Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stigsökarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stigsökarträffen
Arrangörsorganisation: Stigsökarna
Datum: söndag 8 maj 2016

D21 Elit

4 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anni-Maija FinckeHalden SK38:188:12
2Frida NeroGöteborg-Majorna OK45:06+6:489:39
3Sofia HolmgårdKils OK46:53+8:3510:02
4Lovisa NilssonSävedalens AIK47:25+9:0710:09
5Maria ErikssonEds SK48:23+10:0510:21
6Andrea BrechbühlSävedalens AIK49:10+10:5210:31
7Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK55:04+16:4611:47
8Alicia FribergFalköpings AIK OK56:45+18:2712:09
9Sara JonassonCentrum OK1:07:00+28:4214:20

H21 Elit

5 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olav LundanesHalden SK30:365:45
2Jarkko HuovilaHalden SK32:17+1:416:04
3Niclas JonassonIFK Göteborg33:10+2:346:14
4Dmitriy MihalkinSävedalens AIK34:45+4:096:31
5Eirik Kamstrup HovindHalden SK35:33+4:576:40
6Tommy AnderssonVänersborgs SK35:48+5:126:43
7Johan WikströmSävedalens AIK37:56+7:207:07
8Eric HanssonIK Hakarpspojkarna39:35+8:597:26
9Anton NovichenkoSävedalens AIK39:59+9:237:30
10Christian KarldénKvillebyns SK41:19+10:437:45
11Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK43:24+12:488:09
12Andrey SalinSävedalens AIK44:28+13:528:21
13Oscar GustafssonIdefjordens SK49:50+19:149:22

D20 Elit

4 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daria MoskalenkoSävedalens AIK43:2210:02
2Klara HolmgårdKils OK1:08:21+24:5915:49

D21

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda ErikssonOK Skärmen42:0311:36

H20

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ErikssonOK Älgen1:00:0816:50

D16

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BlomkvistSkattkärrs SOK58:0217:25
2Matilda RenlundStigsökarna1:10:22+12:2021:07

H16

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HanssonJönköpings OK34:049:30
2Erik ErikssonOK Älgen41:17+7:1311:31

D14

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen31:4411:20
2Clara JohanssonOK Skärmen33:00+1:1611:47
3Ebba LindOK Skärmen33:30+1:4611:57
Nora HolmgårdKils OKej godkänd

H14

2 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll24:108:23
2Isak OlssonStigsökarna25:53+1:438:59
3Willy FjällborgStenungsunds OK29:17+5:0710:10
4Linus BoströmOK Alehof32:21+8:1111:13
5William WasseniusUddevalla OK48:06+23:5616:42

D14 Kort

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi LindKvillebyns SK1:01:1324:53

D12

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maren HenriksenHalden SK42:3517:18
2Felicia SandinOK Skärmen45:44+3:0918:35
3Emilia SandinOK Skärmen48:31+5:5619:43
4Elsa DrottzOK Skärmen50:20+7:4520:27

H12

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David HermanssonÅmåls OK31:2812:53
2Lucas BoströmOK Alehof31:35+0:0712:56
3Linus NilssonÅmåls OK37:47+6:1915:29
Isak HolmgårdKils OKej start
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start

H12 Kort

2 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NymanOK Gipen22:4011:13
2Eric KarlssonStigsökarna32:38+9:5816:09

D10

2 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK22:4911:17
2Saga KällstrandÅmåls OK23:03+0:1411:24
3Andrea EnbomVänersborgs SK23:50+1:0111:47
4Linn EnbomVänersborgs SK29:04+6:1514:23
5Vilma TorpmanÅmåls OK32:33+9:4416:06
6Ida AnderssonVänersborgs SK46:24+23:3522:58
7Lina AhlstedtÅmåls OK57:04+34:1528:15
Klara PetterssonÅmåls OKej godkänd

H10

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK20:2910:08
2Alfred DrottzOK Skärmen28:35+8:0614:09
3Eric ÅhlÅmåls OK30:32+10:0315:06
4Pontus NilssonÅmåls OK33:06+12:3716:23
5Adam StråleOK Tyr35:37+15:0817:37
6Alexander FedjeFrölunda OL47:08+26:3923:20

D35

3 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin FedjeFrölunda OL49:2413:34
2Katarina EnbomVänersborgs SK58:19+8:5516:01

H35

4 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans LarssonEds SK56:3113:31
2Lars-Henrik GalborgenEds SK1:09:19+12:4816:34

H45

4 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen ÅhlÅmåls OK30:397:22
2Patrik SvantessonTrollhättans SOK37:21+6:428:58
3Mats KarlfeldtSävedalens AIK37:50+7:119:05
4Mats LiljaOK Älgen38:13+7:349:11
5Peter PetterssonÅmåls OK40:10+9:319:39
6Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK43:51+13:1210:32

D50

3 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ErikssonEds SK34:1311:02
2Christina HalvarssonOK Kroppefjäll38:07+3:5412:17
3Agneta ErikssonUddevalla OK38:22+4:0912:22
4Catarina HögkvistOK Tyr41:40+7:2713:26
5Gunnel JernstigVänersborgs SK43:26+9:1314:00
6Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK45:34+11:2114:41
7Anita DavalliusUddevalla IS45:58+11:4514:49
8Christina GabrielssonVästvärmlands OK53:04+18:5117:07
9Lena PeterssonOK Alehof56:06+21:5318:05
Kristina LindOK Skärmenej godkänd

H50

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HanssonJönköpings OK33:199:21
2Joachim FribergFalköpings AIK OK36:22+3:0310:12
3Lars HolmgårdKils OK37:48+4:2910:37
4Stefan ErikssonOK Älgen40:52+7:3311:28
5Jörgen HallénTrollhättans SOK44:25+11:0612:28
6Mats LindströmOK Skärmen45:23+12:0412:44
7Karl ErikssonUddevalla OK47:38+14:1913:22
8Hans KööhlerTrollhättans SOK48:56+15:3713:44
9Bengt ZetterbergOK Skärmen53:10+19:5114:56
10Mikael JohanssonOK Skärmen55:00+21:4115:26
Conny GunnarssonOK Älgenej godkänd

D55

3 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina BejbomUddevalla OK41:0313:22
2Birgit HanssonHerrestads AIF41:53+0:5013:38
3Mona OlssonBrattås CK42:45+1:4213:55
4Monica KnutssonSävedalens AIK44:44+3:4114:34
5Christina BirathStenungsunds OK44:50+3:4714:36
6Anna Weckner WestlundOK Tyr45:38+4:3514:51
7Märit GustafssonEds SK52:01+10:5816:56
8Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:06:05+25:0221:31

H55

3 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr28:388:01
2Sten GustafssonEds SK30:33+1:558:33
3Ulf NyströmTrollhättans SOK31:17+2:398:45
4Axel WasseniusUddevalla OK31:57+3:198:56
5Bengt JohanssonOK Tyr34:34+5:569:40
6Per HögkvistOK Tyr35:00+6:229:48
7Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb36:12+7:3410:08
8Carl-Göran StrutsEds SK37:49+9:1110:35
9Anders AxelssonTrollhättans SOK40:09+11:3111:14
10Ulf BjörkdahlHerrestads AIF42:25+13:4711:52
11Thomas GabrielssonVästvärmlands OK43:01+14:2312:02
12Anders KjellbergOK Flundrehof48:46+20:0813:39
13Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK51:38+23:0014:27
Lasse JohanssonEds SKej start

D60

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth ÖströmOK Tyr32:3312:22
2Kerstin BurmanKvillebyns SK37:56+5:2314:25
3Gunnel TurpeinenKvillebyns SK39:45+7:1215:06
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb40:21+7:4815:20
5Mary OlssonVästvärmlands OK44:50+12:1717:02

H60

3 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov ÖströmOK Tyr35:219:54
2Urban LarssonOK Gipen38:15+2:5410:42
3Bengt SvedjebySkattkärrs SOK38:48+3:2710:52
4Bo HåkanssonIFK Göteborg41:44+6:2311:41
5Stefan MillegårdSävedalens AIK43:35+8:1412:12
6Gunnar BejbomUddevalla OK43:57+8:3612:18
7Hans KarlssonIFK Göteborg46:00+10:3912:53
8Lars OlssonVästvärmlands OK46:51+11:3013:07
9Christer KlintVänersborgs SK47:06+11:4513:11
10Tor Ragnar AndersenHalden SK49:13+13:5213:47
11Arne AlfredssonUddevalla OK49:52+14:3113:58
12Dan WidercrantzOK Skärmen52:30+17:0914:42
13Jan CarlssonIFK Göteborg54:12+18:5115:10
Roland MattssonOK Skärmenej godkänd

D65

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Görel NordinVänersborgs SK1:14:4429:32

H65

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy GrønstadGimle IF32:0710:07
2Per-Arne KällénUddevalla OK35:24+3:1711:10
3Roalh KlevelandKvillebyns SK39:53+7:4612:34
4Bo KarlssonLjungskile FK41:41+9:3413:08
5Torbjörn KarldénKvillebyns SK46:21+14:1414:37
6Jan-Erik PålssonUddevalla IS47:02+14:5514:50
7Lars-Evan PetterssonKolbotn & Skimt OL55:23+23:1617:28

H70

3 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GustavssonOK Älgen35:4211:42
2Hans PerssonOK Älgen39:59+4:1713:06
3Per IvermarkSäffle OK40:03+4:2113:07
4Olof KarlssonUddevalla OK43:28+7:4614:15
5Lennart MattssonLustens OK45:44+10:0214:59
6Christer HoltOK Hierne47:23+11:4115:32
7Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK47:39+11:5715:37
8Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK50:19+14:3716:29
9Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:01:24+25:4220:07
Mårten SvenssonOK Gipenej godkänd

D75

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann NilssonLustens OK46:1921:20
2Gerd HallstenVänersborgs SK55:55+9:3625:46

D80

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:48:5549:44

H80

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar LarssonUddevalla IS56:4621:44
2Lars-Erik LindellVäsby OK58:10+1:2422:17
Melvin NilssonLustens OKej godkänd

H85

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran BarremyrOK Fryksdalen1:02:4428:30

Inskolning

1 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKfullföljt
Joel DåverhögVästvärmlands OKfullföljt
Annie StråleOK Tyrfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt

U1

1 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna ÅhlÅmåls OK17:2411:04
2Hilma KahraÅmåls OK18:00+0:3611:27
3Alice KällstrandÅmåls OK22:22+4:5814:14
4Oscar AhlstedtÅmåls OK25:08+7:4416:00
5Simon SkottÅmåls OK26:49+9:2517:04
6Emma HellströmÅmåls OK29:12+11:4818:35
Jonathan AxelssonÅmåls OKej start
Oliver ChristofferssonÅmåls OKej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

U2

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira OlssonÅmåls OK20:069:57
2Johannes AnderssonVänersborgs SK24:09+4:0311:57
3Noah OlssonStigsökarna25:36+5:3012:40
4Arvid ErikssonÅmåls OK27:08+7:0213:25
5Albert FredrikssonStigsökarna28:49+8:4314:15
6Maja FredrikssonStigsökarna29:04+8:5814:23
7Isak NilssonÅmåls OK29:20+9:1414:31
8Joel HolmgårdKils OK30:38+10:3215:09
9Emilie HellströmÅmåls OK30:45+10:3915:13
10Lukas PetterssonStigsökarna31:21+11:1515:31
11Rebecca ErikssonOK Skärmen31:38+11:3215:39
12Oscar KarlssonStigsökarna32:41+12:3516:10
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Theodor ChristofferssonÅmåls OKej start

Öppen motion 1

2 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar KahraÅmåls OK26:1512:59
2Maria GustafssonStigsökarna27:30+1:1513:36
3Mona GustafssonOK Gipen27:55+1:4013:49
4Susanne FjällborgStenungsunds OK36:08+9:5317:53

Öppen motion 3

2 460 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica JensenÅmåls OK22:109:00
2Henrik KahraÅmåls OK30:10+8:0012:15
3Sofia SamuelssonOK Gipen31:09+8:5912:39
4Tord LättÅmåls OK36:38+14:2814:53
5Åsa FjellmanÅmåls OK36:52+14:4214:59
6Sara AnderssonVänersborgs SK40:51+18:4116:36
7Sumali SkottÅmåls OK41:41+19:3116:56
8Britta ErikssonÅmåls OK41:59+19:4917:03
9Magnus HellströmÅmåls OK44:48+22:3818:12
10Karolina KahraÅmåls OK45:34+23:2418:31
11Kristina NyströmTrollhättans SOK45:52+23:4218:38
12Annika HallénTrollhättans SOK45:54+23:4418:39
13Mikael NilssonÅmåls OK46:26+24:1618:52
14Lena LarssonSävedalens AIK51:19+29:0920:51
15Nina MagnussonÅmåls OK58:11+36:0123:39
16Elsa DalstrandÅmåls OK1:05:02+42:5226:26
17Bibbi GustafssonOK Gipen1:06:27+44:1727:00
18Liv Edle GrönstadGimle IF1:13:17+51:0729:47
19Alaa SuhailEds SK1:17:46+55:3631:36
20Gunilla OtterstenEds SK1:17:50+55:4031:38
21Birgit LjungOK Gipen1:19:07+56:5732:09
22Inger LindKvillebyns SK1:19:19+57:0932:14
23Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK1:25:30+1:03:2034:45
24Liv LindOK Skärmen1:25:45+1:03:3534:51
Lil AlfredssonUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 5

2 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK25:008:40
2Kristina ÅhlundVänersborgs SK37:41+12:4113:05
3Janne ErikssonEds SK42:05+17:0514:36
4Joel GustafssonStigsökarna44:14+19:1415:21
5Anders HolmedahlTrollhättans SOK46:21+21:2116:05
6Michelle JohanssonOK Tyr46:37+21:3716:11
7Pelle EmanuelssonStigsökarna51:47+26:4717:58
8Karin ThorpmanÅmåls OK52:47+27:4718:19
9Gunnar DalstrandÅmåls OK54:35+29:3518:57
10Jan LarssonSävedalens AIK57:14+32:1419:52
11Ola BengtssonÅmåls OK57:29+32:2919:57
12Gunilla PetersonVästvärmlands OK1:02:35+37:3521:43
13Marianne WasseniusUddevalla OK1:12:29+47:2925:10
14Radka KühnelTrollhättans SOK1:24:25+59:2529:18
15Tomas StåhleOK Orinto1:28:19+1:03:1930:39
Inger-Lise EriksenEds SKej godkänd
Philip LarssonEds SKej godkänd
Maria Brodin HagrydhVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 7

3 170 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KällvikÅmåls OK29:319:18
2Tomas HermanssonÅmåls OK29:40+0:099:21
3Annelie JohanssonOK Skärmen37:06+7:3511:42
4Anders PetterssonStigsökarna38:00+8:2911:59
5Sofia JohanssonOK Skärmen38:12+8:4112:03
6Tomas CarlssonÅmåls OK39:29+9:5812:27
7Michaela KällstrandÅmåls OK40:09+10:3812:39
8Mattias HolmströmÅmåls OK40:20+10:4912:43
9Björn EngströmLustens OK41:45+12:1413:10
10Maria ErikssonÅmåls OK42:42+13:1113:28
11Samuel ErikssonEds SK47:25+17:5414:57
12Jonas AhlstedtÅmåls OK51:50+22:1916:21
13Åsa SylvanVänersborgs SK57:22+27:5118:05
14Anna ErikssonOK Älgen1:02:00+32:2919:33
15Jeanette KarlssonOK Älgen1:03:12+33:4119:56
16Carina ReichenbergIdefjordens SK1:14:20+44:4923:26

Öppen motion 8

4 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HögkvistOK Tyr41:409:10
2Robert EnbomVänersborgs SK44:22+2:429:46
3Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK44:23+2:439:46
4Johan ÅhlundVänersborgs SK47:44+6:0410:30
5Mats HallstenOK Skärmen50:06+8:2611:02
6Ola HoltOK Tyr54:52+13:1212:05
7Håkan LindénUddevalla OK59:50+18:1013:10
8Fredrik KarlssonVästvärmlands OK1:00:20+18:4013:17
9Robert WieslanderOK Skärmen1:01:29+19:4913:32
10Marcus ErikssonOK Tyr1:04:00+22:2014:05
11Mattias BillsonVänersborgs SK1:10:39+28:5915:33
12Svea HagrydhVänersborgs SK1:10:40+29:0015:33
13Kristina HellströmÅmåls OK1:12:32+30:5215:58
14Maria DåverhögVästvärmlands OK1:23:55+42:1518:29
Ture ErikssonEds SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser