Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, natt, Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Blekinge
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: fredag 9 september 2016

H21

7 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aleksander BernaciakOK Orion50:556:38
2Pontus PeterssonOK Orion55:04+4:097:11
3Torgny LindströmRonneby OK1:00:55+10:007:57
4Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:05:35+14:408:33
Johan EngströmOK Orionej godkänd
Tom OlaussonOK Orionej start
Olof SandgrenOK Orionej start

D20

4 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonOK Orion40:279:23
2Amanda JohanssonOK Orion46:00+5:3310:40
3Elin LundqvistOK Orion46:06+5:3910:41

H18

5 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias BlomsterRonneby OK1:03:1810:58

D16

4 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK39:369:42
2Lovisa JohanssonKarlskrona SOK40:09+0:339:50
3Ellen WahlbomOK Orion45:34+5:5811:10
4Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:00:19+20:4314:47

H16

5 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GlivesonRonneby OK48:279:31
2Simon GiselssonRonneby OK52:37+4:1010:20
3Aron ThorénRonneby OK56:58+8:3111:11
4Erik HanssonKarlskrona SOK1:50:16+1:01:4921:39
Love CarlssonOK Orionej godkänd
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start

D14

3 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna RingRonneby OK36:019:53
2Ella SöderbergOK Skogsfalken36:16+0:159:57
3Amanda SvenssonOK Orion38:06+2:0510:28
4Vilmalee SuwanOK Vilse 8739:57+3:5610:58
5Elin EmilssonOK Skogsfalken49:30+13:2913:35
Ella BrattOK Orionej godkänd
Klara AnderssonOK Orionej start

H14

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid KronmarKarlskrona SOK25:457:04
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK29:06+3:217:59
3Anton TörnqvistKarlskrona SOK29:50+4:058:11
4Arvid BlomsterRonneby OK31:21+5:368:36
5Hugo LarssonKarlskrona SOK35:52+10:079:51
6Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK36:16+10:319:57
7Filip HåkanssonOK Orion51:51+26:0614:14

D12

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK21:318:16
2Emma EmilssonOK Skogsfalken22:34+1:038:40
3Lisa SwartzOK Orion24:51+3:209:33

H12

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK20:147:46
2Oskar ErikssonRonneby OK22:18+2:048:34
3Nils SwartzOK Orion24:20+4:069:21

D40

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion37:209:09
2Ulrika HermanssonOK Orion48:25+11:0511:52

H40

6 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar ErikssonRonneby OK52:318:19
2Ola SöderbergOK Skogsfalken1:02:31+10:009:54
Christian HåkanssonRonneby OKej start

H45

5 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas BrattOK Orion49:158:32
2Henrik BerlinOK Orion54:02+4:479:21
3Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK1:03:07+13:5210:56
4Johan JacobssonOK Orion1:03:46+14:3111:03
5Björn ZettervallKarlskrona SOK1:05:36+16:2111:22
6Lars ThorénRonneby OK1:34:03+44:4816:17
7Ola JönssonOK Vilse 871:43:13+53:5817:53
Anders SundelinOK Orionej godkänd

D50

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion46:2412:44
2Katarina SundelinOK Orion1:54:10+1:07:4631:21

H50

5 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus Johan LarssonOK Skogsfalken52:3010:18
2Mats AnderssonOK Orion55:27+2:5710:53
3Anders BlomqvistOK Skogsfalken59:56+7:2611:46

D55

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK45:0912:24
2Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:48:23+1:03:1429:46

H55

5 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8751:0210:01
2Lars ForsstedtSöders-Tyresö53:04+2:0210:25
3Tore TjernlundOK Vilse 871:04:11+13:0912:36
Eskil JohanssonOK Orionej godkänd
Per-Ivan EngströmOK Orionej start
Ingmar OlssonOK Vilse 87ej start

H60

4 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ForsmanRonneby OK57:4813:24
2Bo SalomonsonKalmar OK1:03:29+5:4114:43
3Lennart SohlinOK Orion1:24:46+26:5819:40
Roger ThörnOK Vilse 87ej start

D65

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK42:2313:56
2Lena SöderbergOK Skogsfalken46:57+4:3415:26

H65

4 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SvenssonOK Vilse 8754:5713:28
2Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK55:52+0:5513:41
3Bo JohanssonOK Vilse 8757:39+2:4214:07
4Anders PerssonOK Vilse 871:21:26+26:2919:57
5Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:21:45+26:4820:02
Lennart AnderssonOK Orionej start

H70

3 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK44:0812:07
2Tommy OlssonKarlskrona SOK55:52+11:4415:20
3Roland KarlssonRonneby OK1:04:48+20:4017:48
Yngve MagnussonOK Orionej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Ingemar AnderssonOK Orionej godkänd

Öppen motion 3

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK34:1313:09
2Sven GiselssonRonneby OK36:03+1:5013:51
3Elias LindströmRonneby OK36:43+2:3014:07
4Viktor LundqvistNybro OK38:39+4:2614:51
5Nina RingRonneby OK39:52+5:3915:20
6Jan SvenssonOK Orion41:27+7:1415:56
7Lova KronmarKarlskrona SOK42:57+8:4416:31

Öppen motion 8

4 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael WahlbomOK Orion46:1310:43
2Peter SunnegårdhRonneby OK49:00+2:4711:22
3Anders NilssonOK Orion51:26+5:1311:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser