:59

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Thomas PetterssonÖppen motion 844:53+11:498:29

IFK Umeå

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2MARKUS JANSSONÖppen motion 644:21+4:559:09
4Anita LundmarkÖppen motion 540:59+8:3611:15
7PER-OLAV FÄNGMARKÖppen motion 548:53+16:3013:25
7Martin DahlbergÖppen motion 841:14+8:107:47
8Anna Maria GrimmerÖppen motion 549:06+16:4313:29
8Ola FängmarkÖppen motion 841:34+8:307:51
11Elina Lingbro DömstedtÖppen motion 143:42+29:0722:31
Erik Lingbro DömstedtInskolningfullföljt
Alice NormanInskolningfullföljt

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Per RogneÖppen motion 746:58+17:3412:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Camilla WikbergÖppen motion 114:357:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ulf PardeÖppen motion 131:45+17:1016:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Rebecka RislenÖppen motion 338:46+12:5313:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ulrika ValingerÖppen motion 338:50+12:5713:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Karin CederlöfÖppen motion 555:46+23:2315:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Louise HaneÖppen motion 556:13+23:5015:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Johan DahlbergÖppen motion 658:09+18:4312:00

Lugnviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Anna AhlströmÖppen motion 549:07+16:4413:29
26Stefan GyllenbergÖppen motion 851:02+17:589:38

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa KaleredÖppen motion 729:248:04
16Markus HahlinÖppen motion 559:02+26:3916:13

OK Nolaskogsarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Anette NyströmÖppen motion 851:46+18:429:47

OK Renen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Linnea SundströmÖppen motion 847:12+14:088:55

OK Vargen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sara LundbäckÖppen motion 5ej godkänd

Robertsfors IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter NilssonÖppen motion 639:268:08
5Ella LindmarkÖppen motion 124:22+9:4712:33
5Helena KönigssonÖppen motion 655:02+15:3611:22
7Ted LindmarkÖppen motion 125:30+10:5513:08
11Mattias LindmarkÖppen motion 842:57+9:538:07
20Mikael YngvessonÖppen motion 847:26+14:228:57

Skellefteå OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ernst ÅmanÖppen motion 328:36+2:4310:17

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Philip PålssonÖppen motion 843:28+10:248:13

Sundsvalls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Göran BergÖppen motion 332:00+6:0711:30

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Frode SmittÖppen motion 51:04:08+31:4517:37

Tegs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell HemmyrÖppen motion 532:238:53
22Torbjörn YttergrenÖppen motion 848:03+14:599:04

Telia IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ove PerssonÖppen motion 328:33+2:4010:16

Umedalens IF

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara HornlidenÖppen motion 325:539:18
3Edvin LundinÖppen motion 120:44+6:0910:41
6Jyrki ManniÖppen motion 332:19+6:2611:37
6Noel SullivanÖppen motion 124:30+9:5512:37
7Annika ManniÖppen motion 737:42+8:1810:21
7Lovisa ManniÖppen motion 334:04+8:1112:15
8Erik KärrlanderÖppen motion 737:59+8:3510:26
10Love DagbergÖppen motion 136:49+22:1418:58
10Emmy KärrlanderÖppen motion 342:53+17:0015:25
11Stefan KärrlanderÖppen motion 342:58+17:0515:27
Alfred DagbergInskolningfullföljt
Klara LundinInskolningfullföljt
Graet SullivanInskolningfullföljt
Emil HornlidenÖppen motion 6ej godkänd

Umeå OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik BlomgrenÖppen motion 833:07+0:036:15
2Matilda KarlssonÖppen motion 118:51+4:169:42
2Åsa BäckstrandÖppen motion 533:07+0:449:05
2Thomas OtsÖppen motion 731:40+2:168:41
3Dag StridhÖppen motion 837:39+4:357:07
3Maja SimmÖppen motion 540:22+7:5911:05
3Annika VikdahlÖppen motion 650:39+11:1310:27
3Per EngmanÖppen motion 732:02+2:388:48
4Jesper RamebäckÖppen motion 330:53+5:0011:06
4Tomas VikdahlÖppen motion 652:11+12:4510:46
4Emil NilssonÖppen motion 838:03+4:597:11
4Hanna MohlinÖppen motion 121:49+7:1411:14
5Christian SpoerryÖppen motion 838:54+5:507:21
5Louise RamebäckÖppen motion 541:16+8:5311:20
5Gunnar TigerÖppen motion 733:10+3:469:06
6Simon NilssonÖppen motion 840:49+7:457:42
6Linda LundevallerÖppen motion 548:27+16:0413:18
6Roger KarlssonÖppen motion 733:48+4:249:17
7Mattias KarlssonÖppen motion 61:02:27+23:0112:54
8Erin VidmarkÖppen motion 129:45+15:1015:20
9Jonas SundellÖppen motion 842:00+8:567:56
10Klara YngvessonÖppen motion 842:55+9:518:06
10Anna-Lena AxelssonÖppen motion 551:56+19:3314:16
12Oskar ÅdahlÖppen motion 556:10+23:4715:25
12Johan RydbergÖppen motion 843:27+10:238:12
13Lotta KarlssonÖppen motion 345:11+19:1816:15
14Ola LundevallerÖppen motion 557:29+25:0615:47
14Janis BrokersÖppen motion 844:49+11:458:28
15Erling LundevallerÖppen motion 557:42+25:1915:51
16Andreas LundholmÖppen motion 845:21+12:178:34
17Åsa OtterbjörkÖppen motion 846:12+13:088:44
18Hardy PaulssonÖppen motion 51:11:38+39:1519:40
18Christian BiglerÖppen motion 846:37+13:338:48
21Thomas ErssonÖppen motion 847:28+14:248:58
25Sofia LevinÖppen motion 850:45+17:419:35
27Simon ErikssonÖppen motion 851:13+18:099:40
29Robert VidmarkÖppen motion 81:02:48+29:4411:52
30Elin OlofssonÖppen motion 81:06:42+33:3812:36
Adrian WidmarkInskolningfullföljt
Sara ÅdahlÖppen motion 5ej godkänd
Lennart HolmbergÖppen motion 6ej godkänd

Vännäs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Thomas BjörnuddÖppen motion 732:56+3:329:02
23Albin BjörnuddÖppen motion 848:10+15:069:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila